Návrat do budoucnosti (1985)

Příjemně střeštěné scífko s několika nezapomenutelnými vtípky. Jinak ale trochu nerozvinuté, přijde mi. Spielbergovina jde z tohoto díla cítit na hony daleko, což ale neznamená nic špatného. Tři a vícjakpůl.

Zvíře (2001)

Žel, dosti slabé, těžit jen z přitroublých gagů. Byť se Rob Schneider snaží držet film svými křečovitými výrazy a ksichtěním se, nedaří se mu zachránit jinak celkem zbytečný počin. Jeden a půl hvězdy. Jedno zhlédnutí neublíží.

Rafťáci (2006)

Nepříliš chutná, oschlá jednohubka s divnou pachutí po polknutí.

Tropická bouře (2008)

Enormně dobrý relaxační film, s proklatě ostrou mluvou a prostředím. Jízda, která nepolevuje a těší každou minutou, ať to jsou řežebné hlášky, chytře parodované filmy, bezvadně hrající herci či ohnivé efekty. Prostředí super, anglická mluva těší a salva vtipných průpovídek zaručuje čistou komediální jízdu, kterou si dobře naladěný člověk velmi dobře užije.

Lebkouni (1989) (seriál)

Spousta dílů se dala v pohodě sledovat, námět dělá seriál zajímavým. Viděl jsem hodně dílů a nijak jsem neutrpěl.

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Občas docela zajímavé a docela moderně točené, takže pro náročné prepubertální obecenstvo jistě poutavé.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Úžasné. Totálně bezchybný Star Trekovský akční nářez, kterému nechybí vůbec nic a dává vše, co Star Trek může nabídnout, především excelentně účinkující posádku Enterprise a to bez vyjímky, výborný příběh, mrazivě děsivého záporáka, neustávající vývoj kupředu (Romulané) a hlavně ohromující množství akce, které desátému Star Trek filmu tak moc sluší a překvapuje. Nemesis na mne udělal hluboký dojem a překvapil, neboť se atmoséfricky vyrovnal Prvnímu kontaktu, který byl taktéž odzbrojujícím. Tleskám, klaním se a lituji, že jsem neviděl v kině. Bez váhání 5 hvězdiček.

Život je krásný (1997)

Milé, romantické, Italsky vtipné, ale film mnou nedokázal pohnout. A to je divné, když tu o dojmutí jde přímočaře. Jsou tu skeče a momenty jak z grotesky a pak dramatické momenty, které jsou stále za mírně komediální oponou a to mi zkrátka nedalo žádné hlubší emoce. Čekal jsem o dost víc. Begnini zkrátka měl svou komediálnost postavy krotit, protože ve vážných momentech mu to slušelo mnohem více, než v těch, kde se stále jen přitrouble usmívá, chodí a padá. Mimochodem, nemohu se zbavit pocitu, že ten malý klučina se do filmu dostal jen díky své milé tvářičce, nikoliv pro své herecké (ne)nadání.

Tootsie (1982)

Celkem vtipné, ovšem v nadprůměru film drží jen a jen Dustin Hoffman.