Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 15.8.2017  21:27

Velmi slabá záležitost, které dominují velmi amatérské výkony všech herců, u kterých nevěřím, že jim někdo někde nabídl reálné angažmá a přesto mají ve svých filmografiích nějaké ty seriály.. A ani Viktor Preiss jako vypravěč není zrovna ideální, protože to, co mu někdo podstrčil jako scénář, je mnohdy vtipnější, než kočka, co obsadila lepenkovou krabici a hájí ji všemi silami proti jedné zapadlé ponožce. Jak už je tu psáno, mnohem, mnohem lepší je se podívat na jednu z episod Případů prvního odděleí, která se tímto případem zabývá, sice tam jsou změněná data a pár marginálních informací, ale ani zde např. nejsou jména reálná.

• 14.8.2017  08:10

Dialogy, samé dialogy a jedno hlazení kokošného žvíížátka. A přesto je to jeden z nejsilnějších dílů seriálu a dokonale uvozuje k něčemu většímu, co se bude odehrávat mezi sněhem na severu. Nebo Snehěm?

• 13.8.2017  20:02

To nejlepší, co o téhle zvrhlosti mohu říct, že jsem se jednou zasmál. To nejhorší, že jsem si neustále připadal, že koukám na nějakou nepříliš povedenou parodii na Hercula Poirota a Agátu Christie. Herecké výkony jsou tu bídné, detektiv vzácně necharismatický (alespoň, že když už se to neodehrává v anglii, tak změnili identitu detektiva a není to Poirot) a vedlejší ženské postavy abnormálně připitomělé a otravné. Uff... Proč já tomu vlastně dal dvě hvězdičky a ne nižší....

• 8.8.2017  11:22
    Kout (2016)

Hrozně milá a hravá podívaná, která je vlastně jen sbírkou jednotlivých nápadů, které si hrají se zákony perspektivy, gravitace a fyziky všeobecně. Animace je jednoduchá na dřeň, ručně kreslená a přestože není nijak zajímavá, svoji funkci plní. O nějakém příběhu se tu mluvit nedá, jedná se jen o zopár střípků, ale vzhledem k dvou-minutové stopáži to ani nijak zásadně nevadí. -->http://aniont.com/cs/film/kout<--

• 7.8.2017  11:33

Špionážní drama, které se odehrává v rozděleném Berlíně, kde jeho východní část vypadá jako semeniště punku a divných knírů, ale naštěstí tam pobíhá absolutně boží James McAvoy, který si tyhle role magořivejch hajzlíků vyloženě užívá a krom něj je tu Charlíza Theronová, co dokola opakuje jeden výraz, ale zas měla k dispozici evidentně skvělého choreografa, protože akce je tu neskutečně působivá a opravdu vypadá, že bolí (za to jest hvězdička navíc). Jinak mě zaujal vizuál, která na pár místech dělá několiko zábavností a mám nutkání si přečíst předlohu v podobě komiksu, abych zjistil, zda to vychází z něj.

• 7.8.2017  10:37

Tohle je dost podivná věc, protože tu má absolutně selhávající, sterilní akci, která je tak špatná, že jsem se místo jejího sledování pokoušel nenápadně okousávat spolusedícím v kině nehty na nohou. Ne, vážně, je tu sice pár přerostlejch hadů a slonisek, ale je to obrovská nuda, o řád lépe fungují dialogy, které jsou gangsterovaté až na půdu a do fantasy ve stylu meče & magie sednou až překvapivě perfektně. Ale ty dialogové přestřelky by si zasloužili mnohem lepší příběh, ten je totiž generickou sbírkou klišé, která je hodná leda tak těch nejvíc béčkových fantasy knížek, co se u nás objevili v devadesátkách a na obálkách měli nasvalené barbary v bederních rouškách a vykozené děvy v kovovejch bikinách. Obrovská škoda a promarněnej potenciál na půli cesty a nespasí to ani kostým Juda Law, ve kterém vypadá jako lokální distributor kokainu na Canterburské diskotéce z osmdesátých let, ani skvělej hudební doprovod.

• 5.8.2017  09:05
    Dunkerk (2017)

Nádherně natočené peklo a jako až nepříjemně reálný válečný film je to absolutně výtečně a atmosféra strachu, naděje a zmaru je tu vytvořená nekompromisně a není k tomu potřeba ani několik kubíků falešné krve s půl tunou protetických končetin létajících vzduchem, ani přehnaný patos. Bohužel tu ale je pár chyb, Nolan si neuhlídal časovou osu (napsat kde nemohu, neb by to byl uberspoiler) a jinak osvěžující krátká stopáž omezuje některé charaktery postav jen na poměrně klišé figurky (malý plavčík, nebo postava Cilliana Murphyho.

• 5.8.2017  08:56
    Baby Driver (2017)

Tenhle film mi už z trailerů připadal tako nějako podivný, ale točí to Edgar Wright, říkal jsem si, to hrozny nebude... Jak jsem se mýlil, já tupá ploutev! Ten film nemá duši, má jen pár povedenejch akčních sekvencí, co jsou dobře nastříhané na hudbu a několik málo humorů, kterých je ale stejne tsk dobrých, jako tech trapnych a casting je asi to nejhorší vůbec, protože půlka postav vypadá jako parodie a napodoba někoho, na koho v rozpočtu nevyšli prachy ( černoch, co se zoufale snažil být Samuelem L. Jacsonem). A poslední půl hodina je už jenom totální zmar, kdy se všechno rozsype pod rukama a tam, kde mela byt pocta, nebo odkaz na nějaké dobovky a béčka, je jen transformace v obrovskou hroudu slizu plnou až příliš nasteroidované akce (která je tímto nechtěně směsná) a odporně přeslazených klišé

• 28.7.2017  18:43
    John Wick (2014)

Nenechte se mýlit, milé děti, tohle je béčko, sice s pár áčkovejma hercema a kvalitní choreografií, ale pořád to má béčkovou duši. A to je pro někoho jednoznačné a obrovské plus, protože se jedná o žánrovku s vycizelovaným řemeslem, ale pro jiného je to jenom naleštěná plechovka od prošlých fazolí s trenčanským párkem. A já to mám někde na půli cesty, protože jednotlivosti tu byli hrozně fajn, celek byl zábavný, ale postrádalo to pořádný... Ne, vlastně tam spíš něco přebývalo, obravská hromada zasmrádlého klišé, na které navazuje klišé na entou, a celé je to zalité pořádnou dávkou klišé. promarněnej potenciál.

• 17.7.2017  06:28

Klasickej úvodník, aneb vlastně se nic moc nestane, jen se mezi sebou postavy baví a naznačují, co a jak. Tedy když vyjmu linku Arii, kde se stane něco důležitého a něco, co není zas až tak důležité, ale je to jedna z nejlepších scén vůbec, stejně jako Ohař, který se dívá do plamenů (!), nebo v zamrzlé zemi kope díru velikosti člověka (!!). Jasně, není to díl, co by někomu dokázal urvat koule, nebo rodidla, ale vzhledem k tomu, že od minulé série je to ještě delší čas, než-li obvykle, takže to uvozování svůj smysl má a natočený je to skvěle. Akorát tomu Jaimimu už komplet přestali barvit vlasy na blond, klatě!

• 11.7.2017  09:08
    Happy End (studentský film) (2015)

Fajn animace, fajn příběh (nijak dvakrát originální, ale dobře zpracovaný) a tak nějak je tu prostě všechno "fajn." Trochu mi tu vadí hrozná zkratkovitost, která příběh příliš zjednodušuje (ten si nevšimne, protože si otvírá pivo atp) a věřím, že by se to dalo určitě udělat lépe, ale jinak je veškeré řemeslo na dobré úrovni a nejenom proto, že tam hraje Alkehol (o=´

• 10.7.2017  19:47
    Kill Bill 2 (2004)

Nejspíš lepší film, než-li volume 1, ale možná o něco méně zábavnější (nikdo tu nekrájí desítky jakuzáků s katanama na kousky a necákají tam hektolitry humorně falešné krve) a definitivně méně pulpové/brakové (i díky hudbě). Jednoznačně nejlepší je dát si oba díly hned za sebou, takže... Ono to vlastně nádherně návazuje a hrozně se mi líbí, že se Tarantino a jeho choreograf neopakují a tam, kde to vypadá na další souboj na meče, co už jsme viděli v prvním partu, přijde zase s novým a zábavným řešením. A David Carradine se do své role perfektně hodí, jen měl někdo Tarantinovi říct, že nechat ho zahrát mnohaminutový dialog není zrovna jeho silná stránka.

• 5.7.2017  10:48

Bohové jsoucna, tohle je magořivá (ne)zvrhlost! A přestože mám magořivé věci, obzvláště v rouše animace, velmi rád, tohle je dost rozporuplné... Jednak je tu velmi nedobrá 3d animace, které je na úrovni nějakého nadšence do grafiky ze střední školy a prostě nevypadá moc dobře, 2d je lepší vždycky, když nemáte rozpočet jako pixar. A děj? Ten je tak bizarní, že ho ani popisovat nebudu, jen řeknu, že je tam několik žijících nanuků a zmrzlin, co řídí auta, páchají sebevraždy... -->https://vimeo.com/78329678<--

• 4.7.2017  22:03

Příběh o lásce až za hrob, věrnosti, co jde přes mrtvá těla, o zradě a pomstě a ... A... A je tam několik fajn šermířských soubojů, tajemná lesbická tatérka (a to je vždycky plus!), zopár dobrých hereckých výkonů a především velmi dobře vystavěný příběh, který prostě funguje na všech frontách a ani na minutu nepůsobí pitomě. Hodně překvapující je silná brutalita, která působí tak syrově a autenticky (přestože to není žádný gore fest), že mě regulérně mrazilo v zátylku a to je na šedesátá léta dost nečekané. Tady někde se vzala prvotní idea pro pozdější filmy jako Lady Snowblood, ze kterých pak Tarantino vysoustružil Kill Billa. Jenže tady je to především dramatický film a nikoliv sbírka odťatých končetin a stříkající krve.

• 4.7.2017  09:05
    Lovestory (2015)

Lehce psychedelická záležitost, která sází na kontrast zdánlivě nesedících obrazů a výjevů (už jste někdy viděli dlouhou řadu plážových leháte v růžovém oparu, na které padají míče na americký fotbal? Já už jo) s krátkými textovými výňatky, které pravděpodobně pochází z nějaké válečné knihy, ale někdo tam provádí takové piškuntálie, jako vyškrtání slova "War" a jejich přepsání na "Love." A pak zase rychlé sledy divných obrazů (většinou slabá 3d animace) a další výňatky, dalších několik divno-obrazů... --> http://aniont.com/cs/film/lovestory <--

• 4.7.2017  08:42
    Kudy ven (studentský film) (2016)

Malé, atmosferické, žánrové cvičení, které se zabývá životem, smrtí, láskou k bližnímu svému, bezmocí a podobným milým a příjemný věcem (o= ´animace jako taková je spíš nijaká, jen pár tahů štětcem, leč k tématu a náladě filmu se to velmi hodí. --> http://aniont.com/cs/film/kudy-ven <-- ps: atmosféra je tu vážně povedená, mám nutkání si jako protipól pustit něco sladce a slizce romantického

• 3.7.2017  10:05
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Na jednu stranu je hrozně fajn, že stream jede do vlastní seriálové tvorby, ale na druhou stranu je to formát velmi nepovedený, pro tenhle žánr a námět, kdy se pravidelně daří budovat atmosféru a pak ji umlátit kladivem v podobě týdenního čekání na další díl a v případě závěrečné episody dokonce čekání měsíčního (!!). Jinak je to velmi fajn, herecky to sice občas hapruje, ale vzhledem k tomu, že většinu posádky pěstírny tvoří neherečtí vietmanci a jeden hololebý kaskadér, tak je to úspěch. Gradace na konci byla bohužel slabší, ale furt je to fajn, ale ne tak, jak mohlo.

• 2.7.2017  12:07
    Kill Bill (2003)

Tenhle film je jednoduše důkazem toho, nakolik je Tarantino schopný režisér. Je to totiž, víc, než jiné Tarantinovky, kompilát všeho možného z různých béčkovostí, ale do jednoho kusu je to spleteno tak božím způsobem, že je z toho jeden z nejzábavnějších filmů všehomíra. Ve zkratce, je to béčko, ale natočené s áčkovým řemeslem, režií, herci a produkční hodnotou.

• 27.6.2017  20:16
    Moji drazí (studentský film) (2015)

Já tak nějak nevím, co si o tomhle mám myslet.. Je to řazeno jako "Němá etuda" a potud je asi zadání splněno, řemeslně je to bez problémů sledovatelné, ale... Pointa je slabší a přestože by se to u zvoleného příběhu hodilo, mohla být vypointována daleko lépe a dostat by se mohlo i na trochu melancholie, nebo naopak humoru. A kdyby ani jedno, tak obsadit pár zletilých dívek v plavkách a jednu vilnou chobotnici.

• 27.6.2017  08:49
    BabyBox (2015)

Sympatická animační groteska, která obsahuje takové piškuntálie jako hudební skupinu zářicích cikánů (aka Glowing Gypy), nebo řeznický pult v nitru baby-boxu. A je to v moc fajn loutkové animaci, která je jednak dobře technicky zvládnutá a druhak je výtvarně docela fajn. http://aniont.com/cs/film/babybox

• 26.6.2017  08:13

V tomhle filmu nefunguje zhola nic, Nicolas Cage přehrává, ale ne tolik, aby to bylo zábavné, veškeré rébusy jsou přitažené za vlasy... Mimochodem, je to tak moc přehnané, že dostat se v tomhle vesmíru do dvou z pěti nejstřeženějších objektů na planetě je otázka pár minut plánování a když se něco podělá, tak co, máme hackera, který zvládne cokoliv a já začínám mít pocit, že hackeři jsou deus ex machina 21 století. Pak je tu pár totálně archetypálních postav, co nemají defacto žádný charakter a padouchova motivace a padoušství je tu na úrovni toho, jako kdyby se svobodná matka z Dolní Cerekve rozhodla spáchat vendetu na všech pracovnicích jednoty za to, že ji prodali dva zkažené pribináčky.

• 25.6.2017  13:09
    Trestný prapor (TV seriál) (2004)

Tohle je sakra dobře natočený válečný seriál, který sice nevyniká monstrózní produkcí (narozdíl třeba od Bratrstva neohrožených), za to má ale výborné obsazení a postavy, které jsou mnohovrstevnaté a je radost s nimi těch jedenáct dílů sjet. Hodně překvapivě se tu tepe do rudé armády a když tu někdo s řevem "Uráá" vyráží na sebevražednou steč, tak to nevypadá jako agitka a patosu je tu tak akorát, aby byl uvěřitelný a nikoliv ulepeně trapný. Kéž by se stejné péči jako vypsání charakterů mužstva dostalo i vyššímu důstojnictvu, kde jsou postavy jasně nalinkované ve charakterech totální svině, nebo otcovské figury. Jasně, je tu pár slabších momentů, ale... Na ty v důsledku kašle pes.

• 24.6.2017  15:41
    Apollo 18 (2011)

Možná zajímavá premisa a velmi dobrej námět, ale zpracování otřesné. Všichni herci hrají bídně, mají maximálně dva výrazy a vůbec tomu nepomáhají povinné, srdceryvné scény, kdy astronauti poslouchají hlasy svých bližních, tam totiž topornost dosáhla vrcholu a lépe by to zahrál i průměrný pařez po Dubu Cesmínovitém. Dialogy jsou slepenec klišé a kamera se střihem absolutně nezvládají vytvářet atmosféru, nepůsobí jako ze 70. let a ani zdaleka nevypadá jako kdyby to byli reálné záběry, takhle se prosím pěkně found footage nedělá. Nebo dělá, evidentně, ale nikdy to pak nebude kvalitní.

• 23.6.2017  09:21
    Racek (studentský film) (2013)

Prototyp lehce smutného, melancholického filmu, po kterém máte nutkavou touhu vyhledat bližního svého, obejmout ho a pár hodin nepustit. http://aniont.com/cs/film/racek

• 22.6.2017  21:30
    Lapsus (2007)

Výtečně nápadité, originální, zábavné a hravé. To je na adekvátní komentář docela málo, co? Ale ono to fakt dokonale vystihuje tuhle dvoubarevnou hrátku... A nejsou tam chapadla.. Ani trpaslíci... Ale jeptiška jo... Hmm... --> https://www.youtube.com/watch?v=UWMyFkvL84E

• 21.6.2017  21:31

Vizuálně dokonalý náhled do nitra lidského. Vážně naprosto skvělé, jak jsou tu různé myšlenkové pochody, pocity a nálady převedené do audiovizuálna. Z valné části za to můžou Kubrickovo klasické trademarky (skvostně dlouhé záběry beze střihu, hudební doprovod pomocí klasiky), ovšem zase použité jinak a originálně. Ano, osobně bych ocenil trochu víc psychedeličnosti a tajemnosti, to ale neubírá nic na technických kvalitách, jen na těch pocitových, subjektivních, prostě tu chybí to NĚCO, co má Barry Lyndon, Odysea, nebo Mechanickej pomeranč. ps: a hele, můj komentář č. 2222, volejte sláva a tři dny se radujte

• 21.6.2017  11:48
    Mutanti hledaj východisko: Černobyl (hudební videoklip) (2016)

Nesnáším hodnocení videoklipů na čsfd... Tak budem společně předstírat, že tohle je jen obyčejnej animák s hudebním doprovodem, jo? ___ Animace je tu velmi zábavná, s umem využívá pixel-artové grafiky (kdo neví, to je využívání poetiky starejch kostičkovejch videoher, tada doufám, že se to tak dá říct), kde je zopár velmi originálních záběrů a postupů, včetně doslovného užití pozměněných částí z prvního Prince of Persia. A je tam mutant s chapadlama, milé děti! Ps: hudební doprovod je jakýsi psychedelický, ironický a podivný rap, což je sice žánr, který nemám rád, ale tady je to překvapivě dobře poslouchatelné

• 20.6.2017  22:53

Konec, který je zbytečný přibližně stejně, jako přítomnost soutěže o co nejrychlejší klikání propiskou jako ukázkový sport na zimní olympiádě. Až odporně doslovné a přespříliš zalité světlem. Takové dosti blééé.

• 19.6.2017  21:29
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Přesně to, co Zlínskéo divadlo inzerovalo - je to kabaret, reagující na aktuální dění , který díky své aktuálnosti působí velmi sirovým dojmem (herci text částečně čtou z poznámek) a bylo velmi moudrým rozhodnutím, nedřenit Ovčáčka do nekonečna (narozdíl od týmu stojícího za Blonďatou bestií.) Druhý problém je, že je tu pár velmi nevtipných písniček (trapnost při písni čínského prezidenta byla dokonale všeobjímající) a za druhé, stejně bude vždycky vtipnější pustit si sestřih orálních eskapád tohohle... Ovčáčka. A pak bejt smutnej z toho, co máme na hradě.

• 19.6.2017  09:09
    Single Lady: Jízda v Óčku (TV seriál) (2017)

Sice to není špatně natočené, ale je tu nesmírné množství postav, které se dají zařadit do kategorie "kreténi a krávy" a jelikož scénář nepotkal humor (myslím, že jsem se zasmál jenom jednou), tak je to hrozně otravné. Ty postavy jsou sice dobře zahrané, ale nudně jednorozměrné a od prvního dílu je jasné, kdo je kdo a jakou bude mít pozici v příběhu a nic dalšího interesantního tu fakt není. Není to špatné, ale rozhodně a definitivně to není ani dobré.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75