Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 29.4.2018  22:05

Tohle není dokonalý film, není to nelepší film, není to ani nejlepší komiksový film. Ale je to sakra skvělý komiksový film, který dokázal ukočírovat asi půl miliardy důležitých postav a postavit je proti padouchovi, který chce zničit půl vesmíru, je to vtipné, barevné a především ve všech myslitelných ohledech funkční. Snad jen větší důraz na emoce by pomohl, ale... Na to vlastně kašle pes, je to fakt dobrý, howgh. pokud bych chtěl šťourat, tak o tom tu ani psát nemůžu, neb by to byl zásadní spoiler, týkající se konce samého

• 29.4.2018  07:58
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Podivnost, kdy je docela zajímavá série vražd neustále mořena komentářem ke společnosti a hrozně nucenou postavou francouzské policistky, která je tam jen proto, že peníze dala tv stanice canal + a jelikož je to arabská přistěhovalkyně, má zjevně působit jako protipól vyšetřovateli, který je naopak Sám, tedy původní obyvatel země, kterou zabrali švédové a navíc je homosexuál... A tahle linie se prostě obrovsky nepovedla a poslední čtyři díly byly už dost nudné a vraždy se kupili na hromadu tak, až už to bylo nezajímavé a nedokáže to vykoupit ani pár dobře napsanejch postav (parta laponských aktivisto-anarchistů, cosi-jako-šamanka), a dobře natočený a napínavý poslední díl. Půlnoční slunce mělo na víc, ale chtělo by to lepší scénář.

• 28.4.2018  21:36
    Hastrman (2018)

V rámci jakéhosi podžánru "paranormální romance" si moc nedovedu představit lepší výsledek, obzvlášť když se jedná o žánrovku natočenou v čechách. Hlavním tahákem je jednoznačně Hastrman Karla dobrého, který se konečně dočkal velké filmové role a také kamera Diviše Marka, která by nejspíš dokázala krásně zabrat i máselnici, kterou někdo pohodil v lese a usídlila se v ní rodinka obzvláště nehezkých krys (krysy tu nejsou, za to spousta kaprů). Děj je na mnoha místech rozvleklý, působí knižně, ať už některé dialogy, nebo postavy samotné, ale... To všechno pomáhá vytvářet zajímavou magickou atmosféru, která je tu prostoupena celým filmem a obzvlášť při scénách, kdy se dějí různé "pohanské věci" má obrovskou sílu. Jasně, lepší to být mohlo, ale ne o moc. A obsadit do jedné z hlavních rolí herce, který je sám o sobě spoilerem své postavě, je v pravdě geniální (O=

• 8.4.2018  21:26

Taková příjemná romance, která vyniká především v dobrém obsazení, nádherném prostředí a v tom, že přestože se tu objevují honosná panská sídla, natupírované šlechtičny a ulízaní gentlemani meziválečné Anglie, tak se většina filmu odehrává v prostředí mnohem méně opulentním a to samo o sobě je výborné zpestření. Navíc je tu zábavná hlavní postava, docela originální závěr (byť uzavírá nezrovna originální příběh) a tahle kombinace dělá zábavný film, který dokáže bez problém zabavit. PS: akorát ten Bill Nighy se tu tváří jako abstinující sériový vrah, co své dusí oběti plyšovým, růžovým jednorožcem (o=

• 30.3.2018  23:45

Vyznání lásky k popkultuře, které vystavělo camea a easter eggy na piedestal a tak nějak jsem měl nutkání ukazovat ploutví na plátno a řvát věci jako "Akira!! Duke Nukem! Jason! Šedesátkovej batmobil!" a jiné obdobné duchaplnosti, plné rozjímání nad filozofičností jsoucna. Je to zábavný film? Je, nejen díky výše napsanému, ale především díky tomu, že je jednoduše perfektně natočený (pasáž s Osvícením!!), ale hrozně obludným způsobem tomu podráží nohy příběh, který kulhá na všechny nohy, chapadla, pařáty a všechny možné končetiny, protože je jednoduše pitomoučký a tupý, především řešení úkolů je napsáno tak blbě, že veškeré hádanky jsou naprosto pitomé a jejich zapeklitost je na úrovni dětských puzzlíků o pěti dílcích. A samotná kostra příběhu je jen další verzí tisíckrát viděného, kdy hrdina ke štěstí, holce a přátelům přišel a je to neoriginální a klišovité až na půdu (ale tady se dá mluvit o tom, že to samo o sobě je odkazem na xy různých dobrodružných záležitostí). Bavilo mě to, ale mohlo mnohem víc, i tak je to ale když už ne na poklonu, tak alespoň na letmé smeknutí klobouku.

• 30.3.2018  13:28

V některých ohledech je to asi nejlepší poirotovská adaptace, především díky tomu, že disponuje naprosto perfektní áčkovou skladbou herců - ve všech rolích, které mají víc jak tří věty, hrají herci takových kvalit, že v jiných detektivkách by hráli roli hlavní a navíc je to celé evidentně tak drahé, že některé scény jsou snad až zbytečně opulentní. Jenže problém mám s tím, jak je Poirot uchopený jako postava, jeho kouzlo tkví v tom, že jakákoliv akce, nebo i jenom fyzická aktivita je pro něj nepříjemná, nepřípustná a je to ve skrze podivín. A Branagh ho sice hraje skvěle, ale není to Poirot, ten tu běhá a pronásleduje podezřelého, bez opory leze po střeše zasněženého vagonu a jeho výstřednost je tu dílem jen pár scén, nikoliv toho, aby to z postavy vyzařovalo a za návrh té odpornosti, co má přimontovanou pod čenichem a kterou se všichni snaží vydávat za knír, by si někdo zasloužil hodně nepěkné věci. Jenže ono je to fakt perfektně natočené a výtečně vygradované. PS: to že z dr. Arbuthnota udělali černocha je změna, která dokonale podporuje charakter postavy a skvěle se hodí k jeho osobnímu příběhu

• 28.3.2018  09:11
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Hrozně podivný patvar, který měl v sobě tuny potenciálu, ale bohužel se tu střídají momenty tlemení s momenty naprosté trapnosti, kde není vtipné vůbec, ale vůbec nic, přestože se všichni tváří, jako kdyby to byla ta nejvtipnější věc ve sluneční soustavě. Podivně působí i postavy, které nejsou natolik zajímavé, aby se na nich dalo stavět, mají hrozně málo charakteru a některé z nich se postupem času stali tak dokonale nudnými, že to bylo k naštvání (postava Evy, přestože ji hraje jinak výtečná Klára Melíšková). Ono by to možná mohlo být lepší, kdyby se bez milosti vystříhala půlka materiálu a všechny scény, které se odehrávají mimo dabingové studio. Mimochodem, když je vám u dramatického konce úplně jedno, jak postavy dopadnou, tak to není taky zrovna dobré znamení.

• 19.3.2018  13:19

Naprosto perfektní kříženec naivního, dobrodružného filmu (který si užije kdokoliv, jakéhokoliv věku) s nádherně funkčním steampunkovým světem (určitě mě tu čte pár lidí, co neví, co to je, takže ve zkratce - žánr, který se odehrává ve světě, kde je hlavní technologií pára, většinou se odehrává v alternativních verzích historie, tady ve třicátých letech ve francii). Má to v sobě nádhernou poetiku příběhovou i výtvarnou, kdy oboje nádherně odkazuje na evropskou/francouzskou komiksovou tradici a .. Je to fakt skvělé, fungují tu emoce (kočičkaaa), napětí, dokonce i groteska (postava inspektora) a všude je nádherná kresba, plná techniky a parních strojů a ještěrek a dalších zábavných věcí. Zkrátka je to pro mě osobně unikátní film, kterých je dneska hrozně málo a k tomu navíc v dokonale technicky zvládnuté animaci s nádhernou kresbou.

• 10.3.2018  18:13
    Život (2017)

Život je zábavné béčko, které není nic jiného, než další vesmírná vyvražďovačka na téma "zloufoun a uzavřena loď," v tomhle případě ozvláštněno tím, že místo lodi je tu mezinárodní vesmírná stanice a hlavně sestava kvalitních herců, hrajících bandu astronautů, jednu kosmonautku a ehm, japanoastronauta?

• 10.3.2018  13:11

Tohle můžu brát leda tak, že si zasloužilý animační bard Bárta chtěl vyzkoušet novou technologii animace a trochu si pohrál s 3D animací (přesto zachoval svůj loutkový vizuál), jen šlo bohužel všechno ostatní stranou, pointa je chabá a příběh neexistující a všechno poletuje v prostoru a kolem toho poletuje virtuální kamera.

• 10.3.2018  12:37
    Ginevra (2017)

Film, ve kterém vystupuje mnoho nasraně se tvářících soviček! A přestože to o nich vůbec není, tak je to hrozně fajn záležitost, která skvěle pracuje s animací, která by se dala popsat jako klasická papírková, plošková animace, akorát se k tomu používají skládánky, ne nepodobné origami - působí to svěže a originálně a mě to bavilo. Příběh je sice trošku slabší, ale moc příjemný přednes vypravěčky a střídmá stopáž to bohatě vynahrazují. ×××> https://vimeo.com/197161720 <×××

• 10.3.2018  12:26

Artový divnofilm, který stojí na... On vlastně asi na ničem nestojí, byť je tam několik dobrých momentů a jeden vyloženě skvělý (pár scén doprovázených něčím, co považuju za zhudebněnou báseň Barkovové, ale jelikož jsem od ní nečetl ni čárku, tak netuším), bohužel to ale hrozně padá s Anetou Langerovou, která prostě nezvládá hrát natolik, jak je potřeba a tady by se hodila herečka sakra zkušená, aby zvládla tolik směrů, kterými se film ubírá (střídá se drama, nadsázka, ironie...) a navíc je to film vzácně rozfragmentovaný a všeobecně hrozně bizarní , ale bohužel, ne v tom dobrém smyslu slova. Ne že by nebyla cítit snaha, ale výsledek je prostě často nudný a nezábavný, byť originální. A nám, ignorantům, co Barkovovou neznáme, to o ní neřekne vůbec, ale vůbec nic.

• 9.3.2018  23:03

Vizuální dokonalost, kde perfektní kamera (záběry na venkovní schodiště pokryté podzimním listím, hrátky s odrazy zrcadel) výborně doplňuje atmosféru bezčasí, kdy vůbec není jasné, kdy se film odehrává a může se jednat o stylizovanou první polovinu 20 století, ale stejně tak se může jednat o hru dvou hlavních protagonistek... Které jsou mimochodem perfektně zahrané a především Sidse Babett Knudsen dokáže jedním pohledem zahrát tolik odstínů nálady, že by za to zasloužila velebit minimálně tři dekády v kuse. Hrozně fajn je, že přestože se jedná o art, tak děj ubíhá a zároveň nezklouzne k melodramatu, ani zbytečně explicitním lesbickým scénám a když už je tam něco víc vidět (pokud pomineme takové zábavnosti, jako zavírání do dřevěné komody), tak je to natočeno decentně za pomocí originálních kamerových vyfikundací. Jednoduše je to fakt dobré drama s psychologickými prvky, film o jednom vztahu a představách o jeho pokračování a fungoval by úplně stejně i kdyby tam byli úplně jiné postavy, jen by asi nefungovala skvělá nadstavba v podobě brilantní atmosféry. PS: nevíte, co je to vifikundace? Pořiďte si plzeňsko-českej slovník!

• 9.3.2018  20:57

Docela zajímavé použití zdi místo plátna, které je docela zajímavé, byť má díky tomu velké technické limity, ale ty zas dokreslují docela unikátní atmosféru, který tenhle animák má, jen by to možná chtělo trochu lepší vypravěčství (dodané zmixováním několika náhodných kolemjdoucích), kdyby to byli režírovaní herci, kteří by dostali za úkol znít jako náhodná parta čumilů, asi by byl výsledek lepší. ÷÷http://aniont.com/cs/film/velrybi-pribeh÷÷

• 9.3.2018  19:59
    Mistr a kazatel (TV film) (2015)

Za mě tedy nic moc, byť je to o obsahové stránce velmi slušné (ovšem od dokumentu od University Karlovy bych čekal mnohem hlubší náhled na věc a ne jen veskrze známá fakta a pár zajímavostí), ale nezvládnuté je to z hlediska filmařiny a hlavně jsou tu hrozně bizarní průvodci (dívají se na sebe a pronáší dlouhé monology, které se snaží vydávat za vzájemnou debatu, mnohem lepší by bylo hodit tam pár hezkých záběrů památek a tohle nechat jen jako doprovod).

• 8.3.2018  22:37

Dobrej film, místy až skoro perfektní film, který ne originální na mnoha místech brutálně nekompromisní a temnější, než zvrhlá duše žížaly Julie. Ovšem i tak se našla i jedna věc, která mi tam trochu vadila a to jedna hlavní (?) a jedna vedlejší postava, které byli otravně čestné a morálně nezkažené a měli hrát roli těch, se kterými se divák ztotožní a kteří jsou dr. Watsonem a přes ně se divákům vysvětluje, co se vlastně děje... A to je tu sakra zbytečné a snad každej divák ví, která bije a je otravné, jak se film tváří, jako kdyby to bylo něco nečekaného. Za to hvězdička dolů, byť většina filmu je výtečná (a je zbytečné se o tom rozepisovat, je to tu napsaný mnoho, mnohokrát).

• 27.2.2018  20:22
    Psychopompos (studentský film) (2018)

Mám rád HP Lovecrafta, mám rád studentské filmy... Takže proč film podle básně od mého oblíbeného autora (kterou neznám, anžto nevyšla v souhrnných spisech) nepodpořit pár kačkama na startovači, čímž rovnou říkám, odkud film mám, kdyby se mě někdo ptal._._._ A jaký je to film? Dobrej, sice by mu pomohlo víc magična, které je zde tvořeno převážně kostýmy od Riwy Nerony, které jsou sice hrozně fajn, aleve střední části filmu tak nějak hapruje všechno okolo (tak nějak příliš obyčejně a zcela bez nálady nočních mur a tajemného děsu, která by se hrozně hodila). Ovšem v poslední třetině se to přehoupne do horroru, ze kterého je Lovecraft cítit a přestože se tam nevolá žádné chapadlaté Cthulhu, tak se daří vykouzlit příjemně temná aura. tři až čtyři hvězdičky, ale jelikož jsem u filmu pil výbornej dong fang mei ren, tak je to jasný (o=

• 24.2.2018  22:32

Zbytečnost ve dvou slovech? Justice League. Je to upřímně fakt hodně velkej blockbusterovej průs... Průšvih, kde je základní kostra příběhů tak pitomá, že by béčkově vypadala i v animáku, co by běžel v sobotu dopoledne na stanici pro děti - parta hrdinů se dá dohromady a daj po tlamě padouchovi. Heureka!! Volejte sláva!! Jaká to invence! Jaký to úžas a originalita!! A už jsem zmínil, že je ten padouch bez jakéhokoliv charismatu a působí jako cgi omalovánka? Ne? A to, že tady tak na půl funguje jen jedna postava (Diana), jedna je nevyužitá (Batman),další pojatá s trapným patosem (Superman), ta která má být vtipná neudělá nic vtipného, přestože se o to pokouší v každém dialogu (Flash) a další dvě jsou tak neviditelné a beze smyslu, že by tam vůbec nemuseli bejt a tvůrci to ani neuměli natočit tak, aby se mezi sebou porvali alespoň trochu zábavně. A mě už nebaví o tak slabém filmu cokoliv psát, nazdar & howgh.

• 17.2.2018  12:18

Tenhle film nemá duši a působí hrozně sterilně - animace sice dobrá, ale se zoufale tuctovým cgi, příběhem, u kterého máte poct, že jste ho viděli asi tisíckrát a tak nějak z toho mám dojem, že spíš než funkční film, chtěli autoři vytvořit ukázku svého know how.

• 17.2.2018  12:02

Jedna malá, animovaná, krátkometrážní bankovní loupež (pardon - Musejní), která je sice zábavná, ale mohla by být zábavná mnohem víc, jenže má podivnou kameru, díky které není v akčních pasážích moc poznat, co se děje. Jinak je to ale fajn a výtvarná stylizace by se dala přirovnat k loutkovým pasážím z fimfára. ~>~>http://aniont.com/cs/film/velky-kychac<~<~

• 17.2.2018  11:33
    Čím víc vím (studentský film) (2015)

Divnost nejvyššího řádu. A tady se dalo teoreticky s komentem skončit (O=´ Příběh je docela jasný, nijak objevný a to o co tu jde, je zpracování a ani to není úplně perfektní, kresba je neskutečně pitomá a mnohdy nudná v tom smyslu, že tenhle druh vizuálu dneska vidím všude (odporné vlnovky místo nosu!), ale... Je v tom obrovskej kus fantasie, díky kterému je každých pár deset sekund něco nového a přistihl jsem se, že se nevěřícně usmívám, když uběhlo těch osm minut - a to se už hodně dlouho nějakému filmu nepovedlo. o>o>o>http://aniont.com/cs/film/cim-vic-vim o>o>o>

• 14.2.2018  22:47
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vlastně docela příjemné překvapení, dobře zahrané a v prvních dílech hodně zajímavě pracuje s přízrakem vztekliny, který sice po pár dílech zmizí a místo něj přijde na řadu klasická kriminálka, ale to už jsem měl jako divák nějaký názor na postavy a zajímalo mě, jak to vlastně Dopadne. Vyčíst by se dalo zopár klišé (především v práci s postavami) a mezi druhým a čtvrtým dílem je to trochu natahované - ale pořád je to prostě zábavný seriál s pár pěknými záběry na kokošné, ňuňu, slintající lištičky rozsévající smrtící nákazu.

• 14.2.2018  08:49

Na tomhle a na milém díle (ženské zbraně), je nádherně vidět, co je na Dabing Street špatné a co dobré - co funguje, je vpodstatě cokoliv, co se odehrává ve studiu (a hádám, odkazuje na divadelní hru?) a co je nudné, nevtipné, ba přímo otravné, je cokoliv, co se odehrává kdekoliv jinde (tady třeba koncert, Karel a Polka). Zatím je to prostě slabší, než Čtvrtá hvězda.

• 13.2.2018  08:20
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Dobře natočený seriál, který má trochu problém v tom, najít co vlastně chce být a hrozně se tu pere snaha být moderní, temný a akční s touhou zachovat poetiku prvního ST seriálu s původní posádkou. A někdy to funguje víc, někdy míň. Respektive, ono to většinou funguje fakt docela dobře, jednotlivé díly jsou fajn a stejně tak postavy (Tilly na hrad!) a jestli někomu vadí, že tu hlavní postava žena, že jsou tu homosexuální postavy, tak je to blb, protože jsou vesměs docela dobře napsané. Jen to na mě jako celek prostě působí až moc sterilně a bez duše.

• 11.2.2018  11:42

Taková malá, westernová nuda, kde nikdo moc neumí hrát, což mnohdy nevadí, ale pokud tu máte Buda Spencera v nejlepších filmových letech a jediné, do čeho ho necháte mlátit, je kolejnice a nikoliv armáda poskoků, tak to je nejen promarněný potenciál, ale především dost špatnej casting. A tady nehrál nikdo moc dobře. Příběh je ne zrovna originální, byť vlaková loupež docela slušně natočená, ale jinak fakt nic moc... Dokonce i božský Ennio Morricone tu vykrádal sám sebe...

• 10.2.2018  12:45

Liška je skvělej, konečně nehraje variaci na obecního blba, ale má absolutně skvělou roli, která je napsaná nádherně životná a půlku filmu člověk neví, jestli má myslet, že je to pěkná svině, nebo spíš chudák, co to nemá v životě úplně jednoduchý. Jasně, je to malej film, kterej neměl co dělat v kinech a měl jít rovnou do televize, ale má výbornou atmosféru a perfektního Lišku. Bavilo mě to, howgh.

• 5.2.2018  21:18
    matka! (2017)

¨Fakt nemám problém s divnejma filmama, to asi ví každej, co ví, na co koukám, ale... Tady mi většina divnosti přišla jako příliš laciná a příliš samoúčelná, příliš dlouhá a s Jennifer Lawrence, která je sice dobrá herečka, ale zde se od první vteřiny tvářící podobně jako někdo, komu se zrovna pokouší prokousat ušním bubínkem pavouk, co poslouchá metal a má rád palačinky. A ne, není to špatné, jen to nemá mnoho co nabídnout a snaží se ten fakt schovat za snahu o bizarnost a biblické motivy - protože když se budete trochu snažit, můžete je naroubovat na jakýkoliv film.

• 4.2.2018  12:24

uaáá áá áh.. Uáá ááá áh. We come from the land of Ice and Snow... Ok, není moc lepších songů, které by se hodily jako doprovod k bitce komiksovejch, severskejch božstev víc, než Immigrant song, budiž mu chvála neskonalá. A tvůrcům taky, protože se, jak vidno, už fakt nebojí hodit do AAA filmu totální stylizaci osmdesátkového komiksu, který je sice osvěženej dnešním budováním příběhu, ale pořád s dost neonovou a barevnou duší. Je to zábavné, vtipné a perfektně fungující (ovšem klidně bych si do žil dal zas nějakou marvelovku, která bude trochu vážnější) a jestli tu něco hapruje, tak je to trochu jalové finále, které má poměrně málo zapamatovatelných momentů a zejtra na ten digitální bordel zapomenu /a přesto o dva řády lepší, jak gigibordel u Batman v Superman/.

• 29.1.2018  22:16

Docela fajn film, který ukazuje, že Jakub Kohák hrát umí a když má roli, co mu sedí na tělo, tak člověk skoro i zapomene na to, že posledních pár let na něj Kohák vyskočí pomalu i ze sklenice kyselejch okurek. Připadá mi, jako kdyby na tenhle film neměl Vorel moc prachů a přesto ho chtěl natočit, výprava je spíš malá, než velká a počet neherců v hlavních rolích je možná až moc velký (jak se vyrovnat se zlými kritiky? Obsadit jim příbuzenstvo do filmu!) a scénář docela jalový - chybí tu nějaká pořádná katarze a konec je takový... Až moc slunečný? ... Snad jen postava bratra, který je, jako správný měšťák, hajzl, co myslí jen na prachy a jeho děti s***ou nebohému Kohákovi do prázdných toaletních mís, co má v dílně si tu mohli odpustit, je to docela trapné a jednoznačně nejzbytečnější část filmu.

• 29.1.2018  18:57

Výborně natočený film, který má plno zábavných scén, plno fajn nápadů a jednoho Eltona Johna. Jenže bohužel, až na Eltona je všechno tak nějak o level méně zábavné, než v minulém dílu a mrzí to o to víc, že se dvojka hodně opakuje a některé věci jsou tu vyloženě slabé (padouch) a pokusy o vážné scény ne vždy vychází tak, jak by měli a finále je slabší už jenom proto, že dva robopsi nikdy nebudou tak zábavní, jako sekretářka v kostýmku, co má místo nohou křížence mačety a katany. "Veď mě dáál, cesto mááá.."

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79