• Krátkometrážní

Město ztracených dětí (1995)

Pod krásným, detailně propracovaným steampunkovým vizuálem se skrývá dystopický svět  Tady žije pošahaný Krank a jeho banda, která čítá trpaslici, mozek v akváriu a pitvořící se partu klaunů, pardon, klonů. Krank unáší děti, kterým krade sny a představivost. Mezi unesenými dětmi je i malý chlapeček Denree, nebo po našem výstižně zvaný Baštík. Toho se vydává zachránit silák One s dívkou Miette.  A to je zhruba všechno, co se ve filmu děje. Na 112 minut je toho opravdu málo, ale nudit se nebudete.  Prostředí a bizarní postavičky vám to bohatě vynahradí.

Wonder Woman 1984 (2020)

Tak jako pejsek s kočičkou pekli dort, tak tady pekli scénář k filmu. Patty Jenskins a spol. tam naházeli všechno. Třeba retro. Nebo klasické pohádky, a špatné fanfiction z internetu, kde se autoři odmítli zabývat logikou. Náboženství tu zastupuje zmrtvýchvstalý Steve. Za záporné postavy je tu velmi přehrávající pošuk à la Donald Trump (podobnost čistě náhodná) s nejasnou motivací a nechutně digitální Cheetah. Na pořádné triky nezbyly penízky. A dokonce tu najdete i aktivismus, politiku a morální ponaučení. Výsledek nemá hlavu ani patu, a asi vám z něj bude nevolno. Tu jednu hvězdu dám Gal Gadot. Při té bídě se na ni hezky kouká.

Velký dar (2017)

Hodně přeceňovaný film.  Herecké obsazení bylo sympatické, ale děj jedno velké klišé, předvídatelný a nepříliš uvěřitelný. Je mi jasné, že se film snaží vymačkat z diváka potoky slz, ale s tím, jak odhrkali vyprávění, to moc nejde. Slabý průměr.

Ledová archa (2013)

Korejsko-České dráhy si vyjely na zimní výlet a nabraly americké a anglické herce. Ve slumu v zadní části vlaku je Curtis, který si navzdory ne(š)vábné stravě zachoval svou muskulaturu, a dělá si zálusk na pozici strojvedoucího. Tak se s kamarády vydá kupředu aby se podíval, jak si žije vyšší třída (Dost dobře, na to, že jsou až na pár výjimek idioti).  Po dvouhodinové řežbě se Curtis konečně dostane dopředu a zjistí, jak je to s tím vlakem. Dokáže sice prorazit ledovou zeď a žádní sníh a mráz ho nerozhází, ale lavina představuje problém. Asi v té polární zimě za posledních 17 let žádné nebyly. Následuje velká digitální havárie a  překvapivé zjištění, že venku už není taková kosa, aby se tam nedalo žít. Asi cestující neměli venkovní teploměr. 40%

Pařba ve Vegas (2009)

Začalo to jako vulgární nesmysl, ale po té, co uspali tygra, se to přehouplo do průměrné komedie s přepísklou stopáží.. Nedalo se tomu moc smát, protože nejvtipnější herec ve filmu byl ten tygr. No, na zabití nudného večera dobrý. 50%

Maurice (1987)

Skvělí herci a kostýmy. Téma homosexuality v edwardiánské Anglii je zajímavé., ale film celkově moc zajímavý není. Je delší než zdrávo a nevyvážený. Delší (a lepší) část filmu se věnuje vztahu Maurice s Clivem a jejich rozchodu. Maurice se následně snaží potlačit svou homosexualitu, ale pak potká mladého Aleca a zaplete se s ním  Jejich vztah bohužel tvůrci zapomněli rozvíjet.  Několikrát spolu mluvili, a zničehonic jsou z nich milenci? Trochu překotné, zvlášť když vezmu v úvahu, že film je natažený na 140 minut.  Konec bych taky nenazvala happyendem. Maurice s Alecem žijí šťastně až do chvíle, kdy je někdo vyhmátne a pošle za mříže. Jak by takhle mohli pokračovat? Těžko by vysvětlovali, že muž s "lepší" společnosti tráví spoustu času s neotesaným hajným.

WandaVision (2021) (seriál)

Musím uznat, že stylizace do dekád dávno minulých se povedla, zejména u padesátých a šedesátých let. Neměla jsem pocit, že sleduju lidi navlečené do retro kostýmů, ale opravdu něco natočené v té době. Ale...nesnáším sitcomy, strašně je nesnáším, takže bylo dost iritující ty blbinky sledovat. Teprve od čtvrtého dílu se začalo konečně něco dít a pokračovalo se v marvelovském stylu, s občasným odskokem do sitcomové idylky. Což je přesně to, co jsem od seriálu chtěla. Jen škoda toho finále, chtělo by to míň digitálního bordelu a víc rozpracovat.

Hichki (2018)

Další variace na téma "nový učitel udělá z bandy grázlíků vzorné žáky". První hodina vypadala na 5 hvězd, všechno výborně klapalo, herci skvělí, hudba skvělá. Ale jak  film pokračoval, začal se přesunovat do kategorie "pohádka".  Tolik vylomenin by jim nikdy neprošlo, kdo by jim dával další šance pořád dokola? A že by lidi, kteří vám neustále hážou klacky pod nohy, najednou otočili o 180 stupňů? Ne, tohle se nestává.              Přesto jde o velmi dobrý film. 80%

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Nevěsta na útěku po Srbsku. Asi mě zaslepily ty zlaté chrupy, ale nedokážu v tom vidět nic než pěknou ptákovinu. Se skvělým soundtrackem a zajímavým prostředím, ale pořád ptákovinu. Jenže jsem se skvěle bavila.  Těch nezapomenutelných scén, co tam je! Nejdřív pračka padá do vody, pak prasata žerou trabanty a nakonec se vstává z mrtvých. Ať žije pitbul teriér.