Vavča

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 15.10.2017  17:27
    Dobrodruzi (2017)

Stephen Fung přijel točit část svého filmu i do ČR, takže kromě Prahy uvidíte i Bouzov, počátek filmu je ve Francii. Zápletka, jak je výborný zloděj Zhang Dan (Andy Lau) puštěn z vězení, aby se pomstil a dokončil sérii krádeží diamantů působí příliš průhledně a ploše. Film má být sice akční krimi, ale většina scén nepůsobí nějak extra vychytaně (na to, že je rejža z Hong Kongu, bývalý akční herec), nebo adrenalinově, spíše je to krotké. Tohle by udělalo dojem v 90.letech, ne dnes, herci se sice snaží, ale mají jen lehce načrtnuté charaktery, takže ani elita jako Andy, Qi Shu, Tony Yang, Zhang Jingchu, Jean Reno to prostě nevytrhnou. Přitom v jednotlivostech je ten film nadpůrměrný, hudba, kamera, některé akční scény jsou pěkně vypiplané do detailu, zejména ty s mechanickým pavoukem, ale je to prostě málo. Nedaří se vyvolat větší napětí a nějaké výrazné zvraty. Škoda, ale umím si představit, že s lepším scénářem a troškou více invence a odvahy v akčních scénách dovede ten samý tým udělat mnohem lepší počin.

• 14.10.2017  13:21
    Kurokawa no tečó (TV seriál) (2017)

Emi Takei jako Motoko Haraguči, pracuje v bance, kde dostává záhy vyhazov. Ale slečna si díky znalosti bankovních tajemství umí poradit, když se pohybuje v prostředí nočních klubů v Ginze, kde o prominenty a jejich špinavé triky není nouze. Seriál má velice dobře vystavený děj, hodně dynamický OST, kde se střídá, jazz i tvrdší rock. Postavy Vás rozhodně budou bavit. Riisa Naka jako hlavní rivalka Motoko, Eguči Jósuke jako začínající politik, který k Motoko cítí sympatie. Ten svět se rozhodně hodně zajímavý a napínavý. Zejména poslední tři díly, kdy se Motoko nic nedaří a je zralá na kapitulaci. Popravdě, nezlobil bych se na další sérii. Dobří herci, hudba i příběh, a říkáte si proč ten škarohlíd Vavča nedá čtyři hvězdy? No jednak je to remake starší verze z roku 2004 a hlavně, největší slabina tkví v tom, že já ho znám:) Emi Takei se prostě svojí visáží a schopnostmi na tu roli protřelé lasičky nehodí, je od ní sympatické a fajn, že se chce pokoušet o nové typy rolí, ale ona není rana, spíše tak potměšilá lištička, která se hodně směje. Yonekura Ryoko je v původní verze femma fatale, která uzemňuje své okolí a je královnou módy. Tady ten seriál prostě fakt hodně ztrácí, nicméně, 3,5 hvězdy si zaslouží, ostatní dají asi o hvězdu více.

• 14.10.2017  13:10

Blade Runner 2049 je hodně náročný na sledování, ani ne tak kvůli tomu, že je málo akce, to jsem od toho nikdy nechtěl, spíše se podle mě nedaří navodit příběh, jeho důležitost, chybí tomu nějaké tajemno. Z osobního pojetí hrdinů se jakoby přepíná do celospolečenského pojetí. Naštěstí byl zahrabán oblouk velké vzpoury a boje, to téma replikanti vs. lidé zůstává pouze nastoleno. Paradoxně, herecky film trpí Ryanem Goslingem, nějak se mi na tu roli úplně nehodí, silnější jsou ženské postavy. Říkám si, zda bylo vůbec nutné zejména v poslední třetině filmu se vlamovat takovým násilím do originálu a alternovat význam původního filmu a postav. Copak by se to bez Deckarda (Harrisona Forda) neobešlo? Několik scén a dialogů mi přišlo z této části hodně na pěst a hlavně to působilo zoufale, v porovnání s tím, co Blade Runner byl, co je z něj teď. Nesedí mi nějak úplně ta pozice tragédie, smrtelné vážnosti, je to někdy až moc chtěné. Vizuální podívána je to veliká, kterou už dlouho vidět nemusíme, OST do toho perfektně sedí. Mojí velkou smůlou bylo, že v kině nebyl dobře nastaveý zvuk, ta hudba byla prostě moc nahlas. Musel bych to pro lepší recenzi vidět, ještě jednou. Ale nejsem si jistý, že film bude mít nějaký pozitivní přínos pro historii filmu, jediné co se může povést, kdo neviděl původní film, možná ho uvidí a začne číst geniálního P.K. Dicka, takže nějaké klady to má:) Ale jsem z toho spíše smutný, čekal jsem více. Ovšem kdo ví, třeba režisérská verze bude působit jinak.

• 10.10.2017  18:47
    Gomen, aišiteru (TV seriál) (2017)

Některé seriály Vás nezaujmou, jiné jen škrábnou, tohle jsem ovšem melodramatická penetrace do morku kostí s čistým průstřelem srdce. Korejský originál mi přišel příšerně afektovaný a po určitém počtu dílů nesledovatelný, před lety jsem to prostě dropnul, navzdory elitnímu hereckému obsazení. Japonská verze je proti korejské více civilní a dokonce v jistém smyslu idealistická, protože konflikty směřuje trochu jinam, než by divák čekal. Očekávat můžete postupné rozvíjené příběhu, charakterů, které se snaží učinit ty správné volby, nebo vytrvat na svých rozhodnutích a ne vždy to jde. Celý seriál stojí ani ne tak na příběhu, jako na sevřené atmosféře, prokreslených charakterech a perfektnímu herectví všech zúčastněných. Tomose Nagoya jako zavržený syn Ryuu, nemá chybu, absolutně nejtěžší role, co jsem od něj kdy viděl, tímhle se posouvá do mojí top trojky japonských herců (Cujóši Kusanagi, Takuja Kimura). Silnou roli má samozřejmě i Jošioka Riho jako Rinka, věčná asistentka pianisty Satoru, kterého hraje opět eso, Kentaró Sakaguči. Všichni herci hrají věrohodně svoje postavy, které zde mají každá svoje místo. Emoce smutku naděje, podány tak hluboce, nenásilně, za tak osudově dramatického hudebního doprovodu jsem dlouho neviděl. Rjó Jošimata solí jeden nádherný motiv za druhým, ať už pomocí piana, nebo smyčců, komorního symfonického orchestru. Pro mě zatím nejlepší seriál letošní sezóny, protože tak dokonalé spojení hudby, obrazu příběhu se málokdy vidí, jak tohle může letos někdo překonat? Několikrát Vám prostě tvůrci silou okamžiku podlomí kolena, nebo Vás donutí neplánovaně slzet. Seriál nemá výpadky tempa, nebo příběhu, není něco co bych musel odpouštět, nebo nad tím přivírat oči. Jak bych mohl nedat za pět, i když je to remake.

• 9.10.2017  18:03

Film ve střihu Chinese Ghost Story, Painted Skin, Green Snake, spíše než souboje romanticky pojatá fantasy romance s nějakými těmi souboji, nadpřirozenými prvky. Atmosféru se daří navodit, obsazení se snaží naplno, takže Biao Yuen, Joey Wang i další mají co hrát v rámci svých charakterů. Trošku mě mrzí dvě zbytečné písňové vložky na začátku a konci filmu, přišlo mi to tam fakt nepatřičné, navíc to nebylo vtipné (ačkoliv to byl záměr tvůrců). Perfektně pojaté souboje, výtvarná, vizuální stránka filmu, za mě silné tři hvězdy.

• 9.10.2017  17:59

Spíše než čistě akční film je snímek směsí fantasy, hororu, CATIII v některých soubojových scénách. Velmi slušné efekty, triky a vizuální stránka, souboje spíše průměr na Hong Kong, film vznikl kvůli adaptaci mangy a jeho epizodičnost je na tom vidět. Film nemá nějak výrazné obsazení (i když Yuen Biao vzpomíná, že v Japonsku byl film hit, v HK jen průměr), táhne svoje postavy sem a tam. Paradoxně, více než akce je zajímavější příběh, celková atmosféra. Film nemá tempo, je vidět, že se pokouší smířit fantastickou story s gore akcí, ale nějak se to nedaří.

• 6.10.2017  19:12
    Myeongbulheojeon (TV seriál) (2017)

Heo Im (Kim Nam-gil), slavný doktor akupnktury z konce 16. stol. se náhle ocitne v Koreji 21.století, kde potká doktorku Choi Yeon-Kyung (Kim Ah-joong), která rozhodně orientální medicíně neholduje a odmítá ji uznat. Kim Nam-gil si roli první díly vyložene užívá a jeho charakter Vás zaručeně pobaví a zaujme. Ačkoliv je čím dál více zmatený, jak a proč neustále cestuje mezi oběma světy. V prvních dílech super, humor, napětí, ale začnou se také projevovat limity série. Velmi pomalá, relativně nezáživná love story. Kim Ah-joong je stále kočka patřící do první ligy, ale herecky na svého kolegu nemá. Bohužel je její postava dost otravná, tvůrci se rozhodli hrát na námět, kdy hlavní postava musí trpět, ačkoliv kreténi jsou ostatni a nikoliv hlavní hrdina. Dost otravných vedlejších postav. Moc fajn titulní song, dobře nadávkované napětí. Ale seriál prostě nemá výraznější zvraty, nebo vyloženě něco navíc, čím by si mě získal. Na dané téma se dají vidět lepší věci. Pro mě mírné zklamání i přes nesporné kvality herců.

• 2.10.2017  19:24
    Maenhol (TV seriál) (2017)

Další námět jdoucí ve stopách japonské klasiky https://www.csfd.cz/film/256771-propozu-daisakusen/komentare/ Nemotorný hrdina Pil (Kim Jae-joong) se pokouší zabránit svatbě Kang Soo-Jin (kočka Uee) a místního lékarníka, který za fasádou laskavosti ukrývá nejedno ošklivé tajemství... Hlavní postava Pil je ve věku 28 neúspěšný flákač bez budoucnosti, který chce složit úřednické zkoušky a nějak mu to nejde. Jeho postava losera je tak autentická a sympatická, že si ho hned oblíbíte. Výlety do minulosti do dob střední školy, vojenské služby atd. jsou vždy zajímavé a zábavné. Navíc první 4 díly se to popkulturními odkazy a hudebními vtípky jen hemží (při bojové scéně hudba Slave Hunters, nebo jeden z kamarádá na pláži zpívá doják When Man loves). V páté a šesté epizodě menší zpomalení tempa, seriál se sice dostane postupně zpět do laufu, navíc začne více představovat i okolní postavy, jejich příběhy a trápení. Seriál měl nízkou sledovanost, což mě překvapuje, ty postavy musely Korejcům přijít důvěrně známé. Ale trošku zde leží kámen úrazu, všichni byli nejen na hranici, ale i za hranicí trapnosti, občas bylo těžké s nimi sympatizovat. Navíc poslední 4 díly sice šly mimo zažitý mustr, ale působily hodně odlišně od seriálu (byť tleskám nápadu zapojit více hlavní hrdinku). Korejci kdo ví proč zdůrazňují výskyt psychicky narušených jedinců ve společnosti, jejich fetiš posledních pár let. Mrzí mě, že seriál si neudržel nadhled vtip a nápady i na druhou polovinu. Uee je navíc špičková herečka a přál bych si, aby chytla nějaký výraznější seriál. Hudba v seriálu celkově fajn, směs romance, komedie, kterou do nadprůměru tahá napřed scénář a pak hlavně herci.

• 30.9.2017  20:03
    Hapimari ~ Happy Marriage!? (TV seriál) (2016)

Jsem rozpolcen, zda dát 4 hvězdy, nebo 3,5. Navzdory omšelému a populárnímu námětu uvidíte perfektní hereckou dvojku Čiwa (Nana Seino), Hokuto (Dean Fujioka), s obsahem je to trochu jinak, ale budiž, hlavní dvojice se setká a na rozdíl od série https://www.csfd.cz/film/448772-nigeru-wa-hadzi-da-ga-jaku-ni-tacu/komentare/ to není vyloženě novátorsky pojaté téma, ale je o mnoho zábavnější. Navíc zde má geniální vedlejší roli Fudžiwara Noriko, jako sekretářka a bodyguard v jednom. Čiwa soupeří nejen s ex svého manžela, ale i značně složitými vztahy v klanu Mamiya. Na japonské poměry je to seriál nejen velice vtipný, ale také otevřený, nestydí se řešit témata sexu a tělesného vztahu. Hlavní hrdinka je energická, dobrosrdečná, ale taky tvrdohlavá, Hokuto vypadá jako chladný kalkulující ranař, ale i on je složitější osobnost. Neuvěřitelně zábavný a elegantní seriál, ale má občas svoje slabší momenty, navíc se nemohu zbavit pocitu, že úplně stačilo deset dílů, nikoliv 12, přesto doporučuji ke shlédnutí.

• 23.9.2017  11:36
    Fu Shi De Wei Xiao (TV seriál) (2016)

Standartní taiwanské drama, které povyšuje do nadprůměru hlavně jeho herecké obsazení, příběh a scénář ze 2/3 rozhodně zajímavý a propracovaný, ale pak můžete očekávat typické klišé romanticko-dramatických seriálů, zaměřené na pomstu a zakázanou lásku mezi mstitelem a členem nenáviděné rodiny. Marcus Cheng a Eugenie Liu jsou v hlavní rolích neokoukané tváře a oba rozhodně umí, vytvořit iluzi ledu a ohně. Marcus jako ledový Zhao Yi Ting , který jde za svým cílem, i kdyby se pro něj musel spojit se ženou, kterou bere jen jako mocenský nástroj. Eugenie Liu má tady díky visážistovi a účesu roli naivní hodné dívky, šedé myšky(ačkoliv je v reálu kočka a navíc vysoká 170 cm) Lei Xin Yu. Není to ovšem otravná postava, zvládla ji zahrát s grácií. Seriál má solidní vedlejší postavy i technické provedení, kdo ví třeba sledujeme budoucí hvězdy taiwanského filmu, oba ukázali, že na to mají. Opening od Shi Shi - He's Untrustworthy (Evanescene inspirací) je naprosto perfektní https://www.youtube.com/watch?v=1TCgqhpGSEg, stejně jako ending None of Your Bussines od skupiny 831 https://www.youtube.com/watch?v=o5bMvBVhnWQ. Lepší seriálové songy jsem za minulý rok nezaznamenal i grafické provedení zejména openingu perfektní, podání v seriálu si zhlédněte sami:)

• 16.9.2017  19:18
    Goonhamdo (2017)

Koncentrovaná hrůza japonského koncentračního tábora na vlastní kůži, ostrůvek Hašima sloužil k těžbe uhlí a Korejci zde věznění poznali, zač je toho produktivita práce pod japonským dohledem. Naštěstí korejský odboj vyšle borce, aby je zachránili. Další velkolepý vlastenecký epos, který někdy značně drsným způsobem jitří rány 2 sv., to vážně 72 let po válce se musí točit tohle? Elitní filmové obsazení nemá až na výjimky moc prostoru něco hrát, uvidíte heroický boj, Joong-ki Song jako vůdce odboje, So Ji-sub má po delší době zajímavou roli ve filmu, bijec resistující autoritám mu sedí. Film, prý byl zamýšlen jako poselství, jak může válka učinit z člověka zvíře, tvrdí režisér. Já mám spíše pocit, že vyvolává intenzivní pocity nenávisti vůči Japoncům, byť tím neomlouvám jejich zločiny, kterých se prokazatelně dopustili (zejména vůči civilnám obyvatelstvu a ženám). Nějak se tím filmem, jeho brutalitou a syrovostí nedovedu srovnat, chápu, že tvůrce má prostě svobodu, dělat si co chce, ale tak nějak to na mě působí jako velmi nucené a vydírací.

• 16.9.2017  18:55

Tento seriál si bere premisu z korejské série https://www.csfd.cz/film/319021-inhyeonwanghooui-namja/komentare/ ale pracuje s ní úplně jinak, na rozdíl od prvního čínského remaku https://www.csfd.cz/film/529100-xiang-ai-chuan-suo-qian-nian/komentare/ zde tvůrci vybrali perfektní obsazení. Wei Da Xun exceluje jako Sun Qi Long párty milující týpek z roku 2016, který bojuje o dědictví se svojí sestrou, rovněž jako vážný mistr francouzské kuchyně Zhang Zhi Gang v Šanghaji roku 1936. Guo Xue Fu taiwanská herečka (známá spíše jako Puff Kuo) je dokonalá v roli začínající filmové herečky 30.let, dokonale krásná tvář, velké oči, které zahanbují laň i prosícího psa, stylizace jí skutečně sedí, vypadá jako bohyně oné éry. Janice Man (jinak hong kongská herečka, kterou možná výjimečně nepředabovali) jako rozverná vnička výrobce speciálního vína, nemá tolik prostoru, ale její bezstarostný, lehce tržený charakter paradoxně bere v mých očí trošku více sympatie.Uvidíte romantiku drama, nějaké ty souboje, zákeřné Japonce, trochu humoru, většinu času série neztrácí tempo. Napětí a dramatické pnutí mezi postavami fakt hmatatelné, na rozdíl od většiny čínských seriálů z pevniny, tohle je fakt velký skok pro Čínu, byť malý pro diváka. Konečně dovedou tvůrci z ČLR rozdmýchat romantické vztahy a žár naplno mezi postavami, velmi korejské, půjčování motivů z korejských sérií není na škodu, když funguje. Nejen romantika, ale i vtip, lehokonohé střídání žánru, geniální pop-kulturní narážky jako cože tvoje jméno se hláskuje G-Dragon? Případně citace z In The Mood for Love. Takhle vysokou úroveň jsem v pevninských seriálech ještě neviděl. Hudba (velmi korejské použití), kamera, ok, žádné technické prohřešky jsem neviděl. Co zamrzí je ani ne tak povinnost vlastenectví a přítomnost japonských záporáků, jako velmi svévolný konec a nákladní s kauzalitou, když scénář byl do té doby bez chyb, poslední tři díly jsou fakt těžce nelogické. Nevím, zda něky není lepší ponechat sérii v tragickém tónu, než vymýšlet nereálná řešení (na poměry TV série, nikoliv fyzikální reality!) Jestli jste nikdy žádný seriál z pevninské Číny s moderním námětem neviděli budete možná mile překvapeni, i když se pohybujete pouze v japonských a korejských vodách. Z archivních a studijních důvodů si serál nechám, další důkaz, že Čína jde nahoru. Navíc obě hlavní herečky si jasně řekly, o to, aby je obsazovaly více, máte možnost vidět Janice Man v dvou filmech a seriálech, Puff Kuo má zatím naplánované jen seriály, ale bylo by škoda, kdyby zůstala jen u nich.

• 15.9.2017  19:35
    Nisennen no Koi (TV seriál) (2000)

Tenhle seriál jsem sledoval tak možná už i před rokem? Každopádně po několika prvních slibných dílech, mě to celé přestalo bavit, byť Miho Nakayama je kočka a Takeshi Kaneshiro hrát umí. Jenže hrajte slušně, když máte blbý scénář, dochází k naprosté sterilitě, ztrátě napětí, je to celé takové nemastné, neslané, matné, ach jo. A to jsem se původně na tu sérii tolik těšil.

• 11.9.2017  17:53

Vždycky jsem měl za to, že z kultur starověku uměli nejvíce pařit Řekové a jejich přístup k životu, ke svobodě, smyslu existence, je ten nejvíce imponující. Ale tento dokument, Vám ukáže, že Egypťané za to uměli pořádně vzít a rozhodně si dopřávali, spousta zajímavých informací, neznámých a nových objevů, těším, co přijde v druhém dílu. Druhý díl spíše průměr a spíše otravná tendence posuzovat tehdejší chování ve válce, očima dnešní psychologie, mi přijde nepatřičné, vzhledem k tomu, co dělali později Asyřané, nebo i egyptští současníci jako Chetité (oslepili a zotročili zajatce, nutili je otáčet zařízením na drcení obilí místo dobytka atd.). Je to škoda, ale díky vynikajícímu prvnímu dílu odmítám dát za tři. Škoda, že nemám originální zvukové změní Alexander Siddig je vynikající, charismatický vypravěč.

• 11.9.2017  17:52

Zajímavý film, který ukazuje, jak složité se dát dohromady armádu a udržovat ji v chodu, neměl jsem bohužel čas a možnost ověřit, jak moc to vychází z historie 16. stol., kdy japonští piráti plenili pobřeží Číny. Vincent Zhao jako vždy skvělý, bitevní scény epic, soupeři na japonské straně prohnaní. Jenže se to začne na závěr zvrhávat v typický čínský vlastenecký epos, plný patosu a zbytečných scén, mám lehkou pachuť, byť to závěr trochu vylepšil, tři a půl hvězdy, ještě tomu dám šanci.

• 2.9.2017  22:54

Jeden z mála prequelů, který má kvalitu svého předchůdce. Kapitán Shen Lian (Chen Chang) se namočí do případu menšího spiknutí proti císaři. Navíc ma zlikvidovat malířku Bei Zhai (Yang Mi), která leží v žaludku vrchnímu eunuchovi Wei. Můžete se těšit na solidní scénář, vyšetřování nenudí, postavy jsou výrazné, děj svižně odsýpá a souboje jsou přímo luxusní. Chen Chang má charisma a Yang Mi se svým herectvím příliš nezaostává. Pomyslnou třešničkou na dortu je OST Kenji Kawaie. Akční drama, které ve svém ranku nemá konkurenci, jsem zvědav, jaký film přinese režisér Yang Lu příště.

• 28.8.2017  21:45

Další adaptace opičího krále si tentokrát přizpůsobuje příběh dost po svém, ale nic světoborného neuvidíte. Eddie Peng je jako opičí král cool, souboje a CGI nadprůměr, stejně jako hudba, ale postavy zase až tak zajímavé nejsou. Ni Ni, Shawn Yue a další herci nemají zase tak moc hrát, byť jim kostýmy a role seknou. Celkem fajn fantasy, které má sice těžkopádný úvod, ale slušný střed a slušně vygradované finále.

• 21.8.2017  18:27
    Guo Nian Hao (2016)

Starý, vysloužilý učitel chemie Lee, čeká návštěvu svojí dcery a vnučky, odmítá se hnout za zbytkem rodiny do Pekingu, protože jeho rozlehlý dům je přece historická památka z doby dynastie Qing (no nekupte to). Doba nového roku (pro Číňany únor) je tady a tak starý pán může očekávat spoustu nečekané zábavy a překvapení... To co se ze začátku tváří jako novoroční trhlá komedie se svéráznými postavami postupně vykrystalizuje v poměrně zajímavý trojgenerační střet, na kterém divák vidí současné sociální tenze čínské společnosti a problémy jednotlivých generací. Péče o staré rodiče, jistota zaměstnání ve středním a starším věku, nejistota mladých lidí, jimž budoucnost už ani dobrá zahraniční univerzita nemusí zaručit. Vydržte sledovat až do konce, nový rok Vám popřejí celebrity z Tchaj-wanu i pevninské Číny. Budu ji muset doplnit do herců, ale ve filmu si výrazný díl ukousla kazachstánská herečka Reyizha Alimjan (známá jako Little Cecilia Cheung), jako vnučka Zhu Li a jejího krasavce, přítele hráje tchaj-wanská star Aaron Yan, kterého jsem nemohl poznat, má normální účes, barvu vlasů a hned vypadá jako člověk... Film rozhodně není pro začátečníky, je to směr novoroční komedie a sociální drama v jednom,velmi zajímavé a působivé. Na čtyři hvězdy kousek chybí, tři a půl však mohu dát a rozhodně půjde do sbírky. Nakonec svůj názor měním, přece jen si to čtyři hvězdy zaslouží.

• 14.8.2017  16:43
    Bakyeol (2017)

Film, který popisuje dobu dvacátých let v Japonsku, kdy se vlády střídaly jak na běžícím pásu a Korejci pracující a žijící v Japonsku měli problém. Park Yeol, anarchistický básník plánoval velké věci, ale aniž se o to zasloužil skončil u soudu za vlastizradu a údajný připravovaný útok na prince. Je-hoon Lee vypadá dokonale jako anarchistický vágus Yeol v hlavní roli. Na filmu je sympatické, že podává dávnou historii v nečernobílém podání a všichni Japonci nejsou zlí (slyší to soudruzi v Číně, nebo vidí?), naopak mnozí proti excesům proti Korejcům bojují, nebo chápou motivaci odboje proti japonské autoritě. spíše konverzační drama v dobových kulisách, nic strhujícího, ale zajímavé a obohatí Vám to trochu obzory.

• 3.8.2017  19:50
    Bai du ren (2016)

Film, který producentsky a scénaristicky podpořil Wong Kar-Wai přináší nostalgické ohlédnutí za devadesátými léty a příběhy osazenstva jednoho baru, kde převozník Tony Leung pomáhá svým klientům zapomenout na životní neštěstí. Perfektní kamera i hudba, songy, které jistě vyvolají u domácího publika celou řadu vzpomínek a emocí. Neasijský divák bez znalostí reálií zjistí, že sleduje povídkový snímek v duchu magického neoralismu s celou řadou svérázných postav. Některé příběhy a charaktery zábavné, jiné jen tak prošumí, nebo se do konceptu nehodí. Špičkové herecké obsazení (Lynn Hung, Du Huan, Lu Han aj.) kazí fakt, že film si sice můžete pustit v kantonštině i mandarínštině, ale ani v jednom případě neuslyšíte originální hlasy všech herců, fakt globální debilita. Dávám přednost kantonštině, větší část herců jsou přece jen z Hong Kongu. Občas uvidíte magické okamžiky a trochu povedeného humoru, stejně jako nostalgii a lehký smutek. U diváků v Číně snímek zabodoval, ale ve stejném ranku můžete narazit i na mnohem lepší filmy.

• 3.8.2017  17:40
    Princess Agents (TV seriál) (2017)

Vždycky zamrzí vidět sérii, která je většinu času normální a poslední čtvrtina je naprosto zmršená a zkazí dobrý dojem, který byl pracně vytvořen. 41 dílů hodně dobře, poté spíše hodně špatně. Kenny Lin jako Yuwen Yue (mimochodem v reálu byla jeho rodina klan Hunů, kteří byli postaveni proklatě vysoko, hned po císaři) šéf agentů státu Wei si cvičí k svojí obraně i potěše žabku se ztrátou paměti jménem Chu Qiao (Zhao Lying). Zcela překvapivě je ze začátku série harémovka, piklení, ale zároveň nabušené souboje, kdy je na oba hlavní představitele radost pohledět, záporák není debilní, ale zároveň ani nekonečně geniální a stále vepředu. Navíc žádný romantický balast spíše dobové zobrazení společnosti, její krutost, tedy minimum aristokracie, zbytek nevolníci a otroci v době tipuji 4.-5. stol. n.l. v Číně kdy se režimy střídaly, státy vznikaly a zanikaly, jak na běžícím páse do toho probíhaly vzpoury, inkurze nomádů atd. Hlavní dvojka se však k sobě dobře hodí i přes jen velmi lehce naznačenou romantickou linku. Prvních 12 dílů spíše studiový seriál, ale časem se vyrazí i do exteriérů, celkem slušné OST, kamera jak kdy, někdy vynalézavá, jindy jen standart, nasvícení, respektive přesvícení ovšem někdy na zabití a různé amatérské technické chyby by se tady najít daly. Děj se větví do souboje států Yanbei a Wei, kdy princ Yan Xun z Yanbei získá Chu Qiao na svoji stranu. Jenže pak náhle v době vojenského střetu začně scénaristická demence alá studio Sunrise, když řádí v pozdějších Gundamech. Vojáci Xiuli army jsou bití, jelikož nemají střelce, o pár kiláků dál náhle lučištníků plno, nebo ignorace, že hradby čínských měst sice mohou torzní stroje rozbít, ale zdi byly vyplněny hromadou suti nebo hlíny, takže vytvořit epický průlom, jak předvádějí tvůrci fakt nešlo... Ostatně, etnicky by ten seriál měl mít různá stepní etnika (jelikož celý sever ovládali dynastie stepních kmenů a někteří byli až z Íránu), ale v seriálů je to samý Han. Kostýmy jsou ta nejméně bijící složka, ale zbraněmi a jejich věrností době si také nejsem moc jistý ostatně můžete jako já studovat tady pro přiblížení doby https://www.amazon.com/Medieval-Chinese-Warfare-300-900-History/dp/0415239559 Čínští tvrůci tu historii dost flinkaj, nicméně to vše bych odpustil, kdyby vrchol a finále seriálu mělo nějako logiku, kauzalitu, vojenské zákonitosti. Navíc zcela do ztracena někam zmizela linka o tajném klanu zabijáků. Po postupném rozjedu, stupňování děje, mizí do ztracena snaha o "reálnost", otázka je, zda je to vinou literární předlohy nebo za to mohou scénaristé. Škoda, tak dobře rozjetá série a takové zklamání nakonec, držme palce, že nějaký seriál se letos z pevninské Číny povede, ještě mám pár tipů. Hlavním důvodem pro moje nízké hodnocení je to, že Číňané umí mnohem lépe(Nirvana In Fire, Three Kingdoms, Seven Swordsmen, Princess Weiyoung atd.) Navíc vedlejší postavy byly většinou celkem dost nudné a ploché, část minutáže jsem prostě skipoval, drobné prohřešky se stávaly, čím dál většími. Pokud jste viděli, aspoň několik sérií z Číny (pevniny nikoliv Taiwanu, HK), tak fakt musíte uznat, že jsou lepší, žal bohu v Číně se to líbí a na Youtube to sledovalo ze zahraničí několik desítek miliónů divákl, jen zlému, zapšklému Vavčovi se to nelíbilo. V tom je asi jediný smysl recenzí a kritik, že si pamatujeme, něco více, než páteční oběd a podle toho hodnotíme, protože ve srovnání se současnými tituly i těmi dekádu a více zpátky, tohle špička není. Kdo nikdy nic historického, čínského neviděl, tři hvězdy určitě dá, nebo více. Btw nevadí mi alternativní fikce historická, je mi jasné, že Yanbei neexistuje, protože je to kdesi v horách na jihu podle mapy, nebo druhé místo dost ve středu severní Číny, nicméně, kostýmy, zbraně mohly být historické více, ty meče hlavní dvojice vypadají jak tibetské http://janpospisil.blogspot.cz/2014/09/bizarro-brothers-from-another-sword.html

• 1.8.2017  19:48
    Gongjo (2017)

Námětem jednoduchá akční blbinka, kterou pozvedává z 3,5 hvězdy na 4 nejen výkon hlavního představitele, Hyeon Bin jako severokorejský detektiv je fakt sekáč, má charisma a černá sáčka s odznakem KLDR určitě teď v prodeji letí. Nesmlouvavý, drsný hrdina Im Chul Ryung, který nešetří ani sebe, Hyeon Bin mě překvapil, jak přirozeně akční roli zvládl jako zkušený mazák a nikoliv jako začínající akční hrdina. Navíc má k ruce sympaticky neschopného detektiva, kterého hraje Yoo Hae Jin. Dostanete nejen akci, ale i porci humoru, geniální roličku tady dostala Yoona, která hraje švagrovou Kang Jin Taeho, okamžitě se do severekorejského geroje zabouchne, její počínání je fakt k popukání. Ale pozor tenhle film pozvedává na úroveň čtyř hvězd i občas perfektní a trefné dialogy, kdy míří kritika do jihokorejských a nejen severokorejských vod! Velmi uvědomělý, hravý a propracovaný snímek, tvůrci si s tím dali hračičkovskou práci. Pro ostatní to bude asi jen obyčejný akčňák, ale pro lidi trochu znalé tamních reálií by to mohl být majstrštych roku. Ostatně film taky zvlácoval místní žebříčky návštěvnosti, přejel své soupeře. Perfektní hudba a kamera samozřejmostí...

• 26.7.2017  22:23
    Ji Yi Da Shi (2017)

Leste Chen se pustil po komediálním žánru opět do světa velkého filmu, kde se pokouší posunout hranice myšlení a invence v rámci čínského prostoru. Jak moc se mu to zase podařilo se můžete přesvědčit sami v jeho nové lehce mysteriózní scifi detektivce s atmosférou thrilleru. Přináší na scénu námět, kdy si slavný spisovatel Jiang Feng (Huang Bo) nechá odstranit těsně před rozvodem vzpomínky na svoji ženu Zhang Daichen (Xiu Jinglei), která ho však žádá, aby se pro své vzpomínky ještě jednou vrátil. Ale nic nejde jak má, došlo k záměně vzpomínek se sériovým vrahem žen, které jsou oběti domácího násilí. Linie vyšetřování jsou velmi spletité a těžko se v tom asi budou někteří orientovat, ale nebojte dočkáte se rozuzlení. Film má někdy až mrazivou atmosféru, černobílé vzpomínkové, snové pasáže jsou naprosto uhrančivé, minimum hudby, vymazlený zvuk. Perfektní herecké výkony, zejména Huang Bo, který se musel vydat ze všech sil do své dvojrole. Xu Jinglei je hlavní charakter, sekunduje jí Jang C-šan. film Vás prostě nejen umí překvapit, zabavit, ale naprosto uhranout. Za mě čtyři a půl, třeba při repríze nadělím 5. Film působí jako zjevené na čínském trhu, kde publikum převážně preferuje západní akční spektály, nebo domácí historické produkce, přesto si na sebe slučně vydělal. Mimochodem vyčkejte titulků, vynikající ending song ve stylu Bondovek.

• 24.7.2017  19:27
    Shao nian (2016)

Detektivní film, který Vás umí udržet v napětí až do konce, musím říct, že tady bylo formálně vše správně a nedalo se dokonce odhadnout nic, navíc příběh poněkud majetnického dirigenta a jeho ženy Han (Yu Nan) umí překvapit. Ale tyto postavy jsou pouze součástí většího příběhu a plánu hackera Ang Su. Vymazlený obraz i zvuk, součástí OST Šostakovič, takže, co více si přát? Hugo LP mluvil ve své recenzi o filmu jako brilantním neo-noirovém kousku. Bohužel mě to tak úplně nenadchlo, ale rozhodně silný snímek, který ukazuje, že čínští tvůrci mají invenci a v džungli svých nejistých pravidel si umí poradit, za mě tři a půl hvězdy. Další dráhu režiséra budu sledovat, je to na něj zcela netypický snímek.

• 24.7.2017  19:15
    吃吃的愛 (2017)

Didi's Dream představuje ještě tu lepší stránku čínského filmu. Herečka v hlavní roli Dee Hsu má slavnější sestřičku Barbie, takže ten námět, jak se začínající herečka štěků má stát hvězdou, ale její slavnější sestra ji ve filmu nechce, nese možná i biografické prvky. Ve filmu se kříží lehká sci-fi rovina a smutný život hrdinky, který chce změnit k lepšímu navzdory okolnostem. Některé vtípky zabijácké (jako reklama na projímadlo a ten reklamní slogan, čínsky nemluvící musí počkat na závěrečné titulky, aby se jim význam objasnil), jiné jen tak prošumí, suma sumárum, pár světlých momentů a nápadů tu bylo, Chiling Lin bohužel celkem bezkrevný výkon i role, hrát umí, ale nevybírá si prostě až na výjimky posledních pár let dobré tituly, nebo role, fakt mě to mrzí, je tady strašně nevýrazná.

• 24.7.2017  19:06
    Ave, Caesar! (2016)

Ti, kteří neznají absolutně nic o americkém filmovém průmyslu z let čtyřicátých a padesátých, tehdejší atmosféry, filosofie dějin, komunistické filosofie se tomuhle filmu nemohou zasmát. Narážky a výroky jim budou připadat divné, zbyde jen trocha situačního humoru. Ale o tom ten film není, perfektní parodie tehdejšího stylu natáčení filmu, kromě vynikajícího Clooneyho, mě dostává role Scarlett Johansson jako nafrněná mořská panna, fakt spousta humoru a zabijáckých narážek i dialogů, zejména když dorazí profesor Marcuse:) Neomarxisti již vědí. Channing Tatum má rovněž roli k sežrání, film jako výsměch 50.letům, kdy antikomunismus i rusofilství bujelo je pro mě jeden z nejlepších počinů loňského roku.

• 11.7.2017  21:41
    CRISIS (TV seriál) (2017)

První letošní zásek na pažbu, kdy Japonci trefili kvalitu za 4 hvězdy a něco k tomu. Na japonské poměry celkem dospělý a realistický seriál ve stopách kvality takových paleb jako Hanzawa Naoki nebo Border atd. Zajímavé téma speciální jednotky, která zahlazuje průšvihy vlády a jejích členů z minulosti i současnosti. Tým ve složené hackerka Oyama, svaly -Akira Inami (Šun Oguri), svaly a mozek - Saburo Tamaru (Hidetoši Nišidžima), Yusuke Kashii jako specialista na výbušniny, vedoucí polního týmu Mitsunari Yoshinaga a celkový šéf Daiki Kaji mají rozhodně napilno a nečeká je pouze vyšetřování a konfrontace sprostých "teroristů", ale i zatraceně těžké morální volby. Hlavné myšlenka podána skvěle, zda vlastně hrdinové chrání stát, nebo pomáhají prohnilosti systému. Kdo je nakonec ten terorista a idealista? Frakci Heisei Restoration Army nejde nefandit. V intencích japonského myšlení podvratná ideové revoluce v mezích zákona... Rozhodně se přimlouvám za druhou sezónu, adrenalin, napětí, perfektní souboje tělo na tělo, povedené a charismatické charaktery, památné dialogy a výroky. Šun Oguri vypadá s bradkou a knírkem jako sňatkový podvodník, ale sekne mu to. A ještě jedna věc, bez kulervoucího OST a návykového openingu by ten zážitek byl poloviční. Sawano Hiroyuki, KOHTA YAMAMOTO odvedli na soundtracku pořádný kus práce, povedená kolaborace dvou skvělých skladatelů. Moc, moc se přimlouvám za druhou sezónu, chci vidět, kdy konečně japonští scénáristé překročí Rubikon a meze konvenční systémové morálky a idejí... Kdo by nechtěl vidět takový tým na druhé straně barikády?

• 7.7.2017  13:56
    Moosoodan (2016)

Roztomilé akční béčko, které v sobě kombinuje prvky thrilleru, akčního filmu, hororu. Je fajn, vidět, že Lee Ji-ah nejen žije, ale i hraje:) Vydává se do demilitarizované zóny zjistit, proč neustále mizí hlídky, co je příčinou úmrtí, kromě Severokorejců se můžete těšit i na trochu tajemna, mrazivé atmosféry a celkem povedený závěr. Lehká jednohubka, kterou si nechám, rozhodně zajímavý film, ale dost tomu po technické stránce do první ligy chybí.

• 2.7.2017  00:01
    Rangoon (2017)

V Indii tento film patří mezi největší propadáky roku a proč vlastně? Protože divákům, přijde oslava vlastenectví příliš mimo jejich současné problémy, odmítají ten pohled filmu na Brity jako utlačovatele, nebo odmítají INA (Indian national army) za sílu zla, protože se k osvobození Indie spojila s Japonci? Popravdě řečeno fakt nevím, musel bych po tom dost zapátrat, kdyby však Indům přišlo cool být pod Brity, tak by v roce 1947 nevyhlásili samostatnost. Ale opusťme rovinu politiky a historie, soustřeďme se na film. Hrdinka filmu Julia má jet povzbudit bojující indické vojáky na barmskou hranici a místo jejího miláčka Bilimora (Saif Ali Khan), který z ní udělal filmovou hvězdu, dostane neplánovaný trek se seržantem Nawabem (Shahid Kapoor), ti dva se nemohou snést, ale asi tušíte, jak se to bude vyvíjet... Jakkoliv tahle linie je průhledná, tak hlavní hereci jsou vynikající a fakt to mezi nimi jiskří, emoce jsou doslova hmatatelné, perfektní výkony od všech, dobrá hudba i hudební čísla. Navíc příběh je to fakt napínavý, jak se Indové pokouší vymanit z nadvlády Britů, zatímco jiní nevěří na Gándhího politiku nenásilí a chtějí bojovat, i když to znamená spojit se s Japonci. Film je naprosto perfektní, když to srovnám se sterilními Spojenci https://www.csfd.cz/film/418588-spojenci/komentare/

• 15.6.2017  22:07
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Yoo Ah-In jako úspěšný spisovatel Han Se Ju při svém turné narazí v Chicagu na podivný korejský psací stroj, který si žádá jeho přítomnost a při kontaktu s ním se náhle ocitá v 30.letech v Koreji, kde vidí svůj minulý život. Bohužel jeho úspěchy nejsou bez mráčku, pochází z komplikované rodiny, kde může čekat jen to nejhorší od nevlastní matky i bratra. Navíc má tvůrčí krizi. Náhodou potká dívku Jeon Seol (Im Soo-jeong), která se prohlašuje za jeho první fanynku, ale řada náhod a okolností ho vede k tomu, aby se jí vyhýbal, považuje ji za nebezpečnou... Plac na příběh a typ seriálu, který jste ještě neviděli je nastaven velmi slibně. Začátek Vás prostě vtáhne, křížení časových rovin, kdy se hlavní hrdina pokouší zjistit, co se dělo v minulosti, je vcelku originální a nutí Vás jet díl za dílem. Pobaví popkulturní vtípky na Stephena Kinga, Eugena O'Neilla. Prvních 5 dílů nátřesk, poté několik dílů menší zpomalení, a po díle 12 spěje seriál neomylně ke svému rozuzlení. Linie moderního příběhu bohužel není tak zajímavá, jako stará Korea, navíc mě tak úplně neseděl až příliš naivní humor a romantická linka, prostě to nebylo ono. Bylo to jako sledovat dva zápasníky, těžká váha (30.léta), dával často těžce na frak lehké váze (21.století). Seriál jakoby kulhal na jednu nohu. Jenže dávat tři hvězdy by byl zločin, 3,5 hvězdy nestačí. Ten seriál je prostě jiný, než všechny, které se tématem odboje zabývaly, má skvělé kostýmy, výpravu, atmosféru, herce, Yoo Ah-In je tak charismatický, sexy a oduševnělý jako spisovatel z 30.let, ženy musely šílet, ještě nikdy jsem neviděl nikoho kdo by se tak na roli inteligentního a charismatického spisovatele hodil. Výtvarná stránka, kamera, dialogy, vynikající OST, to vše mě nutí nad občasnými nedokonalostmi (a někdy možná až příliš silnými emocemi) mávnout rukou a se slzou v oku dát za čtyři hvězdy. Uvidím, zda při repríze dospěji k jinému názoru. Divácky seriál v Koreji příliš neuspěl 2-4%, ale v zahraničí se asi bude hodně líbit, dal by se dlouho rozebírat a narazil jsem i na odvážné názory, že svým způsobem je to Art mezi seriály. Jestli chcete něco složitějšího, neobvyklého, a přitom korejsky bolestivého, zkuste to.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36