kenkaku

kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 20.5.2018  00:22

Originál z roku 74 znám, a je lepší. To je třeba si přiznat hned od začátku. Nejsem si jist, jak bych se na film díval samostatně, to je třeba si přiznat také. Proto se neubráním srovnání. Ubylo brutality a syrové akce. Doba Neomarxismu je prostě znát a umím si představit, že mnoho lidí by to považovalo (v kontextu dopadu na film) spíše za plus. Za mě tedy ani omylem. Sterilita z filmu prostě sálá, i když se snaží se tvářit "nekorektně" (zmrzlinář byl asi nejlepší :)). Paradoxně vzato vše zachraňuje Bruce. Bez něj by se z filmu stal podprůměr. Možná jsem moc přísný, možná napodruhé postoj přehodnotím. Každopádně prvotní dojem "spíše zklamání" zatím ponechám.

• 20.5.2018  00:06
    Pomsta (2017)

Krom toho, že je to debilita, je to i solidně otravná debilita. Práce s rozklepanou ruční kamerou a střih nahrazující akci = hunus. Do toho ty rádoby umělecké vsuvky. Utra detaily, zpomalené záběry (na mravence třeba). Neskutečně otravné. Pravděpodobnost, že pipka přežila ten pád v jednom kuse je taky jasný náznak sci-fi. Fuj to jsem se zase rozčílil.

• 9.5.2018  09:28
    Westworld (TV seriál) (2016)

Skoro... skoro to bylo. Námět výborný, tempo servírování odpovědí akorát a závěr patřičně poutavý. Série má vypilované dialogy, je potřeba opravdu vnímat a přemýšlet téměř nad každou větou, aby se vše krásně propojilo. Bohužel tu máme i temné stránky. Volba herců. Jeden by řekl brilantní a taky je, na 90%. Aby nejvýznamnější zvrat fungoval na 100%, musel by Williama hrát jiný herec. Co také vůbec nepůsobí dobře je "haprování pravidel" (jak je možné, že funguje to pouze "hosta" nelze zabít? Když "host" někoho podřízne, jak ví, že to také není host? Pokud je park detailně monitorován, jak je možné, že se dějí některé věci s "hosty" a nikdo nezasáhne?). Je toho prostě relativně hodně u čeho prostě člověk musí akceptovat "je to jak to je". A to je škoda. Chápu, že takhle složitý děj a linky není lehké udržet. Přesto vše jsem seriál už viděl 2x a vychutnal si drobné detaily, které prostě napoprvé nelze absorbovat.

• 1.5.2018  23:23

To co jsem viděl byly 3 filmy v jednom (a ani jeden nebyl "avengers"). Chvilku to byl Black Panther... pak zase Strážci Galaxie a taky trochu Thor. Dojem udávalo prostředí a samozřejmě hybatel děje a to opravdu byla pouze jen Wakanda, Star Lordova tlupa a Thor. ostatní se jen vezou a to dost v pozadí. Kapitán, totální štěk. Hulk... Vlastně Bruce (protože Hulk skutečně nula), Black Widow jsem si pomalu ani nevšiml... A Iron Man? Jeho nový nano oblek opravdu neoslovil (i když uznávám že se snažil). Celkově jde o pravdu o našlapanou podívanou která skáče mezi světy a postavami a je to poprvé, kdy vidím, že dostávají solidně zabrat a konec-nekonec. Prostě je to jiný film než jsem čekal a díky tomu mixu (z toho lepšího) hodně dobře zapůsobil...

• 1.5.2018  12:28

Kouzlo Tondy Blaníka (u mě) stojí a padá na uvěřitelném propojení s realitou. Jinak řečeno, vemte reálnou událost a vymyslete jí pozadí událostí. Pak je to bomba. Jakmile se ale do děje (v rámci zachování nějaké logiky a oslích můstků) roubují fiktivní události, už to přestává být (pro mě) tak vtipné. Celovečerní Blaník tedy funguje jen v některých pasážích (většinou těch, kde ani účinkující nevěděli jaká bije) a nejlépe se na něj kouká s ovladačem v ruce a možností přetáčení (tedy napodruhé, kdy už člověk ví co vynechat :)).

• 1.5.2018  12:21

Vůbec nechápu to mrmlání. Ingredience ve filmu použité + upoutávka jasně dala najevo co se bude dít. A dělo. Do puntíku. Naopak jsem se přistihl překvapen jak to uteklo a že je to tak krátké. Normálně podobné debility trvají hodně přes dvě hodiny. Každopádně, vizuál plní standard 21 století. Dwayne je na někoho komu je 45 v brutální formě a že se dějově nedíváme na Shakespeara je snad jasné. Je tam létající přerostlý vlk, zmutovaný pra-krokodaulus a King Kong albín! Jste čekali vypilované dialogy a vypiplanou zápletku? :D Prostě sednout a konzumovat. Fandům The Rocka doporučuji obzvlášť.

• 1.5.2018  12:12
    7 životů (2017)

"Co se stalo Pondělí?" Nejen věta která ve filmu opravdu zazní, ale hlavně název filmu. Ne ten debilní český výmysl, který evokuje film Willa Smithe. Kdyby to alespoň bylo "Sedm sester" jako na Slovensku, Francii, Anglii... ne... debilové v ČR si musí název vymyslet! Sem se zase rozčílil. Naštěstí film samotný tolik šancí jak diváka rozčílit nedává. I když jich tam pár je, není jich moc a klady převládají. 7x jedna herečka znamená, že občas něco ujede (nesedí šaty během střihu na tu samou postavu). Nebo hloupost děje (opravdu občas) nebo postav (schválně kdy dojde vám "co se stalo Pondělí".. vsadím se, že mnohem dřív než postavám ve filmu). Co musím ocenit je precizní zpracování a "normálnost" filmu. Nehraje si ani na cudnou, ani choulostivou citlivku made in USA. To dodává filmu na zajímavosti. A i když je čitelný, tak jen částečně. A to se počítá a díky tomu nechám nadstandard.

• 24.4.2018  22:55

přiznám se, že jsme moc nepobral proč pokračování. Neměl jsme pocit, že #1 byla nějaká extra mega pecka. Jestli někdo potřeboval spálit peníze nebo co? No... každopádně za mě lépe stravitelnější verze transformers (jakýchkoliv) a Godzilly snad taky. Je to prostě jen normální, neurážlivý výplach na který se hezky kouká a který nijak nepřekvapí. Prostě jen sednout a konzumovat. Kdo zaignoroval první film, na tohle se dívat nebude. Kdo první viděl a byl spokojen, bude i teď a ten kdo ne a přesto se rozhodl vidět pokračování je prostě idiot ;). Co jste čekali? Já čekal průměr a ten taky dostal.

• 21.4.2018  13:45

Ano, proběhly detaily na obličeje a melancholická hudba. Od závěru série jsem čekal cokoliv jen ne tohle.

• 21.4.2018  12:40

máme z toho poznávací znak. Začíná epizoda detailem a xicht a minimalistické hraní každičkou brvou? čeká nás paskvilní epizoda jako řemen. A tahle byla fest paskvil. Melancholický blábol jeden za druhým... Děkuji televiznímu bohu za moc zrychleného přetáčení vpřed.

• 21.4.2018  12:19
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

čtvrtina... ano 25% série je fenomenální (bohužel ta první). Pak nastává lobotomie a propad na hranici odpadu... nevím jestli je horší sedmá série nebo tato, ale čerstvější vzpomínky říkají že to muselo být lepší. za mě tedy nejhorší série z celé série.

• 21.4.2018  11:17

jasně... zase začínáme dějovým skokem (asi protože nám hrozně chybí zjistit co se stalo mezi bodem A o kterém víme několik epizod a bodem B o kterém taky víme několik epizod). Série je naprosto zbytečně nafukuje a stává se z ní jen a pouze dojná kráva. Takže místo toho abychom jeli dál sledujeme kolik.. 3...4...5(?) fňuken, co pořád něco řeší a jsou v prdeli. A máme to jako slideshow. vždycky 5 minutek se věnujeme jednomu... pak druhému... třetímu... atd. WTF TWD? 2/3 epizody o ničem. Zbytek je sice solidní, ale to už opravdu dojem nezachrání.

• 21.4.2018  11:13

Začátek byl slibný hodně. Pak nastalo vrstvení očekávaných událostí a debilit. několikrát jsem si musel položit otázku "jak je možné, že...?" Tedy sice se něco děje - a celkem dost - ale s tím se pojí v ruku v ruce takový ten pocit, že si ze mě někdo dělá prdel jen proto aby byl dějový zvrat.

• 21.4.2018  09:35

začátek - opět ultra detail na xichty... už jen tím nastavili laťku na jedné hvězdičce. Pak se (krom tuny balastu) něco semele s Neganem a to je jediné co za něco stojí.

• 21.4.2018  08:36

takže zase zpět do žumpy. díky tomu, že tu máme několik dějových linek (myslím tak 4), jeden by řekl, že to znamená 4x více šancí pro akci. ne... je to 4x více šancí jak dokola kecat :(

• 21.4.2018  08:31

Asi nebýt pasáže ze smetiště, byl by to díl o ničem. Plamené projevy a kecy se provozují pořád, ale s přetáčením se to dá vydržet.

• 14.4.2018  09:54

vážně už jděte DO PRDELE s těma detilama na obličeje a schyzofrenní kamerou. Neběželo to ani minutu a už jsem zjistil proč mě moderní the walkind dead NEVÝSLOVNĚ SERE. Idiotské skoky v ději také ničemu nepomáhají... bez přetáčení se opravdu na seriál už nedá dívat.

• 13.4.2018  10:57
    S.W.A.T. - Pilot (S01E01) (epizoda) (2017)

I když nemám moc ve zvyku komentovat seriál dokud není alespoň jedna řada u konce, u S.W.A.T je to jedno. Každá epizoda má roboticky přesnou a sterilní kadenci, že je jasné jak bude vše pokračovat i nadále. Pokud někdo zná film, ocení informaci, že jde o seriálvý remake. nikoli prequel nebo sequel. Některé postavy se jmenují jinak, některé se kompletně změnily. Možná kdybych film neznal bych se na vše díval jinak. Takhle je pro mě seriál příliš nenápaditý a obyčejný. Ano, je natočený solidně, z diváka nedělá idioty a snaží se. bohužel je to jen sázka na jistotu. Vše je vykalkulovaně "akorát" a podle šablony. Opravdu nemůžu dát víc než průměr.

• 4.4.2018  09:23
    Malý Sheldon - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Že jde o parazitování na úspěchu jiného seriálu a fenoménu jedné postavy je jasné. To že to nebude vtipné jako BBT je jasné taky. A to že vše stojí a padá na tom jak vám sedne obsazení ústřední postavy taky (a mě nesedlo). Takže prostě nejde (i po první epizodě) mluvit o ničem jiném než o průměru. A to nejenže prakticky vidíme jen slepenec epizod o kterých víme z vyprávění (př. pokus koupit uran) a recyklace Sheldonových manýrů (fóbie z nemocí, "to je moje místo", atd.). Paradoxně to co je mnohem více zábavné jsou ostatní postavy. Naprosto všemu kraluje "Babča". Ta jakmile promluví, je to perla. Volba herečky i charakteru geniální. Druhý husarský kousek se podařil obsazením Sheldonovi matky - díky tomu, že jde o dceru herečky, která hraje Sheldonovu matku v BBT jsou si nejenže podobné, ale mají i stejnou mimiku, gesta i hraní. Geniální. A myslím, že autoři to vědí, protože občas jde Sheldon podezřele do pozadí. Díky tomu to není zcela propadák, ale zároveň ani budoucí hit. Pozn.: "Young Leonard" by splnil roli zábavnosti úplně stejně (kdo ví jestli ne více).

• 4.4.2018  07:47
    Americký chopper (TV pořad) (2003)

podívaná okolo OCC má celkem 6 řad (165 epizod). Prvních 5 (cca 140 epizod) je prakticky jedno a to samé. OCC staví motorku. Během stavby se Paul Sr. rozčilje (neskutečnej rapl), Paul Jr. se chová jako fracek (všechno vím nejlíp, chodím si do práce kdy chci) a retard Mikey (ten prakticky ve svém věku 30let nepracuje... jen tak se fláká a vymýšlí jak dělat cokoliv jiného než makat). Stavění motorky má ale vždy prim. Eskapády ústřední trojice jsou spíš jen tak na oživení. Poslední řada je ale zlom. Paul Sr. dojde trpělivost a oba lemply vyrazí... dozvíme se, že je vyléčený alkoholik, podíváme se na jeho druhou svatbu, atd... Jr. si uraženě založí vlastní firmu (protože ví vše nejlíp) a plácá se se svou ženou od butiku s oblečením, re-designu grillu až po "vlastní firmu na motorky" (do které přetáhne bývalé zaměstnance OCC mimochodem) a Mikey (krom toho že skončí v léčebně) se stále jen tak poflakuje a hraje si na cokoliv jiného než pracujícího člověka (hraje na klavír, maluje - no... čmárá jako dítě, dělá charitu). Stavby motorek jdou krutě do pozadí a centrum dění berou vztahy a životy všech tří. Někomu to může přijít jako "ta pravá zábava"se někomu vrtat v životech, nicméně u pořadu o motorkách to spíš otravuje. Původní série tedy šla do kytek a po roce vzniklo "pokračování" Americký chopper: Senior versus Junior (4 řady, 70 epizod), které se snaží vrátit tam kde byly původní epizody.

• 26.3.2018  18:16
    Tomb Raider (2018)

Narovinu, ohromen nejsem. Je to sice o dost lepší než Lara posledně (obě), ale stále s vysokým potenciálem násernosti. Ne ani tak proto, že by to byla nuda (jakože cca do 1/3 je a brutální), ale pro idiocii chování postav. Lara dělá přesný opak toho co se po ní chce (takže se chová jako nevychovaný fracek), už vůbec není tou postavou z videoher a její otec (ne fakt, to není spoiler, že není mrtvý musí být jasné i poloblbovi, který uvidí na fotce známého herce a ne no-name ksicht) militantní odprůrce objevení hrobky nevýslovného zla napochoduje na "místo činu" jen tak očumovat. Asi aby pomohl jin to neotevřít, nebo co?! Neskutečně debilní a urážlivé... ato film sráží. Je to škoda.

• 26.3.2018  11:46
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Myslím, že zásadní k vytvoření si "předsudku" je znalost/neznalost původní série filmů. Není a ni tak problém v tom, že jednotlivé postavy interpretují jiní herci, ale v tom, že mají jiné vlastnosti a budí mnohdy zcela jiný dojem. a to vadí (tedy alespoň mě to vadilo). Jako Rigs s knírkem? Roger je vtipálek? Cvokařka je kost!? O Leovi ani nemluvím... Prostě blbý. Výběr herců portfolio vlastností se ve vztahu k originálu nepovedlo. Pokud se nad tohle nadnesete, stačí už se jen poprat s občasným LOL efektem filmových debilit (popírání fyziky a biologoe přes závit... opravdu trošku to jde, ale nesmí to být parodie). Občasný znamená 1x za dvě až tři epizody. Za mě každopádně velmi akceptovatelné a příjemné. Jsem rád že pokračujeme druhou řadou.

• 22.3.2018  09:47
    Annihilation (2018)

Film měl jednu "úžasnou" vlastnost. Čím déle jsem se díval, tím více mě štval. Začalo to prakticky hned během prvních pár minut pohledem do ultra korektní třídy budoucích lékařů. Tam byl od každého etnika i náboženství jeden exemplář. Vím že ne každému je Neomarxismus protivný, na mě ale tahle přehnaná korektnost působí už jako provokace... No nic... pak vstoupila na scénu cvokařka (Jennifer Jason Leigh), která každým výrazem tváře a slovem dávala okolí najevo "mám vás v prdeli a děsně mě otravuje, že tu vůbec jsem". No hnus. Pak začaly flashbacky, díky kterým vlastně hned víme jak to dopadne. Pak přijde snůška nelogických událostí (proč jdou na výpravu jen pipky? proč jde "ta co tomu šéfuje" taky i když ví, že je to jednosměrná cesta...?). Následují další zbytečné flashbacky (ne opravdu prohlubování charakteru postav je mi hluboce utajený, mě zajímá co je u majáku). A žvaní se, natahuje a občas vůbec nedává smysl. Do toho perly (stylu "to nebylo ufo, ale meteorologický balón") a film ještě nebyl ani v polovině a já ho prakticky nenáviděl. Zvrat nastal až u "help me" scény kdy konečně bylo na co koukat a zajímavost filmu se zvadla. hloupé je, že k tomu došlo po více než hodině a cokoliv co se do konce přihodilo už ž "odpadu" víc než dvě hvězdy neutáhlo.

• 14.3.2018  16:41
    Jessica Jones - Série 1 (série) (2015)

Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :)

• 14.3.2018  16:40
    Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)

Naprosto otravné a brutálně nudné. Co fungovalo v první sérii, tady není a díky tomu vyplave na povrch nuda a neskutečně protivná a otravná Jessica. Jediné co stojí za podívání je epizoda #7, která má alespoň nějakou informační hodnotu.

• 4.3.2018  20:55
    Tvář vody (2017)

Film, který upoutá a to mnoha směry. První co zarazí, je jak moc musel ležet žaludku průderním imperialistickým cenzorům. Druhá věc je ten stylový vizuál. Na barvách a každé scéně se dalo hodně záležet. Další je ten zvláštní mix stylů. Jeden opravdu neví na co to kouká... za sebe jsem to vyhodnotil jako pohádku pro dospělé (a tím "pro dospělé" myslím, protože obsahovala scény nevhodné pro děti, ne díky příběhu)

• 1.3.2018  10:54
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Fenomenální projekt "práce s fakty".A v tom spočívá jeho síla. vzít to co se okolo nás děje a nabalit na to fiktivní (vtipné) pozadí. Když se Blaník drží tohoto schématu, funguje to skvěle. Jakmile se ale pouští více do vod "fantazie", ztrácí vše na kouzlu a podkopává jiné epizody.

• 23.2.2018  21:31
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Hyper-Sci-Fi podívaná, která každou epizodou dokáže překvapit fantazií autorů. Vystavěli svět a jeho logiku využívají do naprostého maxima. to celé by ale bylo jen trapná digitální opičárna bez správného pojetí (občas pro slabší nátury až přes čáru) naturalismu. Ten dodává to správné koření a jeden nestíhá nic než zírat, že něco podobného vůbec vzniklo pro TV. Netflix prostě jede a i přes počáteční skepticismus musím uznat, že seriál zatraceně ví co dělá.

• 20.2.2018  23:29

Čérny pánter téda nic móc... stačilo 10 minut a už mi ta angličtina s africkým přízvukem lezla krkem. Dabing to samozřejmě vyžehlí, co ale nevyžehlí je fakt, že tam prakticky nikdo jiný než původní obyvatelé Afriky nevystupuje (a občas ještě vydávají zvuky jako opice). Jsem asi v sobě díky Black Pantherovi objevil prvky rasismu, ale byl to vopruz. Pak do toho přijde ta hyper technologická úroveň Wakanďanů - přitažená za vlasy jak sviňa. Bylo spíš jako sledovat Star Wars. Ne jako Marvelovku odehrávající se v Africe. Víc už se rozepisovat nebudu, jsem z toho příliš zklamaný: otravné, nudné a přepálené. Stačilo.

• 11.2.2018  21:18

Film si to podělal už tou schizoidní předtitulkou scénou. Míra idiocie a smysluplnosti oné scénky zcela koresponduje s celým filmem. Jako opravdu vymazlený scénář jsem nečekal. Mělo to být přímočaré a jednoduché... jenže ono ne. Takových stupidních zvratů a nesmyslných situací v jednom scénáři by jeden nevěřil. JCVD alias "Pan Kloubouk" je za trapáka, Christopher Lambert standard (ale potěšil) a nejlepší dojem nakonec zanechal Mike Tyson. Ano uznávám, souboje natočené bravurně. Ne jednou jen na jeden (!!!) záběr bez střihu. Žádná zběsilá střih-střih-střih-chaos akce. Praktiky díky tomu nedávám naprostou nulu.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46