Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (1 119)

plakát

Star Trek: Picard - Watcher (2022) (epizoda)

Tak 2,5*, trochu tam chybí drajv a logika (řízení Sedmé), ale pořád jsem zvědav, co se z toho vyvine...

plakát

Star Trek: Picard - Penance (2022) (epizoda)

Sympaticky se to rozjelo, hodně mi to příběhem připomíná staré TNG. Dobrá gradace, ta správná chuť pokračovat. Z královny jde strach, nejistota dění všude kolem. Pojďme na další díl!

plakát

Star Trek: Picard - The Star Gazer (2022) (epizoda)

Trochu vlažnější úvod. Tak chcete mě nalákat nebo ne? Aha, Borgové... Hmm, hustá loď. Tvl královna, ta poněkud upgradovala od posledně! A Q??? Oooukej, wow efekt bychom měli, pojďte mi naservírovat poutavej příběh, čekám!

Top Gun: Maverick (2022)

Vlastně nevím, co dělá tento film takovou peckou. Je to vizuál? Tak to rozhodně, letecký scény jsou prudce věrný. Ale není to žádnej dokument. Tak co dál? Příběh? Inu, ten taky není pro tenhle film úplně blbej. Všecko vlastně funguje tak jak má. Chemie mezi postavama? Tak určitě, zcela předpisově filmové. Atmosféra? Jasně že jo, sice je to nalajnovaný, bez překvapení, ale stejně se na to čučí zaraženě v sedačce, oči upřený do plátna a spokojeně nadzvedlé koutky. Přidej plný, ale kultivovaně se chovající kino, bombová hudba, humor. Je to jako složit ze skvělých ingrediencí tradiční jídlo. Chutný, lahodný, pochutnáš si a už když jíš, víš, že si příště dáš zas. Takovej je Maverick. Takže co teda dělá tento film takovou peckou? Všecko. Poctivej, emerickej, řemeslně dokonale zvládnutej film, kterej prostě chceš vidět ještě jednou. A to v kině.

Seveřan (2022)

Vynikající, brutální, drsná, a aby bylo jasno, tak myslím FAKT DRSNÁ, filmová jízda, s dokonalou výpravou a hodně naštvanou hlavní postavou. Velká spokojenost.

The Batman (2022)

Dlouhý. Ale taky temný. Noirový. Detektivní. Vtahující. Epický. Nelítostivý. Překvapivý. Nezapomenutelný. No dobrý. Je to fakt dlouhý, ale délku neberu jako mínus, i když by se 20 minut škrtnout dalo, téhleté noirové detektivce ta natáhnutá délka sedí. Nepodíval jsem se ani jednou na hodinky, nenudil jsem se a naopak jsem názoru, že jsem měl tu čest s nejlepším Batmanem. Herci 100%, hudba jakbysmet, zážitek dokonalý. Jo, je březen, ale já troubím Batmana za film roku.

Paul (2011)

Celá trojice hlavních Ňoumů funguje spolehlivě a nejskvotnější jsou popíchnuté US/UK stereotypy. Ty US víc.

Díra (2019)

Nápad super, atmo přítomný, než aby se něco vysvětlilo, tak zůstane nezodpovězeno a otevřeno. Tím pádem mě konec vlastně ani nepřekvapil. A nenaštval.

Nebe (2021)

Hodně to ve mně rezonuje. Důležitý dokument s apelujícím sdělením. Viděl jsem v kině, vyslechl následně další povídání od autora a koupil si knihu, kterou též doporučuju. Jedno je jistý a říkám to pořád. Máme se v naší zemičce moc dobře.

Ovládací panel