kenkaku

kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 21.7.2017  13:51
    The Saint (TV film) (2017)

Když jsem zjistil, že existuje remake mého oblíbeného filmu z roku 1997, neodolal jsem. Jaké překvapení bylo, když jsem zjistil, že s ním nemá společného prakticky nic... Bude to asi tím, že TV film odkazuje spíš na původní seriál (asi milion let starý) s Rogerem Moorem - který si i tady z nostalgie zahrál. Obecně je to natočené dobře, jen jsem se nemohl ubránit pocitu lacinosti a nedomyšlenosti (opravdu nechám na někoho kdo mi dluží 2,5 miliardy rotačním kulometem? vypadá to sice cool, ale je to stupidní... nebo když svázaný vězeň upadne na zem rozvázaný :)). Celkově jsem se tedy spíše nudil a vše mi přišlo tak na oko... tedy i když to (možná) původnímu seriálu dělá čest, mému oblíbenému 20 let starému filmu rozhodně ne.

• 9.7.2017  21:34
    Revolt (2017)

Nebyla to vyloženě tragedie, ale neoslovilo mě to. Nevím jestli díky konceptu vyprávění nebo tomu debilnímu závěru... prostě průměr který se snaží ale zůstává někde na půl cesty.

• 9.7.2017  21:14
    V utajení (2017)

To bylo tak mile old-school... Včetně čitelného a nijak extra nápaditého děje :). Nicméně díky náloži známých tváří a celkem slušné realističnosti film zanechal celkem příjemný pocit bez toho aniž by nudil nebo dokonce rozčílil. Je možné, že až uvidím podruhé hodnocení ještě zvednu.

• 9.7.2017  21:09
    Wonder Woman (2017)

zase taková pecka to není... pipka sice hezká (jakože opravdu jo) a jsme ušetřeni dlouhého úvodu jak svět k Wonder Woman přišel, nicméně na zadek jsem se z toho neposadil. Filmu dost pomáhá retro vzhled a paradoxně nádech Kapitána Amerika :) (což jsou u mě plusové body). Obecně vzato jsem ale nijak zvlášť nebyl na větvi z přebubřelého závěru (jako v Batmav V Superman) a mnohem víc mě bavili bojůvky okolo (i když těch taky nebylo nijak extra). Prostě DC opět nenaplnilo očekávání. Sorry.

• 9.6.2017  14:45
    Viking (2016)

Neskutečně povedená výprava, kostýmy i výběr herců. Vypadá to sakra dobře. Kde vše kulhá (a to je opravdu jediné) je scénář. Psali ho Rusové a proti je vše tskové "rusky toporoné a přiblblé". Kamera i triky jsou věrohodné (krev stříká proudem) a pak příjde blábolení a hledání Boha... 3,5 hvězdičky zaokrouhleno nahoru.

• 6.6.2017  02:24

No já tedy nevím... zase taková pecka to není. Stopáž zbytečně dlouhá, střih (mor dnešní doby) debilně zběsilý - prostě čím víc střihu, tím víc akce. Ani moc neřeším jak moc dostala legenda na prdel... to je mi tak nějak fuk. Řeším to, že to celé působí tak nějak nezáživně. Ne, že by vizuál byl špatný. To ne. Jen jsem se v něm nenašel. As nejvíc mě nadchla scéna "vyprávění jak to bylo", kdy jsem měl pocit, že sleduju práci Luca Bessona :). To bylo zábavné. Hudba také v pořádku. Prostě se v tom neumím najít a nezůstává než dát průměr.

• 2.6.2017  10:03
    Nicota (2016)

Scénu a záběr poskládat umí aby to vypadlo dobře, v rámci "B" levelu to i dobře vypadá... co už je slabší je schpnost naservírovat "něco" co zaujme. Tedy i když prakticky už od začátku se něco děje, lepí se na sebe různé události bez většího systému a smyslu. Kdyby to alespoň mělo nějakou snahu zapadnout, nebo vysvětlit "pravidla hry". Mě to přišlo jako "pocta" všem (pro režiséry a scénáristy v jedné osobě) oblíbeným hororoům tím, že si z každého něco půjčím a zplácám to dohromady....

• 31.5.2017  10:31

Toto je prostě Prometheus II. Nic jiného. Nejsmutnější ale je,že bez Promethea III zanechává stejný dojem jako předchůdce - Premetheus I. Nedotažené splácaniny která ať chcete nebo ne nechává příliž mnoho otázek. Praotec Vetřelec a jeho loď Nostromo letící roku 2122 vesmírem nastavila jistá fakta. Třeba to, že na planetce LV-426 jsou nějaké potvůrky (které našli v havarované lodi "ufonů"). Prometheus nám 29 let před letem Nostroma (2093) vysvětlil, že ufoni jsou naši stvořitelé (budiž) a vypravil se s náma na planetku LV-223 (sakra proč ne na LV-426!!!??). Tam se něco semele a Prometheus II o deset let později (19 let před dějem prvního vetřelce) nás zavádí na planetu stořitelů (nějakou planetu č.4), kde vysvětlí vznik vetřelce jak ho známe a zároveň tak nějak zánik stvořitelů (?!) ... jak se teda sakra dostane náš xenomorf na planetku LV-426 s lodí stvořitelů? Mimochodem... vznik "královny" (zdroj vajec) se tak nějak zazdil...prostě, v hrubém konceptu vše nějak asi drží, ale v detailech to stále nedává smysl. A to mě rozčiluje. Bez Promethea III to prostě opět je neúplná epizoda, kterou je nutné brát separátně a... to také není žádná sláva. Jak se proboha vesmírná posádka může chovat jako banda debilů nepochopím. Jakto že ZASE (jako minule) vylezou někam kde to neznají bez skafandrů? A jaktože ZASE to je jediný důvod, proč vše jde do háje? Děj je nechutně čitelný a nenápaditý a hororová atmosféra? Ani trochu. Spíš pocit už jednou viděného (jakoby se Ridley inspiroval u prvních dvou filmů). Poslední a samozřejmě přetrvávající bota je "technologická nekonzistence" (prostě v Prometheovi I i II jsou ty počítače technologicky vymakanější než ve Vetřelci, který se odehrává o 19 let později). Jediné s čím Ridley mile překvapil je James Franco. Jeho naprosto brilantní herecký výkon (hned na začátku) budil očekávání, kde se později vyloupne (nějakou zajimavou zápletkou). A ono ne... prostě předvedl se tak jak jsem ho vždy chtěl vidět a vylétl v prostěradle přetlakovou komorou. Pecka. Za to je hvězdička navíc.

• 31.5.2017  10:03

oproti "Last Supper" o 200% užitečnější a za sebe si myslím, že tato část ve filmu (Covenant) vyloženě chyběla. Ano sice se o ní mluví, ale vidět bylo o dost lepší. Je tototiž přímé propojení s Prometheem a to se počítá.

• 31.5.2017  09:54

Důvod separe existence "vystřižené scény" (kterou zajisté najdeme na placce - až vyjde) mi zůstala utajena. Jediné co způsobilo lehké zašimrání, byla sekvence "se zaskočeným jídlem" která samozřejmě měla evokovat kultovní scénu u jídla z prvního Vetřelce.

• 30.5.2017  17:30
    Anthropoid (2016)

Bez pozlátka: jakmile šlo o to nasnímat kulervoucí scénu, funguje to na jedničku. Emoce stříkají proudem a ne jedno oko zůstane vlhčí než Aňa Geislerová (si během natáčení užila chuděra...). Pak dojde na snímání akce a práce s ruční kamerou. To se klepeme, zběsile stříháme a výsledek je více než příšerný (tip pro kameramana - s kamerou se neběhá...). Do toho ten prapodivný milostný příběh (asi tam muselo být něco pro holky nebo nevím) a ne uplně fungující atmosféra. Ja kdyby 1,5 hodiny někdo tlačil těžký vozík do kopce a ten pak záhy 30 minut dobíhal řítící se z kopce... Co mě zarazilo celkem dost je s čím pobíhají němečtí vojáci. Na několika záběrech je vidět, že mají stejný samopal jako výsadkáři = britský (se zásobníkem do boku). Ne profláknutou MP-40, která má zásobník dolů... Jeden nemusí být ani expert na zbraně, aby si všiml.

• 24.5.2017  09:13
    Uteč (2017)

No... váhám mezi průměr a "nikdy více". A může za to ten humbug okolo filmu. V žádném případě to není taková pecka jak se mluví. Ano, je vesměs originální, ano režisér umí sestavit záběr, ano trochu jsem se i lekl. Ale na to aby se na film pěly ódy to rozhodně není. Nelogické momenty a věci co nedávají smysl nejsou bohužel ojediněléa to mě vadí. buď se po mě chce abych nechal mozek doma a konzumoval (potom to ale musí na obrazovce chytnout a nepustit), nebo abych mudroval nad sesmrtelností chrousta (potom ale musí být vše na 100%). Pro film neplatí ani jedno.

• 24.5.2017  09:06

Z filmu hrozně moc čiší styl (a takové to přehánění) země původu. O to víc matoucí je přítomnost západních tváří. Prostě je to divný... ještě více nesedí prazvláštní monstra (jestli je to součástí nějaké mytologie nebo co nevím). Co se musí nechat je plynulost děje. Neuběhne ani 20 minut a už tu máme velkolepou bitvu, která není zdaleka poslední (žádné šetření na konec... nebo byplácání munice hned na začátku). To že pár věcí nedává smylje podružné. V tomto filmu jde hlavně o vizuál.

• 24.5.2017  07:42
    Fenomén (1996)

Filmu je třeba "dát šanci" a neškatulkovat do oblíbených Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi... Není to totiž nic jiného než "milý film".

• 20.5.2017  12:14
    Rozpolcený (2016)

Šílený Ind vrací úder.... když na sebe před 18ti lety poprvé upozornil, nevydrželo mu na výsluní ani 5 let (nebo 5 filmů). Nevím jestli opojen vlastním bludem geniality začal blbnout, nebo si náhle uvědomil že je žena (šokující zvraty by mu šly). Ve filmech mu přestávaly věci sedět dohromady a spíš nudil. U Rozpolceného to opět přitáhl za vlasy jak to jen jde. Jednomu by stačily dvě, možná tři, rozpolcené osobnosti... ale 23 + hledáme č.24 ?! No to snad ne... Ne že by James nehrál dobře, to ne. Ale tlačit na pilu takhle moc naznačovalo že bude mít co do činění se sci-fi. A ono prakticky na závěr jo... Za sebe velmi pozitivně hodnotím came v bistru (jo, to bylo efektní) a hudba...

• 8.5.2017  21:55
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Přemýšlím jestli je to horší než Luke Cage... A řekl bych že ano. Luke Cage je jen nuda, není ale debilní. To se v případě Iron Dicka říct nedá. Chová se neustále jako debil a epizody jsou nacpané vatou a zbytečnostmi až to není hezké. Kung-fu souboje jsou lepší když v nich ten mamlas není (jeho Japonská kamarádka je bez chyby) a celkové kouzlo kung-fu seriálu jde pod zem díky naprosto selhávajícímu scénáři, který nemá šanci zaujmout ani omylem.

• 8.5.2017  21:50

Celkem solidně debilní zakončení... Iron Dick a jeho psycho výlevy... To že bojuje jako debil už ani nezmiňuju. Pak ten náhlý twist v podání dvou postav (které se mimochodem nikdy předtím nesetkaly !!!)... A závěr s příslibem "jedeme dál"? Tak ten spíš otrávil a nenavnadil. Prakticky plus body navíc epizoda má jen za dvě věci: 1) plakát Stana Lee, 2) ten da-boom do podlahy...

• 8.5.2017  20:55

Velice smutné, že na nejlepší díl série jsme si musel počkat prakticky až nakonec. Přestože Iron Dick je stále pako a najdeme zde pár vycpávek aby se děj natáhl na hodinu, děj jede dopředu a nuda nastává minimálně (tlachačka v nemocnici..., ve výtahu... atd). Ještě že už bude konec.

• 8.5.2017  15:27

Iron Dick si rozbil ruku, takže už je jen "Dick"... Opravdu nechápu jak tohle individuum mohlo být vybráno jako "živoucí zbraň" (nebo jak to bylo).

• 8.5.2017  12:23

Plejáda debilit pokračuje. Čím víc mě seriál štve, tím víc je vidím (Sensei učí Iron Dicka jak se nabít energií... on má zavřené oči a přesně kopíruje jeho pohyby. génius :). nebo mu vůbec není divné kolik toho o všem ví a přesto mu věří a baští mu cokoliv řekne). Jediné plus je, že mám pocit, že se KONEČNĚ něco děje (ve smyslu že se věci dávají do pohybu). I tak je vše ale prokládané tlachací vatou.

• 8.5.2017  09:23

Jen co epizoda začala, musel jsem se smát :). Máme tu nového Deadpoola (nejenže vylezl jako mrtvola z bazénku, ale ještě mu během toho narostl prst :D)). A to nebyl jediný "LOL efekt". Komparz v bezvědomí nastavuje ruce aby se dal lépe svázat (černoch v dodávce), armádní komando si neškrtne a dostane na prdel od amatéra, polomrtvé pipky a Iron Dicka. Seriál u mě totálně klesnul a cokoliv co vidím automaticky podléhá zpřísněné kritice. Vše co mi vadilo v předchozích epizodách mi vadí i teď a více než malé množství překvapivých zvratů už opravdu dojem ze seriálu nezachrání.

• 8.5.2017  09:08

Tohle fakt ne... Vše postrádá logiku. Tetka Gao asi nebude taková mlátička jak nám bylo (náznakem) prezentováno před dvěma epizodami, Iron Fist by si měl spíš říkat Iron Dick (protože se tak chová). Ruku rozsvítí na dveře, ale na protivníka co mu dává na budku ne. A ty konverzační pasáže o nesmrtelnosti chrousta (nebo tahanice o firmu) jsou už jen "třešinka" na hodně hnusném dortu.

• 8.5.2017  08:47

Zase návrat k nudě :(. Celou epizodu se vůbec nic neděje, děj přešlapuje na místě a rychlý spád věcí 5 minut před koncem dojem nezachrání... Jsem si prakticky jist, že se dívám na další zabitý seriál.

• 7.5.2017  13:09

Předpokládám, že se konečně dostáváme k tomu o čem Iron Fist má být. Smutné je, že je to v polovině série a ještě smutnější, že hlavní postava (a vlastně nejen on) se stále chová jako pako. Nemluvě o tom, že naprosto nechápu proč prostě nerozsvítí ruku a neudělá z každého sekanou. Zlatý Daredevil...

• 7.5.2017  11:35

Epizoda v duchu prolínání s Darevevilem (nebo řekněme s Marvel universem). Uznávám, že výskyt Claire a čínské tetky šéfující Triádám je milá věc. Bohužel zbytek je tak nějak spíš o ničem a to nic je ještě degradované hloupostmi (nejen těmi co předvádí ústřední postava bohužel)

• 7.5.2017  10:04

Zajímavý twist a vývoj děje + osvěžující zápas v aréně (lepší než předvedl hlavní protagonista mimochodem) drží dojem ze série na průměru. Občas sice nabídne úsměvné situace (zasedání rady společnosti) a snaží se udržet poměr otázek a odpovědí vybalancován. I tak ale nemám pocit, že by mě seriál doslova upoutal.

• 7.5.2017  09:50

Všichni se shodnou, že úvodní titulky jsou povedené a originální, také že jednička byla lepší a řekl bych i to, že Groot je nejroztomilejší postava filmu. Zbytek tak nějak nevím. Občas jsem měl pocit, že vše klouže do parodie (což mi moc nevoní), také obrovská nálož odkazů (některé jsou pro blbce, některé je třeba googlit - protože jeden má tušení - ale spousta jich prostě propluje kolem a ani nevíte že "něco proběhlo"). Film díky tomu bude jinak působit na skalní komiksové experty/fandy a jinak na konzumního diváka. Někdo to považuje za výhodu, mě to přišlo až moc (viz ČTYŘI scény vložené do titulků... to je prostě masakr... obzvlášť když polovinu z nich nechápu). Každopádně. Na plné hodnocení jako minule to není. Občas mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. I tak jsem se bavil (nejvíc perlí postava Dave Bautisty - paradoxně) a moc se mi líbil výskyt akčních ikon z 80-90 let (Stallone, Russell). Jsem rád že jsou zpátky :)

• 7.5.2017  08:49

vidět epizodu samostatně, asi bych dal jen dvě... ale díky tomu kontrastu s předchozí epizodou mám alespoň pocit že je na co koukat. Děj se někam smysluplně posouvá i když to kvůli čemu seriál existuje (bojová umění) se zas tak moc neděje. Světlá chvilka (významně) je souboj v aréně. Navíc v provedení nejsympatičtější postavy (IMO) - Jessica Henwick. Uvíme co uvidíme.

• 6.5.2017  11:35

Asi koukám na jiný seriál nebo co, ale druhá epizoda je ještě nudnější a otravnější než první. Dívat se na hlavního hrdinu zavřeného v blázinci a poslouchat jeho blábolení (které sice možná divákovi dá nějakou tu informaci o čem seriál je, ale zcela NELOGICKOU cestou). Informace jako takové jsou dávkovány po kapkách a to mě opravdu rozčiluje. Danny se chová jako debil a náznaky typu "kam jsi šel" mi zavání podezřelou paralelou s Arrowem...

• 6.5.2017  10:43

Na pilot co má navnadit na seriál brutální selhání. Nejenže se hlavní hrdina chová jako debil (zcela nelogicky a hloupě), ale krom pár náznaků, že se setkáváme s něčím co by mohlo (možná) mít potenciál. Pak zase příjde facan jako kráva ve formě triků. To nepřirozené hopkání (na digitálně odmazaných lanech) je tak komické až se musí jeden smát :(

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40