Arx

Tomáš Budík

okres Písek

• 9.10.2010  23:03
    Iron Man 2 (2010)

Já jsem naprosto spokojen. Pořád stejně hravé, zábavné a sympatické. Pro mě dokonce lepší než jednička. Nemám jakýkoliv vážných výhrad. 90%

• 9.10.2010  23:02
    Machete (2010)

Super jízda plná adrenalinu při které totálně vypnete mozek a budete si jen užívat napětí a cool hlášky. 80%

• 9.10.2010  23:00
    Mistři švindlu (TV seriál) (2006)

Zajímavý seriál s opravdu dobrými nápady jak vyzrát na hloupé turisty nebo neopatrné krupiéry. Hvězdička navíc pro Jessicu Jane Clement za její dokonalou krásu a svůdné křivky. 85%

• 9.10.2010  22:53
    Piraňa 3D (2010)

Nijak špatné ale na druhou stranu nijak nevybočující z klasického holywoodského průměru. Na vnadné krásky se zatraceně dobře kouká a první půlka je opravdu velmi zábavná. Ke konci už to ale bohužel ztrácí trochu dech a té krve a všelijakých rádoby vtipných záběrů je přece jenom trochu moc a film spíše nudí. I tak to ale stojí za zkouknutí. 65% P.S. Kelly Brook je dokonalost a jsem hrdý za svojí biografii na CSFD :D

• 3.10.2010  19:45

Bezchybné, špičkové dílo. Wall Street 1 to sice podle mě nepřekonalo ale vidím to jako plnohodnotné pokračování, které si i po těch letech drží laťku velmi vysoko. Oliver Stone to dokázal a nezklamal mě. 90%

• 13.9.2010  15:09
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Kraus je nejlepší. 4x už jsem byl v divadle Ponec na natáčení jednotlivých dílů a celé publikum se tam válelo smíchy. Kraus je jedna z mála českých celebrit, které si lze vážit. Ostatní jsou jen rádoby umělci, co se tváří že něco umí.

• 3.7.2010  21:35
    Vrahouni (2010)

Vcelku bezproblémová oddychovka, která sází na sexy hlavní dvojici. Luketic ale zřejmě už nic lepšího než Oko bere nenatočí, na druhou stranu film nenudí, má docela spád a myslím si, že z kina určitě naštvaní neodejdete. Katherine Heigl zraje jak víno :-) 70%

• 4.3.2010  22:26

Kouzelné, infantilní ale podle mě dost povedené 3D zpracování nejznámější pohádky na světě. Vynikající herecké výkony ať už od Deppa, Bonham Carter nebo Mii Wasikowski. Burton mě opět nezklamal !!! 90%

• 3.3.2010  13:17
    Bez soucitu (2010)

Hodně slabé a s 96hodinami to nemá nic společného. Velká škoda

• 2.3.2010  16:24

Luxusní filmová záležitost jaká se už v dnešní době netočí. Prokletý ostrov mi celou dobu připomínal Kubrickovo Osvícení. Ta atmosféra, ta hudba, ta rozvážnost režie, práce s kamerou a postupné odkrývání a vývoj příběhu. Celé to neuvěřitelně funguje a i když je jasné z trailerů o čem celá zápletka bude moc rád jsem se nechal unést vyprávěním. Stopáž je sice delší ale mě opravdu nevadila a bylo to mých nejrychlejších 137 minut v kině. Plně se stotožňuji s názorem POMa. A Dicaprio? Ten má u mě jasného Oscara. Zaslouží si ho. Doufám, že Oscarová noc bude patřit Avataru a Shutter Islandu. 95%

• 16.1.2010  19:44

Nejlepší Clooneyho film. Dospělá, inteligentní a zábavná filmová záležitost, které dokáže zahřát u srdce. 95%

• 17.12.2009  23:47
    Avatar (2009)

Pokud byste měli jít za celý život do kina na jediný film, ať je to Avatar. 100%

• 27.11.2009  15:08
    Gamer (2009)

Klasické ničím vyjímečné akční béčko na které velmi rychle zapomenete. 55%

• 29.10.2009  20:21

Právě jsem se vrátil z kina z tak krásným pocitem. Byl jsem přitom když král popu, největší hudební hvězda na světe tráví své poslední dny na tomto světě nácvikem na světové turné, které chce on sám aby bylo nejlepší a chce každého fanouška bavit a doslova lézt po kolenou pro jeho potlesk. Kenny Ortega velmi dobře zachytil práci s Michaelem a přestože jde spíše o dokument jde o vynikající kino zážitek se vším všudy. Tak citlivý člověk jako byl Michael si zasloužil takhle důstojný dokument. Skvěle nám režisér poodkrývá zákulisí a opravdové chování M.Je v jeho posledních dnech. Byl jsem doslova fascinován, když jsem viděl s jakou lehkostí se pohybuje na pódiu a předvádí jednu taneční kreaci za druhou, jak ze sebe vydává maximum přestože je na jeho doslova vyzáblé postavě vidět vyčerpání. Řeči o jeho introvetrnosti jsou opravdu pravdivé. Spoustu dialogů, které v dokumentu vede je vede jako normální člověk, který koktá a nemá důvod se nad druhým povyšovat. Dámy a pánové tenhle dokument je naprosto skvělá filmová záležitost, která je pro fanoušky Michaela nejlepším filmem všech dob a pro filmového fandu velice nadprůměrným dokumentem o králi Popu. Nemám žádných výhrad. Nudíte se někdy, když slyšíte nějakou Michaelovu písničku? Ne? Pak se určitě ani tady nebudete nudit. 99%

• 29.10.2009  16:18

Až nečekaně příjemná romantická komedie s nádhernou Katherine Heigl. Nic víc ke štěstí nepotřebuju :D.. 75%

• 29.10.2009  10:21

Po nemastné naslané půl hodině přichází Tony Scott s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo Travolta, Washington výborně funguje a Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek na jedno zkouknutí. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. 70%

• 21.9.2009  17:00
    Ti druzí (2001)

Mrazivé, dechberoucí, napínavé. 95%

• 13.9.2009  10:26

Tenkrát na Západě mi přijde o třídu lepší. A proto nemůžu tomuto kvalitnímu westernu dát plný počet a postavit ho na stejnou úroveň. 90%

• 12.9.2009  17:49
    District 9 (2009)

Film s naprosto neuvěřitelným tempem a nasazením od první minuty až do konce. Mimozemská jizda se vším všudy. 100%

• 27.8.2009  18:58

Nejlepší Tarantinovka !!! Dokonale napsané dialogy, které mě bavili mnohem více než u kultovního Pulp Fiction. Už jen po úvodní scéně víte, že před sebou nemáte žádnou filmovou tuctovku ale naprosto vyjimečný a ojedinělý projekt. Skvělý Brad Pitt a hlavně Christopher Waltz. Jeho role je pro mě asi nejvěrněji a nejosobitěji zahraná role po legendárním Jokerovi v podání Heatha Ledgera. Jedna kapitola utíká za druhou jako voda a je neuvěřitelné, jak těch 150 minut stopáže, přičemž 140 minut byly jen dialogy uteklo jako voda. Spolu s mým velmi oblíbeným Kill Billem nejlepší Tarantinův film. Před návštěvou kina jsem měl opravdu velké obavy, aby mě film bavil. Čekal jsem totiž jako spoustu jiných, kteří byli namlsáni trailerem, že půjde o akční řežbu ve stylu Kill Billa. I přesto, že tomu tak není je toto zpracování mnohem lepší a před Quentinem opravdu smekám. Quentin je zaslouženě zpátky na výsluní a po lehce nadprůměrném Death Proofu se opět jeho další kousek zapíše do dějin kinematografie. 100%

• 8.8.2009  16:07

Z takovýhle filmů už jsem naštěstí vyrostl a Keanu se asi zbláznil, že bere takovéhle role. 45%

• 14.7.2009  16:25

Po dvouch letech Johnny Depp opět na plátně. Po nepříliš zdařilém zakončení trilogie Pirátů z Karibiku natočil pod režií Michaela Manna velice kvalitní gangsterku, která byť nedosahuje kvalit legendárního Kmotra a ani mého oblíbeného Amerického gangstera, tak jde pořád o 5 hvězdičkový nářez. Povím vám proč. Pokud máte alespoň trochu Deppa rádi ke spokojenosti vám už bude stačit, že tento film je téměř jeho one-man show. Depp hraje výborně a přímo z něj sálá charisma na všechny strany. Christian Bale si myslím, že nedostal zas tak málo prostoru, jak se všude píše. Rozhodně je to on, kdo je po Deppovi další stěžijní postavou příběhu. Také je často Mannovi vyčítána práce s digitální kamerou. I já jsem z toho měl trochu obavy, jelikož i trailer se místy kvalitou podobal dokumentu. Ve filmu mi to ale vůbec nevadilo. Tento film je totiž tak kvalitně digitálně natočen, že absence typické kamery není až na pár do očí tlučících záběrů poznat. Film má také skvělý scénář. Po úvodním brilantním rozjezdu přijde sice trochu zmírnění tempa ale pořád se mě nuda v kině netýkala. A to stopáž nepatří rozhodně mezi nejkratší. Pokud je ve filmu nějaké slabé místo, tak ho zachraňuje Johnny Depp. Michael Mann mě tedy opět přesvědčil, že ví co dělá. Po skvělém Collateralu a pro mě rozporuplném Miami Vice přichází do kin s peckou, která strká všechny vyhipované blockbustery(Transformers, Terminátor) tohoto léta hravě do kapsy. Už jen ta závěřečná dechberoucí scéna zvédá film o úroveň výš. 95%

• 24.6.2009  22:50

Nadšení z první projekce rychle opadlo a napodruhé už musím jít bohužel o hvězdu níž. Nemůžu stavět oba díly Transformers na stejnou úroveň. Druhý díl je zkrátka horší. Ty robotí orgie jsou napodruhé už opravdu nesnesitelné a příliš chaotické. Konec je celkově takový nevýrazný stejně jako scénář. Nehrát ve filmu Shia Labeouf dám 3 hvězdičky. Nakonec to je opravdu zklamání a Bay to skutečně přepálil na celé čáře. 75%

• 21.6.2009  23:05
    Proroctví (2009)

Filmová jednohubka. V kině vás to nejspíše bude bavit ale zaručuji vám, že jakmile opustíte sál, tak si na film už za hodinu nevzpomenete. Celé proroctví neuvěřitelně vyprchá ale je to rozhodně lepší než minulý Cageův film Next. 70%

• 18.6.2009  11:38
    Děti (2008)

Zajímavé ale neuvěřitelně ujeté. 50%

• 16.6.2009  23:31

Klasická vyvražďovačka se vším všudy. Neoriginální, laciné a zbytečné. 40%

• 16.6.2009  22:34
    Nestyda (2008)

Dvě hvězdičky. A tohle hlavně za Jirku Macháčka. Zbytek je naprosto otřesný a je důkazem úpadku české kinematografie.

• 2.6.2009  22:37

Efekty nejsou vše. Až na pár vydařených scén, zklamání. 60%

• 28.5.2009  16:31
    Na odstřel (2009)

Průměrný politický thriller, který mi svým zpracováním a tempem připomněl legendární Všichni prezidentovi muži s Robertem Redfordem. Přestože je ve filmu víceméně pouze jedna akční scéna dokáže diváka poměrně snadno udržet v křesle. Velkou poklonu si opět zaslouží Russell Crowe. Díky jeho hereckému talentu a charismatu táhne celý film a za to, že jsem se u filmu sem tam nenudil může právě on. S hodnocením na CSFD se dá ale jen souhlasit. Tomuto filmu nejdou dát jen pouhé tři hvězdičky ale na plný počet to tentokrát Kevin Macdonald nenatočil. Do kina vás určitě pošlu. Napoprvé jde o kvalitní filmový zážitek se vším všudy. 80%

• 19.5.2009  23:02

Mnohem lepší než Šifra Mistra Leonarda. Zajímavější, akčnější, se skvělým scénářem a několika nezapomenutelnými scénami. Jako mínus bych viděl v příliš nataženém konci, kdy nám tvůrci servírují další zvrat, který je ale dle mého názoru trochu zbytečný a akorát ve výsledku snižuje celkový dojem z filmu. Tento film bych hodnotil 4 hvězdičkami, když ale vidím to podhodnocené hodnocení přikláním se k 5. 90%