Umírající zvíře (2008)

Citlivé drama se skvělou režií a velmi dobrými herci. Škoda průměrného scénáře a trochu zbytečně natažené stopáže. Penelope Cruz jako vždy nádherná a postupně ji opravdu přicházím na chuť. Není divu, když ji vidím v tomto měsíci už podruhé v hlavní roli a po dokonalém výkonu ve Vicky Cristina Barcelona přijde toto srdceryvné drama. 70%.. Už by to opravdu chtělo zavést 10 hvězdiček aby se ušetřilo zbytečného zaokrouhlování.

Valčík s Bašírem (2008)

Trochu mě to mrzí, že nemohu dát plné hodnocení. Od Valčíka s Bašírem jsem po všech čtivých recenzích, které ho vychvalují do nebes čekal i já velmi dobrý snímek. Bohužel mé představy filmové revoluce se nenaplnily. Film je bezpochyby jedinečný a jeho animované ztvárnění je dokonalé a udává úplně jiný rozměr něž na který jsme u takovýchto filmů zvyklý. Nevím ale proč, tak na mě to zas tak nějak vše nepůsobilo. Trochu mi vadilo, že je během vypravování jednotlivých příběhů neustále vytrhován film z děje. Asi nejpůsobivější mi přišla hned úvodní scéna s během 26 psů. To se mi skutečně tajil dech. Jinak je to pro mě ale film, kterému skutečně přeji Oscara ale už se na něj asi podruhé nepodívám. 80%

Valkýra (2008)

Film bez jakýkoliv chyb. Mainstreamová režie Bryana Singera, který se snaží evidentně nic nepokazit je doplněna úžasným scénářem. Film má dvě hodiny čistého času a přesto jsem v něm nenašel hluchá místa. I když je jasné jak vše skončí byl jsem v neustálém napětí a při závěrečné scéně jsem opět na chviličku přestal dýchat. Valkýra mě nezklamala a jsem za to rád. Bavila mě, zdravě nervovala, napínala a po odchodu z kina jsem jsem měl ten správný pocit z dobře zfilmovaného díla. Tom Cruise opět fenomenální. Neumím si na jeho místě představit někoho jiného. Nezbývá mi než souhlasit s komentářem Chlupise a Sharkyho. Singerův nejlepší film, co jsem viděl. 95% " We must show. We are not al of us like him "

V Bruggách (2008)

Jedno z nejoriginálnějších filmových děl tohoto roku. Martin McDonagh natočil drama s nepopsatelnou atmosférou, která vás hned od úvodních minut pohltí a vtáhne do sebe. Málo kdy se mi stane abych si u filmu říkal každých 10 minut, jak je to skvělý film. Kvalitu filmu podtrhuje hvězdné obsazení a doslova herecký koncert Colina Farrella. Bravooo Martine. Dokonalý film, který jsem v poslední době postrádal.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Narozdíl od prvního dílu v kterém byly místy poměrné nudné a zdlouhavé pasáže, které film srážely do průměru tak druhý díl je jedná velká akční jízda. Vincent Cassel podal naprosto excelentní výkon a věrohodně zahrál roli největšího gangstera Francie. 95%

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen opět na výbornou. Z filmu Vicky Cristina Barcelona srší na všechny strany láska k filmovému řemeslu. Sympatičtí a hlavně kvalitní herci, uvolněná atmosféra při exkurzi po Barcelónských památkách, výborné dialogy a v neposlední řadě také povedený scénář dělají z filmu skvělý filmový zážitek na který se vyplatí zajít do kina. Bardem opět charismatický, Scarlett to konečně po čase v novém filmu sluší a Penelope? Ta je přímo stvořená do tohoto filmu. Je vidět, že má v žilách španělský temperament a její hysterické herecké výstupy jsou dokonalé. U mě 90%

Výměna (2008)

Mrazivé drama, které dokáže během pár okamžiků vtáhnout do děje. Clintu Eastwoodovi režisérská židle svědčí a natočil podle mě ještě lepší drama něž Million Dollar Baby. Angelina Jolie zahrála na výbornou a moc bych se divil, kdyby za její výkon nebyla nominována na Oscara. Výměna je poutavé drama u kterého se i přes jeho delší stopáž nudit nebudete. 95%

Wanted (2008)

Svižná a hlavně zábavná podívaná se sexy Angelinou a skvělým Jamesem McAvoyem. Na reálnost zapomente. Film se snaží hlavně bavit a být cool. Velmi dobře se mu to ale daří a tak u mě jasné 4 hvězdičky. 80%

Wrestler (2008)

Přiznám se, že jsem čekal trochu víc. Mickey Rourke hraje výborně ale hlavně díky vynikající Aronofskyho režii nezapadá film do průměru. Na 5 hvězdiček to ale v mých očích není. Wrestler je film na který vás určitě pošlu do kina ale podruhé už na něj koukat nebudu. Pro mě navíc i trochu zklamání jelikož od Darrena jsem vždycky čekal zvláštní film a neuvěřitelně originální, který se vymyká všem standardům. Jako tomu bylo u Fontány či Pí. Wrestler už je ale film pro široké publikum a Aronofsky už pro mě ztrácí na své jedinečnosti.

X Factor (2008) (pořad)

Pro mě byl X Factor lepší než Superstar. Pokud se ale ohlédnu za vítězy této soutěže, tak Česku skutečně na hudebním poli absolutně nic nepřinesla. Nadprůměrný Ruml bohužel nevyhrál (což nechápu dodnes) a po X Factoru jakoby se slehla zem. V tomto ohledu byla Superstar přínosnější. Co se týče kvality pořadu, tak X Factor byl na tom ale mnohem lépe.

Ovládací panel
97. nej uživatel Česko