kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 24.5.2017  09:13
    Uteč (2017)

No... váhám mezi průměr a "nikdy více". A může za to ten humbug okolo filmu. V žádném případě to není taková pecka jak se mluví. Ano, je vesměs originální, ano režisér umí sestavit záběr, ano trochu jsem se i lekl. Ale na to aby se na film pěly ódy to rozhodně není. Nelogické momenty a věci co nedávají smysl nejsou bohužel ojediněléa to mě vadí. buď se po mě chce abych nechal mozek doma a konzumoval (potom to ale musí na obrazovce chytnout a nepustit), nebo abych mudroval nad sesmrtelností chrousta (potom ale musí být vše na 100%). Pro film neplatí ani jedno.

• 24.5.2017  09:06

Z filmu hrozně moc čiší styl (a takové to přehánění) země původu. O to víc matoucí je přítomnost západních tváří. Prostě je to divný... ještě více nesedí prazvláštní monstra (jestli je to součástí nějaké mytologie nebo co nevím). Co se musí nechat je plynulost děje. Neuběhne ani 20 minut a už tu máme velkolepou bitvu, která není zdaleka poslední (žádné šetření na konec... nebo byplácání munice hned na začátku). To že pár věcí nedává smylje podružné. V tomto filmu jde hlavně o vizuál.

• 24.5.2017  07:42
    Fenomén (1996)

Filmu je třeba "dát šanci" a neškatulkovat do oblíbených Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi... Není to totiž nic jiného než "milý film".

• 20.5.2017  12:14
    Rozpolcený (2016)

Šílený Ind vrací úder.... když na sebe před 18ti lety poprvé upozornil, nevydrželo mu na výsluní ani 5 let (nebo 5 filmů). Nevím jestli opojen vlastním bludem geniality začal blbnout, nebo si náhle uvědomil že je žena (šokující zvraty by mu šly). Ve filmech mu přestávaly věci sedět dohromady a spíš nudil. U Rozpolceného to opět přitáhl za vlasy jak to jen jde. Jednomu by stačily dvě, možná tři, rozpolcené osobnosti... ale 23 + hledáme č.24 ?! No to snad ne... Ne že by James nehrál dobře, to ne. Ale tlačit na pilu takhle moc naznačovalo že bude mít co do činění se sci-fi. A ono prakticky na závěr jo... Za sebe velmi pozitivně hodnotím came v bistru (jo, to bylo efektní) a hudba...

• 8.5.2017  21:55
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Přemýšlím jestli je to horší než Luke Cage... A řekl bych že ano. Luke Cage je jen nuda, není ale debilní. To se v případě Iron Dicka říct nedá. Chová se neustále jako debil a epizody jsou nacpané vatou a zbytečnostmi až to není hezké. Kung-fu souboje jsou lepší když v nich ten mamlas není (jeho Japonská kamarádka je bez chyby) a celkové kouzlo kung-fu seriálu jde pod zem díky naprosto selhávajícímu scénáři, který nemá šanci zaujmout ani omylem.

• 8.5.2017  21:50

Celkem solidně debilní zakončení... Iron Dick a jeho psycho výlevy... To že bojuje jako debil už ani nezmiňuju. Pak ten náhlý twist v podání dvou postav (které se mimochodem nikdy předtím nesetkaly !!!)... A závěr s příslibem "jedeme dál"? Tak ten spíš otrávil a nenavnadil. Prakticky plus body navíc epizoda má jen za dvě věci: 1) plakát Stana Lee, 2) ten da-boom do podlahy...

• 8.5.2017  20:55

Velice smutné, že na nejlepší díl série jsme si musel počkat prakticky až nakonec. Přestože Iron Dick je stále pako a najdeme zde pár vycpávek aby se děj natáhl na hodinu, děj jede dopředu a nuda nastává minimálně (tlachačka v nemocnici..., ve výtahu... atd). Ještě že už bude konec.

• 8.5.2017  15:27

Iron Dick si rozbil ruku, takže už je jen "Dick"... Opravdu nechápu jak tohle individuum mohlo být vybráno jako "živoucí zbraň" (nebo jak to bylo).

• 8.5.2017  12:23

Plejáda debilit pokračuje. Čím víc mě seriál štve, tím víc je vidím (Sensei učí Iron Dicka jak se nabít energií... on má zavřené oči a přesně kopíruje jeho pohyby. génius :). nebo mu vůbec není divné kolik toho o všem ví a přesto mu věří a baští mu cokoliv řekne). Jediné plus je, že mám pocit, že se KONEČNĚ něco děje (ve smyslu že se věci dávají do pohybu). I tak je vše ale prokládané tlachací vatou.

• 8.5.2017  09:23

Jen co epizoda začala, musel jsem se smát :). Máme tu nového Deadpoola (nejenže vylezl jako mrtvola z bazénku, ale ještě mu během toho narostl prst :D)). A to nebyl jediný "LOL efekt". Komparz v bezvědomí nastavuje ruce aby se dal lépe svázat (černoch v dodávce), armádní komando si neškrtne a dostane na prdel od amatéra, polomrtvé pipky a Iron Dicka. Seriál u mě totálně klesnul a cokoliv co vidím automaticky podléhá zpřísněné kritice. Vše co mi vadilo v předchozích epizodách mi vadí i teď a více než malé množství překvapivých zvratů už opravdu dojem ze seriálu nezachrání.

• 8.5.2017  09:08

Tohle fakt ne... Vše postrádá logiku. Tetka Gao asi nebude taková mlátička jak nám bylo (náznakem) prezentováno před dvěma epizodami, Iron Fist by si měl spíš říkat Iron Dick (protože se tak chová). Ruku rozsvítí na dveře, ale na protivníka co mu dává na budku ne. A ty konverzační pasáže o nesmrtelnosti chrousta (nebo tahanice o firmu) jsou už jen "třešinka" na hodně hnusném dortu.

• 8.5.2017  08:47

Zase návrat k nudě :(. Celou epizodu se vůbec nic neděje, děj přešlapuje na místě a rychlý spád věcí 5 minut před koncem dojem nezachrání... Jsem si prakticky jist, že se dívám na další zabitý seriál.

• 7.5.2017  13:09

Předpokládám, že se konečně dostáváme k tomu o čem Iron Fist má být. Smutné je, že je to v polovině série a ještě smutnější, že hlavní postava (a vlastně nejen on) se stále chová jako pako. Nemluvě o tom, že naprosto nechápu proč prostě nerozsvítí ruku a neudělá z každého sekanou. Zlatý Daredevil...

• 7.5.2017  11:35

Epizoda v duchu prolínání s Darevevilem (nebo řekněme s Marvel universem). Uznávám, že výskyt Claire a čínské tetky šéfující Triádám je milá věc. Bohužel zbytek je tak nějak spíš o ničem a to nic je ještě degradované hloupostmi (nejen těmi co předvádí ústřední postava bohužel)

• 7.5.2017  10:04

Zajímavý twist a vývoj děje + osvěžující zápas v aréně (lepší než předvedl hlavní protagonista mimochodem) drží dojem ze série na průměru. Občas sice nabídne úsměvné situace (zasedání rady společnosti) a snaží se udržet poměr otázek a odpovědí vybalancován. I tak ale nemám pocit, že by mě seriál doslova upoutal.

• 7.5.2017  09:50

Všichni se shodnou, že úvodní titulky jsou povedené a originální, také že jednička byla lepší a řekl bych i to, že Groot je nejroztomilejší postava filmu. Zbytek tak nějak nevím. Občas jsem měl pocit, že vše klouže do parodie (což mi moc nevoní), také obrovská nálož odkazů (některé jsou pro blbce, některé je třeba googlit - protože jeden má tušení - ale spousta jich prostě propluje kolem a ani nevíte že "něco proběhlo"). Film díky tomu bude jinak působit na skalní komiksové experty/fandy a jinak na konzumního diváka. Někdo to považuje za výhodu, mě to přišlo až moc (viz ČTYŘI scény vložené do titulků... to je prostě masakr... obzvlášť když polovinu z nich nechápu). Každopádně. Na plné hodnocení jako minule to není. Občas mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. I tak jsem se bavil (nejvíc perlí postava Dave Bautisty - paradoxně) a moc se mi líbil výskyt akčních ikon z 80-90 let (Stallone, Russell). Jsem rád že jsou zpátky :)

• 7.5.2017  08:49

vidět epizodu samostatně, asi bych dal jen dvě... ale díky tomu kontrastu s předchozí epizodou mám alespoň pocit že je na co koukat. Děj se někam smysluplně posouvá i když to kvůli čemu seriál existuje (bojová umění) se zas tak moc neděje. Světlá chvilka (významně) je souboj v aréně. Navíc v provedení nejsympatičtější postavy (IMO) - Jessica Henwick. Uvíme co uvidíme.

• 6.5.2017  11:35

Asi koukám na jiný seriál nebo co, ale druhá epizoda je ještě nudnější a otravnější než první. Dívat se na hlavního hrdinu zavřeného v blázinci a poslouchat jeho blábolení (které sice možná divákovi dá nějakou tu informaci o čem seriál je, ale zcela NELOGICKOU cestou). Informace jako takové jsou dávkovány po kapkách a to mě opravdu rozčiluje. Danny se chová jako debil a náznaky typu "kam jsi šel" mi zavání podezřelou paralelou s Arrowem...

• 6.5.2017  10:43

Na pilot co má navnadit na seriál brutální selhání. Nejenže se hlavní hrdina chová jako debil (zcela nelogicky a hloupě), ale krom pár náznaků, že se setkáváme s něčím co by mohlo (možná) mít potenciál. Pak zase příjde facan jako kráva ve formě triků. To nepřirozené hopkání (na digitálně odmazaných lanech) je tak komické až se musí jeden smát :(

• 20.4.2017  22:37
    Zimní válka (2017)

Jak mám válečné filmy rád, tak tenhle mě rozčiloval prakticky od první minuty. Nejenže z něj čiší amatérismus (nevím jak to popsat... divný střih, divná kamera, prkenný komparz). Do toho ten děj... Debaty o nesmrtelnosti chrousta a scény, které mi až podezřele připomínaly epizodu Bastogne nejlepší válečné série Bratrstvo neohrožených. Celou dobu jsem se snažil (marně) pochopit vyšší záměr díla. Ten je odkryt až se závěrečnými titulky. Nejdřív jsem ze soucitu chtěl dát jednu hvězdičku, ale nemám rád citové vydírání. Prostě nejhorší film za dlouhou dobu...

• 18.4.2017  17:45

zabitá šance... pád lodi "vetřelců" je natočený neskutečně. Trikově naprosto dokonalé. I ten nápad s využitím vody se mi dost líbil. Pak ale následuje snůžka debilit (postavy se chovají nelogicky) a sešup dolů formou pseudo love story. Ne že by nebyly záběry nasnímány dobře (nebo poutavě). To ano... ale co z toho když člověk každou chvíli musí kroutit hlavou (a říkat si WTF!) a s každou minutou je vytočenější a vytočenější.

• 18.4.2017  14:09
    Ochránci (2017)

Ale no tak... zase taková tragedie to nebyla. Soudruhům z Ruska se musí nechat jistá míra fantazie a smysl pro megalomanství (stěhování antény bylo mazec :) a třeba chodící tanky se mi líbily moc). Samozřejmě že ve všem je cítit taková ta ruská pachuť (medvědí muž je jen špička ledovce). Nicméně i tak to nemění nic na skutečnosti, že se na to dívat dá a kdyby bylo více rublíků na triky (aby to vypadalo lépe), bylo by to parádní.

• 17.4.2017  16:27
    Aftermath (2017)

No hnus velebnosti. Pokud se Arnold vrátil k filmu aby točil tohle, tak to raději mohl zůstat v politice... Je sice moc krásné (a kule rvoucí) že jde o příběh dle skutečné události (kdy jména osob a lokace byla pozměněna viz wiki), ale pokud se ani sám film neumí najít (Arnoldova postava je občas pojmenována jako Viktor... občas jako Roman - a ne, nejmenuje se Roman Viktor) tak je to k ničemu. Snaží se totiž o alibistický a až dokumentární přístup. Prostě hlavně nezaujmout žádné stanovisko. Já sice chápu, že to není jednoduché, ale nudit jsem se přitom opravdu nemusel.

• 15.4.2017  17:15

Vizuálně poutavé (neskutečně) a stejně neskutečně Hollywoodsky sterilní. Pro toho kdo zná anime originál to bude souboj mezi "páni to se jim ale povedlo zobrazit věrohodně" a "to si s tou přístupností snad dělají prdel". Zapomeňte na brutalitu a majorovi bradavky... Potěšilo že Kitano mluví Japonsky (nedabují ho) a celkový dojem na mě občas zavál nostalgii Blade Runnera. Celkově jsem se ale na zadek neposadil. Dojem film udělal a věřím, že na neznalé předlohy bude působit mnohem lépe. Nenudil jsem se, ale poprvé působila zvědavost a "wow efekt"... to napodruhé už nezabere :/

• 15.4.2017  16:33

S ohledem na to, že minule jsem dal tři (a byl jsem dost vytočený), tentokrát je to lepší (asi protože režii sebrali tomu debilovi Linovi). Každopádně. Ne, že by se tím film vrátil nohama na zem (těch lol scén je tam požehnaně - padající autíčka mě dostala asi nejvíc), ale nabírá body tam kde bych to nečekal. Obsazením. Do série se dostává spousta příjemných herců a (z čehož mám fakt radost) hodně času si pro sebe ukrajují postavy, které se "vybarvují" do pozitivna (dvojice Statham + Johnson válcují naprosto vše). Díky tomu MEGA CGI debility tak nějak ustupují do pozadí (nebo už jeden otupěl), že nedráždí tolik. Netvrdím, že jsem názor na kurz FF změnil - nelíbí se mi. O původní myšlenku (která se držela max první 4 filmy) už zde nezavadíme a série cílí na úplně jinou sortu diváků. Chvilku to bylo jak scéna z Machanika... Chvilku zase z XXX... Chvilku nějaká parodie a občas jsem se i dobře bavil.

• 12.4.2017  12:12

Možná za to mohla snaha o vložení dramatické zápletky nebo fakt, že Boyka je tady tak nějak víc superman (nakládačka baseballkama ho jen lehce zbrzdí) a přitom ostatním stačí jedna rána a nejsou... Už to není jen o jeden na jednoho (i když samozřejmě soubojů v aréně je tu dost), ale milion na jednoho (tak nějak spíš pouliční rvačka). Na druhou stranu souboje natočené nádherně. Žádný zběsilý střih nebo rozklepaná kamera. Podtrženo sečteno, takhle vidím Adkinse opravdu rád a za sebe jsem spíš spokojen než ne :).

• 4.4.2017  16:46
    Futurama (TV seriál) (1999)

Futurama i když hodně vztahovaná (díky animátorům) ke Simpsonům, je to úplně něco jiného. Je drzejší, více provokativní a jízlivější. A také zábavnější :)

• 4.4.2017  01:45

Prakticky vzato western přenesený do současnosti. Vidlákov hadr. Nikde se nehraje na brutální vychytanou akci, jde o starý dobrý příběh dvou psanců vs šerif. Občas narazíme na nudu (když se zdlouhavě a po kapičkách vysvětluje proč dělají to co dělají), nicméně děj je celkem vyvážený a za mě čistý průměr. V dobrém rozmaru řekněme i 3,5. Jeff Bridges je fenomenální (kdy není) a Chrise Pinea (kterého nemám rád) v pohodě zastíní jeho kumpán Ben Foster...

• 3.4.2017  09:50
    King Kong (1976)

Toto je King Kong, který u mě utvářel pravidla "jak má vypadat správný King Kong" (právě se všichni ortodoxní kinofilové osypali, protože jsem zazdil Konga z roku 1933). Toto je laťka a tu mimochodem modernější remake z roku 2005 nepřekonal. SIce nevím proč je to King nebo Kong (v Kongu se to neodehrávalo), ale pro moji dětskou duši to stačilo. Doporučení všem co ještě neviděli: nedívejte se na něj, budete se smát trikům. A všem co již viděli přeji příjemné vzpomínky...

• 3.4.2017  09:46
    King Kong (2005)

Jack Black mi přišel velice otravný (velmi subjektivní), od Jacksona jsem čekal větší pecku (ano také subjektivní), bylo to nesnesitelně dlouhé (opět subjektivní... ano) a celkový dojem (subjektivní) je horší než z předchozí verze. A to z filmu dělá subjektivně vzato podprůměr... sorry.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40