Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Horor
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (14)

Kapitán Phillips (2013)

Když poprvé na velitelství píší vojáci na tabuli informace o sedadle kapitána (Tom Hanks), je text na dva řádky. Později, když je tabule opět v záběru, je text už jen na jeden řádek a jinak napsaný.

Ant-Man (2015)

Na post režiséra byl zvažován Adam McKay, který odmítl, ale přispěl k aktualizaci scénáře.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Při automobilové honičce je zasažena levá strana modré dodávky, u níž se rozbije jeden z reflektorů, který poté z auta visí po většinu honičky. V jednom ze záběrů z dálky, kdy dodávka zatáčí, je ale náhle rozbité světlo na pravé straně.

Iron Man 3 (2013)

Když je Tony (Robert Downey Jr.) v garáži a píchá si injekci do ruky, jeho generátor na hrudi mu prosvěcuje tričko. Hned v dalším záběru, kdy si otírá ruku alkoholem, je jeho generátor na hrudi vypnutý.

Wolverine (2013)

Ve filmu je vidět shazování atomových bomb na Nagasaki. Ve skutečnosti se bomby shazovaly z výšky 10 kilometrů a denotovaly ve výšce 450 metrů. Ve filmu jsou však bombardéry níž a bomby navíc dopadnou až na zem.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Když se objeví loď admirála Marcuse (Peter Weller) před Enterprise z warpu, začnou se zavírat ovládací panely. V dalším záběru, když se díváme na hledí Enterprise, už jsou ale zase otevřené.

Světová válka Z (2013)

Když Gerry v (Brad Pitt) jede autem a dojde ke srážce se sanitkou, následuje střih, po němž je vidět, že v autě ve chvíli nárazu vůbec nikdo nesedí a řidič sanitky má na hlavě bezpečnostní helmu.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Při scéně úniku je vidět, že má Shawovo (Luke Evans) vozidlo modrá světla. V jiném záběru, kdy Shawovo auto zajíždí do nákladního letadla, se ale barva světla jeho auta změní ve žlutou.

Podfukáři (2013)

Ve scéně, kdy jedou agenti do hotelu, aby zatkli čtvteřici kouzelníků, objevuje se záběr, kdy Dylan (Mark Ruffalo) vystupuje z auta, přičemž je v odrazu vozidla na skle vidět mikrofon.

Blue Hole (2012)

Film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v New Jersey.

Ghost Rider (2007)

Aby se pořádně vžil do role ve filmu Ghost Rider, pomaloval si Nicolas Cage obličej jako afro-karibská ikona Baron Samedi a nosil s sebou starobylé egyptské relikvie, aby svou představivost donutil si myslet, že je v kontaktu se starodávnými duchy.

Létat jako pták (1984)

Aby přesně ztvárnil postavu s válečnými zraněními, nechal si Nicolas Cage vytrhnout dva zuby. Při zákroku odmítl anestezii, protože jeho postava takový luxus také neměla.

Moje levá noha (1989)

Daniel Day-Lewis (Christy Brown) trval na tom, že zůstane v roli i během přestávek v natáčení filmu. Štáb a spoluherci jej tedy museli mimo jiné o pauzách krmit.

Uprchlík (1993)

Kvůli přípravě na roli Dr. Richarda Kimblea asistoval Harrison Ford při operaci srdce.

Reklama

Reklama

Reklama