Blade Runner (1982) odpad!

No ty kokso. Další z řady filmů které se musí vidět, protože patří do " TOP nevímkolik " Vizuálně odpudivé, příběhově ploché, herecky nezajímavé a poselstvím nudné. Všade tma ( dnes se na tyhle noční scenérie nadává v každém druhém filmu ale tady to nikomu nevadí ) dým, pošmourno, bída a chaos. A tohle má být 130 nejlepší film jo ? Tak to teda potěš koště. Příběh je tak na 30 minutový kraťas, ale režisér nám ho roztáááááhnul na 2 hodiny čirého zoufalství, aby měl film alespoň nějakou přiměřenou délku. Hodnocení absolutně mimo a nerozumím těm kdo dal řekněme víc jak 2 hvězdy ( i za předpokladu že jsou milovníky sci-fi, Harrisona Forda, Ridleyho Scotta a postapokalyptických příběhů či Philipa Kindred Dicka což mají všechno v jedné kostce tady v té nudě ) Přemýšlel jsem za co bych dal byť i tu 1 hvězdu, ale na žádný důvod jsem nepřišel. Takže smolík.

Past na ženicha (2009) (TV film) odpad!

Mám rád tyhle komedie, kdy už hudba působí strašně " komicky " nebo " dramaticky " - což se občas stane obojí během 7 vteřin --- *** --- Nymfomanka, která se už nemá s kým pelešit, se rozhodne že se vdá. Jen tak prostě otevře časák a zabodne prst do složky " snobská společnost " a rozhodne se že si vezme prvního na kterého to padne ( milé holčičky toto je důležitý okamžik, tak to ve světě tupých krav chodí ! Takže si to pořádně zapamatujte ! ) Vezme si týpka co pajdá, ale je " ták sexi " že pajdání je najednou cool. Když se dozví že týpek je chudej jak kostelní myš ( teda jako ) tak ji málem trefí. Jde otravovat jeho rodinu, tím že je zřejmě bude vídírat svým těhotenstvím. Kamarádka ji samozřejmě podporuje protože debilita jako samostatná jednotka nemůže v normálním světě obstát - je tedy lepší ji alespoň znásobit. Mezi tím se ale oběví jakejsik známej ( sexuálně samozřejmě ) z dřívějška a tak se stane že ani nymfomanka ( a vlastně ani divák ) už nemá nejmenší tušení o co v tomhle kolotoči vlastně jde. ------------------- Řekl bych že tenhle film, by se měl promítat už ve školkách, aby ty malinké holčičky měly nějaký svůj vzor do budoucna. Už jen úvodních 30 minut, je jasným vodítkem kam film spěje. No hlavně že to Emerický holky maj tak zmáknutý """""""" Když i moje partnerka řekla po 30 minutách že to je kravina, tak to být kravina musí, protože ona by i růžové zahradě nadělila 3 hvězdy.

Vzpomínky na budoucnost (1970)

Na tyto otázky a dohady se reaguje dost nesnadně. Napíšu to tak jak to vidím Já, což neznamená že je to správně. ¤¤¤¤¤¤ Existují mimozemšťané ? Podle mého ANO, protože už bylo několikrát dokázáno že jen v naší galaxii je několik set tisíc planet vhodných pro život ( bráno z našeho pohledu ) takže možnost že v těch milionech galaxií co jsme ještě ani neoběvily nic není, je opravdu nulová. """" Byly mimozemšťané na naší planetě ? Tomu moc nevěřím, už jen proto, že opravdu neexistují věrohodné důkazy. Je ovšem nezpochybnitelným faktem - na kterém se shoduje mnoho vědců - že tady zeje podivné období o kterém se toho moc neví a ve kterém vznikaly právě tyto veškeré kontroverzní stavby., jako jsou pyramidy, atd. Můj názor na to je rozpolcený, protože nějak se mi nechce věřit, že by to mněly na svědomí mimozemšťané, a nebyly o tom žádné věrohodné důkazy - přece jen když my v současnosti něco postavíme, tak chceme aby se vědělo kdo to postavil a proč. Mimozemšťané, musely vědět že se vyvyneme v inteligentnější a technologicky vyspělejší jedince, takže mi není jasné proč nám nezanechaly nějakou zprávu o své přítomnosti. Neberu v potaz nějaké vysekané obrazce v kamenech. My i když ještě neumíme lítat dál než na Měsíc, máme technologické postupy, které jsou schopné uchovat dokumenty po tisíce let, takže vyspělejší rasa, tu technologii musí mít ještě vymakanější. Na druhou stranu, co se týká oněch staveb, jako jsou pyramidy, je zajímavé, že ve většině případů se jedná o hrobky. Několik desítek let před tím se po hřbívalo do země a několik desítek let po těchto stavbách se opět pohřbívalo jen do země, takže vzniká otázka, CO přesně v období staveb pyramid a podobných monumentů, bylo tím impulzem tyto stavby vůbec stavět. Teorie o uctívání bohů dostává trhliny, protože před tímto obdobím - stejně jako po něm - už nikdo nemněl potřebu takto bohy uctívat. Je tu prostě nevyřešená otázka několika desítek let o kterých se nic neví a v celkovém pohledu na vývoj člověka a jeho schopnosti objevovat a učit se , je tak toto období výkyvem v rovnoběžném chodu přirozenosti. Nechci nikoho skálopevně přesvědčovat o tom, že to mimozemšťané být nemohly, ale prostě se mi tomu moc věřit nechce, i přes to, že Daniken podává zajímavé a uvěřitelné důkazy. Bohužel jen vytesané do kamene. Vezmněme si situaci, kdy za 2 000 let ( tedy nějak kolem letopočtu 4 000 - pokud se nebude čas a roky počítat jinak ) někdo najde zbírku komiksů. Bude věřit tomu že v dobách dávno minulých ( z jeho pohledu ) existovaly na zemi lidé z mimořádnými schopnostmi ? Jak to vysvětlí vědecká obec ? ¤¤ Takže vytesané výtvory, které mnozí vědci považují za výsledek přímého dění a snahy o jeho zachycení, může klidně představovat jen jakýsi druh fantasie mistra kameníka. V jeho době ( před 5 000 lety ) to třeba byl takový předchůdce komixů - co my můžeme vědět. Mám podobné dokumenty rád, a stejně rád poslouchám různé názory a vědecké tvrzení, ale v tomto konkrétním případě jsem prostě nevěřící tomáš. Pokud existují mimozemské bytosti, které jsou někde v naší galaxii, tak budou - opět jen podle mého názoru - zhruba na stejné úrovni vývoje jako my. Prostě nejsou na vyšším stupni a nebo na nižšším. Budeme na tom zhruba stejně. Bude jen otázkou pár desítek let, kdo koho oběví dřív. Jestli ONI nás, nebo MY je. >< Je myslím zbytečné polemizovat nad tím že oni mimozemšťané, kteří postavily pyramidy přece nemusely být z naší galaxie. Mohly být z jiné části našeho známého vesmíru, kde se život mohl vyvíjet rychleji a efektivněji. Pak se ovšem zase nabízí otázka, proč se trmácely tak daleko ( zřejmně několik stovek let ) jen aby tady postavily pyramidy a zase odletěly aniž by zde zanechaly nějaké vědecké pozorovatele nebo důkazy o své existenci. V dnešní době umíme spočítat oběžné dráhy planet vzdálených několik tisích světelných let daleko, takže mimozemská rasa od nás vzdálená vývojem o 5 - 6 000 let musela mít prostředky k tomu aby jejich vědci dokázaly uchovat záznamy o své existenci. ** To co před několika tisíci lety mnohým připadalo jako zázrak a boží ukázku moci, v podobě prolétající komety, dnes dokáže věda vysvětlit a bereme to všichni jako normální jev. Co bude dalším generacím připadat jako běžné jevy, které my dnes považujeme za zázraky a nevysvětlitelné věci ? /// --- /// Uděluji tomuto dokumentu 4 hvězdy, protože mně tato tématika zajímá už asi 20 let.

Kolo plné hvězd (2011) (pořad)

Další totálně zbytečný pořad, kde si ale ty milionkrát viděné ukázky múže někdo vytočit na kole " štěstí "

Všechny moje lásky (2015) (seriál)

Další z řady degenerativní seriálů, který bude " velmi oblíben " takže se můžeme těšit na to že bude TV okupovat nejméně 4 roky. Sledovat to rozhodně nemíním, což jsem dal jasně najevo i partnerce ( a navíc jde na ČT2 James Bond, takže debata byla rychle u konce )

Žralokonádo (2013) (TV film)

Tohle se jen tak nevidí. Asylumákům už totálně hráblo. Dávám jednu hvězdu za ten nápad, kterej je tak šílenej že se to prostě ocenit nějak musí ( smutné už ovšem je to že to má zatím jedno pokračování a druhé se chystá - to už vážně sranda není )

Studio Kamarád (1980) (pořad)

Ještě někdy kolem let 1990 - 1995 se na to dalo dívat. Jenže pak se do toho začaly montovat zahraniční pohádky ( kterým nerozumím ) a začaly se měnit kulisy a muzika. Od roku cca 2000, je to už jen další nudný pořad pro děti, který je plný nesmyslů a hrozných pohádek a příběhů. Za těch prvních pár let bych dal 5 hvězd, ale za každé další desetiletí bych hvězdu ubral. Takže to nechám bez hodnocení, protože se to jako celek hodnotit nedá ( a bůh ví co nás ještě čeká )

Sněhurka (2009) (TV film) odpad!

Tohle nebyla pohádka. To byl prostě špatný vtip. Přepnuto po 30 minutách, kdy mi partnerka řekla že čumím na jakousi kravinu která je odpudivá a otřesná už těma hercema ( a přitom na to čuměla ona. Já si jen přisedl )

Kopí osudu (2010) (TV film)

Bral bych to jako cokoliv jiného z této škatulky " C " filmů, nebýt toho ( urychleného a zpackaného ) konce, kdy se zkrz 10 centimetrovou zeď, po dvou ranách jakýmsi svícnem, dostaly na koleje metra, + taky moc nedávala smysl scéna, kdy na soše oběvily vstup do podzemí - vedoucí skrze sloup. Pokus se podívám pořádně na umístění sochy, sloupu a oběveného vstupu, tak ani jeden tento moment dohromady nemůže fungovat. Ostatně " kiksů " by se tady dalo najít ještě spousta. Němci si z tím evidentně hlavu moc nelámaly.

Penelope (2006)

Celkem pohodová romanťárna. Mezi těmi tunami těch dalších trochu vyčnívá. Proč ne.