kenkaku

kenkaku

okres Praha

9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
  • 22.3.2018  09:47
  Annihilation (2018)
  **

  Film měl jednu "úžasnou" vlastnost. Čím déle jsem se díval, tím více mě štval. Začalo to prakticky hned během prvních pár minut pohledem do ultra korektní třídy budoucích lékařů. Tam byl od každého etnika i náboženství jeden exemplář. Vím že ne každému je Neomarxismus protivný, na mě ale tahle přehnaná korektnost působí už jako provokace... No nic... pak vstoupila na scénu cvokařka (Jennifer Jason Leigh), která každým výrazem tváře a slovem dávala okolí najevo "mám vás v prdeli a děsně mě otravuje, že tu vůbec jsem". No hnus. Pak začaly flashbacky, díky kterým vlastně hned víme jak to dopadne. Pak přijde snůška nelogických událostí (proč jdou na výpravu jen pipky? proč jde "ta co tomu šéfuje" taky i když ví, že je to jednosměrná cesta...?). Následují další zbytečné flashbacky (ne opravdu prohlubování charakteru postav je mi hluboce utajený, mě zajímá co je u majáku). A žvaní se, natahuje a občas vůbec nedává smysl. Do toho perly (stylu "to nebylo ufo, ale meteorologický balón") a film ještě nebyl ani v polovině a já ho prakticky nenáviděl. Zvrat nastal až u "help me" scény kdy konečně bylo na co koukat a zajímavost filmu se zvadla. hloupé je, že k tomu došlo po více než hodině a cokoliv co se do konce přihodilo už ž "odpadu" víc než dvě hvězdy neutáhlo.

  • 14.3.2018  16:41
  Jessica Jones - Série 1 (série) (2015)
  ***

  Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :)

  • 14.3.2018  16:40
  Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)
  **

  Naprosto otravné a brutálně nudné. Co fungovalo v první sérii, tady není a díky tomu vyplave na povrch nuda a neskutečně protivná a otravná Jessica. Jediné co stojí za podívání je epizoda #7, která má alespoň nějakou informační hodnotu.

  • 4.3.2018  20:55
  Tvář vody (2017)
  ***

  Film, který upoutá a to mnoha směry. První co zarazí, je jak moc musel ležet žaludku průderním imperialistickým cenzorům. Druhá věc je ten stylový vizuál. Na barvách a každé scéně se dalo hodně záležet. Další je ten zvláštní mix stylů. Jeden opravdu neví na co to kouká... za sebe jsem to vyhodnotil jako pohádku pro dospělé (a tím "pro dospělé" myslím, protože obsahovala scény nevhodné pro děti, ne díky příběhu)

  • 1.3.2018  10:54
  Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)
  ****

  Fenomenální projekt "práce s fakty".A v tom spočívá jeho síla. vzít to co se okolo nás děje a nabalit na to fiktivní (vtipné) pozadí. Když se Blaník drží tohoto schématu, funguje to skvěle. Jakmile se ale pouští více do vod "fantazie", ztrácí vše na kouzlu a podkopává jiné epizody.

  • 23.2.2018  21:31
  Altered Carbon (TV seriál) (2018)
  *****

  Hyper-Sci-Fi podívaná, která každou epizodou dokáže překvapit fantazií autorů. Vystavěli svět a jeho logiku využívají do naprostého maxima. to celé by ale bylo jen trapná digitální opičárna bez správného pojetí (občas pro slabší nátury až přes čáru) naturalismu. Ten dodává to správné koření a jeden nestíhá nic než zírat, že něco podobného vůbec vzniklo pro TV. Netflix prostě jede a i přes počáteční skepticismus musím uznat, že seriál zatraceně ví co dělá.

  • 20.2.2018  23:29

  Čérny pánter téda nic móc... stačilo 10 minut a už mi ta angličtina s africkým přízvukem lezla krkem. Dabing to samozřejmě vyžehlí, co ale nevyžehlí je fakt, že tam prakticky nikdo jiný než původní obyvatelé Afriky nevystupuje (a občas ještě vydávají zvuky jako opice). Jsem asi v sobě díky Black Pantherovi objevil prvky rasismu, ale byl to vopruz. Pak do toho přijde ta hyper technologická úroveň Wakanďanů - přitažená za vlasy jak sviňa. Bylo spíš jako sledovat Star Wars. Ne jako Marvelovku odehrávající se v Africe. Víc už se rozepisovat nebudu, jsem z toho příliš zklamaný: otravné, nudné a přepálené. Stačilo.

  • 11.2.2018  21:18

  Film si to podělal už tou schizoidní předtitulkou scénou. Míra idiocie a smysluplnosti oné scénky zcela koresponduje s celým filmem. Jako opravdu vymazlený scénář jsem nečekal. Mělo to být přímočaré a jednoduché... jenže ono ne. Takových stupidních zvratů a nesmyslných situací v jednom scénáři by jeden nevěřil. JCVD alias "Pan Kloubouk" je za trapáka, Christopher Lambert standard (ale potěšil) a nejlepší dojem nakonec zanechal Mike Tyson. Ano uznávám, souboje natočené bravurně. Ne jednou jen na jeden (!!!) záběr bez střihu. Žádná zběsilá střih-střih-střih-chaos akce. Praktiky díky tomu nedávám naprostou nulu.

  • 9.2.2018  08:54
  Death Race 4 (2018)
  ****

  za sebe jen zírám... tak velký posun jsem nečekal. Death Race byl explicitní řezničině a apokalypticky nabušených autech. Žádné CGI, jen poctivá kaskadérská práce. Prostě Anderson je Anderson. Pak to vzal do pazoury Roel Reiné a bylo po žížalkách. To nejzábavnější odfiltroval a pokusil se dát sérii trošek té "mytologie" výletem do minulosti... Teď máme nového rejžu a já se děsil. Už jen ta přepracovaná maska Franka... a si restart nebo co... P.R.D. děti. Regulérní pokračování, které mělo odvahu jít ještě dál. Máme tu staré známé tváře (abychom si připadali jako doma), zavítal nám sem i "Roger Murtaugh" (toho bych fakt nečekal) a krom návratu ke starému dobrému násilí se přidává nahota na hranici pornografie. Cenzoři museli šílet. Jediné zklamání jsou závody a auta... Jako opravdu Death Race Mini Cooper? Brouk? Nebo Toyota Celica? O motorce se sajtkárou ani nemluvím. No hnus velebnosti... Volha na podvozku Zilu byla sice (z pohledu pro závod) debilita, ale alespoň zábavná. Prostě natáčení ve východní Evropě si vzalo svou daň, ale to je tak jediné co se dá vytknout.

  • 9.2.2018  08:31

  další kacířský fil na téma zombie... zombie neběhají ani se nezalovávají. tohle fakt ne

  • 18.1.2018  07:49

  Film se tváří hrozně akčně, ale není. Obsahuje celkem dlouhé (a časté) pasáže kde se jen žvaní v "čínském stylu" a to pro někoho nemusí být lehce stravitelné. Dalším fenomenem je syndrom "všichni asiati vypadají stejně". Pokud se nejste schopni orientovat v uniformách nebo dokonce rozeznat Japonce od Číňana bude to pro vás neskutečný guláš. Proste hromada lidí se rube, ale kdo právě vyhrává nelze určit :). Díky stopáži přes dvě hodiny dává celkem zabrat udržet pozornost a celkově bych se bohužel přikláněl spíš k hodnocení 2,5 (než tři). Není to ale zase tak přitažené za vlasy jak v Číně umí a bojové scény jsou natočené opravdu dobře.

  • 14.1.2018  21:04
  Runaways (TV seriál) (2017)
  *

  Tohle je buď příliš pro náctileté nebo OPĚT seriál dávkuje informace pipetou. Po dvou epitodách naproto nic nechápu a nebaví mě to... takže #3 už nedám.

  • 14.1.2018  21:01

  Film trvá dvě hodiny a čtyřicet minut a teprve po dvou hodinách (!!!) začne dávat film smysl. To ale bohužel neznamená, že to z něj mávnutím kouzelného proutku udělá brilantní film. Ty flashbacky ve flashbacich flashbacku (nekecám) jsou vážně otravné a nejvíc člověka rozčílí, že si musí začátek filmu pustit znovu, aby vlastně pochopil, kdo to byl na té poště (no asi jsem blbej, že mi to nedošlo i bez toho) a přesto nechápe proč si pošťák bere do práce pistoli... Tuna scén které kdyby ve filmu nebyly by se nic nestalo a to nudné tempo vyprávění... 2x ne prosím.

  • 10.1.2018  09:44
  Renegades (2017)
  ****

  Tak roztomile "old school" film jsem už dlouho neviděl. To jestli je to nepravděpodobná blbina rozebírat nebudu, důležité je to, jestli film servíruje to co bych rád viděl - a servíruje. A je tam úplně všechno! Druhá světová válka, honička v tanku, honba za pokladem, letecké souboje, pouliční rvačky... Naprostá paráda. A vůbec to nevypadá blbě. Je to jako mix několika filmů co mám rád dohromady. Osobně jsem tedy film sledoval s přiblblým úsměvem na tváři a každou lacinou a obehranou dějovou linku prostě jen bral jako kousek skládačky, kterou si autoři vypůjčili někde jinde - v jiném filmu který mám rád.

  • 10.1.2018  09:33

  První Jumanji jsem viděl, ale moc si ho už nepamatuju. Vím jen že se mi líbilo, ale nenadchlo. Na pokračování (fakt pokračování, ne remake!?) jsem se těšil díky Dwaynemu. Tohle jsou totiž přesně role které zná a nevypadá v nich jako debil. Každopádně, to pokračování mi připadá divné. Není tam (pokud si pamatuju a IMDB píše) žádný recyklovaný herec - jen postava - což by nebylo v rozporu ani s remakem... Ale třeba je to opravdu jen tím, že si #1 už nepamatuju. #2 je prakticky o dvou polohách. Děti a jejich herní postavy. Části filmu "herní postavy" jsou přesně to co od filmu člověk čeká a díky hernímu pojetí se tam díky strojovému tempu stále něco děje. Občas je to sice stupidní, ale zábavné. Také mi přišlo, že potenciál nebyl využitý na maximum. Měl jsem za to, že kontrastu "postav" a "hráčů" se využije víc, nicméně i tak je na co koukat a film baví.

  • 23.12.2017  22:06
  Sněhulák (2017)
  **

  Nechápu jak tak lákavého hereckého obsazení může vzejít taková nudná a zmatená hovadina. Severská příroda vypadá hezky - teda v televizi (naživo je to hnus) a po hodině - tedy v půlce - si jeden říká kdy už to konečně začne dávat smysl. Mixuje se tam několik věcí které do sebe nezapadají (nebo jsem prostě jen ne dostatečně dobře vnímal) a díky tomu se dostavuje nuda a nehorázný vopruz. No a ten "wow" závěr... to by jeden nevěřil jak je to originálni.

  • 21.12.2017  14:40

  Původní film jsem neviděl, ale pokud to bylo tak mizerné jako tohle, nelituji. Prakticky čím déle film běžel, tím více šla pomyslná křivka dolů. Nejvíc co mi utkvělo v hlavě byl občas stupidně skokový střih. Prostě v nejnapínavějším se to utne a najednou jsme o několik hodin později, kde je vše zažehnáno. Dále irituje to nijak nevysvětlené (jakýmkoliv mechanismem nebo teorií) jak je možné, že se jim občas něco děje reálně. Nůž do ruky mě doslova rozčílil. A to řešení problémů... ach můj bože... "tak jo, promiň". Od filmu jsem čekal o dost víc a to nejen na základě upoutávky, ale i reputace předchůdce.

  • 20.12.2017  11:23

  Tak nevím jestli jsem na podobné filmy starý už moc (nebo naopak moc málo). Už od začátku mě film tak zvláštně iritoval. Stačilo deset minut a už jsem nechápavě zíral. Co to ten kluk pořád nosí na hlavě (a proč?). Co to bylo za scénu s vlajkou? (stupidně a zmatečně natočené)... Nebo ta pseudo komická scéna s polo-pásákem... ne... tohle opravdu nebyla podívaná kterou bych označil za ukazatelný více než jednou.

  • 14.12.2017  18:10

  Je to definitivní. 3x za sebou, to už není náhoda. Scénaristé se vyčerpali a tak doháníme čas konverzací. Občas se něco stane, ale přiznám se že je mi tak nějak jedno co a proč. Na to kolik máme rozjetých dělových linek se zabývat Eugenovou krizí, mě fakt nebere. Když už nastane nějaký vývoj, je to stylem "kde se vzala, tu se vzala". Beze smyslu a logiky.

  • 14.12.2017  18:06

  To skákání v čase je neskutečný VOSER... Děj skočil dopředu, pak se vrací o několik epizod zpět aby se krafalo a arty cvičení v detailních záběrech na ksichty. To si děláte prdel? Pak nastane recyklace již viděného. Stupidní proslovy. Zvraty o 180°. Copy+paste 1:1 co jsme už viděli. TWD by opravdu mělo skončit.

  • 14.12.2017  15:55

  Už je to definitivně tady. Další dummy díl... nevím jestli došly peníze, nápady nebo mozky... pokud se minule kecalo o něčem, tady je to o ničem. Tento díl přeskočit a nic by se nestalo.

  • 14.12.2017  15:51

  Fenomenální tažení se sice začíná lehce rozpadat, ale pořád se drží svižné tempo (i když ten debilní střih a skoky v ději...). Nejvíc zamrzena Shiva...

  • 14.12.2017  15:44

  Přestože mám neutuchající pocit klidu před bouří (tou bouří mám na mysli stav, kdy se vrátíme k tempu předchozí série) mám z osmé řady dobrý pocit. Řada jede a jediné co klopítá je, že se klíčové postavy navzájem dohadují (a to nedopadne dobře).

  • 14.12.2017  15:40

  Kulervoucí projevy sice kazí dojem (a fest), ale raději 10 minut projev a pak akci, nežli hodinu filozofování. Mám jen obavu, že takhle rychlému tempu dojde brzo dech :(

  • 14.12.2017  15:35

  tady se někdo chytil za nos a hned od první epizody šlápl na plyn. Velmi slušný rozjezd který pomáhá zapomenout na tragickou sedmou sérii.

  • 14.12.2017  13:45
  Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)
  **

  Sedmá řada začíná jako artové a konverzační cvičení. Pak následuje rozdělení na pět (???!!!) dějových linek (Daril, Carol, Maggie, Tara a zbytek) a nastává nuda. Ale BRUTÁLNÍ. Kecání, kecání, hra na napětí, kecání... každé lince se věnuje epizoda a i když se některé nakonec spojí, nic to neřeší. Všude se žvaní (každá linka totiž potřebuje prohloubit drama). O zombie prakticky nezavadíte (10-15% děje max).Takový sešup jsem od série prostě nečekal :(

  • 14.12.2017  13:44
  Živí mrtví - Série 6 (série) (2015)
  *****

  Nabírá zajímavé tempo a upřímně začínám mít pocit vyváženosti. Z Ricka se stává ta správná mlátička a akční scény dostávají občas hlavní slovo před mrtvoláky. Epizody okolo "satelitní stanice" jsou fenomenální. Velká migrace zombie je taky nářez... a záver řady je taková vyšroubovaná pecka, že sedmá řada prostě bude skvost.

  • 14.12.2017  13:43
  Živí mrtví - Série 5 (série) (2014)
  ****

  Pátá řada se citelně změnila. Respektive prvních 8 epizod má člověk pocit, že se stále něco děje. Děj se sune nekompromisně kupředu. Je to díky několika linkám příběhu které se vyprávěním prokládají. Bohužel s druhou polovinou nastává propad. Epizody 9+10 u této řady jsou totálně zbytečné a otravné. Pak se děj začíná pomalu rozjíždět až k finále. Buď si zvykám, nebo série dostává dovou štávu.

  • 14.12.2017  13:40
  Živí mrtví - Série 4 (série) (2013)
  ***

  Neuvěřitelně nevyvážená řada působící dojmem "dva v jedné". Tedy kdyby série začala 8 epizodou, vůbec nic by se nestalo. Co je horší je to že scénaristé plní děj vatou. není tedy problém narazit na dvě epizody za sebou které děj vůbec nikam neposunou :/. Přemýšlím zda nesrazit jednu hvězdičku dolů :(

  • 14.12.2017  13:39
  Živí mrtví - Série 3 (série) (2012)
  ****

  V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace