Nic než pravda (2008)

Inteligentní drama natočené podle skutečné události. Film sedí na velmi kvalitním scénaři a skvělých hercích. Kate Beckinsale zřejmě nadobro opustila role latexových hrdinek a vybírá si opravdu pečlivě filmy v kterých může uplatnit svůj herecký talent. Tahle volba se jí opět vydařila. 90%

Sex Drive (2008)

Je to sranda ale občas to tvůrci s těmi nechutnostmi trochu přehání. 70%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Velice zajímavý a originální pořad na který se opravdu vyplatí podívat. Na TV pořad opravdu vyjímečná záležitost.

Strážci - Watchmen (2009)

Po druhé projekci se musím Snyderovi omluvit a dát plný počet. Vážně jde o velice povedenou komiksovou adaptaci na filmové plátno. 90%

Cesta do fantazie (2001)

Jedním slovem - nádhera. Cesta do fantazie je pro mě ponaučení, že o japonské filmy se budu intenzivnějc zajímat. Ne vše je totiž jako Pokémon :-) 100%

Nenarození (2009)

Jediné pozitivum tohoto snímku je Odette Yustman, která je pro mě druhou Megan Fox. Ale ani ta nedokázala snímek spasit a přestože má pouhých 87 minut, tak já se nudil už po deseti minutách. Bay je skvělý režisér ale ty jeho rychlo-produkční rychlokvašky jsou přímo tragické. 30%

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Wow. Takhle výborný a napínavý TV seriál se jen tak nevidí. Každý ze tří dílů má svojí kvalitu a jako celek tvoří Ďáblova lest výbornou televizní záležitost. Za zmínku stojí hlavně výborná Strachova režie. 80%

Valkýra (2008)

Film bez jakýkoliv chyb. Mainstreamová režie Bryana Singera, který se snaží evidentně nic nepokazit je doplněna úžasným scénářem. Film má dvě hodiny čistého času a přesto jsem v něm nenašel hluchá místa. I když je jasné jak vše skončí byl jsem v neustálém napětí a při závěrečné scéně jsem opět na chviličku přestal dýchat. Valkýra mě nezklamala a jsem za to rád. Bavila mě, zdravě nervovala, napínala a po odchodu z kina jsem jsem měl ten správný pocit z dobře zfilmovaného díla. Tom Cruise opět fenomenální. Neumím si na jeho místě představit někoho jiného. Nezbývá mi než souhlasit s komentářem Chlupise a Sharkyho. Singerův nejlepší film, co jsem viděl. 95% " We must show. We are not al of us like him "

Valčík s Bašírem (2008)

Trochu mě to mrzí, že nemohu dát plné hodnocení. Od Valčíka s Bašírem jsem po všech čtivých recenzích, které ho vychvalují do nebes čekal i já velmi dobrý snímek. Bohužel mé představy filmové revoluce se nenaplnily. Film je bezpochyby jedinečný a jeho animované ztvárnění je dokonalé a udává úplně jiný rozměr něž na který jsme u takovýchto filmů zvyklý. Nevím ale proč, tak na mě to zas tak nějak vše nepůsobilo. Trochu mi vadilo, že je během vypravování jednotlivých příběhů neustále vytrhován film z děje. Asi nejpůsobivější mi přišla hned úvodní scéna s během 26 psů. To se mi skutečně tajil dech. Jinak je to pro mě ale film, kterému skutečně přeji Oscara ale už se na něj asi podruhé nepodívám. 80%

Hip Hap Hop (1992) (pořad)

Dnes bych to zřejmě poslal do odpadu ale z nostalgie aspoň za 2 :-)