Arx

Arx

Tomáš Budík

okres Písek

• 29.11.2008  19:19
    Česko hledá SuperStar (TV pořad) (2004)

První řada byla nebál bych se říci v Česku trochu fenoménem. I já sem ji moc rád sledoval, protože přinesla něco nového a neokoukaného. S přibývajícími řadami už ale šla trochu kvalita dolu a začalo to být silně stereotypní.

• 29.11.2008  19:18
    X Factor (TV pořad) (2008)

Pro mě byl X Factor lepší než Superstar. Pokud se ale ohlédnu za vítězy této soutěže, tak Česku skutečně na hudebním poli absolutně nic nepřinesla. Nadprůměrný Ruml bohužel nevyhrál (což nechápu dodnes) a po X Factoru jakoby se slehla zem. V tomto ohledu byla Superstar přínosnější. Co se týče kvality pořadu, tak X Factor byl na tom ale mnohem lépe.

• 29.11.2008  19:14
    Rady ptáka Loskutáka (TV pořad) (2001)

Horší verze Receptáře s rádoby skvělými moderátory.

• 29.11.2008  19:13
    Riskuj! (TV pořad) (1994)

Celkem fenomenální soutěž, která se na obrazovkách držela velmi dlouho.

• 29.11.2008  19:12
    Receptář nejen na neděli (TV pořad) (1987)

Pro kutily a zahrádkáře určitě poučný pořad s užitečnými radami. Ani jedno z nich ale nejsem, takže pro mě naprosto zbytečný pořad.

• 29.11.2008  11:51

Pro mě druhý nejlepší díl celé série. David Yates je velkým příslibem do budoucna a jeho kvalitní režie je ze snímku přímo cítit. Výsledný dojem u mě trochu kazí vyšší stopáž, tak jako to bylo i u předchozích. Chápu, že knižní námět by vydal až na 4 hodinový film ale myslím si, že pár zbytečných scén by se i v tomto díle našlo. Stopáž je ale asi jediná výtka tohoto dílu. Film mě bavil a závěrečný souboj s Harrym a Brumbálem je skutečně excelentně natočen. 90%

• 28.11.2008  23:13
    VyVolení (TV pořad) (2005)

První sérii sem občas sledoval a dalo se na ni i dobře koukat. Vyvolení byli určitě lepší než Big Brother. Nova si byla propadáku velmi dobře vědoma a tak Big Brothera rychle stáhla z vysílání. Hlavní problém byl, že narozdíl od Vyvolených bylo v Big Brotheru obecenstvo sestaveno z prostitutek, "Filipů" a dalších nabušenejch primitivů, kteří měli místo mozku sval. Poté tak vypadala zábava, respektiva nezábava. Oproti tomu Vladko, Regina, Zvěřina tak z těma se u obrazovek divák nenudil.

• 28.11.2008  17:46

Pohodový film o partě spolužáků, kteří se rozhodnout vyloupit banku kvůli penězům na operaci. Graduation má něco do sebe a když si do výsledku započítám i krásnou Shannon Lucio je to tak 70%.

• 25.11.2008  21:35
    U2 3D (koncert) (2007)

Strhující a dechberoucí zážitek. U2 mají divákovi opravdu co nabídnout. Režisér tohoto snímku zvládl dokonale kompozici jednotlivých skladeb. Rychlé a pomalé písně jsou spolu výborně sladěny a tvoří jeden neopakovatelný celek. Při písních One nebo With or Without You mi doslova mrazilo zádech a nevěřícně jsem koukal na plátno. Tohle v běžném kině zkrátka nezažijete. Intenzivní zážitek, který se vyrovná asi jako kdybyste sečetli filmy Transformers a Temný rytíř dohromady. U2 3D je snímek na který se vyplatí zajít víckrát. Stojí to za to.

• 14.11.2008  18:37
    Saw 5 (2008)

Pořád to samé znova a znova. 5 díl určitě není nejhorší ale s prvním a druhým dílem už nemá kvalitou nic společného. 50%

• 6.11.2008  17:10

Brilantní. Do kina jsem po celkem vlažných recenzích šel s pocitem, že uvidím další průměrný příběh o agentu 007. Mé obavy se ale nevyplnili a v kině jsem měl možnost shlédnout pro mě jeden z nejlepších dílů od dob Seana Conneryho. Daniel Craig je opravdu Mr. Bond. Britský elegán - nástupce Pierce Brosnana, který mě osobně v jeho posledních filmech připadal, že jeho hlavním úkolem je každých 5 minut se světácky uculit do kamery. Daniel Craig vytvořil úplně nový rozměr Bondovských sérií, který mi opravdu sedí a na kterýkoliv další film usedávám do křesla v kině. Za zmínku určitě stojí i překrásná Olga Kurylenko, která ale nedostala ve filmu tolik prostoru. Výborný je rovněž scénář. Je skvěle napsaný a filmová stopáž 106 minut uteče jako voda. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Jestli se o nějakém filmu dá říct, že je podhodnocený pak právě tento. Hodnocení kolem 70% je neskutečně málo za takovouto stylovou podívanou. 95%. A Bond Song? Excelentní....

• 29.10.2008  08:40

Ben Stiller mě konečně přesvědčil nejen o svém hereckém ale také režijním talentu. Na film Tropická bouře se dobře kouká a je v něm spoustu scén při kterých sem se skutečně popadal smíchy. Musím se ale přiznat že ke konci filmu mě přepadla nuda a to snímek není zrovna z těch nejdelších. Hodně jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdičkami. Když ale vemu v potaz, že na film bych se už asi nikdy nepodíval, dávám nakonec pouze 3. U tohoto filmu mi tak trochu sedí dodatek: Film o ničem a poněkud zbytečný. 60%

• 24.10.2008  11:08

Woody Allen opět na výbornou. Z filmu Vicky Cristina Barcelona srší na všechny strany láska k filmovému řemeslu. Sympatičtí a hlavně kvalitní herci, uvolněná atmosféra při exkurzi po Barcelónských památkách, výborné dialogy a v neposlední řadě také povedený scénář dělají z filmu skvělý filmový zážitek na který se vyplatí zajít do kina. Bardem opět charismatický, Scarlett to konečně po čase v novém filmu sluší a Penelope? Ta je přímo stvořená do tohoto filmu. Je vidět, že má v žilách španělský temperament a její hysterické herecké výstupy jsou dokonalé. U mě 90%

• 21.10.2008  11:27

První film v kterém mi Stifler nevadil a nechoval jako prase z Prciček. Billy Bob Thorton rovněž velmi dobrý. Co naplat když se ale režie ujme naprosto nezkušený režisér a spolu s průmerným scénářem se postupně stává z filmu jedna velká nuda. Přitom první třetina filmu mě opravdu bavila. Škoda. 40%

• 14.10.2008  07:17
    O život (2007)

Nejsem nijak předpojat narozdíl od jiných k Vojtovi Kotkovi ale ono se na to vážně nedá dívat :-)

• 12.10.2008  08:43

Citlivé drama se skvělou režií a velmi dobrými herci. Škoda průměrného scénáře a trochu zbytečně natažené stopáže. Penelope Cruz jako vždy nádherná a postupně ji opravdu přicházím na chuť. Není divu, když ji vidím v tomto měsíci už podruhé v hlavní roli a po dokonalém výkonu ve Vicky Cristina Barcelona přijde toto srdceryvné drama. 70%.. Už by to opravdu chtělo zavést 10 hvězdiček aby se ušetřilo zbytečného zaokrouhlování.

• 8.10.2008  09:25
    Oko dravce (2008)

Oko dravce je lehce nadprůměrný thriller, který těží hlavně z obsazení Shii LaBeoufa. Talentovaný herec na plátně vyzařuje kolem sebe hvězdnou auru a filmové plátno ožívá s jeho příchodem. D.J.Caruso mě ale trochu zklamal. Po v mých očích velmi zdarilé Disturbii a také s rozpočtem který na tento film dostal jsem přeci jen čekal trochu víc. Místy jsou efekty hodně nepřehledné a i když se nás snaží stále držet v napětí sérií výbuchů a automobilových honiček tak se mu to příliš nedaří. Caruso zkrátka natočil průměrný thriller na který se dobře kouká ale který o třídu výš zvedá hlavně hvězdný Shia Labeouf.

• 7.10.2008  14:39
    Babylon A.D. (2008)

Dvě hvězdičky za vizuální efekty a hlavně Vina Diesela. Bez něj by tento film byl na tom mnohem hůř. Škoda. Do půlky mě to celkem i bavilo.

• 4.10.2008  10:54

Tenhle film je dokonalou ukázkou toho že i když ve filmu hrají doslova mistři hereckého umění tak se špatným scénářem a režií se zkrátka zázraky dělat nedají.

• 25.9.2008  13:23
    Golfový sen (2005)

Jeden z nejlepších filmů o golfu se sympatickým Shiou LaBeoufem. Pohodový film, který zahřeje u srdce.

• 24.9.2008  11:33

Svižně natočený thriller, který dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. 90 minutová stopáž uteče jako voda a nudu u tohoto snímku určitě nepoznáte. Trochu mě překvapuje výsledné hodnocení 70%, které je podle mě hodně podhodnocené. Pete Travis si dal se snímkem opravdu záležet a pro mě je Úhel pohledu velkým překvapením. 90%

• 19.9.2008  14:02

Příjemný romantický film, který v mých očích nezapadl do klasických kýčovitých komedií z USA. Na film se celkem dobře kouká a ústřední dvojice je velmi sympatická.

• 27.8.2008  00:02
    Twin Peaks (1992)

Další majstrštyk Davida Lynche, který hlavně ocení jeho skalní fanoušci. Já se za něj tak trochu považuji a u mě jde o velice dobrý filmový zážitek. Na Lynchovy filmy existují vždy dva úhly pohledu. Jeden je, že jde o naprostou slátaninu, která stojí na nepochopitelném příběhu a která nemá normálnímu divákovi co nabídnout. Druhý pohled je víceméně umělecký. Žádný jiný režisér nemá ve světe filmu svůj osobitější rukopis. Na obou pohledech něco je a i já se občas přistihnu, že se při sledování některého z jeho filmů (Mullholand Drive, Lost Highway, Twin Peaks) zaobírám otázkou "proč vlastně se na takovou blbost dívám??". Pak ale přijde scéna, která mě naprosto ohromí a z které mi ještě hodinu po pomyšlení na ní vstávají hrůzou a obdivem všechny vlasy na hlavě. A právě v tu chvíli přichází Lynchovo kouzlo a originalita. A na nějaký logický přiběh můžu akorát zapomenout. Na ten se u mistra Lynche nehraje.

• 26.8.2008  16:41

Skvěle zpracovaný dokument o filmovém střihu. Pokud se alespoň trochu zajímáte o postupy při natáčení filmů neměl by Vám tento snímek utéct.

• 25.8.2008  00:44
    96 hodin (2008)

Liam Neeson na stará kolena řádí jako za mlada. 96 hodin je skvěle natočená svižná akce o únosu jeho dcery, kterou se vydá hledat do Paříže. Může se zdát, že jde o otřepaný příběh. Ovšem když se ho ujme Luc Besson spolu se skvělou režií Pierra Morela je skutečně na co se dívat. 90%

• 24.8.2008  15:04
    Oni (2008)

Spíše tak 3,5 hvězdičky. Strangers je zkrátka klasický, lehce předvídatelný horor, který Vás dokáže vtáhnout děje. A to hlavně díky hereckým výkonům a slušným scénářem. Jakmile ho ale dokoukáte do hodiny na něj zapomenete. I tak lze ale horor doporučit. Svoji úlohu zaujmout velmi dobře splní. Pokud se ale v současnosti rozhodujete jestli jít do kina na Cizince nebo Sirotčinec. S klidnou hlavou vám doporučuji Sirotčinec, který je v provonání s tímto filmem o třídu lepší. 70%

• 20.8.2008  18:29
    Zlatíčko (2004)

Fámozní herecký koncert Jude Lawa s brilantně napsanými dialogy a velice dobrou režií. Opravdu smekám. Už dlouho mě žádné jiné romatické drama nepobavilo a nezahřálo tak na duši jako právě Alfie. 90%

• 20.8.2008  11:21
    Drsný časy (2005)

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%

• 18.8.2008  23:51

3:10 Vlak do Yumy mě přesvědčil, že I v současnosti se dá natočit kvalitní western, kterému toho lze jen velmi málo vytknout. Duo Russel Crowe a Christian Bale snad ani nemá cenu komentovat :-)

• 14.8.2008  13:10

Pro mě skvěle natočené pokračování, která je v mých očích mnohem zábavnější a svižnější než jeho předchůdce. Guilermo nám naservíroval pořádnou porci monster a na plátně je stále na co se dívat. Přesně to, co jsem od dvojky Hellboye čekal. 85%