Who's Yer Father? (2023)

Trochu jiný druh komedie (nezvyklý kanadský) o outsiderovi z ostrovního maloměsta, kde provozuje jako jediný praxi soukromého očka a jeho praktiky připomínají komisaře Clouseau z původního Růžového Pantera. 70%

Woody Woodpecker (2017)

Čekal jsem rodinný animovaný film, kde se i dospělý divák dobře pobaví. Bohužel tohle není ten případ. Film je zaměřen pouze na dětské diváky a dokonce pro ně mi mnohdy přišel hloupý a většinu doby nezajímavý. Pokračování s ještě delší stopáží raději vynechám. 30%

500 Days in the Wild (2024)

Dokument o krásné zemi, přírodě a také samotné hlavní aktérce dokumentu, která se snaží zdolat Trans Canada Trail (stezku napříč Kanadou) na kole, lyžích a kánoi. A vypořádat se s nejrůznějšími nástrahami matky přírody. Dokument je bezesporu zajímavý, ale více jej ocení divák, který nezůstal v Kanadě právě kvůli možnosti provozovat množství outdoorových aktivit. 60%

Kámoš k pohledání (2009)

Nenáročná komedie s nápaditou záplatkou. Nic závratného, ale naopak ani zbytečně povrchního nebo hloupého. 60%

Twisted Metal (2023) (seriál)

Svižné, nenáročné, originální a zábavné. Krátká stopáž dílů (odpovídající sitcomům) taky potěší. 80%

Orah (2023)

Ponurý příběh vypráví o nelegální imigrantce, která ještě jako nezletilá dívka opustit svého syna a snaží se mu pomoci dostat z Nigérie do Kanady. Film je příjemnou změnou oproti hollywoodským filmům. Na druhou stranu nenabízí nic objevného a je značně ponurý, proto jej nemohu doporučit v případě, že hledáte zábavnou či nenáročnou podívanou. 60%

To se mi snad zdá (2023)

Neotřelý a nápaditý scénář. Skvěle odehraná hlavní postava - možná životní role Nicolase Cage. Trochu zklamalo pouze zbytečně hollywoodské zakončení. 70%

Little Wing (2024)

Nenáročné, ale milé a originální drama s prvky komedie, které vypráví o zvláštním přátelství mezi mladou dívkou a starým chovatelem závodních holubů. 65%

Fighter (2024)

Bollywood se pokusil natočit svůj Top Gun. Film je tradičně bollywoodsky utancovaný a trochu zdlouhavý. Pro mě jednoznačně příjemnější podívaná (60%) než nedávný a podle mého názoru nadhodnocený velkofilm RRR.

Self Reliance (2023)

Zajímavý námět, ze kterého se dalo vyždímat víc (především v rovině fórů). Přesto zábavný odpočinkový thriller. 65%