Zone Blanche (2017) (seriál)

Bože! Tohle je naprosto dokonalá mysteriózní detektivka. Atmosféra by se dála krájet a prodávat na deka. Zone Blanche opravdu vůbec nic nechybí, má perfektní herce, příběh, hudební podkres a vizuální zpracování. Zdaleka lepší než všechno co jsem zatím letos viděl v kině. 100%

Sicario 2: Soldado (2018)

Průměrně natočený průměrný příběh. Sheridanův um však aspoň v pár scénách vykoukne (němý farmář, scéna v autobusu). Navíc Brolin s Del Torem jsou ve svých rolích výborní a celé dvě hodiny jsem se ani chvíli nenudil. Přesto ale nemůžu s čistým svědomím dát víc než 65%

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak nakonec proč ne. Solo je ten typ filmu, který kdyby nevznikl, tak o nic zásadního nepřijdeme, ale když už tady je, tak aspoň máme sympatickou oddechovku o našem oblíbeném "antihrdinovi". Herecky jde o standartně očekáváný lehký nadprůměr (dokonce i Ehrenheich to celkem zvládl, i když o jeho výběru mám stále lehké pochybnosti). Co je ovšem na filmu bezpečně nejlepší, je scénář, což není divu, když na něm pracoval spolutvůrce Impéria. Hlavně Han je napsán opravdu dobře. Za celých 135 minut jsem se ani na chvíli nenudil, a to mi vlastně ke spokojenosti stačí. 75%

Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool je vtipnější, ale je lepší? Ne. Pořád je to ale zatraceně dobrý film, který ani na chvilku nenudí. Kromě Reynoldse to tentokrát zajištují i Brolinův Cable a Domino v podání Zazie Beetz. Příběh tentokrát hraje i na vážnější notu, což mu sice vychází, ale celkově není tak zajímavý jako v prvním dílu. Vynahrazují to ovšem skvěly záčátek a konec (včetně mezitiulkového začišťování filmových chyb) a neustálé rýpání do všeho, co se zrovna namane. Takže vzato kolem a kolem, tohle se zase povedlo. 80%

Tiché místo (2018)

Krasinského nový počin se velmi povedl. Scénář se sice místy s logikou nijak zvlášť nekamarádí,a až na námět se o nic objevného taky nejedná, ale v zásadě panuje velká spokojenost. A to hlavně díky atmosféře světa, kde musíte být téměř úplně potichu abyste přežili. S tím perfektně pracuje i zvuková stránka a hudební podkres. Výrazným kladem je i herecké obsazení. Všichni čtyři členové rodiny totiž i ve filmu, ve kterém prakticky nepromluví, dokáží velmi dobře zobrazit charaktery svých postav, a dokonce jsou i sympatičtí a doufáte, že všichni přežijí. V neposlední řadě je potřeba zmínit i k hororovému žánru patřící lekačky. Ty jsou zde překvapivě velmi kvalitní, a to i přesto, že alespoň polovina z nich je celkem očekávatelná. Tiché místo je tak pro mě velmi kvalitním hororem, který pravděpodobně nesedne každému, ale určitě stojí za to mu dát šanci. 80%

Hobit (1966)

Inu, tohle je pořádnej úlet a absolutní degradace Hobita. Ale za tu Bornovu kresbu a celkem solidní hudební podkres to těch upocených 40 % dá.

Hastrman (2018)

Jako adaptace knihy Hastrman selhal. Z vícerstevnatého "zeleného románu" vytáhli scénáristé romantickou linku a hlavní, ekologický, příběh Urbanovy předlohy kompletně vypustili. Ve výsledku to ale kupodivu až tak nevadí. Hastrman je tak poněkud neobvyklou romancí, která by mohla být označena za jakousi variaci na téma Kráska a zvíře. Jako taková funguje, ale chybí jí něco navíc. Co za mě film vyzdvihuje nad průměr, je výborná kameramanská práce (obzvláště vzdušné záběry krajiny) a fakt, že ústřední duo své role herecky zvládlo velmi dobře (ale to opravdu nemohli sehnat do hlavní ženské role blondýnu, aby to odpovídalo předloze?!). Hastrman tak není film, na který by se nějak dlouho vzpomínalo, ale dostatečně se vymyká typické české produkci, aby si ani nezasloužil přehannou kritiku. 70%

Pacific Rim: Povstání (2018)

Přepálenější to snad ani být nemohlo. Zcela evidentně je tentokrát cílovka úplně jinde než u velmi sympatického prvního dílu. To, že je to film cílený na asijské publikum čiší z každé minuty kterou vám DeKnight nabídne. Většinu času jsem se sice docela bavil, ale hlavně tím, jak je druhý Pacific RIm absolutně mimo. A může za to téměř výhradně scénář; vizuální efekty a překvapivě i herci jsou více než ucházející. Scénář je na druhou stranu těžce předvídatelný a všeobecně slabý ve všech ohledech. Povstání tak spadá do kategorie "vidět a zapomenout" 50%

Veronika (2017)

Veronica je údajně tak děsivá, že ji dokouká jen jeden ze sta diváků. No... Jakkoliv španělskou hororovou školu považuji za jednu z nejlepších na světě, tak tohle dílko se výrazně nepovedlo. Je pravda, že jsem se na něj díval na dvakrát, ale to protože napoprvé jsem u něj usnul. Přestože je scénář údajně inspirován jediným španělským případem, kdy byly potvrzeny "nevysvětlitené" jevy, tak příběh není ani napínavý natož děsivý. Plaza se kvalitě a dojmům, které blahé paměti vyvolával jeho REC, ani zdaleka nepřiblížil. 40%

Anihilace (2018)

Ve všech ohledech těžce průměrný film (herci, režie ...). Navíc jakkoliv se to tváří jako adaptace VanderMeerovy knihy, tak o ni nejde. Garland si z knihy vypůjčil pouze pár věcí (hlavní postava a její manžel, Oblast X, postava psycholožky) a rozjel vlastní příběh s lehkými konturami připomínajícími předlohu. Ta samotná je dost zvláštní a rozhodně ne lehká na zpracování, ale tady se podle mě Garland nevydal tou správnou cestou. Jediné, proč si na tento film ještě někdy vzpomenu, tak bude proto, že mě můj oblíbenec zklamal. 50%