BR23

BR23

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 28.3.2019  15:29
    Nebe s.r.o. (TV seriál) (2019)

Skvelá oddychová jednohubka. :)

• 28.2.2019  23:02
    Goliath (TV seriál) (2016)

Santa je úchyl v seriáli? ... Čo? .... To si kuknem :D ..... Po 1. sérii.......................... Zatiaľ tomu dávam 4/5 Niečo ako (už to tu bolo u iných spomínané) /Better Call Saul/ alebo /Bosch/ Niektoré veci čo mi vadili: tá aférka medzi Donaldom a Lucy (prehnané správanie sa Lucy), lesbické duo- (muselo to tam byť (?)) Michelle a Callie a zopár scenáristických barličiek ale inak good. Idem na 2. sériu. .........................EDIT: po 2. sérii: No to ma pos... :O Riadna psycho- depka. Z právnického prostredia sme prešli do politicko- kriminálnej sféry. Atmosféra po 5. časti 2. série (veľký obrat) je ešte depresívnejšia než /BoJack Horseman/. Chcel som tomuto dať 5 z 5 a odporúčať všetkým (nad 18r. of kórs) ale ten koniec ma ako diváka zničil. Na jednej strane som rád: seriál si zachováva kvalitu a nieje tak ako v skoro všetky iné, plné klišé ale aby to dopadlo až takto som nechcel :I

• 18.11.2018  12:32

Som Potterhead ale... Predstavte si film kde je pôvodných 5-6 hodín stopáže okresaných na niečo cez dve. (tak mi to pripadalo) Kde v úvodnej časti je zavraždené bábätko pomocou Avada Kedavra, ale neskôr sú nám predstavované roztomilučké zvieratká, kde scény (obsah scén) sa ťahajú ale následujúci skok na dalšiu scénu nám ukáže už zase nové prostredie, novú situáciu a vy chvíľku tápete o čo vlastne ide (skratkovité), kde občasné pomrkávanie na Pottera narušuje dej beastov (napr. vyobrazenie McGonagalovej predsa ničím nesúvisí s osudmi Mloka alebo Grindiho, častá lokácia Rokfortu tiež a pod... ). Tak ako v jedničke aj tu niektoré scény boli čisto pre efekt, resp. efekt pre efekt... inak nemali význam (použitie Grindelwaldovej dýmky vôbec nebolo nutné, ten zlatý prach, ktorý Mlok rozfúkal na ulici, to v tej knižnici na ministerstve a pod... skrátka v inak sivom deji (rozmýšľal som či som počas filmu neoslepol na farby) tie točiace sa efekty pôsobili nasilu, v úvodnom úteku hl. záporáka som sa úplne stratil: blesky, dážd, vietor, tma, veľká rýchlosť a nekonečne veľa strihov...) Predstavte si film s názvom- Fantastické zvery "A" Grindelwaldove zločiny- dva odlišné filmy, ktoré v jednom pôsobia nesúrodo.

• 1.9.2018  01:18

OK toto nebolo tak skvelé ako som očakával, a že som od toho očakával veľa kedže jednotku považujem za skvelý film, ale dalo sa. Tú animáciu- akciu- rýchlosť som si akosik nevšimol, áno bolo to pekne animované, akčné a rýchle ale nie takým zaujímavým spôsobom ako jednotka. Dúfal som že tam bude plno narážok na súčasné superhrdinské filmy a viac humoru (okrem Jack- Jacka si neviem na nič iné výrazné spomenúť) Dej bol tiež slabší, plot-twist viac ako predvídateľný. čo som si ale všimol bola snaha vykresliť charakter a psychológiu postáv na úkor deja. To im šlo dosť dobre, hlavne čo sa týka Pána úžasného ako otca troch detí. A Elastína? dosť zaujímavá avšak aj vdaka nej film vyznel troška nesúrodo. Feminizácia postáv, zákon o zlegalizovaní superhrdinov, predstavenie nového villaina, evil- superhrdinovia, ehm raz to raz to, chýbala tomu taká celistvosť. Ale inak ok.

• 1.9.2018  01:09

normálne by som nepísal k takémuto filmu koment ale tentokrát mi to nedá... dosť som sa mýlil, jednotku považujem za úplnú hlúposť a prorokoval som že toto bude nevyžiadaná sračk4. avšak ono to nebola až taká sračk4. ten film nebol dobrý ale bol skoro priemerný. neurazil a nenadchol ale vo mne to zachovalo celkom dobrý dojem. nevidel som to fkine a ani ma to nemrzí ale takto zadarmiko s českým dabingom a pomerne až prekvapivo (nato že sa jednalo o online internetovú stránku) dobrej kvalite to ušlo ;)

• 6.8.2018  00:31
    Narcos (TV seriál) (2015)

3. sériu som (ešte) nevidel ale za prvé dve- o Escobarovi dávam 5 z 5. Niektoré časti boli úplne že mega, trochu mi to nielen tematicky samozrejme ale aj kvalitou, napínavosťou pripomínalo Breaking Bad.

• 8.7.2018  23:35

Tak toto bola PECKA! Ak som jednotku považoval za fakt, fakt dobrý film, toto je ešte lepšie. Z tohto som mal odosť lepší (väčší) zážitok než z INFINITY WAR 1. Vtipné, akčné, dojímavé, rodinný prvok, ale aj psycho a zimomriavky. Veľmi sa mi páči ako sa tvorcovia filmu na tomto dokázali vyhrať (po technickej stránke vrámci zväčšovania- zmenšovania, mravčie posily, autokino, garáž s agličákmi atd...) Naozaj, takto to má vyzerať. Bol som na tento film nahajpovaný, až som sa bál, že ma to, ako sa často v takýchto prípadoch stáva, sklame, avšak ono ma to ešte viac prekvapilo :) P.S.: 1. potitulková scéna :O

• 28.5.2018  02:12

SW filmom moc neholdujem. (akože prvú trilogiu mám rád, druhú trilógiu vlastne tiež) ale posledné tri najnovšie filmy E7, E8, a R1 fakt nemusím. Rozšírený vesmír nepoznám. Napriek tomu podobne ako Djkoma písal je toto najmenej náročné. Nepotrebujete vedieť nič aby ste chápali. Je to najmenej Star wars a možno práve preto ma to oproti najnovším trom filmom najviac bavilo. Nie je to žiadna sláva, a je tam plno otravných klišé, všetko čo sa udeje ste už niekde videli, len v inom kabáte no mna to akosik trochu aj bavilo :D Toto všetko by stačilo na tri hviezdy ale 4. dávam lebo ma to prekvapilo, bo som čakal nelogickú zlátaninu tak ako u E7, E8 a R1, no vyšla z toho celkom pozeratelná western style, pirátska dobrodružná, soap opera. :D

• 13.4.2018  12:38
    Paddington 2 (2017)

Ja som tomu neveril. vážne ani som nato nešiel do kina s tým že načo robia pokračovanie? Nikdo sa im o to neprosil.... teraz som si to pozrel na notebooku a zistil som že som sa mýlil. Dvojka je možno o krapet lepšia než jednotka. Zase tie pekné nenásilné efekty, zase veľmi zaujímavý a hlavne pútavý dej (nápad s väzením tu v kinematografii už bol snád hádam triliónkrát ale takéto spracovanie ešte nie) Pekné, milé, vtipné, akčné, sladké (občas trošku až moc :D), emotívne a bonbónik na záver. Všetko do seba zapadlo tak dobre ako som očakával (najmä tá pomoc spolu-väzňov pri konci), všetko prebehlo tak dobre ako som očakával (najmä tá medvedia návšteva na konci) P.S: čo by som ešte uvítal ako Whovian :D by bolo také menšie žmurknutie (odkaz) na Capaldiho ako DW. Ja viem že by to vrámci príbehu bolo odveci ale ... keby zahlásil niečo na štýl "o tomto porozprávam Clare" alebo žeby len zničoho nič vstúpil do modrej policajne telefónej búdky bolo by to MEGA :D

• 6.3.2018  01:17

Scenár síce podpriemerný ale neurazí. Herecké výkony síce chabé ale výber hercov dosť dobrý. Efekty síce možno strašné ale... nečakal som efekty :D Predlohu som nesledoval, od tohto filmu som si nič nesľuboval... tým to asi bude. :D

• 23.1.2018  16:31
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Prvá polka seriálu- úplne že super. Milujem tento žáner (či už v kinematografii alebo knižných príbehoch) kde človek hýbe mozgom. Prišlo mi to dosť sympatické ako sa moje myšlienky dopĺňali so seriálom a naopak v tú istú chvíľu-100% Druhá polka seriálu- už to šlo z kopca, zopár nezrovnalostí, očakávanie návratu eLa tiež nevyšla- 40%

• 3.1.2018  23:01
    Bastardi (2017)

Film sa mi javil ako vlažná komédia, trošku zbytočne dlhá a zbytočne na veľké plátno ale tých posledných 10 minút to zachránilo... dalo tomu nejakú pointu i ked zo začiatku to tak vôbec nevyzeralo. Takže 60% :D ... Poznámka: pri tomto filme mi bolo trošku ľúto že je to jeden samostatný film, bez prequelov a sequelov, od začiatku som nevedel nič o svete dvoch bratov a preto mne ako divákovi bolo úplne u zadku kto je ich otec a nevidel som dôvod prečo by ma to malo zaujímať. Je to troška škoda že takéto filmy majú skutočne len tie necelé dve hodiny času na 1) zoznámenie diváka s prostredím, 2) zaujatím ho a 3) dovedením ho až do situácie kedy má začať hrdinom fandiť alebo aspoň s nimi sympatizovať. Tuná ten druhý a tretí krok prišiel trošku predčasne, následne tam bolo trošku viac omáčky ktorá mala vyplniť zvyšný čas až k pointe a to práve spôsobovalo že film vyzeral zdĺhavý, ale nevadí.

• 3.1.2018  01:48

Rok 2018 (takmer 20 rokov po premiére) s poriadnym odstupom času, odkedy som to videl prvý krát (cca pár rokov po dobe vzniku) a musím povedať, že je to stále vážne dobrý film, ktorý pôsobí v dnešnom masmédialnom svete veľmi "komorne" a v určitom slova zmysle by som ho označil za kultový film. Robin Williams je už nejakú dobu mŕtvy a možno aj kvôli tomu film na mňa pôsobí o to zvláštnejšie. Meanwhile som okrem dalších prečítal aj "zopár" kníh s tématikou vedecká fantastika a vdaka tomu mi príde tento film viac fantastickejší, magický, vzácny, jedinečný. Počas opätovného pozerania tohto filmu si veľmi uvedomujem fenomén času, spomienok, vzťahov-ľudí v mojom živote. + Fakt pekná vábivá tak trošku smutná tak trošku dojemná hudba. Skrátka takýto film (a zopár daľších starších, a naozaj len zopár novších) pôsobí naozaj ako niečo jedinečné a neopakovateľné. Tu (z môjho pohľadu a môjho postoja) nejde o to kto tam hraje, koľko to zarobilo alebo aký je k tomu trailer či to či to bude 3D a podobné veci, ktoré sa dnes často pri nových filmoch riešia ale ide o "charakter" filmu.

• 25.12.2017  12:57
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Ani sa mi nechce veriť že toto je Marvel produkcia :D (niežeby som ju nemal rád) Fakt, fakt, veľmi dobré, oproti zvyšným seriálom od Marvelu jednoznačne najlepšie. Vôbec by som nepovedal, že najlepšie vykreslená postava, (vlastne hned dve: Frank a Lieberman) bude zrovna tu. Vôbec by som nepovedal, že ma to v jednej chvíli dokáže dojať. Aj ked mohli trošku ubrať z Punisherovej nezničiteľnosti (početné vonkajšie a hlavne vnútorné krvácania v každej tretej epizóde, niekoľko násobné fraktúry desiatok kosti, a ten pneumorax vyriešený v domácom ošetrení..... regeneráciu vojenským výcvikom nemožno vysvetliť, necítenie bolesti, silu atd áno ale super-regeneráciu nie, no budem to brať ako v rámci žánru sci-fi) nevidím podstatný dôvod prečo by som tomuto nemal dať plný počet. :) . EDIT: 2. séria je podstatne slabšia. Veľmi mi vadil ten ľúbostný vzťah vždy peknej tváričky Billyho s jeho psychologičkou. To, že skončia spolu, mi bolo jasné od prvého momentu ako sa tam tá psychologička objavila, a príde mi to strašne trápne, klišé a nasilu. To, že Billy vyzerá ako vyzerá radšej nebudem dlhšie komentovať lebo by som sa rozčúlil, len jedno slovo- hovadina. Tak ale čo by scenáristi nespravili pre divákov bez úsudku, že? ;) Všetko ostatné ale bolo fajn, Frank, tá malá (mám rád motív otcovsko- ochranárskeho komplexu- niečo ako v hre Last of Us alebo vo filme Wolverine) a aj ten kňaz, boli zaujímavé postavy. ... žiaľ ale 2. séria konkrétne Billy a jeho psychologička strhávajú moje hodnotenie na 4 hviezdičky.

• 23.12.2017  00:53

Nebolo to zlé ale vedel by som to urobiť ešte lepšie.- veta ktorá asi vystihuje môj pocit na tento film. Inak nápad že stolová hra Jumanji sa prispôsobí modernej dobe bol dosť dobrý, no ja by som sa s tým viac pohral, a chýbala tomu nejaká jedna poriadna zápletka, vid nejako ľahko prebehol koniec. Ako jednoduchá jednohubka- jeden z mini- povinných blockbusteríkov v roku celkom fajn. Ale žeby z toho mal byť nejaký významný film ktorý by si generácie pamätali tak ako pôvodné Jumanji? To nie... ................................................................................................. ............................................................ ............. ........................................... . P.S: Hrochy NIEsú mäsožravce ale bylinožravce :P možnože Jumanji pravidlá sú v tom iné. . P.P.S: furt som sa kukal na Karenine sexi ploché bruško :P :D

• 14.12.2017  00:03

Ja v poslednej dobe (odkedy je návrat SW) síce moc SW neholdujem, uplynulé dva filmy považujem za podpriemerné... a aj od tohto som čakal že to bude hlúposť a aj bola. Ale ked aj moji bratia ktorí sa nevedeli SW nabažiť a uplynulé dva filmy považovali za nadpriemerné svorne tvrdia že toto bolo veľké sklamanie, tak to už je čo povedať..... ešte aby to došlo aj tým ostatným.

• 25.11.2017  15:13

Užívateľ Psema tu síce môže písať že ktokolvek kto tomuto dá "cokoli většího než 2*, je podobně retardovaný jako tvůrci tohohle opusu" ale stále je to len jeho názor. ;) Podobne ako môj, že hoc od tohto filmu som moc nečakal po predchádzajúcom /BvS/Usvite spravodlivosti/, napriek tomu to nebolo až tak zlé. Je tam cítiť tá nekonzistentnosť a nepomer síl/rolí a generický (i ked mi prišiel dosť charizmatický (?) :D) záporák (asi najgenerickejší ! v komix-filmovom svete. Zrazu sa objavujú akésik 3 kocky a zrazu sa objavuje Steppenwolf (to meno iste po čase zabudnem), ktorý jak rýchlo prišiel tak aj rýchlo zomrel behom dvoch dní) a znásilnenie pamiatky Supermana- chudák ani R.I.P. nemôže :/ ... (i ked bolo jasné ba až očakávané že ho oživia) ale inak celkom fajn.... tak 3/5. Tretia hviezdička je za tú pesničku na začiatku. (čo sa DC nedá uprieť- dokáže fakt z takýchto vecí ako "chýbaš nám Superman" na globálnej úrovni, vyťažiť emócie)..... . P.S.. V scéne ked sa Lois priznávala Clarkovi že počas jeho neprítomnosti nebola silná (písala slabé články a bla bla bla), som bol úplne v tom, že chce tým povedať že mu bola neverná. Neni to tak? :D

• 18.11.2017  11:09
    Auta 3 (2017)

doteraz sa divím ako dokázali pekne naprojektovať tie autá na obraz "boží" ... no občas vzniká trošku zvláštny pocit ked auto má príčesok, ked hrajú na gitare, alebo ako vlastne fungujú tie univerzálne automatizované ovládače na všetko? stačí stlačiť pneumatikou? alebo ked Mater cez skype s McQueenom v strede filmu zahlási "ako väčšina ľudí" :D Charaktery a vývoj deja: typické klišé.... starý hrdina do dôchodku je vytlačený mladšou výkonnejšou generáciou, nový sponzor z výzorom agenta a modernými počítačovými vychytávkami, mladá trénerka, madam Kroketka, sebareflexie postáv... atd... bolo zaujímavé to sledovať. Pekné (i ked nie skvelé a nie nezabudnuteľné) dúfam že už ale zakončenie tejto série.

• 17.9.2017  15:52

Niekedy v minulosti som to hodnotil na 4 hviezdičky s tým že fakt dobrá rozprávka. Dnes som si to pozrel zasa (vrámci môjho pravidelného spomínania na staré časy... jedný sú pred rokom 2000 až 2002 cca a dalšie pred rokom 2010 až 2012 cca) a musím hodnotenie s odstupom času zmeniť na plný počet. V tomto filme je možno nevedomé predvídanie že komixy (resp. tématika superhrdinov) od nástupu Marvelovských Avengerov (2012) budú mať raketový vzostup a naozaj dobre zvládnutá práca na úžasňákovích. Prakticky tomu nemám čo vytknúť skôr naopak, tá animácia ma dodnes udivuje a fascinuje. Emócie, humor, príbeh, akcia. Ako tak (znova) sledovávam staršie filmy nedá mi nevšimnúť si istej zákonitosti že tých pár (v porovnaní s dnešnou dobou kedy sú kiná prepchaté tuctami filmov) filmov/rozprávok je väčšinou omnoho lepších (nie efektne ale obsahovo) než väčšina dnešných premietaných v kinách. Rodinka úžasných rozhodne patrí medzi ne.

• 13.9.2017  01:08

Nebolo to síce vynikajúce ale stálo to zato. :) Plno akcie, trocha silený humor i ked po čase ked už asi hodinu ten černoch neustále hláškuje som sa pristihol ako sa začínam smiať, niekedy je to prepálené ale inak ok, ako vravím plno akcie, hlučnej akcie, zbrane a strielanie sťaby hračky pre deti- tak je to jednoduché a tak dobre to vychádza až máte niekedy dojem že v tom filme platia iné fyzikálne pravidlá než v skutočnosti. Plno naháňačiek, tiež fajn, aj herci boli dosť dobrí. Neustále žmurkanie na Deadpoola (v jedne scéne tuším použili tú istú pesničky) jo teraz ma napadá že aj hudba mala grády. Ja nemusím moc silený, vulgárny a fekálny humor, mám radšej bud inteligentný alebo absurdný,... ale ked Salma Hayek spustila tú paľbu nadávok tak som sa musel vážne smiať :D

• 24.8.2017  15:12
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Vysoká spokojnosť. DD bol vydarený, JJ takisto, LC troška slabší a IF od druhej epizody výrazný pokles. Ale všetkým som akosik fandil. Na tento seriál som sa moc moc tešil, trailery upútali presne tak ako majú. No a už to začalo... prvé dve časti boli troška ehm rozpačité, nejako ma to po tom hype z ukážok sklamalo ALE! Potom sa konečne spojili, nástup hrdinov v tej reštike nemalo chybu + dodatok v podobe JJ. EXCELETNE. Odvtedy to už fakt stálo zato. Defenders sú veľmi dobrý seriál (v istých ohľadoch by som povedal že lepší než filmová tímovka Avengers kedže tam si nemôžu dovoliť to čo tu) a to zakončenie 1. série bolo zvládnuté na jednotku. Troška ma mrzí že Matt prežil, nieže by to nebola moja najobľúbenejšia postava v tomto seriáli, ale tým pádom jeho odkaz obetovať doslova svoj život v konečnom dôsledku vyšiel navnivoč. Už ho priatelia oplakali a oni ho oživia? Marvel má evidentne v tomto silný fetiš.

• 13.8.2017  02:18

Po rokoch som si to pozrel znova a uvedomil som si že táto rozprávka je mierne nedocenená. Na tú dobu sa možno zdala priemerná ale dnes som si uvedomil že ono je to fakt dobré, v dnešnej dobe je len málo animákov, ktoré stoja zato, a táto by dnes rozhodne obstála aspoň u mňa. Väčšine asi vadí slabšia animácia, ale ked si to tak vezmete... načo? Príbeh slušný a myšlienka super vyjadrená a podaná. Vtípky sú veľmi vydarené. Mením zo 4 na 5/5

• 15.7.2017  01:35

Nie je to typický blockbuster: Za prvé: aj napriek názvu v deji nieje žiadna vojna. A za druhé tuná môže divák nad tým použiť mozog a empatiu. Napísané úprimne: vôbec som im neveril. Niežeby bola jednotka a dvojka zlá, tie sa mi v podstate dosť páčili ale od trojky som si nič nesľuboval. Aké to však bolo pre mňa o to väčšie prekvapenie v kine! :) Dej je plný stereotypov a klišé zo všetkých možných filmov, najmä zo zameraním na post-apok obdobie, ale aj triler a aj dalšie žánre by sa našli. Film je vlastne pospájaný tucet a tucet 100X z iných filmov (a kníh a vlastne akýchkoľvek príbehov) už ohraných scén nielen čo sa charakterov a motívov ale aj príbehu- výpravy týka. Avšak ONO TO akoby zázrakom FUNGUJE. Presne to doseba pasuje a pekne to na seba naväzuje. A nie len tak hocijako priemerne ale takmer dokonale. Teda až na scény počas úteku z väzenia (tie boli jemne logicky- príbehovo nedoriešené)- to ostatné bolo fakt dobré. 85% čo sa týka CGI- nemohol som uveriť tomu že to neni reál :D, čo sa týka toho ako dokonale opice dokázali stvárniť emócie (detail, spomaľovačky, hlboké myšlienky...)- to mi prišlo omnoho lepšie než kopa iných filmov kde hrajú ľudia.

• 8.7.2017  01:13

Not bad. Jediné čo mi tam vadilo bolo, že náhodne strieľajúca superpuška zázračne nikoho nezasiahla hoc strieľala fakt na všetky strany a ono zrazu sa lod rozpolila geometricky presne na polovice (aby bol pekný symbolický záber na Spidermana pribitého na kríži- scéna s vlakom v Raimiho Sp. 2) Plus má u mna za stvárnenie Michael Keaton, fakt dobrý záporák, a ten prekvapivý plot twist. Nevýhoda- že sa skoro šetko robilo v noci, čo je síce logické, padouši potrebujú nočnú tmu ako krytie ale aj tak som si tie bojové scény nejako extra neužil.

• 27.6.2017  00:35

Prvá časť filmu sa ešte dala pozerať ale tá druhá bola fakt zlá. Máločomu som rozumel, a bolo to strašne rozhádzané, postavy šli odtial tam, niekedy tam proste neboli aj hodinu, posúvalo sa to ani neviem ako- skrátka trocha to už prehnali. Ako keby tam chceli mať všetko ale chýbala tomu vnútorná usporiadanosť. Mrzí ma to, TF filmy som mal celkom rád (najviac jednotku) ale toto bolo fakt fakt slabé.

• 8.6.2017  01:21

Je mi ľúto ale na druhej strane sa dalo čakať že ak tento film bude mať slabý dej tak bude aj nízko hodnotený. Tak ako je to aj väčšinou- slabé filmy si zaslúžia slabé hodnotenia (i ked nieje tomu vždy tak. Stačí nato dať nálepku produkcie Star Wars, DC apod a hned je z kvalitatívnej hovadiny pomerne vysokohodnotený skvost ... vravím pomerne) Tuná pri NFS (2014) však je tomu trošku inak. Dej síce nieje zrovna najdokonalejší ale nižšie než 70% si podla mna nezaslúži. čo už... Aaron Paul (Jesse Pinkman forever :D) super. Tá kočka po jeho boku - Imogen Poots super, autá super, nostalgia mojich prvých závodov (samozrejme pekne poctivo na staručkom pc :D) super. P.S: Hej a jazdite bezpečne v rámci možností, prílišné riskovanie sa nevypláca, vy to možno prežijete ale čo ostatní? Umením nie je jazdiť rýchlo (to dokáže hocikto sediaci v silnej mašine), umením je jazdiť bezpečne ;)

• 18.5.2017  02:38
    Vetřelec: Covenant (2017)

Vesmír je úžasný. A veľký. Fakt veľký... fakt moc moc veľký. Vlastne vesmír je tak veľký že sa doň zmestí Stopárov sprievodca galaxiou, Star Wars, Star Treck, Doctor Who, Passangers, Votrelec, Interstelar... tak veľký že sa doň v pohode zmestia dve (našťastie v inom čase) najtupejšie ľudské posádky v histórii všetkého. A zrovna tie dve posádky patria Prométeovi a Covenantu. ... Ak by postavy boli aspoň priemerne inteligentné nič z toho zlého by sa nestalo a nebol by dej. Asi toľko k tomu. Vraj horor, vraj najhoršie nočné mory. čo? Ja sa priznávam bojím hororov, avšak na tomto som bol o polnoci v kine a jediné čo som cítil je úžas a smiech nad hlúposťou toho deja. :D Taká sprostosť, ušetrite si peniaze a čas a nechodte nato. Votrelec bol fajn ale toto má daleko od kvality, ešte hlúpejšie ako Prométeus a ešte zbytočnejšie.

• 16.5.2017  02:56
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Tento seriál by bol umeleckým skvostom nebyť tej nepríjemnej mystičnosti (Miltonová hrozba, Angelica...) a toho že postavy svoje superschopnosti zobrali s veľkým prekvapením ale nič extra. Stotožnili sa s tým pomerne rýchlo, ba až neprirodzene rýchlo, povedal by som ved človek je prirodzene zvedaví, nenapadlo ich sa skôr stretnúť osobne? študovať a experimentovať so svojími schopnosťami poriadne? (asi homo sense sú iní viac chill) Sem tam niekto niekomu pomôže- čo vyzerá super, ale predstavte si žeby sa do toho obuli, a poriadne si otestovali svoje hranice... nebolo by to mega super? Na druhú stranu ani nemajú moc čas a možnosť kedže im furt hrozí Našepkávač a tým pádom veľa vecí ostane neurobených čo je podla mňa škoda bo seriál bravúrne funguje aj bez Našepkávača- práve tie časti bez jeho hrozby sa mi páčia omnoho viac než s ním (i ked on je tiež super, ale to čo hraje sa mi charakterovo nepáči, kvalitne je to však aby som mu nekrivdil na vysokej úrovni)- čo považujem za daľšie Akty X alebo Minority Report nič zvláštne čo by som už nevidel. To že ku začiatku je toho strašne veľa nezrozumiteľného ok, nieje to prvý krát a celkom to mám rád, takú tú záhadu, ale zase... nie s touto Miltonovou hrozbou- ktorá je vlastne z väčšej časti zodpovedná za veškeré nedorozumenia a nechápania diváka. .... Na začiatku som spomínal umelecký skvost preto pretože tie časti, mnohé časti- najmä v 2. sériii sú priam bravúrne. Normálne pôžitok "zmyslov", škoda že to kazí ta stále prítomná hrozba z vydierania, psychozombie a pod...

• 3.5.2017  23:09

Neni to síce taká pecka ako jednotka ale je to dosť dobré. Baby Groot bol fajn ale nič extra. Ok, ked sa objavil v závere jednotky tak ano bolo to super, ale furt ho prvoplánovo strkať do scén len aby sa divák pobavil mi príde trocha nasilu a nieje to niečo čo by som vedel oceniť. Teenage Groot (by) bol zaujímavejší :D Tiež mi trocha vadilo že film má minimálnu súvislosť so zvyškom MCU- Avengers (jediná súvislosť bol Adam ukázaný už v Thórovi) a trocha ma mrzí, že dej sa moc neposunul, zato charaktery postáv sa trošku rozvinuli to je fajn. Tiež tam ku koncu ako Ego- planéta sa začala rútit (prečo vlastne bol Ego oslabený? Ved Fight kamenného Ega proti Packmanovi mal skončiť jednoznačne Egovým víťazstvom) bolo veľa samoúčelného digibordelu- stĺpy (kto vie prečo stúpajúce nahor) vynášajú Gamoru a Nebulu do bezpečia. Na druhej strane zápletka s "ja som tvoj otec" a vlastne som aj boh (s malým b nie p ale b) atd... bola dostačujúca. áno pole pôsobnosti sa z galaxie zmrštilo na jednu jedinú planétu kde sa postavičky takmer celý film zdržujú, ale neni to nejaký blábol skor naopak, príbeh je pomerne silný (v štýle Men of Steel, Galaktus- F4...) Sesterské duo Gamora- Nebula bolo fajn. Príbeh Yondu bol super. Vlastne tie to dva prvky (Gamora-Nebula) a (Yondu) sa mi na GotG 2 páčili najviac. :) Hodnotenie 7/10 Bolo to síce velmi dobré ale pecka v štýle prekvapenie, ktoré málokto očakával (ako napr. GotG1) to nebola.

• 8.4.2017  04:06

Tak ako mnohí i ja som na Strážcoch vesmíru vyrastal. ... preskočím všetky tie nostalgické kecy, a prejdem hned k filmu: Dóóósť dobré. Akože mohlo to byť lepšie ale nebolo to zlé. Ja som, vrámci možností, spokojný. Boli tam Transformeri bola tam tímovka (niečo na štýl Kroniky), mohol tam byť Jason Frank predstaviteľ Tommyho- zeleného Power Rangera, škoda že tam nebol, ale zahliadol som tam Kimberly. (Amy Jo Johnson) to bolo fajn, no Tommy by sa hodil ešte viac, vzhľadom na situáciu.... (Počkať oprava, teraz sa dozvedám že tam bol s Kim :D tak potom ok, nespoznal som ho :D) Tie fajty poslabšie (morfelínov dobre vyriešili i ked boli otravní ale to vždy) tí zordi tiež poslabší (i ked lubil sa mi dizajn a myšlienka že predtým boli medzi dinosaurami, preto sú takí akí sú) to že čierny nieje čierny ma moc netrápi, ale inak príbehovo dosť dobré (až na malú výtku- fakt som nepochopil prečo by nejaká fotka od Kimberly mala byť dôležitá aby sa o tom bavili tak dlho hoc to nemalo žiaden vplyv, akože čo? a potom zopár logických vecí- akože topí sa mi kamarát automaticky skúšam ho resuscitovať, a nie sa nanho kukať a prenášať ho mŕtveho cez skaly) Menej akcie- ktorá tam aj tak nebola zrovna najlepšia na svete, a viac o charaktere postáv čo bolo dosť dobré- a vlastne o tomto má byť Origin. Sú scény ktoré som si zapamätal a chcel by som vidieť znova, hudba bola ppči. P.S. návrh: v dvojke by mohol byť zelený power ranger synom alebo synovcom Jasona Franka (pôvodého Tommyho) proste len jeho akože herca syn alebo čo :D Jason Frank by bol v tom pokračovaní ako normálny človek, občan vlastne ako aj tu v jednotke len by sa zistilo že ten teenager čo získal zelenú moc je jeho rodina :D

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9