• Krátkometrážní

Královský skandál (1945)

Nepovedený film - Lubitsch s Premingerem se naprosto míjejí. Krom toho William Eythe postrádá jakékoliv charisma a Bankheadové jsem taky na chuť nepřišel. Stojí vidět jen kvůli Pricově dost nepovedeném pokusu o francouzský přízvuk. 2 1/2

Lust for Gold (1949)

Trochu jako hybrid Neskutečných historek Palina a Jonese a zlatokopeckého filmu typu Poklad na Sierra Madre. Celek ale překvapivě funguje - hlavně díky zručné režii a charismatickému Fordovi.

The Long Voyage Home (1940)

GREGG TOLAND! Vizuálně jeden z nejpropracovanějších hollywoodských filmů vůbec.

Člověk ze Západu (1940)

Western, který docela zajímavě střídá polohy (komedie, romantika, vyhrocené drama) a který má dvě zásadní přednosti: úžasnou kameru G. Tolanda (scéna požáru!) a oscarový výkon Waltera Brennana v roli soudce Roye Beana.

Jednou nohou v pekle (1956)

Slabší variace na Chaplinova tuláka s hodně přepáleným koncem.

Colorado Territory (1949)

Westernový remake Walshova vlastního filmu Vysoko v horách (1941). O nic horší než originál, závěrečná sekvence mi dokonce přišla ještě působivější. Největší minus: špatně namaskovaná Virginia Mayo.

Od Karkhehu k Rýnu (1993)

Film neskutečně otravný ve své melodramatičnosti a doslovnosti. A k tomu příšerný "sluncesenovský" hudební doprovod.

Dívka z titulní strany (1944)

Čas od času mě nějaký hollywoodský muzikál úplně mine, naposledy se mi to stalo u Bílých Vánoc. Oba filmy jsou natočené bez špetky invence (Vidor a Curtiz jsou klasičtí rutinéři, kterým se občas podaří něco výjimečného), zato s pořádnou dávkou kýčovitosti a patosu. Modelku zachraňuje pouze Kelly - zvlášť jeho "duet" se sebou samým.