Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 20.1.2019  18:08
    Předělávači (TV pořad) (2018)

S tímhle mám dva problémy, ten první je, že je tu příliš mnoho sentimentu a úžasu nad něčím, co není zas tak neotřelé a originální a podobné úpravy (byť ne tak medializované) nejsou ničím výjimečným a druhým problémem je, že jakmile se tu začne Cival dojímat a sypat ze sebe tunu patosu, cítím bezbřehou trapnost, jen se na to dívám (na rozdíl od MZ live, tam tenhle problém není). A jako dokument je to ryze podprůměrné.

• 20.1.2019  17:18
    Water Motor (1978)

Statický záběr na tanečnici/choreografku, která tancuje. A nemá to žádný zvuk, jen ticho. A čímž pádem je to umělecký a experimentální film. Ok.

• 20.1.2019  17:08

Nudných deset minut, kde u vchodu do universitní budovy čtyři lidé provozují jakousi choreografii, která imitovat věci všedního dne, což evidentně někdo nazývá tancem a na Fordham University, kde se to natáčelo, to údajně někdo provozuje do dneška... A to je celé mnohem zajímavější, než na to deset minut koukat.

• 20.1.2019  16:57
    Eva (2005)

To že je Gaspar Noé fakt divnej úchyl, mi ani moc nevadí, o to víc mi ale vadí, že se evidentně snaží udělat ze mě epileptika (první část tohohle mikro triptychu), nebo se mi snaží ukázat, že umí otáčet zapnutou kamerou a nepotřebuje stativ, aby natáčel ženský v plavkách. A třetí část je jenom taková nevinná úchylnost s modelkou, co se mazlí s koťátkem, což je natolik prvoplánové, až je to hrozně de***ní.

• 20.1.2019  16:37
    Zvrácený (2002)

Hrozně zvláštní film, který v žádném případě není zajímavý jen tím, že je vyprávěn od konce po začátek (podobně jako Memento, jen je mnohem zvrhlejší a odpudivější) , ale především tím, že je neskutečně naturalistický (a tím nemyslím tunu masturbujících a kopulujícíh chlapíků v homo-ero-baru) a je to přesně ten film, kde násilí na obrazovce je tak nepříjemné, že i mě se chtělo dívat jinam a v případě jedné dost zásadní scény jsem přeskočil několik desítek sekund, protože mi z ní bylo fyzicky špatně. A to všechno doprovází pevné výtvaré cítění, které koresponduje s tím, co divák ví o ději. Čímž myslím toto - divák na začátku neví nic, mnoho toho nechápe, takže kamera sebou hází jako na vlnách rozbořeného moře (žádné magořivé střihy, nebo třesení, jen plynulé, ale rychlé pohyby) za zvuku monotónní hudby a je velmi těžké se zorientovat a postupně se vytrácí jak magořivá kamera, tak hudba a na řadu přichází dlouhé statické záběry s nulovou zvukovou kulisou a to přesně v době, kdy divák dostane k dispozici všechny indicie a ví, co se stalo a proč... Je to silnej film, ale jakkoliv je dobrej, tak je i sakra nepříjemnej. PS: ignoruju první minuty filmu a taky nechápu oficiální text distributora, který jsem před sledováním naštěstí nečetl, protože by mi zkazil hrozně moc ze zážitku

• 13.1.2019  20:19
    Odcházím (2018)

FIlm o vězeňském řetězu, co už nechce bejt vězeňskej řetěz... a je to povedené, jak v bezchybném řemeslu, kdy je loutková animace na výborné úrovni a celé je to prostě fajn a naštěstí řetězy moc nechrastí, což je jeden z nejhorších filmovejch zvuků. Howgh.

• 13.1.2019  16:10
    Jan Palach (2018)

Filmová črta, která nemá jeden velký děj s jasně daným filmovým obloukem, ale je sledem jednotlivých událostí, které se snaží ukázat proces vnímání a cítění, které vedlo až k zapálení první pochodně. Naštěstí se povedlo postavu Palacha výborně prokreslit, scenáristicky i herecky a díky tomu použitý styl vyprávění funguje. Je tu hned několik scén, které jsou neskutečně silné a rozhodně to není jen závěr, ze kterého mrazí dlouho před tím, než se ozve zachrastění krabičky sirek.

• 12.1.2019  11:53
    Hmyz (2018)

Tenhle film je... Krásně divnej. Sice postrádá dokonalou, surreální úchylnost a magoření, které mám od Švankmajera nejraději (Šílení), ale i tak se najde pár dobrých momentů, které dokáží zapůsobit tím správně nepochopitelným způsobem a tam, kde film začne ztrácet dech, přichází velké osvěžení, v podobě scén ze samotného natáčení, což je část filmu, které jsem se hodně bál, ale nakonec tohle stříhání fikčního děje a natáčení působí hrozně osvěžujícím dojmem a je vzájemně v dobrém poměru. A přestože je tu animace dost málo, vůbec to nevadí, protože je tu hned několik hereckých koncertů a ať už se jedná o nádherně nesympatického Dulavu, nebo Lábusovská variace na Indiana Jonese, kde je místo obřího šutru nadměrná koule pana hovnivála, je pořád na co koukat. Tady fakt nemá smysl, hledat smysl. Buď to diváka baví, nebo ne, nic mezi tím.

• 11.1.2019  19:36

Ve své jednoduchosti skvělé, stop-motion animace, kdy jsou animovány různé série předmětů s jasným vzorem - například několik rychle se míhajících talířů se stejnou květinou ve svém středu, (různé) nápisy na (stejných) kořenkách atp. Dá říct snad jen to, že to prostě funguje a dobře se na to kouká. kuhledu tu ×>>https://aniont.com/film/186-life-in-patterns

• 11.1.2019  19:29
    Vlnění (2017)

Jednoduchý nápad v sakra efektivním kabátku. Představte si, že někdo dá kameru na vrchol vlny a ta se po moři vlní. A teď si představte, že se nevlní voda, ale vlní klasická, česká, venkovská krajina a to pomocí animace, kde jsou animované reálná prostředí pomocí stop-motion. A taky jsou tu animované krávy, animovaný les, animovaná pole... Animované boží muka.. Nedává to smysl? Po kliknutí na následující odkaz to smysl dávat bude ---> https://aniont.com/film/326-vlneni

• 9.1.2019  20:37
    Prorok (2014)

Film pro ty lidi, kterým se líbila knížka Alchymista od Paola Coe..Coelhoo? Coelhoa? Hergot, jak se to skloňuje? ... No, zpět k filmu - základ je v docela klasické "evropské" animaci, která na pozadí kreseb rozpohybovává počítačem animované postavy, ale naštěstí to moc nemlátí do očí a pravidelně se naskytne příležitost, kdy titulní Prorok pronáší své myšlenky a to doplňují záběry, kde každou sekvenci animoval jiný animátor a to mnohdy animátor velmi významný, jako třeba BIll Plympton, nebo na oscara nominovaný Tomm Moore a každý z tvůrců se samozřejmě své stopáže zhostil ve svém vlastním výtvarném stylu. Některé takovéto pasáže jsou skvělé, některé méně, nicméně tvoří jen malou část děje, který je jinak velmi jednoduchý a na celovečerní stačí jen s vypětím vších sil. Nicméně je to povedená jednohubka, která je nadprůměrným filmem. Chapadla tam sice nejsou žádná, ale je tam alespoň racek. A pak víc racků, což má asi symbolizovat věci, kdo ví.

• 6.1.2019  17:37
    Hrobník (TV film) (2008)

Na téhle hrůzné špatnosti je jedna věc hodně pozitivní - nádherná ukázka, jaký udělala čt pokrok v natáčení detektivek, protože například současný rapl, by tuhle divnozáležitost strčil do kapsy i kdyby místo hlavní role obsadil plyšového ježka s vadou řeči. Tady se nepovedlo skoro nic, postavy jsou do jedné absolutně nesympatická sbírka krav a hlupců, veškeré dialogy jsou prkennější, než dřevěnej plot, scénář je děravější, než rozbitý cedník a celkový dojem je asi takový, že se tu nepovedlo vůbec, ale vůbec nic a že snaha o vytvoření drsných postav a hutné zápletky dopadla asi stejně, jako kdyby někdo chtěl obsadit Jiřinu Bohdalovou do hlavní role samurajského filmu. PS: a zvláštní cenu za otravnost získává ohavně a nemístně zoomující kamera

• 2.1.2019  09:20

Bylo nebylo, měli až nezdravě rádi kříž a vzešlo z toho neskutečné kvantum obludných hrůzností. A hrozně dobře se na to kouká, chvíli se řeší náboženství, chvíli se zjišťuje pachatel a pak přichází na řadu neskutečně se stupňující napětí, přichází temnota a na pár místech i ztráta schopnosti nadechnout se. A přestože tam nejsou chapadla, je tam alespoň nádherně odporně slizkoidní padouch.

• 2.1.2019  09:13
    Zabijáci (2014)

Slušný film, ale horší detektivka. Můj problém je tu jednoduchý - dost brzo všichni ví, kdo je padouch a jde jen o to ho odhalit. A v takové chvíli to musí být buď napínavé, nebo fakt hodně dobře natočené, nebo tam musí být něco jinak interesantního. Tady by tuto funkci mělo mít hledání a odhalování minulosti klíčové svědkyně, ale funguje to tak na půl. Pořád ale slušná práce, hlavně díky dobrejm postavám detektivů "říkáme jim arabáč a alkáč"

• 29.12.2018  21:33

Dobrá detektivka, která stojí na dobrejch postavách, dobrejch hercích a... A to je vlastně všechno, jenže na kvalitní výsledek to bez problému stačí a byť z toho jako z celku čiší televiznost víc, než z půlky detektivek, co v poslední době natočila čt (!), tak je výsledek velmi silný a žánrově krásně čistý. Jediné, co moc nesedlo mému vkusu je spousta flashbacků, osobně mám prostě raději při vyšetřování sledovat detektiva a když už se vracet se záběry z doby před x lety, kdy byl zločin páchán, tak jen jednou, dvakrát za film, nanejvýš. Ale to je jen malá piha na jinak velmi dobrém chapadle.

• 17.12.2018  20:37
    Přijela pouť (TV seriál) (2018)

Velký špatný, dalo by se říct, když už se tu věští z karet. Vzácná ukázka promarněného potenciálu a zásadní ústřel ve scenáristické tvorbě Petra Kolečka, protože tohle se nikdy nemělo dostat ven ze šuplíku, mělo to v něm zůstat a maximálně tak se to mělo vytáhnout za pět let a zásadně přepracovat. Je tu obrovský nesoulad mezi mnohdy dramatickým dějem a mezi tím, kolik je mu věnováno prostoru a tak jsou některé, pro děj zásadní postavy, odbyty na pár minutách, kdy místo toho, aby byli v pěti minutách v každém díle, mají pět minut v celém seriálu (Holanďan, Benák) a další zásadní rys tupovid je absolutně špatná práce s charaktery postav, kdy v podstatě žádná není zajímavá, ani sympatická a ty, které by takovými postavami být mohli, mají zoufale malý prostor. Humor nefunguje, drama nefunguje, herci nefungujou, jen jistota návštěvy toalety po požití langoše je tu zřetelná.

• 12.12.2018  21:08

Zvláštní film, na jednu dobře napsanou a dobře zahranou postavu je tu další, která je naopak hrozně zkratkovitá a šablonovitá, což by možná nebyl až tak kruciální problém, kdyby Přes kosti mrtvých nemělo dvě hodiny, které jsou zčásti naplněny scénami, kde nefungují potřebné emoce a výsledek je prostě někde na půli cesty, něco fajn, něco ne, pár slušnejch záběrů s ježkama a jiným zvířectvem.. Naštěstí je tu funkční závěr, který dokáže napravit pocit z hluchých a nudných míst a výsledkem je tak nakonec totálně krystalickej průměr se zábavně magořivým a broukočmuchných Krobotem.

• 11.12.2018  21:12
    Lynč (TV seriál) (2018)

Dost sympatický námět, který se snaží jít na to trochu jinak (i když tak jinak zase ne, inspirace Pustinou je tu jasně patrná), hlavní dějová linie o lynči na mladého romského kluka je vlastně docela osvěžující, jenže úplně na hovno je tu scénář. Je na něm vidět, že jej psalo asi dva tisíce osmset devatenáct lidí a veškeré dobré věci se ztratí ve změti zhovadilých dialogů, tupě vytvořených flashbacků a jako vrchol přichází partie dvou trapných postav (něco jako němci), jejich dějová linie nejspíš měla být thrillerem, ale stala jen trochu trapnou groteskou. A dost šedivý výkon herce Matěje Anděla na celku taky nepřidá. Hrozně promrhanej potenciál, který krom výše zmíněného, má minimálně o tři díly víc, než bylo třeba.

• 4.12.2018  17:43
    Rédl (TV seriál) (2018)

Perfektní práce, která graduje z neslaného, nemástného prvního dílu až po neskutečně našlapané finále, které patří mezi to jednoznačně nejlepší, co u nás za posledních deset let vzniklo ve filmu i televizi (takže do toho počítám třeba Pouta, Protektora i Karamazovi) a připadá mi fascinující, že čt má čím dál tím lepší minisérie a seriály, ale o to horší pouští do kin filmové produkce, tohle je letos už třetí věc, které by slušel plnoformátovej celovečerák, byť v tomhle případě by měl tři hodiny, s tím, že nejvíc by se střihalo z prvního dílu. Všechno tu neskutečně sedí a z řemesel za to stojí hlavně hudba (perfektní outro) a herci, kde si svoje role nejvíc užívají asi pánové Hofmann a Novotný. Zkrátka a dobře, je to perfektní atmosferický thriller s perfektním filnále, kde je atmosféra hutná tak, že by se přes ní domu ani Rákosníček nedostal.

• 21.11.2018  08:15

Za mě docela povedené pokračování, které sice trpí syndromem prostředního dílu (i když... Děsí mě, že jich mají připraveno víc, než tři). Nové postavy se docela povedli a narušují bandu autistů z původního filmu. Ano, má to spoustu problémů, vystříhat 40 minut by filmu docela dost prospělo a závěr je telenovela na kvadrát, ale na mě většina emocí docela fungovala, pokud v nich tedy nefiguroval(a) odporně bezpohlavní kredenc, jehož nedostatek charismatu byl nejspíš znát i i o dva kinosály vedle. Největší zklamání pro mě ale byl nedostatek zločinů, které název inzeroval a místo nich přichází jeden efektní prch a řečnění. Ale chápu, podtitul Zločinné řečnění by asi tak dobře nezněl.

• 18.11.2018  19:24

Sestava několika filmových povídek, které spojuje pouze téma a to spíš formálně,někde je víc grotesky, někde zas není humor vůbec, ale vzhledem k faktu, že povídkových filmů je jako šafránu a ještě je méně těch dobrých, asi se to nedalo udělat o moc líp. Jen škoda, že poslední dvě povídky byli příliš dlouhé, kratší stopáž by pomohla. Během psaní tohoto komentáře chcípla jedna moucha. Prostě mi přistála na klávesnici a zřejmě pošla stářím. Budiž ji odpadkový koš lehký

• 17.11.2018  19:04
    Outlaw King (2018)

Tenhle film mě dostal jednou věcí - nádherná historická přesnost v detailech - aneb sic jsem šlechticem, ale v bitvě se mi prostě bude víc hodit sekera s bodákem, než-li meč! A takových krásných milých drobností je tam spousta, od naprosto akurátních zbrojí, přese zbraně (válečná kladiva, palcáty, dřevcové zbraně a hlavně kopí!! Konečně kopí!!!) až po věrné oděvy v době míru, které nejsou špinavé, jsou barevné, čisté a tak dále. Ano, dost zamrzí historická zkratkovitost, kdy prostě některé věci museli být osekány a pospojovány, aby se vlezli do dvou hodin, ale stejně zamrzí znásilnění historických faktů (aneb kdosi je v bitvě ačkoliv tam tak nějak bejt prostě nemá, zobrazování takové kraviny jako jsou zapálené šípy) a ignorace časové linie, kdy vše vypadá, jako kdyby se události odehráli v rozmezí pouhých několika měsíců. Ale když tohle pominu? Výborný, historický, dobrodružný film, který po filmařské stránce funguje prostě hrozně dobře. Sice by se mi líbilo, kdyby byl více historickou freskou, než dobrodružstvím, protože by to sebou neslo například to, že angličani by tu nebyli vylíčeni jako padouští záporáci (každý padouch má plešatého poskoka!), ale tak jako tak mě to prostě bavilo a to je vše, co řeknu, protože už teď je tenhle komentář až příliš dlouhej. ps: lepší choreograf by taky pomohl

• 31.10.2018  17:22
    O tom co potom (studentský film) (2017)

Tadyhle se dá kritizovat tak leda trochu horší loutky a blbé audio, ale jako studentský film, je to skoro perfektní, vtipný a tak vůbec. Raděj se na to koukněte -->http://aniont.com/cs/film/o-tom-co-potom

• 29.10.2018  22:29

Tohle je vlastně hrozně příjemná jednohubka, kde se rychle vystřídá pár příběhů o tom, jak vznikla obloha a co je vlastně země, doprovázené je to hravou kresbou... A krásně to funguje, stopáž dvou minut je tu vytěžená v podstatě do maxima a musím říct, že by se mi klidně líbila plnohodnotná verze třeba deseti, patnácti minut. Tohle vlastně ani nemá mínusy, takže za 5* Tu-k-vidu: http://aniont.com/cs/film/o-stvoreni-sveta

• 29.10.2018  22:22
    Mukumů (studentský film) (2017)

Hodně jednoduchá animace, kresba na hranici snesitelnosti, ale natočeno je to jinak moc pěkně. Kdyby byla kresba výtvarně zajímavější a hudební podkres podmanivější, mohlo by být výsledkem nádherně atmosferické cosi, u čeho by se krásně pil horký čaj a divák by měl najednou hroznou chuť obejmout člověka milého jemu srdci a chvíli ho nepustit. Jenže toho s takovýmhle výtvarným kabátkem dosáhnout nejde a celek působí spíš jako rozpohybovaný náčrtek děje, ne jako finální dílo. Mukumů sleduj tů: http://aniont.com/cs/film/mukumu

• 28.10.2018  20:38

Film, jehož nejlepší vlastností je prostředí, kde se odehrává - Pobřeží Slonoviny sedmdesátých let je prostředí neokoukané a docela originální, obzvlášť, když postavy řeší sice relativně závažné problémy, ale není pojatý extrémně vážně, rozhodně se nejedná o žádné sociální drama. Plusem jsou také docela zábavné postavy, které jsou příjemně vykreslené (a to jak charakterově, tak animací, jejíž kresba je tak nějak typická pro skromnější evropské animáky pro dospělého diváka). Největší škodou je pak fakt, že se v druhé polovině filmu zcela zhroutí jakékoliv snahy o gradaci příběhu a o nějakém zakončení se nedá mluvit už vůbec. Konec to v podstatě nemá, když naskočili závěrečné titulky, myslil jsem, že jsem omylem zmáčkl blbé tlačítko a přeskočil část děje. A to není dobrá vizitka.

• 28.10.2018  18:40
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Prosím, dejte někdo Jiřímu Strachovi opravdu dobrý scénář, ne jen pátou (!) variantu na totéž.. Ono opravdu, dvě minisérie s Trojanem a Dvořákem a tři série Labyrintu pořád všechny hrají na stejnou tajemnou notu plnou kápí, tajemných masek, mystična a absence jakéhokoliv chapadla. Nechápejte mě špatně, tahle třetí série je dobrá, bavila mě mnohem víc, než druhá, k hereckým výkonům a režii nemám co vytknout a řemeslo je tu odvedené výborně, hudba i kamera je moc dobrá (a zrovna kamera u Stracha dost často působí až příliš televizně a levně, takže pochvala), jenže k čemu to je, když se scénář musí uchylovat k trapným výmluvám, aneb - diváku, to co jsi viděl, to jsi neviděl, byla to halucinace! Hůůůů !! - to opravdu není moc dobrá scenáristická práce, stejně jako dva noví detektivové, kteří měli v příběhu jen dva úkoly - záběry na upnutý zadek a béčkové balící scény, toť vše. Kupení vedlejších postav tu je sice také, ale tentokrát v rámci smysluplných mantinelů. Zatím jsem moc pochval nenapsal, ale v konečném důsledku mě to opravdu bavilo, fakt jo, jenže když je něco dobré, ale tam moc to prasí jedna složka díla, opravdu to zamrzí.

• 22.8.2018  09:51
    Star Trek - Série 1 (série) (1966)

Naprosto geniální záležitost, kterou by si měl pustit každý, komu se líbí myšlenkové zápletky všech Star Treků následujících. Ono to totíž zas tak moc nezestárlo a když si člověk odmyslí šedesátkové zábavnosti, jako je uniforma uhury, kdy má šaty tak malé, že v každé scéně ukazuje kalhotky, nebo legendární souboj s Gornem, tak první série funguje ve všech ohledech výborně. Jen je tam málo displejů a hodně svítících tentononců.

• 16.8.2018  10:38

Hrozně silný film, který stojí na výborně napsaných příbězích jednotlivých postav a na rotoskopické animaci, která dovoluje nic moc hercům působit skvěle a nerušivě a sama o sobě tvoří atmosféru, při které jsem si jako divák nebyl jistý, jestli mají být víc zašpiněné vedlejší uličky Teheránu, nebo postavy, které se v nich pohybují. Hrozně moc potěší, že většina postav projde zajímavým dramatickým obloukem a všechno do sebe hrozně fajn zapadne, což podporuje neokoukané prostředí Teheránu. Sama o sobě je unikátní atmosféra životního prostoru, kde se "obyčejný člověk" může cítit docela dobře, ale zároveň se v něm kriminalizují věci, které jsou až bolestně normální. Skvělej film. Howgh.

• 12.8.2018  19:45
    Deadpool 2 (2018)

První díl nepřekonán a to zásadně. Tam, kde byl tehdy humor podvratný a svěží a byl v kulometné kadenci, je ve druhém díle často zatuchlý a kadenci má leda tak muškety, kterou nabíjí jednoruký prodavač koberců z Kopidlna. Deadpool by měl komiksové klišé bořit, dělat si z nich srandu, jenže tohle se nepovedlo tak moc, že když si člověk odmyslí tak cca deset opravdu povedených vtipů (nebo spíš sekvencí humorů), tak zjistí, že se Deadpool stal přesně tím druhem filmů, do kterého v prvním díle tak zábavně tepal a dělal si z něj srandu. A když se v letním kině víc, než druhému Deadpoolovi smějete filmu Meg: monstrum z hlubin, tak je něco hodně, hodně špatně. ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 פ×

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81