Blesk (2011)

Neurazí, nenadchne. Zkrátka film na jedno podívání, který splní svůj účel. Pokud ale nemáte Stathama moc v lásce tak se tomuto snímku spíše vyhněte. Nic zajímavějšího už v něm totiž nenajdete. 60%

Obhájce (2011)

Matthewa životní role !!! 90%

Hlavně nezávazně (2011)

Výborná oddychovka s kterou jsem opravdu neměl žádný problém. 108 minut skvěle uteklo, sympatické herecké duo, které nikdy nenudí ale samozřejmě pořád jde o snímek do škatulky lehce nadprůměrných romantických komedií jaké máme možnost vidět 5x do měsíce. Po shlédnutí vyšumí do hodiny ale peněz za lístek určitě litovat nebudete. 60%

Box (2009)

Velmi originální thriller. Matně si vzpomínám, aby mě nějaký film takhle zaujal a děsil a při sledování jsem byl jak na trní. Film má neuvěřitelnou atmosféru, kostýmy, postavy jsou snad všechny divné a děsivé a to se mi líbí. Atmosféra a pocity, které jsem měl během a po shlédnutí mi připomínaly filmy Osvícení od Kubricka a 12 Opic od Gilliama. Bohužel film je od druhé půlky tak překombinován, přeplácán až to vážně přestává být normální. Na tomto filmu je to neuvěřitelná škoda, protože každému je hned od začátku jasné, že tenhle snímek rozhodně nepatři do škatule typických sci-fi filmů, které máme možnost vidět 100x do roka. Ve výsledku tedy naprosto nevyužitý potenciál ale i tak má svoje kvality a minimálně 3 hvězdičky si zaslouží.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vynikající pokračování ovšem podle mě trošku nadhodnocené. Nemůžu si pomoct ale mě coby fanouška téhle série tam prostě chybělo víc aut, víc nádherných ženských (když nepočítám krásnou Gal Gadot) víc toho díky čemu se tahle série dostala tam kam je. A to hlavně díky prvnímu dílu, který je pořád v mých očích nejlepší a zřejmě nebude nikdy překonán. Líbí se mi, že se v tomhle dílu sešla stará dobrá parta z jedničky, nelíbí se mi až přílišná podoba s Dannyho parťáky. To plánování loupeže je až moc podobné a několikrát ohrané, přestože chápu že je to asi cool. Další u mě problém je The Rock. V Kráčející skále jsem s ním neměl absolutně žádný problém a jde o super béčkový film ale tady je The Rock tak topornej, že to snad i úplný lajk pozná. Nevěřím mu jediné slovo a přijde mi, že je tam jen kvůli tomu, že má svaly a je známej. Jinak snad tomu nemám co příliš vytknout. Nechci rozhodně aby tento komentář vyzněl negativně. Film je to opravdu kvalitní a uvědomuju si, že to mohlo dopadnout dááááleko hůř ale u mě tomu pořád něco chybělo a první díl je opět nepřekonán. Třeba to vyjde příště :-))

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Přestože nejsem fanoušek Harryho Pottera a přečetl jsem pouze první díl, tak předchozí filmová zpracování se mi moc líbily ale dokud jsem neměl možnost shlédnout tento film. Po první hodně povedené scéně a průměrné první hodince, přejde film do stavu totální nudy. Jednotlivé scény jsou tak zdlouhavé, jako například pobyt v lese v druhé polovině filmu. Copak to nejde trochu zkrátit? Chápu, že je problém vždycky přepsat tak obsáhlou knížku do filmového zpracování a člověk musí mít pořád pocit, že tam něco chybí a je toho málo ale tohle rozhodně šlo lépe vyřešit. Těch 150 minut je doslova nudně děsivých a to je to jen první část. David Yates tedy rozhodně zklamal. Tento film je jen bezduché pokračování, které má za úkol jediné - vydělat co nejvíc peněz a to se jistě podaří. Tento film, byť je kvalitou nejhorší ze všech tak rozhodně to nelze říct o výdělcích a dokonalým P.R. Všude plakáty, dokonce i v hlavních zprávách na naší televizi na to běží upoutávka. Každý to musí vidět a já se jen směju těm, kteří za to svoje peníze utratili. Já se totiž chodím do kina nerad nudit! 30%

TRON: Legacy 3D (2010)

Totální nářez!!! Tenhle film nemá chybu a můžu jen litovat, že jsem na něm nebyl v kině a neviděl tu dokonalost 3D a úchvatný hudební doprovod pod taktovkou Daft Punk. Tenhle soundtrack mi asi bude hučet v hlavě pěkně dlouho :-) 90%

Králova řeč (2010)

Další typicky samoúčelová Oscarová záležitost u které je jasné, že ji všichni kritici zbaští a dají ji svůj hlas. Tím nechci nijak devalvovat výkony tvůrců a hlavních postav. Colin Firth, Geofrey Rush zahráli opravdu Oscarově ale zkrátka jako celek je Králova řeč jen luxusní jednohubka, u které se člověk skvěle pobaví ale už jí víckrát neochutná. 85%