Fog City (2023)

V 16min zaznieva siréna (chemický poplach, tornádo, nákaza... nikto nevie). Ok, môžeme začať. Lenže to, čo sa odohrá medzi 16:00 a 50:59, je niečo tak neskutočne debilné, že máte chuť si kúpiť letenku do USA a v priamom prenose zamordovať režiséra a scenáristu v jednej osobe. Hneď, ako som uvidel "FOG" ("hororovo" žltkasto nasvietená para - jej zábery sa opakujú neustále spolu s mrazivou hudbou) som to mal okamžite vypnúť. Na druhú stranu - tak imbecilné správanie a chovanie sa postáv uvidíte už len v nedostupnom inštruktážnom videu z cvokhauzu.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Tak a zase tu máme extrémne preceňovaného Flanagana. CSFD 24.9. (teda ešte pred premiérou) zverejnila "odkuk = ofuck": "...na fanoušky hororových seriálů čeká další napínavý, emocionální i překvapivě vtipný zážitek..., nabízí překvapivě i velkou porci humoru...". Nuž asi som omylom pozeral na niečo iné. Horror - ani náhodou a humor... to si robíte prdel! Z Poea zostal záber na havrana v každom diely a... to je všetko. Netflix dal zrejme Majkovi za každú buznu a lesbu v seriáli melón do vačku, pretože toto je už absurdná štatistická odchýlka v Gaussovej krivke.

Hotel Continental (2023) (seriál)

Typická ukážka parazitizmu na známej frančíze. Do kolien ju zrážajú necharizmatické postavy a hlavne druhá bezpredmetná a zbytočná epizóda.

The Jester (2023)

Zápletka filmu - banálna - típek opustí rodinu a založí druhú. Existencia "Šaška" vysvetlená nulovo. Nuž horror - tu sa ukázala neskúsenosť "prvorodičky". Niektoré scény nemajú absolútne drajv (na cintoríne, scénka trick 'r treat na ulici s deckami), pritom stačil lepší strih, kamera. Na druhú stranu musím pochváliť scénku vo večierke a lunaparku - tie boli ozaj creepy. Snáď to bola len taká oťukávačka a dočkáme sa aj vybrúsenejšieho kalibru.

Baletka (2023)

Plamenomet s Rypleyovou dostal novú dimenziu!

Řbitov zvířátek: Pokrevní linie (2023)

Na margo vrchného obsahu, ktorý zrejme písal dement, čo nevidel film, nečítal knihu a ani sa nenaučil sklonovať: "V roce 1969 sní mladý Juda Crandalla o tom..."! Snáď Jud Crandall, alebo chcel napísať nebodaj Jouda?!

Ahsoka (2023) (seriál)

Docela chápem Ray Stevensona, že po tomto sa mu chcelo radšej zomrieť.

Přízraky v Benátkách (2023)

Čisté utrpenie a dúfam, že posledný Branagh ako Poirot. Absolútne ma to nebavilo, za tú hodinu a pol som asi 5x kontroloval budíky. Dívat sa dalo akurát tak na Emmu Laird  z Mayor of Kingstown. Keď je v popise žánru veľkodušne načmárané "Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor", a pritom film nie je poriadne ani jedno, je to docela průser. Ak máte chuť na lepší horor z Benátok, odporúčam radšej Roegov Don't Look Now.