Glukoza

okres Znojmo

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.2.2018  14:43
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Výborný seriál. Moc se mi líbí ten rozdíl oproti naprosté většině krimiseriálů. Cením si realistických scénářů. Jediné, co bych možná trochu vytkla je následující: Kdykoliv řekne Vašek nějakou domněnku ohledně vraha, má naprostou pravdu. Kdykoliv vysloví domněnku Korejs, plete se a podělá to.

• 6.12.2016  00:05
    První sníh (studentský film) (2015)

Tenhle film je především nádherný. Tečka.

• 8.10.2016  10:36
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Foglarovky by si zasloužily mnohem více zpracování na plátně! Ještě štěstí, že máme des alespoň tenhle výtečný seriál, o němž i sám Jestřáb prý o mnoho let později prohlásil, že se povedl. Jasně, je to splácanina tří knih dohromady, takže třeba Vládi Drátuše se nedočkáme ve prospěch Losnova boje o velké vontství, přesto si myslím, že děj byl promyšlen dobře a logicky a takovým způsobem, abychom nepřišli o nic z podstatných záhad. Výborné je i ztvárnění naprosté většiny rolí - Mažňák, úžasný Širokko, sympaťák Losna, roztomilý Rychlonožka, přesvědčivý Červenáček, parádně ublízaný Jindra, bystrý Jarka....a Mirek? Vždyť ani ten není tak špantý! Pozitivně hodnotím i fakt, že je seriál černobílý. Vždycky se mi třeba zdálo podivé, že by se Červenáček pohyboval po stínadlech s tou svou "maskovací" čepičkou, ale v černobílé tenhle pocit zanikne a uličky Stínadel tak ještě získají na kouzlu. A celkem dobrý se mi zdá i patřičně vyšší věk některých postav, třeba samotného Jana Tleskače. Trochu mi snad jen vadí právě určité úpravy v jeho příběhu. Jinak dávám pět, atmosféru to má!

• 23.9.2016  22:03
    Zvětšenina (1966)

Tohle je tak, tak divný film. Zápletka bez pointy, křečovitá a přitom příjemná kamera, události, které nemají počátek ani konec, jen se vynoří a zase zaplují do víru...Postavy, které jednají naprosto nelogicky, přestože v některých částech filmu se dá děj naprosto přesně předpovídat. A pak brilantní závěrečná scéna s tenisovým míčkem. Wow! Nejsem moc dobrá ve čtení skrytých symbolů, avšak musím říct, že nějak podvědomě to působí. 4 hvězdičky.

• 12.6.2016  09:19
    Black Books (TV seriál) (2000)

Nakonec přidávám jednu hvězdičku za celkový dojem pár týdnů po zhlédnutí. Protože u Black Books je mi více, než u jiného seriálu líto, že nemá pokračování. Na druhou stranu 3x6 se zdá být jako dobře ověřený ideál. Kdoví, co by udělalo víc. Zkrátka, po nějakém čase si uvědomuju, že někdy není třeba se za každou cenu smát od začátku do konce, že na chuti přidá trocha černého čaje nebo krabicového vína a nakonec je důležité jen to, jak moc chcete vidět další díl (a ještě jaký z toho máte dojem, protože další díl chcete vidět třeba i u telenovely). A k tomu všemu musí být hlavní postavy aspoň nějak sympatické. Aspoň trochu. A to ony jsou. Miluju Bernarda, a způsob, jakým se umí občas nadchnout a produkovat velké množství malých hlášek. Je to prostě unikát. Miluju Mannyho a upřímně doufám, že není nikdo, kdo by Mannyho nemiloval :) A taky miluju Fran...asi ne proto, že bychom se v ní jako ženy viděly, ale přiznejme si, i přes všechno, co se jí v seriálu povedlo, zůstává úžasná. A má kolikrát stejně dobrý hlášky, jako Bernard.

• 12.6.2016  08:44
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Občas si nemůžu pomoct a musím srovnávat Dona s Bernardem Blackem a Eddieho s Mannym. Black booksáci jsou jistě jako postavy sympatičtější a mají jaksi promyšlenější charaktery, ale v tom je taky účel, že? Naproti tomu Don, prostě debil. Kdybych znala chlápka, jako je on, asi bych ho...."3 things she would like to do to Don: 1- Kick his balls, 2- make someone kick Don's balls, 3- at least try to kick his balls." Ale pořád mu musím fandit, smát se, dívat se dál.

• 5.6.2016  22:45
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Tento druh humoru jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Jen je škoda, že mé oblíbené příběhy (pravá dámaEmily s kamarádkou a příběh mladíka a krásné babičky) brzy skončily. Naprosto nechápu, jak mohli dva hlavní protagonisté tak úžasně zvládnout tolik různých rolí. Naopak v dějové linii Loua a Andyho jsme se nakonec dočkali aspon maličké satisfakce. Navíc je seriál dokonale vymyšlen do detailu. Ke každé otravné a zavrženíhodné postavě Matta Lucase existuje vyváženě nějaká postava Davida Williamse a naopak a tak je harmonie vesmíru nenarušena. :)

• 4.6.2016  23:01

Je velmi nerozumné si pustit takovýto film a nemít po ruce balíček kapesníků. Obzvláště poté, co si podruhé pustíte úvodní scénu.

• 14.2.2016  21:27
    Vejška (2014)

Asi protože je mi tenhle životní styl absolutně cizí, vejška mě docela bavila. :)

• 7.2.2016  00:55

Všechna čest studiu Ghibli, tohle je další do sbírky skvostů. Snad každého s citem pro estetiku musí uchvátit přenádherná animace, Ta nekonečna květin, listů a stébel, na to bych se vydržela dívat tisíc let. Co se týče příběhu, můžete se rozhodnout, zda si ho prožijete spíš z pohledu vyděšených pidilidí, nebo očima kldného lidského mladíka. Opět naprosto kouzelná podívaná plná drobných příjemných překvapení a roztomilých scén. Navíc podle mě p.Miyazaki a kolegové ze studia jsou naprosto nepřekonatelní v ukončování dějů svých filmů, Arrietty budiž příkladem. Vždycky je tam něco, hořkého a něco sladkého, kus naděje a nějaké opouštění. Dávám jednoznačně za pět, protože nic podobného už nemá šanci vzniknout. :)

• 6.2.2016  01:02

Zhruba pět zhlédnutí filmu mi trvalo, než jsem v celé síle pochopila příběh. Tedy ono se nedá říct "pochopila", jelikož si stále u mnoha a mnoha situací nejsem úplně jistá, ale dejme tomu...nahlédla, že Spirited Away je výjimečný počin se spoustou přesahů, metafor a nádherných momentů a doporučuju mít vždy po ruce aspoň dva balíčky kapesníčků. V ději se kombinují prvky opravdu špatného snu s velmi krásnými scénami, ale i beznadějí, vězení i nekonečná svoboda, přátelství, láska, všechny lidské vlastnosti rozložené do desítek postav. A přitom po Miyazakovsku ani jeden charakter není vyloženě špatný. Najednou se přistihnete, jak i k té ježibabě Yubabě chováte určité sympatie a jak ufňukané batole zafunguje jako činitel spravedlnosti. A nakonec si říkáte, jestli to opravdu skončilo tak dobře, jak mělo. Minimálně na samém konci se nelze zbavit jisté pachuti beznaděje a marnosti. A co mi už vůbec nejde do hlavy, je postava tmavé holčičky na jedné z vlakových zastávek, kde vystupují temní "úředníci". Ale dost už kecání, myslím, že toto může být oficiálně můj nejoblíbenější film.

• 28.12.2015  19:27
    Tommy (1975)

Dnešního diváka jistě může zaskočit vizuální stránka filmu (patrně typický obraz a ulítlé efekty začátku 80.let), pro mě osobně pozoruhodné výjevy. Něco na té atmosféře je hrozivě skličující a znepokojivé, snad trochu jako The Wall. Po prvním shlédnutí jistě nechápu vše, co by se pochopit dalo, zároveň si říkám, zda někdy budu s to si Tommyho pustit znovu. Jinak parádní obsazení a taky samozřejmě skvělá a legendární hudba (jen oproti originálu působí daleko, daleko méně výrazně a méně silně.) Příběh sám o sobě by byl dost na houbelec.

• 23.12.2015  12:50

Tak tohle je výborné. Prvotřídní hudba, skvělá režie, neuvěřitelně sympatický výstup kapely a jako vrchol všeho bez pochyby geniální divadelní výstup D. Byrneho, takže by si koncert užil i hluchý. :) Paráda!

• 17.5.2015  07:54

Snad jediný film, při jehož sledování jsem do slova a do písmene trpěla, hlavně v první polovině. Snímek působil extrémně rušivě, těžko se mi vlastně hledá důvod k této byť jediné hvězdičce. Nesedlo mi nepříjemné prostředí, ve kterém se Vrazi natáčeli, celá vizuální stránka; ani ukřičené dialogy, ani děj. A teď si představte, že vám tento film pustí v autobuse, kde nešťastnou náhodou sedíte jako jediná žena - běloška mezi třicítkou Romů z východního Slovenska - a čeká vás dvouhodinová cesta z Prahy do Brna, zatímco se venku pomalu stmívá. Řidič autobusu pro jistotu hlásí, že se v autobuse poslední dobou množí krádeže peněženek a že si máme dávat pozor...Ještě štěstí, že mí spolucestující nejevili zájem o kulturu. Jednu hvězdičku dávám za to, že kdybych Sametové vrahy viděla v klidu doma, možná na nich něco pozitivního objevím.

• 28.4.2014  10:08

Velmi pěkný snímek s velmi dobrým obsazením. A navíc, kdo z nás nemá rád takové ty filmy, kde přibližně od poloviny začne všechno zapadat pěkně do sebe? Snad jen konec malinko zamrzel...Když já si strašně moc přála, aby nebyl "happy end". :)

• 27.4.2014  23:26

Vcelku zajímavá podívaná, ovšem velmi nevyrovnaná co do děje i audiovizuálního působení na člověka. Svým dětem do 13 let bych ji asi ani nepouštěla, aby neměly divoké sny. Ve filmu se objevily opravdu surrealistické chvilky (nádherná scéna kopce v dešti v příběhu o volovi a žábě, která se tam zjevila jako blesk z čistého nebe, umírající cikáda...) a také chvilky, kdy člověk nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Samotné animace bych přirovnala k obrazům L.Freuda: změť tolik různých barev a tvarů, až to nepůsobí vždycky dobře pro oči. Tři hvězdičky ale dávám :)

• 18.7.2013  09:57

Pro mne krásná vizuální podívaná, až neuvěřitelná na svou dobu, ve které se mluvilo přesně tak málo jak bylo třeba. Kubrick a nekonečno- to je síla. K tomu dokonale sedící hudba a skutečně děsivý pocit...člověk sám daleko ve vesmíru...

• 17.7.2013  08:02

Na to, jak je předloha občas hloupě napsaná, smekám před filmaři a hlavně scénáristy. Jen jedno jim neodpustím: udělat z Igora Alexe.

• 11.7.2013  00:23
    Atlas mraků (2012)

Někdy tak předvídatelný děj, že si na konci toho všeho řeknete: "O čem to vlastně bylo? Co se to tam dělo?", protože totálně nechápete. Pozoruhodné.

• 11.7.2013  00:15

I přes uřvané holčičky, vláčný příběh a netečného Totora, nemůžu nedat dalšímu animátorskému skvostu pět hvězdiček. Někdy bych si ale přála vidět tenhle film zcela bez postav.

• 11.7.2013  00:13

Jaké všechny světy se nacházejí v mistrově mysli? Tohle je jeden z mých oblíbených. Leckteré zákoutí je v něm skryto, někdy i celá Laputa. Vždycky mě dostane to prolínání středověkých a nejmodernějších prvků. A aby se neřeklo, nechybí taková ta neurčitá postava Dora, jakou je Čarodějnice z Pustin či Královna v Haulovi nebo Paní Eboshi v Mononoke...A samotná Laputa se všemi jejími tajemstvími, která zmizela dřív než mohla být všechny odhalena- nádhera.

• 11.7.2013  00:07

Tohle je zatím jediný z Miyazakiových filmů, kterému dávám čtyřku. Pěkná byla třeba postava "Otce moří", taky se mi líbí úcta ke starým lidem, již lze vidět i v Haulovi, Naušice atd...Ale pytlíčková hloupoučká rybička, to nějak nebylo pro mě.

• 11.7.2013  00:03

Opravdu krása! A kam se hrabe všechny ostatní animace, ač jsou i jiné skvosty, Hayao je prostě třída. Ta krásná atmosféra města, les, dětský duch, obyčejné příběhy, návod jak z ničeho udělat mnoho. Slovní zásoba mi ubývá a ubývá, ale pět hvězdiček to za mě řekne.

• 10.7.2013  23:46

Po shlédnutí Prokletého ostrova jsem si říkala: "Tak a teď mám na dalšího půl roku o čem přemýšlet." Nějak tak už od začátku člověk tuší jak to dopadne, a přesto jsem Teddymu do poslední chvíle přála úspěch. Úžasné prostředí léčebny přesně tak, jak by taková strašidelná měla vypadat, temná doba, ani temný maják nechybí, děti se smutnýma očima, úzkostná manželka, a ve středu toho všeho člověk, tak bezbranný pokud vidí všechny své hrůzy...

• 10.7.2013  23:33

Asi jsem si moc navykla na Miyazakiho. Ano, tím to bude, že mi animace Mrtvé nevěsty přijdou fádní, kýčovité, nezajímavé. Příběh sám o sobě je skvělý, ale dvakrát vidět nepotřebuji.

• 10.7.2013  23:31

Tak nevím, co si mám o Karlíkovi myslet. Spousta roztomilých chvilek se střídá s hromadami cíleného kýče, který už je na mě asi moc. I když čokoládovna musí být pohádková. S odřenýma ušima dávám čtyřku.

• 10.7.2013  23:28

Tak snad až díky Edwardovi jsem přišla na chuť Burtonovi, který pro mě dříve znamenal spíš kýč než umění. V případě "Edy" je ten barevný, uhlazený svět přesně to, co je třeba, pro příchod umělého člověka s takovým vzezřením. Johnny bezchybný. Člověk by ho hnedka objal. I přes to že mi Burtonovské, kýčovité pojetí filmu bude vadit pořád, dávám pět.

• 21.3.2013  21:37

Chmm. Pulp fiction je jen směska pěkně vymyšlených historek o lidech, kteří umí více či méně machrovat a žijí si ve své poloplesnivé společnosti. Nevidím žádný větší "smysl." Takže jen 4.

• 6.3.2013  23:18

Technopoupátko je super :)

• 6.3.2013  23:09

Obdivuhodné, jak čtvrthodinový film z roku 1929 může tak odrovnat. Zvláštní, pozoruhodné, krásné. Sama mám v hlavě občas podobné výjevy, takže volba jasná.

<< předchozí 1 2 3 4