Delukse (2019) (seriál)

Za mňa jeden z podarených slovenských seriálov, kde som milovala plno postáv, najmä Dano Fisher sa skvele ukázal. Tuli Vojtek ako spupný majiteľ a Roman Pomajbo ako jeho žiarlivý náprotivok, Alex Bárta alebo Majo Mitaš ako manažéri na úrovni, Ľubo Paulovič ako rozvážny a vševedúci barman a celý tím, ktorý odviedol skvelú prácu. Od hudby, kostýmov, scén a dialógov jeden podarený počin, ktorý si púšťam opakovane :)

Voda, čo ma drží nad vodou (2019)

Veľmi pekný počin, ktorý divákovi priblíži nedokonalého človeka s dokonalými básňami. Temnú verziu piesne Voda čo ma drží nad vodou by niekto mohol pokojne spracovať a vydať, nech ju z času na čas môžem počúvať, pripomenulo mi to Knechtovej krásnu verziu v Dolinách.

Lída Baarová (2016)

DOsť podceňovaný film u nás, ako pozerám, čo sa mi na tom celom nepáčilo bol akurát ten zvláštny koniec a scéna na orlíčkovi a tie tváre v onhi - to skazilo celú atmosféru a silu scény. Ináč niet čo vytknúť, jeden z lepších počinov :)

Stena (1981) (TV film)

Výborné a vtipné :) Tieto inscenácie mám veľmi rada, stará garda hercov... kvalitnejšie, ako tieto terajšie voloviny.

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Jednu hviezdičku za Hilmerovej kabelku a Lojove sako. Ináč je tento seriál obrovským sklamaním. Keby ho skončili jednou, či dvoma sériami, ešte by bol ok, pretože o víne a rozhádaných rodinách sme tu ešte seriál nemali. Pri týchto seriáloch musia ľudia tieto seriály dopozerať len zo zo zotrvačnosti.

Zoo (2016) (seriál)

Skončilo sa to síce tak americky, všetci a všetko šťastní, ale napriek tomu, keď nazriem do koryta so slovenskými seriálmi, tento je jeden z mála, ktorý je obstojný. Sú aj lepšie, sú aj horšie, toto je taký zlatý, príjemný stred, a vidno, že aspoň tuto scenáristi/tky nezlyhali, ako pri Búrlivom víne a jemu podobným seriálom.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Super, akurát by som film skrátila o takú polhodinku, niektoré časti boli trošku zdĺhavé. Zaslúžený Oscar pre Leonarda.

Kolonie (2015)

Dufam, ze ho nominuju na Oscara.

Agáva (2016)

Veľmi ťažkopádny film. Nakoľko mám rada drámy, tak mám rada aj ich dynamickosť a dramatickosť, keď už je to dráma, ale tuto som bola sklamaná poniektorými "odveci" reakciami, ktoré ani neboli podložené hudbou, ani ničím. Chýbala tomu jednoducho šťava, konanie postáv bolo občas až príliš nekorešpondujúce s ich charaktermi. Vizuálne je film krásny, ale obsahovo je nedotiahnutý. Ako už bolo niekde spomenuté, isté situácie jednoducho "nastali", repliky boli strašne umelé, scény čudné. Celkovo bol ten film čudný.