kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 10.9.2017  19:05
    Eliminators (2016)

Takový 20-30 let starý "šuplíkový scénář", který by slušel Seagalovi nebo Van-Dammemu za jejich slávy. Tomu tedy odpovídá i kvalita dialogu, zápletky a tím se i definují slabiny a silné stránky. V kostce vzato to není tak úplně debilní, souboje jsou natočeny dobře a diváka vysloveně neuráží (fyzika, logika i fyziologie tady tak nějak funguje). Kéž by tohle bylo to nejhorší v čem Scotta Adkinse potkáme :).

• 4.9.2017  10:50

Trpěl jsem? Ano... Hodně? Evidentně ne dost když nedávám odpad. 2x jsem se i pousmál (jakože humor) a oceňuji nostalgické držení linie (uplně jsem v tom vidět ten milion let starý seriál), což ale neznamená že ten film byla uplná zbytečnost a nechápu jak někdo mohl na tohle uvolnit peníze...

• 4.9.2017  10:34

Film trpí klasickým "Já padouch syndromem" - je třeba si na něj zvyknout. Na první dojem působí děsně debilně a přehnaně groteskně (ono to bylo vždy takové, ale tady se jede už dost přes závit - stejně jako debilní třetí Madagaskar). Díky tomu jde o nejslabší díl série (jdeme tedy dolů a já doufám, že žádné #4 nikdy nebude). Humor je občas povedený, ale pochopí ho jen dospělí (to samé narážky na jiné filmy). Za sebe tedy spíš rozpačité...

• 31.8.2017  14:07

Kdybych byl na základce,byl by to můj kultovní film za plný počet bodů. Bohužel/Bohudík ji mám už víc než 1/4 století za sebou a tak musím shledat film stejně debilní (a vtipný) jak o něm vypovídá plakát. Prakticky jakmile jsem ho viděl bylo mi jasné,že půjde o "něco bláznivého" (divím se, že slovo bláznivý nemá v českém názvu) nebo rádoby parodie (neboli trapárna). Není to až tak přes závit jak jsme čekal, ale přepálené to je. Ten humor je tak divně tlačený a křečovitý. Zachraňují to velice solidně udělané akční scény a občas i povedený vtip. Tedy... film je přesně takový jako jeho plakát. Podívejte se na plakát a víte co vás čeká.

• 30.8.2017  10:40
    Temná věž (2017)

Film má poutavý začátek a dávkuje informace tak, že udrží pozornost... asi tak do poloviny stopáže. Pak se něco stane (nebo nestane?) a film začne nudit a to i přesto, že se začíná "něco dít". Vím to proto, že najednou jsme si začal všímat debilit a nedotažeností filmu (které když mě film zajímá mám tendenci tolerovat). Proč Roland loví popadané náboje na zemi,když jich má za páskem hromadu, nebo jak ze svého šestiraňáku střílí jak z kulometu bez nabíjení... Já vím ptákoviny, ale neměl bych si jich všímat, pokud filmu nedojde dech. Pak - i když děj dostává obrátky - už je kouzlo pryč a z šedi průměru se nevyhrabe. A je mi úplně jedno jestli je to podle nějaké mega slavné předlohy (kterou neznám). Film dostane za čas ještě druhou šanci, tak uvidíme...

• 28.8.2017  19:35

Nejdříve plusy: jde o přímé pokračování původního filmu (všechny postavy zde máme + se odkazuje na původní film). To je fajn. Animace super, koncept se také drží (svérázné reklamy), jen mi přišlo, že se polevilo na přístupnosti. Taková ta přehnaná morbidita a krvavost tu chybí (nemluvě o nějaké té scéně ze sprchy). Prostě prudérie zapracovala a s ohledem na to, že děj je tupý až to bolí, je třeba buď být: 1) fanda Starship Troopers a tolerovat nebo 2) film ignorovat (a ušetřit si další odpad na CSFD)

• 28.8.2017  19:26
    6 Days (2017)

jakmile film začíná "dle skutečné události", lze očekávat debilitu biblických rozměrů. Tentokrát ale ne. Spíš atraktivně upravená hodina (a půl) dějepisu, kdy každý s internetem a wikipedii si může děj dopodrobna nastudovat předem. Díky tomu prostě víme, že prvních 5 dní se nic dít nebude (ať si staví SAS komando na značky kolikrát chtějí). Naštěstí se mezičas plní nacvičováním a přípravou. Co hodně pomáhá je držení se faktů (film kopíruje existující záběry BBC). Co překvapuje (tedy pokud budeme akceptovat, že co vidíme je fakt) všudypřítomnost a otravnost TV. To jak "živě" přenáší informace o probíhajícím útoku (je fuk, že i na ambasádě mají TV) a celkem lidské ztvárnění vrchního teroristy. Za sebe beru jako milé "gesto" výskyt Martina Shawa (aka Doyla z Profesionálů :)). První dojem který jsem měl když film začal byl: "jéééé, další epizoda Profesionálů".

• 28.8.2017  00:06

John Wick byla nakladačka, ale s lehkou nadsázkou... Taky se jde s nakládáním a se seriozností až na dřeň a ten naturalismus (po všech stránkách) je až mrazivý. Přiznám se, že nebít toho zpackaného konce (no nezbaštil jsem vám to, protože jinak by polovina toho co se stala byl nesmysl), který mě doslova urazil, a jedné pasáže asi v první třetině, kde jsem se kompletně ztratil (proč šla vidět toho exota na střechu?), nechal bych plný počet a John Wick by to měl spočítané. Ale uvidíme co tomu řekne druhá projekce a zvýšená pozornost :). Co je ale bez debat, naprosto fenomenální je stylizace do roku 1989 a umístění (Berlín) je fenomenální také. Prostě správný čas a správné místo.. Herci to samé a obzvlášť hlavní představitelka. Ta mě dostala... naprosto dokonalá.

• 27.8.2017  23:57
    Bushwick (2017)

Začátek (hudba, vrtulníky) je neskutečně podmanivá. Naladí člověka na něco "stylového" a ono ano! Bohužel ale jinak než by jeden myslel. Celý film je totiž točen jakoby bez střihu (krom záběrů ze vzduchu) což obzvlášť u akčního filmu (střelba, rvačky, výbuchy) působí dost dobře (žádný zběsilý střih,ale precizní načasovaní a práce s kamerou). Opravdu komparz si užil. Bohužel dialogy a scénář je něco nad čím nejeden zapláče. Na druhou stranu oceňuji neúprosnost (závěr jsem takovýhle opravdu nečekal).

• 25.8.2017  16:43

Nějak jsem nepochopil proč ten film (a pro koho) vůbec vznikl. Jediné co mě napadá je zesměšňovat skoro již 30 let starý seriál. Vůbec totiž není vtipný, ani nepracuje s nadsázkou. On je prostě jen debilní (trapný penis humor kraluje). Naprosto tedy nechápu proč se do něj nechal uvrtat Dwayne Johnson. Celý film má asi tak minutu - dvě opravdu stylových záběrů. A několik desítek velice špatně trikově zpracovaných (oheň, vrtulník, atd). Mihne se tam ústřední dvojka z původního seriálu (hádejte která :)), což je milé. Přemýšlím proč vůbec dávám dvě hvězdičky a ne odpad...

• 24.8.2017  21:53
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Prakticky jsem dostal co jsem čekal. Pokud někomu sednou jednotlivé charaktery postav v rámci své sólovky, budou i tady (a naopak). Velice dobře působí ucelenost a prolínání vedlejších postav a pokud někdo nečeká scénáristický zázrak, bude spokojen. Tempo je totiž celkem vlažné a zápletka prostá (tedy vaty i na 8 epizod bylo třeba dost). Z jednotlivých sérií (řazeno sestupně: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist) řadím Defenders přesně uprostřed. Méně "Iron Dicka" a více Daredevila (nebo Jessicy) a bude to ono :)

• 24.8.2017  19:58

Přijde mi, že to celé režírovali dva lidé. Některé bitky jsou neskutečně nepřehledné a některé přesně ve stylu Daredevila - luxusní. Co doslova rozčiluje jsou ty prostřihy mezi scénami. Uprostřed souboje střih a jedeme jinam (ideálně do jiného souboje). A celkový závěr? Nevím co si o tom myslet. úsměvné...

• 24.8.2017  19:28

Vůbec nechápu jak takové pako se mohlo stát "železnou pěstí". Ten je tak vydlabanej, až to není hezký... no... každopádně děj se posouvá dopředu (ano), ale v opravdu pomalém tempu vykládaném vatou (bohužel). Spousta věcí je jen pro efekt a souboje jsou tak idiotsky stříhané, že by jeden brečel. Naprosto nechápu to pochvalné chrochtání a komentáře (skvělé, pecka, atd). To co sleduji je vlažné kafe bez chuti.

• 24.8.2017  18:17

A je to tady... Iron Dick se chová jako kokot, začínají umírat klíčové postavy a nastávají "zvraty" které mají navodit dojem, že je to dějově zajímavé :). Nejsem úplně naštvaný, ale začíná to ztrácet smysl. Jediný kdo na celé čáře drží standard je Jessica a Luke. Hodně pozornosti si pro sebe také začíná brát Electra (což zase tak úplně nevadí)

• 24.8.2017  16:30

já to tušil... takhle odfláknout scénu v restauraci :(. Čím víc střihu, tím víc adidas... po 6ti minutách bylo po všem. Občas se sice najde dobrý moment (něco co pobaví / překvapí), ale celkově se jen tak přešlapuje na místě. Mrzí mě když mám pravdu. Tahle série už víc než průměr nedá :(. Už aby tu byl The Punisher.

• 24.8.2017  15:31

hodně užvaněný díl i když nutno dodat, že alespoň nějaké odpovědi přišly. Když jsou všichni takhle na hromadě celou epizodu, je až zvláštní jak Jessica dokáže být zábavná (a dodávající nadhled), Daredevil přístupem otravný (?), Iron Dick celkem v pohodě (asi proto, že se nemusel prát a neměl co podělat) a Luke velice sympatický. Takhle pohromadě totiž všechny charaktery doslova kontrastují. Obávám se ale, že nic extra nás už nečeká. Ano... jsme v polovině a je to stále prostě "jen normální".

• 24.8.2017  14:35

Další tváře zpět (Electra, Stick) a začíná to být lepší. Konečně máme šanci vidět všechny pohromadě, ale ne díky promyšlenému ději, ale vlastně díky náhodě (což zamrzí). Pokud by si série udržela tento styl, stačilo by to. Také mě překvapuje, že Iron Dick mě neirituje tolik (asi tím, že jeho debility žehlí někdo jiný). Takže dobrý. Nicméně stále na Dardevila to nemá. Ten stále zůstává nejlepší sérií Netflixu.

• 24.8.2017  13:49

Velice pomalu se všichni dávají dohromady. Ale ze bych měl dojem ucelenosti, to nemám. Je to spíš stejně "milé" jako když nám Claire pendlovala mezi seriály. Bohužel - a možná je to jen nepozorností - děl nedává moc smysl. Myslel jsem, že každá z postav bude mít svůj kousek skládačky, který je svede dohromady. Ale zatím je to spíš chaos a náhoda.

• 22.8.2017  22:31

The Defenders jsou tady! Jo! A hned na začátku "Iron-Dick" zmrší bitvu (naprosto nepřehledně sestříhanou)... NE!!! Proč zrovna tenhle mamlas? našteští to rachle zachraňuje Jesica... Pak střih a je tady Luke... a následuje klasický den "civilního" Daredevila... Pak najednou: Sigourney Weaver!? Hrostě houpačka. Podle toho komu se děj věnuje. Je to jako rozsekané 4 různé epizody 4 různých seriálů... zatím to do sebe moc nezapadá (nepůsobí to jako celek) a to i přes prolínání vedlejších postav (Claire, Foggy, atd.) je to hrozně nevyvážené. Za mě tedy průměr.

• 22.8.2017  15:32
    Dunkerk (2017)

Co naprosto zboří je zvuk. Prakticky nonstop napětí podkreslené zvuky je nepopsatelné... nálet Štuk byl neskutečný. To je dojem č.1. Dojem číslo dva je "proč sakra to skákání v ději?". Ano, je to zajímavé si postupně slepovat to co se stalo z pohledu několika různých stran, ale chybí tomu něco jako rámec, nebo "dávkování pro blbé".Ty skoky jsou totiž občas velice nevyvážené a co mě osobně dost vytočilo je naprostá ignorace toho co se vlastně stalo postavě Cilliana Murphyho. Tady se buď stříhalo málo (si mohli tu scénu "před tím" odpustit) nebo zatraceně moc. Obecně vzato (když zaignoruji děj) se vykreslení atmosféry a pocitu vojáků povedlo na jedničku. Za sebe tedy nejsem úplně posazený na zadek (jak jsem psal hlavně díky těm dějovým skokům), ale dojem film zanechal na 100%. Uvidíme až se vše usadí a podívám se ještě jednou.

• 22.8.2017  15:19
    Auta 3 (2017)

Je možné že se ve filmu více najdu až napodruhé nebo napotřetí. Zatím ale na první dojem "jen" za 4 hvězdy. Za sebe musím uznat, že jsem byl překvapen závěrem. Nějak jsem tento zvrat nečekal... vlastně jsem "čekal" vývoj děje úplně jinak než jak proběhl a ještě nevím jestli právě to nemůže za to "jen 4" hodnocení. To že mě pixar uměl překvapit ne nutně musí znamenat, že nepříjemně. Krom obligátního "zase závodíme" (kdo by to čekal, že :)) je tu jiný pohled. Auta #1 byla o kontrastu namyšleného závodníka, #2 byla zaměřená spíš na Buráka v James Bond nádechu a #3 je zase o úplně ničem jiném. Ano částečně to evokuje Rockyho (mladí vs staří, trénink moderní vs tradiční, atd.) ale mě osobně to vůbec nevadilo... každopádně za sebe prozatím 4 (a to jen protože mě to nechytlo jako předchozí auta - #2 mi opravdu sedlo)

• 22.8.2017  15:08
    Lou (2017)

kraťas vysílaný před animákem Auta 3. Chápu, že se Pixar potřebuje uvolnit a své nápady chrlit do světa i jinak než celovečerákem. Osobně bych si (konkrétně v případě Louieho) klidně tu čest nechal ujít.jasně, jde o animační špičku... no... a co. Na mě příliš seriozní a vážné. Jejich starší kousky byly mnohem zábavnější a hravější.

• 21.8.2017  23:20

Tak tempo moc dlouho nevydrželo. Sice se snaží a opravu na co koukat je, nicméně třetina je jen vata (zajímavá, ale zbytečná - scena s lodí... celá úvodní scéna), třetina je tlachací a zbytek opravdu stojí za to. A klidně tak mohla celá řada skončit. Bohužel nás čeká dalších 8 epizod...

• 21.8.2017  22:47

Doposavad nejlepší díl série. Něco se děje, postavy jen netlachají a celkově se děj konečně někam hýbe. Konečně je vidět i nějaké to uvažování a koncept (Madison se klube jako slušná manipulátorka s cílem dostat svou pomstu). Na originál to ale samozřejmě ani omylem nemá. Na to je tam ještě stále příliš málo zombie a příliš mnoho tahanic mezi živíma.

• 20.8.2017  08:56

všichni si chrochtají jak je to napínavé a jak ten děj "jede"... U.H. děti... Máme za sebou další epizodiu na ranči kde se řeší a polemizuje (zůstat/odejít) protože indiáni dělají bu-bu-bu. To je vše. Prohlubují se tady psychologické profily postav... Šroubuje se atmosféra... postavy čelí svým démonům... prostě tenhle styl děje a přesně - jak už jsem psal - kvůli tomu koukám na WD. Tahle série jde ke dnu (respektive se ze dna na chvilku zvedla druhou sérií a teď zase míří šupem kde začala).

• 20.8.2017  08:22

Děj se tříští na dějové linie (asi aby bylo čím děj dále nafukovat méně stupidní vatou). Díky bohu alespoň za to, protože co se děje v osadě je jen tlachačka. Bohužel ta vata není o ničem jiném než více detailů něčeho co už dávno víme. Do děje vstupuje nový hráč a doufejme, že konečně nastane "něco" co určí kam se má děj pohnout. Zatím je to spíš jen o tom jak se každý hledá a neví.

• 19.8.2017  08:43

čtvrtá epizoda není nic jiného než "scénáristický LOL". Protože jedna z ústředních postav je pryč, musela jiná vstát z mrtvých :). A ten popis... "bojoval, jsem a bojoval a najednou z toho byl venku". Tedy další 100% vycpávková epizoda která jen má dát smysl proč se vrací někdo o kom si všichni myslí že už nežije. Pozitivem je, že jsme pryč z pitomé osady vidláků co si hrají na spasitele, negativem, že je to zase celé o jen vlekoucí se vata i když dávající naději na rozmanitější děj (další dějovou linii)

• 18.8.2017  07:50

Díl sice není napěchován debilitami (zcela upřímně žádné jsem nezaregistroval), ale tohle opravdu NENÍ to proč se dívám na WD. Celý díl tlachání bez jakéhokoliv posunu. Odkrytí nové lokace (přehrada) je sice zajímavé, ale v této epizodě naprosto nevyužité.

• 17.8.2017  17:08

Asi největší klad epizody je "náhlá smrt" bez tanečků jedné z ústředních postav. Sice je to taková ta smrt stylu možná-by-to-ještě-mohl-nějak-přežít, ale i to se počítá. Také je příjemný návrat do hotelu na pobřeží (známé lokace i tváře) a doslova nic iritujícího se neděje. No... ono se neděje vlastně vůbec nic celou epizodu (krom toho osvěžujícího začátku)

• 17.8.2017  16:32

Tak nová řada nám začala celkem sešupem. Nejen že nemám ponětí kam se to ústřední skupinka dostala, ale ani se nikdo neobtěžuje alespoň trochu srozumitelně začít vysvětlovat co se děje. Totální zmatek natočený rozklepanou kamerou (kdy je potřeba si domýšlet co se děje) mě opravdu unavuje. Děj poskakuje a má hloupé zvraty (akce lžička mě dojala k slzám).

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41