Zmrv

Student Historie na FFUK

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.11.2018  23:15
    Outlaw King (2018)

Guerillový odboj na skotský způsob a ve středověku? Sem s tím. Za mě jednoznačně nejlepší historický film za hodně dlouhou dobu. Samozřejmě to není bez chyb (hlavně po scénáristické stránce). Ale po dlouhé době hlavně nemám moc co vytknout ani co se věrohodnosti týče, a přes tu pro mě prostě bohužel nejede vlak (nemoc z "povolání" nemůžu si pomoct). Samozřejmě je chronologie stěstnaná víc k sobě, než jak to opravdu bylo, ale to se dá dvouhodinovému filmu jen sotva vytknout. Na to, že jde o netflixovskou produkci pro mě velice příjemné překvapení. 80%

• 15.11.2018  23:55

Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Když je film záměrně špatný, nemění to nic na faktu, že je to prostě sračka. To, co funguje třeba u Sharknada, zde prostě neplatí, protože Toxický mstitel je v první řadě zoufale nudný a nevtipný. Pokud je tohle to nejlepší, co TROMA vyprodukovala, tak chraň Bůh, abych nějaký jejich další výtvor kdy měl tu smůlu vidět. 10 %

• 4.10.2018  19:55
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Sadie Dunhillová hned v první epizodě prohlásí, že knihy jsou vždycky lepší než filmová adaptace. No, tak tentokrát je to pravda, jen ta adaptace je sriálová. Po třech dílech jsem to musel vzdát. Samo o sobě není 11/22/63 vůbec špatné, ale jako adaptace Kingovy vynikající předlohy to naprosto selhalo a hned po dočtení knihy se na tenhle seriál nejsem schopen dívat. Tak snad až zapomenu podrobnosti knižního děje, tak mu dám druhou šanci.

• 3.9.2018  22:30
    Elle (2016)

Podle mě měl tenhle příběh skončit odhalením násilníka, protože potom už následuje jen nudná nastavovaná kaše. A nezachrání to ani Isabelle Huppert, ani Verhoevenova režie. Do té doby jde ale o velmi zajímavý snímek s nápaditým, i když docela šíleným příběhem. 60%

• 3.9.2018  22:22
    Upgrade (2018)

Vynikající! Nečekaně výživný kyberpunkový mix klasické revenge story a jednoho ze základních témat sci-fi - strachu z přílišné závislosti na technice a AI. Celkově mi Upgrade evokoval nedávné Mute a Ex Machinu. Whanell tedy nepřinesl nic nového, ale perfektně to ve svém scénáři zkombinoval. Nádherný vizuál "blízké" budoucnosti, kamera a výkon Logana Marshala-Greena pak celý film vyzvedly do silného nadprůměru. Za mě velmi milé překvapení a zatím nejlepší sci-fi tohoto roku. 85%

• 21.8.2018  09:59

Těch čtrnáct let čekání se vyplatilo. Jedničku to v mých očích sice nepředčilo, ale i tak se jedná o velmi důstojné pokračování. Příběh sice není nic nového ani nadprůměrného, ale to člověk snad ani nemůže chtít. Hlavní hvězdou je stejně Jack-Jack a už kvůli němu pod čtyři prostě nemůžu jít. 75%

• 21.8.2018  09:55

Falloutem stvrzuje série M:I své místo na pozici krále akčních špionážních thrillerů. Kam se hrabe Bond a jiní. Fallout má všechno co mít má a navíc v perfektním dávkování. Vlastně nemám co vytknout, ať už scénáři, režii, hercům, nebo čemukoliv jinému. Jednoduše jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. 95%

• 17.7.2018  14:34
    Zone Blanche (TV seriál) (2017)

Bože! Tohle je naprosto dokonalá mysteriózní detektivka. Atmosféra by se dála krájet a prodávat na deka. Zone Blanche opravdu vůbec nic nechybí, má perfektní herce, příběh, hudební podkres a vizuální zpracování. Zdaleka lepší než všechno co jsem zatím letos viděl v kině. 100%

• 8.7.2018  09:34

Průměrně natočený průměrný příběh. Sheridanův um však aspoň v pár scénách vykoukne (němý farmář, scéna v autobusu). Navíc Brolin s Del Torem jsou ve svých rolích výborní a celé dvě hodiny jsem se ani chvíli nenudil. Přesto ale nemůžu s čistým svědomím dát víc než 65%

• 24.5.2018  11:33

Tak nakonec proč ne. Solo je ten typ filmu, který kdyby nevznikl, tak o nic zásadního nepřijdeme, ale když už tady je, tak aspoň máme sympatickou oddechovku o našem oblíbeném "antihrdinovi". Herecky jde o standartně očekáváný lehký nadprůměr (dokonce i Ehrenheich to celkem zvládl, i když o jeho výběru mám stále lehké pochybnosti). Co je ovšem na filmu bezpečně nejlepší, je scénář, což není divu, když na něm pracoval spolutvůrce Impéria. Hlavně Han je napsán opravdu dobře. Za celých 135 minut jsem se ani na chvíli nenudil, a to mi vlastně ke spokojenosti stačí. 75%

• 18.5.2018  18:49
    Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool je vtipnější, ale je lepší? Ne. Pořád je to ale zatraceně dobrý film, který ani na chvilku nenudí. Kromě Reynoldse to tentokrát zajištují i Brolinův Cable a Domino v podání Zazie Beetz. Příběh tentokrát hraje i na vážnější notu, což mu sice vychází, ale celkově není tak zajímavý jako v prvním dílu. Vynahrazují to ovšem skvěly záčátek a konec (včetně mezitiulkového začišťování filmových chyb) a neustálé rýpání do všeho, co se zrovna namane. Takže vzato kolem a kolem, tohle se zase povedlo. 80%

• 8.5.2018  11:39

Krasinského nový počin se velmi povedl. Scénář se sice místy s logikou nijak zvlášť nekamarádí,a až na námět se o nic objevného taky nejedná, ale v zásadě panuje velká spokojenost. A to hlavně díky atmosféře světa, kde musíte být téměř úplně potichu abyste přežili. S tím perfektně pracuje i zvuková stránka a hudební podkres. Výrazným kladem je i herecké obsazení. Všichni čtyři členové rodiny totiž i ve filmu, ve kterém prakticky nepromluví, dokáží velmi dobře zobrazit charaktery svých postav, a dokonce jsou i sympatičtí a doufáte, že všichni přežijí. V neposlední řadě je potřeba zmínit i k hororovému žánru patřící lekačky. Ty jsou zde překvapivě velmi kvalitní, a to i přesto, že alespoň polovina z nich je celkem očekávatelná. Tiché místo je tak pro mě velmi kvalitním hororem, který pravděpodobně nesedne každému, ale určitě stojí za to mu dát šanci. 80%

• 1.5.2018  11:47
    Hobit (1966)

Inu, tohle je pořádnej úlet a absolutní degradace Hobita. Ale za tu Bornovu kresbu a celkem solidní hudební podkres to těch upocených 40 % dá.

• 23.4.2018  13:11
    Hastrman (2018)

Jako adaptace knihy Hastrman selhal. Z vícerstevnatého "zeleného románu" vytáhli scénáristé romantickou linku a hlavní, ekologický, příběh Urbanovy předlohy kompletně vypustili. Ve výsledku to ale kupodivu až tak nevadí. Hastrman je tak poněkud neobvyklou romancí, která by mohla být označena za jakousi variaci na téma Kráska a zvíře. Jako taková funguje, ale chybí jí něco navíc. Co za mě film vyzdvihuje nad průměr, je výborná kameramanská práce (obzvláště vzdušné záběry krajiny) a fakt, že ústřední duo své role herecky zvládlo velmi dobře (ale to opravdu nemohli sehnat do hlavní ženské role blondýnu, aby to odpovídalo předloze?!). Hastrman tak není film, na který by se nějak dlouho vzpomínalo, ale dostatečně se vymyká typické české produkci, aby si ani nezasloužil přehannou kritiku. 70%

• 7.4.2018  18:28

Přepálenější to snad ani být nemohlo. Zcela evidentně je tentokrát cílovka úplně jinde než u velmi sympatického prvního dílu. To, že je to film cílený na asijské publikum čiší z každé minuty kterou vám DeKnight nabídne. Většinu času jsem se sice docela bavil, ale hlavně tím, jak je druhý Pacific RIm absolutně mimo. A může za to téměř výhradně scénář; vizuální efekty a překvapivě i herci jsou více než ucházející. Scénář je na druhou stranu těžce předvídatelný a všeobecně slabý ve všech ohledech. Povstání tak spadá do kategorie "vidět a zapomenout" 50%

• 17.3.2018  14:06
    Veronika (2017)

Veronica je údajně tak děsivá, že ji dokouká jen jeden ze sta diváků. No... Jakkoliv španělskou hororovou školu považuji za jednu z nejlepších na světě, tak tohle dílko se výrazně nepovedlo. Je pravda, že jsem se na něj díval na dvakrát, ale to protože napoprvé jsem u něj usnul. Přestože je scénář údajně inspirován jediným španělským případem, kdy byly potvrzeny "nevysvětlitené" jevy, tak příběh není ani napínavý natož děsivý. Plaza se kvalitě a dojmům, které blahé paměti vyvolával jeho REC, ani zdaleka nepřiblížil. 40%

• 16.3.2018  18:39
    Annihilation (2018)

Ve všech ohledech těžce průměrný film (herci, režie ...). Navíc jakkoliv se to tváří jako adaptace VanderMeerovy knihy, tak o ni nejde. Garland si z knihy vypůjčil pouze pár věcí (hlavní postava a její manžel, Oblast X, postava psycholožky) a rozjel vlastní příběh s lehkými konturami připomínajícími předlohu. Ta samotná je dost zvláštní a rozhodně ne lehká na zpracování, ale tady se podle mě Garland nevydal tou správnou cestou. Jediné, proč si na tento film ještě někdy vzpomenu, tak bude proto, že mě můj oblíbenec zklamal. 50%

• 13.3.2018  19:52
    Mute (2018)

Pokud by se nejednalo o Duncana Jonese, byla by to velice fajn sci-fi jednohubka. Takhle bohužel po shlédnutí zbývá spíše pachuť promarněného potenciálu. Scénář je totiž poněkud chaotickou změtí se zbytečnými postavami. Vizuální stránka je ovšem na "netflixovské" poměry velmi sympatická. a dobré jsou i výkony ústředního dua Skarsgard-Rudd (kterému slizký parchant vysloveně sednul). Kdyby to byl film od někoho jiného, šel bych možná i na 4*, takhle je to jen průměr. 60%

• 6.3.2018  11:41
    Tvář vody (2017)

Guillermo je vizuální génius. Každý záběr je dokonale promyšlený a celý film je prostě krásný. Je sice pravda, že jde vlastně "jen" o variaci na Krásku a zvíře, ale jakou variaci. Del Toro dokazuje že jeho láska k filmu je nepřekonatelná. Navíc mu velmi pomáhají herci, kteří jsou bez výjimky skvělí, ať už němá Sally Hawkins, homosexuální kamarád Richard Jenkins, nebo Michael "narodil jsem se abych hrál šmejdy" Shannon. O Desplatově genialním soundtracku ani netřeba mluvit. Tvář vody zjevně ani zdaleka nesedne každému (tak to ale u Del Tota neni poprvé), pro mě se ovšem zařazuje po bok Faunova labyrintu. 90%

• 23.2.2018  19:07

Velmi dobré konverzační drama o boji amerického tisku za první dodatek a jednom z mnoha průserů amerických vlád. Spielberg prostě umí, a umí si i vybrat ty správné herce pro svoje projekty, takže Hanks je zde tradičně výborný a Meryl, mi výjimečně ani moc nevadila. Pro mě film, od něhož jsem si moc nesliboval a by jsem příjemně překvapen. 75%

• 11.2.2018  19:59

Hodinu a půl dlouhý díl Kanceláře Blaník se všemi klady i zápory, které k tomu patří. 80% "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí vy čů*áci"

• 11.2.2018  19:57

Netradiční love story. On je sice geniální návrhář, ale taky nesnesitelný magor, ona pomstychtivá, manipulativní mrcha. Výsledkem je velmi zvláštní vztah. Řemeslně perfektní film, v němž Daniel Day-Lewis opět dokazuje že patří k herecké špičce (podle mě by ale tentokrát soška zlatého, plešatého muže nebyla úplně na místě). Nit z přízraků má ale z mého pohledu dva problémy a to je za prvé Vicky Krieps v roli Almy a za druhé fakt, že ten film už nikdy znova vidět nepotřebuju - nezanechal ve mě nijak hlubokou stopu. 65%

• 30.1.2018  10:14

Tak zase nic. Pokud něco, tak měl Waititi režírovat Strážce, nebo Spider-Mana. Ten humor není špatný, spousta fórů je celkem fajn, ale prostě mi to nesedí k Thorovi, vzheldem k tomu, jak se dosud vyvíjel. A na druhou stranu tam bylo dost "vtipů" nucených a zbytečných. Jediné co si tak z tohohle filmu budu delší dobu pamatovat, jsou scény s Hulkem, obzvlášť souboj v aréně. 60%

• 27.1.2018  12:47

Ať si říká kdo chce, co chce, ale Ridley pořád řemeslně umí. Navíc tentokrát vypráví opravdu velmi zajímavý příběh, který je i scénáristicky celkem dobře zvládnutý. Navíc herecký výkon Christophera Plummera v roli lakomého dědka je vynikající. K tomu v pozadí hraje soudntrack čím dál tím lepšího Pembertona. Škoda snad jen hollywoodsky "slunečného" konce, který plně nekoresponduje s tím, jak to v reálu nakonec dopadlo. Každopádně nám Ridley sice nedodal žádný žánrový milník, ale rozhodně jsou Všechny prachy světa řemeslně výborným fimem se zajímavým příběhem. 75%

• 17.1.2018  09:19
    Dagon (2001)

Děs a hrůza, ale ne v tom správném smyslu. Všechno je špatně a vzniká z toho odpad nehodný Lovecraftova odkazu.

• 28.12.2017  17:20
    Do neznáma (2016)

Nuda nuda, šeď šeď. Ani můj odlíbený Strong to nezachránil. Absolutně nic, čeho by se dalo chytit, za hodinu už ani nebudu vědět o čem to bylo.

• 26.12.2017  17:15

A já říkám proč ne? Johnson se vydal poměrně výrazně odlišnou cestou než kdokoliv před ním, ale to je přesně to, co jsem od něj chtěl. K dokonalosti má Poslední z Jediů ovšem také daleko, a to hlavně z jednoho prostého důvodu - dějová linka Finna a Rose je naprosto zbytečná. Relativně zajímavá postava dezertéra je v ní využita hůř, než kdyby nečinně zůstala v rebelské flotile a Rose je opravdu až smutně zbytečná a otravná. Johnson měl radši dát víc prostoru Lukovi a Rey, nebo zkrátit docela přetaženou stopáž. Největší problém mám ovšem se scénou, kdy se Leia přemění na Marry Poppins. Opravdu bylo tohle potřeba? Každopádně má ovšem naštěstí osmá epizoda ságy mnohem více kladů než záporů. Ať už to jsou herecké výkony všech zůčastněných (obzvláště Hamill jako zlomený Luke exceluje, a světe div se dokonce i z Bena Sola je konečně normální a snesitelná postava), temnější feel celého filmu, celá scéna ve Snookově budoáru, nebo třeba cameo jednoho nejmenovaného mistra Jediů. Prostě a jednoduše: má to chyby ale i tak jsem spokojen a nedočkavě vyhlížím zakončení této trilogie. 85%

• 13.12.2017  12:15

Drsná severská pohádka. Jako taková celkem funguje, ale nic víc. Navíc konec mi přišel dost nesmyslný. 60%

• 11.12.2017  13:28
    Jsem brána (2017)

Velmi zvláštní adaptace, která si z původní povídky bere opravdu jen základní myšlenku a jinak vše mění. Tohle je ovšem jedno z mála děl, u kterých mi to nevadí. Samotný kraťas je velmi zvláštní, ale líbil se mi. Co mě však absolutně nadchlo, byla následná diskuze s režisérem a zjištění jak film vznikal - punkově a s nadšením všech zůčastněných. A za to, že to tvůrci po cestě nevzdali, si ode mě vysloužili plné hodnocení. Viděno v rámci Future Gate.

• 11.12.2017  13:06

Já jsem spokojen. Je pravda, že v jádru se jedná o dost průměrný týmový příběh, ale samotná Liga (Hlavně Batfleck, Aquaman a Wonderwoman) mě prostě bavila. Whedon si bohužel nevzal ponaučení z letošní sólovky Wonder woman a poměr humor a dcčkovská temnota se tady tolik nepovedl. Navíc se bohužel místy jedná o zbytečné CGI orgie. Celkově tak z filmu čiší naděje na to, že to mohlo být i lepší, a moc by mě zajímala původní Snyderova verze. Nehledě na všechny chyby které Liga spravedlnosti má jsem si ji ale od začátku do konce užil a rád si ji dám znova. Pokud ale bude nějaké příště, tak prosím lépe. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 5