Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

105 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
  • 10.3.2018  18:13
  Život (2017)
  ****

  Život je zábavné béčko, které není nic jiného, než další vesmírná vyvražďovačka na téma "zloufoun a uzavřena loď," v tomhle případě ozvláštněno tím, že místo lodi je tu mezinárodní vesmírná stanice a hlavně sestava kvalitních herců, hrajících bandu astronautů, jednu kosmonautku a ehm, japanoastronauta?

  • 10.3.2018  13:11

  Tohle můžu brát leda tak, že si zasloužilý animační bard Bárta chtěl vyzkoušet novou technologii animace a trochu si pohrál s 3D animací (přesto zachoval svůj loutkový vizuál), jen šlo bohužel všechno ostatní stranou, pointa je chabá a příběh neexistující a všechno poletuje v prostoru a kolem toho poletuje virtuální kamera.

  • 10.3.2018  12:37
  Ginevra (2017)
  ****

  Film, ve kterém vystupuje mnoho nasraně se tvářících soviček! A přestože to o nich vůbec není, tak je to hrozně fajn záležitost, která skvěle pracuje s animací, která by se dala popsat jako klasická papírková, plošková animace, akorát se k tomu používají skládánky, ne nepodobné origami - působí to svěže a originálně a mě to bavilo. Příběh je sice trošku slabší, ale moc příjemný přednes vypravěčky a střídmá stopáž to bohatě vynahrazují. ×××> https://vimeo.com/197161720 <×××

  • 10.3.2018  12:26

  Artový divnofilm, který stojí na... On vlastně asi na ničem nestojí, byť je tam několik dobrých momentů a jeden vyloženě skvělý (pár scén doprovázených něčím, co považuju za zhudebněnou báseň Barkovové, ale jelikož jsem od ní nečetl ni čárku, tak netuším), bohužel to ale hrozně padá s Anetou Langerovou, která prostě nezvládá hrát natolik, jak je potřeba a tady by se hodila herečka sakra zkušená, aby zvládla tolik směrů, kterými se film ubírá (střídá se drama, nadsázka, ironie...) a navíc je to film vzácně rozfragmentovaný a všeobecně hrozně bizarní , ale bohužel, ne v tom dobrém smyslu slova. Ne že by nebyla cítit snaha, ale výsledek je prostě často nudný a nezábavný, byť originální. A nám, ignorantům, co Barkovovou neznáme, to o ní neřekne vůbec, ale vůbec nic.

  • 9.3.2018  23:03

  Vizuální dokonalost, kde perfektní kamera (záběry na venkovní schodiště pokryté podzimním listím, hrátky s odrazy zrcadel) výborně doplňuje atmosféru bezčasí, kdy vůbec není jasné, kdy se film odehrává a může se jednat o stylizovanou první polovinu 20 století, ale stejně tak se může jednat o hru dvou hlavních protagonistek... Které jsou mimochodem perfektně zahrané a především Sidse Babett Knudsen dokáže jedním pohledem zahrát tolik odstínů nálady, že by za to zasloužila velebit minimálně tři dekády v kuse. Hrozně fajn je, že přestože se jedná o art, tak děj ubíhá a zároveň nezklouzne k melodramatu, ani zbytečně explicitním lesbickým scénám a když už je tam něco víc vidět (pokud pomineme takové zábavnosti, jako zavírání do dřevěné komody), tak je to natočeno decentně za pomocí originálních kamerových vyfikundací. Jednoduše je to fakt dobré drama s psychologickými prvky, film o jednom vztahu a představách o jeho pokračování a fungoval by úplně stejně i kdyby tam byli úplně jiné postavy, jen by asi nefungovala skvělá nadstavba v podobě brilantní atmosféry. PS: nevíte, co je to vifikundace? Pořiďte si plzeňsko-českej slovník!

  • 9.3.2018  20:57

  Docela zajímavé použití zdi místo plátna, které je docela zajímavé, byť má díky tomu velké technické limity, ale ty zas dokreslují docela unikátní atmosféru, který tenhle animák má, jen by to možná chtělo trochu lepší vypravěčství (dodané zmixováním několika náhodných kolemjdoucích), kdyby to byli režírovaní herci, kteří by dostali za úkol znít jako náhodná parta čumilů, asi by byl výsledek lepší. ÷÷http://aniont.com/cs/film/velrybi-pribeh÷÷

  • 9.3.2018  19:59
  Mistr a kazatel (TV film) (2015)
  ***

  Za mě tedy nic moc, byť je to o obsahové stránce velmi slušné (ovšem od dokumentu od University Karlovy bych čekal mnohem hlubší náhled na věc a ne jen veskrze známá fakta a pár zajímavostí), ale nezvládnuté je to z hlediska filmařiny a hlavně jsou tu hrozně bizarní průvodci (dívají se na sebe a pronáší dlouhé monology, které se snaží vydávat za vzájemnou debatu, mnohem lepší by bylo hodit tam pár hezkých záběrů památek a tohle nechat jen jako doprovod).

  • 8.3.2018  22:37

  Dobrej film, místy až skoro perfektní film, který ne originální na mnoha místech brutálně nekompromisní a temnější, než zvrhlá duše žížaly Julie. Ovšem i tak se našla i jedna věc, která mi tam trochu vadila a to jedna hlavní (?) a jedna vedlejší postava, které byli otravně čestné a morálně nezkažené a měli hrát roli těch, se kterými se divák ztotožní a kteří jsou dr. Watsonem a přes ně se divákům vysvětluje, co se vlastně děje... A to je tu sakra zbytečné a snad každej divák ví, která bije a je otravné, jak se film tváří, jako kdyby to bylo něco nečekaného. Za to hvězdička dolů, byť většina filmu je výtečná (a je zbytečné se o tom rozepisovat, je to tu napsaný mnoho, mnohokrát).

  • 27.2.2018  20:22
  Psychopompos (studentský film) (2018)
  ****

  Mám rád HP Lovecrafta, mám rád studentské filmy... Takže proč film podle básně od mého oblíbeného autora (kterou neznám, anžto nevyšla v souhrnných spisech) nepodpořit pár kačkama na startovači, čímž rovnou říkám, odkud film mám, kdyby se mě někdo ptal._._._ A jaký je to film? Dobrej, sice by mu pomohlo víc magična, které je zde tvořeno převážně kostýmy od Riwy Nerony, které jsou sice hrozně fajn, aleve střední části filmu tak nějak hapruje všechno okolo (tak nějak příliš obyčejně a zcela bez nálady nočních mur a tajemného děsu, která by se hrozně hodila). Ovšem v poslední třetině se to přehoupne do horroru, ze kterého je Lovecraft cítit a přestože se tam nevolá žádné chapadlaté Cthulhu, tak se daří vykouzlit příjemně temná aura. tři až čtyři hvězdičky, ale jelikož jsem u filmu pil výbornej dong fang mei ren, tak je to jasný (o=

  • 24.2.2018  22:32

  Zbytečnost ve dvou slovech? Justice League. Je to upřímně fakt hodně velkej blockbusterovej průs... Průšvih, kde je základní kostra příběhů tak pitomá, že by béčkově vypadala i v animáku, co by běžel v sobotu dopoledne na stanici pro děti - parta hrdinů se dá dohromady a daj po tlamě padouchovi. Heureka!! Volejte sláva!! Jaká to invence! Jaký to úžas a originalita!! A už jsem zmínil, že je ten padouch bez jakéhokoliv charismatu a působí jako cgi omalovánka? Ne? A to, že tady tak na půl funguje jen jedna postava (Diana), jedna je nevyužitá (Batman),další pojatá s trapným patosem (Superman), ta která má být vtipná neudělá nic vtipného, přestože se o to pokouší v každém dialogu (Flash) a další dvě jsou tak neviditelné a beze smyslu, že by tam vůbec nemuseli bejt a tvůrci to ani neuměli natočit tak, aby se mezi sebou porvali alespoň trochu zábavně. A mě už nebaví o tak slabém filmu cokoliv psát, nazdar & howgh.

  • 17.2.2018  12:18

  Tenhle film nemá duši a působí hrozně sterilně - animace sice dobrá, ale se zoufale tuctovým cgi, příběhem, u kterého máte poct, že jste ho viděli asi tisíckrát a tak nějak z toho mám dojem, že spíš než funkční film, chtěli autoři vytvořit ukázku svého know how.

  • 17.2.2018  12:02

  Jedna malá, animovaná, krátkometrážní bankovní loupež (pardon - Musejní), která je sice zábavná, ale mohla by být zábavná mnohem víc, jenže má podivnou kameru, díky které není v akčních pasážích moc poznat, co se děje. Jinak je to ale fajn a výtvarná stylizace by se dala přirovnat k loutkovým pasážím z fimfára. ~>~>http://aniont.com/cs/film/velky-kychac<~<~

  • 17.2.2018  11:33
  Čím víc vím (studentský film) (2015)
  ****

  Divnost nejvyššího řádu. A tady se dalo teoreticky s komentem skončit (O=´ Příběh je docela jasný, nijak objevný a to o co tu jde, je zpracování a ani to není úplně perfektní, kresba je neskutečně pitomá a mnohdy nudná v tom smyslu, že tenhle druh vizuálu dneska vidím všude (odporné vlnovky místo nosu!), ale... Je v tom obrovskej kus fantasie, díky kterému je každých pár deset sekund něco nového a přistihl jsem se, že se nevěřícně usmívám, když uběhlo těch osm minut - a to se už hodně dlouho nějakému filmu nepovedlo. o>o>o>http://aniont.com/cs/film/cim-vic-vim o>o>o>

  • 14.2.2018  22:47
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ****

  Vlastně docela příjemné překvapení, dobře zahrané a v prvních dílech hodně zajímavě pracuje s přízrakem vztekliny, který sice po pár dílech zmizí a místo něj přijde na řadu klasická kriminálka, ale to už jsem měl jako divák nějaký názor na postavy a zajímalo mě, jak to vlastně Dopadne. Vyčíst by se dalo zopár klišé (především v práci s postavami) a mezi druhým a čtvrtým dílem je to trochu natahované - ale pořád je to prostě zábavný seriál s pár pěknými záběry na kokošné, ňuňu, slintající lištičky rozsévající smrtící nákazu.

  • 14.2.2018  08:49

  Na tomhle a na milém díle (ženské zbraně), je nádherně vidět, co je na Dabing Street špatné a co dobré - co funguje, je vpodstatě cokoliv, co se odehrává ve studiu (a hádám, odkazuje na divadelní hru?) a co je nudné, nevtipné, ba přímo otravné, je cokoliv, co se odehrává kdekoliv jinde (tady třeba koncert, Karel a Polka). Zatím je to prostě slabší, než Čtvrtá hvězda.

  • 13.2.2018  08:20
  Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)
  ***

  Dobře natočený seriál, který má trochu problém v tom, najít co vlastně chce být a hrozně se tu pere snaha být moderní, temný a akční s touhou zachovat poetiku prvního ST seriálu s původní posádkou. A někdy to funguje víc, někdy míň. Respektive, ono to většinou funguje fakt docela dobře, jednotlivé díly jsou fajn a stejně tak postavy (Tilly na hrad!) a jestli někomu vadí, že tu hlavní postava žena, že jsou tu homosexuální postavy, tak je to blb, protože jsou vesměs docela dobře napsané. Jen to na mě jako celek prostě působí až moc sterilně a bez duše.

  • 11.2.2018  11:42

  Taková malá, westernová nuda, kde nikdo moc neumí hrát, což mnohdy nevadí, ale pokud tu máte Buda Spencera v nejlepších filmových letech a jediné, do čeho ho necháte mlátit, je kolejnice a nikoliv armáda poskoků, tak to je nejen promarněný potenciál, ale především dost špatnej casting. A tady nehrál nikdo moc dobře. Příběh je ne zrovna originální, byť vlaková loupež docela slušně natočená, ale jinak fakt nic moc... Dokonce i božský Ennio Morricone tu vykrádal sám sebe...

  • 10.2.2018  12:45

  Liška je skvělej, konečně nehraje variaci na obecního blba, ale má absolutně skvělou roli, která je napsaná nádherně životná a půlku filmu člověk neví, jestli má myslet, že je to pěkná svině, nebo spíš chudák, co to nemá v životě úplně jednoduchý. Jasně, je to malej film, kterej neměl co dělat v kinech a měl jít rovnou do televize, ale má výbornou atmosféru a perfektního Lišku. Bavilo mě to, howgh.

  • 5.2.2018  21:18
  matka! (2017)
  **

  ¨Fakt nemám problém s divnejma filmama, to asi ví každej, co ví, na co koukám, ale... Tady mi většina divnosti přišla jako příliš laciná a příliš samoúčelná, příliš dlouhá a s Jennifer Lawrence, která je sice dobrá herečka, ale zde se od první vteřiny tvářící podobně jako někdo, komu se zrovna pokouší prokousat ušním bubínkem pavouk, co poslouchá metal a má rád palačinky. A ne, není to špatné, jen to nemá mnoho co nabídnout a snaží se ten fakt schovat za snahu o bizarnost a biblické motivy - protože když se budete trochu snažit, můžete je naroubovat na jakýkoliv film.

  • 4.2.2018  12:24

  uaáá áá áh.. Uáá ááá áh. We come from the land of Ice and Snow... Ok, není moc lepších songů, které by se hodily jako doprovod k bitce komiksovejch, severskejch božstev víc, než Immigrant song, budiž mu chvála neskonalá. A tvůrcům taky, protože se, jak vidno, už fakt nebojí hodit do AAA filmu totální stylizaci osmdesátkového komiksu, který je sice osvěženej dnešním budováním příběhu, ale pořád s dost neonovou a barevnou duší. Je to zábavné, vtipné a perfektně fungující (ovšem klidně bych si do žil dal zas nějakou marvelovku, která bude trochu vážnější) a jestli tu něco hapruje, tak je to trochu jalové finále, které má poměrně málo zapamatovatelných momentů a zejtra na ten digitální bordel zapomenu /a přesto o dva řády lepší, jak gigibordel u Batman v Superman/.

  • 29.1.2018  22:16

  Docela fajn film, který ukazuje, že Jakub Kohák hrát umí a když má roli, co mu sedí na tělo, tak člověk skoro i zapomene na to, že posledních pár let na něj Kohák vyskočí pomalu i ze sklenice kyselejch okurek. Připadá mi, jako kdyby na tenhle film neměl Vorel moc prachů a přesto ho chtěl natočit, výprava je spíš malá, než velká a počet neherců v hlavních rolích je možná až moc velký (jak se vyrovnat se zlými kritiky? Obsadit jim příbuzenstvo do filmu!) a scénář docela jalový - chybí tu nějaká pořádná katarze a konec je takový... Až moc slunečný? ... Snad jen postava bratra, který je, jako správný měšťák, hajzl, co myslí jen na prachy a jeho děti s***ou nebohému Kohákovi do prázdných toaletních mís, co má v dílně si tu mohli odpustit, je to docela trapné a jednoznačně nejzbytečnější část filmu.

  • 29.1.2018  18:57

  Výborně natočený film, který má plno zábavných scén, plno fajn nápadů a jednoho Eltona Johna. Jenže bohužel, až na Eltona je všechno tak nějak o level méně zábavné, než v minulém dílu a mrzí to o to víc, že se dvojka hodně opakuje a některé věci jsou tu vyloženě slabé (padouch) a pokusy o vážné scény ne vždy vychází tak, jak by měli a finále je slabší už jenom proto, že dva robopsi nikdy nebudou tak zábavní, jako sekretářka v kostýmku, co má místo nohou křížence mačety a katany. "Veď mě dáál, cesto mááá.."

  • 21.1.2018  12:27
  V pasti (TV seriál) (2016)
  *****

  Naprostá pecka, která má perfektní postavy (kterým skvěle vévodí hlavní, břichatý viking v pozici šéfa místní policie, co má rovnou celé dva podřízené) a všechny charaktery jsou tu perfektně napsané a uvěřitelné? Chcete totální zlo, zvrhlého a úchylného vraha a chrabrého rytíře ve zlaté zbroji? Tady nic takového není, jen zajímavě natočený případ, který je defacto úplně obyčejný, ale dotáhnutý do veleuvěřitelného detailu. Všechno je to natočeno tak výtečně, že když už někdo řeší osobní problémy, tak to dává všechno perfektní smysl a dokonce tu fungují i emoce. ps: Je tam zasněženej fjord a hodně sněhu. Fakt hodně sněhu. A vypadá to perfektně

  • 17.1.2018  21:23
  Volli Pall (2010)
  *

  Zhovadilost non plus ultra, plná divných věcí, které nedávají moc smysla a de facto náhodně pronesená věta "malé létající objekty nemají toaletu" je podle mě zdaleka to nejnormálnější, co tu je. Vážně, je to bizarní, plné velmi podivných scén, které moc nedávají smysl a jsou prostě mimózní. Což mám často rád, ale tady mi to připadá jako záměr, aby to bylo "umělecky ujeté a artově divné." A ani animace (byť ruční kresba) za mnoho nestojí, záběry jsou roztřesené a barva se trochu mění snímek po snímku, takže ideál na bolest hlavy, kór když to má jedenáct minut, což je vzhledem k (ne)obsahu hrozně moc. Iפ>>http://aniont.com/cs/film/volli-pall<<¤×I

  • 14.1.2018  20:00
  Krik (1978)
  *

  Radko to popsal poeticky, já to popíšu možná trochu cynicky. Záběry na tlapy lvů, voháňky tygrů a podobné zvěře a do toho spousta záběrů na beton, mříže, ohrady a podobné záležitosti. A ano, chápu, co tím chtěl autor říct, ale aby to fungovalo jako film, potřebuje to víc zajímavé filmařiny. Mnohem víc. ps: jmenuje se to Krik a žádná zvěř v řev nepropukne, což je asi ta nejvíc umělecká věc za celých deset minut >->->http://www.ubu.com/film/sesic_krik.html<-<-<

  • 14.1.2018  17:53
  Moment (1968)
  ****

  Radko to popsal docela přesně, akorát nutno dodat, že ona "fascinácia následnou činnosťou" je masturbace (a než mě tu někdo začne podezřívat z toho, že tu přidrzle hodnotím porno, tak je po celou dobu záběr jen na obličej dotyčné). A přestože mi všechny smysly říkají, že by to měla být nuda, tak pocit z toho mám úplně jiný a skoro bych si to teď pustil znovu. Čím to je, to netuším, ale vážně v tom je něco podmanivého, z velké části i barevnou paletou (rudá - černá - nazlátlá) a celkově nedokonalostí materiálu samotného v kombinaci s jasnou a přesto jednoduchou vizí. Nebo takhle to alespoň na mě působí a fakt by mě zajímalo, co z toho je úmysl autora a co z toho náhoda způsobená nedokonalou technickou. ÷÷÷>>http://www.ubu.com/film/dwoskin_moment.html<<÷÷÷

  • 14.1.2018  17:02

  Zajímavá psychodelie, to bezesporu, ale zoufale selhává ve dvou rovinách, které jsou vzájemně propojeny - jednak je to absence zvuků, ruchů, nebo hudebního doprovodu, bez čehož prostě atmosféru nevybudujete (alespoň sem tam drobný pazvuk, kdyby byl přítomen...) a druhak je to délka, která je na těch pár opakujících se vzorech výjevů příliš vysoká. Kamler má lepší věci.

  • 14.1.2018  16:54

  Docela snesitelná eko agitka (což je jedna z mála agitací, kterou jsem ochoten podstoupit a nemám nutkání agitátorovi nacpat do uší dva metry vázacího drátu), která bez problému funguje, jen je tam toho na dvacet minut nějak málo a pointa je jasná hned po prvním přeletu v letadle.

  • 14.1.2018  16:33
  Komorná (2016)
  ****

  Ukázka Japonských podivností pro začátečníky, aneb zajímavá lesbická romance, na pozadí se zvrhlým strýčkem aka možná přijdou i chapadla paní chobotnice. A to je tak nějak tenhle film ve zkratce, snad jen ještě možno dodat, že je výtvarně hodně zajímavý (což je z velké části dílem kombinace japonské, korejské a anglické estetiky, kostýmů a architektury a je to hodně zvláštní kombinace), dále tu máme romanci, uvěřitelnější, než u drtivé většiny romantických filmů, pár dějových zvratů a možná zbytečně přebujelou délku, kterou zachraňuje (alespoň pro mě) příjemně veledivný závěr.

  • 13.1.2018  12:53
  Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)
  *****

  Když zůstaneme u tvorby čt, tak je to zkřížení Rapla a pěti mrtvých psů. A z obého to má něco, respektive - je to samozřejmě originální, ale v prvním díle tu atmosféra scén osciluje z totálně znuděné vesnice za poledního slunce, až po scény, které si nezadají s takřka horrorem. Uvidíme, kam se další díly přikloní a jestli nepokoní docela slušnej začátek.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace