Fallout - Radio (2024) (epizoda)

Aktuálně 92%? no tak to fakt ne… už od začátku epizoda vrstvi jednu hovadinu druhou. Asi největší byla “vyhnanství” (jako testovací subjekty nikam nemohli a najednou můžou?), dále to vrácení jádra… tak snad víme, kde je to původní, ne? Dojdou pro původní a pak vrátím tohle… dále moula s rozdrcenou nohou, probíhá si jak laňka dny s “golfovým vakem” na zádech a stále naživu… manžel napíchne náramek a pak tu AKTIVNÍ štěnici zahodí do koše (už jen ta myšlenka ji vyhodit a ne zničit byla na facku). …proč se idiot vrací k Bratrstvu? Osobně mě potěšil Erick Estrada. Fajn epizodní rolička. Paradoxně nejzajímavější je (najednou) děj okolo Vault 33, kde se děj epizody odehrává nejméně.

Fallout - Past (2024) (epizoda)

Díky (opět) grotesknímu DEI flashbacku se dozvíme, že Vault 4 jsou vědci. Na to také stačilo méně než 10 minut… v něm se ale odehrává většina epizody a já se nemůžu ubránit pocitu vycpávková epizody. To jako nejsou otevřená jiná témata k dotažení? Vše se propojí až po 50ti minutách. Za mě to mohlo jít rozhodně rychleji.

Fallout - Minulost (2024) (epizoda)

Linky černoch a pipka se propojily a vznikla nejotravnější (a nejužívanější) linka seriálu a zabírá nejvíce stopáže. A okolo nejzajímavější informace (co je ve Vaultu 31) se chodí jako okolo horké kaše. Pozn.: páže kulhá a ještě táhne “golfový vak” a stejně ho nejsou schopni dohnat. Tohle opravdu nefunguje.

Fallout - Ghúlové (2024) (epizoda)

Konečně zajímavá věc - a vyloženě mě štve, že se informace nedávkují rychleji - a to Vault 32. To drželo epizodu. Další (pro mě) nečekaná věc je, že “Red skull” není sám, ale je jich víc… ale zase (na to že mají celou epizodu) chybí info o jejich původu. Dál co mě vyloženě naštvalo je: 1) proč přišíval prst, když ji hodlá rozřezat? 2) na to že šla kilometry bez jedné boty (naboso), měla pořad nožku jak nemluvně.

Fallout - Hlava (2024) (epizoda)

A máme tu sešup. 1) flashback intro bylo jako smutná parodie - pohled na štáb byl vizuální groteska a obsahově zbytečný. 2) cokoliv z Vaultu 33 mě už nezajímá (hlavní linie se odehrává jinde) nemluvě o tom, že se chovají jako dementi (viz kauza věznice). 3) proč neměla pipka tu hlavu v batůžku? (beztak tam má kraviny). 4) černoch se chová jako dutina (a v jeho lince byla zase nějaká protivná asiatka - jako v Halo… to neumí hrát jinak?). Jediné co mě opravdu pobavilo je poslední minuta před titulky (ale kvůli tomu nadstandard určitě nedám).

Fallout - Cíl (2024) (epizoda)

No… na úvod zase nová linka (pejsek), souvislost nula. Pozn.: útěk před rotačním kulometem pobavil. Pak střih za pipkou… a hele zase pejsek. Pak černoch… zase pejsek. Zase černoch. A to běží děj 15 minut… jo tak ony se linky prolínají. OK. Konečně se taky seriál obtěžuje s nějakým vysvětlováním a o dost méně se hraje na umění (zpomalené záběry a hudba z padesátek). A také žádní “oni”. Tohle funguje.

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Tak je na čase těch aktuálních 94% zestřízlivět. Hru jsem nehrál, takže žádná nostalgie u mě nefunguje (a zároveň ani případné rozčarování, že někdo jen parazituje na názvu co má fanouškovskou základnu). Takže co jsem to viděl. Ve světě Fallout v roce 2075 došlo k jaderné válce (úvod cca 5 minut). Pak střih o 219 let později na linku “pipka” (protože je to silná ženská postava). Pak tu máme linku “černoch” (cokoli jen ne hetero běloch). Ani ne v polovině přichází na scénu první duševně nevyzrála herečka/postava (mluví o sobě v možném čísle… proto dostala roli). Kdykoliv promluví vůbec nevím jestli mluvila o sobě nebo o skupině… no a pár minut před koncem se spustí nějaká western linka (s návazností na úvod) s borcem co vypadá jako Red Skull a je mu cca 270 let. Vzájemná spojitost mezi linkami nula, snaha vysvětlit post-apo svět Fallout nula. A to že tam párkrát vystřikne (krev, …sex byl v oblečení) žádné extra body nedá.

Fallout (2024) (seriál)

Pro Fallout herní nadšence: intro je z roku 2075, následně se pokračuje v roce 2294. Teď něco pro ty co plánují konzumovat “prostě seriál”: Je to asi tak o parníkovou flotilu lepší než loňský Last of us (se kterým se srovnání jako další herní adaptací nabízí). Casting je přísně diverzně (tedy groteskně) tabulkový a dokonce obsahuje bezpohlavní postavu (která logicky musí mít výrazný part a nesmí umřít). Scénář a chování postav (silná ženská postava a černoch) je více než občas debilní (protože tu debilitu scénář plánuje za pár chvil vyřešit/využít), je tedy hloupě účelový. Ale je zábavný a hlavně v rámci řady uzavřený. Seriál má také své “vtipně krvavé” momenty (což se počítá) a sakra dobrý vizuál. Podrobně u jednotlivých epizod.

Problém tří těles - Jedině pokrok (2024) (epizoda) odpad!

Směr kam děj jede mě hrozně vytáčí. Snad možná víc než ta labilní woke pinda (která je největší komická figurka seriálu). 100% děje jsou buď nelogické kraviny nebo nudné kecy o ničem.

Jedeme na teambuilding (2023)

Sarkasmus až na dřeň (což není pochvala), kdy nutno uznat u párkrát jsem se zasmál (většinu času, ale jen nevěřícně zíral). Závěr je už lobotomie až moc.