Minimie

Minimie

Velká Británie
Absolventka Bradavic a kámoška Forresta Gumpa, snídající u Tiffanyho a vracející se do budoucnosti

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Naprosto geniální film, ve kterém člověk při každém dalším shlédnutí najde něco nového. Nezapomenutelná role Toma Hankse a můj nejmilejší film všech dob, víc netřeba dodávat :)

 • poster

  Před soumrakem (2004)

  Dokonalý linklaterský kousek, který potvrzuje mé oblíbené pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Žádné složité zápletky, překvapivé zvraty, desítky vedlejších postav. Prostě a jednoduše jedna nádherná konverzace o životě, vztazích, smyslu všeho, spoustě co by kdyby... a hlavně a především o jedné velké lásce - té nejosudovější a nejromantičtější, která podle mě kdy existovala na filmovém plátně. Tenhle film si vždycky ráda pustím, protože Jesse a Celine mi v jejich filozofování připomenou, že nejsem sama, kdo si neustále bezradně klade tytéž otázky o životě. Pro mě nejkrásnější díl z trilogie - vyspělejší a o něco méně naivní než první díl a zároveň romantičtější a méně cynický než ten poslední. // "Baby, you are gonna miss that plane." "I know."

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Asi byste těžko hledali lepší vánoční film než je Láska nebeská. Tahle příjemná romantika s hvězdným obsazením (Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson, Liam Neeson, Alan Rickman, Rowan Atkinson a tak dále, a tak dále) mi za ta léta přirostla k srdci a každý rok si ji ráda pustím znovu (a někdy ne jednou!) :)

 • poster

  Prázdniny v Římě (1953)

  Audrey Hepburn dokáže rozzářit každý snímek. Ono je vlastně docela jedno, co se děje kolem ní, protože i kdyby celý film nestál za nic (což se ovšem rozhodně nestalo), kvůli Audrey si stejně zaslouží 5 hvězdiček. Když ono se na ní tak pěkně kouká...

 • poster

  Lásky čas (2013)

 • poster

  Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

  Harry Potter je mojí obrovskou srdeční záležitostí a jako zástupce celé ságy jsem do TOP 10 vybrala právě právě tenhle díl. Mám ho jednoduše nejradši, nejspíš proto, že odprostěním se od bradavického prostředí je jiný, než zbytek série, a zároveň je nejvíce nabitý emocemi. Nemůžu si pomoct, ale tanec Harryho a Hermiony je snad moje nejoblíbenější scéna - milá a rozpačitá a prostě awkward, ale je to také nejkrásnější definice přátelství mezi dvěma hlavními postavami.

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

 • poster

  Divočina (2014)

  Wild mě po prvním zhlédnutí zaujal natolik, že jsem vyhledala autobiografickou knihu Cheryl Strayed, podle níž byl film natočen. Jejím přečtením mi film ještě více přirostl k srdci - drží se předlohy velmi věrně, i když zde není (jak už to tak bývá) dostatek prostoru k vysvětlování Cheryliných myšlenek a motivů, které jsou právě detailně popsány v knize. Pro mě jde o jeden malý-velký lidský příběh o odhodlání, vytrvalosti, překonávání překážek a hledání sama sebe. // PS: Český překlad Divočina se mi zdá trochu nešťastný. Přestože se film odehrává v divoké přírodě, jeho název podle mého poukazuje spíše na Cherylinu divokou minulost, s níž se na PCT snaží vyrovnat.

 • poster

  Sing Street (2016)

  Boy meets girl. Girl unimpressed. Boy starts band. John Carney přichází s novým hudebním kouskem, kde tentokrát hrají roli osmdesátá léta a teenageři. Pokud jste byli nadšeni z Begin Again, tenhle film vás nemůže zklamat. Carney opět dokazuje, že feel-good filmy prostě umí - a tenhle se u mě okamžitě řadí mezi nejpříjemnější filmy poslední doby. Vykouzlí vám od první minuty na tváři úsměv, který se vás bude držet ještě dlouho po skončení závěrečných titulků. Pohodová hudba, sympatická parta outsiderů, milá lovestory a jedna hláška za druhou - prostě hudební komedie, jak má být! Odpouštím i ten přehnaně americký závěr, protože Sing Street se mi náramně trefil jak do noty, tak do nálady. Soundtrack je u hudebních filmů polovina úspěchu - a tuhle osmdesátkovou hudbu prostě nejde nemilovat! Už dva dny neposlouchám nic jiného než tenhle soundtrack :-)

 • poster

  La La Land (2016)

  Znáte ten pocit, kdy odcházíte z kina a chce se vám tančit..? Vlastně se to nestává až tak často, ale když už to přijde, víte naprosto jistě, že jste viděli něco jedinečného. Pro takovéhle filmy já prostě žiju! Husí kůže už od prvních tónů a epické choreografie na dálnici (natočené snad na jeden zátah), následuje pohádková jízda, která vás zcela pohltí a vy se jen modlíte, aby nikdy neskončila. Doufám, že Damien Chazelle bude i nadále točit takové skvosty a pokračovat ve své misi uchovat jazz naživu, protože jeho neotřelé nápady jsou přesně to, co filmový svět (a vlastně i ten hudební) teď potřebuje. Mohla bych tu rozhazovat superlativa celý den - jak to bylo úžasné, geniální, kouzelné, ale všechno už bylo řečeno. Kdybych měla popsat La La Land pouze jedním slovem (a vypůjčím si ho s dovolením z anglického slovníku): dreamy! Už teď se nemůžu dočkat, až na to půjdu znova... Here's to the fools who dream, crazy as they may seem!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace