filmsim

Filmový a seriálový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.3.2018  15:51
    Annihilation (2018)

Impozantní sci-fi nářez, který stupňuje napětí do samotného konce. Scenáristická nedomyšlenost a příliš jednoduchý předvídatelný děj Ex Machiny je rázem pryč. Alex Garland konečně natočil sci-fi, o kterém se bude mluvit ještě hodně dlouho. Ne každý z téhle duchaplné řezničiny, která míchá tucet již viděných sci-fi nápadů a zároveň vrší jeden originální nápad za druhým (medvěd), bude nadšený, ale jsem přesvědčen, že o něm po zhlédnutí budou všichni horečnatě mluvit. Annihalation rozhodně není jednoduchý film, který by nevyžadoval vícero zhlédnutí, ale i neúplné pochopení všech předkládaných myšlenek z něj dělá ojedinělý filmový zážitek. Chápu, že studio Universal věštilo kasovní průšvih a prodalo raději práva Netflixu, ale absence tohoto filmu v kině, který oplývá několika vskutku dech beroucími záběry, stále jen těžko rozdýchávám. 8.5/10

• 5.3.2018  20:47
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Dvě hvězdy nedávám kvůli tomu, že bych nesouhlasil s rozdělením cen pro jednotlivé vítěze, ale protože to byl za několik let nejmíň napínavý a překvapivý přenos, který ani nehýřil zábavnými momenty či něčím, co byste si za několik let pamatovali. Oscar 2018 měl sice po předešlých ročnících vskutku napěchované kategorie výbornými snímky, ale dlouhodobě favorizovaní tvůrci si nakonec sošku stejně odnesli a celý večer probíhal v unylých kolejích bez silného napětí a většího překvapení (vyjma scénáře pro Jordana Peela za Get Out). Jsem moc rád za Rogera Deakinse, Jamese Ivoryho a Frances McDormand, ale kdybych místo živého přenosu strávil spaním a ráno si přečetl jen výčet obdarovaných, tak bych měl nejspíš pocit lépe strávené noci. 5/10 Můj video komentář k průběhu udílení cen a samotným vítězům zde.

• 1.3.2018  13:49

Impozantně natočený dokument, který srší emocemi. Ondřej Hudeček dokázal zrežírovat tuhle ikonickou sportovní událost takovým způsobem, že jsem byl u všech vele známých zápasů patřičně nervózní a na konci dojatý, jako už dlouho ne. Jednoduše perfektní dokumentaristická práce a jsem upřímně nesmírně zvědavý s čím Hudeček přijde příště. Zrestaurované záběry vypadají nádherně a doufám, že tímhle režijním počinem k sobě Hudeček přitáhne ještě mnohem víc pozornosti než svým krátkometrážním Furiantem. 9/10

• 20.2.2018  21:35
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vzteklina mě zprvu velmi překvapovala a vtahovala do děje jako málokterá jiná česká kriminální série. Temných tísnivých kriminálek, které ladně střídají hororově vypjaté scény s odlehčenými dialogy vesničanů i hlavních aktérů, které dokáží bez problému skloubit zamilované laškování s krvavými vraždami, není nikdy dost. Jen kdyby scenáristický záměr a celé vyvrcholení příběhu nebylo tak okaté a svým způsobem obyčejné. Tvůrci Vzteklinu rozjeli a natočili tak ambiciózním způsobem, že jsem si až myslel, že koukám na jednu z nejpovedenějších tuzemských krimi sérií poslední doby. Na konci však přišlo nemilé rozčarování a přetrvávající pachuť. 7/10 Kompletní recenze zde.

• 30.1.2018  12:30

The Alienist se v žádném případě nedá po úvodním dílu nazvat zklamáním. Famózní herci, ambiciózní originální příběh a skvělá dobová výprava vybízí bez pochyby k dalšímu sledování. Jen jsem z pilotního dílu nebyl tak uhranut, jak jsem očekával, to však nic nemění na tom, že takových krimi sérií s vlastním obličejem a ještě k tomu zasazených do ulic New Yorku roku 1896 vážně moc není. 7/10 Mé kompletní první dojmy zde

• 30.1.2018  12:28

Konečně plná palba. Věděl jsem, že Zelenka po jen lehce nadprůměrném rozjezdu prvních tří dílů přitlačí na pilu a stalo se tak v nevídané míře. Miroslav Krobot je ve své roli impotentního starce k nezaplacení!

• 21.1.2018  19:52
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro opět v plné síle. Jsem rád, že se po Pacific Rimu a Purpurovém vrchu vrátil ke kořenům a natočil krásný malý snímek, jakousi pohádku pro dospělé v brilantně vykresleném prostředí 60. let. Tvář vody je natočena velmi starosvětským způsobem. Na vyprávění si snímek ponechává dostatek času, nikam nespěchá a díky tomu i velmi vedlejší postavy mají dost prostoru na to, aby vám nepřišly jen jako dějoví pěšáci. Herci se dokonale převtělili do svých rolí, ať už mluvíme o ďábelském Michaelu Shannonovi, lidské Octavii Spencer či naprosto úchvatné Sally Hwakins (kdyby nebylo Frances McDormand a jejího výkonu ve Třech billboardech kousek za Ebbingem, tak by Sally na letošních Oscarech neměla konkurenci). Netuším jak tvůrci vytvořili takto dokonalou masku Amphibian Mana v podání Douga Jonese, ale povedlo se jim zde něco opravdu unikátního. Takhle realisticky provedené stvoření balancující na hraně lidskosti a zvířecí divokosti, u kterého jsem neměl problém věřit i té romantické zápletce, jsem ve filmu ještě neviděl. 8/10 Více v mé video recenzi zde.

• 21.1.2018  19:31

AHS Cult je první sezónou, kterou jsem z těch sedmi dokoukal jen z pouhé setrvačnosti. I když jsem nebyl nadšený už z Freak Show či Covenu, tak stále tyhle řady měli určité kouzlo, jímž se dokázaly patřičně odlišit od jiných seriálových titulů. Cult je však pro mě prozatím tou nejprůměrnější sérií, kterou už zachraňuje jen nablýskaný, nákladný a napohled hezky zabalený řemeslný obal. 5/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům

• 21.1.2018  19:29

Krom slabého scénáře, který často recykluje zápletky z minulosti a jen parafrázuje to, co dřív fungovalo a zároveň nepřichází s ničím novým, si není nač stěžovat. Ovšem scénář plný vtipných hlášek byl vždy Trpaslíkovou devízou a ve 12. řadě o ní bezdůvodně přišel. Ani špičkoví herci, kteří si užívají svých celoživotních rolí, moderní pojetí, dostačující vizuální efekty, skvělý hudební doprovod a další vyvážené komponenty nestačí na vynesení vyšší známky za tuto řadu. 6/10 Těch šest z deseti naprosto vystihuje takto nevyváženou sérii, u které jsem se zasmál mnohem méně než v předchozích letech. Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům

• 21.1.2018  19:22

Po dvou dílech je pro mě Dabing Street nadprůměrným počinem s několika již ikonickými scénami plných ryzího humoru. Zatím se však s chválou držím na uzdě, jelikož mi prozatím Dabing Street nepřijde tak výjimečným českým počinem. Stále mám zarytou v paměti bezvadnou komediální Lajnu s fantastickým Jiřím Langmajerem, originální Kosmo nebo šíleného Trpaslíka. Při srovnání s těmito komediálními kousky u mě Dabing Street tyto seriálové tituly kvalitativně nepřevyšuje, ale to se ještě v následujících dílech může klidně změnit. Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům

• 7.12.2017  22:19

Tísnivý animovaný unikát. Nepamatuji se, kdy mě naposledy animák takovým způsobem pohltil a dojal. Depresivní a nesmírně upřímný snímek, který je realističtější než mnoho hraných filmů. Dětem pod 12 let bych ho však nedoporučoval. 9/10

• 8.11.2017  12:59
    DVTV (TV pořad) (2014)

Bravurní publicistický pořad, který v našich končinách nemá obdoby. Profesionální moderátoři, skvělé nestranné rozhovory a jako bonus rozhovory Emmy Smetany v cizím jazyce, čímž se DVTV na dobro odlišila od konkurence a zprostředkovala pro diváky jedinečné a jinde neviděné rozhovory se zajímavými mezinárodními osobnostmi. Ne vždy se rozhovory nebo duely vyvedou na jedničku, avšak většinově k nim nemám výhrad. 8.5/10

• 28.10.2017  14:34

Thor završil trilogii stylem, jakým se jeho fanouškům snad ani nesnilo. Po zdařilé jedničce a vele-průměrné dvojce přišla živoucí komediální šleha, která Ragnarok posunuje k těm nejlepším marvelovkám vůbec. Humor režiséra Taika Waititiho je velmi specifický, pokud se však dokážete na jeho přemrštěnou pološílenou notu naladit, tak vás čeká jeden z nejzábavnějších zážitků tohoto roku, který je zabalen do nákladného vizuálního hávu hrajícím barvami a hudbou jak vystřiženou z 80. let. Nečekal jsem, že zrovna trojka Thora bude pro mě takovou komediální bombou, kterou si dám s chutí znovu. 8.5/10 Více v mé plnohodnotné recenzi na webu Filmový Guru nebo si můžete pustit mou video recenzi z youtube kanálu Biograf.

• 27.10.2017  20:01
    Malý Sheldon - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Young Sheldon je promarněnou šancí na nový komediální hit, který se neuvěřitelně okatě a bez tvůrčí vášně snaží nalákat část divácké základny seriálu Teorie velkého třesku, avšak bez toho aniž by nabízel cokoliv neviděného, invenčního nebo alespoň vzdáleně zábavného. Radši si pusťte starší vámi zapomenuté díly TBBT a tohle vynechte. Průměrných sitcomů už bylo natočeno nespočet a tento je bez okolků jedním z nich. Více v mých kompletních prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům nebo se můžete podívat na mé souhrnné video o 10 seriálech tohoto podzimu, o Young Sheldon mluvím od 30. minuty.

• 27.10.2017  19:58

Upřímně jsem po kolísavých kvalitách (hlavně po stránce scénáře) třetí série nečekal takto sebejistý a dobře zvládnutý rozjezd další řady. Samozřejmě se stále jedná v podstatě o to samé pořád dokola, což je ovšem celkový problém komiksových zápletek. Avšak pro ty z vás, které jako mě, Gotham pořád baví, se nejedná o problém, ale jen pouhé konstatování, které vám divácký zážitek nijak nenaruší. Na Gothamu je skvělé to, že nabízí propracovaný origin ikonických DC postav ve skvělém hávu a luxusním seriálovém zpracování. Počítám s dalšími kvalitativními výkyvy po vzoru předchozích řad, avšak u prvního dílu zvedám jasně palec nahoru a vyhlížím s očekáváním další díly. Více v mých kompletních prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům nebo se můžete podívat na mé souhrnné video o 10 seriálech tohoto podzimu, o čtvrté řadě Gothamu mluvím od 02:42.

• 27.10.2017  19:50

Kolem a kolem je This Is Us ve svém začátku druhé řady v podstatě stejně zábavným a dojemných zážitkem, který jak předpokládám, ještě poroste v dalších epizodách. Je těžké vystihnout pocity, které ve mně tento seriál vyvolává a zanechává, avšak i tak bych chtěl říct, že mě za poslední dva roky žádný seriál tak nepřekvapil jako tento a řadí se u mě do TOP 5 seriálů posledních dvou let. Více v mých kompletních prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům nebo se můžete podívat na mé souhrnné první dojmy o 10 seriálech tohoto podzimu, o druhé sérii This Is Us mluvím od 19:35.

• 10.10.2017  19:57

Po všech stránkách skvělý audiovizuální zážitek, který by se s odstupem času mohl stát revolučním sci-fi snímkem, alespoň po stránce vizuálních efektů. Pro mě prozatímní film roku, který u mě kvalitativně předčil i Dunkirk a Song to Song. 9.5/10 Podívejte se na mojí kompletní recenzi bez spoilerů z youtube kanálu Biograf.

• 2.10.2017  11:12

Polská verze Lásky nebeské, které chybí nespočet potřebných přísad, aby se mohla stát vánoční klasikou i jinde než ve své domovině, avšak stejně v sobě má určité kouzlo, kterým dokáže zaujmout a pobavit. Chválím tvůrce za to, že se nejedná o pouhou vykrádačku Love Actually, ale o snímek, který se snaží být jiný i přes stejně pojatou vypravěčskou strukturu a někdy až příliš podobné charaktery. 6/10

• 2.10.2017  10:15

Jakožto velký fanda prvního filmu Rodinný přítel, který pro mě je skvělým melodramatem (8.5/10), tak je druhý díl trilogie Zahradnictví s podtitulem Dezertér pro mě velkým zklamáním. Po stránce kamery, masek, kostýmů, zkrátka celkové výpravy je snímek stále na nadstandardní tuzemské úrovni. Hlavním problémem je ovšem prázdný, přebujelý scénář, který místo profilování "hlavní" postavy Jiřího Macháčka, se rozplizne do mnoha postav a tak celý film plyne odnikud někam a za celou skoro dvou hodinovou stopáž se v podstatě nic pro diváka zásadního nestane. Zbytečný díl, který když neuvidíte, tak o nic důležitého nepřijdete. Snad to Nápadník v listopadu patřičně napraví a kompletně a důstojně tuto kritiky nenáviděnou trilogii uzavře. 5.5/10 Více v mé plnohodnotné video recenzi z youtube kanálu Biograf.

• 29.9.2017  11:43

Televizní verze Gotham City Sirens a Bruce Wayne oblečený do ikonického kostýmu ve verzi beta? No proč ne. Jen z postavy Scarecrowa mohli tvůrci vytěžit mnohem víc. 6/10

• 29.9.2017  11:28

Pokračování, které se povedlo. V duchu jiných sequelů se ještě víc šláplo na plyn a všechno je ještě více přemrštěné a šílené. Režisér/Scenárista Matthew Vaughn to však ustál s přehledem a přináší kvalitativně srovnatelný nášup nahláškované britské špionáže jako před třemi lety. Fanoušci budou spokojení, ostatní budou jen nechápavě kroutit hlavou. 7.5 /10 Více v mé recenzi na webu Filmový Guru nebo v podobě video recenze na youtube kanálu Biograf.

• 28.9.2017  17:49

Pokud sledujete zakončení nějakého seriálu se slzami v očích a přejete si, aby tento díl nikdy neskončil, tak je vše v naprostém pořádku. Tleskám tvůrcům za perfektní scénář, který propojuje nespočet osudů a zároveň přináší zasloužené rozhřešení pro většinu postav. Finální díl pro mě velmi nevyvážené série, který snad ani nemohl vyznít líp. Zkrátka perfektní emocionálně vypjatý konec. 8.5/10

• 25.9.2017  21:32

O ždibec lepší než první díl, ale stále je to po stránce vtipu na hláškaře Setha MacFarlanea opravdu slaboučké. 5.5/10

• 18.9.2017  19:23
    Preacher - Série 2 (série) (2017)

Preacher je jiný než většina seriálové produkce, je v něm jasně patrný kontrast mezi typicky nahláškovaným humorným pojetím tvůrců Evana Goldberga a Setha Rogena a zároveň zřetelný oldschoolový feeling a úcta ke komiksové předloze, kterou se tvůrci rozhodli v rámci mezí respektovat. Právě tohle dělá z Kazatele skvělý dramatický seriálový zážitek, který se zároveň ničeho nebojí a je schopný naservírovat promakané a důmyslné křesťanské peklo s minimem fantasy prvků a k tomu komplexní postavu Adolfa Hitlera coby (skoro) sympaťáka. Kde jinde jste něco takového viděli? 8/10 Více v mé plnohodnotné recenzi na webu Fandíme Seriálům.

• 18.9.2017  19:09

Zdařilý a celkovým pojetím lepší kraťas než předchozí Nexus Dawn. Už jen za tu skvěle zvládnutou akci s kreativním hudebním doprovodem a vyobrazení obyčejných obyvatel v deštivém pochmurném pozadí kontrastující s neonovými nápisy, stojí kraťas za vidění. Absence jakýchkoli nových informací tu je opět patrná stejně jako v uveřejněných trailerech a TV Spotech. Takhle povedená tajnůstkářská propagace nákladného filmu tu už dlouho nebyla. 7/10 Více v mé souhrnné novince o dvou zveřejněných kraťasech ze světa Blade Runner 2049 na webu Filmový Guru.

• 18.9.2017  19:04

Na to, že se nejedná o trailer, ale o plnohodnotný kraťas toho ukazuje Nexus Dawn na poli 6 minut poskrovnu. Tudíž krom skvěle zvládnuté vizuální a řemeslné stránky věci není o moc stát a když kraťas před návštěvou kina neuvidíte, tak v podstatě o nic nepřijdete, spíš se vás jen tvůrci snaží naladit na kompletní dech beroucí atmosféru nového Blade Runnera. 6/10 Více v mé souhrnné novince o dvou zveřejněných kraťasech ze světa Blade Runner 2049 na webu Filmový Guru.

• 17.9.2017  18:26
    Trestanec (2017)

Životní výkon Nikolaje Costera-Waldaua, jenž tuhle psychologickou sondu do života jednoho zhrzeného a vězeňským systémem semletého člověka povyšuje na brilantní filmový zážitek. Herecká one-man show, které zdánlivě nic nechybí, jen do kolonky vězeňských filmů nepřináší v podstatě nic neviděného a jede jen v zajetých scenáristických kolejích. Díky takřka bezchybné režii a výborným hereckým výkonům si však Shot Caller nezaslouží být přehlíženým a jen tak zapomenutým vězeňským snímkem. 8/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru.

• 14.9.2017  16:36

Pilot je neoriginální sci-fi, které na poli televizní zábavy nepřináší zhola nic nového. Vtipy a hlášky jsou ohrané. Neúměrné vykrádání Star Treku si může dovolit jen přiznaná parodie a ne seriál, který se očividně rozhodl být něčím víc, avšak svým oddechovým tvůrčím zápalem jen skomírá a přiživuje se na svém sci-fi vzoru, kterého nevychytrale zbůhdarma napodobuje ve všech směrech. Nevím, čím přesně chtěl Orville zaujmout a ani nevím, jestli to chci nadále zjišťovat. Což mě jako MacFarlanova fanouška značně rozhodilo. 5/10 Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům.

• 12.9.2017  19:33

Máte nouzi o horory, které vlastně popírají svůj žánr a místo strašení sází na psychologickou hru s divákem, mrazivou tíživou atmosféru a kvalitní herecké výkony s minimem dialogů? Tak zkuste divácky nepřívětivý psychologický thriller zprostředkovávající strach a ladně schovanou zombie pohromu daleko za rozlehlými lesy, kde se ústřední rodinka snaží za všech okolností přežít. Scénáristicky nedodělaný, avšak atmosféricky tíživý snímek. Strach už dlouho nebyl tak hmatatelný. 7/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru.

• 11.9.2017  17:11

Přesně jeden z těch dílů, které z Rick and Morty dělají učiněný seriálový skvost. Promyšlený, důvtipný a neotřelý scénář, který dokáže mámit ty nejsilnější emoce na poli 20 minut. Žádný pro mě známý seriál nedokáže při takové stopáži vytvořit tolik vedlejších linek a na konci je spojit do bravurně zvládnutého depresivního závěru s podtónem již kultovní rickandmortyovské skladby For The Damaged Coda od Blonde Redhead. Bez výhrad tleskám. 9.5/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 7