Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Drama

Oblíbené filmy (10)

Krev jednorožce

Krev jednorožce (2013)

Geniální!!! Naprosto božské skloubení absolutního absurdna s naprosto vážnými scénámi (nebudu lhát, když jsou hlavními protagonisty roztomilí medvídci co baží po krvi jednorožců, tak jde atmosféra bizarnosti vykouzlit docela snadno). Díky tomu navíc vyznívá závěrečná /pointa/ přesně tak silně, jak by měla, aniž by působila prvoplánově. Zabte jednorožce a sežerte jim játra!https://www.youtube.com/watch?v=NEc3xX2-qiM a taky je to skvěle naanimováno atd. atd.

Světlonoš

Světlonoš (2005)

geniální práce, jak z hlediska animace, tak z hlediska absolutní atmosféry tak husté, že Rákosníček jen tiše sedí v koutě a tváří se neviditelně, protože jeho mlhu sice můžete nožem krájet, tady si ale na atmosféře zlomil katanu i Zatoichi Monogatari. Krom jiného jsem u tohohle filmu hrozně rád za to, že dokazuje životaschopnost loutkové animace i v jednadvacátém století - je tu totiž perfektní, ať už řemeslně, nebo výtvarně (loutky řeckých válečníků, prostředí jako takové). A navíc to dokáže takřka půlhodinovou stopáž utáhnout bez problémů, což bývá u animáků bez dialogů dost problém, i když mají minut deset. Jedna z nejlepších animovaných záležitostí všehomíra.

Blade Runner

Blade Runner (1982)

nelze popsat, musí se vidět, ačkoli lepší výraz by byl asi vnímat... Celková souhra zvuků, hudby, obrazu, herců, všeho je prostě dech beroucí, když jsem jej viděl poprvé, nebyl jsem z něj jako malá ploutev vůbec nic schopen rozeznat, připadal mi nudný a nijaký (co také čekat v jedenácti), ale pak jsem si jej pustil po pár letech znovu. A pak znovu. A ještě mnohokrát, největší díl zážitku má pro mě unikátní atmosféra, vůbec se nedivím, že na place byla hercům ku hraní pouštěna geniální Vangelisova hudba, která sama o sobě je něco úžasného (a to elektronicky tvořenou hudbu vůbec nemusím) a ona atmosféra je asi ponejvíc jejím dílem, samozřejmě doprovázeným vrcholovým vizuálem a scénářem, který mnozí označují za filosofický, což je hovadina, ne je "jen" a pouze chytrý. "All those moments... will be lost in time... like... tears... in rain..."

Mechanický pomeranč

Mechanický pomeranč (1971)

jeden z nemnoha filmů překonávající knižní předlohu. Filmový Pomeranč knihu předběhl o pár kilometrů. Navíc je technicky, hudebně, kamerou, herci... Prostě skvělej, u Kubricka nemá cenu říct víc. Howgh

Princezna Mononoke

Princezna Mononoke (1997)

Tohle űberveledílo je pro mne jeden z nejlepších filmových zážitků všehomíra, nejen kvůli geniálně páně Miyazakiho v režii, ale hlavně ve scénáři, zbožňuji způsob, kterým je zde tvořen příběh. Příběh, kde je hlavní hrdina vlastně jen přihlížející kamínek mezi kolem "přírody" a kolem "lidským", ano má svou důležitou úlohu ve filmu, ale nepřiklání se k ani jedné straně konfliktu. Což je další skvělá věc, ani jedna ze stran dokonalého finálního zakončení není rozdělená do škatulek těch hodných a těch zlých, co vybrat za stranu? Divokou přírodu? Lidskou péči o nemocné? Kdo že je nejmenší prznič "dobra"? To jsou věci, které, ač neřečeny, rezonují hrdinou skoro po celou dobu (navíc ani on sám je příjemně nekladný). Co dál říct, než jen, že jsem se do tohoto filmu zamiloval a byl uchvácen jeho příběhem, výtvarnou stránkou, prostě vším.....

Hodný, zlý a ošklivý

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Když jsem tuto übercosi viděl poprvé, tajil jsem při finále dech do poslední vteřiny, když podruhé, tajil jsem ho od první vteřiny, protože jsem věděl, co přijde. Dokonalý zážitek při každém shlédnutí, kde je dokonalé snad úplně všechno v dokonalé symbióze od Morriconeho počínaje, kuchařem který vařil jídlo které pojídá Krásnoočko (ano, i dabing je skvělý a i když jsem ho viděl jen jednou, tohle jméno už u mne Zlému zůstane) u sedláka na začátku filmu konče.

Brendan a tajemství Kellsu

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Klatě, místy jsem sledoval s mrazením v zádech nevěda proč, krom toho jsem si na konci filmu uvědomil, že se po celou dobu přiblble usmívám. Tenhle film mě prostě dostal, od úchvatné animace přes příběh pro dokonale nepopsatelnou atmosféru - ať žije "alternativní" animace! Ať žije Pangur BaN A Ať žije odvaha tvůrců pustit se do něčeho takhle animačně neobvyklého, ona je totiž výtvarná stránka Tajemství Kellsu dokonale skvostná a plná skvostných detailů, které oběvuju stále nové a nové a to jsem to viděl už nejmíň desetkrát. Prodal bych ledvinu, kdyby to dopomohlo k tomu, aby tvůrci mohli stvořit další film. PS: dabing je snesitelný a dokonce i píseň Aisling (která je sama o sobě naprosto dokonalá postava, kterou platonicky miluju) tím nijak zvlášť netrpí.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Ó klokotavý to filme, ty nevýslovně nesmírné, vesmírné vyvrcholení jedné nebezpečně dokonalé ságy... Ó mano to nám z nebe spadlá, tak dva z druhu tvého před tebou, jak krásný to vrchole, ty skvostný díle, poslední části, brilantní souboji, dobra - zla střete - zbožňuji tě. A to štětka drát hodně. [ano, vím že je tenhle komentář neskutečně pitomý, nedůstojný a i jinak dokonale špatný, ale nemohl sem si pomoci, třeba jednou spáchám komentář hodný velikosti tohoto díla]

Vesnice

Vesnice (2004)

Nejlepší Shyamalanův film a jeden z mých neoblíbenějších filmů vůbec. Jsem nehorázně rád, že patřím mezi ne zrovna rozsáhlou grupu "vyvolených", kterým styl Vesnice vyhovuje. Ona ta "genialita" není vidět hned, když jsem Vesnici viděl poprvé, byla pro mě "jen" (no jo, další slovo v závorkách, ale co nadělám) výborným filmem s překvapivým koncem a dokonalou atmosférou. Jenže pak jsem si ji pustil znovu. A potom zas - všechny postavy pak totiž dostanou zcela nový rozměr (hlavně ty z "původní", staré generace osadníků) a díky tomu se atmosféra ještě víc prohlubuje, pro mě dokonale. A to jsem ještě nezmínil geniální postavu zahranou Bryce Dallas Howard, která je snad nejvíce éterickým zjevením v dějinách filmu. O technických a hereckých kladech se rozepisovat nebudu. " To, co chceme, neuděláme jen proto, aby ostatní nevěděli, že to udělat chceme "