Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Podobne ako záver v jednotke tak tuná už od začiatku to na mňa pôsobilo ešte viac zmetené a až príliš rýchle. Nestíhal som ani očami sledovať nieto ešte mozgom vnímať a poznávať. Narážky, easter eggy, plot twisty a zrazu boom... pokračovanie na budúce. (?)

Dámský gambit (2020) (seriál)

škoda tých posledných dvoch epizód, plných scenáristických náhod a happy- ending klišé. Keby to skončilo 5. epizódou bolo by to na 5/5, Takto... :/

Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta (2021)

Každý kto toto (resp. podobné) videl a stále si myslí, že na toto majú ľudia právo či ospravedlnenie, by si mal vymeniť s tými zvieratami pozíciu, pretože evidentne ten dotyčný nemá žiaden cit ani rozum, čiže sa k nemu možno chovať ako k veci. ..................... Dnes (ak ste na Swk, Čr, Fr, Nem a pod, nie v odľahlých oblastiach ako Afrika či eskimáci) sa dá úplne do pohody nutrične, pestro a aj chutne najesť aj bez konzumácie mäsa (možno až na niektoré ryby). Čo sa týka mlieka a vajec z veľko a klietko chovov, detto. Len niektorí ľudia sú ešte, ako sa vraví, pozadu.

The Mandalorian - Kapitola 19: Obraceni (2023) (epizoda)

Koho do pr... zaujíma nejaké duo bývalých pešiakov impéria, vedca a mužatky? Klišé, nuda a klišé, nič viac. Ešte aj tie látkové sivé šilty na čiapkách priam kričia... unudíme vás k smrti. :/ Za mna to stiahlo pútavosť dolu rýchlejšie než bájny mytosaurus Mandaloriana :D A to som si už začínal na odlahčený rozprávkový štýl dobrodružstiev Manda s Grogom zvykať. čo musím ale vyzdvihnúť ako pozitívum: ten vizuál je pekný.

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Tak to nakoniec zvládli celkom slušne aj ukončiť podľa predlohy. Jasné, nemá to veľkoleposť filmu, tobôž nie knihy (detská fantázia je úžasná vec :D) ale v rámci seriálovej formy sa to dalo. Občas nejaká tá scenáristická barlička (stretnutia-zvraty, informovanosť postáv) ale inak gooood.  :-)

Avatar: The Way of Water (2022)

3. tretina filmu išla kvalitou prudko dole. Bez nej by bolo lepšie. Vizuál fajn, na mna to ale moc pišťalo a rachotalo. Ako sa prosím vás tí vojaci tak rýchlo dozvedeli že Jack nieje v lese? A to fakt všetci museli byť nutne záporáci len preto že to povedal hlavný antagonista? A prečo aj on bol ešte stále záporák? Ved mal nové telo, nový život, nové možnosti, len zato že mal pôvodné spomienky ešte neznamená že sa musí správať jak idiot, ktorým kedysi v minulom živote bol. Malo to zopár dobrých nápadov, potenciál, no žiaľ počas tých dlhokánskych scén vyšli do prázdna. No nestalo sa a stereotypy a kliše zostali. ... Ja viem že budú pokračovania ale za tie tri hodiny sa aspoň jedna dôležitá/prekvapivá vec mohla stať, nie?

Arcane (2021) (seriál)

Stotožňujem sa s názorom "T2" (ktorý tomuto dal 3/5) len dodám, že mi chýbala dostatočná motivácia postáv. -(Prečo medzi sebou nekomunikujú? Prečo zamlčujú dôležité objavy? Prečo študent tak podlo zosadil/zradil svojho mentora?...)- aha viem, lebo dej/scenár sa musí hýbať a tak sú postavy nástrojmi dramatizovaného deja.

Black Adam (2022)

Klišovitá zbytočnosť o záchrane sveta nejakou skupinou superhrdinov, pred zase nejakými inými démonmi, ktorá ani nevyzerá dobre. Niektoré veci by mali ostať v komixe.

Cesty Čínou s Pavlom Dvořákom (2022) (seriál)

Prvé časti boli naozaj slabšie, ale potom to šlo kvalitou a aj ucelenosťou k lepšiemu. Samozrejme na youtube videá to nemá. :D

Před vraždou (2022) (seriál)

Od 1. scény vo vlaku s teatrálnym obťažovaním, robí scenár vykonštruovanými situáciami z postáv väzňov vlastných absurdných činov. Problém sa nerieši hoc by ľahko mohol ale sa prehlbuje len aby sa stalo niečo dramatické čo by pridalo stopáž.

Ovládací panel