Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

LinkedIn: Tom_Lachtan

106 bodů

Můj deníček

 • 6.6.2015 v 15:12

  Důvod, proč konečně začít číst Lovecrafta

  kéž bych věděl, kdo to namluvil.

 • 9.5.2015 v 12:30

  Zdeněk Liška - hudbomág století minulého

  povídka z filmu pražské noci

 • 29.3.2015 v 22:19

  O Děsivých entitách

  Nechť se jdou všichni horroráři světa zahrabat, nikdo nevytvoří nic děsivěji působícího, než černobílá verze teletubies. Chci remake v nějaké dostatečně zvrhlé režii.

  drze ukradeno z http://www.boredpanda.com/

  O Děsivých entitách
 • 12.3.2015 v 16:42

  Sbohem, sire Terry!

  No, ne že by se to nedalo čekat, Alzheimer je svině, pořád je to ale hodně smutná zpráva, svět právě opustila živoucí (ha, černý humor!) legenda.  Díky za ty desítky hodin skvělé zábavy strávené se Zeměplochou, Mrakoplašem, Noční hlídkou, Stařenkou Oggovou, se zlodějskejma fíglama, co kradou bůhovada...

  Ale na druhou stranu, Smrť se konečně setká se svým tvůrcem..

  a já slibuju, že budu hodnej na všechny želvy

   

   

   "Čas je droga. Když ho užíváte příliš mnoho, zahubí vás."

  sir Terence David John Pratchett, malí bohové

  Sbohem, sire Terry!
 • 24.2.2015 v 19:35

  Na hadim vocase...

  ...Na krku oprátku...

   

  [přítomno ve filmu Kobry a Užovky]

 • 7.2.2015 v 20:29

  Sléváček

  Dobrý čaj potřebuje krom dobré vody i dobré nádobí, jelikož se mi na mé skleněné  konvičce neustále zvětšovala prasklina, pořídil jsem si za ní náladu, taktéž universální, se stejným objemem (200 ml) a kulatým tvarem, vhodným na oolongy, ale i na většinu dalších čajů, náhrada je nádherný bílý slévaček nejasného původu, sice vypadá trochu jako japonský hóhin, ale u těch jsem zas nikdy neviděl podobná "křidélka" na držení, takže klidně může být i čínského původu (koneckonců, co čajového japonského nemá prapůvodní vzor v číně)... Ovšem to je nepodstatné, s touhle nádobou se nádherně pracuje, je elegantní... Úžasná věc (byť oproti skleněnce déle slévá, na což si budu muset při přípravě zvyknout).

  Sléváček
 • 6.2.2015 v 20:08

  Ghost in the Shell - Making of Cyborg

  Tahle písnička ze soundtracku je neskutečně geniální (obzvlášť při úvodní titulkové sekvenci), o to víc mrzí, že dneska se už další filmovej Kyberpunk jen tak nezjeví a když, tak nebude dosahovat (alespoň pro mě) kvalit, jako Blade Runner a právě ghost in the shell... Asi si půjdu počíst Neuromancera..

  Ano, duch ve schránce má sice hromadu pokračování, ale žádné nemá tak božskou atmosféru a hraná předělávka ji nebude moc mít už z principu (byť se na tenhle remake jinak docela těším).

 • 30.12.2014 v 20:45

  Jak zneškodinit útočníka?

  Blíží se nový rok a to značí, že se blíží jediná opravdu důležitá změna ve všech kancelářích, dílnách a všude jinde, nové kalendáře, dost často reklamní a jelikož já osobně pracuju se seniory, tak nám přistál na stole kalendář od města s radami pro seniory jak se chovat když hoří, jaká je první pomoc atd. A co má taková osmdesátiletá babička udělat, je-li přepadena útočníkem ?  Zařvat HURÁ a pozvracet ho!!

  Jak zneškodinit útočníka?
 • 2.12.2014 v 22:14

  dobře, já si nemůžu pomoct, ale tohle je prostě boží..

  /-/     /-/

 • 26.11.2014 v 17:01

  O debilitách tam, kde by bylo radno aby absentovali, aneb history revue speciál ala history bulvár na druhou

  Předně, časopis History revue o kterém tu píšu nečtu, takže může být teoreticky  psáván dobře, mě osobně se do ploutví dostala jeho speciální verze s názvem " 88 klíčových okamžiků dějin " kterou jsem si koupil, jako ideální zástupce něčeho, co číst ve vaně, když mám zrovna něco rozečteného v kindlu, který do vany vážně tahat nebudu.

   Hned první zhovadilost hodná leda bídného bulváru se mi zjevila před očima na osmé stránce (možná i dřív, ale to jsem vynechal), tématem je totiž Alexander Veliký a na jedné jediné stránce je snad sedmkrát vzpomenuto, že byl homosexuál a že jeho přítel Hefaistón byl jeho milencem. To jako KURVA vážně!? Bez jediné zmínce o tom, že je to pouze teorie, na které se shodují především senzacechtivá média? Jasně,  v době své nejspíš prznil cokoliv co před ním roztáhlo, ale takhle přehánět bez oponentního názoru je zhovadilost, obzvlášť když to s tématem článku, který je o tom, kterak zemřel zcela mimo.

  A hle, druhá píčovina hned o řádek vedle!

  dovolím si citovat malé okénko

   

  " GIGANTICKÉ SLUNEČNÍ HODINY "

  Chufuvova (cheopsova) pyramida, jediný zachovalý starověký div světa,

  šokuje  dodnes svými rozměry (následuje vynechaná část popisující poměr

  na hektary a na universální jednotku v podobě václavského náměstí a a věta o

  druhé světové a vojácích používajících vrchol pyramidy bez špičky jako pozorovatelny). 

  Pyramida také může sloužit spolu s kamennými deskami, které ji obklopují jako

  sluneční hodiny (pokračuje dále.)....

   

  Co to do prdele má znamenat?? Absolutní báchorkystický text, bez jediného odkazu na nějakou studii, bez jediného důkazu a dokonce ani bez jediného otazníku, který by naznačoval že se jedná o jednu z možných verzí a jsou tak pyramidální hodiny prezentované jako čisto čistá pravda... Ne! ODPAD. (ano, tam přesně tenhle časopis patří)

   

  ani pod jedním z článků není podepsán autor. Nedivím se.

   

  Ještě že u nás existují populárně naučné časopisy  věnující se historii dělané kvalitně, třeba živá historie.

   

  Zdar