• Krátkometrážní

Blbý a blbější (1994) odpad!

Vydržela jsem 15 minut a musela jsem to vypnout. Na to se nedá dívat.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Nuda. Ten Boháček je strašně otravný, pořád žvaní, vtipného nic, čert aby ho vzal, je to vůl. Jediné, co se na tom dalo obdivovat, byl stylový dům Boháčkovy maminky. Je zajímavější než dění okolo. Zasmála jsem se jenom jednou, těm- jacksonům? Džeksnům? 20%

To neznáte Hadimršku (1931)

To neznáte Hadimršku aneb i mistr tesař se někdy utne... jako tady Burian.  Chatrný příběh na 91 minut nevystačí a jako komedie je Hadimrška spíš otravný, než vtipný. Film má nešvary typické pro rané zvukové filmy - je uječený až běda a Burianovo poskakování a pitvoření je jako vystřižené z němé grotesky. Za zmínku snad stojí jen úklid gramofonových desek a krasavice inteligentní, protože tenhle výrok se objevuje i po devadesáti letech.

Zase ona! (2010)

Když ve filmu máte Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis a Betty White, tak se na něm nedá nic zkazit, ne? Dá. Od pitomého scénáře až po všechny stereotypy, které komedie mají. Naprosto všichni se chovají jak afektovaní idioti, vede to ke spoustě "komických" situací a nakonec se usmíří, aby oslavili úžasnou svatbu v americkém stylu. Krása. Párkrát se dalo zasmát výstupům čiperné babičky, škoda, že nedostala víc prostoru.

Je to i můj život (2009)

Pozor, můj komentář obsahuje spoiler. Silné téma, dobře zahrané, ale ve výsledku trochu neohrabané. Film neustále přeskakuje z přítomnosti do minulosti a a působí to dost rušivě.  Nejlepší je tu Cameron Diaz, její role jí kupodivu sedla výborně. Vlastně táhne celý film právě ona. Představitelky Anny a Kate se sice snažily, ale jejich repliky občas tahaly za uši. A za konec filmu dávám hvězdu dolů. Celý film sledujeme, jak matka bojuje za záchranu Kate do míry, kdy by šla přes mrtvoly, snaží se všemi dostupnými prostředky přinutit Annu, aby sestře darovala ledvinu, a ona to nakonec vzdá bez křiku, bez boje? Takhle zaslepená osoba by to nevzdala tak snadno.  Navíc konec ironicky ukazuje, že smrt Kate celé rodině prospěla - přestali se hádat, matka se vrátila do práce a přestala celý svůj život soustředit na jednu věc, opomíjený bratr Jesse je úspěšný, do Anny nikdo neřeže a nikdo ji k ničemu nenutí.  Takže je to vlastně všechno ok, takový melancholický happy end, nebo ne? Film jako celek je rozpačitý a moc se mi nelíbí.  Dávám tři hvězdy.

Na mě se můžeš spolehnout (2000)

Příběh o dvou sourozencích, zasazený v neutěšeném americkém zapadákově. Terry je "problémový", nikde dlouho nevydrží a občas se ocitne ve vězení. Jeho sestra Sammy se sice snaží žít spořádaně, ale neví, co chce, a ve vztazích má nehorázný bordel. Laura Linney a Mark Ruffalo sice hráli výborně, ale jejich postavy mi značně lezly na nervy.  Na to, že je film dost dlouhý, se děj nikam příliš neposune a nic se nevyřeší. 40%.

Muž z oceli (2013) odpad!

Dlouhý digitální chaos, kde si o nějaké logice můžete nechat zdát. K tomuhle psali scénář v těžké opilosti, ne?

Riddick: Kronika temna (2004)

Nečekala jsem žádné veledílo, ale tohle bylo horší, než jsem čekala. Hodně, efektů, málo akce, trapné hlášky a nuda od začátku až do konce. Ta jedna hvězda je fakt moc, vychází to tak na 10%.

Ecce homo Homolka (1969)

Jedna rodinka si vyjede na výlet do lesa, pak se vrátí domů a celý den stráví tím, že na sebe řvou a zamykají se. A to je tak všechno. Mám se smát? Klasika neklasika, vážně mě to nebavilo.

Doom (2005) odpad!

Pokud milujete zvuk střelby a hromady mrtvol, přijdete si na své. V tomhle filmu nic jiného neuvidíte, protože na světle se šetří. Na příšerách, které tam měly být, taky. A to nemluvím o akci a napětí. Zápletka by neutáhla ani minutový trailer, natož pomalu dvouhodinový film.  Prostě nemůžu najít nic, co by se na téhle ptákovině dalo pochválit.