Teror - Trpělivě snášet nesnesitelné (2019) (epizoda)

Nie a nie sa dostať do "švungu". Mix sociálno-historicko-multikultulárnej drámy s hororom tu akosi svojou lepidlovou rozťahanosťou vôbec nefunguje. Akoby tvorcovia nevedeli na čo sa majú fokusovať. Tak aj po 3. epizóde je druhá séria maximálne neuspokojivá. Jediné, čo si do zajtra! zapamätám bude odhryznutý jazyk a rozjebaný reflektor. PS.: Ridley, vieš čo vôbec produkuješ?!

Witches in the Woods (2019)

Najväčším mínusom filmu je, že sa ako-tak rozbehne až od 45min. Dovtedy sledujeme nudnú epizódu z Beverly Hills 90210. No a najväčším problémom je, že sa vôbec nejedná o čarodejníctvo (ako sľubuje názov filmu), ale o obyčajnú radu nešťastných náhod. Kto dostane zimomriavky na detail kolísajúcich sa stromov vo vetre nech si pridá polcípu hviezdu.

Manyeo (2018) odpad!

Tomuto sa povie absolútne mimo môjho radaru! Všetky xichty rovnaké, mega afektované puče, ďakujem, neprosím!

Máma (2019)

Na opuchnutú black Octaviu Spencer mám koprivku, ale čuduj sa svete... prežil som to a držal jej palce... WTF. Trochu HARDER a bola by to šupa roka! V tom sklepení by si mala viac užívať torture porn!

Kořist (2019)

Po predchádzajúcej demencii The 9th Life of Louis Drax ide Aja "back to the roots". Síce reznícka forma zo začiatku kariéry je fuč, ale buďme vďační aj za toto.

Charlie Says (2018)

Feministický pohľad na Charlieho "family" a jeho ženské osadenstvo, o ktoré by ste si neopreli ani kolobežku, nieto ešte bicykel - nie, že by vám ich ujebali, ale aby vám proste od špaty nezhrdzavely. Pri sledovaní filmu máte nutkanie vkročiť na farmu a každého udrbať s kladivom po hlave, aby sa zobudil. Pobavil - až komicky - hlavne "konkurz" a príprava pred Terry Melcherom s "naked boobs" křovím v pozadí, ktorý bol vlastne spúšťačom celého toho všetkého. Kto čaká na toľko preslávené mordy - príde skrátka - je to len pár sekundová montáž-bokovka, stredobodom filmu je život na ranči (kvitujem, že neuvidíte žiadne psychadelicko-rádoby-avantgardné LSD scény). Neviem, či to bol úchylný zámer režisérky, alebo len môj osobný dojem - film sa vám skúša (v závere) vsugerovať hru na strunu súcitu s tromi opicami, ktoré právom zhnili a ešte stále hnijú v base. Naopak, herecké výkony sú tip-top, Matt Smith v roli Mansona hrá na Oscara, oproti tohtoročnému The Haunting of Sharon Tate sa jedná o masterpiece.

Teror - Vrabec ve vlaštovčím hnízdě (2019) (epizoda)

Máme tu ďalšiu japonskú duchárčinu (táto téma je už dnes hodně stuchnutá - posledný Rings bol riadny prepadák), ťažký život japonských emigrantov v Amerike, útok na Pearl Harbor v "radostnom" očakávaní (ne)narodenia japončíka... čo viac by si človek mohol želať... Nuž, vzhľadom na horror niečo celkom kompletne iné.

U Zlaté rukavice (2019)

Čistá hnusoba, Henry je oproti tomuto srágora! Kto to má rád - nech sa páči do "Zlatej rukavice". Parádne mrazivý výkon v hlavnej roli, o tom žiadna polemika, to je na Oscara! V Akinovej réžii doslova cítite ten puch rozrezaných mrtvol v podkroví, bez toho aby vám ukázal čo len jediný gore detail (ako tu niektorí píšu) a máte nutkanie si po vlastnom byte rozvešať vônne vanilkové stromčeky do auta, aby ste sa nedovracali. A do toho všetkého svinstva vám vyhrávajú nemecké happy šanzóny, s Karlom Gottom vrátane a do nedeľnej polievky vám z podkrovia padajú červíky. Dobrú chuť! Hodne rozpoluplný film. Otázka na záver: preferujete Kremžskú alebo Dijonskú horčicu? Podľa mňa Kremžská je viac chilli.