Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud, co pije čaj a občas kouká na filmy.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 23.6.2017  09:21
    Racek (studentský film) (2013)

Prototyp lehce smutného, melancholického filmu, po kterém máte nutkavou touhu vyhledat bližního svého, obejmout ho a pár hodin nepustit. http://aniont.com/cs/film/racek

• 22.6.2017  21:30
    Lapsus (2007)

Výtečně nápadité, originální, zábavné a hravé. To je na adekvátní komentář docela málo, co? Ale ono to fakt dokonale vystihuje tuhle dvoubarevnou hrátku... A nejsou tam chapadla.. Ani trpaslíci... Ale jeptiška jo... Hmm... --> https://www.youtube.com/watch?v=UWMyFkvL84E

• 21.6.2017  21:31

Vizuálně dokonalý náhled do nitra lidského. Vážně naprosto skvělé, jak jsou tu různé myšlenkové pochody, pocity a nálady převedené do audiovizuálna. Z valné části za to můžou Kubrickovo klasické trademarky (skvostně dlouhé záběry beze střihu, hudební doprovod pomocí klasiky), ovšem zase použité jinak a originálně. Ano, osobně bych ocenil trochu víc psychedeličnosti a tajemnosti, to ale neubírá nic na technických kvalitách, jen na těch pocitových, subjektivních, prostě tu chybí to NĚCO, co má Barry Lyndon, Odysea, nebo Mechanickej pomeranč. ps: a hele, můj komentář č. 2222, volejte sláva a tři dny se radujte

• 21.6.2017  11:48
    Mutanti hledaj východisko: Černobyl (hudební videoklip) (2016)

Nesnáším hodnocení videoklipů na čsfd... Tak budem společně předstírat, že tohle je jen obyčejnej animák s hudebním doprovodem, jo? ___ Animace je tu velmi zábavná, s umem využívá pixel-artové grafiky (kdo neví, to je využívání poetiky starejch kostičkovejch videoher, tada doufám, že se to tak dá říct), kde je zopár velmi originálních záběrů a postupů, včetně doslovného užití pozměněných částí z prvního Prince of Persia. A je tam mutant s chapadlama, milé děti! Ps: hudební doprovod je jakýsi psychedelický, ironický a podivný rap, což je sice žánr, který nemám rád, ale tady je to překvapivě dobře poslouchatelné

• 20.6.2017  22:53

Konec, který je zbytečný přibližně stejně, jako přítomnost soutěže o co nejrychlejší klikání propiskou jako ukázkový sport na zimní olympiádě. Až odporně doslovné a přespříliš zalité světlem. Takové dosti blééé.

• 19.6.2017  21:29
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Přesně to, co Zlínskéo divadlo inzerovalo - je to kabaret, reagující na aktuální dění , který díky své aktuálnosti působí velmi sirovým dojmem (herci text částečně čtou z poznámek) a bylo velmi moudrým rozhodnutím, nedřenit Ovčáčka do nekonečna (narozdíl od týmu stojícího za Blonďatou bestií.) Druhý problém je, že je tu pár velmi nevtipných písniček (trapnost při písni čínského prezidenta byla dokonale všeobjímající) a za druhé, stejně bude vždycky vtipnější pustit si sestřih orálních eskapád tohohle... Ovčáčka. A pak bejt smutnej z toho, co máme na hradě.

• 19.6.2017  09:09
    Single Lady: Jízda v Óčku (TV seriál) (2017)

Sice to není špatně natočené, ale je tu nesmírné množství postav, které se dají zařadit do kategorie "kreténi a krávy" a jelikož scénář nepotkal humor (myslím, že jsem se zasmál jenom jednou), tak je to hrozně otravné. Ty postavy jsou sice dobře zahrané, ale nudně jednorozměrné a od prvního dílu je jasné, kdo je kdo a jakou bude mít pozici v příběhu a nic dalšího interesantního tu fakt není. Není to špatné, ale rozhodně a definitivně to není ani dobré.

• 18.6.2017  22:01
    Výzva smrti (2001)

Musím uznat, že pozorování toho, kterak indický fakír nacpe sebe sama do mixéru a stiskne vypínač, má něco do sebe... Takže krátká jednohubka, zábavná a s plastelínovou animací, které sice do dokonalosti dost chybí, ale je v pohodě sledovatelná.

• 18.6.2017  20:33

Vše důležité řekl již herr Kaylin pode/nade mnou, tenhle formát rozpohybovaného komiksu je špatný i pro krátkometrážní film, takhle je to na ploše sedmdesáti minut srovnatelné s utrpením vlkodlaka, kterému postupně někdo vytrhává všechno ochlupení ve všech bolestivých partiích. Děj je v takovéhle konstelaci již zcela pod-družný.

• 18.6.2017  19:09

Pro mě archetyp nudného anime - je tu docela dost akce, pár urvanejch hlav, nějací genetičtí mutanti (bez chapadel), pár naprosto generických školaček, které jste mohli vidět v další miliardě podprůměrných anime seriálů a.. A tak nějak. Popravdě jsem měl dost práce s tím, dokopat se k tomu, abych se do těch závěrečnejch titulků dokopat.

• 18.6.2017  18:56
    Sexteens (2006)

Já nevím, ale téma "Děti, kondomy jsou dobré" se dá zpracovat opravdu hodně způsoby. A tenhle je jalový, neinvenční s nudnou animací a stopáž tu taky někdo zbytečně moc ztopořil.

• 18.6.2017  16:31
    Blame! (2017)

A hele, Netflix začal produkovat už i filmová anime... To si nechám líbit, kór když je to sci-fi odehrávající se v dystopické budoucnosti, kde žijí lidé v temném doupěti kdesi v podzemní dřívějšího obrovského města, bez kouska slunečního svitu a s otravnými strážními roboty, kteří.. No, prostě to vypadá jako Matrix, akorát tu roboti z lidí neudělali bandu baterek žijících ve virtuální realitě. Animace je moc fajn a přestože je tu docela hodně 3D animace, která většinou anime nesvědčí, tady vypadá dobře a neruší, snad ejn výtvarně zajímavých scenérií by tu mohlo být víc. Závěr je hodně akční a kouká se na něj dobře.

• 17.6.2017  21:55
    Luminaris (2011)

Tak tohle je perfektní, jak technicky (velmi náročná animace lidí), tak neskutečně milým, lehce groteskoidním příběhem, kde je neskutečně originální základ, na kterém je celý příběh postavený. Je to notně originální, je to zábavné, je to technicky perfektní a je to jeden z nejlepších krátkometrážních animáků, co jsem za poslední cca dva roky viděl. --> https://www.youtube.com/watch?v=l7Z1VBQkdIM ps: žárovky na hrad!

• 17.6.2017  21:43
    HotCorn! (2011)

ale jo, proč ne, zábavná jednominutovka, víc času by bylo zbytečných, kde je pamětihodná především perfektně zvládnutá animace člověka, tak trochu tiše tleskám a dostal jsem chuť na vařenou kukuřici. -->http://aniont.com/cs/film/hotcorn

• 17.6.2017  20:36
    Pan Jezevec (studentský film) (2012)

Kurník, to je skvělá věc! Je to hrozně vtipné, zábavné, originální, s hrozně sympaticky zvládnutou loutkohrou, geniálně zhulenými vyrázy přítomné zvěře (ať už titulního jezeffffce, Ježka, nebo barmana - slovenského jelena). Jezevec tu předvádí Cirana z Bergeracu a je to boží a na konci jsou tam dokonce i nějaké ty emoce a... A... A je to prostě dobrý, když si to nepustíte, tak vás stihne kletba divé plísně v intimních partiích! --> http://aniont.com/cs/film/pan-jezevec

• 17.6.2017  19:37
    Viking (2016)

Prototyp zábavné kraviny, kde se nešetřilo na výpravě, ale zřejmě proto už nezbylo na papíry pro další verze scénáře, protože ten je, mírně řečeno, pitomý jako lobotomizovaný křeček, co vede Arménský klub přátel Ordinace v růžové zahradě. A je to hrozná škoda, protože rublů se utratilo hodně a film je prostě sympatický. Ale scénář, který působí jako slepenec tří slabších dílů z Vikings, postrádá nějakou pořádnou gradaci na konci a popravdě, poslední půlhodina je asi nejslabší. Jenže... Jsou tam Vikingové a rusácí, co mají hodně ostrejch seker, to ke štěstí stačí (o=´

• 5.6.2017  21:30
    Monstrum (TV film) (2017)

Slušný tv film, který dojíždí na to, že jednak honí příliš zajíců na jedno, například vůbec není o sochaři Švecovi, ale hlavní postavou je jeho student (docela by mě zajímalo, zda je v něm alespoň náznak nějaké reálné postavy). A to je docela problém, protože pokud by se vymazali hrozně naivní dialogy, které tenhle pakoňista vede, jsou občas dost mimo a Martin Kraus tomu taky zrovna nepomáhá. A to to mohl bejt fakt dobrej film. Kurńa ČT, sežeňte si nějaké kvalitní dramaturgy, prosím, prosím, smutně koukám..

• 4.6.2017  09:49

Jeden z těch lepších dílů, který sice pracuje s provařenými proprietami starého sídla a dědictví, ale tentokrát je to ozvláštněno tím, že oběť je dítě, ačkoliv poněkud otravné, o kterém i místní kněz nevypráví zrovna lichotivě. Jinak je to jako vždycky, skvělé herecké výkony (ať žije kuní gezicht Juliana Rhind-Tutta), dobré lokace a jeden perfektně navoskovanej kníř.

• 29.5.2017  19:30

Exúerimentální film, co vypadá, jako kdyby se notně zhulil videoherní vývojář a místo vývoje vyváděj hovadiny. A krom toho je to film, co vám dokáže instantně způsobit autismus a epilepsii a bolí mě z těch pár minut hlava.

• 27.5.2017  12:13

Ve srze průměrná akční záležitost, která se sice odehrává mezi samuraii,ale je to jen jejich nápodoba, v technice boje i ve tvářích přítomnch herců z indonésie je přiliš vidět nejaponsko (to už Keanu Reeves v 47 roninech vypadal víc japonsky), co chválím je černobílý vizuál, díky kterému není tak vidět, že jsou meče tupé a můžou být přítomny i záběry na čepele zblízka. Ucházející.

• 27.5.2017  11:58
    Démoni (1985)

Totální horrové béčko, kde je sice minimum děsu a hruzy, za to je tam několik hektolitrů zábavně falešné krve, hnisu a podobných tekutitn - je to přesně ten druh filmu, který inspiroval vzniku Od soumraku do úsvitu a poctu jim skládal grindouse projekt Rodrigeze a Tarantina. Nemá moc smysl se tu snažit popsat, co je tu zábavné a co ne, ale místo toho TEĎ BUDU PÁCHAT SPOILER, opakuji SPOILER, kdy vykecám základní děj filmu: parta lidí jde do divného kina na film, v tom filmu se kdosi škrábne o cosi a mění se v démona a všichni, které zabije/škrábne taky. Totéž se děje v kinosále u diváků. Postupně se někam běhá a z většiny hrdinů jsou démoni, co se chovají jako dnešní zombie (rychlý druh). To je cca 75% filmu, to zábavné se začne dít až po té, jeden z přeživších jezdí po kinu na motorce (!), mává u toho katanou (!!), hraje u toho metal (!!!) a spása v podobě deus ex machina je vrtulník propadlý stropem.... Jo, je to tak blbé, až je to zábavné.

• 26.5.2017  21:05

Tenhle film je ukrutná zhovadilost, opravdu nesmírných rozměrů, už jen, jak to začíná - dva podivní kříženci piskořů, panenky Chukie a příliš dlouho používaných kartáčů na schody, kteří se pokouší vydávat za rodinku Chewbaccy/Žvejkala, se tu dívají na jakousi odpornou galaktickou verzi ein kessel buntes s něčím, co vypadá jako zběř jugoslávských válečných prchlíků v homoerotických oblečcích zářivých barev, co se vydávají za cirkusáky, aby je pustili přes hranici a proto se snaží improvizovat, když jim někdo řekne, ať ukážou, co cirkusálního dokáží. Což, pokud by někdo nepochopil, tak tím myslím, že to opravdu vypadá nedobře. A veškeré humory jsou tu rakovinotvorné, třebas když se Žvejkalovo manželka (popis viz výše + zástěra) pokouší vařit podle tv kuchařky, nebo.. Nebo cokoliv jiného, ok je tu relativně snesitelná animovaná část, která by se klidně hodila do animované sbírky krátkých scifi povídek Heavy Metal, ale to je zoufale málo. No.. Na druhou stranu, je to prostě poplatné totálně béčkové, soudobé, televizní zábavě a vzhledem k tomu, že se vysílalo jen jednou a pak se to zavřelo do trezoru, tak jsem nakonec lehce smířlivej.

• 25.5.2017  09:53

O řád lepší, než dva předchozí Maigretové v podání Atkinskona, skoro jako kdyby tvůrčí tým konečně pochopil, že film s Francouzským detektivem potřebuje trochu jiné zacházení, než detektiv z Belgie (tenhle tým dělal Poirota) a taky je hlavní postava trochu víc melancholická, takže konečně ladí s Atkinsonovo obočím. A hlavně je tu fakt dobře natočenej dobrej příběh a nejsou tam žádné vesmírné chobotničky s chapadlama, což je sice mínus, ale asi tam moc nesedli.

• 23.5.2017  09:22
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Znáte ten pocit, když máte napsat komentář a jediné, co vás napadá je, že se jedná o fakt dobře natočenou televizní detektivku a není tam už de facto nic jiného, o čem se dá psát? Ale ok, ještě by to chtělo něco, takže - Rowan Atkinson hraje dobře, ale má na Maigreta příliš flegmatické obočí.

• 22.5.2017  06:56

A tady je stejně nejzábavnější, že v cz verzi museli změnit československo změnit na rusko a že zástupce ambasády Maigreho ujišťuje, že slováci z východu jsou nevzdělaná zvěř (o= a krom toho? První Atkinsoeo Maigret, co jsem viděl a vůbec nevypadá špatně a uvidím i další (ale stejně pro mě je Maigret číslo 1 rozhlasový Hrušínský). Natočeno je to kurňa dobře, produkce lepší, než u mnohých filmů do kin, herci to hrajou dobře a.. A prostě je to slušná dobová detektivka, howgh a šáteček.

• 19.5.2017  20:22
    Cuky Luky (TV seriál) (2014)

Co do pytle všemohoucího je? A proč se to objevilo na streamu zrovna když tam běží boží Pěstírna? A proč je to tak odporné, nevtipné a přívětivé asi jako opravdu velké předměty v opravdu intimních otvorech a já se hrozně, ale fakt hrozně snažím, abych nebyl kurevsky, ale fakt kurevsky sprostej. Odpad, nevtip, pocit na zvracení. Fuj. (A ano, já chápu, že je to parodie, ale i ty se dají dělat s grácií)

• 15.5.2017  21:43
    Nový život (2007)

Uff, ti seveřané mají na zvrhlém, systémovém zacházení nějaký patent, či co, tady se děj odehrává v ústavů, který je jakýsi protipól pro lebensborn, akorát, že tam se blonďatě množilo a tady se naopak množení zabraňuje... A je to film velmi silný, ostatně jako většina těch, co se odehrávají v dívčím ústavu (částečně i pro psychicky narušené, u kterých je otázkou, co je narušilo) a právě dějové zasazení se stará o několik scén, které jsou z lidského hlediska až odporné. Bohužel, tam, kde by mělo gradovat finále, se tempo někam vytratí a rozhodně není tak silné, jak by si (snad dokonce reálný, fuj) děj zasloužil.

• 13.5.2017  18:51

OK, já filmy z tohohle období nemám vůbec, ale fakt že vůbec nakoukané, takže mi tam chybí trochu kontexu. Ovšem i tak mi tu něco chybělo, respektive něco přebývalo - nějak je tu až moc naivity, což se odráží všechno od postavy oné titulní dívky, je to taková ukázková blonďatá kravička, co je sice hodná, ale naivní až běda, její samostatné scény jsou poněkud unylé, ještě jí v mnoha scénách sekunduje sám režisér Haas, který prostě hrát umí a vzhledem k tomu, kolik toho zešňupal za první republiky, nemám nejmenší problém mu věřit dobrosrdečného, stárnoucího seladona, co rád hazard (o=´

• 11.5.2017  08:03
    Fízlárna (TV seriál) (2017)

Zatím jsem viděl pět dílů, také jinak 75 minut a i když se snažím hodnotit až poté, co vidím celou sérii, tady musím udělat výjimku, protože mám obavy z toho, že při sledování další patnáctiminutovky by se mé vlastní orgány pokusili spáchat seppuku a játra se s ledvinama vzájemně přátelsky pobodat. Za celou tu dobu jsem se zasmál jen jednou (!), což je kurevsky málo a navíc je to parodie na reklamní video na limonádu/energeťák Dominika Haška (a příbuzných včelařů). Jsou tu tři herci, z nichž jeden nejspíš hrát neumí vůbec a tváří se, jako kdyby mu někdo napcpal do recta minimálně půlmetrovej stojan na deštníky, druhej se snaží o cosi, co nejspíš má být moravský přizvuk a působí jako přihlouplý ochotník (třeba je to záměr, co já vím) a třetí je Maryško, což je sice dobrej herec (najděte si na youtube jeho improvizaci "Zvoní doktor Keorkan"), ale nemá tu co hrát. Je to fakt strašný, strašný, strašný, odporný, bez humoru a tupé asi jako nůž vyrobený z tvarohu s jahodovou příchutí.

• 8.5.2017  22:06

Nemá to Davida Hasselhoffa a jeho ooga chaka song, ale za to má asi milion jiných věcí, včetně několika naprosto božích cameo rolí (dá se kurník cameo česky skloňovat?) a ano, sice má trochu méně humoru a chybí tu kouzlo něčeho urputně originálního, ale je to přesto velmi boží s nekonečně funkční bandou zábavných charakterů (Drax, Yondu) a tam, kde ubírá na humoru, přichází na řadu, překvapivě, emotivnost, která naštěstí nikdy nesklouzne do patosu, protože se buď zjeví nějaký naprostý pahumor, nebo se zjeví ... No, něco/někdo/cokoliv. Je to hroznej digitální bordel, ale proklatě zábavnej, tak, že zapřísáhlý odmítač popcornu, jako já, se s tou chroupající zvrhlostí dokonce i trochu smířil a neměl nutkáním křupavcům nacpat tu praženou kukuřici do levé nosní díky a zazpívat jim u toho hymnu Jižního Sůdanu.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75