Arx

Arx

Tomáš Budík

okres Písek

• 15.5.2009  12:36

Zpočátku zajímavé ale od půlky už jen nudné a nudné. Tvůrci vaří z vody a snaží se pořád nečím šokovat diváka ale vůbec se jim to nedaří. Těch všemožných hádanek a hlavolamů se po hodině divák přejí a film už jen ztrácí tempo. Ron Howard je skvělý režisér. Ovšem kvalita tohoto snímku není ani poloviční oproti jeho geniální Čisté duši nebo Těžké váze. 55%

• 12.5.2009  17:42
    Star Trek (2009)

Psát jakákoliv superlativa o tomto filmu je myslím zbytečné. Samotné hodnocení a tržby z posledních dnů vypovídají za vše. Na Star Trek si zajděte do kina a posuďte sami. U mě má 100%.

• 4.5.2009  17:24

Vynikající cool podívaná, které nic nechybí a kterou si nejvíce vychutnáte na filmovém plátně. Mohlo to být sice lepší ale z kina jsem odcházel naprosto spokojen a 4 hvězdičky mi přijdou málo. Navíc opět skvělý Hugh Jackman, který zamířil do mé TOP5 herců. Jeden z nejtalentovanějších herců Hollywoodu...

• 1.5.2009  18:53
    Gangsteři (2007)

Zmatené, nelogické, zdlouhavé a nezáživné. Člověk musí i občas takovéhle špatné filmy vidět aby poté řádně ocenil ty kvalitní a chytré. 30%

• 27.4.2009  12:08
    Šejdrem (TV film) (2008)

Poctivé 3 hvězdičky za dobře natočený a zahraný film. Svojí roli TV filmu tento film nadmíru splňuje.

• 21.4.2009  22:20

Já prostě nechápu co všichní řeší. Nezlobte se na mě ale od série Rychle a zběsile snad nikdo nemůže čekat nějaké promyšlené drama či film s hlubší myšlenkou. Film se snaží bavit, bavit, bavit. A jde mu to zatraceně dobře. Stará parta je opět zpátky a v plné síle. Vin Diesel není vůbec zasmušilý. Zasmušilý je možná ten koho tento film nebavil. Přiznávám, že honičky v tunelech nejsou nejatraktivnější ale tvůrci se evidentně snaží vymyslet něco nového a krom tohoto nedostatku vše klape jak má. Z plátna je cítit vůně benzínu, krása vrtících se modelek a hlavní parta odvádí skvělou práci. Zkrátka vše jak má být a vše co je pro tuto série typické a zásadní. Kvalitou je pro mě film na stejné úrovni jako původní rychle a zběsile. Vůbec se nedivím kasovnímu úspěchu, který film zaznamenal po celém světe. Pokud vše neberete až příliš vážně a chcete se jít do kina hlavně bavit, jděte právě na tento film. Osobně bych dal spíše 4 hvězdičky (90%) ale když vidím, že většina uživatelů řadí takovýto film k bezduchým pubertálním americkým komediím dávám plné hodnocení.

• 17.4.2009  15:08
    Mafiánka (TV film) (2008)

Opravdu kvalitní TV film s krásnou Alyssou Milano. Film na který se vyplatí podívat.

• 27.3.2009  14:37

Ty dvě krásky v hlavní roli bych moc rád ohodnotil více než dvěmi hvězdičkami. Bohužel film jako celek je nudná záležitost, kterou nezachrání ani pár povedených scén. Po 50 minutách jsem už neměl sílu to celé dokoukat. 50%

• 19.3.2009  18:24

Inteligentní drama natočené podle skutečné události. Film sedí na velmi kvalitním scénaři a skvělých hercích. Kate Beckinsale zřejmě nadobro opustila role latexových hrdinek a vybírá si opravdu pečlivě filmy v kterých může uplatnit svůj herecký talent. Tahle volba se jí opět vydařila. 90%

• 18.3.2009  09:03
    Sex Drive (2008)

Je to sranda ale občas to tvůrci s těmi nechutnostmi trochu přehání. 70%

• 15.3.2009  11:36
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Velice zajímavý a originální pořad na který se opravdu vyplatí podívat. Na TV pořad opravdu vyjímečná záležitost.

• 12.3.2009  17:28

Po druhé projekci se musím Snyderovi omluvit a dát plný počet. Vážně jde o velice povedenou komiksovou adaptaci na filmové plátno. 90%

• 6.3.2009  12:09

Jedním slovem - nádhera. Cesta do fantazie je pro mě ponaučení, že o japonské filmy se budu intenzivnějc zajímat. Ne vše je totiž jako Pokémon :-) 100%

• 4.3.2009  23:23
    Nenarození (2009)

Jediné pozitivum tohoto snímku je Odette Yustman, která je pro mě druhou Megan Fox. Ale ani ta nedokázala snímek spasit a přestože má pouhých 87 minut, tak já se nudil už po deseti minutách. Bay je skvělý režisér ale ty jeho rychlo-produkční rychlokvašky jsou přímo tragické. 30%

• 1.3.2009  20:35
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Wow. Takhle výborný a napínavý TV seriál se jen tak nevidí. Každý ze tří dílů má svojí kvalitu a jako celek tvoří Ďáblova lest výbornou televizní záležitost. Za zmínku stojí hlavně výborná Strachova režie. 80%

• 18.2.2009  19:15
    Valkýra (2008)

Film bez jakýkoliv chyb. Mainstreamová režie Bryana Singera, který se snaží evidentně nic nepokazit je doplněna úžasným scénářem. Film má dvě hodiny čistého času a přesto jsem v něm nenašel hluchá místa. I když je jasné jak vše skončí byl jsem v neustálém napětí a při závěrečné scéně jsem opět na chviličku přestal dýchat. Valkýra mě nezklamala a jsem za to rád. Bavila mě, zdravě nervovala, napínala a po odchodu z kina jsem jsem měl ten správný pocit z dobře zfilmovaného díla. Tom Cruise opět fenomenální. Neumím si na jeho místě představit někoho jiného. Nezbývá mi než souhlasit s komentářem Chlupise a Sharkyho. Singerův nejlepší film, co jsem viděl. 95% " We must show. We are not al of us like him "

• 10.2.2009  20:27

Trochu mě to mrzí, že nemohu dát plné hodnocení. Od Valčíka s Bašírem jsem po všech čtivých recenzích, které ho vychvalují do nebes čekal i já velmi dobrý snímek. Bohužel mé představy filmové revoluce se nenaplnily. Film je bezpochyby jedinečný a jeho animované ztvárnění je dokonalé a udává úplně jiný rozměr něž na který jsme u takovýchto filmů zvyklý. Nevím ale proč, tak na mě to zas tak nějak vše nepůsobilo. Trochu mi vadilo, že je během vypravování jednotlivých příběhů neustále vytrhován film z děje. Asi nejpůsobivější mi přišla hned úvodní scéna s během 26 psů. To se mi skutečně tajil dech. Jinak je to pro mě ale film, kterému skutečně přeji Oscara ale už se na něj asi podruhé nepodívám. 80%

• 28.1.2009  18:47
    Hip Hap Hop (TV pořad) (1992)

Dnes bych to zřejmě poslal do odpadu ale z nostalgie aspoň za 2 :-)

• 23.1.2009  01:15

Narozdíl od prvního dílu v kterém byly místy poměrné nudné a zdlouhavé pasáže, které film srážely do průměru tak druhý díl je jedná velká akční jízda. Vincent Cassel podal naprosto excelentní výkon a věrohodně zahrál roli největšího gangstera Francie. 95%

• 21.1.2009  14:23
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Nejlepší publicistický pořad, jaký je možno v současnosti sledovat. Pořad stojí na špičkovém novinářském talentu Václava Moravce.

• 10.1.2009  19:01
    Odpor (2008)

Edward Zwick natočil kvalitní drama z období 2.světové války. Po dokonalém Krvavém diamantu přichází s Defiance, které zachycuje příběh bratrů Bielski, kteří ukrývají židy v lesích před Němci. Zwick dokonale zvládl svoji úlohu režiséra spolu s krásnou výpravou. Každý záběr je moc pěkně natočen a je na něm vidět opravdu hodně práce. Obsazení rovněž podává výborný výkon. Zajímalo mě, jak si agent James Bond povede v lese a musím říct, že Daniel Craig mě opět přesvečil, že dokáže zahrát naprosto cokoliv. Film v mých očích ztrácí hlavně kvůli zbytečným dialogům a možná příliš natažené stopáži. Od Defiance totiž nečekejte válečný film ale drama z 2. světové války. Během celého jsou asi 4 bojové scény z níž každá nemá víc jak 5 minut. Nudit se ale přesto nebudete. Defiance je nadprůměrné drama, které dokáže vtáhnout do děje a spolu s výborným obsazením a kamerou je v současnosti jeden z nejlepších válečných filmů. 90%

• 8.1.2009  17:30
    Wrestler (2008)

Přiznám se, že jsem čekal trochu víc. Mickey Rourke hraje výborně ale hlavně díky vynikající Aronofskyho režii nezapadá film do průměru. Na 5 hvězdiček to ale v mých očích není. Wrestler je film na který vás určitě pošlu do kina ale podruhé už na něj koukat nebudu. Pro mě navíc i trochu zklamání jelikož od Darrena jsem vždycky čekal zvláštní film a neuvěřitelně originální, který se vymyká všem standardům. Jako tomu bylo u Fontány či Pí. Wrestler už je ale film pro široké publikum a Aronofsky už pro mě ztrácí na své jedinečnosti.

• 7.1.2009  15:22
    Nic než pravda (TV pořad) (2008)

Nic než pravda aneb udělej ze sebe za 50 tisíc vyvrhela před celým národem.

• 2.1.2009  11:14

Mistrovské dílo, které je po všech směrech dokonalé. Nevím, jak to Fincher dokázal ale aby mě 159 minut v kuse neustále bavilo to se mi naposled stalo u legendárního Kmotra. Brad Pitt nezahrál výborně. On zahrál Oscarově. Film o kterém ještě mnoho uslyšíme. Každý záběr, každá scéna je dokonalá a doslova puntičkářsky natočené. Úžasné vypravování. Ve filmu není zbytečná scéna. Jestli můj nejlepší film za rok 2008 byl Temný rytíř, pak druhý po něm je Benjamin Button.

• 1.1.2009  13:29

V tomto filmu je naprosto všechno. Láska, emoce, pohoda, drama, skvělý herci, scénář, vynikající soundtrack zkrátka vše, co by měl správný film mít. Skromně vyhlížející Milionář z chatrče, o kterém jsem před pár týdny neměl ani potuchy a od kterého jsem absolutně nic nečekal jsem dostal vrchovatou porci emocí, kterou jsem nenašel ani ve vyhlášených hollywoodských trhácích. Danny Boyle natočil po Sunshine další výborný snímek, který upoutá na dvě hodiny do křesla a budete si jen vychutnávat tu krásu a lidskost na filmovém plátně. Film který si se mnou pohrál jako kočka s myší. Jednou jsem se smál, podruhý dojetím skoro brečel. Pro mě druhý Forrest Gump. A po čase další přírustek do mé oblíbené TOP10. 100%

• 29.12.2008  11:24

Trochu chladnější ale stále výborné. Film zvedají skvělé herecké výkony a typická Mendesova režie. Pořád jde o jedno z nejlepších dramat, které neoddiskutovalně stojí za shlédnutí. 90%

• 19.12.2008  10:07
    Výměna (2008)

Mrazivé drama, které dokáže během pár okamžiků vtáhnout do děje. Clintu Eastwoodovi režisérská židle svědčí a natočil podle mě ještě lepší drama něž Million Dollar Baby. Angelina Jolie zahrála na výbornou a moc bych se divil, kdyby za její výkon nebyla nominována na Oscara. Výměna je poutavé drama u kterého se i přes jeho delší stopáž nudit nebudete. 95%

• 7.12.2008  17:42
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Vynikající seriál od tvůrců přátel. A i když se jim kvalitou přesto nevyrovnává jde o výborný seriál na odreagování. 90%

• 6.12.2008  18:00
    Kurýr 3 (2008)

Jason "nesmrtelný" Statham do třetice a pořád to samé. Opět jde o oddychovku na jedno zkouknutí od které víc nemůžete čekat.

• 1.12.2008  23:35

Stokrát omýlaná věta, že Ridley Scott neumí natočit španý film se opět potvrdila. Labyrint lží těží hlavně s výborného obsazení Leonarda DiCapria a charismatického Marka Stronga. Russel Crowe dostává ve filmu velmi málo prostoru. Hraje opět dokonale ale působí spíše jako takový zábavný doplněk filmu. Jeho role ve filmu je z 80% starání o rodinu a z ní pramenící komické situace. Labyrint lží je zkrátka film DiCapria. Jeho naprosto sugestivní a lehce uvěřitelný výkon je to co zvedá film a jen díky němu je těch 128 minut přepálené stopáže přípustných. Jde totiž spíše o konverzační film a k tomu potřebujete herce, který dokáže upoutat. O akci se postará až závěrečná půlhodinka, kdy dojde na lámání chleba. Při scéně, kdy DiCapria mučili jsem naprosto oněmněl a v kině zavládlo hrobové ticho. Co řící závěrem? Ridley Scott opět natočil skvělý film ale bohužel pro mě nepochopitelně přetáhnul stopáž a jde spíše o konverzační film, který místy postrádá akci. To je bohužel také důvod proč dávám "jen" 4 hvězdičky.