• Krátkometrážní

Strange Impersonation (1946)

*SPOILER* Nikdy nevěřte ženám a hlavně pochybně použitým prolínačkám. *SPOILER*

Follow Me Quietly (1949)

Díky originálnímu nápadu (aby se dostali na stopu nebezpečnému vrahovi, nechají policisté vyrobit jeho figurínu v životní velikosti) film nabídne několik působivých scén. Tempo díky příjemné stopáži nevázne, (většinou neznámí) herci předvádějí solidní výkony. Co víc můžeme od béčkového noiru chtít?

Les Vampires (1915)

Po výborném Fantomasovi zklamání, které nevyváží ani Musidora v roli Irmy Vep. Příběh Vampýrů je až příliš rozdrolený a nekonečný řetězec překvapivých odhalení časem začne nudit. Jsem zvědavý, jak je na tom další slavná Feuilladova série - Judex.

Zuzanka v nesnázích (1942)

Lehce pedofilní komedie s výborným Millandem, ještě lepší Rogersovou (její nejlepší role vůbec?) a několika stovkami nadržených kadetů. Vtip s účesem ala Veronica Lake potěšil.

Buddha padl hanbou (2007)

......zato íránské filmy (zvlášť ty, vyprodukované rodinným klanem Makhmalbafů) nezklamou téměř nikdy! Tematicky naléhavý a řeměslně velice zručně natočený film, který má na svědomí teprve devatenáctiletá (!) Hana Makhmalbaf. Ceny z Berlína a San Sebastianu.

Vnitřní poušť (2008)

Střelba naslepo se na festivalech nevyplácí. Vnitřní poušť je mdlá, ničím zajímavá rodinná sága, která se do Varů (a do Cannes) nemohla dostat jinak než omylem. Více než festivalové plátno by jí slušela televizní obrazovka v dopoledních hodinách...

Has Anybody Seen My Gal? (1952)

Sirkovsky pestrobarevná neškodná komedie o tom, že peníze vám štěstí nezaručí. V hlavních rolích zkušený Charles Coburn a dvojice začínajících herců, pozdějších hvězd Rock Hudson a Piper Laurie. V epizodní roličce můžete zaregistrovat tehdy ještě neznámého Jamese Deana.

Muž se zlatou paží (1955)

Lahůdka!!! Bassovy titulky, Bernsteinova hudba, Leavittova kamera (Premingerův oblíbenec v 50. a 60. letech), Sinatrův herecký výkon... A to vše pod dohledem puntičkářského Otty Premingera, kterému přicházím čím dál tím víc na chuť. Situace v Topce: Sbohem na Hromnice o den více, vítej Muži se zlatou paží.

Panorama of Eiffel Tower (1900)

Začne to být zajímavé až ve chvíli, kdy si kamery všimnou kolemjdoucí a začnou se před ní divit nebo předvádět.