Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Krimi

plakát

Stan Against Evil (2016) (TV seriál)

Nebyť Johna C. McGinleyho (ktorý mi tu trochu pripomínal Ala Bundyho) prvú (a najskôr asi aj poslednú) season ani nedopozerám. Naopak jeho filmovú dcéru Denise by som najradšej zaživa stiahol z kože - tak drbnutý a na nervy vám lezúci charakter som už dávno nevidel. Toto porovnávať s Ashom nemá absolútne zmysel - všetko naprd - zápletka, efekty, masky, humor, proste všetko. Zbohom Willard's Mill!

Snowden (2016)

Vadil mi maximálne jednostranný pohľad na celú záležitosť. Snowden je čistý ako ľalia, dobráčisko od kostí a vládne agentúry tá najväčšia špinavosť pod slnkom. Neveril som, že ma film bude baviť, ale v Stoneových rukách (ako podobne vo Wall Street) je predostretá téma podaná zrozumiteľne.

The Neon Demon (2016)

Reklama na Vitanu je duchaplnejšia, jediné plusko za hudbu.

plakát

Odvrácená strana měsíce (2015)

Cesta do hlubin právnikovy duše... poctivé 3*, plusko je za soundtrack (tým nemyslým nejaké hitovky - nečakajte! - dotvára creepy atmosféru).

plakát

Ouija: Zrození zla (2016)

Rozhodne lepšie ako jednotka. Pohľady cez ouija ukazovátko boli inovatívne a fakt scary.

The Monster (2016)

Bryanovi Strangers patria medzi moje obľúbené horory, ale Monster sa k nim nepridá. Fajnovo budovanú atmosféru tu totiž podkopávajú sociálno-psychologické flashbacky v tých najzaujímavejších pasážach. Za všetko hovorí scéna s odťahovákom, pri ktorej odrazu skočíte do hádky o pivo, wtf?! (dúfam a dá sa predpokladať, že na Fanedit.org sa po čase objaví zostrihaná verzia, bez takýchto bŕzd). Ďalšou nie zrovna výhrou bol vzhľad tvora. Je síce pekné, že sa tvorcovia neuchýlili k digitálnemu sajrajtu, ale keby monštru ešte svietili oči, myslel by som si, že pozerám pokračovanie CH.U.D. z roku Pána 1984.

Za každou cenu (2016)

Je to tuším už 3. Bridgesov film z poslednej doby s tým debilným južanským akcentom. Milý Jeff, už to začína byť trápne. Film v pohode, ale nič svetoborného.

Toro (2016)

Španielska odpoveď na americký Drive!

Zahaleni stínem (2016)

Ostuda pre tunajších rádoby horror fandov. Niektorí si tu idú v recenziách pomaly vyhoniť péro. Byť to, čo ste videli, je v nejakej us produkcii, tak tu lietajú odpady. Na nejaký horror sa čaká útrpnú hodinu, ináč sledujete osudy bandy cigošov z Luníka, matku s dcérou by ste najradšej zamordovali vlastnými rukami a tá digitálna plachta bola skôr do smiechu. To už nedelný Raťafák Plachta bol viac scary!