kenkaku

kenkaku

okres Praha

9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
  • 17.10.2017  09:49

  Ta proměnlivá kvalita epizod je ubíjející. Zase sešup do "retard" roviny (to kempování v "Barter Townu" když nemají čas ne?) plus návrat do starých časů (jednou svině - pořád svině, jednou smažka - pořád smažka, jednou kráva - pořád kráva.. .atd.) Nebýt rozdělení linií (i když díky stupidnímu twistu) tak je to naprostá tragedie. Navíc to drama a dlouhé záběry art kamery... rozmazané/halucinogenní pasáže... fakt ne tohle.

  • 17.10.2017  09:11

  Konečně opět méně kecáme (i když i tomu se nevyhneme) a něco se děje. Sice napjaté momenty se řeší střihem, ale kouká se na to dobře. Sice je průběh očekavatelný (čistka musela proběhnout - tolik postav děj neuživí). Očekávám, že řídnutí bude pokračovat.

  • 16.10.2017  12:07

  Ale fuj... je vidět, že scénáristů opravdu dochází fantazie. Vykrádat staršího bratříčka (kočírujeme hordu) takto trapným způsobem (mimochodem, kde ten retard vzal granátomet!?) mě doslova uráží a irituje. Mám pocit násilím roubované akce s využitím již jednou ve The Walking Dead postupů. Jako divákovi obou sérií mi to připadá laciné a urážlivé.Navíc ta logika chování postav!? Přemýšlím, jestli mě nějaký díl naštval víc než tenhle.

  • 16.10.2017  12:03

  Za sebe nechápu proč tímto zabít celou epizodu, ale ok. Propojení dvou liní (a re-union známých postav) je logickou volbou (nebo berličkou když došla fantazie?) a nebýt decentně nechutné cesty z "Barter Townu" k přehradě, asi bych byl celkem otrávený. Co nechápu jsou ty tahanice okolo přehrady, ale budiž...

  • 16.10.2017  12:00

  Příjemná změna formou nové lokace (nevím proč jsem si představil paralelu s Barter Town v třetím Mad Maxovi) a celkově dává dojem, že se něco děje. Za mě ok.

  • 16.10.2017  11:53

  Prakticky vzato v epizodě se moc neděje. Čekal jsem pokračování v překvapivě nastoleném napětí (druhá polovina předchozí epizody) a ono se vše lacinou berličkou přesunulo z úrovně "nejsme schopni se sžít kilometry od sebe" do úrovně "nejsme schopni se sžít na jednom místě".

  • 15.10.2017  20:18

  za sebe beru za největší chybu obsazení hlavní postavy Dylanem O'Brienem. Já mu tu mlátičku prostě nevěřím. Obzvlášť když jde do akce s Adkinsem (o kterém všichni víme že pozér není). Celkově děj úsměvný a občas i hloupý, ale ne nudný a urážlivý, takže za sebe jsme spíš zklamaný (čekal jsem víc) než naštvaný.

  • 15.10.2017  20:14
  Po stopách 11. září (TV film) (2006)
  ****

  první díl velice povedený (za 5 bodů) druhý propad a zvláčnění (max 3). Velice oceňuji ten pohled a sběr dat s odstupem. Tak jak směřoval k pádu dvojčat a co tomu předcházelo. Hodně to pomáhá se zorientovat i v tom "kdo s kým" a pokud si autoři hodně nevymýšleli a opravdu jen spojovali fakta, klobouk dolů...

  • 13.10.2017  00:48

  Nějak nechápu komu tímhle Arnold prospěl... sobě určitě ne. Taran Killam je nesympatický rádoby vtipný retard a v tomto případě stojí za kamerou, před ní a ještě napsal scénář. Tragedie. Chápu, že bylo cílem si utahovat z 007, viz kecy na konci titulků "Gunther se vrátí (pokud film vydělá)", proto je film debilní až na půdu pravděpodobně schválně, ale opravdu za to utrpení to nestojí. Prosím... ať nevydělá.

  • 9.10.2017  23:21

  Od filmu jsem si sliboval nástupce zprasené série o dávno již (ne)rychlém a už jen zběsilém Vinu Dieselovi. Bohužel stačilo pár minut a já pochopil, že to tak nebude. Odhadoval jsme to na komedii (ti dva jsou taková telata, že snad ani tu zlodějinu nemůžou myslet vážně) a pak najednou se prezentují jako "špička v oboru"... Ha! Parodie! A v podobném duchu se pokračuje. WTF momenty střídají LOL momenty (jsem dnes tak děsně in až mě z toho rozbolela hlava) a jediné co je opravdu fajn jsou hezká auta, slušně natočené honičky a... no to je vlastně všechno. Trikově k smíchu, postavy bohužel taky (A já Eastwoodovi juniorovi tak fandil) a děj je naprostá tragedie. Takže zase nic...

  • 8.10.2017  21:32

  Měl to být nářez. Vyvrcholení trilogie. A ono tak nějak prd. Celou dobu se hrozně buduje atmosféra a prohlubují ty... charaktery! To mě ale nezajímá... jý chtěl vidět VÁLKU o planetu opic ne parodii na drama z koncentráku. Jediné co mě alespoň malinko potěšilo byla snaha o propojení s původní sérií (prostě vymyslet něco jak lidi zdegenerovat rychleji než za miliony let). Ne že by to bylo něco originálního, ale snaha byla. Do toho když vezmu tu obludnou délku (naprosto bez důvodu) a prakticky hloupý scénář, je to nejslabší z trilogie (a zároveň největší hřebíček do rakve)

  • 7.10.2017  10:18
  To (2017)
  *****

  Patřím mezi ty (pravděpodobně) šťastné kteří původní TO (1990) neviděli. Ano vím, že existuje, ale nikdy mě nezajímal ani nelákal (horor a ještě s klaunem? no debilita už podle popisu...). TO (2017) mělo jedu obrovskou kliku. Viděl jsem náhodou/nuceně upoutávku v kině. A ta splnila účel. Od první chvíle mi film připomínal seriál Stranger Things (a to nejen díky jednomu hereckému představiteli), ale díky mnoha aspektům. Pojetí filmu z pohledu 15ti letého školáka, zasazení děje do osmdesátých let, perfektní výběr herců. To vše funguje GENIÁLNĚ.Film sice nepodá všechny odpovědi (odkud se klaun vzal, a proč), ale s ohledem na to, že jde o "chapter one", očekávám odpovědi za dva roky.

  • 23.9.2017  22:01

  Ruský válečný film je záruka dvou věcí. Fenomenálně dobré provedení a autenticita. A potom nechutně úmorné stupidní kecy. Vážně, výprava a kostýmy úžasné... tankový útok... velkolepá záležitost. Ale ty žvásty okolo. Polovina filmu je o plkání a vlasteneckých přehrávaných dialozích. přesto výsledný dojem převládá, protože když vypnete zvuk (nebo máte možnost přetáčet) máte možnost si vychutnat vizuál. Do detailu promakaný. A tohle že je "fanouškovský film"??? klobouk dolů.

  • 23.9.2017  21:07

  Naprosto ukázková akční podívaná co se snaží o originalitu (ale moc jí to nejde - na to je děj příliš čitelný). Ben Afflek hraje perfektně (ten výraz tváře jako po obrně mu opravdu jde :D). Po stránce akce natočeno (řemeslně) fenomenálně. Vše akorát. Jediné co mě vytočilo byl ten twist, který staví fakt pátrání ministerstva financí do role frašky + ten debilní název distributora. Na Slovensku pochopili jak film pojmenovat. V ČR evidentně ne. Debilové... Nicméně i tak za mě překvapení roku.

  • 23.9.2017  20:59
  V (TV seriál) (1984)
  **

  Oproti předchozím minisériím propad. Ne ani tak kvalitou zpracování (triky vypadají o malinko lépe), ale dějem. Scénář je nedotažená a obsahuje logické chyby (hlouposti) a dokonce i popírá sám sebe (najednou totiž ufouni už nemluví "jinak"). Celé to působí více komicky a šablonovitě. Postavy se chovají jako idioti a přehrávají. Už je toho prostě moc. Zlatá minisérie.

  • 23.9.2017  20:48
  V (TV seriál) (1984)
  ****

  Přímé pokračování, které drží standard předchozí miniserie. pokud se někomu líbila předchozí, bude i tato.

  • 23.9.2017  20:47
  V (TV film) (1983)
  ****

  Na svou dobu neskutečně zábavné. Když jsem zaslechl melodii ze Star Wars málem jsem se potrhal s míchy. I po letech umí zaujmout pokud člověk přimhouří oko nad kvalitou triků :)

  • 10.9.2017  19:05
  Eliminators (2016)
  ***

  Takový 20-30 let starý "šuplíkový scénář", který by slušel Seagalovi nebo Van-Dammemu za jejich slávy. Tomu tedy odpovídá i kvalita dialogu, zápletky a tím se i definují slabiny a silné stránky. V kostce vzato to není tak úplně debilní, souboje jsou natočeny dobře a diváka vysloveně neuráží (fyzika, logika i fyziologie tady tak nějak funguje). Kéž by tohle bylo to nejhorší v čem Scotta Adkinse potkáme :).

  • 4.9.2017  10:50

  Trpěl jsem? Ano... Hodně? Evidentně ne dost když nedávám odpad. 2x jsem se i pousmál (jakože humor) a oceňuji nostalgické držení linie (uplně jsem v tom vidět ten milion let starý seriál), což ale neznamená že ten film byla uplná zbytečnost a nechápu jak někdo mohl na tohle uvolnit peníze...

  • 4.9.2017  10:34

  Film trpí klasickým "Já padouch syndromem" - je třeba si na něj zvyknout. Na první dojem působí děsně debilně a přehnaně groteskně (ono to bylo vždy takové, ale tady se jede už dost přes závit - stejně jako debilní třetí Madagaskar). Díky tomu jde o nejslabší díl série (jdeme tedy dolů a já doufám, že žádné #4 nikdy nebude). Humor je občas povedený, ale pochopí ho jen dospělí (to samé narážky na jiné filmy). Za sebe tedy spíš rozpačité...

  • 31.8.2017  14:07

  Kdybych byl na základce,byl by to můj kultovní film za plný počet bodů. Bohužel/Bohudík ji mám už víc než 1/4 století za sebou a tak musím shledat film stejně debilní (a vtipný) jak o něm vypovídá plakát. Prakticky jakmile jsem ho viděl bylo mi jasné,že půjde o "něco bláznivého" (divím se, že slovo bláznivý nemá v českém názvu) nebo rádoby parodie (neboli trapárna). Není to až tak přes závit jak jsme čekal, ale přepálené to je. Ten humor je tak divně tlačený a křečovitý. Zachraňují to velice solidně udělané akční scény a občas i povedený vtip. Tedy... film je přesně takový jako jeho plakát. Podívejte se na plakát a víte co vás čeká.

  • 30.8.2017  10:40
  Temná věž (2017)
  ***

  Film má poutavý začátek a dávkuje informace tak, že udrží pozornost... asi tak do poloviny stopáže. Pak se něco stane (nebo nestane?) a film začne nudit a to i přesto, že se začíná "něco dít". Vím to proto, že najednou jsme si začal všímat debilit a nedotažeností filmu (které když mě film zajímá mám tendenci tolerovat). Proč Roland loví popadané náboje na zemi,když jich má za páskem hromadu, nebo jak ze svého šestiraňáku střílí jak z kulometu bez nabíjení... Já vím ptákoviny, ale neměl bych si jich všímat, pokud filmu nedojde dech. Pak - i když děj dostává obrátky - už je kouzlo pryč a z šedi průměru se nevyhrabe. A je mi úplně jedno jestli je to podle nějaké mega slavné předlohy (kterou neznám). Film dostane za čas ještě druhou šanci, tak uvidíme...

  • 28.8.2017  19:35

  Nejdříve plusy: jde o přímé pokračování původního filmu (všechny postavy zde máme + se odkazuje na původní film). To je fajn. Animace super, koncept se také drží (svérázné reklamy), jen mi přišlo, že se polevilo na přístupnosti. Taková ta přehnaná morbidita a krvavost tu chybí (nemluvě o nějaké té scéně ze sprchy). Prostě prudérie zapracovala a s ohledem na to, že děj je tupý až to bolí, je třeba buď být: 1) fanda Starship Troopers a tolerovat nebo 2) film ignorovat (a ušetřit si další odpad na CSFD)

  • 28.8.2017  19:26
  6 Days (2017)
  ***

  jakmile film začíná "dle skutečné události", lze očekávat debilitu biblických rozměrů. Tentokrát ale ne. Spíš atraktivně upravená hodina (a půl) dějepisu, kdy každý s internetem a wikipedii si může děj dopodrobna nastudovat předem. Díky tomu prostě víme, že prvních 5 dní se nic dít nebude (ať si staví SAS komando na značky kolikrát chtějí). Naštěstí se mezičas plní nacvičováním a přípravou. Co hodně pomáhá je držení se faktů (film kopíruje existující záběry BBC). Co překvapuje (tedy pokud budeme akceptovat, že co vidíme je fakt) všudypřítomnost a otravnost TV. To jak "živě" přenáší informace o probíhajícím útoku (je fuk, že i na ambasádě mají TV) a celkem lidské ztvárnění vrchního teroristy. Za sebe beru jako milé "gesto" výskyt Martina Shawa (aka Doyla z Profesionálů :)). První dojem který jsem měl když film začal byl: "jéééé, další epizoda Profesionálů".

  • 28.8.2017  00:06

  John Wick byla nakladačka, ale s lehkou nadsázkou... Taky se jde s nakládáním a se seriozností až na dřeň a ten naturalismus (po všech stránkách) je až mrazivý. Přiznám se, že nebít toho zpackaného konce (no nezbaštil jsem vám to, protože jinak by polovina toho co se stala byl nesmysl), který mě doslova urazil, a jedné pasáže asi v první třetině, kde jsem se kompletně ztratil (proč šla vidět toho exota na střechu?), nechal bych plný počet a John Wick by to měl spočítané. Ale uvidíme co tomu řekne druhá projekce a zvýšená pozornost :). Co je ale bez debat, naprosto fenomenální je stylizace do roku 1989 a umístění (Berlín) je fenomenální také. Prostě správný čas a správné místo.. Herci to samé a obzvlášť hlavní představitelka. Ta mě dostala... naprosto dokonalá.

  • 27.8.2017  23:57
  Bushwick (2017)
  ***

  Začátek (hudba, vrtulníky) je neskutečně podmanivá. Naladí člověka na něco "stylového" a ono ano! Bohužel ale jinak než by jeden myslel. Celý film je totiž točen jakoby bez střihu (krom záběrů ze vzduchu) což obzvlášť u akčního filmu (střelba, rvačky, výbuchy) působí dost dobře (žádný zběsilý střih,ale precizní načasovaní a práce s kamerou). Opravdu komparz si užil. Bohužel dialogy a scénář je něco nad čím nejeden zapláče. Na druhou stranu oceňuji neúprosnost (závěr jsem takovýhle opravdu nečekal).

  • 25.8.2017  16:43

  Nějak jsem nepochopil proč ten film (a pro koho) vůbec vznikl. Jediné co mě napadá je zesměšňovat skoro již 30 let starý seriál. Vůbec totiž není vtipný, ani nepracuje s nadsázkou. On je prostě jen debilní (trapný penis humor kraluje). Naprosto tedy nechápu proč se do něj nechal uvrtat Dwayne Johnson. Celý film má asi tak minutu - dvě opravdu stylových záběrů. A několik desítek velice špatně trikově zpracovaných (oheň, vrtulník, atd). Mihne se tam ústřední dvojka z původního seriálu (hádejte která :)), což je milé. Přemýšlím proč vůbec dávám dvě hvězdičky a ne odpad...

  • 24.8.2017  21:53
  The Defenders (TV seriál) (2017)
  ***

  Prakticky jsem dostal co jsem čekal. Pokud někomu sednou jednotlivé charaktery postav v rámci své sólovky, budou i tady (a naopak). Velice dobře působí ucelenost a prolínání vedlejších postav a pokud někdo nečeká scénáristický zázrak, bude spokojen. Tempo je totiž celkem vlažné a zápletka prostá (tedy vaty i na 8 epizod bylo třeba dost). Z jednotlivých sérií (řazeno sestupně: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist) řadím Defenders přesně uprostřed. Méně "Iron Dicka" a více Daredevila (nebo Jessicy) a bude to ono :)

  • 24.8.2017  19:58

  Přijde mi, že to celé režírovali dva lidé. Některé bitky jsou neskutečně nepřehledné a některé přesně ve stylu Daredevila - luxusní. Co doslova rozčiluje jsou ty prostřihy mezi scénami. Uprostřed souboje střih a jedeme jinam (ideálně do jiného souboje). A celkový závěr? Nevím co si o tom myslet. úsměvné...

  • 24.8.2017  19:28

  Vůbec nechápu jak takové pako se mohlo stát "železnou pěstí". Ten je tak vydlabanej, až to není hezký... no... každopádně děj se posouvá dopředu (ano), ale v opravdu pomalém tempu vykládaném vatou (bohužel). Spousta věcí je jen pro efekt a souboje jsou tak idiotsky stříhané, že by jeden brečel. Naprosto nechápu to pochvalné chrochtání a komentáře (skvělé, pecka, atd). To co sleduji je vlažné kafe bez chuti.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace