Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Akční

Amonit (2020)

Kate Winslet opět dokazuje, jak skvělá herečka je. Tahle romance byla nepravděpodobná, ale věřila jsme jí všechno, každé slovo, každý pohled. Saoirse hrála na výbornou, ale vedle Kate bledne. Ammonite má k dokonalosti daleko, chtěla bych vidět víc zkamenělin a míň romance, ale nemůžu říct, že bych se nudila.

The VelociPastor (2017)

Perfektní film, pokud jste v podroušeném stavu. Má všechno: Náboženství, velkolepé bojové scény, pěknou ženskou, dinosaury, bandu nindžů....Co si přát víc.

The Price of Milk (2000)

Ach jo, to byla zase volovina. První půlhodina ještě jakž takž šla, pak šlo všechno do kytek a začaly se dít věci. Romantická koupel v nádrži na mléko, ukradená přikrývka vyměněná za stádo krav, autohavárie, co nikoho nerozhází, všudypřítomná tetinka a banda týpků hrajících golf, indická svatba v novozélandském zapadákově. Nevím, co tvůrci brali, ale musel to být kvalitní matroš.

plakát

Přes noc třicítkou (2004)

Nic světoborného, ale koukat by se na to dalo. Bohužel je v hlavní roli Jennifer Garner. Jinak decentní herečka, ale tady jí to juchání nevěřím. Velmi křečovité a nepřesvědčivé. 40%

Ať žije nebožtík (1935)

V 30. letech se u nás točilo hodně komedií. Některé zapadly, jiné jsou vychvalované, jako Ať žije nebožtík. Bohužel nevím, proč je tenhle nezáživný kousek dočkal takové popularity. Haas měl mnohem lepší filmy.  Zápletka je naivní, film nudný, smát se tu moc nedá, a nebýt toho psa, tak bych musela s hodnocením ještě níž. 20%.

plakát

Blbý a blbější (1994) odpad!

Vydržela jsem 15 minut a musela jsem to vypnout. Na to se nedá dívat.

plakát

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Nuda. Ten Boháček je strašně otravný, pořád žvaní, vtipného nic, čert aby ho vzal, je to vůl. Jediné, co se na tom dalo obdivovat, byl stylový dům Boháčkovy maminky. Je zajímavější než dění okolo. Zasmála jsem se jenom jednou, těm- jacksonům? Džeksnům? 20%

plakát

To neznáte Hadimršku (1931)

To neznáte Hadimršku aneb i mistr tesař se někdy utne... jako tady Burian.  Chatrný příběh na 91 minut nevystačí a jako komedie je Hadimrška spíš otravný, než vtipný. Film má nešvary typické pro rané zvukové filmy - je uječený až běda a Burianovo poskakování a pitvoření je jako vystřižené z němé grotesky. Za zmínku snad stojí jen úklid gramofonových desek a krasavice inteligentní, protože tenhle výrok se objevuje i po devadesáti letech.

Zase ona! (2010)

Když ve filmu máte Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis a Betty White, tak se na něm nedá nic zkazit, ne? Dá. Od pitomého scénáře až po všechny stereotypy, které komedie mají. Naprosto všichni se chovají jak afektovaní idioti, vede to ke spoustě "komických" situací a nakonec se usmíří, aby oslavili úžasnou svatbu v americkém stylu. Krása. Párkrát se dalo zasmát výstupům čiperné babičky, škoda, že nedostala víc prostoru.

Je to i můj život (2009)

Pozor, můj komentář obsahuje spoiler. Silné téma, dobře zahrané, ale ve výsledku trochu neohrabané. Film neustále přeskakuje z přítomnosti do minulosti a a působí to dost rušivě.  Nejlepší je tu Cameron Diaz, její role jí kupodivu sedla výborně. Vlastně táhne celý film právě ona. Představitelky Anny a Kate se sice snažily, ale jejich repliky občas tahaly za uši. A za konec filmu dávám hvězdu dolů. Celý film sledujeme, jak matka bojuje za záchranu Kate do míry, kdy by šla přes mrtvoly, snaží se všemi dostupnými prostředky přinutit Annu, aby sestře darovala ledvinu, a ona to nakonec vzdá bez křiku, bez boje? Takhle zaslepená osoba by to nevzdala tak snadno.  Navíc konec ironicky ukazuje, že smrt Kate celé rodině prospěla - přestali se hádat, matka se vrátila do práce a přestala celý svůj život soustředit na jednu věc, opomíjený bratr Jesse je úspěšný, do Anny nikdo neřeže a nikdo ji k ničemu nenutí.  Takže je to vlastně všechno ok, takový melancholický happy end, nebo ne? Film jako celek je rozpačitý a moc se mi nelíbí.  Dávám tři hvězdy.

Ovládací panel
1 bod