Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 683)

plakát

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Čekal jsem něco ve stylu kraťasů se Scratem. No spletl jsem se. Co mě pobavilo je přetáčení úvodního Marvel jinglu (které jsem začal poprvé přetáčet ve stejné chvíli jako Groot :)), co mě doslova nasralo je délka závěrečných titulků u každé epizody cca 2,5 minuty. Tedy regulérně polovina stopáže epizody. Dál zábavnost... Obrovský rozdíl v epizodách. Je znát, že nápady prostě nebyly. Forma převálcovala obsah. Více u jednotlivých epizod.

plakát

Já jsem Groot - Maličký (2022) (epizoda)

Přišlo mi, že zcela chyběla nosná myšlenka, tak se slepily dvě. Hnízdo+minisvět. Ani jedna není pecka.

plakát

Já jsem Groot - Vetřelec (2022) (epizoda)

No tak tohle nezafungovalo (resp. pouze jen to poslední “Já jsem Groot”, kdy jsem poprvé zcela jasně rozumněl :))

plakát

Westworld - Metanoia (2022) (epizoda)

Seriál jde s každou epizodou víc dolů. To že se kopíruje kde může (ta inspirace harvesterem - včetně zvuku - je nebetyčná) a scénář se v těch kličkách začíná ztrácet. Jako vážně odkazujete na druhou řadu? A ten poslední (rádoby) mind-fuck akorát vše zabil. Dolores není viděť? A jako s kým se celou dobu bavila?

plakát

Resident Evil: Vendeta (2017)

Rozhodně lepší než minule, jestli lepší než předminule si nejsem jist. Máme tu tradičně Leona a bonusově i Chrise. Lehce se odkazuje na Racoon City, dokonce i filmoví maskoti (dobrmani) proběhnou. Takže vlastně celkem v pohodě. Ano, ty nekonečné zásobníky bílý do oči hodně a ten souboj 1:1 s pistolemi byl více méně LOL. Jako celek je čím ale moc fajn a v kontextu všeho co pod značkou “Resident Evil” vzniká je to rozhodně nadstandard.

Predátor: Kořist (2022)

Jasně. V osmnáctém století řešili diverzitu u Komančů tak moc, že klidně nechali pipku probíhat s lovci po lese, místo toho aby seděla na prdeli v táboře a starala se (jako ostatní squaw) o chod osady. Už tohle mě vytočilo natolik, že jsem sundal hvězdičku. O další hvězdičku film prisel tím, že prakticky 1/2 stopáže filmu se děje prd. Druhá polovina za to je neskutečný mazec. Vše funguje, nápady se nevykrádají (ta scéna v bažině měla na mále) a děj se vyvíjí celkem nepředvídatelně. Za naprostý nářez považuji provázání na Predátora 2 formou použití stejné rekvizity - křesadlové pistole ze závěru filmu s textem “Raphael Adolini 1715”. Tu samou zbraň totiž tady má jistý Raphael a potitulková animace naznačí jak se dostala do ruky Dannyho Glovera o nějakých 280 let později.

plakát

Westworld - Fidelity (2022) (epizoda)

To, že epizoda začne něčím co naprosto nesouvisí s epizodou minule (a je příběhově zcela zbytečná ztráta času), je už standard. Nějaké nové postavy… no big deal. Pak se dostáváme (konečně) zpět k linii Mave. Ta totiž jako jediná skrývá potenciál v tom aby se děj pohnul. Bohužel tam nezůstaneme na dlouho, protože je třeba míchat guláš (a tlemit se jak děsný mind-fuck se to zase chystá) přichází Caleb. Upřímně ta 25 minuta vše totálně posrala (a jasně, vykecávej se s pistolí v ruce). Jako celek nic víc než průměr ze kterého jsem měl pocit, že koukám místo Matrixu na Hranu zítřka.

Ovládací panel