viky13

okres Prostějov

Instagram: Eliza_17_

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.4.2020  02:07
    Love 101 (TV seriál) (2020)

Podle plagátu jsem něco čekala...po prvním díle jsem si uvědomila, že je to úplně jiné, než jsem čekala...a během třetího dílu jsem zjistila (když se mi už podruhé, a ne naposledy, hnaly slzy do očí), že tento seriál je naprosto krásný a strašně smutný. Dokonalá hudba všechno jen dokresluje. Hlavní cenu si totiž odnáší hrdinové svých vlastních příběhů. SPOILER: Ani tak mě nezajímá, kdo na konci zaklepal, jako spíš, kdo sedí v tom vězení (čti který z těch tří magorů)

• 7.1.2020  23:12
    Virgin River (TV seriál) (2019)

Udělala jsem dobře, když jsem si tenhle kousek pustila po jiné romanťárně (when hope calls), která proti tomuto může blednout závistí. Virgin River je moc příjemný, miluji totiž filmy Nicholase Sparkse a tenhle seriál se jim moc podobá. P.S. Tim Matheson zde v podstatě opakuje roli Dr. Bricka Breelanda z Hart of Dixie, a už teď jeho novou postavu zbožňuju.

• 29.1.2019  23:38

Patrně půjdu proti proudu, když napíšu, že nic lepšího jsem nemohla dostat. Jsem nadšená, postavy i svět jsem si zamilovala a určitě se k filmu ještě vrátím. Nejvíce mě mrzí, že jsem jej neviděla v kině na velké obrazovce, ale doma u PC. Ps: Již několikrát se mi stalo, že mě film přivedl ke skvělé knize či knižní sérii, jež byla dílu předobrazem (např. Darren Shan či Percy Jackson) a tady to nebylo jinak. Philip Reeve je skvělý spisovatel, škoda, že se Mladá Fronta neobtěžovala přeložit více než tři díly (v únoru vyjde 9 kniha série).

• 30.8.2018  20:46
    Code Black (TV seriál) (2015)

Pokud jde o lékařské seriály, tak mohu s klidem říci, že už mám něco nakoukáno, protože lékařině dám vždy šanci. A právě Code Black je mého srdce výtěz. Je nekonvenční, originální a hlavně vám zvýší tep na téměř nepřijatelnou hranici. Od první klapky, od první vysvětlivky, cože to ten code black vlastně je, až do konce, je to doslova průtrž emocí a adrenalinu. S ničím se moc nepáře, postavy se omezují jen na temperamentní pokřiky nad umírajícím pacientem a při zdejším hodnocení to prostě musím vychválit až do nebes.

• 17.12.2017  23:22
    You Instead (2011)

Tak tohle mi prostě sedlo. Mezi všemi těmi sáhodlouhými, drahými veledíly, mi tenhle nezávislý, komplexní film doslova učaroval. A stačila k tomu jen nefalšovaná festivalová atmoška, hudba a dva sympatičtí herci, kteří skutečně umí hrát. Protože když to umí, tak i ve dvou mohou odehrát velké emotivní divadlo. Sežrala jsem jim to i s navyjákem.

• 26.4.2017  22:51
    Skins - Cassie (S02E09) (epizoda) (2008)

Mám jedinou otázku. PROČ?

• 30.12.2016  22:44
    OA (TV seriál) (2016)

Žádný seriál ve mě nezanechal takovou stopu a emoce, které ani neumím popsat. Je zvláštní, perfetkní. V některých momentech se přímo dotkl mé duše, ani jsem nedýchala.

• 21.6.2016  23:44
    Válečná generace (TV film) (2013)

Setkáváme se s pěti mladými německými lidmy na začátku války. Každý z nich se vydá jinou cestou a my tak můžeme sledovat příběhy pěti různých charakterů. Dvou německých vojáků, z nichž jeden jde do války s přehnaným entuziasmem, kdežto ten druhý už ví, co ho čeká. Jedné německé zdravotní sestry, jednoho žida a jednu civilistku stále žijící v Berlíně. Na začátku bylo pět přátel, kteří si dali slib, že se o Vánocích opět sejdou. A nakonec se i sejdou, jen o 4 roky později a budou jenom tři. Friedhelm Winter : "Ze začátku jsme bojovali za zvou zemi, za svoji vlast, později za své přátelé. Za co ale bojovat, když už jsou všichni naši přátelé mrtví?"

• 17.5.2016  23:43
    Padesátka (2015)

Opravdu o hodně lepší než komedie posledních tří let (10 pravidel, vybíjená, hodinový manžel, andílek na nervy, modelky sro...a mohla bych pokračovat). Neuvěřitelně mě to bavilo, od začátku až do úplnýho konce.

• 15.4.2016  18:30
    Nezlomný (2014)

Žádné mistrovské veledílo, zato velmi poutavý příběh. Nemohla jsem od něj odtrhnout zrak.

• 6.10.2015  22:49
    To je tvoje máma? (TV seriál) (2015)

A já si za těma pěti hvězdičkama prostě stojím !! A to i přes zdejší podprůměrné hodnocení. Je to sitcom, nemá mít hloubku, nýbrž pobavit. A u mě se mu to rozhodně povedlo. Krista je sympatická, na Nathaniela se dobře kouká a Joshe Zuckermana mám ráda snad odjakživa ( vždy dokáže perfektně zahrát nemotornýho ňoumu ). U Significant Mother jsem se opravdu upřímně smála a to se mi ani u sitcomů moc často nestává.

• 20.9.2015  22:38

Naprosto kouzelný a krásně komický film o čtyřech osamnělých duších, které ve chvíli, která má být jejich poslední, najdou zcela nečekané porozumnění.

• 3.9.2015  12:24
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Luxusní a naprosto kvalitní podívaná. Ze začátku mě první díl moc nezaujal, nudil mě, ale postupem času díl po díle jsem se do tohoto příběhu naprosto zažrala a příběh 8 propojených lidí mě naprosto pohltil. Je to úplně nový formát a je hodně originální.

• 3.9.2015  12:24
    Zoo (TV seriál) (2015)

Hodně zajímavý seriál, ale ještě zajímavější téma. Že se ke zvířectvu nechováme zrovna fér? pravda. Že by se jednou chtělo mstít? Zajímavá myšlenka. A my by jsme byli v háji.

• 12.8.2015  11:30
    Doktorka z Dixie (TV seriál) (2011)

Už dlouho mě žádný seriál takhle nechytil za srdce. Naprosto mě pohltil a tak jsem celé 4 série shlédla za jeden týden, následkem čehož jsem tímto seriálem tak trošku posedlá a zároveň nešťastná, že už nadobro skončil. Já osobně ještě neviděla seriál, kde by tak krásně ukázali ten velký rozdíl, mezi tím žít na jihu a na severu Ameriky. A musím říct, že jih mě naprosto okouzlil a učaroval. A samozřejmě i ti chlapy (nikoho jistě nepřekvapí, že patřím do týmu Wade). Já osobně jsem si zamilovala asi všechny postavy a proto se pokusím krátce ke každé z nich nějak vyjádřit.Dr. Zoe Hart - Od začátku hodně sympatická postava, která nezapadá do maloměsta a jejími příhodami se baví celé Bluebell. Mě osobně k ní George nikdy moc nesedl, zato Wade byl už od prvního dílu jasná volba. Ani né tak proto, že by ztvárňoval jistý druh bad boye, ale proto, že ti dva měli už od začátku velkou jiskru. Joel Stevens - na něj všichni nadávají, no mě byl celkem sympatický, jen se k Zoe nehodil. Jejich vztah byl nudný. George Tucker - tak jeho jsem neměla ráda už z principu, ale někdy ve druhé sérii jsem si ho stejně oblíbila. Některé jeho trošku bláznivé reakce mě šíleně pobavili a jeho vztah jak s Tansy tak s AnnaBeth vypadal dost dobře a zábavně. Wade Kinsella - postava kterou všichni zbožňují. Chlápek s pohnutým dětstvím a problémem s vážnými vztahy. Jeho scény jsou nejvtipnější a nejvíc sexy. Zobrazuje skutečného Alabamského chlapa se selským rozumem a technickými dovednostmi. Strašně se mi líbí jeho obrovský progres napříč sériemi a jeho vztah se Zoe nemohl skončit lépe. Moc jsem jim to přála. Lavon Hayes - Celkově asi moje nejoblíbenější postava v seriálu. Vtipný, roztomilý a šik starosta se senzačními klobouky. Nejlepší kamarád a naprosto kouzelná postava. Leomon Breeland - Mě nerozčilovala. Stejně jako u Wadea i její progres je naprosto úchvatný a ten konec si taky zasloužila. Já v HoD nefandila jen párům, ale tak přátelstvím a když už někdy v první nebo druhé sérii bylo řečeno že George, Lemon a Wade byli na střední jedna parta, tak jsem si přála aby se Lemon s Wadem zase začali přátelit. A to se mi splnilo. Dva tak odlišní lidé se přesto stali tak dobrými přáteli. Magnolia Breeland - Protivná a rozmazlená, pro mě tam byla spíše pro okrasu. Dr. Brick Breeland - Pro mnoho lidí ze začátku nesympatický, já ale vždy tušila, že se z něj nakonec vyklube pohádkový dědeček. A když vytáhne jednou za čas ten svůj jokerovský úsměv, tak je to ještě lepší. Rose Hattenberger - příjemná vedlejší postava, se kterou jsem celou dobu tak nějak soucítila. Tom a Wanda Long - Ty prostě musím ohodnotit dohromady. Příjemný a hlavně milý páreček, kterému to snad všichni museli přát. Ze začátku na mě Tom působil neohrabaně ale pak se vyloupl. AnnaBeth Nass - Naprosto okouzlující a z odzbrojujícíma očima (ty linky). V první sérii to byla jen nedůležitá přisluhovačka Lemon. V druhé se konečně trochu projevila a její vztah s Lemon konečně začal vypadat jako přátelství. Dash DeVitt - vedlejší ale přesto super postava. Jeho blog s drby je naprosto úžasný a jeho pojetí klasických divadelních her je přinejmenším originální. Crickett - otravná a hloupoučká. S manželem tvořila hodně zvláštní pár a když uskutečnila svůj Coming Out já to ale vůbec nečekala. Tansy Truitt a bratři Truittovi - Tansy je naprostá jižanská kovbojka. Díky třem bratrům je rázná a je vlastně hodně sympatická. Její bratři jsou vtipní ale strašně otravní, páč jsou ale úplně blbí. Shelby - víc Shelby prosím. To její kouzlo, že ji všichni zbožňují bych chtěla taky. S Brickem tvoří překvapivě dobrý pár. Earl Kinsella - Crazy Earl. Někdy ve druhé řadě si mě získal a ve třetí si to ještě pojistil. Když se objevil na scéně, tak bylo o zábavu postaráno, jako když spadl do díry, kterou sám vykopal. Vivian Wilks - Asi nejhorší postava vůbec. Jako Zoena sestřenice mi těch pár dílů nevadila, ale jako Wadeova přítelkyně byla otřesná. Já sama vím, že ji nesnáším neoprávněně, ta postava za to vlastně nemůže, ale její vztah s Wadem se mi ale vůbec nelíbil. Kdykoli se ti dva spolu objevyli na scéně přísahám, že mě chytla žaludeční nevolnost. Byla jsem tak ráda když vypadla. A na konec všeho dobrého poslední epizoda Bluebell. Naprosto kouzelná a krásná. Jedno z nejlepších series finale vůbec. Za to ukončení jsem strašně vděčná a epizoda Bluebell má oprávněně 100.0%. Taky musím říct že finále první série ve znamení dlouho očekávaného vztahu Zoe a Wadea bylo pro mě osobně vůbec nejlepší series finale jaké jsem kdy viděla. Trhá mi srdce, že Doktorka z Dixie už nemá žádné další díly.

• 22.4.2015  00:30

Osvěžující, zábavný film, který bere život s patřičným nadhledem, ale zároveň ukazuje, co nás naše vlastní rozhodnutí a chyby mohou stát. Skeleton Twins je relaxační záležitostí.

• 17.4.2015  15:46
    Interstellar (2014)

Pro rok 2013 to byla Enderova hra a pro rok 2014 je to Interstellar. Nejlepší scifi snímky roku. Perfektně skloubí žánry scifi, akční a drama. A právě drama, ač není uvedeno v kolonce žánr, je podle mě stěžejní záležitostí. Jak děti stárnou, zatímco tátovi ve vesmíru uběhne sotva pár hodin. A tím se tak dostávám k faktu, že první polovina filmu byla výrazně lepší než ta druhá, nesrozumitelná širší "průměrně inteligentní" veřejnosti. Konec jsem totiž zrovna moc nepobrala, a ještě teď nad ním musím přemýšlet.

• 6.3.2015  18:18
    TOP 5 (TV pořad) (2013)

Podle mě mají zajímavá témata a většinou i skvělou hudbu.

• 6.2.2015  00:50
    Pod zemí (2014)

Horory mají děsit. A přesně to se mu povedlo, já byla posraná až za ušima. A proto těch pět hvězdiček.

• 24.12.2014  02:11
    Bratři a sestry (TV seriál) (2006)

Od B&S jsem čekala lecco, ale tohle ne. S každým dílem přichází nová vlna radosti, euforie a rodinného štěstí, ale i vlna napětí, smutku a hněvu. Seriál plný emocí. B&S má velké množství hlavních postav a proto mě těší že každá má svůj vlastní nádech a každý divák si může vybrat se kterou z nich bude soucítit. Každý tam má svůj příběh, který je změnil do takové podoby v jaké je poznáváme a mi ten příběh každého z nich díl po dílů poznáváme. U B&S stojí zato zůstat až do poslední řady. P.S. 24.12.2014 - Po shlédnutí všech pěti řad (poslední díl před cca 2 minutami) mohu říci, že rodina Walkerova ve mě navždy zanechala velmi silné dojmy a rozhýřené pocity...jen ty pozitivní.

• 24.12.2014  02:10
    Pán času (TV seriál) (2005)

Doctor Who... Po dvou letech přemíšlení, zda to za to stojí pouštět se do tak dlouhého a složitého příběhu, jsem se nakonec odhodlala zkusit první díl. Musím se přiznat, věděla jsem že v druhé řadě přijde David Tennant a nemohla jsem se ho dočkat. Proto mě tak překvapilo, když mi ninth Doctor přirostl k srdci už po pár dílech, stejně tak jako Rose a Jackie. Z jeho trensformace jsem byla smutná, ale tenth Doctor nezklamal. Potěšilo mě, co se začlo odehrávat mezi ním a Rose. Po finále druhé řady jsem byla mírně v depresi, než jsem si uvědomila, že Martha ani Donna nejsou tak špatné. A i jeho další společnice stojí za to, stejně tak jako doctorovi další dvě transformace. Pán času je jedinečný, napínavý a vtipný. Pod taktovkou Britů bude vždy jen vzkvétat. Každý správný fanoušek jistě musí znát pojmy jako TARDIS, sonický šroubovák nebo Gallifrey...ach, ta Gallifrey. Při jakékoli zmínce o Doctorově rodné planetě mi malinko poskočí srdce. Vyvolává ve mě nadšení, tajemno ale i smutek, že už není. Jak já bych byla ráda, kdyby se naní někdy Doctor mohl zase podívat.

• 18.10.2014  22:55

6 hvězdička by byla za nejgeniálnější závěrečné titulky.

• 16.10.2014  15:28
    Hotel Rwanda (2004)

,,ABY POSLALI POMOC, TAK V NICH MUSÍME PROBUDIT STUD“...Válka dělá s lidmy divné věci. Jen tehdy se ukáže charakter, aka : Někdo se ukáže jako sbabělec který uteče, někdo jako krvežíznivý sadista, někdo slyší jen na úplatky a jen málo je těch, ktěří by za deset neznámých nevinných lidí položili svůj život. A tak vznikají jak váleční zločinci, tak váleční hrdinové. Toto je velmy silný příběh, nad kterým si sice většina normálních lidí popláče, ale pochopí ho až tehdy, až nějakou váku zažije. Stejně si z něj můžeme něco vzít...A to, že lidský život je cenný a stojí za to být statečný a nevzdávat naději, ať se situace zdá jakkoli zlá či beznadějná. Paul Rusesabagina ukázal, že se to vyplatí bojovat.

• 10.10.2014  18:07

Celý film je podaný s nadhledem a humorem. Proto je dramatický ale do jisté míry uspokojující konec tak dechberoucí.

• 22.8.2014  00:20

V česku jistě není nikdo, kdo by to po 10ti letních reprízách neviděl. A mě ty reprízy skutečně nevadí, ba právě naopak. Nikdy mě nepřestane bavit filmová komediálně stereotypní blbost policajtů.

• 21.8.2014  23:07

Tento rezonující silný příběh mě po emotivní stránce totálně dostal. Začíná klidně a stupňuje se až do obludných rozměrů. Ovšem není to jediný fllm o zdánlivě dokonalé rodině, kde začnou na povrch vyplouvat nehezká tajemství, podle skutečných událostí. Napříkad jen o tři roky mladší Rodinné Hříchy ( s Kristie Ally v hlavní roli ) mě taky opravdu dostal. Tyto dva filmy mají mnoho společného...od stoupající napětí, přes ukázky od soudu až po odsouzení viníka.

• 3.8.2014  20:39

A já celý fim čekala že z Michaela Cery se vyklube sadistický masový vrah...a ono nic. Ona jenom psychická choroba co se uhnízdila v mozečku Jono Temple. Která mi od začátku lezla na nervy, ale s přihlédnutém k tomu, že blázen je tu ona, to lze překousnout. Film mě celou dobu bavil, jen mi vadilo, že mluvili španělsky a já bez titulků. Jindy sympatického Michaela Ceru tentokrát v roli toho co mi připadal nejnormálnější vystřídal Augustín Silva.

• 15.6.2014  22:20

Čekala jsem nudnou politicko - historickou kravinu, ale dala jsem na doporučení jak přátel, tak internetových stránek a neprohloupila jsem. Sice to není láskyplná serenáda, ale stejně mi to zabrnkalo na city. Navíc mě zcela potěsila sestava herců / hereček...Portman a Johansson...už to je záruka, ale přidejte k tomu neskutečně krásné oči Erica Bany a šarmantního Jima Sturgesse a máte celovečerní historický výpravný trhák.

• 15.6.2014  21:55

Nepředvídatelné! Nade vší pochybnost mě dostal svou originalitou. Není jako klasický romantický film kde se pár pozná, vezme se, přijdou problémy a nakonec si stejně padnou do náručí...a v tuhle chvíli si tvůrci řekli...: "Proč nenatočit film, kde to tak nedopadne? Proč nenatočit film, kde oba padnou do náručí svým milencům?"

• 13.5.2014  15:23

Cestování v čase je vrtkavé a nevypočitatelné, tento film z toho ale nedělá vědu, a my, místo abychom přemýšleli o časových paradoxech, tak si užíváme tento milý, vtipný skeč. Film ze kterého silně sálá Velká Británie a jejich Doctor Who, se mimořádně vydařil. Taky mě fakt zajímá ten geniální nápad zvěčněný (nakonec ne) na papíře. Co ze sebe dokázali ti šašci vypotit, že to ohromilo celý svět?

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10