Rivalové (2013)

Pútavý príbeh dvoch (ne)priateľov na tratiach F1, ktorý je plný emócii, rýchlosti, skvelých záberov a najmä rozdielnosti dvoch najlepších F1 pretekárov svojho času. Skvelé zahraté od obidvoch hlavných postáv len podčiarkuje moju celkovú spokojnosť z filmu, ktorý som si musel pustiť 2x za sebou. Športové filmy obľubujem a aj keď F1 nie je moja šálka kávy, celý film som si aj napriek tomu užíval a prežíval ho ako najväčší fanúšik tohto moto športu a aj napriek tomu si myslím, že film si môže pozrieť aj totálny nefanúšik tohto športu a určite ho aj napriek tomu osloví. Taktiež treba vyzdvihnúť úžasnú kameru a ešte lepšiu hudbu k filmu (čo iné sme mohli od Zimmera čakať, že). Síce som to tak trošku očakával, ale záverečná scéna spolu so skutočnými zábermi ma úplne citovo zložila, čo sa mi už dávno pri filme nestalo. Kiež by bolo takýchto filmov viacej... Fucking masterpiece. Na záver ešte hláška zo záverečného dialógu, ktorá najdokonalejšie vystihuje rivalitu medzi Laudom a Rushom: - "Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel. "

Rytíři spravedlnosti (2020)

Butterfly effect po dánsky. Krásne natočená severská multižánrová bomba, ktorá za takmer dve hodiny ani chvíľku nenudila. Milujem severské filmy a opäť sa mi potvrdilo, že takto precízne a realisticky to dokážu natočiť asi fakt len severský tvorcovia. Žiadna scéna vo filme mi neprišla prehnaná, ale naopak každá scéna je podaná veľmi ľudsky bez zbytočných okolkov. Výkony hercov na najvyššej úrovni a to hlavne Mads Mikkelsen, ktorý len potvrdil, že patrí medzi najlepších hercov súčasnosti. Silných 90% .

The Haunting - Na dotek (2018) (epizoda)

Tretia časť už konečne priniesla to čo som očakával od tohto seriálu. Pútavé flashbacky (kvalitne spracované prepojenie minulosti a prítomnosti) , lepšia orientácia v hlavných postavách, nejaké tie hororové lakačky ale najmä atmosferické scény z Hill Housu. Po prvých dvoch slabších častiach sa seriál konečne uberá správnym smerom a začína ma to baviť.

The Witch in the Window (2018)

Netypické spojenie "otcovskej" drámy a hororu, ktorá síce nie je pre každého, ale mňa to zaujalo a dosť bavilo. Napätie, nepríjemná atmosféra a v neposlednom rade znepokojujúca postava Lydie, z ktorej som mal fakt husiu kožu v niektorých scénkach, na mňa urobila dojem a aj vďaka dosť krátkej pasáži sa jedná o jeden z najlepších hororov, ktorý som poslednú dobu videl. Je pravda, že 100 ľudí 100 chutí, ale dosť ma mrzí, že niekto dokáže zaradiť takýto (originálny) film do odpadu...

Brotherhood (2010)

Takýto rýchly adrenalínový začiatok filmu som fakt dávno nevidel, nebola snáď chvíľka. ktorá by ma nudila. Veľkým plusom je aj krátka dĺžka filmu, čiže žiadne naťahovanie ale rovno sa ide k veci. Zaujímavý príbeh, ktorý ukazuje ako sa zo sračiek viete dostať ešte do väčších sračiek. Film plný napätia a samozrejme vynikajúce výkony sympatických hercov. Lepší film na nudný večer som si snáď ani nemohol želať :)

Superbad (2007)

Tak toto bolo kurva niečo! Takto dobre som sa nezasmial veľmi dlho, neuveriteľne vtipné postavy hlavne dementní policajti a Mclovin, akonáhle sa objavili na obrazovke, hneď mi začalo trhať kútiky... Je síce pravda, že na takúto bláznivú komédiu sa jedna o dosť dlhú stopáž, no mne osobne to prešlo veľmi rýchlo a kľudne by som prijal aj o hodinu dlhší film.. Premňa jedna z najlepších komédii akú som kedy videl.. Už sa teším keď si to pozriem zas!

Nepovedené operace (2013) (seriál)

Určite sa oplatí nájsť si tých 45 minút na pozretie Botched Up Bodies, nikdy neviete, možno to práve vás (alebo vašu priateľku, ak má malé prsíčka) odradí neurobiť dáku hlúposť... Je to celkom stručné, dosť zaujímavé, fantasticky natočené a hlavne je to solídne gore...

Sbal prachy a vypadni (1998)

Scenár prepracovaný do štipky, fakt to bola radosť dívať sa na film. Veľa zábavných scén, ktoré mi v pamäti ostanú ešte veľmi dlho. Skvelé herecké výkony a ešte lepšia hudba. Paráda, jednoznačne 100% !

Na život a na smrt (2013)

Nechápem niektoré hodnotenia, film bol vizuálne veľmi kvalitne spracovaný, super herci, kvalitné "prestrelky" a samozrejme kvalitný dej. Je síce pravda, že niektoré scény sú zbytočne moc prehnané, no mňa tento film veľmi zaujal. Zamňa 95%, odporúčam pozerať v Bluray je to fakt krása to prostredie tam..