kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 16.10.2018  21:10
    Taxi 5 (2018)

Přemýšlím komu pokračování Taxi prospělo... prakticky každý díl jde níž a níž a už #3 byla celkem parodie. A mezi číslem 5 už bylo #4... takže to dno opravdu níž být už nemůže. Celkem bych pochopil, že "ústřední postavy" jsou dávno pryč, co ale nechápu, je proč udělali z Policie, Polici městskou a proč všem snížili IQ na polovinu. Policejní stanice je spíš panoptikum a křečovitý (a trapný) humor doslova bolí.

• 13.10.2018  18:33
    Timeless (TV seriál) (2016)

Řada #1: Timeless má neskutečný potenciál, se kterým se zacházelo dost hloupě. Tak moc, že na to seriál dojel. Schéma "takhle to bylo" vs "takhle to upravíme+tohle je následek" měl přesně ten úder, který jsem čekal. Bohužel vydržel jen dvě epizody a pak se začalo spekulovat jak sérii natáhnout. Vše má totiž několik podstatných děr: 1) proč prostě nehopnout do minulosti a zařídit, aby se Flynn vůbec nenarodil? (vzor Terminátor). 2) proč prostě z "chodícího archivu" (epizoda šest) nedostat jméno "praotce Rittenhouse" a bylo by po problému? 3) jak se Flynn dostal k tomu debilnímu deníku? A tak by se dalo pokračovat. Celé je to postě zbytečně komplikovaně nafouknuté a díky tomu se potápí pod vlastní logikou. Řada #2: tbd

• 11.10.2018  20:09
    Venom (2018)

Kdyby Venom nebyl od Marvelu, ale od DC, napsal bych něco jako "DC se opět snaží konkurovat Marvelu a jeho Dadpoolovi a dělá to jako vždy blbě"... Tohle ale je Marvel a proto nechápu co to sakra mělo být za nesmysl s PG13? Také jsem moc nepochopil proč není integrován do Marvel světa (tak jak to má být). Tak jsem googlil a zjistil proč hovno spadlo na větrák. On to totiž není Marvel v pravém slova smyslu, ale pokus Sony o jakýsi paskvil s názvem "Sony's Universe of Marvel Characters". Tím to celé zapadlo a je jasné, že tohle bude fiasko. Sony se prostě veze na vlně úspěchu od Marvela a hodlá zfilmovat méně známé komiksové postavy a aby utrhl maximum z diváckého spektra, udělal z Venoma postavičku pro děti. Pro zisk cokoliv... Výsledkem je zcela průměrný a ničím nezajímavý film. Nevyniká naprosto ničím a je v záplavě filmů pouze tím, čím samotný Venom... Parazitem (jen ne z vesmíru, ale od Sony).

• 2.10.2018  10:35

Pokud by bylo FTWD alespoň jako tohle, dalo by se na to dívat. Sice míra debilit je vyšší než by se mi líbilo (ta náhle "nepoužitelná" cisterna mě pobavila nejvíc), zbytek je ale o tom, že se něco děje, míra žvanění nepřebíjí míru dynamického děje a vše je "alespoň koukatelné". Bohužel to platí jen o posledních třech epizodách série. A 3 z 16ti je sakra málo.

• 1.10.2018  22:56

Co scénář předvádí se zablácenou ropuchou, to by jeden blil... Vrchol trapnosti. Zbytek vypadá velmi solidně a i když je tady opět mraky vaty, děj se někam hýbe.

• 1.10.2018  21:58

Ty vole néééé! Příběh zablácené ropuchy... mě ale vůbec nezajímá co BYLO, mě zajímá co BUDE! přesně takhle mi bylo celých 10 minut, než děj navázal na konec předchozí epizody. Pak 5 minut solidní podívané následované kardinální debilitou (která akorát tak nasere). Přitom vše vypadalo tak slibně a co následovalo potom byla naprostá paráda. Nejlepší epizoda celé série...

• 1.10.2018  21:29

Tak už to máme komplet. Víme kde se octnul po hurikánu náš kovboj... a místo toho aby se děj pohnul (když už se ukázala na scéně ta zablacéna ropucha) a děj se rozvíjel novým směrem, díváme se na vycpávky (týpek v autě) a zabíjí se čas (scény s kovbojem nic nikam neposunou). Jestli je zajímavých 10 minut, tak je to moc :(

• 30.9.2018  21:48

Třetí po-hurikánová linka (pipky ve SWAT autě). Občas prostřih na Morgana (který je otravný jak osina v zadku - už aby ho někdo zkrmil) a jinak prakticky nic než žvatlání. Ještě jeden a bude to z krku... snad. Pozn: pošahaná, zablacéna ropucha je jediná kdo působí zajímavě :D

• 30.9.2018  21:19

Evidentně vyhořelý scénáristé nevědí co by, tak využili hurikán k tomu aby rozdělil postavy a teď se hezky věnujeme v každé epizodě někomu jinému. Minule ty dvě fňukny. Teď labilní Morgan... to je také krásný oslí můstek k tomu narvat do děje nové postavy (asi natrvalo, protože jeden z nich hrál v X-menech Pyra = žádná spotřebka). Že by to ale udělalo seriál zajímavější? Tak to ani omylem.

• 30.9.2018  20:55

Bezkonkurenčně nejotravnější, nejnudnější a nejzbytečnější díl (nejen z FTWD ale i TWD) co jsem viděl... a mám pocit, že bude hůř. Žvanění, výlevy a dějově nula. Už i to posraný počasí bylo stejný celou epizodu!

• 30.9.2018  20:39

Po dokonalé čistce postav a zbavení se skákání v čase se konečně dostáváme k FTWD jak je budeme vídat (střízlivý odhad) a není to nic moc. Pocitově i dějově se to není nic než sledování citového průjmu jedné nebo více postav. Ty se chovají jako idioti a místo toho, aby se děj někam ubíral, se jen plácáme na místě, takže jediné co se stará o změnu je počasí... Není to tedy iritující jako první polovina, jen nudné.

• 29.9.2018  23:05

Nejotravnější epizoda celé série! Nejen tím provedením (extra zpomalené záběry), ale i TŘEMI časovými liniemi!!! Tři! Neskutečný... Když se k tomu přidá ten stupidní melancholický obsah, tragedie. Tomuhle říkáte finále poloviny série? Díky schizofrenii skákání v čase má časová osa díry díky čemuž postrádá chování některých postav smysl. Pokud se nepletu první odpad celé TWD i FTWD dohromady...

• 29.9.2018  22:27

Máme tu sice snahu o akci (hned ze začátku) a obrovské drama a napětí (ke konci), ale k čemu to je když je to podáváno tou nejotravnější formou "skákaní v čase". Díky tomu se neposkytují odpovědi na existující otázky, ale přidávají se jen další. Navíc mám takový divný pocit, jako by epizoda sama sebe vykrádala (?!). Obklíčeni v autě 2x za epizodu? Nejhorší na tom všem je, že je mi úplně ukradené co se s kým stane. Tahle série prostě nefunguje.

• 29.9.2018  00:10

styl vyprávění (skoky v čase) mě rozčiluje. Postavy se chovají jako idioti a jeden neví proč. Přitom se jedná o "nejakčnější" (v rámci možností) epizodu co zatím v této řadě proběhla. I tak mám ale k sérii vybudovaný odpor a to není dobré...

• 28.9.2018  08:01

další díl který nic neřeší... tedy pokud netoužíte zjistit něco o "kovbojovi". I kdybych akceptoval, že prostě bez informací o něm není možné seriál sledovat, nepochopil jsem co lákalo mrtvoláky k té díře v plotě jako vosy na bonbón. žádné krmení... žádný zvuk... žádný pohyb. Série začíná popírat vlastní pravidla = další hřebíček do rakve.

• 27.9.2018  23:24

zcela zbytečný a vycpávkový díl... pokud by se náhodou stalo, že ho někdo přeskočí, o nic nepřijde. těch pár epizod z minulosti děj nikam neposunou a ani nevysvětlí co se stalo se stadionem.

• 27.9.2018  22:47

Skoky v ději... stupidita chování postav... série se drží u dna. Až na jednu věc. nejotravnější postava série je pryč! tedy... bude, až se přestane skákat v čase. Takže zase nic. Ale konečně se více děje než žvaní.

• 27.9.2018  20:45

A opět skáčeme v čase... tady koukám jak vrána, že všichni bivakují na nějakém stadionu a to už podle hlášení rok!? Nebylo náhodou na konci předchozí série explozivní finále na přehradě? A co to předvádí smažka za traumata? Nedávno se na pohodu producíroval mezi mrtvolákama a teď ani nevyleze za bránu? Totální scenáristický fail a podhoubí pro další nekonečné kecací pasáže, aby se vše jakože vysvětlilo... tak tomu říkám solidní propad.

• 27.9.2018  20:32

Co to sakra bylo? Když AMC ohlásilo prolnutí seriálu, čekal jsme že postavy "počátku" prostě potkají někoho z původní řady... řádně časově "předsazené". Místo toho se časové linky obou sérií rázem srovnaly a to tím nejotravnějším způsobem - přímým navázáním na konec osmé série TWD a sledováním jedné postavy... WD jako celek jde ke dnu :/

• 23.9.2018  20:44

Příjemná podívaná, která lehce převyšuje průměr. Nevím proč jsme z ní nebyl na větvi, ale rozhodně zklamaný nejsem. Vše má spád a pořád se něco děje... Vtipné mi přišel způsob jak Han přišel ke svému příjmení... Použití legendární hlášky "já vím" v nové podobě bylo fenomenální... A co je nejlepší je, že Alden Ehrenreich rozhodně musel studovat jak Harrison Ford Hana Sola hrál, protože se i stejně hýbe (poźa jak střílí ze zbraně byla jako deja vu). Jediné co filmu asi chybí je "dětský přístup". Prostě po Rogue One to bylo návštěvností nastaveno příliš nízko.

• 17.9.2018  10:48

M:I #6 neběžel ani 10 minut a už mě vytočil... Jako vážně mega borec Ethan nechá cíl mise válet na silnici!? To je něco co u mě film degradovalo a tomu odpovídá i hodnocení. Vše další co následovalo tím pádem prošlo o to více kritickým pohledem a tomu vůbec neprospívá taková zvláštní nedotaženost. Vše je takové až moc překombinované a nafouknuté. Plus ta navázanoct na předchozí a před-předchozí (!!!) M:I je celkem dost. Tedy největším problémem je scénář, ne provedení a zpracování. M:I hovadin (popírání fyziky a biologie) se moc nedočkáte, řekl bych snad nejméně ze všech šesti filmů. Tak jistě že jsou, ale netlačí se tak na pilu a k hranici LOL efektu se nedostanou. Z celého filmu mi nejvíc utkvěla v hlavě část Paříž. Ta je natočená fenomenálně (včetně Cruisova zranění... pajdání "hraje" dobře :D).

• 10.9.2018  10:27

Pravidlo první - nechodit do kina o víkendu přes den... Kino je sice poloprázdné, ale ti co dorazí jsou z 80% haranti bez chování nebo tupá hovada. Opravdu jsem ještě nezažil, aby z 20ti lidí v kině bylo 16 z kategorie "teplou, studenou a do klece". Poslouchat celý film komentáře nanynek nebo pubertálních blbečků je vážně fičák. Fuj to jsme se zase naštval... Film jako takový se o to sice snažil také, ale ne dost intenzivně. Film diváka totiž nijak neuráží (no... možná jen párkrát a ještě jen ty ne moc debilito-rezistentní). Spíš nechává dojem nevyužitých potenciálů (žralok ztratí GPS a... no a nic z toho) a vše vynahrazuje prakticky neustálým posunem děje dopředu. Prostě efektivně využitých 113minut. Statham jen pomáhá (bez něj by to bylo o hvězdičku níže) a po trikové stránce není opravdu co vyčítat.

• 29.8.2018  11:52

Buď jsem si na styl filmu o "mravenčím muži" zvykl, nebo je opravdu lepší než předchozí film. Poutal moji pozornost o dost více a to nejen díky několika zápletkám běžícím dohromady. Příjemná je (možná již tradičně) navázanost na ostatní Marvel filmy a snaha aby vše solidně do sebe zapadlo. Za sebe tedy spokojenost.

• 27.8.2018  21:07
    Mrakodrap (2018)

Bez Dwaynea bych se nato nedíval, v tom musí být jasno. To že film má trhlinky musí být jasno taky (př. proč mu chtěli krást tablet, když k jeho odemčení ho stejně potřebovali osobně?). To co mě ale celkem dost překvapilo je, že i přes opravdu velkou nálož akce jsem se nudil... asi stárnu nebo co, ale film mě prostě nezaujal. Neurazil, ale nezaujal. A přitom nevím proč... asi mi vadily ty scény přitažené za vlasy. Ne jako v osmdesátkách, kde to bylo také o prsa korejské ženy, ale netlačilo se tolik na pilu (přechod přes lávku jako jeden za všechny). Takže za mě prostě Ok, ale ne tak OK abych se z toho posadil na zadek.

• 19.8.2018  19:29

Kam se na tohle hrabou v Holywoodu... Akční mazec! Fyzika a biologie tady funguje na 100% (to odkusování zdi kulometem byla nádhera), kluci (a holky) mají sice neskutečné vybavení (rentgen v mobilu, mini dron s brutálně silnou náloží), ale dívá se na to hezky. Hodně oceňuji ten přístup "válka je krvavá", kdy o nějakou tu utrženou ruku (nebo hlavu) není nouze. Děj je sice slabší (podřízen akci) a až na občasné LOL situace (ta infiltrace do tábora teroristů mě rozesmála... připomnělo mi to vtip o černochovi co tvrdí v hospodě na Sibiři "jsem místní, nejsem americký špion" :D), se rozhodně nuda ani rozčarování nedostavila. A to film má víc než dvě hodiny!. Akce jako taková natočena fenomenálně a na to že jde o film made in China, je tam toho patriotismu poskrovnu.

• 17.8.2018  10:19

Film mě doslova vytočil a to ULTRA debilním závěrem... To si jako vážně mohl někdo myslet, že tohle bude fungovat? Ten ale bohužel jen přidal poslední hřebíček do rakve. Asi nejvíc mě uráží, že když už si autoři nacpu film CGI efekty, tak rovnou i vypnou mozek. Borec uteče pyroklastické vlně a vůbec nic se mu nestane... (Pompeje nic?). Pipka sedne do náklaďáku a ODRAZÍ se skokem z rovného mola vzhůru (prostě zapérovala za jízdy na kolech a hop). Scénář na sebe lepí zápletky jednu za druhou, že vlastně zůstává jen jediná: jak může boháč vydělat sta-miliony. Prakticky to co mě sralo v prvním JW, v tom druhém vesele pokračuje a je ještě doplněno o pár dalších... Skutečně nejlepším filmem o pra-ještěrkách zůstává Jurský park 3.

• 15.8.2018  23:54
    Equalizer 2 (2018)

První "Srovnavač" mi srovnal optiku natolik, že jsem věděl co čekat. Jedinou chybu kterou jsem udělal bylo "stát se optimistou", že po přímočarém začátku si odpustíme nudné vložky. No ono prd. Po ca 20ti minutách jsem se začal ošívat a koukat po telefonu abych se mrknul kolik to má vůbec procent a co píšou mí oblíbenci. Díky tomu jsem přečkal pasáž hraní si na souseda a mentora: Fuqua totiž "nudu v Brně" nacpal doprostřed (místo na začátek jako minule). Když si připočtu debilně zběsilí střih (když akce) a scénář připomínající slideshow nesouvisejících scének, výborný konec už to zachránit nemohl.

• 15.8.2018  23:03
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Aby bylo jasno. Film dostal dvě hvězdy protože ho 2x vidět nemusím (pravidla jsou pravidla). Herci hrají fenomenálně (naučit se tyhle řeči přesvědčivě muselo dát zabrat). Bohužel vše sráží (a možná to tak prostě jen bylo) fakt, že přijel "jeden tajtrdlík" a oznámil všem co bude. Nechtěl se o ničem bavit a jakýkoliv náznak protestu potlačil. To jim to rovnou mohl poslat poštou s textem "držte se instrukcí uvnitř a žádné kecy". Volba Kennetha Branagha byla taky celkem mimo (podobnost na Heydricha nula). Samozřejmě když si člověk uvědomí co se tam řešilo, je to mazec a "atmosféru" film má, ale... pokud bych se oprostil od obsahu (předmětem konference by byla nová politika KFC k porážce kuřat) je to nehorázná nuda a nebo nebyl překvapen co se tam řešilo (wow efekt opravdu nepřišel), bylo by to jiné. Takhle ale opravdu víc dát neumím. A nemá to nic společného z kvalitou filmu ani jeho historickým dopadem.

• 30.7.2018  18:37

Jako vážně? Rašple si de sednout a z Harlemu se stane divoký západ? Neuvěřitelný... Každopádně. Luke Cage potvrdil svou tragikomičnost. Občas ukáže co umí (a že to jde natočit i extra "prďácky" se předvedlo až dnes), 90% času se žvaní, zápletka s Vládcem-roští byla vlastně jen nejnaducanější vycpávka v historii seriálů (schválně se zamyslete... pusťte si první a poslední díl série a výsledek máte stejný. Luke se chová jako debil a jeho rozhodnutí jen komplikují vše co se děje = je jasné, že ijeho poslední rozhodnutí bude průser.

• 29.7.2018  21:38

Asi nejzajímavější na celém dílu je výpověď toho debílka sluneční-brýle-v-noci, díky které mi došlo jak moc byla první řada akční. Hotová jízda. Díky čistce v distribučním centru asiatů se potvrdilo, že oni prostě umí natočit solidní bitku. Megasolidní... Ale nechtějí. Prostě tenhle seriál je o tlachání a hraní si na drama. Scénář plný debilit a debilních zvratů, hlavně aby bylo čím vycpat 13 epizod... A potvrzuje to i závěrečná scéna v klubu. Perfektně natočená, ale zcela nesmyslná (prostě proč?) a debilní (hlavně díky chování Luka)...

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48