Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tomáš Brunclík

okres Plzeň
Obludný blud a čajomil, co občas sleduje filmy a pronásleduje ho velmi zavilý sleď

LinkedIn: Tom_Lachtan

106 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 13.2.2015
  Kotva (studentský film) (2013)

  Cvičení druhého ročníku ze Soukromé vyšší odborné školy filmové z Písku, které se zaobírá lidským odcizením ze ztráty domova i rodiny a hledáním rovnováhy ženy, která ztratila vše, na čem jí záleželo.

  • 23.12.2014
  Invocation (2013)

  Krátký, částečně loutkově animovaný příběh o tom, co se stane, chcete-li animovat medvídka v kulisách temného lesa a při manipulaci s kamerou potřísníte kinofilm vlastní krví.

  • 23.12.2014
  Bolšoj Tyll (1980)

  K Zemi připlula nepřátelská vojska a lidé prosí mocného obra Tõlla, aby vyrazil obráncům na pomoc. Ten jejich prosby vyslyší a vydává se do boje. Krátkometrážní film na motivy tradiční Estonské báje.

  • 12.9.2013
  Čtyři tajná přání (1984)

  V krátkém filmu, vzešlém z filmových laboratoří Zlín, se objevuje takřka niterná promluva malého chlapce o svých čtyřech tajných přáních. Nebo snad jen vypráví o tom, co se v průběhu čtyř ročních období honilo v jeho zatím ne zcela vyvinutém mozku?

  • 9.6.2013
  Akrobat (studentský film) (2000)

  Krátký animovaný film tvořený za pomoci tradiční loutkové animace líčí příběh starého akrobata a jeho dcery, který ukazuje, že jedno umění (a ti, jež jej provozují) nemusí podporovat umění druhé. Režisérem filmu je Tomáš Luňák, kterého veřejnost zná především díky jeho pozdější adaptaci známého českého komiksu Alois Nebel, který má s tímto jeho studentským filmem minimálně jednu společnou věc - vřelé přijetí na rozličných festivalech.

  • 8.5.2013
  Boy and His Atom: The World's Smallest Movie, A (2013)

  Unikátní, časosběrný animovaný film, vytvořený v laboratořích firmy IBM, kde jsou jednotlivé snímky stvořeny z doslova jen pár atomů. Zde nejde o jednoduchý příběh, ale o ukázku technologie zmenšování a popularizaci vědy pro malé diváky. Samotný fim byl vytvořen za pomoci STM (Scanning Tunneling Microscope) a využity byly molekuly oxidu uhelnatého na měděné destičce. Tento film se díky svým "nano" rozměrům stal nejmenším na světě

  • 4.5.2013
  Voyage d'affaires (2008)

  Když člověk odjede na služební cestu a nechá doma přítelkyni, může se mu stát pár věcí. Třeba rozhovor se sympatickou recepční v dobrém hotelu, nebo následný, ne zrovna příjemný telefon. A co když se do toho přidá nález jedné dost zvláštní fotografie?

  • 12.4.2013
  Claycat - The Raid (2012)

  Mňoukání, výstřely, krev, klubíčka, drogy. I to vás oblaží, pokud se podíváte na tento plastelínový film Leeho Hardcastlea, který tentokrát nechal elitně vycvičené kočičí komando zaútočit na zlosyny (krom koček dokonce i nemesis mňoukavého národa) a jiné neřádstvo ukryté v jednom rozsáhlém věžáku. Aneb pocta akčnímu hitu Serbuan Maut aka The Raid, minimálně stejně brutální a nekompromisní jako předobraz sám.

  • 12.4.2013
  Love Automatic - Nightmare (hudební videoklip) (2011)

  Videoklip skupiny Love Automatic, který spáchal velmistr zvrhlé plastelíny Lee Hardcastle, pojednává o malé skupince lovců duchů, paranormálních výzvědníků, kteří se uhodlali za pomoci televizních kamer prozkoumat jednu záhadnou záhadu záhadného domu.

  • 11.4.2013
  An Alien Claymation (2012)

  Světe, napni své smysly. Mimozemští tvorové přistáli na naší planetě a k tomu mají zvláštní choutky spojené s miminky a mikrovlnou troubou.

  • 11.4.2013
  Hamster Hell (2012)

  Ó, křečku, ty tvore malý a měkký, (v tomhle plastelínovém filmu o několika kapitolách obzvláště měkký), jak trudný a smutný život máš, když musíš být ukryt malým hochem v papírové krabici, neb onen chlapec skrývá tě před zraky matky své. Však pohleď, nejsi v tom sám, i kolega tvůj hlodavý dlí s tebou ve vězení tomto. Aneb krátký animovaný film o jednom křeččím pekle a nejednom strastí stíhaném křečkovi neurčitého pohlaví.

  • 16.3.2013
  Dobré jitro, pane Upíre! (studentský film) (2007)

  Konzervativní upír to nemá v dnešním světě tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

  • 15.3.2013
  Není hra jako hra (studentský film) (2011)

  Příběh o tom, kterak malý chlapec videohru hrál a jeho psík strádal a jak to nakonec dopadlo.

  • 15.3.2013
  Hola? (2007)

  Takový nemluvný mim, nemá dvakrát lehký život. A co teprv tehdy, když mu zazvoní telefon.

  • 11.11.2012
  It's Supernatural (TV pořad) (2007)

  Pořad, ve kterém se snaží jeho průvodce Wes Llewellyn za pomocí svých hostů zodpovědět mnoho, ne zcela běžných otázek.

  • 2.9.2012
  DW - European Journal (TV pořad) (2012)

  Magazín německé veřejnoprávní televize přinášející zajímavé reportáže z celé Evropy.