filmsim

okres Plzeň
Filmový a seriálový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 17.3.2020  20:41

Nedovedu si představit, že by se třetí sezóna Westworldu mohla rozjet lépe. Dvouleté čekání, zdá se, zaručilo výživný příběh, který by měl být semknutější i díky snížení počtu epizod z deseti na osm. První díl za hodinovou stopáž dokáže překvapivě rychle rozvinout hlavní zápletku kolem pomstychtivé Dolores, ale i nové charaktery z nichž nejvíce pozornosti přitahuje deprimovaný Caleb s tváří Aarona Paula. Tvůrci navíc zatím nevyložili všechny karty na stůl a tak o záporákovi s tváří Vincenta Cassela se dozvídáme jen z náznaků a ani Muž v černém se zatím nevrátil na scénu. Celostátní karanténa by mohla být dobrá záminka pro všechny neznalce Westworldu, aby tento seriálový rest, co nejdříve napravili. Kompletní první dojmy najdete na webu Fandíme Seriálům.

• 7.2.2020  21:18

Největším problémem seriálu jsou nezajímavé postavy, nudné dialogy a nepřesvědčivé herecké výkony v epizodních rolích. I přes umírněnou stopáž necelé půl hodiny mě seriál v několika momentech nudil a místy až rozčiloval amatérstvím, které se před kamerou odehrávalo. Ústřední herecké obsazení je na tom naštěstí o poznání lépe, ale problémem je nezábavný scénář, který v pilotní epizodě nepřinesl téměř žádné vtipné momenty a vypointované dialogy. Jedinou komediální záchranou zbyl mozek v podání Igora Chmely, jehož pár scének vyvolalo střídmé pousmání. A to je bez debat na komediální seriál málo.I přes nevytěžený koncept mozku a prozatím nezábavné dialogy i příběhové linky mám po prvním dílu dojem, že by se v nadcházejících dílech mohl seriál zlepšit. Ne, že by se z něj mohla rázem stát komediální bomba, na kterou se bude za pár let vzpomínat, avšak alespoň průměrný komediální seriál s několika vydařenými scénkami by se z toho ještě vyklubat mohl. 3/10 Mé kompletní první dojmy najdete na webu Fadíme Seriálům.

• 4.11.2019  17:53
    Big Mouth - Série 3 (série) (2019)

Tvůrci v čele s Andrewem Goldbergem a Nickem Krollem ani ve třetí štaci nešetří nápady a nechutnostmi a podobně jako Rick a Morty ani zde se tvůrci nebojí žádných ujetých nápadů. Stále v některých dílech dokáží svými oplzlostmi překvapit a několikrát jsem si při sledování pomyslel, že tohle už je přeci jen přes čáru. Jenomže právě občasný šok a vzrůstající obliba některých charakterů mě dohnaly ke zhlédnutí všech řad a s radostí si pustím i další tři série, které Netflix oznámil ještě před premiérou třetí sezóny. Big Mouth rozhodně není pro každého a komu humor South Parku a Amerického táty přijde stupidní nebo až příliš vulgární, tak ho Big Mouth jen stěží chytne. 8/10 Kompletní recenze zde.

• 8.8.2019  17:19
    Parazit (2019)

Parazit není jen ryze festivalový film, který nemá mainstreamovému divákovi co nabídnout. Díky originálnímu propojení několika různorodých žánrů do jednoho hutného filmového spektáklu, je Parazit nevšední podívaná, která momentálně jasně převyšuje dosavadní snímky letošního roku. Snímek je navíc mnohem zábavnější, svižnější, krvavější a vizuálně vypilovanější, než se na první pohled z trailerů zdá, což z něj dělá úžasnou podívanou na velkém plátně. 9/10 Kompletní recenze zde.

• 12.7.2019  16:01

Bílý bílý den je ryzím lidským dramatem, jež rozehrává nespočet témat, se kterými se možná jednou budete potýkat i vy sami. Nejedná o převratné dílo, o kterém by se na konci roku mluvilo a umisťovalo se na příčkách nejlepších filmů roku. I bez ovací a širším záběru publika je Bílý bílý den silným filmovým zážitkem, který vám bude nahlodávat myšlenky i několik dnů po zhlédnutí. 8/10 Kompletní recenze zde.

• 12.7.2019  15:58

Minisérie Bez vědomí byla pro mě na letošním 54. ročníku Karlovarského filmové festivalu největším překvapením. Nečekal jsem, že po Černobylu a druhé řadě Sedmilhářek narazím v tak krátkém časovém intervalu na další úchvatný seriál z dílny HBO. Pokud si seriál udrží nastavenou laťku, tak se bude řadit po bok toho nejlepšího, co se tento rok na televizním poli událo. Je vidět, že při patřičné tvůrčí péči je možné točit úžasné seriály i v naší kotlině. Bez vědomí je seriálový počin, který u nás nemá obdoby a řadí se alespoň prozatím svým úvodem mezi to nejlepší, co se za poslední roky v České republice a na Slovensku natočilo. Kompletní první dojmy zde.

• 12.7.2019  15:56

Postapokalyptické drama o vztahu mezi otcem a dcerou je v určitých aspektech podobné loňskému snímku Beze stop s Benem Fosterem. Někoho může zamrzet, že se postapokalyptický svět “bez žen“ nerozpracoval do hloubky, ale jelikož je Světlo mého života především o vztahu otce s jeho dcerou, který se snaží být dobrým rodičem i v tak nebezpečném světě, tak bych to nepovažoval za nedostatek. Pokud máte rádi psychologická dramata a vyžíváte se ve všedních realisticky pojatých dialozích, kde valnou část stopáže strávíte pouze s dvěma postavami, tak zde budete ve svém živlu. 8/10

• 12.7.2019  15:49
    Býk (2019)

Zdařilá gangsterka podle skutečných událostí skvěle odsýpá a na poli hodiny a půl postupně graduje do až ve velmi uspokojivého a řádně krvavého vyvrcholení. Mimoto Býk nabízí skvělé výkony mladých “floutků“ a originální ruský písničkový soundtrack. Film skvěle funguje, jak coby pohled do Ruska na konci devadesátých let, tak jako svižná festivalová gangsterka, při které jsem si několikrát vzpomněl na elektrizující styl Gyue Ricthieho. 7.5/10

• 12.7.2019  15:47
    Na střeše (2019)

Snímek Na střeše mě velmi překvapil tím, jak je napěchovaný vtipnými dialogy a úžasnou chemií mezi Aloisem Švehlíkem a Duy Anh Tranem. Snímek málem vyhrál diváckou cenu deníku Právo na 54. Karlovarském filmovém festivalu a myslím, že by si rozhodně zasloužil větší pozornost nejen kvůli tomu, že byl do titulní role původně obsazen zesnulý Jan Tříska, ale zvláště kvůli tomu, o jak povedený tuzemský film se jedná. 7.5/10

• 12.7.2019  15:45

Příběh slepé hluchoněmé dívky, která se naučí komunikovat se světem díky nesmírné píli a trpělivosti jedné uvědomělé jeptišky, pohladí po srdci i toho největšího suchara. Jenomže snímek i přesto, že se opírá o skutečný příběh z konce 19. století, nepůsobí realisticky a přílišné idealizování všeho, co se na plátně dělo, z filmu dělá průměrný zážitek, jež stojí za vidění asi jen kvůli brilantnímu výkonu neslyšící herečky Ariany Rivoire v titulní roli. 5/10

• 12.7.2019  15:44

Takové krásné šaty by se daly jednoduše popsat jako film o vraždících šatech, ve kterém ony inkriminované šaty jsou tou nejméně podivnou věcí. Film je napěchovaný originálními nápady a šílenými scénami, jež v žádném jiném filmu neuvidíte. Lesbický sex s výstavní figurínou, hypnotizující opravář praček, nejnapínavější zfilmovaná hra Člověče, nezlob se a mnoho dalšího. Film stojí a padá na výstředních scénách a odosobněných dialozích, ale, co se týče hororu a komedie, tak v obou žánrech pokulhává a na poli dvou hodin mu především od druhé poloviny dochází dech. 5.5/10

• 1.2.2019  16:24
    Vikingové - Série 5 (série) (2017)

Z Vikingů se bohužel v páté řadě stala setrvačná zábava sázející především na oblíbenost známých postav. Seriál již málokdy překvapí a některé dějové linky, nezajímavé postavy a hluchá místa srážejí výsledný zážitek pouze do mírného nadprůměru. Vikingové mají stále nádhernou výpravu, jistou režii a filmovou kameru plnou oku lahodících stylizovaných záběrů, ovšem já od tohoto seriálu přeci jen očekávám o něco víc. Tato seriálová trvalka od History Channelu nasadila v přechozích řadách laťku natolik vysoko, že druhá polovina páté řady díky nepřesvědčivému scénáři působí jako chabý odlesk kdysi vytříbené vikingské zábavy. Snad se tvůrci s nadcházející řadou rozloučí se seriálem v lepší kondici, než jakou předvedli v páté sezóně. Kompletní recenze zde. 6/10

• 31.1.2019  15:07

Po hudbou naditých snímcích se Damien Chazelle rozhodl vykročit do prázdna a natočit film o prvním letu na měsíc. Nikdo však nečekal, že právě pasáže z vesmíru budou v tomto filmu hrát druhé housle. První člověk je hlavně o emocích, které se Chazellovi za uhrančivé hudby Justina Hurwitze daří zprostředkovat jako málokterému režisérovi dnešní doby. Pojetí vztahu Neila Armstronga s jeho ženou a tragédie, která tento manželský pár svírá, dělá z filmu jeden z nejintenzivnějších a nejnapínavějších filmů loňského roku. Opomenutí tohoto filmu v hlavních nominacích na Oscarech je dle mého názoru velká chyba. Tento film nesází na obrovské měřítko a vizuální orgie, ale na realistické pojetí každého tlačítka v kokpitu kosmické lodi, který se může kdykoliv vznítit. To, že film ve vesmírných pasážích vyvolává v divácích pocit nejistoty a neustálého napětí je umocněn tím, že každý ví, jak to celé dopadne. Právě dramatická stránka jasně ukazuje, že Damien Chazelle předvede v budoucnu velké věci a já se na jeho každý další film budu těšit téměř tak, jako kdyby do kina mířila nová Nolanovka. 8.5/10

• 8.1.2019  18:57
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Pilotní epizoda je vskutku kontroverzní zábava, která samozřejmě není pro každého. Vůbec bych se nedivil, kdyby se mezi řadovými diváky našla nenávistná prohlášení odsuzující tento štiplavý humor za to, že si s ničím nebere servítky. Pro mě je tento styl poukazování na aktuální společenské problémy vítanou změnou, která krom výbuchů smíchu nabízí i hlubší pohled na věc. Prušinovský s Kolečkem tak opět nezklamali, a i když tentokrát balancují na skutečně tenkém ledě, věřím, že si osmidílný seriál udrží vysoce nastavenou laťku a nezvrhne se do pouhopouhé smršti bezmyšlenkovitých vulgarismů. 8/10 Kompletní první dojmy zde.

• 1.12.2018  16:51
    Grimes ft. Janelle Monáe - Venus Fly (hudební videoklip) (2017)

• 30.6.2018  19:56
    Mosty času (2018)

Poetický dokument představující hrstku pobaltských dokumentárních režisérů, kteří diskutují o své tvorbě, smyslu života a toho zda jejich práce měla z dlouhodobého hlediska smysl. To jsou Mosty času. Výjimečný dokument, který kombinuje staré dokumenty litevských, estónských a lotyšských tvůrců spolu s meditativní atmosférou o smyslu býti. Balada o stáří a koloběhu života, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 8/10

• 30.6.2018  02:56

Nicholas Cage řádí v novém hypnotickém béčku. První polovina je bohužel díky absenci akce a zajímavých dialogů úmorným úvodem do děje. Díky tomu ani závěrečná řízná krvavá vyvražďovačka s nespočtem přemrštěných hlášek tento typický půlnoční nářez nevynáší do závratných výšin. Cage se musel zbláznit.. 5.5/10

• 30.6.2018  02:51
    Lechtání (2018)

Stačily pouhé tři projekce na 53. KVIFFa už ta třetí byla trefa do černého, která mi na loňském festivalu tolik chyběla. Francouzský snímek Lechtani je pro mě jednim z nejsilnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Tady bych se neostýchal vychvalit snímek do zavratnych výšin. Zpracování tematiky dětského zneužívání z pohledu tanečnice, která se s tím do svých třiceti let nikomu nesvěřila, je nevídané. Díky kombinaci fantazijnich záběrů a vzpomínek, se kterými se hrdinka svěřuje své terapeutce, udržuje Lechtani diváka v neustálém napětí. Všechny aspekty filmu od neuvěřitelných hereckých výkonů, přes ojedinělou kameru perfektně kombinující fantaskní a reálné záběry po scénář až režii. Tento film zkrátka nesmíte minout. Jen se připravte na dlouhotrvající nepříjemný pocit zhnuseni a nezadržitelné dojetí. 8.5/10

• 12.3.2018  15:51
    Annihilation (2018)

Impozantní sci-fi nářez, který stupňuje napětí do samotného konce. Scenáristická nedomyšlenost a příliš jednoduchý předvídatelný děj Ex Machiny je rázem pryč. Alex Garland konečně natočil sci-fi, o kterém se bude mluvit ještě hodně dlouho. Ne každý z téhle duchaplné řezničiny, která míchá tucet již viděných sci-fi nápadů a zároveň vrší jeden originální nápad za druhým (medvěd), bude nadšený, ale jsem přesvědčen, že o něm po zhlédnutí budou všichni horečnatě mluvit. Annihalation rozhodně není jednoduchý film, který by nevyžadoval vícero zhlédnutí, ale i neúplné pochopení všech předkládaných myšlenek z něj dělá ojedinělý filmový zážitek. Chápu, že studio Universal věštilo kasovní průšvih a prodalo raději práva Netflixu, ale absence tohoto filmu v kině, který oplývá několika vskutku dech beroucími záběry, stále jen těžko rozdýchávám. 8.5/10

• 5.3.2018  20:47
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Dvě hvězdy nedávám kvůli tomu, že bych nesouhlasil s rozdělením cen pro jednotlivé vítěze, ale protože to byl za několik let nejmíň napínavý a překvapivý přenos, který ani nehýřil zábavnými momenty či něčím, co byste si za několik let pamatovali. Oscar 2018 měl sice po předešlých ročnících vskutku napěchované kategorie výbornými snímky, ale dlouhodobě favorizovaní tvůrci si nakonec sošku stejně odnesli a celý večer probíhal v unylých kolejích bez silného napětí a většího překvapení (vyjma scénáře pro Jordana Peela za Get Out). Jsem moc rád za Rogera Deakinse, Jamese Ivoryho a Frances McDormand, ale kdybych místo živého přenosu strávil spaním a ráno si přečetl jen výčet obdarovaných, tak bych měl nejspíš pocit lépe strávené noci. 5/10 Můj video komentář k průběhu udílení cen a samotným vítězům zde.

• 1.3.2018  13:49

Impozantně natočený dokument, který srší emocemi. Ondřej Hudeček dokázal zrežírovat tuhle ikonickou sportovní událost takovým způsobem, že jsem byl u všech vele známých zápasů patřičně nervózní a na konci dojatý, jako už dlouho ne. Jednoduše perfektní dokumentaristická práce a jsem upřímně nesmírně zvědavý s čím Hudeček přijde příště. Zrestaurované záběry vypadají nádherně a doufám, že tímhle režijním počinem k sobě Hudeček přitáhne ještě mnohem víc pozornosti než svým krátkometrážním Furiantem. 9/10

• 20.2.2018  21:35
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vzteklina mě zprvu velmi překvapovala a vtahovala do děje jako málokterá jiná česká kriminální série. Temných tísnivých kriminálek, které ladně střídají hororově vypjaté scény s odlehčenými dialogy vesničanů i hlavních aktérů, které dokáží bez problému skloubit zamilované laškování s krvavými vraždami, není nikdy dost. Jen kdyby scenáristický záměr a celé vyvrcholení příběhu nebylo tak okaté a svým způsobem obyčejné. Tvůrci Vzteklinu rozjeli a natočili tak ambiciózním způsobem, že jsem si až myslel, že koukám na jednu z nejpovedenějších tuzemských krimi sérií poslední doby. Na konci však přišlo nemilé rozčarování a přetrvávající pachuť. 7/10 Kompletní recenze zde.

• 30.1.2018  12:30

The Alienist se v žádném případě nedá po úvodním dílu nazvat zklamáním. Famózní herci, ambiciózní originální příběh a skvělá dobová výprava vybízí bez pochyby k dalšímu sledování. Jen jsem z pilotního dílu nebyl tak uhranut, jak jsem očekával, to však nic nemění na tom, že takových krimi sérií s vlastním obličejem a ještě k tomu zasazených do ulic New Yorku roku 1896 vážně moc není. 7/10 Mé kompletní první dojmy zde

• 30.1.2018  12:28

Konečně plná palba. Věděl jsem, že Zelenka po jen lehce nadprůměrném rozjezdu prvních tří dílů přitlačí na pilu a stalo se tak v nevídané míře. Miroslav Krobot je ve své roli impotentního starce k nezaplacení!

• 21.1.2018  19:52
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro opět v plné síle. Jsem rád, že se po Pacific Rimu a Purpurovém vrchu vrátil ke kořenům a natočil krásný malý snímek, jakousi pohádku pro dospělé v brilantně vykresleném prostředí 60. let. Tvář vody je natočena velmi starosvětským způsobem. Na vyprávění si snímek ponechává dostatek času, nikam nespěchá a díky tomu i velmi vedlejší postavy mají dost prostoru na to, aby vám nepřišly jen jako dějoví pěšáci. Herci se dokonale převtělili do svých rolí, ať už mluvíme o ďábelském Michaelu Shannonovi, lidské Octavii Spencer či naprosto úchvatné Sally Hwakins (kdyby nebylo Frances McDormand a jejího výkonu ve Třech billboardech kousek za Ebbingem, tak by Sally na letošních Oscarech neměla konkurenci). Netuším jak tvůrci vytvořili takto dokonalou masku Amphibian Mana v podání Douga Jonese, ale povedlo se jim zde něco opravdu unikátního. Takhle realisticky provedené stvoření balancující na hraně lidskosti a zvířecí divokosti, u kterého jsem neměl problém věřit i té romantické zápletce, jsem ve filmu ještě neviděl. 8/10 Více v mé video recenzi zde.

• 21.1.2018  19:31

AHS Cult je první sezónou, kterou jsem z těch sedmi dokoukal jen z pouhé setrvačnosti. I když jsem nebyl nadšený už z Freak Show či Covenu, tak stále tyhle řady měli určité kouzlo, jímž se dokázaly patřičně odlišit od jiných seriálových titulů. Cult je však pro mě prozatím tou nejprůměrnější sérií, kterou už zachraňuje jen nablýskaný, nákladný a napohled hezky zabalený řemeslný obal. 5/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům

• 21.1.2018  19:29

Krom slabého scénáře, který často recykluje zápletky z minulosti a jen parafrázuje to, co dřív fungovalo a zároveň nepřichází s ničím novým, si není nač stěžovat. Ovšem scénář plný vtipných hlášek byl vždy Trpaslíkovou devízou a ve 12. řadě o ní bezdůvodně přišel. Ani špičkoví herci, kteří si užívají svých celoživotních rolí, moderní pojetí, dostačující vizuální efekty, skvělý hudební doprovod a další vyvážené komponenty nestačí na vynesení vyšší známky za tuto řadu. 6/10 Těch šest z deseti naprosto vystihuje takto nevyváženou sérii, u které jsem se zasmál mnohem méně než v předchozích letech. Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům

• 21.1.2018  19:22

Po dvou dílech je pro mě Dabing Street nadprůměrným počinem s několika již ikonickými scénami plných ryzího humoru. Zatím se však s chválou držím na uzdě, jelikož mi prozatím Dabing Street nepřijde tak výjimečným českým počinem. Stále mám zarytou v paměti bezvadnou komediální Lajnu s fantastickým Jiřím Langmajerem, originální Kosmo nebo šíleného Trpaslíka. Při srovnání s těmito komediálními kousky u mě Dabing Street tyto seriálové tituly kvalitativně nepřevyšuje, ale to se ještě v následujících dílech může klidně změnit. Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům

• 7.12.2017  22:19

Tísnivý animovaný unikát. Nepamatuji se, kdy mě naposledy animák takovým způsobem pohltil a dojal. Depresivní a nesmírně upřímný snímek, který je realističtější než mnoho hraných filmů. Dětem pod 12 let bych ho však nedoporučoval. 9/10

• 8.11.2017  12:59
    DVTV (TV pořad) (2014)

Bravurní publicistický pořad, který v našich končinách nemá obdoby. Profesionální moderátoři, skvělé nestranné rozhovory a jako bonus rozhovory Emmy Smetany v cizím jazyce, čímž se DVTV na dobro odlišila od konkurence a zprostředkovala pro diváky jedinečné a jinde neviděné rozhovory se zajímavými mezinárodními osobnostmi. Ne vždy se rozhovory nebo duely vyvedou na jedničku, avšak většinově k nim nemám výhrad. 8.5/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8