Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 14.1.2018  20:00
    Krik (1978)

Radko to popsal poeticky, já to popíšu možná trochu cynicky. Záběry na tlapy lvů, voháňky tygrů a podobné zvěře a do toho spousta záběrů na beton, mříže, ohrady a podobné záležitosti. A ano, chápu, co tím chtěl autor říct, ale aby to fungovalo jako film, potřebuje to víc zajímavé filmařiny. Mnohem víc. ps: jmenuje se to Krik a žádná zvěř v řev nepropukne, což je asi ta nejvíc umělecká věc za celých deset minut >->->http://www.ubu.com/film/sesic_krik.html<-<-<

• 14.1.2018  17:53
    Moment (1968)

Radko to popsal docela přesně, akorát nutno dodat, že ona "fascinácia následnou činnosťou" je masturbace (a než mě tu někdo začne podezřívat z toho, že tu přidrzle hodnotím porno, tak je po celou dobu záběr jen na obličej dotyčné). A přestože mi všechny smysly říkají, že by to měla být nuda, tak pocit z toho mám úplně jiný a skoro bych si to teď pustil znovu. Čím to je, to netuším, ale vážně v tom je něco podmanivého, z velké části i barevnou paletou (rudá - černá - nazlátlá) a celkově nedokonalostí materiálu samotného v kombinaci s jasnou a přesto jednoduchou vizí. Nebo takhle to alespoň na mě působí a fakt by mě zajímalo, co z toho je úmysl autora a co z toho náhoda způsobená nedokonalou technickou. ÷÷÷>>http://www.ubu.com/film/dwoskin_moment.html<<÷÷÷

• 14.1.2018  17:02

Zajímavá psychodelie, to bezesporu, ale zoufale selhává ve dvou rovinách, které jsou vzájemně propojeny - jednak je to absence zvuků, ruchů, nebo hudebního doprovodu, bez čehož prostě atmosféru nevybudujete (alespoň sem tam drobný pazvuk, kdyby byl přítomen...) a druhak je to délka, která je na těch pár opakujících se vzorech výjevů příliš vysoká. Kamler má lepší věci.

• 14.1.2018  16:54

Docela snesitelná eko agitka (což je jedna z mála agitací, kterou jsem ochoten podstoupit a nemám nutkání agitátorovi nacpat do uší dva metry vázacího drátu), která bez problému funguje, jen je tam toho na dvacet minut nějak málo a pointa je jasná hned po prvním přeletu v letadle.

• 14.1.2018  16:33
    Komorná (2016)

Ukázka Japonských podivností pro začátečníky, aneb zajímavá lesbická romance, na pozadí se zvrhlým strýčkem aka možná přijdou i chapadla paní chobotnice. A to je tak nějak tenhle film ve zkratce, snad jen ještě možno dodat, že je výtvarně hodně zajímavý (což je z velké části dílem kombinace japonské, korejské a anglické estetiky, kostýmů a architektury a je to hodně zvláštní kombinace), dále tu máme romanci, uvěřitelnější, než u drtivé většiny romantických filmů, pár dějových zvratů a možná zbytečně přebujelou délku, kterou zachraňuje (alespoň pro mě) příjemně veledivný závěr.

• 13.1.2018  12:53
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Když zůstaneme u tvorby čt, tak je to zkřížení Rapla a pěti mrtvých psů. A z obého to má něco, respektive - je to samozřejmě originální, ale v prvním díle tu atmosféra scén osciluje z totálně znuděné vesnice za poledního slunce, až po scény, které si nezadají s takřka horrorem. Uvidíme, kam se další díly přikloní a jestli nepokoní docela slušnej začátek.

• 11.1.2018  05:53

Atkinson je znovu skvělý (a pořád mě fascinuje, že je jeho Maigret tak melancholický), atmosféra příjemně špinavá a dýmka nacpaná tabákem. Ovšem bylo to příliš natáhlé, případ, kde se vlastně jen zjišťuje kdo se s kým kde poznal, prostě není zrovna materiál na celovečerní stopáž a tak jsou některé pasáže natahované víc, než gumový medvídek odsouzený k mučení na skřipci.

• 7.1.2018  16:05
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Nakašlat, mě se to líbí a kdo má vyrážku z čehokoliv, co chválí něco z české (ko)produkce, nechť si .. Co já vim, třeba oloupe mandarinku, nebo tak něco. Co je na tom fajn? Velmi dobře se tu podařilo skloubit nutnou dávku umělecké licence (i když někdy historické a geografické nepřesnosti bodají do bulev rezavé hřeby, aneb Špilberk v Uhrách), realističnost a zároveň zábavnost, kdy například není délka extrémně rozplizlá (a troufám si tvrdit, že některé ze zúčastněných produkcí hodně tlačili, aby bylo dílů víc, když už to stálo tolik peněz). Mimochodem, jestli mi bude stále někdo tvrdit, že Kotek neumí hrát, tak je blb nehodný debaty, tady se s představitelkou M-T výborně doplňuje, byť ona sama je někdy až absurdně vykulená a trochu se bojíte, zda ji v pár scénách oči neopustí hlavu a nevydají se na procházku do slavkovského lesa.

• 1.1.2018  20:51

Překrásně divná bizarnost, prvních pár minut je sice trochu slabých (pokud za slabé považujete fakt, že je zde nebohá ženština stižena růstem mnoha dalších prstů na ruce), ale závěr tak nádherně divnej, až skoro magořivej, že se mi prostě líbil. Kresba je ruční, jednoduchá, ale funkční, technika trochu horší.>>>http://aniont.com/cs/film/ruce-jak-parky<<<

• 1.1.2018  12:48

Není to sice nový kult, kterému se budu klanět a v jeho jménu budu v pravidelných intervalech provádět obětování černého kohouta a půl pytle prosa (a takový status má u mě původní film), ale i tak je to ku**vsky perfektní film a především perfektní pokračování. Herecky je to výtečné (a Gosling vládne všem, včetně Forda) a přináší to příběh, který se nesnaží oslnit rozlehlostí a megalomanií, ale je intimní a přestože se tam hraje "o hodně," tak důraz je kladen na postavy a jejich osudy a to ve světě, který je velmi dobře vybudován a zcela jasně je to "ten starej dobrej" Blade Runner, ale výborně upravenej tak, že člověk opravdu věří, že od prvního dílu uplynulo pár desetiletí a přitom je to důvěrně známe, netřeba nějakého překopávání vizuálu a nové techniky, třebas takové letající policejní auta vypadají pořád stejně a Decard je díky tomu v roli starého detektiva z trochu jiného světa, než toho v který se během jeho života vyvinul krásně přesný (takový nerudný důchodce (O=´ ). A jen tak mimochodem v tom je nejlepší romantická linka, co jsem ve filmu za poslední roky vidět. Skvělý. PS: jen ta hlavní pointa v detektivním případu by nemusela být tak odhadnutelná

• 30.12.2017  15:04

Moc fajn záležitost, která je tak půlku filmu absolutně perfektní, protože tak trochu podvratně nahlodává klasická schémata a klišé v detektivkách, kdy je třebas první půl hodina prostě jen hodně dobře natočenou detektivkou a ohledáváním těla v márnici. Režisér podobně podvratně páchal i v předchozím filmu - v lovci trollů . a tam udělal něco hodně zajímavého z hororů o "nalezených nahrávkách s bububu obsahem." Jenže tady, jakmile dojde na horror, tak jede podle všech žánrových klišé a byť to dělá řemeslně velmi zkušeně a není tam žádná vyložená zhovadilost, je to obrovská škoda, která trochu kazí detektivně-pitevní scény, které jsou výborné.

• 29.12.2017  20:54

Naprostá pecka, která možná neokouzlí každého, ale minimálně toho, kdo alespoň trošku vyrůstal na různých vzletných space-operách a má rád stylizaci světů ala Barbarella (ona i její předloha je u nás známější, než-li Valerian), nebo hvězdných válek (které se v předloze Valeriana dost výrazně inspirovali). A výsledek je neskutečně zábavná sci-fi pohádka, která sice nehraje na osud celé galaxie, ale o to je děj příjemnější - dost bylo záchran vesmíru, komornější příběh je prostě většinou lepší volba, zvlášť u oddechovky, jakou Valerian je a rozhodně si ho dám znova raději, než třeba druhé Guardians of the Galaxy. Prostě je to dobře natočené a fakt, že hlavní herci herec není nikdo z první ligy mě taky bavil hodně... A mimochodem, už jsem zmínil, že je to fakt zábavnej film? PS: a tím zábavnej nemyslím třeskutě vtipnej, ale prostě zábavnej ku sledování, se comprende

• 28.12.2017  13:40

První episoda je taková... Hodně rozjezdová. Je tu tolik potenciálu, že by se dal přehrabovat vidlema, ale jakkoliv jsou jednotlivé části osy Melíšková - Čermák - Neužil hrozně super, chyběla mi tu postava někoho, kdo to celé trochu víc propojí a bude výraznější. Ale na každej pád se na další díly těšingštajn, to ne že ne.

• 26.12.2017  18:02

Tohle je ale tak moc bizarní! Ještě než se otřu o scénář, tak si svoje čestné místo zaslouží triky - absolutně mimozní, špatné a místy odporné - proč? Protože na ně nebyli prachy, vypadají jako z intra levnější videohry kolem roku 2003 a hlavně je značná část z nich zcela zbytečná! Např. je tu pár trpaslíků, kteří vypadají jako lidé, mluví jako lidé, pohybují se jako lidé a stavbu těla mají jako lidé - přesto jsou plně animovaní a to jsou prosím často ve scénách, kde je minimum reálných záběrů, třeba jedna bohdalka a ta je do celku doklíčovaná. Proč, kurníkšopa, proč do prasečího vejcovodu, proč sakra nehraje trpaslíky člověk a není doklíčovanej taky?! A to ani nemluvím o tom, jak by reálné masky pomohli velmi špatně naanimovaným ptáko-lidem, kteří zde fungují jako biřici v podsvětí - a přitom by stačilo vyrobit pár zobáků , peří a zbrojí maj v Barrandově plné sklady. ........... A jaký je scénář? Asi se budete divit, ale ten mě zas tak moc špatnej nepřišel a to jsem ani nebyl pod vlivem žádnejch drog, tedy pokud se nebude počítat paralen. On je jen zoufale neaktuální a vůbec mu nesluší inspirace Harry Poterem, ani onen kladenej důraz na odporno-animaci a spojení světa Saxány se světem z Arabely. Ale... Upřímně by stačilo pár změn a nebylo by to zas tak moc špatné, respektive ono to podprůměrné a špatné je, ale v žádném případě to není úplně odporné a spíš než nutkání vypíchnout si oči z nekvality, což bylo to, co jsem očekával, je tu hodně cítit promarněný potenciál.

• 25.12.2017  11:47
    Anijam (1984)

Taková blbinka, která ovšem vyniká v originalitě a počtu magořivých nápadů na centimetr čtvereční. A když to beru jako seanci animatorů, kteří se sešli a páchali koniny, je to vlastně docela fajn.

• 25.12.2017  11:39
    Tales from the Far Side (TV film) (1994)

Není to špatné, ale není to ani dobré, je to technicky vzato jen řada animovaných anekdot. A to je alespoň pro mě málo, animace a kresba jako taková je zcela uniformní (byť v každém micropříběhu jiná) a nějak více zapamatovatelného tu není nějak nic, takže předpokládám, že večer už ani nebudu vědět, že jsem to víděl.

• 25.12.2017  10:43
    Rommel (TV film) (2012)

televizní dialogovka, plná nacistických generálů, co by všichni nejraději demokratický proces a odsouzení strýčka Adolfa a jedinými nazzi-padouchy jsou tu páni esesáčci, kteří jsou všichni bez vlasů a s padoušskými zlopohledy, které by jim mohl závidět leckterý béčkový padouch. Nechápejte mě špatně, jsem rád, že tu jsou obě tváře důstojnictva, ale tady je to přespříliš černobilé a je to škoda, protože většina generálů, co se zde vyskytují jsou hodně zajímavé osobnosti. PS: Hitler je tu naprosto směšná figurka, co si kreslí antické sloupořadí do notýsku a herecky je zcela nezvládnutý, takový (absolutně neodceněný a zde notně vysmívaný) Pavel Kříž v Lídě Baarové je asi dvousetkrát lepší Adolf

• 18.12.2017  20:23
    Lajna (TV seriál) (2017)

Vzato kolem a kolem... Je to sakra boží a jedna z nejlepších věcích, co u nás na internetu, v TV i v kině vznikla, za hodně, hodně dlouhou dobu a co je nejlepší, dokáže neskutečně gradovat až do naprosto skvělejch posledních tří dílů, je to narvané hláškama, které si někdy užije ten, kdo hokej alespoň okrajově sleduje, ale v drtivé většině i ten, kdo si myslí, že se hokej hraje na jeden poločas a s nafukovacím míčem. Mimochodem, je to asi o tisíc procent lepší, než Vyšehrad, též od Obbodu. Lajna má totiž to, co Vyšehradu chybělo - jasnou vizi kam dojít na koneci příběhu, scénář, který není založený na pár pubertálních vtipech a především perfektní postavy - Hrouzek je sice postava tupého blba, ale je v tom tak krásně bezelstný a morálně ukotvený (tancování u tyče, to je těžká práce!), takže je to nakonec vlastně sympaťák a Langmajer si ho neuvěřitelně užívá (obzvlášť brilantní proslovy k týmu). PS: Škodóóvka Plzééň!!

• 15.12.2017  22:25

Tenhle film mě dostal na temnou stranu a dnes... Dnes si nepřeju nic jiného tak vroucně, jako hlavu ušaté myši, protože to, co se stalo s Posledním z Jediů se nemělo stát, nikdy. Je sice potěšitelné, že se nekopíruje Imperium vrací úder (podobně jako Síla se probouzí kopíruje Novou naději), ale naprosto odporné je, že se tu kopíruje jak epizoda V, tak rovnou i VI. Naprosto nulová invence, jen pár změn v rozložení osudů a absolutně zmrvený potenciál, který v sobě měli "staré dobré" postavy z původní trilogie. Řemeslně je to skvělé, technicky perfektní, ale duši to ztratilo už někde při psaní scénáře. A ne, není to špatněj film. Ale film s průměrnou kvalitou způsobenou kopírováním sebe sama je pro značku Star Wars potupa a nůž mezi žebra. Howgh.

• 29.11.2017  09:53
    Borderlines (studentský film) (2015)

Námět je sice poměrně jednoduchý, ale opravdu dobrý tvůrce dokáže z takového námětu vykřesat mnoho. A tady se to povedlo, je to hravé, příjemné a s moc fajn animací (byť na kresbě by se mělo zapracovat, není zrovna originální) a dobře je to zarámováno klavírním podkresem. A ono mi tu asi fakt nic nechybělo, dokonce ani vesmírná vydra s chapadlama...

• 29.11.2017  09:46

Nejlepší série, u které ani nemám moc problém ji považovat za součást SW univerza. A proč je to dobré? Protože tu jsou dobré postavy, které ovšem pochází od jinud (Rex, Ashoka, Vader, Maul), větší prostor tu dostává síla a tancování na hraně její světlé i temné strany. Finálový díl je regulerní vrchol čehokoliv. Škoda, že další série od kvality utekli.

• 29.11.2017  09:43

Velmi slabé. Postavy jsou tu až na dvě velmi neumětelsky řešené a jsou hrozně klišé. Snad v každé sci-fi týmovce najdete postavu, které vybili rodinu, případně při tom rovnou zničili domovský svět a podobně. Příběhy jsou příliš dětské (u seriálu pro děti, jaké překvapení!), ale minimálně impérium by si zasloužilo více zla a víc desivosti, ne Stormtroopery, kteří jsou neschopní čehokoliv v jakékoliv sféře lidského konání. Posledních pár dílů o řád lepší, ale stále ne o moc.

• 29.11.2017  09:11
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Já vím, co se stane, tahle civilizace zanikne a po pár tisících letech nás buďto objeví mimozemšťané, nebo nástupci rodu Homo, to je jedno, ale prostě jejich archeologové tohle vykopou. A budou si myslet že je to satira, protože nebudou věřit, že tahle sbírka kreaturní trapnosti mohla existovat v době technického rozmachu lidského druhu.

• 29.11.2017  09:09
    Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Vážně bych hrozně rád zhodnotil tenhle pořad věcně, bez urážek a poukázal, co je tam všechno špatně (trapné zapojování publika za sklem, neschopnost mluvit atd.), ale to do háje nejde! Nejraději bych tu teď začal sypat tuny nadávek a invektiv a stejný pocit mám po pár minutách téhle odpornosti - nic nedokáže nasrat více, nežli fyzická trapnost Soukupovo pořadů na Barandově.

• 29.11.2017  09:06
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

A to jsem si zrovna říkal, že jsem na ČSFD už dlouho nedával žádnej odpad a v tom hle! Najdu si profil odporností Jaromíra Soukupa, který se tímto stává oficiální jednotkou trapnosti, ze které je vám stydno a fyzicky trapně už po pár desítkách vteřin jeho pořadu. A tady obzvlášť protože tahle zombie inkarnace už tak ohavného Kotle z Novy z dob před patnácti lety dostává se Soukupem nové rozměry odpornosti a imbecility.

• 19.11.2017  16:48
    České moře (TV pořad) (2017)

Zatím naprosto geniální zábava, která mi i přes stopáž jednotlivých dílů (jen tři minuty) poskytuje zábavu na někdy i desítky minut. Proč? Protože pročítám tuny komentářů pod videem a fascinovaně zírám na hlody lidí, kteří si myslí, že je tenhle humor realita a naprosto nejlepší jsou ti, co vykřikují cosi o podvodu, že to fakuje a snaží se obelhat český lid. I když je někdy trochu smutné, že mnohým visí za jménem jméno některé vysoké školy. Takže nakonec propadnu trudnomyslnosti. __ Snad bude v posledním díle nějaká slušná pointa, slušelo by se.

• 18.11.2017  20:20

S tímhle filmem mám a vždycky jsem měl dva zásadní problémy. A ten první problém je Cimrmanovská hra Vražda v salóním kupé, ze které tenhle film vychází. A proč je to problém? Protože všechny vtipnosti, které jsou ve filmu i ve hře společné, mnohem, ale mnohem lépe fungují ve hře (popis výslechu "hledej šmudlo" např). A ten druhý problém jsou pro mě herci v hlavních rolích - insp. Trachta a prknt. Hlaváček - jsou hrozně špatně obsazení, Jiří Zahájský se jako Trachta sice snaží, ale v mnoha scénách mi přijde hrozně mimo charakter postavy (respektive postavy, kterou mám zažitou z div. hry), ale Marek Brodský je pro mě hrozně špatně obsazen a jeho jeho podání naivního, nezkušeného ňoumíka vypadá spíš jako idiocie kombinovaná s obrnou lícního nervu. Takže jakkoliv je tu spoustu dobrého (herci, kachny, kachny, kachny...), tak to mínusy nevynahradí.

• 18.11.2017  19:55

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je to skvělej film. A mimochodem, jen tímhle názorem jsem pro mnohé lidi ideální subjekt k ukamenování pomocí centimetrových kamínků, ideálně z pemzy, aby to trvalo fakt, fakt hodně dlouho. A proč to podle mě perfektně funguje? Je to naprosto ultimátní dobrodružný film, ideální pro všechny, co ujížděli na dobrodružných knížkách a je už celkem jedno, jestli to byly Mayovky, Verneovky, nebo třeba Ztracený Svět od Doyla. A tohle už dneska nikdo nenatáčí a když, tak je to totální béčko. Jenže Indy má AAA rozpočet,Spielberga s Lucasem a velmi slušné herce. Že někteří lidé řeší kraviny, jako je lednička, nebo svišti? Nu, takových kravin je přeci tahle série plná (skok z letadla na nafukovacím člunu). A mimoto, záměna Nácků za komanče je osvěžující a... A zkrátka to prostě funguje perfektně. Howgh.

• 17.11.2017  10:15

Skvělej návrat, sice tu pro mě chybí momenty, které jsou instantní studnicí hlášek a scének, které se zažerou pod kůži, jako v minulé sérii (citrony), ale zábava to není o nic menší, snad bych jen ocenil víc dílů, kde účinkují jen a pouze "hoši z trpaslíka," těch epizodních postav je tu na liduprázdný vesmír nějak moc. A poslední dva díly jsou unikátní fan-servis s jedním božík překvapením, po kterém mám nutkání jít si udělat toust.

• 11.11.2017  15:50
    Malý Pán (2015)

Naprostý skvost, alespoň pro mě - v každé scéně je něco, co mě pobavilo, nebo minimálně zaujalo, od zajímavých loutek, přes dabing (Rašilov a Liška si nahrávání nejspíš dost užili) až po vypiplané dialogy, které jsou nádherně srozumitelné, ale přesto trochu mimozní. A když tam není nic z toho, tak je tam alespoň velmi roztomilá larva. Docela by mě zajímalo, jak film působí na děti, protože má vážně hrozně originální atmosféru (kdyby ta atmosféra byla zvíře, tak je to přítulná vesnická kočka). Jako lesní road movie pro mě funguje víc, než třebas loutkově spřízněné hledání Kukyho. PS: pokud si někdo stěžuje u pohádky na to, že je odhadnutelná pointa filmu, tak je to blb

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78