Californication (2007) (seriál) odpad!

Najstupídnejší seriál po slnkom. Nič viac len povrchné neslušné scénky a nadávky, úprimne je mi z toho na grc.

300: Vzestup říše (2014)

Nevadí mi, keď sa vo filme s historickou tematikou objaví nejaký fantasy element, ale musí tam zapadnúť, no tu to bolo strašne rušivé. Na čele obrovskej perzskej armády nezávislá žena, spartská kráľovná a pozor zároveň aj veliteľka spartskej armády nezávislá žena.. to je ako keby som pozeral film s tematikou studenej vojny a prezident USA a prezident ZSSR by boli zlatí retrievery, no film by sa aj napriek tomu snažil pôsobiť seriózne - to proste nemôže fungovať. Predpokladal som, že film bude digitálny, ale toto bolo neskutočne prehnane digitálne, veď to bolo ako nejaká počítačová hra, ale z roku 2008, navyše efekty boli hrozné, mne prišlo, že v každej jednej bojovej scéne bol použitý ten istý efekt splash_blood.gif, ktorý mal so skutočnou krvou pramálo spoločné. Tak strašne vidno, že toto natočil iný režisér, ja som sa fakt celý čas nudil a vôbec som nebol v napätí. Od prvej minúty bolo jasné, že nejde o dej, o emócie, o zápletku, o napätie, ide len o to aby celý film vyzeral čo najefektnejšie, bolo to hrozne plytké, tie umelo vytvorené "silné" scény nevzbudili ani kúsok emócii. Najhoršia bola však asi hudba, keď sa v bojovej scéne ozvali elektrické gitary so zapnutým distortion tak som fakt mal dosť.. Čo ale musím pochváliť je vynikajúca Eva Green(aj napriek tomu, že jej postava v tomto filme bola maximálne od veci), ktorá však hrá v každom jednom filme rovnaký typ postavy, ale ide jej to výborne. Možno by som to hodnotil lepšie, keby som nevidel jednotku, pretože prvý diel je dôkazom, že aj digitálne sa dá natočiť perfektný film, plný napätia, efektov, akcie a emócii.. dvojka však v porovnaní s tým nedisponovala ani jedným z týchto atribútov v dostatočnej miere. 5/10

Mlha (2007)

Neodpustiteľne béčkové, King si nezaslúži aby sa jeho skvostné diela natáčali takýmto spôsobom. Efekty sú na rok 2007 ˇžalostné, film je plný scén typických pre béčkové horory a aj samotní herci sú nepresvedčiví (často). Čo sa týka príbehu, napätia a atmosféry, tak to hodnotím veľmi pozitívne. Koniec je prekvapivo výborne natočený v porovnaní so zvyškom filmu, ale až tak ma neuchvátil, bol dosť prehnaný a vykonštruovaný, miesto nejakého emocionálneho dopadu som sa len pousmial, že taak určite :)

Lásky čas (2013)

2/3 filmu som sa nudil. Ono to ako námet na prvý pohľad vyzerá zaujímavo, ale keď nad tým človek viac pouvažuje, tak to, že vždy keď niečo hlavný hrdina pokazí, tak sa vráti do minulosti, aby to napravil je zaujímavé tak možno 2-3 krát ale 2 hodiny to isté dookola už fakt nie je také zaujímavé. Nie je tu tým pádom priestor pre nejakú vážnejšiu zápletku, lebo ak sa aj niečo zlé prihodí, tak ryšavec sa proste vráti dozadu a napraví to. Posledná polhodina bola už o triedu lepšia, bola tam nejaká snaha o dramatizáciu deja, ale ako som už spomenul, v týchto podmienkach to takmer ani nebolo možné. Celkový odkaz filmu a myšlienka je super a aj film je vyslovene pekný a príjemný, no s takýmto hereckým obsadením sa dalo natočiť niečo podstatne lepšie.

Love Is All You Need? (2011)

Táto komédia v americkom štýle akurát tak paroduje nejaký problém.

Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

Výborný diel, mrazivá atmosféra, fantastická zápletka, veľké napätie, nečakané rozuzlenie. Typická ukážka geniality Agathy Christie, navyše výborne sfilmovaná s nenahraditeľným Davidom Suchetom.

Madagaskar 3 (2012)

Neporovnateľne slabšie oproti prvým dvom dielom. V prvom rade v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o rodinnej komédii, Madagaskar 3 je film určený čisto pre deti, ktorým stačí, že sa zvieratka šantia, poskakujú a smejú a deti majú z filmu super zážitok. V takomto duchu bol písaný aj scenár, prvú polovicu som len pozeral, že čo sa to preboha deje, jedna sprostosť za druhou, pamätám si z toho fakt len ako zvieratká skákali, veci lietali a každý sa smial. V druhej polke bola snaha o nejakú hru na city, pekný morálny príbeh, no bolo to tak plytké a hneď jasné.. ani kúsok originality. Nepatrím medzi milovníkov animovaných rozprávok, no z času na čas si aj rád nejakú pozriem a aj sa celkom pobavím, napríklad pri takej Dobe ľadovej sa vždy výborne nasmejem, taktiež som sa bavil na prvých dvoch Madagaskaroch, ale tento tretí sa zvrhol do humoru typu - bavíme sa na tom, ako zvieratko hovorí smiešnym prízvukom a potom si buchne hlavu do zárubne.. fakt ako pre 3 ročné deti. Nehumorná strata času, plynúce animácie bez zmyslu.

Nearlyweds (2013) (TV film)

Slabý scenár, nič moc herci. Po piatich minútach je jasné aká bude zápletka, ako sa vyrieši a ako film skončí. Strašne plytké, humor na zaplakanie. Občas sa síce objaví nejaká scéna, ktorá pobaví, no na film, ktorý stavia len na tom je toho skutočne málo. Nikdy nepochopím prečo sa točia takéto filmy, ulahodiť môžu fakt len ľuďom, ktorí nemajú ani tie najmenšie nároky na kvalitu.

Na tuhle nemám (2010)

Až príliš béčková záležitosť. Je to veľká škoda lebo tento film má dobrú myšlienku, nie je len o stupídnych vtipoch ale aj o odkaze, ktorý v konečnom dôsledku skutočne môže pomôcť ľuďom v situácii hlavnej postavy tohto filmu.

Prezidentské voľby 2014 (2014) (pořad)

Neporovnateľne slabšie oproti Markíze. Neosobné, zlá atmosféra, neinteraktívny moderátor.