Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 19.10.2017  18:29
    Bokeh (2017)

Spářenost odpudivého art-filmu a velmi dobrého propagačního videa o Islandu... A ne, pár hezkejch záběrů na Island opravdu, ale opravdu neospravedlní fakt, že tenhle film je tak moc hloupý a tupý, že jsem se ze samé nehezkosti toho, co jsem viděl, zabodával kus větvičky pod nehet. O čem to je? Dva mladí lidé jsou na Islandu a najednou jsou tam sami a všichni ostatní vyzmizí. A pronášení hrozně prkenné výzvratky, které zjevně někdo vydává za scénář a střídají u toho dva výrazy a... A je to prostě špatný, fakt hrozně moc, hrát neumí a dialogy jsou na... Geometrický obrazec. S opravdovými herci a scénáristou by to možná nemusela být taková odpornost. Jenže ona je.

• 14.10.2017  21:40

tohle šustí papírem víc, než ... Než.. éé... Než balík kancelářského papíru..? Ne, vážně, ačkoliv je premisa velmi, ale velmi jednoduchá (a je tu tupě vykecaná už v obsahu), dala by se udělat velmi, velmi zajímavě, jenže bohužel jsou tu postavy, které jsou postavené jen na jedné charakterové vlastnosti, nebo povahovém rysu, takže se žádné složité osobnosti nekonají a někdo prostě chodící hajzl atd a vzhledem k tomu, že děj sám o sobě je dosti neoriginální, je to o to větší škoda. A ne, není to špatný film, jenom zoufale není dobrý. Howgh.

• 8.10.2017  20:57

Výtečná, odlehčená středoškolská komedie s Petrem Parkerem, která je vtipná a svižná a konečně středoškoláky nehraje banda třicátníků, ale o poznání méně funkční jsou tu scény, kdy má o něco jít, dokud Spaidy jen nezávazně blbne (v obleku, nebo bez něj), je všechno super, ale drama brutálně nefunguje a ať si kdo chce říká cokoliv, emocionální finále druhého Spidermana s Garfieldem jen tak někdo nepřekoná a absence Osbornů sice dává možnost filmu jít jiným směrem, než předchozí inkarnace, ale i tak zamrzí. Je to dobrej film, zábavnej, ovšem finální půlhodina je prostě slabá. I Přes Stark-humor.

• 5.10.2017  21:55

Je to zábavné, funguje, zdá se, především jako úvodník (spolu s druhým dílem) a přestože má poněkud jalové postavy a atmosféra Star treku tu zas tolik není, je to zábavné. A má to Klingonštinu.

• 5.10.2017  21:53

Třetí díl a troufám si říct, že zároveň opravdu první, jelikož episody 1a2 fungují samostatně a mají funkci zcela uvozovací. A baví mě to, fakt mě to baví, ale bohužel je to provinilé bavené, jelikož je tam hrozně moc věcí, po kterých mám hořkou chuť na patře, je tak jasně patrná béčkovost a aura sci-fi seriálů devadesátých let, ale... Sakra, furt mě to baví. Jen doufám v menší episodičnost a větší důraz na celkový děj, prosím pěkně, smutně, prstíčkem hrabu.

• 5.10.2017  21:37

Tahle hudební dvojka mě začíná bavit, tady doplněno o výtečný klik, který je sice totálně jednoduchej, jen tu kamera pomaru letí od úpatí zástavby jakýchsi podivnejch mrakodrapů až k jejím vrcholkům. A ty čtyři minuty, co tenhle kamerovej nálet trvá, mi subjektivně připadá jako pár gradujících vteřin a asi se dokopu na bandcamp abych si něco od těchle divnolidí mohl legálně koupit a poslouchat.

• 5.10.2017  19:35

Docela zvláštní koláž, která vznikla "Na motivy" jednotlivých piv od pivovaru Lobkowicz, což je sice pro filmy samotné nepodstatné, ale důležité v jedné z věcí, které mi na filmu (filmech) vadí. Jednotlivé povídky jedou v jiném žánru, přestože vlastně všechny koketují s humorem (což třeba Noiru zrovna nesvědčí, ale to je snad jediná složka) a střídá se tu třeba vypointovaná groteska s podivným, artovým divnofilmem, kde dva lidé vydávají divné zvuky (to nepáchám ironii, je to střízlivý popis). A všechno to více, čí méně funguje, vážně, jednotlivé epizodky jsou dobře vystavěné, zahrané a s překvapivě dobrou kamerou, problém je ale v tom, že na dvaceti minutách je sedm povídek až příliš - mám půl hodiny od shlédnutí a pamatuju si tak půlku příběhů, jsou příliš nahuštěné na sobě, netuším, jestli by pomohly větší hrátky s vizuálem, stopáží, nebo čímkoliv jiným, ale i když jsou jednotlivé složky dobře, až výborně vytvořené, pořád je to pro mě docela slušné "..Ale"

• 25.9.2017  20:28
    Fúsi (2015)

Fúsi je morbidně obézní, pravděpodobně s nějakou lehkou mozkovou disfunkcí, poslouchá metal, je to totální lůzr a pokud tu náááhodou někoho napadne Fúsiho přirovnat ke mě, tak bacha, Fúsi nepije čaj! To je kurník zásadní rozdíl! (o=´ A tenhle film je absolutně skvělej, žádná jiná kinematografie, než-li ta islandská, nedokáže konstantně natáčet filmy tak přirozeně hořkosladké, komorní a zároveň bez jakéhokoliv melodramatu a se zcela uvěřitelnejma emocema - Fúsi je přesně takový film a to nemluvím o tom, jak je to skvěle zahrané a všechny postavy jsou větší, či menší podivíni, ale zároveň jsou v tom zcela uvěřitelné.

• 24.9.2017  12:11

Za mě jeden ze slaších filmů od Argenta, sice je pořád řemeslně výborně zpracovaný (i když už tu chybí zajímavé kamerové úhly, nájezdy, nebo využívání barevné kompozice v záběru), ale tentokrát se slabým scénářem. Tady je totiž opravdu velmi snadné poznat, kdo je padouch a většina postav je nudná a absolutně s nezajímavým charakterem, včetně hlavní hrdinky. Navíc tu byl pro mě jeden obrovsky rušivý element a to využití klasického rock/metalu plného elektrických kytar při některých sénách, což bylo v ostrém kontrastu s Verdiho operou a rozhodně to není ten dobrej druh kontrastu. Alespoň jsou tu fajn havraní, co sice nemají tři oči, ale i tak jsou zábavní. Ale kdyby měli chapadla, bylo by to lepší.

• 23.9.2017  10:43
    Permutations (1968)

Technologicky asi excelentní úspěch, ale Whitneyho pozdější filmy vzešlé ze spolupráce s IBM a Cal-techu jsou mnohem více filmem, než-li tohle, tohle je totiž epileptikova noční můra a mě z neustále blikavého obrazu a vířících něco-jako-mandal šíleně bolí oči.

• 23.9.2017  10:40
    Arabesque (1975)

Totožné, jako všechny filmy od Johna Whitneyho, jen tady je víc čar a méně čtverců a celkový dojem působí už méně jako technologická ukázka, ale mnohem víc jako něco, co vzniklo po požití LSD, což je hádám asi úspěch.

• 23.9.2017  10:37
    Matrix III (1972)

Kříženec dětského kaleidoskopu a spořičů windows 95, který je více než filmovým uměním ukázkou technologie a předzvěstí toho, co všechno se dá dělat na počítačích. Technicky brilantní, ale jinak v mnoha ohledech zastaralé.

• 23.9.2017  10:33
    Matrix I (1971)

Na tenhle film se dá dívat dvěma pohledy a ten první pohled není zrovna lichotivý, prostě záležitost, která brutálně zastarala a stejný zážitek vám dopřeje pozorování spořičů obrazovky z windows 95, prostě jen čtverečky, čáry, sem tam kolečno... Ale na druhé straně byla tohle v roce 1970 (!) věc, která představovala technický vrchol a je to de facto obrovský úspěch, už jen fakt, že za tím stojí finance od tehdejšího hegemonu IBM a Caltechu,..

• 23.9.2017  10:12

DC znova oživuje Constantina? Ok, jsem všema pro, film s Revesem byl sice super, ale hlavní postava prostě nebyla Constantine a v nedávném seriálu sice pobíhá anglánskej, cynickej blonďák v nehezkém baloňáku, ale scénář psal cvičenej papoušek po amputaci pařátků. A v animované podobě je Constantin docela fajn, ale... Ti hrdinové s pláštíky se do příběhu hrozně nehodí a tak nějak jsou tam jako pěst na oko. První půlka je docela fajn, shánění kumpánů funguje jako slušná týmovka a akorát ten Batman je tam absolutně zbytečný - potud by to docela šlo, kdyby závěr nebyla absolutně sterilní nuda, kde se všichni mlátí a někdo sem tam hodí vohnivou kouli... Hm, fakt super, fakt že jo.

• 19.9.2017  20:14
    Klauni (2013)

Skvělá záležitost, ve které haprují především věci spojené s postavou Didiera Flamanda, jeho výkon je někdy dost necivilní a některé scény v jeho dějové line působí dost vykonstruovaně (scéna bojící se vnučky mezi francouzskými divno-divadelníky). Jako kontrast působí zcela podmaniví Lábus s Kaiserem, kteří svoje role zvládají naprosto s přehledem a docela dobře jim k tomu sekunduje i finka Kati Outinen, díky jejíž češtině je její ztvárnění Alzheimera najednou překvapivě věrné.Za zmínku , stojí i formální stránka, kde je třeba kamera na špičkové úrovni a i takové mimovské scény (které připravoval Boris Hybner), které mám jinak rád asi tak jako zkažený mlíko se sardelovou pastou, jsou tu nejen funkční, ale dokonce zábavné.

• 17.9.2017  09:37

Nejlepší je se vykašlat na čtení jakékoliv synopse a pustit si to. Bez jakýchkoliv informací o ději. Ale jak pak mám napsat komentář, že jo, ehm.. Snový, temný příběh o vině, trestu, očistci duše, který je v první řadě výtečně natočený a za tu hodinu a půl jsem se nenudil ani na vteřinu. A jak nad tím přemýšlím, tak mě napadají samé superlativy, je to prostě skvělej film, jeden z mála, který je zároveň bez problémů divácky náročný, ale stejně tak má jasnou myšlenkovou vizi (a i když označení žánru "Psychologický" zrovna nemusím, tady to sedne jako Kraken na čajovou párty u Cuthullu).

• 16.9.2017  21:36
    Panta Rhei (2016)

Fuj tajbl, co to bylo? Tohle natočil někdo, kdo má hodně rád Švankmajera a nenapadlo ho nic lepšího, než natočit film, ve kterém vystupují animované kusy masa v antropomorfizované podobě a jeden dosti děsivý maso-mlejnek. v reálu to má jen minutu, ale sakra dobrou minutu -->http://aniont.com/cs/film/panta-rhei<--

• 16.9.2017  21:30

Hrozně sympatickej filmeček, který možná na první pohled vypadá jako groteska kombinovaná s agitkou na téma "nebohý černošský uprchlík přes moře" ale bylo by hrozná škoda, kdyby se toho někdo chytil a kvůli tomu odeslal Vilu Antropoff do hlubin odpadu, protože je to jednak řemeslně velmi dobře zpracované, ale dokonce i vtipné. A závěrečná pointa (nebo nepointa) je hrozně zajímavá a bavila mě tak, jako už dlouho nic.

• 16.9.2017  18:30

Tenhle komentář psal člověk, kterému se kurevsky líbil Prometheus, takže buďto jstem jeden z těch výjimečných, nebo degenerovaných blbů, jak je libo. A tenhle film je v první půlce naprosto, ale naprosto skvělý, už od úvodního dialogu stvořitel/android hraje na nějakou vyšší strunu, než jen bezbřehou vyvražďovačku (a je celkem jedno, že ty vyšší motivy jsou dost průhledné a očekávatelné). Jakákoliv scéna, ve které je Fassbender, nebo Fassbender, nebo rovnou oba Fassbendeři je naprosto skvělá a má neskutečně hustou atmosféru a rozšiřuje svět Vetřelce tím, že odpovídá na otázky jak a proč. Velká škoda, že poslední čtvrtina se zvrhne jen v parafrázi na to, co jsme s Alienem viděli už několikrát, ale co, vidět tu tlamatou potvoru ňufatou požírat lidi taky není k zahození. Slabé čtyři hvězdičky.

• 10.9.2017  19:31
    Wonder Woman (2017)

Velká nuda, takže to vezmu rychle - úvod na ostrově amazonek je sterilní, jakékoliv scény, kde se má odehrávat bojový výcvik působí hrozně lacině a snaží se vypadat tak moc efektně, až je to sterilní nuda, kde se sice metají salta a kozelce, ale vypadá to prostě blbě. A když se dostaneme do prvo-válečné evropy, tak je z toho némlich to samé, co Kapitán Amerika, akorát tu nikdo nemá hvězdy a pruhy na hrudi, ale na minisukni (teda, tahle filmová verze wonder woman je nemá, ale...). Ne, vážně, je to zcela to samé, DC znovu předvedlo absolutně nulovou invenci, nudnou CGI animaci ve velenudném finále s trapným padouchem a samozřejmě za tmy, že ano. Protože jsme temní, hůůůů. Slabé.

• 7.9.2017  19:20

Jenda z nejbizarnějších a zároveň nejvtipnějších věcí, co lze na youtube nalézt, neboť se jedná o zcela vážně zpracované hudební číslo s akrobaty a baletními tanečníky v naprosto profesionální produkci (účinkuje i sbor gay můžu z Los Angels! (O=´) o tom, kterak je Shia LaBeouf kanibalem, co v lesích chytá své oběti. https://www.youtube.com/watch?v=o0u4M6vppCI

• 7.9.2017  19:10
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Druhá liga televizních animáků pro dospělé, která hrozně dojíždí na tom, že vtipné scény se tu dokonale střídají s těmi totálně trapnými, které viděli asi tolik humoru, jako vatikánský archiv kokainových party plných prodejných marokánek. A u postav je to podobné, stejně jako další miliarda podobných záložitostí to má malou svini, akorát to tentokrát není dítě, ale medvěd, většina postav zas začne po pár dílech nudit svou jednorozměrností. Mohl to být skvělý počin, nekorektní vůči čemukoliv, ale se scénářem bohužel tupým (na rozdíl třebas od South Parku).

• 7.9.2017  18:59

Prostě tu chybí duch původního filmu, Příběh je generická akční sci-fi nuda, s jasně definovanými padouchy, protože mají tváře napůl ve stínu a rudě jim žnou oči ( a to je prosím pěkně klišé jako prase). atmosféra špinavého cyber-punku tu ve většině stopáže absentuje, veškeré akční scény doprovází podivná techno hudba a akční sekvence jsou řešeny poměrně neoriginálně a ve finále mě dokonce stačili začít nudit. Proč teda tři hvězdičky? Protože je to pořád dobře natočené, ale pořád ve stínu geniálního původního filmu a dokonce i některých částí ARISE, přestože mají sice scénář na pytel taky, ale jsou o půl hodiny kratší.

• 28.8.2017  08:10

Tahle episoda, co je ve skutečnosti hodinu a půl dlouhý televizní film s výpravou, kterou nemají mnohé áčkové filmy, má všechno, proč je Hra o Trůny tak kurva skvělá. Skvělé dialogy, zopár intrik a zvratů, které jsou tentokrát mnohem víc očekávatelné, ciž je ovšem jen a jen logické (přeci jen postavy a jejich motivace známe už velmi, velmi dobře). Sakra tohle byl skvělej díl, fakt, že ano. A nepotřeboval k tomu ani bitevní scény, v podstatě stačila úvodní čtyřicetiminutová (!) pasáž dialogu všech důežitých. A na konci? Hapalalala bůůcůhh, chrrržžž bchchchch.

• 27.8.2017  11:41

Slabé, ale nikoliv zdraví nebezpečné, tenhle seriál, který přesunul Poirota do francie a z Poirota udělala jakéhosi divného francouzského detektiva má i mnohem horší části. Pořád ale absolutně nechápu, proč raděj nenajali slušného scénáristu a nenapsali příběh nový, tohle je asi jako když se vám ve vinotéce pokouší podstrčit krabičák, akorát na něj nalepí etiketu z flašky za dva tisíce.

• 23.8.2017  20:42

Vizuálně nejinspirativnější film za posledních několik let, co hollywoodem prošel a není to jen tam, kde kopíruje původní film okénko po okénku (a řekněme si na rovinu, jsem obrovskej fanda původního anime a snad se konečně dostanu k manze). Kamera, výtvarné návrhy města, kostýmů, tady se někdo obrovsky vyřádil a hrozně ho to bavilo, už dlouho jsem neviděl tak zábavně podvratné filmování. Jeden příklad? Víceméně v každém filmu vypadají záběry odpalování dveří výbušninou podobně, záběr na lepení výbušniny na dveře, střih na hrdiny, výbuch... Skoro všude stejně - tady ne, tady se vše řeší jedním záběrem z ptačí perspektivy a to je nebývale osvěžující a takových perliček tam ještě pár je. Kéž by ale někdo věnoval stejnou péči scénáři, první polovině filmu se ještě daří držet atmosféru špinavého cyber-punku v kombinaci s myšlenovým přesahem, jako u prvotního filmu, ale změny, které jsou provedeny především ve druhé polovině a šestákové padoušství stahují druhou půlku kvalitou dolů. A Scarlettka sice nemá charisma animované Majorky Motoko, ale své si uhraje. A není tu žádný robot, co má chapadla. To je škoda, prosím pěkně.

• 22.8.2017  20:00
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Tak se nám to spojilo, huja, huja, hujajá... Oproti sólo seriálům je děj zkrácen, což je sakra dobře, jelikož pozorovat znovu dokola jak se padoušství přehazuje mezi postavami a příběhových zvratů je tam víc, než plínek na gynekologickoporodníckém oddělení průměrně velké nemocnice, by se mi dvakrát nechtělo. Tempo je tak docela rychlé, hrdinové se sejdou, přijde povinné kočkování, sbližování, hláškaření, souboje... A vlastně tu není nic moc originálního, občas si tvůrci neumí poradit s postavami (Iron Fist, podržtaškové všech hrdinů), občas fungují perfektně (Ďábel z Hell´s Kitchen a jeho milá). Je to prostě všechno dobré, ale s pachutí toho, že vyvrcholení mělo být buď epičtější, nebo naopak pro zúčastněné niternější, budovaná padoušská organizace je místy až humorně nevyužitá a na to nezměním názor, ani kdyby místo ninjů používala bojové ježky s motorovými rogaly.

• 15.8.2017  21:27

Velmi slabá záležitost, které dominují velmi amatérské výkony všech herců, u kterých nevěřím, že jim někdo někde nabídl reálné angažmá a přesto mají ve svých filmografiích nějaké ty seriály.. A ani Viktor Preiss jako vypravěč není zrovna ideální, protože to, co mu někdo podstrčil jako scénář, je mnohdy vtipnější, než kočka, co obsadila lepenkovou krabici a hájí ji všemi silami proti jedné zapadlé ponožce. Jak už je tu psáno, mnohem, mnohem lepší je se podívat na jednu z episod Případů prvního odděleí, která se tímto případem zabývá, sice tam jsou změněná data a pár marginálních informací, ale ani zde např. nejsou jména reálná.

• 14.8.2017  08:10

Dialogy, samé dialogy a jedno hlazení kokošného žvíížátka. A přesto je to jeden z nejsilnějších dílů seriálu a dokonale uvozuje k něčemu většímu, co se bude odehrávat mezi sněhem na severu. Nebo Snehěm?

• 13.8.2017  20:02

To nejlepší, co o téhle zvrhlosti mohu říct, že jsem se jednou zasmál. To nejhorší, že jsem si neustále připadal, že koukám na nějakou nepříliš povedenou parodii na Hercula Poirota a Agátu Christie. Herecké výkony jsou tu bídné, detektiv vzácně necharismatický (alespoň, že když už se to neodehrává v anglii, tak změnili identitu detektiva a není to Poirot) a vedlejší ženské postavy abnormálně připitomělé a otravné. Uff... Proč já tomu vlastně dal dvě hvězdičky a ne nižší....

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76