Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 5.5.2020  18:25
    Poreseuteu (TV seriál) (2020)

Ačkoliv je Jo Bo-ah perfektní herečka, a měla tady silného partnera (Park Hae-jin), tak zase netrefila top seriál, je to nadprůměr, strhává pozornost často na sebe, ale něco tomu do výbornosti chybí. Příběh doktorky chirurgie (která trpí traumaty ze své profese) a sebestředného podnikatele, který se náhle rozhodne koupit vlastní les je zpočátku pomalý a nenápadný. Nic výrazného se neděje, v 3. a 4. epizodě, naštěstí tvůrci odšpuntují humor. Kromě různých trapasů, situačního humoru se vcelku vyvedly i některé dialogy. Vedlejší postavy nejsou na obtíž, slušně obsazené, prostředí vrtulníkové záchranky zajímavé. Dostatek nápadů a napětí však tradičně nevydržel do konce, tak snad příště oba hlavní představitelé dostanou lepší seriál.

• 9.4.2020  20:48

Korea roku 1920 nebylo veselé místo, zejména oblast hraničící s Čínou. Japonské oddíly mají za úkol potlačit odboj, a to všemi prostředky. Dostanete velmi syrový, a možná až zbytečně brutální film, musel bych nastudovat dobové zdroje, to zobrazování Japonců, jako nadlidsky silných, zvrácených, krvežíznivých maniků mě poněkud unavuje. Naštěstí hlavního japonského velitele hraje Kazuki Kitamura, takže to má styl! I jeho pobočník je Japonec, oba mluví japonsky, což dodává filmu něco extra navíc, oproti jiné produkci z Číny. Bojové scény jsou famózní, stejně tak mě dostávají některé kamerové nápady. Je tam i sympatická snaha předvést trochu protiválečného poselství ze strany japonského mladíka (byť domnívám, se že dobově a charakterově, by tehdy nikdo nic takového neřekl). Film dojíždí na určitou prkennost, natvrdlost, spoustu scén bodrých korejských odbojářů bych vykrátil. Naprosto neskutečně mě vytáčela postava Lee Jang-Ha, který su mučednicky strašně přál umřít, pozor SPOILER!!! A ono se to ne a ne splnit, střepiny z granátů, průstřel hrudního koše, ustřelení nohy dělostřeleckým projektilem... Jako tvůrci by si měli vybrat, buď dělám jakž takž realistický spektál, nebo Ramba, obojí dohromady prostě moc dobře nejde. Navíc Japonci jsou tradičně blbí a agresivní, ale já bych chtěl drze poznat dobu 1910-1945 z jejich strany... Ale v češtině se holt asi žádné odborné práce na téma bojové techniky a organizace japonské armády v Koreji 1910-1945 nedočkám, stejně jako podrobností, jak tedy vlastně fungovala ta koloniální správa, jak to ovlivnila éra Taišó. Co měli Japonci za lubem, atd. Prostě témat spoustu a křupani na MMŠT a odborných pracovištích my jistě vysvětlí, že jsou zaneprázdněni za české peníze publikovat do zahraničí a takovými podměrečnými úkoly, jako vzdělání vlastního národy se nemohou zabývat...

• 9.4.2020  20:35

Vcelku zajímavá dobová záležitost, navzdory provařenému tématu modelek jako sociálních pracovnic, se film na svoji dobu ožehavému tématu lifestylu v těchto kruzích nevyhýbá. Hlavní postava Sam (Joey Wong) se zaplete s bohatým, ženatým podnikatelem a oba se budou muset rozhodovat kam to povede. Zda chtějí zvítězit ve střetu se společenskými konvencemi, oba charaktery prodělají zajímavý vývoj, rozhodně neobvyklý film.

• 16.3.2020  19:24
    12 hrdinů (2018)

Mně se příliš nelíbila první část filmu, která se tak nějak potácí od ničeho k ničemu a neumí pořádně charaktery představit, ovšem od příletu do Afghanistánu je to mazec. Knižní předloha je určitě zajímavá věc, ke které bych se chtěl dostat v češtině. Hudba, výprava perfektní, adrenalin stoupá, vojácký humor, Hemsworth má charisma, v druhé půlce je to působivý válečný film. Rozhodně se to vyplatí vidět, škoda té slabé první půle. (viděno 29.12. 2018) Za mě nadhodnocené, ale prostě jsem to viděl tolikrát, že musím dát nadprůměr.

• 9.3.2020  19:08
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

Jako musíme si to přiznat, minutáž dílů docela dost přepálená, nemilosrdně bych škrtal, pardon stříhal. Nicméně tenhle seriál vás bude bavit díky perfektní hlavní dvojce, Hyeon Bin jako poctivý kapitán KLDR, který musí dostat milionářskou dcerku Yoon Se-Ri (božská Ye-Jin Son) zpátky do Koreje, ale tak nějak to není snadné... Seriál, který má na háku vyvážený poměr romance slzopudné a vtipného, poťouchlého humoru, včetně popkulturních odkazů a samozřejmě situačního humoru. Seriál je navíc pojmut vůči KLDR vyloženě ve smířlivém duchu, jako by někdo vzýval sjednocování a zároveň tušil, že to nevyjde... Pobaví i příběh druhého páru (So Ji-Hye jako snoubenka hlavního hrdiny Seo Dan, je kočka i holka od rány, pobaví, hrát umí, zaujala mě už v The Black Knight). Ostatní postavy také celkem ujdou, seriál je to velmi napínavý, nápaditý, sdružuje v sobě to nejlepší z typicky korejských ingrediencí. Přesto je náročný a nedoporučují dávat více, než 1 díl naráz. Seriál netrpí nemocí kulhajícího konce a nejen to ho žadí mezi nejpovedenější tituly loňské sezóny Hyeon Bin, má konečně partnerku, která se vyrovná jeho umění a není zastíněna (byť v tom má prsty určitě scénář). Son se k Binovi vyloženě hodí, sekne jim to, je tam napětí, chemie mezi nimi. Fanoušci a znalci reálií budou chrochtat, cameo Choi Ji-Woo a odkaz na její neznámější sérii, dále Kim Soo-Hyun a odkaz na https://www.csfd.cz/film/345516-eunmilhage-widaehage/komentare/, odkaz na sérii https://www.csfd.cz/film/272115-chuno/komentare/ mihne se tam i můj oblíbenec Jung Kyoung-Ho Snad jsem na nikoho nezapomněl...

• 11.2.2020  20:10
    Čiwawa-čan (2019)

Ken Ninomija je živel, nová krev japonské scény, dělá si věci po svém. Jeho omračující audiovizuální díla pulzující vlastním životem a energií rozhodně nejsou pro každého. I když bude většina lidí namítat, jak hlavní linie příběhu se pomalu ztrácí, tedy začátek, kdy parta mladých přátel vzpomíná na svoji kamarádku Chiwawu, o níž toho moc neví, tak stejně Vám radím, aby jste na film podívali. Má neuvěřitelný drajv, hypnotické momenty, neuvěřitelně podmanivou atmosféru a některé momenty jsou skutečně magické, jako by jste tam žili. Kdo viděl Millenium Mambo https://www.csfd.cz/film/98400-millennium-mambo/komentare/ ví o čem mluvím. Párty musí jednou skončit a mezitím vedou mladí hrdinové statečný, leč slovy hlavní hrdinky Miki (Mugi Kadokawa) sebevražedný útok na své mládí. Párty, láska, hořkost neustálého sladkého života, odcizení, hledání... Za mě určitě 3,5 hvězy a podívám se na klidně ještě potřetí, je tam tolik co objevovat.

• 7.2.2020  20:52
    99 eokeui yeoja (TV seriál) (2019)

Zajímavá detektivně dramatická série, která nám scénu přivádí opravu zajímavé a velmi dobře prokreslené charaktery, které jsou si vědomi svých defektů a pokouší se je překonat. Nejsou dokonalí, ví to a snaží se bojovat dál, změnit se. Bývalý policista Kang Tae-Woo (Kim Kang-Woo), který pátrá po důvodu smrti brata (toho času poslíček gangu), hospodyňka vypadající jako šedá myška Jeong Song-Yeon (Cho Yeo-Jeong), která však ukrývá nejedno tajemství. Její manžel Hong In-Pyo (Jung Woong-In) jako obchodník s mořskými mraženými plody, rybami, co se marně pokouší o úspěch. Dále zde manželský pár Hee Ju (Oh Na-Ra), ředitelka bohaté nadace, která musí stále hlídat svého, krásného a zjevně mladšího manžela - Lee Jae-Hun (Lee Ji-Hoon). Všechny osudy hrdinů se protnou díky pořádné finanční injekci 9.9 biliónů wonů, pozor peníze však hledá i původní majitel a ten se s tím mazlit nebude. Můžete se těšit nejen na dobře prokreslené charaktery, velmi umně zahrané a celkem dost realisticky působící, ale především celou sérii prostupuje napětí. Nečekané improvizace aktérů, jak se zmocnit peněz vybruslit z různých trablů. Máte se věru nač těšit, dokonce se neděje ztráta tempa, nebo přílišné nelogičnosti. Sice mohlo být finále ještě lépe vymyšlené, ale míra idealismu, obvyklého korejského flagelanství (skrz neexistující vinu za touhy a sny) je ve zcela snesitelných mezích. Série se může pochlubit dobrým OST (ten ending song a jeho zpěvačka mě zaujala), občas zajímavá práce kamery, která různě cestuje a snímá z nečekaných úhlů hlavní hrdiny. To co mě na seriálu dostalo, nebyla ani tak hlavní myšlenka, jak nebezpečné se peníze mohou stát, ale spíše vývoj postav a jejich jednání. Korejské seriály jsou samostatný žánr jako antické tragédie, tento však dokáže občas z klišé vykličkovat, nebo ho podat snesitelně.

• 6.2.2020  22:56

Colonial hate, ale je to relativně zábavné a má to styl. Doba dobytí Indie Brity však byla složitější a jejich vojska tvořila z drtivé většiny nativní populace... Jinak hudba ok, kamera taky, cgi působí někdy až moc násilně a uměle, chtělo by to zamakat více na výpravě, technické stránce věci. Přesto to má atmosféru, umí to vtáhnout a rozproudit krev v žilách. Jen mě mrzí, že na českém trhu není žádná pořádná publikace, která by jednou provždy popsala pořádně dějiny Indie od středověku do roku 1947, aby lidé mohli brát film jako film, a historii jako historii. V Indii se to zjevně neděje a ta zkreslení jsou až moc násilná. Nicméně pokud máte náladu na epický historický velkofilm, poslužte si.

• 6.2.2020  22:47
    Oku otoko (2018)

Film, který se zdál do větší poloviny normální, jak z hlediska příběhu, kdy náhle zbohatnuvšího přítele okrade jiný, dávný přítel ze školy, a tak náš okradený hrdina pátrá po odpovědi, co jsou to peníze, jaký je jeho přítel a lidé kolem něj? Herecké výkony, idea, technická úroveň vše cajk. Ale má to jeden velký a podstatný problém, ve druhé polovině se to snaží divákovi namluvit, že když dlužíte vlastní blbostí (nebo spíše díky hlouposti jiného člena rodiny), pár desítek mega, žena se s Vámi chce rozvést a stejně jako dceru ji prakticky nevidíte, protože žije bez vás, tak vše spraví trocha sentimentálního poplácání po rukou, zádech a nikoliv masivní finanční injekce ze šťastné výhry. I pohádka o čápovi má svoje jisté kouzlo, tohle nikoliv. Hanba všem finančním otrokářů, kteří tohle financovali. Vnucovat čím dál zbídačenější populaci ideu, že peníze jsou špatné, chudákům nepatří, protože ti chudáci by nebyli šťastní a nevěděli, co s tím, jako bravo... i 19. stol. vnucovalo ideu otrokářství trochu stylověji a s eleganci, než tenhle propagandistický blitek. A kupodivu soudruzi v Číně si výjimečně jednou myslí to samé, co já https://www.scmp.com/culture/film-tv/article/2177650/million-dollar-man-film-review-money-bad-or-so-condescending

• 20.1.2020  21:14

Čang Ťing-čchu v roli nováčka záchranařského týmu na Everestu má za úkol přesvědčit své šéfa (Kódži Jakušo), že je na práci ta pravá a nepostupuje celou anabázi jen proto, aby zahnala démony minulosti... Ambiciózní čínský námět, mezinárodní koprodukce, kdy si někdo řekl, já si udělám něco jako Cliffhangera, ale po svém. Uvidíte příběh, kdy se záchranářský tým má vydat pátrat po troskách letadla a důležitých dokumentech. Vše he perfektně natočená, mrazivá atmosféra, majestátnost hor, vražené okolní prostředí a podmínky dokonale umocňuje a podbarvuje hudba Kendžiho Kawaie, která je v kontextu jeho diskografie průměr, ale v porovnání se zbytkem světda nadstandard a do filmu se dokonale hodí. Hlavní obsazení dobré, dabing japonské hvězdy se dá přežít. Film má napětí, atmosféru, která vynahrazuje trošku slabší příběh, ale za neobvyklé finále a silný dojem z hlavních hrdinů nejen hrdinky dávám z 3,5 hvězdy na 4. Čang Ťing-čchu se stala v této dekádě velkou herečkou mnoha významných a povedených fimů, zatímco některé hvězdy dekády minulé sotva paběrkují...

• 20.1.2020  21:02

Ani špičkové obsazení jako je moje oblíbená Sandra Ma a charismatický tchaj-wanec Wallace Huo nedokázali vytáhnout tohle tuctové romantické drama z průměru. Příběh lásky a odloučení jdoucí od počátku 90.let jednoho hudebního koncertu až do současnosti. Musím trvat na tom ,že podobných námětů, zejména v Číně, Asii jsme viděli hodně, nic inovativního, technicky standard, rutina,m natož že je za kamerou Mark Lee tak převládá spíše zklamání, hudební stopa také výraznější dojem nezanechala. Dejte si oba hlavní herce v něčem jiném... Pár retrokulturních odkazů a vtípků pro znalé potěší, ale jinak marně vzpomínám, co by mě ve filmu zasáhlo.

• 20.1.2020  20:58
    Paví pírko (TV film) (1987)

Pohádka s takřka Shakespearovskými dialogy v dospělém téměř politicky laděném duchu o potížích královlády, nástupnictví. Fantastické kostýmy, lokace, neobvykle podaný žánr pohádky spíše ve stylu legendy, dramatu. Špičkové obsazení, herecký výkon Dočolomanského, nádherná výprava, vynikající hudební stopa (V. Godár, C. Debussy). Psychologie postav, téma osudovosti, lásky podané tak jako nikde jinde a předtím, bravo československá koprodukce. Určitě to není pro každého, ale neobvyklý klenot dob dávno minulých, který má neskutečnou atmosféru a vtáhne vás svojí pochmurnou atmosférou a nelítostnou konfrontací hlavních postav.

• 30.12.2019  20:50
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Hodně vody upylonulo (14 let), co jsem četl celou ságu Zaklínače, nicméně vzhledem k množství knižního materiálu, co je k dispozici se s tím tvůrci porvali naprosto výborně. Zvládli nahodit složité univerzum a v několika dílech představit hlavní postavy, zákonitosti světa. I naprostý neznalec Zaklínače nebude mít problém proniknout do toho světa zorientovat se v časové linii seriálu. Za mě je to výborný seriál, který trefil neskutečným způsobem hlavní obsazení Henry Cavill jako drsný zaklínač Geralt z Rivie je ve své roli fámozní. Málomluvný, neotesaný, hrubý, charismatický alá Tom Hardy, hmm, ehhm, nemohu si pomoct Geralt a Delaney z Taboo mají pár věcí společných, nejen to, že jsou v očích společnosti vyvrženci. Další trefou do černého je Anya Chalotra jako Yennefer, má charisma, styl, tvrdohlavost, svéhalovst svého charakteru zvládá s dokonalou lehkostí. I pár vědlejších postav se povedlo, včetně Marigolda, který konečně vypadá jak má. Freya Allan ok jako Ciri, zatím nebyl moc čas ukázat co v ní vězí, v dalších sezónách uvidíme, čeho je schopna. Co mě na seriálu baví je to, že kromě hlavní příběhové linie zvládá s lehkostí vykreslit i epizody spíše povídkového charakteru. Tvůrcům se podařilo vytvořit věrohodnou atmosféru celého světa, dobrodružnost Geraltova putování, fámozní akční scény, zbývá nám, aby se předvedla taky Klepna:) Více jezdectví v akčních scénách by seriálu slušelo. (Mimochodem doufám, že bude k dispozici i nějaký dokument o tvorbě seriálu, který skutečný kůň posloužil jako Roach, velmi pěkný koník). Neskutečně mě baví na seriálu nejen jeho postavy, dialogy, především žánrová různorodost vyprávění. Boduje u mě na plné čáre OST a Marigoldovy písně použité v epizodách, OST prostě chci. Rozhodně se těším na další sezónu, škoda že si budeme muset počkat do roku 2021. Problémy: Brnění Nilfgaardu zmínili všichni, i na jejich zbraních by se dalo zamakat, ve světě 1,5 a 2 ručních mečů s podivně vlnkovatým tesákem nejdřív pojdeš! Uvidíme, co nový kostýmní vedoucí spáchá, co zbrojíř. Možná by to chtělo přidat ještě trochu peníze na výpravu, ve smyslu válečné scény, města, jinak mě nenapadá nic co by šlo zlepšit. Seriál hodný reprízování! Za mě 4,5 hvězdy. Nejslabší článek seriálu je https://witcher.fandom.com/wiki/Fringilla_Vigo absolutně mimo zvolená herečka i její výkon. Ztvárnění dryád pitomost, doufal jsem v balto-slovanský nebo keltský feeling. Stačí se podívat na Deviantart jak mohly vypadat, případně na kreace fanoušků: http://www.impulsegamer.com/…cher3-03.jpg http://www.impulsegamer.com/…cher3-02.jpg https://funnyjunk.com/channel/cosplay/Dryad+cosplay/hXoMMuK/ Elfové mohli vypadat tak nějak více majestátně a ušlechtile, v dalších sériích asi nebudou mít místo. Ale všechny mé výhrady jsou pouze pihy na krásné tváři seriálu.

• 30.12.2019  19:44
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Za sebe mohu říct, že seriál má i přes malý počet dílů a minutáž skutečně dobrý drive. Po prvních dvou epizodách jsem brblal cosi o standartním produktu bez větší invence, jenže s přibývajícím časem začalo přibývat zajímavých nápadů, hlavní postava, Mandalorian, lovec odměn sympaťák, stejně jako jeho lapálie v různých koutech galaxie. Navzdory Disney fanservisu Baby Yoda i trocha černého humoru, perfektně vymyšlené akční scény a vypointované epizody. Můžeme jen litovat, že Pedro Pascal je v hlavní úloze více jako dabér, než herec (kterého často zaskakuje pod mandalorianským brněním někdo jiný). Přesto nemám nic proti dalším dobrodružstvím Mandaloriana, budu se na ně těšit. A třešničkou na dortu je OST Ludwiga Göranssona, který si dokázal napsat žánrově nesourodé motivy, které jsou ale originální a pohromadě drží čím dále tím více, OST v mých uších rostl každou epizodu. Nenápadné a divné motivy jsou náhle geniální...

• 12.12.2019  19:28
    Vagabond (TV seriál) (2019)

Jdu drze proti proudu, prvních 12 dílů smažba, ale pak v tomto akčním thrilleru zcela spadl řetěz, twist within twist, mě ani trochu nezaujal. Lee Seung-gi je Belmondo naší doby, to on mě nutil, abych sledoval poslední 4 díly, je fakt výborný v akčních scénách. Jeho hrdina kaskadér Cha Dal-geon je správný přímočarý řízek, který se nezastaví před ničím. Uvidíte velký rozpočet, zahraniční lokace, perfektní akční scény, OST ok (některé sony ok, instrumentální úroveň lehký nadprůměr), to na čem seriál pro mě umírá není jen celková stavba poslední čtvrtiny série. Hrozně málo jsou tady vidět nějaké postavy, Suzy je fajn, ale kdyby tam nebyla, nepoznal bych rozdíl, její postava nedodala seriálu vůbec nic, ani sexappeal, ani akci, nebo nějaký mozek v druhé části seriálu, prvních 6 dílů šla.Shin Sung-Rok podruhé v životě nehrál záporáka. Jako bylo to napínavé a fajn, ale pak míra retardace a naivity po díle 12 jde strmě nahoru, zakončení, nezakončení. Druhá sezóna mi přijde zbytečná, mocenská zápletka jak korporace ovládají vlády zcela omšelá, to pokračování nemůže utáhnout děj na celou sezónu pokud nevymění scénáristy, a preventivně taky rejžu. Z historických ,archivních důvodů si ten seriál nechám, škoda Korejci mohli expandovat do neasijského zámoří tímhle seriálem, ale podle mě to neklapne. Iris, Athena byly větší nálož na postavy, akci, scénář, umělo to člověka více vtáhnout do nějakého dění, než přesun z A do B. Úplně mě štvaly ty comic relief momenty a rádoby pokusy o romantiku, tým zabijáků s modelkou, co to přehájní s makeupem a bývalým agentem KLDR sympatický. Jinak nic zásadního co by ve mně zůstalo. Lee Seung-gi fakt potřebuje seriál, kde může na plno předvést co umí, a nemít zase nějaký clumsy charakter po boku, nevěřím, že ho to baví. To mu fakt nemohou sehnat někoho pořádného? Někdo kdo mu bude rovnocenný.

• 2.12.2019  18:30
    The Longest Day in Chang'an (TV seriál) (2019)

Dočkal jsem, recenzentův nejdelší den a pětiletka v jednom, několik let jsem čekal na povedený titul z pevninské Číny a dočkal jsem se. Ocitáme se v metropoli dynastie Tang, rok 744, Čangan je živé město plné obchodu, cizinců, politických pletich. Odsouzenec na smrt Zhang Xiao Jing (vynikající a charismatický Lei Jiayin) velel kdysi jednotce špehů, ale vzal spravedlnost do vlastních rukou. Místo hnití ve vězení se nyní nabízí jiná možnost, vypátrát kdo stojí za vlčím oddílem plánující útok ve městě zrovna den svátku nového roku. Šéf policie Li Bi nabízí Jingovi svobodu, když vypátrá původce spiknutí, jenže případ se stále zamotává, je podivné, že skupina cizinců se tak snadno dostala do hlavního města, nikdo netuších kolik jich a co mají za lubem. Takto je divákovi předhozena zápletka, která se pomalu rozjíždí, ale nebojte po několika dílech to bude kalup. Seriál je točen ve stylu 24 hodin, náš hrdina má přesně den na to, aby útok ve městě zmařil, Zhang Xiao Jing je Jack Bauer na druhou zvládne toho fakt hodně. Jeho soupeřem není jen cizorodý element, ale i kriminální podsvětí, oficiální orgány, tedy některé složky. Dostanete audiovizuálně vymazlený seriál točený ve skutečném městě s opulentní výpravou, perfektní akční složkou, dechberoucími záběry. Navíc pokud pominu toho idolka (Jackson Yi, který čučí pořád samým výrazem a ve tváři se mu nepohne nikdy ani sval), tak jsou všichni vynikající. Ať Rayza jako Tang Qi, osobní otrokyně šéfa policie, nebo vynikající Zhou Yi Wei jako vůdce teroristů. Celý seriál je vlemi stylizovaný, neznám knižní předlohu, musí vám být jasné, že některé věci v seriálu jsou proto, aby to bylo akční, napínavé, zajímavé (nikoliv proto, že by v té době používali v Číně psi na hledání kriminálníků, nebo věže na přenos signálů po celém městě). Co mě na seriálu baví je, že nikdy nenudí, a pořád nabízí detektivní pátrání, nebo jednání vedlejších postav, které nejsou do počtu, jen to prostě chvilku trvá, než uvidíte jejich motivaci. Než se na seriál vrhnete varuji Vás, počátek pomalý, poté smažba a pak bych Vám doporučil půst. Proč? Inu soudruzi v cenzuře škrtili vydání seriálu, co měl být původně na dvě tři sezóny. Takže Vám důrazně radím dát si prvních 22 dílů (to bych otipoval jako rozsah první série), pak si dát oraz pár měsíců nebo rok, dát si zbytek. Proč? Druhá část je slabší, zbytečné flashbacky, nebo některé celé díly alá filler, ačkoliv to hlavní zápletku neposouvá. Navíc zatímco první část je bezchybná na 5 hvězd a tleskám, brada dole nad výkony Jiayin Leie, tak pak nám to trochu upadá. Začně to, jak popsat vhodný výraz, senilnět po korejsku. Např. v rámci mocenského souboje přece nevlezu nepřátelské frakci do zahrady a nečekám, že vše dobře dopadne..., všechny postavy se chovaly před dílem 22 zcela logicky, celkově pár wtf momentů prostě v druhé části je. Nabírá to prostě barokní kila ten mocenský souboj v nejvyšších kurzích šel vyřešit rychleji a efektivněji, bere to seriál trochu jinam, než kde byl. Vadí mi zbytečná sidekick postavička byzantského kněze (hraje ho Evropan a je na zabití). Je to high-end seriál, herci mluví sami sebe, žádný debilní dabing, nicméně přijde mi to až moc násilně naroubované na ten mustr, seriál musí mít 50 dílů jsme přece v Číně... Seriál si kupodivu dovoluje pár věcí proti cenzuře (včetně vzpoury proti autoritě). Věřím, že kdyby cenzura a nenechaví producenti nezasahovali a nechali původní formát, 2-3 sezóny, každá 10-12 dílů, máme tady totální smažbu a hit sezóny, takhle je to jen hodně nadprůměrné a na Čínu nečekaně kvalitní, jakoby soudruzi fakt chtěli ovládnout svět... TV sérií pochopitelně. Jenže to budou muset dát větší svobodu tvůrdcům a odpustit si některé tradiční morésy. Seriál přesto považuji za userfriendly, 30-40 minut délka epizody, potenciál repríz přítomen, jen škoda že Djimon Hounsou nemluvil anglicky... Uvidíme, zda vyjde nějaká lepší DVD edice, kde by měl třeba režisér možnost vše sestříhat jinak.

• 2.12.2019  17:57
    Savage (2019)

Solidní režijní debut, Siwei Cui dostal k ruce hereckou špičku, rozehrál s ní kriminální drama v ledové pustině o jedné dodávce ztraceného zlata, policistovi, který váha jakým směrem se má v životě vydat, lékařku, která si musí vybrat mezi dvěma muži. Na straně kladů jednoznačně kamera, obsazení, celková atmosféra, film působí jako svěží vítr do pusté uniformní šedi čínských titulů postižených cenzurou a slabými scénáři. Přesto filmu ještě do dokonalosti něco schází, nicméně režiséra budu sledovat s čím přijde příště.

• 30.10.2019  20:06
    Kingudamu (2019)

Viděl jsem zběžně mangu (která vyhrála nějaká ta ocenění, prodala desítky miliónů kusů, má přes 55 dílů a stále běží), existuje i anime (dvě sezóny). Jenže chtít vměstnat takhle rozsáhlou na věc vede zákonitě k dvěma věcím, zploštění charakterů, kastraci děje. Režisér si z námětu fikčního fanatsy světa sjednocení Číny prvním císařem bere pouze počátek mangy a byla to podle mě špatná volba. Za celý film dostanete jeden souboj hlavního hrdiny - Shin (Kento Jamazaki) s tajemným zabijákem, a poté souboj v sídelním městě mezi dvěma kandidáty na trůn. Jakkoliv mě dostává OST, kostýmy, stylizace a sympatické obsazení, tak film nabízí málo. Většina bojových scén slabé (kontinent za Čínou), dva parníky za Koreou, byť pár povedených momentů se najde. Tohle se prostě nepovedlo, navíc charaktery podány velmi zkratkovitě, není čas tady nic rozvinout, potenciál předlohy byl větší. Ano je to blbé, líbí se to v hodnoceních i tržbách, jelikož to patří do žánru Young Adults a má to obrovskou fanouškovskou základnu. Ale můžete vidět celou řadu historických, nebo fantasy fikčních snímků na dávnou historii, které mají prostě koule permanentní napětí a akci. Bavme se tady třeba z Japonska o Goemon, Shinobi, z Koreje The Restless, Musa, Shadowless Sword in the Moon, v Číně máte Yimou Changa, Chen Kaige a další režisérské hvězdy.

• 29.10.2019  18:46
    Jeoseutiseu (TV seriál) (2019)

Solidně propracovaný krimi-právnický seriál, který ukazuje, že se veřejné korejské televize marně pokouší v kvalitě dostihnout a předstihnout kriminálky od OCN. Pravda první dva díly dokonale navnadí, když vidíme příběh mladého bezskurpulózního právníka - Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk), který pod vedením svého patrona - Song Woo-Yong (Son Hyun-Joo), obhajuje kdejakou spodinu (byť bohatou). Lee se však musí rozhodnout, zda zůstat u dosavadního životního stylu, bohatého na finance, ale jinak chudého a prázdného, nebo se znovu vrátí k případu smrti bratra, když indicie ukazují tam, kam se mu nelíbí. Do cesty mu přijde také jeho bývalá Seo Yeon-A (Nana), toho času státní zástupce. Vyšetřování případu mrtvých a zmizelých aspirujících hereček může začít. Příběh se pomalu odvijí, ale má svoje napětí zhruba 2/3, ale pak se ukáže, že některé věci se prostě tvůrcům nepovedly. Sice perfeketně napsané ústřední mužské duo, ale charakter státní zástupkyně šíleně neživotný a plochý, modelový, nemá prostě žádné pořádně vlastnosti, kromě toho jsem zastánce spravedlnosti i nad svými blízkými, fakt slabé...S tím nemůže nic udělat, ani sympatická začínající herečka Nana. Dějově je to navíc dost překombinované a průhledné, prostě bez pořádných nápadů. Postava hlavního psychopata působí někdy také spíše komicky a neživotně, Výkon hlavních herců v této lehce depresivní a tragické je výborný, zejména Choi Jin-Hyuk natolik zaujal svým charismatem, směsí nonšalance, ironie, tragiky, že si ho OCN vyhlédla pro příští rok na špionážní kriminálku Rugal http://asianwiki.com/Rugal Z kladů série zmiňme i slušné OST, nadprůměr, ale letos byly a budou lepší série.

• 15.10.2019  20:50

Pro romantické filmy s prvky nadpřirozena mám slabost, ale přiznám se rovnou, nebýt v tom Kasumi Arimura se svojí okouzlující osobností a úsměvem, tak tomu napálím nižší hodnocení. Zatímco hlavní hrdina se syndromem Bruce Willise (musím všechny zachránit, i kdyby mě to mělo zabít), vidí budoucí mrtvé lidi průhledné, tak já viděl do záměrů tvůrců někdy od polovinu filmu. A to je problém, navíc mě hlavní hrdina štval, jeho postava není nic extra, bolestínek se spasitelským komplexem, příběh příjemně plyne, ale nic omračující, závěrečný twist netwist na mě stejně dojem neudělal, jistě je to ve svém ranku lepší, než většina korejských i japonských titulů. Ale já tak nějak pamatuji tituly, které mě dokázaly složit, omráčit, donutit k repríze, koupi DVD. Tohle není ten titul.

• 15.10.2019  20:44
    Don (2019)

Další film o finančním žralokovi akciových trhů, tentokrát z Koreje, herecky je film dobře obsazen, příběh sice nepřekvapí, ale je umně udělaný, napínavý, uvidíte pouze hvězdy nižší zářivosti, technicky ani hudebně nevyčuhuje nic nad slušný standard. Jenže to má až příliš klasickou formu rozvíjení děje a herecky tady taky nikdo neohromí, hlavní postavy a tajemný mistr Ticket mají příliš málo prostoru, charaktery nejsou dostatečně prokresleny, dejte si raději Baazaar.

• 15.10.2019  20:41

V rámci vládního projektu zalidňování jsou vypuštěni tajně do společnosti bývalí zločinci. Ví o tom pouze ti nejvyšší, a místní městský úředník Hadžime Tsukie (Nišikido) shodou okolností tak několik lidí skončí v jednom přímořském městečku, kde chcípl pes a řeší se problémy typu potřebujeme mladého doktora atd. Tato pestrá skupinka jsou všichni bývalí vrazi, ale každý z nich se rozhodl naložit se šancí na nový život po svém. Velmi zajímavý námět, drama, které není expresivní, nebo dějově nesmyslné, nemohu říct, že bych si na něco stěžoval. Snad jen obvyklá poznámka že Rjó Nišikido není zrovna moc herec a ostatním to svojí účastí sráží dolů, když jsou zde takové hvězdy jako Kimura Fumino, Rjúhei Macuda aj. Sledujete nejen osudy trestanců, ale především partičku tří přátel, co celkem zručně paří rockovou muziku na společných zkouškách. Rozhodně nadprůměr, jen mě to prostě úplně nestrhlo, 3,5 hvězdy.

• 11.10.2019  19:50
    Lupin no musume (TV seriál) (2019)

Otakisti si mohou zapsat na svůj seznam seriál, který má v letošním sezóně k anime nejblíže, nikoliv proto, že je podle psané předlohy (nikoliv mangy!), ani proto, že svým názvem odkazuje k slavnému lupiči gentlemanu. Celá stylizace seriálu, postavy, kostýmy je natolik ulítlá, že máte pocit, že sledujete oživlé anime. Slavný zlodějský L klan, kterým zkaženým bohatým bere a sobě dává řeší zrovna otázku nástupnictví. Dcera klanu, v civilu knihovnice Hana (Kjóko Fukada) se zamiluje do policisty Kazumy (Kódži Seto) a nastává zběsilá série případů loupeží a úniků, kdy se tihle dva nevědomě i vědomě střetávají. Seriál ma vynikající styling, kostýmy, chování postav je velmi nestandartní a trhlé, humor zaručen, stejně jako napětí. Herecky je seriál velmi dobře obsazen, protože kromě párku milenců stojí i ostatní existence za to. Registruji také velmi povedené symfonické motivy, neskutečně stylový opening, fanservis jak bejk, rudý sametový kostým co nosí Kjóko asi půjde v Japonsku na dračku... Takže si to zrekapitulujeme, policisté vs. zloději v komediálním duchu, v dostatečném tempu napětí, romantika v přiměřeném množství, občas parádní vtípky a odkazy na popkulturu. Za mě silný nadprůměr, spontánní humor, silné nápady, hlavní hrdinka v dvojroli dokonalá, co více si přát.

• 7.10.2019  17:57
    Hotel delluna (TV seriál) (2019)

Nevěřil jsem dalšímu duchařskému námětu sester Hongových, ale ony to kupodivu zvládly. Jedinečný příběh o mrtvých přebývajících ve speciálním hotelu se zvláštní majitelkou Jang Man Weol a jejím nedobrovolným asistentem - Koo Chan-Sung, kterého vlastní otec pro záchranu života zaprodal hotelu duchů. Oba se dva musí postarat o přání svých hostů, které zasahují do světa živých. Takže dostanete žánrový mix, příběhy s nádechem hororu, romantiky, pomsty, hlavní linka je ve druhé polovině jasná vengeance story se silným podílem romantiky. Naštěstí jsou tady výborné hlavní i vedlejší postavy. IU jsem nevěřil, že zvládne vytvořit tak silnou hrdinku(V Bel Ami je nováček, ve Scarlet Heart sympatický nováček, stejně jako v The Producers a v My Mister je naprosto příšerná). No a teď náhle stvoří neuvěřitelně plastickou postavu s aurou moci, charismatu, ona je skutečný idol (bez pejorativní významu), který se stal ikonou, předvádí svoje nejsilnější herectví, nejen drahé šperky a róby, dokonalá směs vypočítavosti, černého humoru a zálibě v luxusním životním stylu. Její partner Yeo Jin-Goo se rovněž snaží v roli střízlivě uvažující hoteliéra, který musí krotit svoji šéfku, která potřebuje občas uzemnit. IU ho však naprosto zastínila, ačkoliv mi tento herec nepřijde jako to nejlepší co Korejci mají, nevadil mi. Musím se však zeptat, nezastal by tu samou roli a nehodil se na ni více Jang Keun-Suk, Yoo Seung-Ho, nebo Kim Soo-Hyun? To už by bylo prostě dokonalé. Navzdory tomu, že díly jsou hodně nad hodinu, tak v žádném případě nejde o nudu a natahování. Je to náročnější seriál ke sledování, díl, dva maximálně naráz. Příběh o lásce, pomstě jdoucí přes staletí byl k vidění mockrát, ale ne zparacován takto. Sestry Hongovy vytvořily příběhy, kde Vás vždy něco překvapí, občas se leknete horrového settingu, děj se postupně vybarvuje, vynikající humor, narážky, camea hereckých hvězd nemají chybu, pěkná instrumentální složka OST, v rámci písní, asi jen jedna skladba, co mě zaujala, ale celkově před sebou máte korejský seriál roku, 4,5 hvězdy. Jsem rád, že v odhadu kvality herectví a seriálu jsem se tentokrát mýlil, protože duchařské téma prostě moc nemusím, tady jde však o něco jiného.

• 29.9.2019  22:08
    Parchanti (2018)

Bývalá basketbalová hvězda Ray je na dně musí splácet léčebné výlohy jednomu divákovi, na které zaútočil, pro přítelkyni je ztroskotanec, a jeho džob pro gang zlodějů aut a hazardních her se také nevyvíjí nejlépe. Připlete se do cesty bankovnímu zloději a musí rozehrát partii o pořádný balík peněz, o život, o bezpečí svojí holky. V patách mu budou nejen policisté, ale i místní mafoši. Film je našlapaný velkou energií, dynamickou hudbou, mnoha souboji, perfektní technické zpracování samozřejmostí, připočtěte si trochu černého humoru, napětí a děj šlape naplno až do finále jako švýcarské hodinky. Ani žádná herecká hvězda nebyla potřeba, všichni přítomní to zastali na výbornou. Závan svěžesti a invence do stojatých a smrdutých vod Tchaj-wanu se bohužel u místního publika nesetkal s úspěchem, přesto se jedná o jeden z nejlepších žánrových filmů loňského roku, který stojí za reprízu (orig.DVD povinnost) Recenze https://asianfilmstrike.com/2019/03/08/the-scoundrels-2018-short-review/

• 29.9.2019  22:01
    Sarajin bam (2017)

Zajímavá korejská detektivka, které vévodí můj oblíbenec Kim Kang-Woo, jako hlavní podezřelý z vraždy svojí panovačné, škaredé, ale bohaté ženy, uznejte smrtící kombinace. Náhle zmizí z márnice její tělo a tak je povolán na místo činu, kde jednomu detektivovi nedá spát, že to nebylo obyčejné úmrtí. Rozehrává se hra kočky s myší, trocha toho leknutí a nejistoty, sevřená, depresivní atmosféra, chlad, hlavnímu hrdinovi, nejde nefandit, ale nic není jak se zdá. Nečekaný závěr se dal sice celou dobu očekávat, ale dokodrcal se do konce moc těžkopádně jako dýchavičný náklaďák, než luxusní auto, přesto stále solidní nadprůměr.

• 28.9.2019  13:05
    In Hand (TV seriál) (2019)

Jamapi zábavný až na půdu jeho charakter Himokura Tecu je skutečné vědecké eso se smyslem pro humor za divnými estetickými hodnotami. Je to soubor velmi povedených příběhů, které časem začnou kynout k závěrečnému dvojdílu, který mě trochu zklamal, přesto bych se nezlobil, kdyby se nám tvůrci rozhodli natočit další řadu. Nanao hraje ranařský charakter ze státní instituce, podařilo se jí posunout opět trochu dál ve svém statusu začínající herečky, Gaku Hamada má nevděčnou roli sidekicka, ale také on pobaví. Seriálu více sedí lehčí duch a špičkování, než odvracení katastrof..., působí to trochu násilně a skoro nepatřičně v dané atmosféře.

• 16.9.2019  19:11
    Watchyeo (TV seriál) (2019)

OCN přináší další drsnou kriminálku, která jde v rámci násilí možná opět až trochu za hranu (stejně jako ve Voice je brutalita pachatele významným motivem). Bývalá státní zástupkyně Han Tae-Joo (vynikající herecká bohyně Kim Hyun-Joo) pátrá po dávném pachateli, který ji poranil a zanechal na ní nejen fyzické následky. Do cesty jí přijde protikorupční tým, který vede Do Chi Gwang (Han Suk-Kyu), který vyšetřuje policistu, který má s dávným případem něco společného, nebo by snad i možná i něco věděl... Dalším členem týmu je nováček Kim Young Goon (hraje ho velmi přesvědčive nováček Seo Kang-Joon). Do cesty protikorupčnímu týmu přijdu zajímaví ptáčci a žádný případ není snadný, obvykle se táhne na dva díly. Můžete se těšit na perfektně napsané postavy, herecké výkony hlavního tria, hostovaček pár známých tváří, seriál má značnou propracovanost, nejen napětí, občas lehce mrazivá atmosféra. Osobně Vám nedoporučuji dávat více, než jeden, dva díly naráz. Vše má svůj účel, je to těžší na strávení, minutáž jednotlivých dílů není v žádném případě přepálená. Je zde snaha o realismus, hudba na minimum v pozadí, často ve formě různých industriálních ruchů, případně tvoří jen nenápadnou kulisu, nebo není vůbec. Je to špičková záležitost, někteří si budou stěžovat na klišé typu trauma z minulosti, dávný případ atd. Ale to nic nemění na tom, že Watcher je vysoce nadprůměrná detektivka s prvky akčního thrilleru, vymazleným OST, a geniálně napsanou silnou ženskou postavu Han Tae-Joo, která je jako bohyně Nemesis a neváhá jít přes mrtvoly.

• 4.9.2019  21:26
    Bharat (2019)

Přiznám se, že navzdory atraktivnímu začátku, symaptickému tématu, je Bharat jen solidní film, který vykrádá Ode to My Father, Katrina Kaif tady navíc vypadá lehce za zenitem, ani skvělý režisér to nějak nevytrhl. Hlavní problém je v Salmanovi, on nikdy nebyl herec a člověk od něj nemůže čekat složité figury a role, jenže to jeho "komediální" pojetí a naivní hraní, plné sebestylizace až na hranici onanie (je z toho cítit, jak je to prostě jeho show) je mi ze srdce protivné. Zejména u takového druhu filmu leze na povrch, že je to přestárlý idol, který sice svede přesvědčivě akční role, sportovní drama, ale v civilním tématu jako je Bharat působí zcela nepatřičně... Jeho fanoušci a ostatní si mohou jednu hvězdu přidat, za mě slabé.

• 4.9.2019  21:18
    Wo men bu neng shi peng you (TV seriál) (2019)

Velmi zajímavá vztahovka s prokreslenými charaktery, střídmý rozsah. Téma dvou dvojic, co mají před svatbou. Vynikající obsazení ať Puff Kuo, Nita Xia, mile překvapil Jasper Liu v hlavní roli, myslel jsem, že je to jen hezoun a floutek, ale on dovede taky hrát přesvědčivě měnit svůj výraz. Celkem úspěšná shana o větší reálnost, než obvykle, některé charaktery a jejich chování spíše patologické. Velmi střízlivě podáno navzdory určité dávce klišé, má to své silné momenty, líbí se mi písně, oplodňovák co tam má Lu Han je fakt smrtelně návykový, potěší i takové intertextuality jako song Darling, od Mavis Fan, hvězda dvou minulých dekád. Trochu mi vadilo pomalejší tempo, ale hlavně silné momenty seriálu zcela zabíjel necitlivý střih, naprosto nevhodně zvolených do těch nejdůležitějších okamžiků často. Za dobře propracované charaktery, jejich logiku vývoje, která jindy zcela neexistuje a dobré hlavní herce určitě dávám 3,5 hvězdy, ale vím, že na Tchaj-wanu umí lépe, materiál tam na to mají...

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42