Vavča

Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

67 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 6.3.2011
  Yoo-ri Seong
  (herečka)

  Yu-ri Seong je 168 cm vysoká korejská herečka a zpěvačka. Svoji hudební kariéru začala v roce 1998 v popové skupině Fin.K.L ( Fin Killing Liberty, Fin znamená ve francouzštině konec), se kterou vydala album Blue Rain. Jako herečka debutovala v roce 2002 v seriálu BAD GIRLS. Větší pozornost si získala ve fantasy romantické… (více)

  • 14.3.2010
  Rena Tanaka
  (herečka)

  Rena Tanaka 158 cm vysoká půvabná herečka a modelka se narodila 22. května v roce 1980 v městě Kurume, prefektuře Fukuoka na ostrově Kjúšu. Ve stejné prefektuře začala v patnácti letech s modelingem. V roce 1998 se odehrál její filmový debut ve snímku na pomezí dramatu a komedie GANBATTE IKIMASSHOI. Rena zde hraje jednu z pěti… (více)

  • 6.3.2010
  Patrick Tam
  (režisér)

  Patrick Tam Kar Ming se narodil 1. 1. 1948 v Hong Kongu, toho času britské kolonii. V roce 1967 vstoupil do hong kongské tv společnosti TVB jako asistent, o rok později se stal režisérem. V roce 1975 se stal režisérem, scénáristou dramatických tv seriálů jako CID a SEVEN WOMEN. Jedna z epizod nazvaná THE STAR MAP v jeho… (více)

  • 22.11.2009
  Brigitte Lin
  (herečka)

  Byla objevena, když kráčela po ulicích Taipeie ve věku 17 let. Její debutem byl romantický snímek OUTSIDE MY WINDOW z roku 1973. Hrála v něm studentku, která se zamilovala do svého učitele. Brigitte účinkovala v celé řadě lehkých komedií a romancí. Často hrála v dramatech kde její postava nebo blízký charakter, čelí náhlé… (více)

  • 3.9.2009
  Karena Lam
  (herečka)

  Rodným jménem Kar Yan Lam, ovšem častěji používá anglickou variantu jména Karena Lam. Narodila se ve Vancouveru v Kanadě. Její matka je napůl Japonka, ale žila na Taiwanu, její otec pochází z Hong Kongu. Karena žila až do roku 1995 v Kanadě. Pak byla krátce na Taiwanu, vydala tam v ten samý rok debutové album, vrátila se… (více)

  • 29.8.2009
  Kelly Wai-lam Chan
  (herečka)

  Vivian “Kelly“ Chen, rodným jménem Wai Mun Vivian Chen, je 173 cm vysoká hong kongská zpěvačka a herečka. Vychodila základní školu v Hong Kongu, v Japonsku vystudovala Kobe Canadian Academy, v New Yorku absolvovala Parsons School Of Design, obor grafický design. Kromě kantonštiny, Kelly ovládá japonštinu, angličtinu,… (více)

  • 15.8.2009
  Charlie Yeung
  (herečka)

  Charlie bydlela do devatenácti let s rodiči na Taiwanu. Pak se odstěhovala do Hong Kongu. V roce 1993 byla vybrána do reklamy na šperky, společně s popovým idolem Aaronem Kwokem. Ve stejném roce přišel její filmový debut. Snímek FUTURE COPS byl pouze průměrným film i přes řadu známých jmen, které v něm účinkovaly - Andy Lau,… (více)

  • 8.8.2009
  Ringo Lam
  (režisér)

  Podle hongkongské databáze narozen 1.1. 1955 v Hong Kongu. Ringo začal jako mnozí jiní svoji kariéru jako herec v televizní společnosti TVB. Psal se rok 1973 a Ringo potkává často v ateliérech jednoho herce, který na něj silně zapůsobil. Byl to Yun Fat Chow. V letech 1978 až 1981 pobýval Ringo v Kanadě. Vystudoval obor film na… (více)

  • 1.8.2009
  Rjúhei Kitamura
  (režisér)

  Ryuhei Kitamura se narodil 30.5. roku 1969 v Osace. Vystudoval University Of Visual Arts v Sydney, Austrálii. Graduoval v 19 letech filmem EXIT. Poté se vrátil do Japonska založil vlastní filmovou společnost Napalm Films. Název odpovídá nátuře Kitamury, jeho ohnivý temperament a nezdolné úsilí mu vždy přineslo dříve či později… (více)

  • 26.7.2009
  Ekin Cheng
  (herec)

  Celým jménem Ekin Cheng Yee-Kin je hong-kongský herec a zpěvák kantopopu. Ekin znamená v kantonštině nudle. Další části jeho jména by se daly přeložit jako kypícím zdravím, ačkoliv mu rodiče takto při výběru jména přáli, ve skutečnosti musí nosit kontaktní čočky. Nicméně za posledních 15 let Ekin patří k často obsazovaným… (více)

  • 22.7.2009
  Asaka Seto
  (herečka)

  Narozena v prefektuře Aichi, ve městě Seto ve znamení střelce. Její kariéra začala už v roce 1992 filmem WANGAN BAD BOY BLUE. Po menších rolích získá první velkou úlohu roku 1994 v seriálu WE ARE ALL ALONE, seriál má neuvěřitelně vysokou sledovanost, téměř 24%. Přesto Asaka nevzbudí větší zájem filmařů, zůstává v tv sériích ať… (více)

  • 20.7.2009
  Valerie Chow
  (herečka)

  Celým jménem Valerie Chow Kar-Ling se narodila jako jedináček v bohaté rodině v Hong Kongu. Byla však záhy poslána do Kanady, přesněji do Vancouveru. Do místa svého rodiště se vrátila ž v roce 1991, aby soutěžila o titul Miss Hong Kong. Skončila druhá za Amy Kwok, a na třetím místě se umístila další budoucí herečka Ada Choi.… (více)

  • 19.7.2009
  Ada Choi
  (herečka)

  Celým jménem Ada Choi Siu Fun. Původně se pokoušela prorazit ve světě modelingu už v patnácti letech. Neuspěla. V roce 1991 se zúčastnila soutěže Miss Hong Kong. Skončila na třetím místě, za Amy Kwok a Valerií Chow. Jejím prvním debutem byl romanticko dramatický seriál REVELATION OF THE LAST HERO, kde měl hlavní roli Aaron… (více)

  • 30.6.2009
  Leon Lai
  (herec)

  Leon Lai ačkoliv byl narozen v Beijingu v Číně, po rozvodu rodičů se dostává záhy do Hong Kongu. Jeho Malajsko-Čínský otec naznal, že ovzduší kulturní revoluce není zrovna to správné místo pro život, proto emigroval i se synem, kterému tehdy byly čtyři roky. Leon získal vzdělání v Anglii na King's Way Princeton College, tam… (více)

  • 20.5.2009
  Isabella Leong
  (herečka)

  Isabella Leong se narodila 23. června 1988 v tehdy portugalské kolonii, poloostrově Macao. Pochází ze smíšené rodiny, její otec, který brzy po jejím narození zemřel, byl Portugalec, matka je napůl Číňanka/Angličanka. Do svých patnácti let žila Isabella v Macau. Ve dvanácti začala s prací modelky, začala i s pěveckou kariérou,… (více)

  • 19.5.2009
  Leslie Cheung
  (herec)

  Leslie Cheung rodným jménem Fat-Chong Cheung pocházel z početné rodiny, byl nejmladším z deseti dětí. Jeho otec byl dobře známý krejčí, jehož zákazníky byli třeba William Holden, Cary Grant. Jeho rodiče se rozvedli, když byl mladý. Ve třinácti leteh byl poslán do školy v Anglii, tam čelil rasismu. Pracoval v restauraci svých… (více)

  • 12.5.2009
  Cecilia Cheung
  (herečka)

  Tato rodačka z Hong Kongu, pochází z rodiny čínského otce, její matka je napůl Číňanka/Britka. Po rozvodu rodičů byla v útlém věku poslána k tetě do Austrálie, kde žila do svých čtrnácti let. Cecilia hovoří kantonsky, mandarínsky, anglicky. Její debut před kamerou přišel v roce 1999, kdy účinkovala v reklamě na citrónový čaj.… (více)

  • 26.4.2009
  Angelica Lee
  (herečka)

  Tato herečka a zpěvečka narozená v Malajsii, spolkovém státě Kedah, městě Alor Setah, je Malajsko-Tchajwanského původu. Pochází z rodiny obchodníka s koly. Už na základní škole se věnovala zpěvu, vyhrála mnoho cen, zabývala se i sportem. Později vedla školní dramatický kroužek. V 19 letech při konkurzu na zpěvačky ji objevila… (více)