Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 17.11.2018  19:04
    Outlaw King (2018)

Tenhle film mě dostal jednou věcí - nádherná historická přesnost v detailech - aneb sic jsem šlechticem, ale v bitvě se mi prostě bude víc hodit sekera s bodákem, než-li meč! A takových krásných milých drobností je tam spousta, od naprosto akurátních zbrojí, přese zbraně (válečná kladiva, palcáty, dřevcové zbraně a hlavně kopí!! Konečně kopí!!!) až po věrné oděvy v době míru, které nejsou špinavé, jsou barevné, čisté a tak dále. Ano, dost zamrzí historická zkratkovitost, kdy prostě některé věci museli být osekány a pospojovány, aby se vlezli do dvou hodin, ale stejně zamrzí znásilnění historických faktů (aneb kdosi je v bitvě ačkoliv tam tak nějak bejt prostě nemá, zobrazování takové kraviny jako jsou zapálené šípy) a ignorace časové linie, kdy vše vypadá, jako kdyby se události odehráli v rozmezí pouhých několika měsíců. Ale když tohle pominu? Výborný, historický, dobrodružný film, který po filmařské stránce funguje prostě hrozně dobře. Sice by se mi líbilo, kdyby byl více historickou freskou, než dobrodružstvím, protože by to sebou neslo například to, že angličani by tu nebyli vylíčeni jako padouští záporáci (každý padouch má plešatého poskoka!), ale tak jako tak mě to prostě bavilo a to je vše, co řeknu, protože už teď je tenhle komentář až příliš dlouhej.

• 31.10.2018  17:22
    O tom co potom (studentský film) (2017)

Tadyhle se dá kritizovat tak leda trochu horší loutky a blbé audio, ale jako studentský film, je to skoro perfektní, vtipný a tak vůbec. Raděj se na to koukněte -->http://aniont.com/cs/film/o-tom-co-potom

• 29.10.2018  22:29

Tohle je vlastně hrozně příjemná jednohubka, kde se rychle vystřídá pár příběhů o tom, jak vznikla obloha a co je vlastně země, doprovázené je to hravou kresbou... A krásně to funguje, stopáž dvou minut je tu vytěžená v podstatě do maxima a musím říct, že by se mi klidně líbila plnohodnotná verze třeba deseti, patnácti minut. Tohle vlastně ani nemá mínusy, takže za 5* Tu-k-vidu: http://aniont.com/cs/film/o-stvoreni-sveta

• 29.10.2018  22:22
    Mukumů (studentský film) (2017)

Hodně jednoduchá animace, kresba na hranici snesitelnosti, ale natočeno je to jinak moc pěkně. Kdyby byla kresba výtvarně zajímavější a hudební podkres podmanivější, mohlo by být výsledkem nádherně atmosferické cosi, u čeho by se krásně pil horký čaj a divák by měl najednou hroznou chuť obejmout člověka milého jemu srdci a chvíli ho nepustit. Jenže toho s takovýmhle výtvarným kabátkem dosáhnout nejde a celek působí spíš jako rozpohybovaný náčrtek děje, ne jako finální dílo. Mukumů sleduj tů: http://aniont.com/cs/film/mukumu

• 28.10.2018  20:38

Film, jehož nejlepší vlastností je prostředí, kde se odehrává - Pobřeží Slonoviny sedmdesátých let je prostředí neokoukané a docela originální, obzvlášť, když postavy řeší sice relativně závažné problémy, ale není pojatý extrémně vážně, rozhodně se nejedná o žádné sociální drama. Plusem jsou také docela zábavné postavy, které jsou příjemně vykreslené (a to jak charakterově, tak animací, jejíž kresba je tak nějak typická pro skromnější evropské animáky pro dospělého diváka). Největší škodou je pak fakt, že se v druhé polovině filmu zcela zhroutí jakékoliv snahy o gradaci příběhu a o nějakém zakončení se nedá mluvit už vůbec. Konec to v podstatě nemá, když naskočili závěrečné titulky, myslil jsem, že jsem omylem zmáčkl blbé tlačítko a přeskočil část děje. A to není dobrá vizitka.

• 28.10.2018  18:40
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Prosím, dejte někdo Jiřímu Strachovi opravdu dobrý scénář, ne jen pátou (!) variantu na totéž.. Ono opravdu, dvě minisérie s Trojanem a Dvořákem a tři série Labyrintu pořád všechny hrají na stejnou tajemnou notu plnou kápí, tajemných masek, mystična a absence jakéhokoliv chapadla. Nechápejte mě špatně, tahle třetí série je dobrá, bavila mě mnohem víc, než druhá, k hereckým výkonům a režii nemám co vytknout a řemeslo je tu odvedené výborně, hudba i kamera je moc dobrá (a zrovna kamera u Stracha dost často působí až příliš televizně a levně, takže pochvala), jenže k čemu to je, když se scénář musí uchylovat k trapným výmluvám, aneb - diváku, to co jsi viděl, to jsi neviděl, byla to halucinace! Hůůůů !! - to opravdu není moc dobrá scenáristická práce, stejně jako dva noví detektivové, kteří měli v příběhu jen dva úkoly - záběry na upnutý zadek a béčkové balící scény, toť vše. Kupení vedlejších postav tu je sice také, ale tentokrát v rámci smysluplných mantinelů. Zatím jsem moc pochval nenapsal, ale v konečném důsledku mě to opravdu bavilo, fakt jo, jenže když je něco dobré, ale tam moc to prasí jedna složka díla, opravdu to zamrzí.

• 22.8.2018  09:51
    Star Trek - Série 1 (série) (1966)

Naprosto geniální záležitost, kterou by si měl pustit každý, komu se líbí myšlenkové zápletky všech Star Treků následujících. Ono to totíž zas tak moc nezestárlo a když si člověk odmyslí šedesátkové zábavnosti, jako je uniforma uhury, kdy má šaty tak malé, že v každé scéně ukazuje kalhotky, nebo legendární souboj s Gornem, tak první série funguje ve všech ohledech výborně. Jen je tam málo displejů a hodně svítících tentononců.

• 16.8.2018  10:38

Hrozně silný film, který stojí na výborně napsaných příbězích jednotlivých postav a na rotoskopické animaci, která dovoluje nic moc hercům působit skvěle a nerušivě a sama o sobě tvoří atmosféru, při které jsem si jako divák nebyl jistý, jestli mají být víc zašpiněné vedlejší uličky Teheránu, nebo postavy, které se v nich pohybují. Hrozně moc potěší, že většina postav projde zajímavým dramatickým obloukem a všechno do sebe hrozně fajn zapadne, což podporuje neokoukané prostředí Teheránu. Sama o sobě je unikátní atmosféra životního prostoru, kde se "obyčejný člověk" může cítit docela dobře, ale zároveň se v něm kriminalizují věci, které jsou až bolestně normální. Skvělej film. Howgh.

• 12.8.2018  19:45
    Deadpool 2 (2018)

První díl nepřekonán a to zásadně. Tam, kde byl tehdy humor podvratný a svěží a byl v kulometné kadenci, je ve druhém díle často zatuchlý a kadenci má leda tak muškety, kterou nabíjí jednoruký prodavač koberců z Kopidlna. Deadpool by měl komiksové klišé bořit, dělat si z nich srandu, jenže tohle se nepovedlo tak moc, že když si člověk odmyslí tak cca deset opravdu povedených vtipů (nebo spíš sekvencí humorů), tak zjistí, že se Deadpool stal přesně tím druhem filmů, do kterého v prvním díle tak zábavně tepal a dělal si z něj srandu. A když se v letním kině víc, než druhému Deadpoolovi smějete filmu Meg: monstrum z hlubin, tak je něco hodně, hodně špatně. ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 פ×

• 12.8.2018  19:29

Víc komedie, než nové čelisti a zhovadilost, která by byla zábavnou a fungující zhovadilostí, kdyby měla 70 minut, jenže nemá. Bohužel. Hrozně se tu tříští momenty zcela zjevného humoru ("musíš plavat.. musíš plavat..") s humorem nechtěným, kdy selhává herecká škála Jasona Stathama, nebo jednoduše vyjde snaha o epičnost spíš úsměvně. Ovšem první třetina filmu je skvělá, pak to ovšem jde do kopru, ale když už nic, je to alespoň technicky sakra dobré (a evidentně drahé) a má to jorkšíra, takže... ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 פ×

• 12.8.2018  19:23

Řemeslo je tu výtečné, všechno vypadá dobře, hezky zní a je výborně nasnímáno, ale chybí tomu duše a můj jediný dojem z filmu je ten, že nikoho ze zúčastněných to tak úplně nebavilo a takové zábavné koniny, jako fakt, že si někdo nevšimne, jak mu ve sklepě staví obří laboratoře a podivuhodně velké klece, mi vlastně ani nevadí. ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 פ×

• 12.8.2018  19:15

Pro mě osobně asi nejhorší Marvelovka a to říkám jako člověk, kterému se první Ant Man líbil fakt hodně. Problém tu vidím v tom, že se scénářem si nikdo nedal moc práce, aneb i když se jedná o komedii, tak prostě působí dost divně, když někdo, kdo třicet let nekomunikoval s jiným člověkem a je ztracen mimo cokoliv lidského, nemá ani náznak narušení psychiky. A samozřejmostí je perfektní nalíčení, žeano. Nic z toho by vlastně nevadilo, kdyby vtipy a gagy byli vtipné, jenže těch povedených zas tolik není a když se mě někdo za týden zeptá, tak si vzpomenu tak maximálně na babu Jagu. Není to špatné, ale výsledek je hrozně sterilní a především není vůbec hravý, což by měla být Ant manova doména. ×¤× Filmový víkend ČSFD 2018 פ×

• 5.8.2018  10:30

Slabší díl, podle slabší předlohy, aneb spojení totálně béčkových propriet jako jsou otrávené šipky, tajemné foukačky s aristokratickou první třídou British airways. Funguje to, je to zábavné, ale jiné Poirotovky jsou lepší. Akorát se tam drahý Hercule tak rozkošně nebojí letu.

• 4.8.2018  11:14
    Hrabě Drakula (TV film) (1970)

Tento Drakula je knižní předloze podoben tak moc, až se vpodstatě jedná o rozpohybovanou ilustraci, která sází na dobré herecké obsazení, které si uhraje svoje a například Ilja Racek v roli titulního krvesaje má charisma i v momentech, kdy má ústa otevřená do velkého, překvapeného ÓÓÓ (což mělo být pravděpodobně děsivé, jelikož má v tom momentu vyceněné tesáky, ale hrůznost takové scény bohužel odpovídá roku výroby). A takových scén je tu bohužel víc, někdy za to může prachobyčejné zastarání postupů, někdy zas ne úplně dobrá dochovaná kvalita záznamu, to nic nemění na tom, že je to pořád dobrý film, jen není v obrovské konkurenci mnoha dalších adaptací zas tak výjimečný.

• 18.7.2018  21:47
    Akta X - Série 11 (série) (2018)

Jakmile jsou tu samostatně stojící epizody, tak fungují když ne výborně, tak prostě alespoň dobře, všechny, ať už jsou horrorové, mysteriozní, nebo sebeparodické. Bohužel, díly, které by měli být vrcholem velké, mimozemské dějové linky, která vede seriálem přes dvě stě dílů, jsou hrozně odfláknuté, béčkové a trpí nedostatkem dobrého scénáře stejně, jako mořské želvy světelným znečištěním a plastovým odpadem. Na některé díly se hrozně rád podívám znova, ale na některé chci co nejdřív zapomenout a hodlám předstírat, že neexistují.

• 18.7.2018  21:43

Tohle má být vrchol? Ok, beru, vrcholí tu osobní linka, hodně osobních linek.. Ale je tu zároveň obrovská, odporná pachuť po naprosto vymrveném, nevyužitém hlavním příběhu, který se vinul celek víc jak dvěstě dílů. Je tu jen pár dialogů, pár honiček, střílení, mlácení. Prostě všechno, v čem akta X nikdy dobrá nebyla. Prostě špatnej konec, s jehož scénářem si nikdo nedal mnoho práce.

• 18.7.2018  21:39
    Akta X - Kotě (S11E06) (epizoda) (2018)

Jeden z těch lepších dílů, kterému je ke cti několik věcí - je tu hodně ředitele Skinnera - návaznost na válku ve Vietnamu - s Vietnamem spojená konspirace, která dává smysl, což je v téhle sezóně unikum - chemtrails! - velké vesmírné chapadlo držící zmrzlinu - velmi příjemný nedostatek nadpřirozena. PS: v jedné věci jsem kecal, kdo by to byl řekl

• 18.7.2018  21:35

... Akta X parodují sami sebe a jde jim to sakra dobře. Jedna z nejgeniálnějších věcí, co jsem kdy viděl. "Where the hell they takin' Reggie?!"

• 18.7.2018  21:29

První Monster of the Week téhle sezony a hned nádherně balancuje na hraně divnosti, kdy jsou tu přítomné zábavně psychotické postavy, z nichž minimálně jedna má vizáž pedofilního preparátora kachen, co rád poslouchá samohrajkovou dechovku a pije u toho drinky s deštníčkem. Není to nijak perfektní episoda, ale funguje a dělá čest zlatému věku akt X.

• 18.7.2018  21:25

Tohle je vážně ten nejhorší úvod, který mohla Akta X mít, po prvním díle, který znásilňuje "hlavní příběh" v míře nevídané, je tu tohle. Tady se zas vykopávají mrtvé tváře, zjevuje se další zlá organizace, která nedává vůbec smysl a podstata episody je neskutečně béčková, že by béčkově působila i na začátku devadesátých let. Respektive, ono by to mohlo být i slušné, ale to by si někdo musel dát alespoň trochu práce se scénářem. Akta X křížená Matrixem se prostě nekonají. Asi naštěstí, chtělo by se dodat.

• 18.7.2018  21:20

Nuda, která v kulichách Akt X brutálně překombinovává ve stylu španělských telenovel. Nejhorší díl Akt X vůbec a něco, co už v životě nechci vidět, ani o něm cokoliv víc napsat.

• 13.7.2018  19:31

Zábavná kravinka, která by byla mnohem zábavnější a lepší, kdyby se nesnažila být pokračováním Desperada a (el) Mariachiho, protože Antonio Banderas tu nepůsobí jako zmučený, osudem stíhaný charakter, ale jen jako znuděný vakovlk po odpoledním čaji a tak tu snad víc prostoru důležitostí, prokresleností i tím, kolik času na obrazovce stráví je tou opravdovou hlavní postavou Johnny Depp, který hraje něco mezi svejma divnejma, ale dobrejma rolema z devadesátých let a mezi úchylnými, makeupem překrytými divno-lidmy z éry po Pirátech z karibiku. Je to pořád zábavné, ale asi ne tolik, jako když jsem to viděl v deseti.

• 1.7.2018  20:57

Jen pro upřesnění, pro toho, kdo neví - tohle NENÍ animovaný film, tohle je mashinima, nebo-li film natočený v prostředí nějaké videohry. A v tomhle případě je to z prostředí naprosto dokonalého Gothica, který je geniálním RPG a pokud mi v tom někdo bude oponovat, tak přísahám při Spáčovi, že mi navoskuju podrážky bot tak moc, až budou opravdu hodně klouzat. Ó ano, tak moc zákeřný jsem, muhaha. Nicméně, jakkoliv je Gothic dokonalý, převedení příběhu do filmu v ingame grafice má cenu tak možná pro fanoušky, jinak to jako film nestojí za nic. To si to raději znovu zahraju.

• 1.7.2018  18:27

Standardní marveláckej skoro-origin (část zrodu Panthera se odehrává v Civil War), který není ani nejlepší, nejnapínavější, nejosudovější, nejvtipnější, nebo snad nejdůležitější, ne, je jen perfektně vysoustružený a body dolů sráží především příliš zběsilý střih a kamera závěrečného souboje a body nahoru zas zaručuje perfektní Andy Serkis, jehož What is love je ... Interesantní. A pokud někomu vadí, že je tam spousta čestných černochů... Tak proč do pakoně chtěli vidět komiksovej film z Afriky? Ale jo, všem nám tím chtějí vymejt mozky, bojte se děti! Pomáhaj jim v tom dokonce i ještěři z temnejch světů, co nás chtěj vočipovat!!!;

• 24.6.2018  21:44

Já fakt mám původní web seriál rád, opravdu, ale film působí tak o tři třídy méně kvalitní a je dokonale zapomenutelný, což pro mě osobně dosvědčuje fakt, že jsem ho viděl hned tehdy, když měl web premiéru, což je už pár měsíců a přesto to hodnotím a komentuju až teď a to více méně náhodou. Pár povedených humorů s reálnými politiky nezachrání nevtip, nevhodnost prvků, které se hodí na krátkometrážním poli (aneb osm minut roztřesené kamery je fakt něco jiného, než minut devadesát) a hlavně tu selhává snaha o přesah. Škoda, Blaníkovo síla byla vždycky v satiře, ne v moralitě.

• 24.6.2018  21:35

Slušná záležitost, který vyniká především v tom, že jde na paranormální jevy jinou, mě osobně hrozně příjemnou cestou, a jako hlavní postavy předhazuje skeptiky, kteří odmítají jen tak uvěřit. A to je vlastně spolu s kvalitními herci základní kámen úspěchu a to, co dělá Červená světla jedinečnými, jinak je to ale nijak dvakrát unikátní žánrovka (i když absolutně netuším, jak ten žánr popsat (o=´), které by slušelo o pár minut méně ve stopáži. PS: hodně lidí tu komentuje závěr, někdo ho považuje za geniální, někdo za špatný, já tvrdím, že je to fakt úplně, ale úplně jedno. Howgh.

• 23.6.2018  21:32

Podivná léčebna, tajemné tajemství, temná temnota a tak podobně? Ok, to je prostě vždycky dobrá kombinace, obzvlášť, když tvůrci odolali použití trapných obezliček, jako jsou třeba lekačky, a tak vsadili všechno na perfektní atmosféru, kterou podporuje hlavně naprosto famózní kamera. Vážně, skoro každá scéna je nějakým způsobem vizualně zajímavá. Obrovská škoda, že je to tak přebujelé, vystříhat by se dalo klidně půl hodiny a konec by se pro změnu dal přetočit celý, je bohužel hrozně laciný a dokázal zabít veškeré mysteriozní tajemno a servíruje béčkovou nudu - nebýt toho, je to za pět, navzdory šablonovitosti, se kterou se tu ale docela dobře pracuje. ... A ano, je to variace na Prokletý ostrov od Scorseseho, ale... Ono mu bude podobné všechno, co se o tohle téma otře.

• 23.6.2018  13:50

Absolutně zbytečná sbírka historických obrazů, které nedávají smysl jako příběh, ani jako ilustrace k učebnici dějepisu v kapitolách defenestrace, popravy českých pánů a třicetileté války. Většina scén je zcela o ničem a fungují tak možná dvě, tři. To je všechno. A přestože je námět neuvěřitelně nosný, povedlo se tvůrcům jej geniálním způsobem zprznit na úroveň odpadu a to přesto, že měli oporu v perfektních hercích (Dobrý, Malý, Mikluš). Zapomenout, zahrabat pod zem uprostřed pustiny a spálit mapu. PS: vymazat audio a místo něj nahrát pár historiků, bude z toho fajn dokument, takhle fakt ne.

• 15.6.2018  21:53

Náhodné setkání dvou žen, jdou spolu na pokoj, povídají si, vyspí se spolu, plkají o ničem, vyspí se spolu, vykládají zhovadilosti ze svých životů, vyspí se spolu..... A takhle je to tak nějak celý film, který je prostě obrovsky nudný a špatný. Nepovedlo se na něm nic, ale kardinální průšvih je především herečka Natasha Yarovenko, která absolutně nezvládá cokoliv uhrát a to je ve filmu, který má být ideálně postaven primárně na dialozích, dost problém, tahle herečka by nezvládla zahrát ani roli rozbité rychlovarné konvice, natož tajemné ženy, která si hraje s pravdou a lží a má evidentně přemítat nad celým svým životem. Bohužel, hrozně slabej je tu i vizuál, kamera absolutně nedokáže zachytit detaily krásného hotelového pokoje a hrát si s prostředím (nikde jinde se film v podstatě neodehrává) a to je prostě další velké mínus. Nezapomenutelně zapomenutelné.

• 15.6.2018  18:44

Hodnotit takovýto film je vždycky hodně zvláštní... Brát zřetel na dobu vzniku? Na kontext, který nemám možnost poznat? Ono je to i dnešním pohledem docela zajímavé, v některých záběrech je to opravdu technicky zábavné, ale divácké to není ani omylem a působí to jako něco, co udělal nadšený kameraman pro svoje kamarády, aby pochopili, co má sakra na tom točit na kameře klikou, zabírat různé předměty a u toho se spiklenecky pochechtávat.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80