Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 25.5.2020  20:28
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

série 1: Seriálové Kingovky mě začínají bavit. No, spíš jsou to rozmáchlejší minisérie, u mě osobně to začal Outsider a tak jsem řekl, proč nezkusit něco z tohohle divného městečka, plného odkazů, na jiné Kingoviny ("říkám si tak podle strýčka, prý se pokusil v jednom opuštěném horském středisku pozabíjet rodinu sekyrou"). Atmosféra je tu hutná tak, že by i rákosníčkovo mlha mohla závidět a opírá se o výborně napsané postavy, které mě baví svou naprosto nedokonalostí a přirozeností, kde jedinou vadou na kráse je hlavní role A. Hollanda, který střídá dva a půl výrazu a přehrají ho všichni přítomní (včetně rozkošné Melanie Lynskey, která hraje naprosto úžasnou, lehce neurotickou osobu a je naprosto rozkošná a bavila mě mnohem víc, než všechny její výstřihy co měla ve dvou a půl chlapa dohromady. Pokud máte problém s budováním mytologie místa a postav, třeba ve druhém To, budete mít pravděpodobně problém i tady, ale mě to baví, stejně jako pro mnoho lidí anti-klimatické zakončení a jako bonus je tu perfektní ztvárnění postavy s Alzheimerem.

• 25.5.2020  20:27
    Castle Rock - Série 1 (série) (2018)

• 18.5.2020  13:31
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Tenhle projekt původně začínal jako dokumentární freska, respektive, její hrané pasáže, což je na scénáři bohužel znát i ve výsledném filmu. Jednotlivé, orámované scény vlastně nejsou vůbec špatné, mnohé z nich dobře ilustrují atmosféru a Moravec sám působí, v rámci možností, jako životná postava, byť předabování trochu trhá za uši (není to tím, že by bylo přemluvení nekvalitně provedeno, jen je to značně patrné a působí to zvláštně). Hlavní problém je s tím, že celkové rámcování není dostatečně silné a na několika místech se skáče dost chaoticky, některé zásadní události jsou vyřešené doslova za dvě věty Llidice) a přestože je jasné, že nemohli být z rozpočtových důvodů natočeny, rozhodně jim mělo být věnováno víc prostoru v dialozích. První díl je rozhodně lepší, ten by sám stál za hvězdičky čtyři, díl druhý, již plně protektorátní, je bohužel o řád horší. Film průměrný, ilustrace do dějepisu dobrá.

• 12.5.2020  21:19

A hele, tak se konečně Tarantinovi podařilo natočit film, který podle mě není skvělý.. A to říkám jako člověk, co si vyloženě užil Auto zabiják. Jakkoliv mě bavila chemie mezi Pittem a DiCapriem, přišel mi celý film jako sled jednotlivých scének, které v konečném důsledku úplně nefungují a ve finále jsem nedostal ani zábavnou krvavou, přehnanou akci (alá Django), ani silnou dialogovku (alá Gauneři) a bohužel to není ani funční kombinace obého (jako v Osmi hrozných).. Nějak pro mě přes výborné, herecky silné a řemeslně silné jednotlivosti nefunguje vyprávění jako celek. A to mi fakt vadí.

• 12.5.2020  21:07

Tarantinovka, která výborně odsýpá, děj nádherně dávkuje a nebojí se být ryzím béčkem a to sakra zábavným. Rozsekání do pod-epizod tu není samoúčelné a pomáhá tempu, stejně jako dávkování postav (ať už tím, jak se na plátně objevují, nebo tím, kdo je zrovna hlavním vypravěčem). Už dlouho jsem neměl pocit tak příjemně ukončenýho příběhu, jako tady. Když už to žánrově nazývám tarantinovkou, tak malé srovnání, tohle je lepší, než Once upon time in Hollywood a má to lepší, byť pouze inspirovaný, Mensonův gang

• 12.5.2020  20:58
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

Tak já asi budu ideální součást téhle sociální bubliny, kterou by asi bavilo sledovat Tučka i kdyby ve vzletném, artovém sociálním dramatu rozmlouval s hrstí stavebního písku a oblečený jen v kožené spodní prádlo a v kšiltovce s mickey mousem. Satira, humor, nekorektnost a pravidelná dávka mražených pařátků z krůt.

• 12.5.2020  17:50
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Jsem spokojenej. Fakt mám předlohu hodně rád a zbožňuju její náladu, témata a - jakkoliv to zní blbě - určitou slovanskou blízkost. A s výsledkem jsem naprosto spokojenej, tvůrčí vedení pevně drží otěže zaklínačské Klepny a výborně servíruje kombinaci povídek a románové série, velmi povedeně míchá časové linie tak, abychom se o postavách dozvěděli dostatek informací a ctí předlohu sice s úctou, ale naštěstí ne přehnanou. Osobně bych sice ocenil více samotného Geralta, ale to dokážu prominout, vzhledem k tomu, že ve druhé řadě nejspíš z obrazovky moc nesleze a konečně se dostaneme na Kaer Morhen. Přidaný děj v čajodějnické škole mě bavil, neb bylo fajn vidět něco nového v příběhu, co dobře znám. Herci jsou perfektně obsazení, hrají co mají, mávají kolem sebe v kombinaci šermu a tance taky obstojně a snad jen Yennefer může budit překvapení a pokud se někomu zbytek castingu nelíbí, nechť začne laskavě srovnávat s knihama, nikoli herním pokračováním (aneb Geralt nenosí plnovous, neb porost na obličeji nesnáší, Triss není zářivě rudovlasá, ale má barvu kaštanovou atd.) ps: Marigold super!

• 12.5.2020  17:30
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Místy perfektní, místy slabé jako laboratorní myš v pěstním souboji proti klokanovi. Naprosto skvělé scény (hlavně ze začátku seriálu ve válečných scénách) se mísí s naprosto nudnými scénamy, které působí jako béčková romance z německé tv produkce (romance v austrálii, které je věnovaný celý díl). Ono vůbec jakmile nejsme na bojišti/cvičišti/základně, tak kvalita povážlivě upadá a herci nemají takové charisma, aby dokázali takovéto slabší pasáže utáhnout a takové pasáže se s přibývajícími díly bohužel množí a celé vyprávění je tak rozmělněné a rozvleklé, navzdory tématu.

• 12.5.2020  16:57

Esence komiksové nudy, která nepřináší nic zajímavého, většina děje je podle stejné šablony, jako předchozí x-filmy, aneb něco se stane, Xavier a Erik se tváří odcizeně, pak se zas něco stane, vzpomenou si že byli kamarádi a jednou naposled musí spolupracovat a tak pořád dokola.. Dobrá, palec nahoru, že si z toho v jedné scéně dělají srandu - Your always sorry, and there’s always a speech” ale to je málo. A poslední hřebíček do rakve zaklepe naprosto antiherecký výkon Sophie Turner, která jakoukoliv scénu zadusá do prachu tím, že zkrátka neumí hrát a její výkon je jenom o stupeň lepší, než moderování Jaromíra Soukupa.

• 11.5.2020  21:08
    Outsider (TV seriál) (2020)

Velmi dobrá série, která samozřejmě vyniká v napětí (však Kingovka, že jo..), výborně graduje - byť kolem poloviny ztrácí dech, který se po dvou dílech zas vrátí - a nakonec přidává naprosto perfektní obsazení, kde v hlavní roli exceluje proradný padouch (alespoň tak jsem ho do té doby vždy ve filmu viděl) a moc milá černoška, jejíž postava je něco, jako Sheldon Cooper s detektivem Monkem, ovšem jako reálně působící, životná postava a ne jenom sbírka chodících klišé. Ono vůbec jsou tu postavy a jejich vztahy perfektně zpracované, už dlouho jsem neviděl seriál/film s tak uvěřitelnými partnerskými vztahy a to nejen u zamilovaného páru, ale především u manželů, co už mají nějaké to desetiletí za sebou a k tomu neskutečnou rodinnou tragedii. Přesně tohle dělá z Outsidera výjimečné dílo, kde sice někomu nemusí sednout usedlé finále, ale mě naopak velmi vyhovovalo.

• 11.5.2020  16:17
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Damon Lindelof vztyčil gigantický prostředníček všem, kdo tvrdili, že nedokáže napsat vypoinované dílo. A jen tak mimochodem u toho stvořil geniální seriálovou (minisériovou?) záležitost, která vzdává poctu komiksové předloze, věrně se drží jejích motivů a principů, ovšem přesto dokáže přinášet nové a nové paralely, motat zamotané příběhy (a ve finále je bravurně rozmotat) a uvádět známé postavy ve světle nových reflektrorů. Tenhle seriál je jednoduše naprostý vrchol toho, čeho mohl dosáhnout, přestože není ani na moment divácky přívětivý.Howgh.

• 11.5.2020  16:06

Povedené teen-spider dobrodružství, část druhá. Všechno funguje, rajzování po evropě je zábavné (obzvlášť při roztomilých smyšleninách Prahy), humory jsou vtipné, dramata jsou dramózní... Ovšem problém mám trošku s vedlejšími postavami, kdy se z některých stávají jen naprosté karikatury (Happy, Fury). Prostě je to funkční hrdinská sólovka, nic víc, nic míň.

• 11.5.2020  16:02
    Maják (2019)

Velmi zábavná ujetost, kde na mně v první řadě fungoval neotřelý vizuál (neotřelý tím, že kopíruje postupy a techniky, které filmaři opustili už před desítkami let) a v řadě druhé je fenomenální opora v perfektní herce, na kterých tenhle film stojí a padá. Místy je to dílo šílené (skoro jako kdyby se ze Švankmajera stal sexuální zvrhlík), evidentně v některých věcech inspirované lovecraftem (ovšem ne v postavách, ty v jeho povídkách šílí až na samém konci příběhu, zde šílí postupně a vzestupně). Zkrátka moc povedená jednohubka i díky nepřepalení stopážii (dovedu si představit, že jiná tvůrci by z toho vykřesali existenciální filosofování na dvě a půl hodiny).

• 11.5.2020  15:57
    Jeho temné esence (TV seriál) (2019)

Rozkošná zabávnost, která je v záplavě temných, jakože-středověkých fantasy krásně osvěžující a přestože je mnohem více dětská, neznamená to, že nedokáže být vážná a s ostenem strachu a hrůz, naopak to díky tomu na mnoha místech působí tísnivěji, emotivněji a závažněji. Evidentně se HBO pláclo přes kapsu, efekty jsou výborné a fuknční (což je pro děj velmi důležité), příběh je dost zábavný a oporu mají Temné esence i v perfektním obsazení hlavních rolí (holčička z Logana vyrostla jen trochu), tak i vedlejších (McAvoy je skvělej všude).

• 11.5.2020  15:50
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Na jednu stranu je Mandalorian záchvěv konce minulého století, díky své epizodičnosti, ale na druhou stranu je to dnes vlastně osvěžující i díky tomu, že průběžný děj funguje na jedničku a na konci se výborně vypointuje v zábavné finále. Ano, nevýhoda je, že některé epizody rozhodně nejsou tak silné, jak by si Mandalorian zasloužil, nejen díky tomu, že je hraným SW, ale především jako otvírák Disney+ totiž na pár místech dochází dech. Ovšem až na drobná škobrtnutí je to velmi zábavný seriál z té špinavější strany univerza s charismatickou helmou v hlavní roli, zábavnými vedlejšími postavami a etalonem roztomilosti tohoto desetiletí. Těším se na pokračování a tiše doufám, že se zas jednou v nějakém hraném SW podíváme do civilizace ala Coruscant, Naboo, nebo Coleria.

• 11.5.2020  15:31

Bylo nebylo, přišel jsem do kina a na oploutvené tváři jsem měl po celou dobu výraz, který by se dal popsat jen jako naprosto znuděný s občasnými záchvěvy totálního zmaru, neboť tohle není film, tohle je trapná parodie, která nefunguje v ničem, opět se tu dočkáme nefunčních vykradaček (souboj na světelné meče, kde místo Mustafarské lávy ep. III je voda na známém měsíci, jenže je to choreograficky nudné a přestože je Rey naprosto promočená, zkrzeva tenkou, bílou róbu neponikne ni náznak dvorce, což by mohla být alespoň jedna zajímavá věc ve vší té šedi). Naprosto dementní je základní kostra příběhu, kdy se znovu vezeme na vlně víc téhož, co už jsme viděli a veletrapných příběhových zvratů (polo-spoilerově - dýka a vyhlídka na trosky, co se budou postupně bortit a zrovna viditelné z toho jediného místa?!). Ono vůbec vyprávění je zde znásilněné do morku kosti (fuj, to je ale ohavná představa) a to tím, že značnou část scén nelze pochopit bez znalosti vedlejších románů, komiksů a podobných věcí, což by bylo akceptovatelné u naprosto vedlejších záležitostí, nikoliv u příběhových zvratů, které jsou naprosto zásadní (zde již zcela spoilerově - Ne, není to ničí syn, není a nebyl, je to do kurníku klon!!!). Dál se spousta scén ztrácí jen ve změť nefunkčních cameo-rolí (kdykoliv se objeví Lando), nebo pouhého, trapného fan-servisu (medaile). Ale to nejhorší je, že film zcela ignoruje zažité pořádky, naprosto nabourává to, jak funguje síla a oproti tomuto dílu vypadá cokoliv od Palpatina a Yody z předchozích dílů jen jako céčkové hraní na pískovišti pro netalentované jedie. O neexistujícím world buildingu nemluvě. A celkově to nefunguje. Už je to mnoho měsíců, co mi tenhle film zničil víru v SW, kterou mi pak naštěstí vrátil Mandalorian, ale tímto pro mě definitivně po ep, IV existuje jen bývalý rozšířený vesmír, dnes legends, kde knižní série New jedi order je pro mě tím opravdovým pokračováním. Domluvil jsem.

• 25.10.2019  08:19

Nejlepší komiksový film vůbec. Ne, nesrovnávám paralelní světy s Avengers endgame, s jokrem, nebo s temným rytířem, to totiž nejsou komiksové filmy, to jsou filmy podle komiksů, které berou kreslené obrázky jako inspiraci, tady se je ovšem snaží převést do filmové podoby se vším všudy, takže tady se dá srovnávat třeba s původními animovanými Asterixi a třeba Watchmany. A je to sakra dobrý, naprosto perfektní přístup k látce, kde se otevřeně kašle na originy (aneb každý je zná, tak uděláma patnácti vteřinovou flashbackovou montáž), drží se naturelu komiksového spidermana a k tomu přidává neskutečně vtipné kombinace alternativních pavoučáků. Je to prostě fakt dobrý.

• 15.10.2019  20:28
    Sever (TV seriál) (2019)

Já si nemůžu pomoct, mám prostě věci od Sedláčka rád a tahle detektivka není žádnou výjimkou. Co považuju za výborné je propojení takové té temnější, jakože severské detektivky (Sever se inspiruje severem? Hmmm), ovšem s tím, že zároveň dobře pracuje s českými reáliemi (solární panely, hurará) a ve vyvrcholení netlačí na pilu (takže to, na co zde mnozí upozorňují jako na nezdar, já osobně docela oceňuji). Bavilo mě zapojení méně okoukaných herců jako Benoi, nebo Křenková, kteří dobře doplňují naprosto jistého Mádla. Ono je to prostě dobré, nadstandardní a jestli mi tam něco chybělo, tak snad jenom nějaká psychedelická scéna se zuřivým Ropákem na vražedné stezce.

• 10.10.2019  17:39
    Premiér (TV seriál) (2019)

Bylo by hrozně snadné si dělat srandu z téhle.... Věci, ale neudělám to, je to tak špatné, plné Jaromíra Soukupa ve spektakulárně antihereckém rozpoložení, amatérské a tupé, že to nestojí za jedinou minutu mého života navíc. On bohatě stačí fakt, že je to, ehm, pro nedostatek vhodnějšího pojmenovaní řekněme sitcom, který je natáčen před živým publikem, kde se nikdo se nesmál. Toť vše.

• 5.10.2019  12:06
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První série, aka chlast a fanatici: ohle není geniální detektivní seriál a nový ethalon žánru, je to "jenom" perfetně odvedené řemeslo, kde děj samotného případu a toho, jak je natočen, balancuje na hraně naprosté kvality a brakové béčkovosti. Co považuju za brakové? Vlastně celý základ případu a příběhové pozadí obou detektivů, kdy linka, která se věnuje jejich osobním peripetiím je prostě neskutečně klišovitá (od milenky přes důvod rvačky atd.), děj případu samotného také není zrovna originální. Jenže VŠECHNO okolo toho je naprosto výborně vybroušené, herecké výkony? Perfektní! Oba hlavní představitelé naprosto skvěle zvládli zahrát postavy, které jsou vlastně dost nesympatické a za souseda by je asi nikdo moc nechtěl, ale přesto jim člověk automaticky fandí (a to je dost fajn, když se jedná o vidláka s pokřivenou morálkou a nihilistického asi-ex-feťáka). Prostředí Luisiany má zajímavou a neokoukanou atmosféru (country + bažiny + divné církve + vidláckej venkov s existencemi ala severské krimi). Gradace případu funguje taky.. A... Je to prostě dobrý. Druhá série, aka sex, drogy a žádný rock&roll: Druhá série znovu výborně míchá klišé & brak společně s precizní řemeslností (a taky má znovu postavu s úchylným knírem, nevěřím, že je to náhoda). Změna ve vyprávění a příklon k vyšším hrátkám korupce a politiky funguje, rozšíření hlavních postav na čtyři je dobré, protože jsou to právě postavy, které si nesou nejvíc klišé atributů a pokud by měl příběh stát jen na dvou postavách, nejspíš by děj neutáhli, dobrým hereckým výkonům navzdory. Fajn je i zapojení postavy "druhé strany zákona," které také docela osvěžuje. Závěr seriálu je silný, přestože se limitně blíží kriminální telenovele

• 5.10.2019  12:02

Druhá série znovu výborně míchá klišé & brak společně s precizní řemeslností (a taky má znovu postavu s úchylným knírem, nevěřím, že je to náhoda). Změna ve vyprávění a příklon k vyšším hrátkám korupce a politiky funguje, rozšíření hlavních postav na čtyři je dobré, protože jsou to právě postavy, které si nesou nejvíc klišé atributů a pokud by měl příběh stát jen na dvou postavách, nejspíš by děj neutáhli, dobrým hereckým výkonům navzdory. Fajn je i zapojení postavy "druhé strany zákona," které také docela osvěžuje. Závěr seriálu je silný, přestože se limitně blíží kriminální telenovele.

• 5.10.2019  11:52

Tohle není geniální detektivní seriál a nový ethalon žánru, je to "jenom" perfetně odvedené řemeslo, kde děj samotného případu a toho, jak je natočen, balancuje na hraně naprosté kvality a brakové béčkovosti. Co považuju za brakové? Vlastně celý základ případu a příběhové pozadí obou detektivů, kdy linka, která se věnuje jejich osobním peripetiím je prostě neskutečně klišovitá (od milenky přes důvod rvačky atd.), děj případu samotného také není zrovna originální. Jenže VŠECHNO okolo toho je naprosto výborně vybroušené, herecké výkony? Perfektní! Oba hlavní představitelé naprosto skvěle zvládli zahrát postavy, které jsou vlastně dost nesympatické a za souseda by je asi nikdo moc nechtěl, ale přesto jim člověk automaticky fandí (a to je dost fajn, když se jedná o vidláka s pokřivenou morálkou a nihilistického asi-ex-feťáka). Prostředí Luisiany má zajímavou a neokoukanou atmosféru (country + bažiny + divné církve + vidláckej venkov s existencemi ala severské krimi). Gradace případu funguje taky.. A... Je to prostě dobrý.

• 23.9.2019  21:04
    Prospektor (2018)

Sci-fi, kde science ani fiction vlastně moc není, respektive je, ale funguje jen jako kulisa pro příběh, který by se mohl stejně tak odehrávat na divokém západě, jako (při troše fantasie a úprav) za druhé světové. Příběh to není nijak geniální, ale na malém formátu funguje výborně, nehraje si na nízkorozpočtové filosofování a stojí na jedné myšlence a pár hercích. Pedro Pascal tu hraje... Pedra Pascala, prostě obdobně působící postava, jako ve hře o trůny, či druhých kingsmanech a zdatně ho doplňuje dívčina Sophie Thatcher, která působí jako kompilát všech náctiletých hereček za posledních deset let. Jasně, není to žádný filmařský klenot, ale dobře odvedená a zábavná jednohubka.

• 22.9.2019  19:28
    Coco (2017)

Ultimátní animovaný doják, kde není scénář slepenec beze smyslu, ale má příběh dobře vystavěný a se zamotáním/vyjasněním děje přesně tam, kde to má být. A taky je to doják. Animace je sice klasický, jindy unylý disney-pixar standart (technicky vždy perfektní, ale tak nějak sterilní), ovšem tady je to perfektně vyvážené mexickou stylizací día de los muertos, díky tomu to působí lépe a výtvarně zábavněji. A... Už jsem říkal, že je to doják?

• 21.9.2019  08:31

Kdyby to byl opravdu animovaný film, byl by nejspíš ve zlatém fondu podivuhodných divností, jenže takhle ho na mnoha místech sráží fakt, že se místo rozpohybovaných obrázků tak cca v polovině případů jedná jen o obrázky nehybné, byť s hudbou a vypravěčem/dialogem. To by samo o sobě nemuselo být špatné, jenže většinou je taková scéna příliš dlouhá a výtvarno obrázku příliš nezajímavé. Tam, kde se opravdu animuje, je to o poznání zajímavější, příběh je docela unikátní, stejně jako sedmdesátkový hudební doprovod, na několika místech je to takřka perfektní záležitost s nádherně magořivou aurou, jenže takových scén je jen pár. Kdyby měl finální sestřih o dvacet, třicet minut méně, byl by výsledek mnohem lepší. A Ďábelský satanáš zrovna ďábelsky taky dvakrát nepůsobí.

• 20.9.2019  11:10
    Tři bratři (2014)

Povedená záležitost, kdy je většina muzikálových písniček buď dobrých (Růženka si zpívá s Babicí), vtipných (Liška co je Holub), nebo dokonce neskutečně atmosferických (jakmile dvanáct měsíčků začne zpívat "jsme čas," tak mám vždycky dojem, že okamžitě probudí Satana a začnou svou démonickou hrůzovládu. Spojení tří pohádek do jedné funguje výborně a nic díky tomu nestihne nudit. Písničky převzaté ze Svěrákovské hodiny zpěvu prostě fungují a mínusem je hlavně to, že některým písničkám nebylo moc rozumět (při zpívání vlka jsem si na férovku zapnul titulky), škoda je, že se nikam nepodařilo propašovat nějaký šermířský souboj a vyloženě divně působí pre-pedofilní myslívec, co zpívá o tom, jak potají myslí na desetiletou karkulku.

• 20.9.2019  10:54
    Peter Serafinowicz Show, The (TV seriál) (2007)

Taková klasica všech komediálních sérií, které jsou složené z jednotlivých scének - i když je něco fakt hodně dobrého a vtipného, je to vyváženo skečem, který je vtipný asi tolik, jako pěticentimerová dubová tříska zaražená v chodidle. Tady je bohužel poměr dobrý x slabý cca 1 ku 3.

• 21.8.2019  08:16
    To (2017)

I zrodil se dobrej horor. A je to proto, že se nesnaží hrát v kolejích žánru, ale jde si svou vlastní cestou, občas nemá problém přepnout na odlehčenou notu ("Rock war!!" scéna s adekvátně kytarovým doprovodem) a zároveň k děsu nepotřebuje tunu žánrových klišé, například lekaček je tu jen pár, všechny dávají příběhový smysl, nejsou tupě ohraničené smyčcovým soundtrackem a fungují. Děs se tu prostě buduje tak nějak po staru, příběhem. Prostě perfektně odvedená práce s výbornými herci (a že najít bandu dobře hrajících děcek pro psychoterorizující horor není nic snadného) s nádherně přirozeným děsem a okusováním dětských končetin.

• 21.8.2019  07:47

Jedna ze slabších epizod, sice je tu Poirot i Hastings v nejlepší formě (Dokud si tedy Hastings nedá ústřice), ale při psaní předlohy ve vrcholové formě nebyla madame Christie, děj je z těch lacinějších, předvídatelný, než se stane zločin, trvá to příliš dlouho a rozuzlení patří spíš k šestákovým sešitům.

• 31.7.2019  19:53
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Hrozně dobrej námět, hrozně dobrý herci (Timothy Dalton!), dost vysoký rozpočet, aby hororě-duchařský viktoriánský Londýn (a posléze i jiná místa) vypadal náležitě děsivě a atmosfericky, většina dílů je zábavná, příběh když už ne skvělý, tak je alespoň "docela fajn," jenže pak vždycky přijde finále děje, které je většinou uboze odfláklé a hrozně, hrozně iritující a nevyužívající plný potenciál. Ten mimochodem ani nevyčerpali tvůrci při tvorbě a absorbování postav, kdy do svého "superhrdinského" světa s démony a tajemnem zapojili pouze to notoricky nejznámější, což je obrovská škoda, přeci jen, sem tam přihodit neco třeba z bratrů Bennsonových. Viktoriánskej sešitovej/povídkovej horror je zábavně rozsáhlej. Prostě je to celé nevyužitý potenciál, který ovšem sám o sobě obstojí.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82