kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 17.1.2019  13:21
    Che shou (2012)

Roztomilý mix Kobry 11 a prvního Rychle a zběsile po Čínsku. Největší problém je v tom, že asiati vypadají všichni stejně, takže zorientovat se kdo je kdo je napoprvé celkem oříšek (a během první půlhodiny prakticky nemožné). Paradoxně mě to vůbec nevadilo. Občas jsem se i zasmál (no naivní to bylo taky), ale převládal dobrý pocit a pozornost udržel.

• 14.1.2019  18:42

No zas taková pecka to není. A to neřeším, že jde o koncept již milionkrát viděné. Je to obrovsky nevyvážené a nedotažené. to vadí nejvíc. Jako by to byly 3 filmy v jednom. První trvá asi tak 45minut. Utahaný nástup postav a budování "něčeho" (rozkrytí co je hotel zač). Pak dojde na provazování linek - to je pecka. Pak přijede do hotelu "Thor" a hovno spadne na větrák. Zase změna a zase o ničem. Vůbec ničemu neprospělo ani neobjasnění "záhady hotelu" a celková labilita. Alespoň že každá dostane co si zaslouží ;)

• 14.1.2019  18:38

No těšil jsem se a to byla chyba... čekal jsem že se pobavím a ono to bylo takové... jiné. Asi nejvíc je ve filmu znát utahování si z moderní doby (viz formulář o předávce zbraně, výběr auta, narážka na elektromobil... atd). Není to vyloženě trapas, ale nejsem tak nadšený jako u #2. Humor je příliš čitelný. Nedokázal překvapit (viz Susan minule). A to je škoda. Je to tedy jen průměr. Jestli z toho udělám podprůměr uvidím až po druhém shlédnutí.

• 31.12.2018  12:02

Polovina epizody která se pyšní tím, že je "finále poloviny řady" v prdeli a nic jsem se nedozvěděl. Naprosto nic z otázek, které po časovém skoku vyplavaly. Hlavně že se stále žvaní a informace nikde. Abych dal průměr, musela by být druhá polovina epizody fenomenální. Nebyla. Fenomenálních bylo max posledních 10 minut. A to opravdu nestačí. EDIT: paddy35, naprostý souhlas.

• 31.12.2018  11:27

Přesně tohohle jsem se bál. Epizoda pryč a co? Dozvím se něco o "walkie-talkie"? Ne. Mrkneme se na Hilltop a Maggie je pryč... Dozvím se proč, jak, kdy? Ne... Michonne se s Maggie nepohodla? Proč??? Nic... Setkání s Derylem zajímavé, ale nijak nosné a klíčové. Jen se žvaní a natahuje až do úplného konce. Prostě nic se nezměnilo. TWD jde stejnou cestou dolů.

• 31.12.2018  07:45

Podle věku Judith (plus odpovídá tomu i věk "juniora" a i délka vlasů Carol :)) odhaduji že čas poskočil o 6 let. Díky tomu umí udržet pozornost díky "poznávání změn" v Alexandrii. Spusta je jinak. Bohužel s tím seriál pracuje po svém a opět jen naznačuje (co ostatní komunity), hodně žvaní a používá stupidní vycpávky, aby se taky něco dělo (co to mělo být s tou tlupou přeživších Spasitelů? měl jsem za to, že tihle jsou už jasně "vyřešení" od incidentu s mostem). No a pak je tady nový element... Pokud ten scénářem nepodělají (rozvleklostí a kecama), máme tu slušný restart.

• 30.12.2018  19:50

Brutálně schizofrenní a nevyvážené. Samozřejmě se scénáristé chytli šance zabít epizodu "velkolepou záchranou" a jak je zvykem tak si nespočet krát musíme vytrpět halucinogenní žvatlací flashbacky. Nebýt hordy, nechal bych to na odpadu. Co pomohlo (paradoxně) byla také závěrečná scéna. Nemyslím ta "neboj přežiješ", ta mě spíš vytočila, ale ta s Judith, která naznačuje, že poskočíme o hezkých pár let (6 odhaduji) dopředu. Navíc mě opravdu rozesmála.

• 30.12.2018  19:17

Tohle fakt ne... opravdu potřebují zabít celou epizodu kvůli kvůli dramatické JEDNÉ minutě na závěr? Navíc nás díky tomu čeká (minimálně celá) další epizoda obřího dramatu jak se z toho vysekat... tohle je fakt laciný. Místo toho aby se děj někam sunul se akorát vymýšlí trapné zádrhele.

• 30.12.2018  18:38

z celé epizody stačilo vidět 10 minut. A to je smutné. První polovina (jako minule) je o ničem. Pak se hraje na drama, aby se rozkrylo tajemství a ještě jasněji naznačil malér ke kterému se schyluje. Takže ještě tak tři.. tri a půl epizody a něco se vyostří aby bylo na co čekat v druhé polovině :(.

• 30.12.2018  16:37
    Halloween (2018)

Celý kult okolo Haloweenu mě tak nějak minul. Ne že bych o filmu nevěděl, to ne, ale první film z roku 1978 jsem si pustil těsně před sledováním tohoto. Díky tomu jsem dostal jedinečnou šanci se podívat na film optikou ortodoxního fanouška co zná původní film nazpaměť a zbylých 9 považuje za kacířství. Po 40ti letech se podařilo přenést původní film do současnosti a zároveň zachovat linii postav a děje.Film působí tak zvláštně retro a použití stejné hudby, stejné grafiky titulků, dokonce i stejné kompozice některých scén (ta ve škole - pohled na ulici). Dokonce i ten závěr na etapy... Film prostě působí v kontextu jinak - lépe - a je vidět, že se někdo opravdu snažil a věděl co dělá. pozn.: doufám že v šedesáti budu mít fyzičku jako Michael ;)

• 30.12.2018  16:35

Všichni hodnotí epizodu lépe než #1. Mě to ale nepřipadá. 1/2 stopáže pryč a nic se neděje. Jen konverzuje. Pak přijde drama, aby se o tom zase deset minut mluvilo. A závěr? To má někoho přesvědčit o "lepších zítřcích"? Mě moc ne.

• 30.12.2018  15:45

Jsem naladěn negativně a čekám to nejhorší - předesílám. A pokud bude zbytek stejný jako tohle, bude to přinejmenším lepší než posledně. Žvanivé pasáže se prokládají něčím zajímavým a jediné co je jasné, je že "sluníčkov dle Carla" dlouho nevydrží.

• 30.12.2018  07:54
    Aquaman (2018)

Rozhodně nejlepší počin z dílny DC. Zdaleka. I když stále "jen" DC. Nevím jak to dělají, ale u nich ten "digitální bordel" je tak okatý a okázalý, že to občas ruší. Od CGI očekávám, že zobrazí to co nelze běžně natočit tak, že zapomenu, že jde o CGI. Ale ne tak, že dva hopkají jak kobylky, kamera se okolo točí dokola a ještě do toho prší... Tlačí moc na pilu. To je celé. Pokud se ale nad tohle člověk (nebo ryba) nadnese zbytek je až překvapivě příjemný. Lundgren mile překvapil (takový duch staré školy), Momoa (jakože ho nemám rád) do role sedí a snahou být občas (naštěstí jen občas) vtipný i pobaví. Za mě je snad nejvíc otravný ten zlý černoch (to není rasismus ale povinná politicky korektní vložka filmu) v mechanickém obleku s hlavou mouchy. Vím, že je to oficiální postava DC universa, ale za mě opravdu přitažená. Pirát dostane vyspělou technologii a sám si ji vylepší? WTF!? Kdyby ve filmu nebyl, vůbec nic by se nestalo. Na hlavní dějovou linku nemá žádný vliv. Každopádně, moc se teším až to uvidím znovu v 3D (s možností přetáčení moucha-mana případně). To bude na plných 5 hvězdiček. Určitě ;)

• 20.12.2018  14:49

No... Tak dlouho se děj vycpával, aby se vše sfouknulo během deseti minut. Co si mám myslet o úvodním remaku "vylodění" ze Zachraňte vojína Ryana ani nevím. Vím, že se snažili, ale vypadalo to malinko komicky. To samé ta halucino-sekvence (pětiminutová) na závěr. Asi největší hovadina (biblických rozměrů) byl ten souboj Nathana Jamese a "zlé lodě". Jako "zlé lodi" došla munice??? Zdá se že nejen že došli peníze, ale i mozek scénáristům ;).

• 20.12.2018  14:06

Je to definitivní. Robocop ve výslužbě prostě neumí. Nebo má smůlu na scénáře, ale tak zbytečnou epizodu jsem nečekal. Regulérně, pokud ji přeskočíte, o nic nepřijdete. Ťava (alias Kolumbijský Adolf) si zase trochu zablbně, užijeme si jednu "sluchátkovou" akci, výsadek si zajde zaplavat a... jinak nic. Jen řeči a vata.

• 19.12.2018  15:58

Děj se soustředí jen na jedinou událost a to (i když nejde vyloženě o nudnou epizodu) ji nedělá ani zdaleka tak zajímavou jak si scénáristé mysleli. Celé to budí dojmem, že opět získáváme čas, že není nic dalšího co "ukázat" (což je nesmysl). A to je škoda. O to více je tajtrdlík Ťava a jeho projevy otravné (a že si jich užijeme - buď jeho nebo jeho poskoka). LOL moment nastává kdykoliv kdy dojde na akci s pistolí proti samopalu. Pistole mají nekonečné zásobníky (ani jednou jsem neviděl nabíjet :))

• 19.12.2018  15:31

Tentokrát se Robocop ve výslužbě jako režisér předvedl... Sedmá epizoda je zatím nejvíce akční a nejzajímavější díl řady. Sledujeme primárně dvě linky (i když je jich tam více, ale ty děj nikam neposouvají a jsou zbytečné), které servírují buď akci, nebo napětí. Je zřejmé na co se šetřilo s rozpočtem. Jediný LOL moment nastal ve scéně s tankem (jako řidič umřel hrůzou, nebo jak ho eliminovali že se přestal hýbat?). Bohužel se obávám, že lepší už to nebude a teď už půjdeme jen dolů.

• 19.12.2018  10:49

Nepříjemně hodně času se věnuje kolumbijskému tajtrdlíkovi Ťavě. To že se chová jako Adolf je zřejmé čím dál víc. I ta fascinace okultními vědami :D. Zbytek se točí ohledně klíčové (tedy jak jsme se dozvěděli) operace invaze na Kubu. To zní sice v kontextu s historií USA morbidně, ale je tady jde o něco jiného. Obrovská škoda je, že pravděpodobně jde o finální tah, protože se vše divně vleče a scénáristé prostě natahují čas.

• 19.12.2018  04:07

Peter Weller aka Robocop ve výslužbě si opět sedl na židli režiséra a hned je zpátky ten negativní dojem z minulé řady (kde několikrát režíroval také). Ničemu neprospívá ani fakt, že pachuť dojmu docházejícího rozpočtu zůstala (nízko-nákladověji to snad už ani nejde). Děj skočil o 3 měsíce dopředu a kompletně rozbil 4 dějové linky do jedné. Místo nich v rámci zachování dynamiky děje schizofrenně přeskakujeme mezi dvěma časovými osami tak rušivě a debilně, že jsem začal pochybovat co je vlastně "současnost" a co "vzpomínka". Za mě tedy opravdu nevydařený pokus.

• 18.12.2018  18:14

I když se neustále něco děje (dokonce i nudná linie "velitelství"tentokrát přišla se svou troškou do mlýna), jako kdyby se šetřilo (nebo došli finance). Veškeré bitvy se odehrávají jen zprostředkovaně přes vysílačku nebo na radaru. Ťava se celkem jasně stylizuje do Adolfa (ty jeho výlevy jsou komické) a celé to dostává nádech "Axis vs Allies". Mapičky na stole a modýlky, ten pozdrav Kolumbijců... já věděl, že ten remake Pearl Harboru nebyl jen tak :D.

• 18.12.2018  17:36

Scénáristé jsou opět ve formě :D. Aby mohli předvést nějakou "parádičku" potřebují k ní oslí můstek (tzn. nějakou nehoráznou debilitu). Tedy Poslední loď jakou pamatuju. Trochu mě rozčiluje, že když se odehrává akce ve více dějových linkách, tak je nerozloží rovnoměrně do epizody, ale přeskakuje se mezi nima. Děj prakticky táhne linka "loď" a linka "rebelové". Zbylé dvě ("Ťava" a "velitelství") jsou neskutečně otravné a celkem zbytečné.

• 18.12.2018  14:11

Děj se jak je zvykem tříští na několik dějových linek. Nathan James (asi nejzajímavější), "Skupina v pralese"(která se díky laciným zvratům stará o udržení tempa), velitelství US (tedy Tom Chandler) a pak ten Kolumbijskej tajtrdlík a jeho plamenné kecy. Ještě že se scénář udržel a dává mu minimum prostotu a rozhovory nechává v původním znění... působí to dobře.

• 18.12.2018  12:46

Výrazně lepší začátek než u minulé řady. Sice je to trochu zmatek (než se jeden zorientuje), ale jakmile přijde na "remake Pearl Harboru" jsou karty na stole a ve všem je jasno.

• 18.12.2018  12:40
    Poslední loď - Série 4 (série) (2017)

Celá série není nic jiného než žehlení vlastní debility napáchané hned z kraje řady. A vůbec ničemu nepomáhají všudy přítomné LOL momenty (nejčastěji spojené s "teleportací" osob). Pokud se má někomu líbit, musí opravdu vypnout (ideálně se opít) a jen konzumovat.

• 13.12.2018  19:30

Film se opravdu snaží zapadnout do série. Asi nejvíc mě potěšil "Busey junior" Jake, který navazuje i jako filmový syn na svého otce Garyho, který hrál v #2. Samozřejmě také odkazy na předchozí dva filmy (toho "vesmírného" z roku 2010 rozumně nezmiňují). Přidávají se nová fakta, filozofie a nové informace (dozvíme se proč vlastně vytrhávají obětem tu páteř). Nejsem si jist jestli je to ku prospěchu. Každopádně u filmu jsme se přistihl, že mě nudí. A to je zvláštní. Akce je tam dostatek a není natočena zrovna pro malé děti. Asi za to může právě to "rozvíjení" Predátořího universa směrem, který je teatrálně směšný (a tím nemyslím humorný, ale k smíchu). Je prostě natočený v "moderním" stylu a to je to co Predátorovi rozhodně nesluší. A přitom Shane Black stylovky umí... (a dokázal to nejen někdy v pravěku Posledním skautem, ale i nedávno Správnýma chlapama.

• 9.12.2018  17:16
    Americká manželka (TV seriál) (2016)

Co zabíjí seriál je machna Katy Mixon. Před deseti lety zcela normální a dobře vypadající herečka se po třicítce proměnila v obtloustlou protivnou ropuchu. Zbytek herců do seriálu sedí (nejlepší je asi 13ti letá Julia Butters), ale to je úplně jedno, když se vše točí okolo té protivné machny.

• 9.12.2018  17:08
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Jediného Ryana kterého znám je ten, co mi ho předvedl film (ať už jako Harrisona Forda, Bena Afflecka, Aleca Baldwina nebo Chrise Pinea). Takže je ji úplně fuk jestli se seriál nějak liší od předlohy nebo ne. Z Jackovy partnerky udělali mikrobioložku (místo chirurga) a celkem brzo se dozvíme proč (je to jen laciná berlička jak li lépe provázat do děje). Čímž se dostáváme ke scénáři. Přeplácaný/překombinovaný a zároveň debilní v detailech (asi nejvíc mě pobavila hláška "v budově kde je bomba vypnuli mobilní síť... nemůžeme ji odpálit mobilem... tak popojedeme dál, tam signál už bude!". Výběr herců je také tragedie (Jack i Kate jsou ty nejméně sympatické osoby seriálu). Zbytek je ale překvapivě poutavý a dobře natočený. Vše je škálováno akorát a funguje. Za velké plus považuji také to, že série je uzavřená. Netahá si "nitku" do další řady.

• 28.11.2018  14:51

výborně natočená akce... bohužel provázená tupým dějem (myšlenka celého filmu je až příliš debilní). Je to škoda.

• 28.11.2018  14:05
    Wolf Creek 2 (2013)

Ach... můj... Bože... zase jednou jsem si naběhl na hodnocení ČSFD. Otravnější hovadinu jsem už dlouho neviděl. Film začne dobře, pak se vše zvrhne v nudné natahované drama (stejně všichni vědí, že neuteče). Pokračuje to nesmyslnou honičkou (okořeněnou rozhodně nejlepší scénou filmu - klokani), aby vše vyústilo v konverzační cvičení ve stylu morbidního milionáře. A závěr? Naprosto nelogický nesmysl (jako proč?). Tu jednu hvězdičku dávám fakt jen za klokany...

• 25.11.2018  14:19
    L'album secret de Clint Eastwood (TV film) (2012)

Nenapadá mě moc důvodů proč dokument vznikl a lichotivé zrovna nejsou. Nejen že jde o dokument "o někom" kdo v dokumentu vůbec ani nevystoupí (?), ale je navíc složen výhradně z komentářů lidí, kteří o něm nemají zájem říct cokoliv přívětivého... Cílem je prostě proprat jeden skandál za druhým, a tomu se říká stručně "bulvár".

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50