kenkaku

kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 8.5.2021  18:18

Stručně: na hranici sledovatelnosti. Když jsem viděl upoutávky čekal jsem koncept “Tool Time kutila Tima”. Tedy Allen bude to “overkill hovado” a Karn jeho racionální protějšek. Tím bude vznikat humor alespoň během moderování (humor mezi soutěžící násilí nenatlačíš). Bohužel Allen se tváří permanentně spíš otráveně nebo má přiblblé poznámky. Co také moc nefunguje je samotný “Social distance” koncept. Tedy soutěžící jsou u sebe doma a přes web kameru komentují/komunikují s Timem a Richardem. Hodnocení vítěze na základě designu, vynalézavosti a funkčnosti je také celkem na vodě (i když je výsledek jasný, vždy první dva body rozdají každému po jednom a rozhodují hrozně napínavě až u třetího). Nejzajímavější je paradoxně expert April (její vstupy a sabotáže vymyšlené na soutěžící)

• 5.5.2021  16:01

Nebýt té užvaněné nesmyslně dlouhé pasáže (cca po jedné hodině) a faktu, že harant s jízdou přežil, dám plný počet. Od filmu jsem si nesliboval vůbec nic, ale jakmile dojde na důkaz - prachy - důkaz - práááááchýýý - důkaz, nastane neskutečná jízda. Bravurně, přehledně a chytlavě natočená.

• 2.5.2021  11:26

Sice je Tom Clancy pořád na jedno brdo, ale to brdo mi sedí. Jediné co je novinka (a leze mi krkem) jsou neomarxistické inovace. Proto máme velitele SEAL teamu ženskou (!?) a ještě k tomu tmavé pleti (a s největší pravděpodobností lesbu). Sice oceňuji vazbu na Jamse Greera v dalších filmech (James Earl Jones) ale už vidím jak tohle by dalo výcvik… vazba co má penis (v knize to byl samotný James Greer mimochodem) by fungovala lépe. O dost víc mi ale hnul žluči přebarvený John Clark (hraný předtím Wilemem Dafoe nebo Lievem Schreiberem v Nejhorších obavách). No nic. Alespoň Robert Ritter není náhle Číňan (Henry Czierny v Jasném nebezpečí). Děj má slabší momenty, ale jinak jede jak má. Také jsem se ještě nerozhodl , zda mě štve jak se scénář vydal jiným směrem než jsem čekal (méně logickým) nebo ne. Také asi celkem hodně toleruji relativně rychle prověřenou pointu (to že něco nesedí je jasné už po 30ti minutách… politik se nechová jako politik… velitel se nechová jako velitel, atd.). Jako milé považuji také potitulkovou scénu a vznik “Rainbow”.

• 30.4.2021  19:12

Existenci tohohle jsem nepochopil stejně asi jako recyklaci League of Justice (asi taky zbytečně moc peněz v rozpočtu). Uznávám, že re-edice má své vtipné momenty (s Fredem Savagem), ale jinak opravdu, opravdu nechápu… možná stejně jako nechápu význam vtipu o vtipu. Jediné co dává smysl je jako ukázka (a odstrašující příklad), jak by R film mohl dopadnout pod taktovkou Disneyho… a čeho se tedy máme bát v souvislosti s Deadpoolem 3.

• 29.4.2021  18:42
    Sky Sharks (2020)

Výskyt béčkových herců je příjemné překvapení. To je třeba zmínit hned na začátku. To že je to debilita musí následovat (jako varování). Přesto neskutečně zábavná (obzvlášť prvních 20 minut). Přehnaně krve a nahoty (jde to vůbec?) + upoutávky na neexistující filmy a produkty jsou VHS osmdesátých jako vyšité. Když si vezmu, že se do děje podařilo návrat i válku ve Vietnamu (vietcong zombie :D), je tak neskutečné unikátní a “osmdesátkové” až to ani víc nešlo. Kdybych neměl pocit, že filmu došel dech (nebo peníze), dal bych asi plný počet. Ke konci se totiž recykluje a to je škoda.

• 29.4.2021  15:52

OK. Sice nechápu, proč teaser musí mít vlastní název, nicméně byl v něm Stan Lee… takže se to asi počítá.

• 29.4.2021  14:20

Jedna hvězda za Joy a druhá za závěr (i když ten spíš udělal medvědí službu, protože ukázal jak by mohl film vypadat s lepším scénářem). Zbytek, vše špatně. Prvně, moc nechápu tu časovou návaznost na ostatní X-meny. Chápu, že navazovat smysluplně 20 let dá fušku. Nicméně pokud na to nemám, nechápu tu křeč se snahou film propojit s Loganem a Deadpoolem 2. Co jsem také nepobral je koncept. Jako víc temnější (páni, nová móda) a děsivější reboot X-menů bych pochopil. Proč ho ale nejdřív zabit hodinou nudy a pak teprve chytit dech?

• 29.4.2021  11:30
    Konvoj (2017)

O filmu jsem si nic nepřečetl a bylo to dobře. Tím jak se postupně vykládají karty na stůl a přichází odpovědi (proč sakra chce ředitel jako velitele transportu zkrachovalo smažku co sotva stojí na nohou?) se stává film zajímavější a zajímavější. Bohužel na svůj strop narazí příliš brzo a do šedého průměru ho sráží hlavně (některé) groteskní postavy a příliš časté změny nálad/názorů postav. Ty otáčky o 180 prakticky z minuty na minutu mě iritovaly asi nejvíc. Díky tomu tomu to opravdu na 4 hvězdičky nemá.

• 28.4.2021  08:05

Každý ojebává každého a tváří se při tom drsně. Začátek mě bavil, pak se to překopilo v prapodivnou grotesku. Osobně jsem v tom cítil hlavně to “morální ponaučení” a “skaženou společnost” jakou servírovala totalitní kinematografie ČSSR. Asi nejvíc film ztratil “noční” akcí na pláži. Jako vážně natočil v roce 2020 noční scénu ve dne s filtrem na kameře??? To byla neskutečná do očí bijící trapnost...

• 28.4.2021  07:51

Neskutečně debilní a nudný film bez konce. Už jen to jak se šetřilo na startu (nejméně záživně natočený start rakety v historii) a konec evokující pocit “došly peníze a nápady” jsou jen dvě z řady totálních selhání. Proč to má skoro 2 hodiny taky nepochopím. A kostra zápletky? Měl mě varovat Joe Penna aka “kupec-sedlák v jedné osobě”.

• 26.4.2021  17:59

Tak tohle byl mazec. Sakra dlouhý, ale pořad mazec. Po stránce kulis a výpravy neskutečný. Nešlo nic než jen zírat. Co mě pobavilo, byla ta podobnost čínských uniforem s německou :). Samozřejmě, film obsahuje větší než malé množství LOL teatrálních momentů (telefonní kabel přes most bereme jako jeden za všechny). To že se ale na druhou stranu neštíti střelby do vlastních řad (a to doslova), beru jako známku soudního rozumu a snahy o trochu té černé do záplavy bílé (respektive rudo-žluté).

• 25.4.2021  18:42

Brutální. Ale jakože brutálně brutální. Co ale nepochopím, je jak může někdo v animaci vyrobit akci a použít roztřesenou kameru a ještě nepřehledný střih... jako u blbce bez talentu v roli režiséra akčního filmu to pochopím, ale proč u kompletní počítačové animace?

• 25.4.2021  18:20

Na moderní asijskou řezničinu se tam během akce až moc stříhá (režisér asi pochytil západní manýry). Také mě celkem zklamala první hodina filmu. Prakticky nic se tam neděje. Spád dostanou věci až ke konci, nicměně závěr je na můj vkus hodně přes závit.

• 25.4.2021  16:20

Takže návrat Ušatého Rypáka, jako by se nic nestalo? Navíc po tom co se nazobal a někdo tady slíbil, že všechny nazobance vyhladí? Prostě tyhle nekonzistentní kokotiny my lezou krkem. Když do toho namíchám Kapitána Falcona a zparchantění agentky Carterové, opravdu blahem na závěrem nechrochtám.

• 25.4.2021  15:03

By mě zajímalo, jestli to, že Ušatej Rypák dostal přes paprče bylo díky nevoli fanoušků, nebo se s tím počítalo předem. Každopádně ani to epizodu nezachránilo. Rozbředlejší a otravnější nálož keců si snad schovávali pro jednu epizodu naschvál. Takže prakticky stačí se podívat na prvních 10 minut a pak můžete skočit na další epizodu.

• 25.4.2021  14:31

Nejlepší epizoda seriálu? Tak to ani omylem. Do poloviny se jen žvaní, pak nastoupí Kapitán Ušatej Rypák a Wakanda dutiny a chovají se jako vymaštěná namachrovaná paka. Asi nejvíc pobavila Václavská pasáž s vyretušovaným “Václavem na chcíplém koni”, ale to nijak hodnocení nezachrání. A ta kokotská reakce “teroristů” po tom co to poskok schytal? Se jako lekli “to jsme vlastně nechtěli”? Naprostá idiocie...

• 25.4.2021  08:56

Přesně tohle je to co jsem od seriálu čekal. Recyklace vedlejších postav z MU filmů zabalené do skoro-filmového-kabátu. Jediný kdo mě brutálně vytáčí je “Kapitán Rypák” jakmile je na obrazovce.

• 25.4.2021  07:50

Vážně větší plivanec na postavu Kapitána Ameriky Marvel udělat nemohl. Navíc volba herce byla dost nevhodná... jsem snad jediný komu připadá v masce jako “ušatý rypák”? Pak ta alibistická zápletka (oni věděli že se to nebude líbit tak to musí návrat i do scénáře). To jako nešlo se držely jen dvou postav v názvu? Jako duo funguji perfektně a myšlenka zapojit další postavy (z MU filmů) prostě funguje sama o sobě fajn.

• 25.4.2021  07:37

Nevím co se to děje. Jestli stárnou nebo co, nebo už mě prostě nebaví se dívat na ty spin-offy za každou cenu. Jako úvod super a možná až moc v DC stylu (přeplácaný). Pak nastane podivné konverzační psycho cvičení a jakmile dojde na “ségra nemá peníze” doslova mě to sralo. A pak “bomba na závěr” v duchu “každý je nahraditelný” a prachy musí téct... to už je vážně jako DC a tak nějak zpětně oceňuji Wanda Vision (která mi lezla krkem).

• 24.4.2021  19:15

Tady se prostě počítá s tím, že když se ukáže na obrazovce chodící lednička, není nutný komentář protože “modří už vědí“. Osobně se počítám mezi “modré” pouze částečně. Respektive pro mě jediné setkání s MK byl film z roku 1995 (nic jiného.. žádná hra ani jiný film). Ten jsem viděl snad 10x a považoval za naprostý základ k recenzi této předělávky 1/4 století později. Tedy telegraficky: soundtrack horší (o dost), triky lepší (o sakra dost), brutalita úplně na jiném levelu, děj (nebo to co slepuje mezi sebou souboje) horší a tak nějak víc tupé. Otázka je zda to někomu u tohohle filmu bude vůbec vadit. Co mě pobavilo, byl na chlup stejný 4-ruký Goro. Toho snad doslova okopírovali :D. Finální dojem = je to jiné po všech stránkách a zároveň tak stejné...

• 24.4.2021  14:48
    Evropské kmeny - 6. kapitola (E06) (epizoda) (2021)

Tak tohle byl vrchol trapnosti. Ať už scéna na hranicích, nebo souboj v aréně. Scenáristická perla jedna vedle druhé. Navíc ten konec ne-konec... fakt nikdy víc.

• 24.4.2021  14:34
    Evropské kmeny (TV seriál) (2021)

Skutečně nudný a nekonzistentní seriál co prostě neumí ani pořádně vtáhnout do děje. Neumí ani vysvětlit “pravidla hry” (jako sakra k čemu přesně je vlastně ta debilní kostka a jaké má možnosti... z toho co jsem viděl celkem nic moc nezvládá - než se ji přetížení baterky). Výběr herců doslova příšernost (karikatury neskutečné). Postavy se chovají zcela racionálně (tedy scénář je jedna obrovská zoufalost). Jediné co funguje jsou kulisy a prostředí. Navíc, co doslova nesnáším je neuzavřený příběh. Vážně si myslí, že tohle bude na víc než jednu řadu?

• 24.4.2021  14:20

Na to, že jde o předposlední díl je tu nějak moc času na tanečky o ničem. Také jsem si všiml, jak se seriál odfláknutý (ani kontinuitu záběrů mezi střihy neudrží). Definitivní ztráta času.

• 24.4.2021  12:55

Běželo to 4 minuty a už mě to vytočilo... vážně jsou postavy tak debilní? Další co mě příšerně vytáčí, jsou ty hrátky na cudnost. Proč musí být ve scénáři sex, když prvoplán je jen divadlo a přilepené vlasy. Jen to celý scénář degraduje. Na co si zase Net-raich hraje? Navíc se čím dál víc potvrzuje naprosto příšerný výběr herců. Přehrávání nebo jeden debilní výraz. Nic jiného se čekat nedá.

• 24.4.2021  12:07

Nechápu, jak může být děj tak neskutečně nezáživný. Sledujeme 3 příběhové linky a ani jedna neumí udržet tempo. Ve všech se jen žvaní (bez výrazného vysvětlení jak svět funguje) a děj se točí v kruhu. Vypadá to sice dobře, ale je to strašná dějová zoufalost.

• 24.4.2021  11:42

Totálně debilní dialogy (postavy prostě nepokládají správné/přirozené otázky v dané situaci) a totálně debilní chování postav (proč mu utekl, aby se pro něj vrátil?). Vše jinak vypadá dobře. Jen do sebe zoufale nezapadá. Koncept celého světa nedrží pohromadě.

• 23.4.2021  18:51
    Evropské kmeny - 1. kapitola (E01) (epizoda) (2021)

Uběhlo deset minut a já cítil odpad. Postavy naprosto strašné (jakmile přehrávající bizardní existence na podpatcích začala německy mluvit o nadvládě nad Evropou neubránil jsem se smíchu) a provedení spíš tak průměr. Co mi naprosto chybělo je vtažení do příběhu. Něco co mě bude motivovat tomu dát několik hodin života... prostě to co jiné seriály bez potíží zvládnou. Protože jestli tohle mě být ten správný pilot co “navnadi” a prodá to nejlepší, bude to tragédie...

• 23.4.2021  16:57
    Seobok (2021)

Sci-fi mám rád, proto jsem ochoten akceptovat existenci “růžového slona” bez velkých obtíží. Co ale akceptovat prostě nemůžu je všude přítomná nuda pramenící z konverzačního cvičení (ve které se celý film zvrhnul). Navíc, co mě zabíjí je idiocie postav a děje. Prostě, růžový slon potřebuje pravidelně vitamíny a oni si sebou na cestu žádné nevezmou... růžový slon je “nesmrtelný” a oni ho chtějí zastřelit!? Dále, vážně si na ochranu unikátu (jako je růžový slon) najmou mamlase co jim občas omdlí? Nemluvě o tom, že se chová neon-stop jako protivné, neurotické hovado.

• 22.4.2021  21:08
    Bojovník - Série 2 (série) (2020)

Druhá řada už není úplně ono. Sice soubojů je víc a jsou velkolepější, nicméně začínám mít pocit, že budeme sledovat nekonečný seriál. Osobně nemám rád neuzavřené série (kdo si má po roce pamatovat kde se skončilo). Navíc mi přišlo pár epizod zbytečně samoůčelových (a čitelných). Jako bych už je někde viděl.

• 20.4.2021  15:06
    Bojovník - Série 1 (série) (2019)

Seriálu jsem se chvíli vyhýbal (jsem už příliš starý na wire-fu rubačky). Co mě zlomilo bylo doporučení + fakt, že sérii natočil Cinemax. A provedení tomu odpovídá. Navíc fakt, že děj není postaven jen na tom jak se někdo rube a když už na to dojde stojí to za to staví sérii do úplně jiného světla.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64