Larrysbride

Larrysbride

Kristina Friday

okres Praha

homepage
Twitter: TGIKristina

61 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Trek (2009)

  Nikdy jsem nepatřila mezi zaryté "trekkies" a na Star Trek jsem vlastně šla především díky naprosto dokonalému traileru (SABOTAGE!!) a mé víře v režiséra Abramse, Karla Urbana a Erica Bana. Bez jakéhokoli tušení, že první čtvrthodinu probrečím jak malé děcko a zbylé dvě hodiny strávím jen nevěřícně opřená v sedadle užívající si akční pecku v doprovodu brilantní hudby Michaela Giacchina. Star Trek je jednoduše mimořádně zábavný film po okraj nabytý emocemi a akcí, čímž pro mne toto "vzkříšení" je a navždy bude jednou ze srdečních záležitostí. A kdyby těch hvězdiček bylo víc, dám jich i víc!

 • poster

  Star Trek: Do temnoty (2013)

  Čtyři roky je dlouhá doba... V tomto případě hodně dlouhá doba. Tak dlouhá, že jsem si nenechala ujít ani půlnoční premiéru; ale stálo to za to. Into Darkness splnilo všechna má očekávání a ještě dodalo něco navíc. Into Darkness je akčnější, temnější a ještě více sexy než jeho předchůdce. A přestože doufám, že se dočkám i režisérské verze s o něco rozvinutějším příběhem Johna Harrisona, nemohu hodnotit jinak jak 5* (a bludišťáka navíc Michaelu Giacchinovi, který opět vyprodukoval zcela brilantní soundtrack)! (Půlnoční premiéra CineStar Olomouc; Viděno: 2D, RealD 3D)

 • poster

  Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

  Co si budeme povídat - je téměř jedno, co by Russovi s druhým Capem udělali, zákonitě prostě musel být lepší než patosem naplněná jednička. Problémem dvojky je však především její překombinovanost (snímek by si bohatě vystačil s jedním záporákem), přílišné zaobírání se politikou (NSA........), pomalý rozjezd a hráčský dějový vzor "find clue 1 to get to the clue 2 that will lead you to the clue 3". Film se vyhýbá všemu, co nám Marvelovky dosud představily a evidentně se snaží být v tomto směru inovativní, otázkou však je, není-li mu to až příliš na škodu a nejde-li spíše o krok zpět. Přes to přese všechno se však jedná o nadprůměrný akčňák s famózním Sebastianem Stanem, pro kterého jde o roli, v níž nám konečně může naplno ukázat, co v něm vězí. 85% (Půlnoční premiéra Cinema City Nový Smíchov, 3. 4. 2014; RealD 3D)

 • poster

  Za každou cenu (2016)

  Violence - check; Great cast - check; Snap of flavorful dialogue - check; Myth of the American outlaw - check; 90 minute running time - check. Hell or High Water je vše, co chcete u filmu vidět - akce, napětí, chytrý (černý) humor. Taylor Sheridan Vás opět přiměje věřit v umění dialogu, zatímco MacKenzie dodá energii v podobě vydařených automobilových honiček na pozadí texaských rančů a plání a Foster a Pine září ve snímku, který rozmazává hranici mezi spravedlností a zločinem jak málokterý před ním.

 • poster

  Rivalové (2013)

  Jedním slovem: Brilantní! Howardova díla patřila vždy mezi mé srdcové záležitosti, ale na takovouto adrenalinovou a zároveň procítěnou jízdu mne nemohlo připravit snad nic. Zachytit rivalitu a zároveň i respekt, který mezi sebou Lauda a Hunt chovali, chtělo opravdový umělecký um a cit. A Howard, stejně jako Hemsworth a Brühl jakožto představitelé hlavních rolí, jej dodali na výbornou! Klobouk dolů. (Světová premiéra v Londýně, 2. 9. 2013)

 • poster

  Batman se vrací (1992)

  Mám jeden velký sen. A tím je být Michelle Pfeiffer v tomhle filmu... Filmu, který mne jako pětiletou holčičku pohltil a ani po téměř dvaceti letech nepustil. Ba dokonce zcela změnil můj pohled na superhrdiny a kinematografii vůbec. Dodnes si pamatuji každou vteřinu a každý vjem, který se mě zmocnil, když jsem tehdy náhodně přepla kanál a shlédla Bruce Wayna v jeho pracovně bezmyšlenkovitě čekat na Batsignál a Kočičí ženu jen tak ladně "popravovat" manekýny a s elegancí sobě vlastní se vyrovnávat s týpky z ochranky. Pane Burtone, děkuji! (Jen kdyby Vám nechali i to třetí pokračování...)

 • poster

  Interview s upírem (1994)

 • poster

  Minority Report (2002)

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

 • poster

  Dlouhá cesta dolů (2014)