Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 15.6.2017  22:07
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Yoo Ah-In jako úspěšný spisovatel Han Se Ju při svém turné narazí v Chicagu na podivný korejský psací stroj, který si žádá jeho přítomnost a při kontaktu s ním se náhle ocitá v 30.letech v Koreji, kde vidí svůj minulý život. Bohužel jeho úspěchy nejsou bez mráčku, pochází z komplikované rodiny, kde může čekat jen to nejhorší od nevlastní matky i bratra. Navíc má tvůrčí krizi. Náhodou potká dívku Jeon Seol (Im Soo-jeong), která se prohlašuje za jeho první fanynku, ale řada náhod a okolností ho vede k tomu, aby se jí vyhýbal, považuje ji za nebezpečnou... Plac na příběh a typ seriálu, který jste ještě neviděli je nastaven velmi slibně. Začátek Vás prostě vtáhne, křížení časových rovin, kdy se hlavní hrdina pokouší zjistit, co se dělo v minulosti, je vcelku originální a nutí Vás jet díl za dílem. Pobaví popkulturní vtípky na Stephena Kinga, Eugena O'Neilla. Prvních 5 dílů nátřesk, poté několik dílů menší zpomalení, a po díle 12 spěje seriál neomylně ke svému rozuzlení. Linie moderního příběhu bohužel není tak zajímavá, jako stará Korea, navíc mě tak úplně neseděl až příliš naivní humor a romantická linka, prostě to nebylo ono. Bylo to jako sledovat dva zápasníky, těžká váha (30.léta), dával často těžce na frak lehké váze (21.století). Seriál jakoby kulhal na jednu nohu. Jenže dávat tři hvězdy by byl zločin, 3,5 hvězdy nestačí. Ten seriál je prostě jiný, než všechny, které se tématem odboje zabývaly, má skvělé kostýmy, výpravu, atmosféru, herce, Yoo Ah-In je tak charismatický, sexy a oduševnělý jako spisovatel z 30.let, ženy musely šílet, ještě nikdy jsem neviděl nikoho kdo by se tak na roli inteligentního a charismatického spisovatele hodil. Výtvarná stránka, kamera, dialogy, vynikající OST, to vše mě nutí nad občasnými nedokonalostmi (a někdy možná až příliš silnými emocemi) mávnout rukou a se slzou v oku dát za čtyři hvězdy. Uvidím, zda při repríze dospěji k jinému názoru. Divácky seriál v Koreji příliš neuspěl 2-4%, ale v zahraničí se asi bude hodně líbit, dal by se dlouho rozebírat a narazil jsem i na odvážné názory, že svým způsobem je to Art mezi seriály. Jestli chcete něco složitějšího, neobvyklého, a přitom korejsky bolestivého, zkuste to.

• 15.6.2017  18:33

Silně subjektivní dokument těžící hlavně z výpovědi svědků a pamětí již zemřelých čínských vojáků, civilistů, členů jejich rodin. Některé věci v českém prostoru určitě nové a neznámé. Jen mě mrzí, že situace nebyla více rozebrána vojensky, strategicky, přece jen ten tlak Japonska v oblasti trval dlouho a je to bráno kvůli formě a délce hrozně zkratkovitě. Budu si muset pořádnou knihu pozemních bojů japonské armády a jejich soupeřů napsat sám, protože kdo dnes ví, že v roce 1944 Japonci ovládali pořád podstatnou část Číny a útočili na Indii! Ale tak holt, dokud není zájem, nebudou lepší knihy, ani dokumenty. Pro začátečníka, jako úvod dobré.

• 15.6.2017  18:20
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Když jsem začal seriál sledovat, měl jsem špatné tušení ohledně hlavní herečky Kim Min-Jung nevypadá ve svém účesu moc jako člověk (žena) a její charakter je dost nemožný popravdě řečeno otravný. Jen fangirl a zároveň manažerka (Cha Do-Ha) velké akční hvězdy - Yeo Woon-Gwang, kde si roli někdy záměrné tupé a rozmazlené star vyloženě užívá zkušený Park Sung-Woong. Hlavním tahákem seriálu je ovšem Park Hae-jin, který je najat jako jeho bodyguard Kim Sul-Woo. Ve skutečnosti je však ghost agent, který řeší důležitou misi k odhalení spojení politiků a chaebolů, státních zástupců. Ten nebožák musí předstírat, že Cha Do-Ha je ženou jeho života a právem ze svojí nové mise nemá dobrý pocit. Ve vedlejších rolích uvidíte i známá jména, v roli záporáka je vynikající a charismatický Yeon Jeong-Hun jako chaebol Mo Seung-Jae. Příběh hrozně kulhá v rámci romantické linky, není to jen chyba herečky, jejího vzhledu, ale i scénáře, prostě to nepůsobí dobře, uvěřitelně ani zábavně. Naopak to co mělo být možná původně jen fille a balast, je ve skutečnosti jednoduchý, ale zábavný undercover příběh. Park Hae--jin září jako akční star, jeho agent to všem vytmaví a ještě přitom vypadá cool. Navíc ze začátku perfektní humor mezi bodyguardem a VIP, perfektní titulní znělka, hudba ok, super akční scény, má to napětí a nenudíte se. Park Hae-jin by si fakt zasloužil pořádnou sérii, má cool charisma dokonalého bishíka co umí vtipkovat s kamennou tváří a potenciál táhnout, sérii, cítím se provinile jako jeho nová trash fangirl, nebýt jeho, sérii nedokoukám. Třeba nám ve Four Men ukáže, co v něm vězí.

• 2.6.2017  18:53

Režisér a scénarista legendární Volavky, tentokrát v zájmu vydělávání jüanů na pevnině, tým z Hong Kongu se ujal režie, akce, i kamery a nevypadá to vůbec špatně, ale místo brilantní undercover story čekejte poněkud jednodušší scénář (kde jsou jen náznaky zajímavých postav a dějových linek), kde úplně cítím, že byl záměrně kastrován, aby se pevninský vlk nažral a prošlo to cenzurou. Místo toho čekejte slovy recenzenta Huga LP (Asianfilmstrike) horu akce téměř až barokních rozměrů, která je někdy značně přehnaná za hranou. Infiltrátor, který se nedobrovolně stane drogovým uživatelem nešetří nikoho ani sebe, jeho závěrečné showdown na motokrosové motorce v Thajsku je hodně over the top i na čínský prostor. Maximálně zábavné a účinné, ale jsem zklamaný z toho, že herci neměli šanci předvést něco více, rozvíjel se tady zajímavý motiv morálního dilema hlavní hrdinky. Celkově drsný, ale možná až příliš chtěně surový film, který si podkopová nohy poněkud bizarním chováním a motivací hlavních hrdinů. Akčně na jedničku scénaristicky trpím, charaktery, vrstvení příběhu, fakt bída, když uvážíte o koho jde, takže 3,5 hvězdy je akorát. Kurva práce, precizní scénaristi a režiséři mají dělat svůj žánr a ne násilím cpát do nabušených akčňáku alá Dante Lam, ta snaha je moc očividná.

• 25.5.2017  18:22
    Kaingwa Abel (TV seriál) (2009)

Klasická revenge story mezi dvě bratry s komplikovanou minulostí a příbuzenskými vztahy. So Ji-sub jako Lee Cho In se dostane neplánovaně v rámci lékařského pobytu v Číně k tradičním korejským motivům únosu a ztráty paměti. Nicméně jeho charakter je zajímavě podán, není to žádný suchar, umí zabavit, má charisma. Svůj boj a pomstu vede celkem promyšleně a nespatřil jsem žádné větší logické lapsy, ani nesmyslné jednání. Navíc potká hned od začátku v Číně uprchlou Severokorejku Ji Young, pracující jako jeho průvodkyně, kterou hraje jedna z nejroztomilejších a nejschopnějších korejských hereček. Han Ji-Min je ve své roli výborná, postupně mění svůj názor na protivného doktora, kterého musí sledovat. Jako vždy je bezprostřední opravdová, nikoliv jen roztomilá, perfektně zobrazuje svoji postavu, která neví, zda má tajit dále minulost, nebo nechat vše být. ve zostřujícím se konfliktu. Navíc ten perfektní severokorejský přízvuk ze kterého půjdete do kolen, stejně jako její škály emocí. Paradoxně mě málo bavila linka s hlavním záporákem a ženou o kterou usiloval. Nebylo to špatné, taková ta korejská klasika, kterou na 3,5 hvězdy povyšuje hlavní herecké obsazení.

• 25.5.2017  18:10
    Uso no sensó (TV seriál) (2017)

Neříkám, že mě tahle revenge story nebavila, ale bylo tady přílíš hluchých míst a logických nedomyšleností. Charaktery ušly, herecké obsazení fajn, ale Kusanagi vystřihl v Zeni no senso mnohem lepší roli, jeho postava Jóichi Čiba Vás prostě nestrhne. K ruce má krásnou asistentku, kterou hraje Kiko Mizuhara, jeho protivníkem je rodina Nishina, zejména mladší syn Takaši (výborný Fudžiki Naohito), ale seriálu prostě chybí větší promyšlenost, žár a napětí, nějaká nosnější idea, aby Vás to bavilo více, než na 3 hvězdy. Hudba vynikající, paradoxně je nejsmutnější, že ta mi zůstane v hlavně nejdéle ze seriálu.

• 25.5.2017  18:09
    Younghwapan (2012)

Obsahově velmi poučný dokument, který Vám dává nahlédnout do historie korejského filmu až několik dekád zpět a poučí Vás o palčivých problémech současnosti. Tedy diskriminace starších režisérů, problémy ženských režisérek prosadit se v branži, jak to s chodí financováním, distribucí, právy. Jak moc se změnil a od 70.let profese herce. To vše a mnoho zajímavých lidí od fochu, kteří vysvětlují svoji motivaci proč do toho kolotoče vstoupili. Velmi zajímavé obsahem, formálně klasický dokument, který nemá čím překvapit, viděna běžná verze.

• 19.5.2017  19:24
    Geujeo bara bodaga (TV seriál) (2009)

Hwang Jung-min jako poštovní úřední Goo Dong Baek nemá absolutně chybu, protože často hraje role gangsterů, badass charakterů, kdo by mu věřil komickou, romantickou roli? A on přesto je tady k nepoznání, skoro celou show ukradl pro sebe, perfektní herecký výkon. Han Ji Soo hraje velmi dobře Kim Ah-Joong, která bravurně zvládá přepínat svoje nálady, z all mighty celebrity do bezelstného charakteru k potměšilému vtipálkovi s křehkým srdcem. Jakkoliv předvídatelný příběh je, nikde mě nepřestal bavit kvůli vynikajícím výkonům a charakterům všech osob v hlavních i vedlejších rolích. Vtípky na korejské reálie (musely to samozřejmě odnést Girls Generation). Romantika jako hrom, která však není nějak naivně bezbřehá, vážné a hřejivé momenty jsou tady také, povedený humor, pošťuchování a koexistence hlavní dvojky, jejich sourozenců mě dostávají. Repríza hned a povinně, a třeba příště i vyšší hodnocení, hodně silný kalibr herectví, navíc žádné prostoje, nuda, nebo kulhavý finiš, 4,5 hvězdy.

• 15.5.2017  19:45
    Mi tu sha ji (2017)

Xu Jinglei opustila svůj žánrový kout romantických a dramatických filmů, pustila se pěkně zostra do ranku policejního thrilleru. Příběh policistky, která ztratila svoji malou dceru a jak na potvoru možný únosce po nehodě si moc nepamatuje a lidi po něm pořád jdou, policie je ta nejmenší starost. V hlavní roli Bai Baihe, je celkem zajímavá v roli vynervované hrdinky téměř na konci sil, která porušuje všechna pravidla, aby dosáhla svého. Vím, že její výkon slízl v recenzi na Asianfilmstrike kritiku, ale mně přišel dobrý, můžeme zajásat nad tím, že používá Yetiho:). Film však mocně táhne neznámý podezřelý Stanley Huang, který má na krku hlavní porci akce. Překvapilo mě, jak je režisérka v tomhle typu akčního krimi thrilleru jako doma, děj odsýpá jako na běžícím páse, děj se pomalu kompletuje a má povedený finiš. Ve vedlejší roli tchaj-wanský Ming Dao urval také zajímavou roli, film vystačí pouze s pár hlavními postavami, ale všechno je tady správně, napětí, příběh akce, odmítám dávat 3,5 hvězdy, když technické provedení na jedničku, hudba (An Wei) skvělá, takže zaokrouhluji na 4. Dlouho jsem neviděl smysluplný povedený thriller z čínského prostoru. Xu Jinglei by tímto titulem po 3 slabých filmech mohla zažít restart kariéry jako režisérka, uvidíme, s čím přijde jako herečka.

• 9.5.2017  21:12
    Mirzya (2016)

Film byl podle finančních měřítek Bollywoodu katastrofou, rovněž to až na výjimky pěkně slízl v domácích recenzích (paradoxně se více líbil v zahraničí). Jenže já mohu snímek doporučit, adaptace paňdžábské milostné klasiky v moderním hávu, kdy kromě legendární roviny je přítomná i moderní doba má svoje kouzlo. Klasický příběh chudý podkoní má rád budoucí nevěstu místního prince. Pokud máte rádi pohádky, legendy, nebudete mít s filmem problém. Musíte však akceptovat to, že režisér vypráví hlavně vizuálně a právě sekvence beze slov vrhají film jakoby do počátku historie filmu a mytických věků, audiovizuální stránka má nesmírně omračující sílu. Pokud pominu několikrát necitlivé vložení technoprvků do OST je hudba rovněž dokonalá. Příběh a vrstvení děje nemá prostě šanci přijít s něčím výrazně neobvyklým, nebo novým. Hlavní herecká dvojka sympatická, ale je na nich vidět, že jsou nováčci, nemají na zavedení hvězdy, chemie tady chybí. Perfektní akce, na které se podílel tým polských kaskadérů v roli jízdních lučištníků, krásné efekty, film má i přes svoje nedostatky u mě plus za svoji sílu vyprávět beze slov nebo s minimem dialogů, jakoby na Vás dýchala minulost, úžasné, tři a půl hvězdy. Chápu, že Indové se museli bouřit proti takovému pojetí legendy, pro ně je to určitě obrazoborecký snímek a neskutečná drzost. Ti co nikdy neviděli žádný indický film asi jásat nebudou, ti kteří hledají neobvyklý zážitek budou příjemně překvapeni.

• 9.5.2017  21:02

Režisér Jae-han Lee je prostě učedník Johna Woo, už od úvodních minut víte odkud vítr fouká, ale to není vůbec na škodu. Ten film je sice jednoduchý lineární příběh o partičce studentů co se brání v korejské válce přesile KLDR, jenže všechno tady šlape a funguje jak švýcarské hodinky. TOP mi konečně ukázal, že dokáže být herec, doteď jsem ho vnímal jen jako celebritu těžící ze svého vzhledu a popularity v hudební kariéře. V roli severokorejského lídra neskutečně charismatický Seung-won Cha, v miniroličce zdravotnice se tady mihne Jin-hee Park. Film vrší klišé na klišé, jenže ty postavy byly životné, bavily mě, věřil jsem hercům jejich role, perfektní kamera, hudba, akce, ale hlavně z toho fakt tekly emoce. Režisér prostě umí dostat diváka kam chce, dojme Vás heroickým krveprolitím a příběhem dvou hlavních hrdinů, tleskám, fakt povedené.

• 5.5.2017  19:22

Manžel Kareny Lam se rozhodl debutovat jako režisér, vybral si docela náročnou látku na téma zakázaných vztahů, Jacky Cheung jako pastor Marco a Karena Lam jako Michelle, jeho spolupracovnice z neziskovky se po letech potkají a mají rozhodně na co vzpomínat a nebude to jen příjemné. Domnívám se, že pointa příběhu a celkově adaptace divadelní hry nebyla doražena úplně dokonce, trochu ten závěr klopýtá (rád bych četl originál). Nicméně křesťani jsou docela zajímavá cháska (pouze k pozorování, nechtěl bych žít ve společnosti, kde by ten proud dominoval), takže pozorovat jak protestant bojuje s pokušením má svoje výhody. Střet dvou lidí přeroste postupně až něco mnohem vážnějšího, příběh se postupně odkrývá, buduje se napětí, film si jde v klidu svým tempem. Excelentní miniroli tady vysekl Atnhony Wong, který prostě ovládl plátno na část filmu, problém je, že mi ten závěr nepřijde úplně správně vygradovaný, úderný, i když asi chápu, o co tvůrcům šlo. Pokušení, arogance jsou někdy v ruku v ruce s falešnou skromností a morálkou. Rozhodně zajímavý titul, Karena se po mateřské pauze postupně dostává k zajímavějším filmům, v roce 2015 nic výrazně povedeného neměla, zde ukazuje, že rozhodně nic ze svého umění nezapomněla, letos snad chytne minimálně jeden povedený snímek, talentovaných hereček je v Hong Kongu a okolí málo a v generaci pod 20 and 20 let zatím žádné velké přísliby nevidím.

• 2.5.2017  20:11

Seriál se nám posunul do epičtějších rozměrů a děj se mírně rozvětvil, mám však problém trochu s příběhem a postavami, kdy jsou paradoxně zajímavější vedlejší charaktery, než Balsa a její putování. Přijde mi to trochu kostrbatě provázané, navíc mě už trochu unavuje zápletka, že Balsa chrání další dítě... Dean Fujioka jako princ království Rota, nebo Yoko Maki jako Shihana, členka královské kontrašpionáže mohli dostat více prostoru. Můžete čekat více akce, Ayase Haruka je v hlavní roli tradičně skvělá, Kengo Kora se tady mihne jako lehce psychopatický a krvelačný princ Raul císařství, které se chystá dobýt kontinent. Nicméně nemohu dát 3 hvězdy tak omračující vizuální podívané, která má skvělou akci, výpravu, herce, kulervoucí OST (Naoki Sató musí žít snad ve fantasy zemi každý den poslední dva roky, každý motiv dokonalost sama). Děj nám spěje do masivní konfrontace a já se těším na sezónu tři, která by měla začít ještě letos v listopadu, tak držme palce, ať jde vše jako po másle.

• 2.5.2017  20:03
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Přiznejme si to, seriály se super hrdinkami nejsou v Koreji zrovna moc častým žánrem. Ačkoliv nejsem fanda typu hereček jako Park Bo-young, tak ona zvládla svoji roli perfektně, malá, roztomilá a nelidsky silná. Bojují o ní dva bishíci, dávná láska ze školy, Guk Doo, který je u policie a šéf herní firmy Ahn Min Hyun, hraje ho perfektně Hyungsik, který se ve své roli rozmazleného a potměšilého fracka důkladně vyžil. Zaměstná Do Bong Soon jako bodyguarda a sluhu v jednom, potřebuje se zbavit anonymního vyhrožování a v klidu převzít rodinný koncern, ale časem se to zkomplikuje. Režisér Lee Hyeong-min má úžasný cit pro humor a hudební vtípky, je tady i lehký konverzační humor, nejen situační. Linie policejního vyšetřování je tady čistě jako výplň pro odlehčení souboje bishíků. Dostávají mě popkulturní narážky jako The Bodyguard, Superman, řada hudebních vtipů. Prvních osm dílů smršť humoru a celkem nevtíravá romantika, později však dochází týmu nápady a závěr tradičně trochu odfláknutý a natahovaný. Přesto v originalitě povedenosti musím 3,5 hvězdy posunout na 4, super obsazení, OST, mnoho povedených nápadů, vynikající hlavní hrdinka. Strach, který Do Bong Soon umí zasít do kriminálního podsvětí zůstane dlouho v nás...

• 2.5.2017  19:47

Ne každá čínská koprodukce musí skončit průšvihem, zejména, když s tím pomáhají Francouzi, navíc se jedná o volnou adaptaci http://www.csfd.cz/film/296536-kuryr-expres/komentare/ V hlavní roli korejská kočka Song Ji-hyo, pase po ztracené zlaté sošce kočky, pronásleduje francouzského zloděje. David Belle, zakladatel https://en.wikipedia.org/wiki/Parkour nemá v roli padoucha chybu, dává naplno vyniknout svému talentu, dodává filmu přímo magický dotek. První hodina má takový švih, energii, eleganci a humor, že jsem si hned vybavil první díl Taxi, takový nával svěžesti. Navíc v hlavní roli exceluje i čínský komik Chen He. Song Ji-hyo dodává filmu nejen sexappeal, ale i solidní akci. Pak ten nával energii a uragán je trochu oslaben, ale ke konci se opět šlápne na plyn, nebýt jedné trapně udělané CGI sekvence, není nač bych se mohl výrazně zlobit. Hudba, akce, obsazení super, chtělo to jen trošku více nápadů, lépe vyřešený děj ke konci, ale upřímně kolik akčních komedií se povedlo z čínského prostoru za poslední roky? Trapně málo, tohle je světlá výjimka buďme za ni rádi, pro mě 3,5 hvězdy.

• 2.5.2017  19:38

Jelikož neznám detailně historické pozadí, nejsem schopen posoudit, jak moc je celý smysl plánovaného útěku královské korejské rodiny z Japonska domů. Pravda dostanete excelentní herecké obsazení ať už Ye-jin Son, nebo Go Soo nebo Kim Jae-wook jako její nedobrovolný japonský manžel. Dost času se daří věrně evokovat atmosféru let dávno minulých, ale nemohu si pomoci, přišlo mi to celé hodně vykonstruované a na efekt, dost času se děj jen tak bezvýrazně plácá na místě, není vyloženě nic, co by Vás kromě technické dokonalosti mohlo strhnout, viděl jsem už povedenější historická dramata z konce korejského království.

• 24.4.2017  18:37

Chyběl Vám John Woo, náklad hyperstylizované akce, testosteronu, heroické krveprolití? Tak tady jste na správné adrese, čínský režisér Gao Xixi určitě jako mladý spratek, stejně jako já neustále zíral na HK produkci z 80.tých let, tento jinak spíše seriálový režisér se porval pořádně se zašlou slávou žánru heroic bloodshed. Přivádí na scénu dva charaktery Li Zihao (Peter Hao) a Fang Jie (Zitao Huang), kteří se náhodou potkají při útěku z vězení. Poté znovu při hodně divoké záchranné akci v centru Šanghaje, scéna pádícího čtyřspřeží a smečky zabijáků v autech nemá chybu, nonstop adrenalin a plynový pedál sešlápnut až na podlahu. Každý z hrdinů má však jinou motivaci pro svoje místo v triádě, ženské osazenstvo tady nemá v bromance moc co předvést, ale obě herečky Guli Nazha a Cha Joo Hyeon odvádějí slušný výkon. Navíc je tady v hlavní roli charismatický šéf gangu Xueqi Wang, který nemá chybu. V Šanghaji třicátých let zamrzí pouze poněkud futuristická americký auta z let 50.tých, občas necitlivé CGI. Hudba, akce, kamera perfektní, navíc většinu času se tady vytvořit atmosféru napětí a pnutí mezi postavami. Závěr možná až moc over the top akce, která jde někdy snaž až za hranici béček z 80.let, ale já to odpouštím, 3/4 filmu excelentní zábava. Navíc Peter Ho je v hlavní roli bourák, s přibývajícím věkem si vybírá čím dál lepší filmy. Chcete vůni střelného prachu a nekompromisní akci, melodrama, nemůžete udělat s tímto titulem chybu, zaokrouhluji na 4 hvězdy.

• 24.4.2017  18:26

Tak trochu čínská verze Kmotra v lokálním prostředí. Píše se nám v Šanghaji rok 1905, triáda Hong Men, si musí vybrat, zda jít proti gangům, podporovat dynastii Qing, nebo se spojit s rebely, kteří chtějí nastolit republiku. Perfektně prokreslené charaktery kriminálního světa, akce není účelem filmu, ano párkrát se jí dočkáte, ale spíše je to dokonale atmosferický, kostýmní film, kde vynikají herecké výkony. Nan Yu, jako šéfa hlavního bosse, Jun Hu jako pan Chang, který tomu všemu šéfuje, Hao Qing jako mladý rebel, vynikajícím způsobem hraje roli ideliasty, který se musí rozhodnout, zda ideály, nebo oportunismus povedou jeho cestu. Výpravná historická freska, kde není skoro nic pokaženo (včetně občas moc okatého CGI), perfektní gradace děje, vynikající hudby, Johnny Klimek mě naprosto uhranul. Už teď se těším na pokračování, jak se budou dále ubírat cesty hlavní postavy Cassie (Nan Yu), která je tak nějak neplánovaně stále v centru dění.

• 18.4.2017  17:40
    Tókjó tarareba musume (TV seriál) (2017)

Juriko Jošitaka jako scénaristka Rinko, která se vrhla na profesi kvůli sérii Sex ve městě má na krku třicítku a dvě neprovdané kámošky, se kterými tradičně drbou v jedné malé hospůdce, kde dělá jejich kámoška Koyuki tátovi pomocnou sílu. Model Key (vynikající a sympatický Kentáro Sakaguči) jim však vytmaví, že ty jejich scénáře, co kdyby nejsou vůbec zábavné... Rinko a Key se budou plánovaně i neplánovaně potkávat, její kámošky taky trefí nějakou známost, takže mají co rozebírat. Na seriál mě kromě obsazení bavily i některé komediální momenty, alá a teď by to v romantické manze probíhalo takhle... Hudba, kamera fajn, žádný natahovaný a ředěný děj, nemám si na co stěžovat, ale nejsem prostě žena, takže holky tomu dají určitě o hvězdu více:)

• 18.4.2017  17:34

Cao Baoping je zajímavý režisér, který umí vytvářet spletité, i když vlastně námětově jednoduché příběhy. Je to taková menší variace na U-Turn vesnický opravář s nepěknou minulostí je podezřelý z vraždy, pokouší se očistit, najít vraha, ale ukáže se, že tady běží o něco úplně jiného. Jeden, kabát, motorku a zpackaná snaha fušovat do řemesla nájemným zabijákům... Neříkám, že špatné, ale jen mě to prostě neumělo strhnout. Fajn prokreslené charaktery, prostředí čínské vesnice, trochu kritiky stávajících poměrů a mezilidských vztahů, jinak nic nového pod sluncem. Těší mě, že Liu Ye nehraje pouze v prorežimních filmech typu My War, ale i v normálních věcech.

• 17.4.2017  10:45
    Doba temna (2016)

Docela drsný film z dob Koreje okupované Japonskem. Skupina odbojářů má na krku Japonce i zrádce, policejní komisař Lee (vynikající Kang-ho Song) se pokouší držet svoji pozici spojky, mezi odbojem, japonským policejním aparátem, ale má to čím dál těžší. Film má hodně divný rytmus, kdy z akčních pasáží přechází do relativně hluchých pasáží rozvíjení příběhu, ale charaktery prakticky nemá čas blíže představit. Film toho chce stihnout strašně moc, ale dost necitlivě se vždy potrhá atmosféra předchozích scén. Ostatní herci, kromě dvou japonských postav (velitel a jeho poskok) nemají moc co hrát. Yoo Gong, tradičně výborný, Han Ji-min dostala minimum prostor něco předvést, epizodní roličku si střihl Lee Byung-hun. Pasáž ve vlaku strhující, ale jinak film, celkem dost unavuje, syrová atmosféra, akce super, ale dost tomu chybí, ani výborná hudba a finiš to nezachrání.

• 17.4.2017  10:31

Bankovní úřednice Asuka (Maria Nišiuči) se chce vdát a do cesty jí přijde hard-core odpůrce manželství Nanase (Rjúta Jamamura), který je populární TV hlasatel. Ačkoliv romantické komedie mají obvykle dost zúžený prostor přijít s něčím výrazně novým, tak tady se to částečně daří, docela čerstvý vítr. Maria Nišiuči je živel, bezprostřední, kus kočky, přesně ten typ herečky, co umí vyrazit dech, okouzlit. Určitě může být ikonou a hvězdou, pokud dá přednost herectví, před hudební kariérou. Fakt neskutečně krásná a charismatická, esence kočkovikosti, elegance, je naprosto jiná než před 4 lety v Yamada and Seven Witches. Její charakter Asuka se rozhodne k strategickému útoku a postupnému vysvětlování výhod manželství, Nanase Ryu má na krku nejen starou známost s kolegyní, ale tradičně i soupeře. Rjúta Yamamura si tímto debutem ostudu rozhodně neudělal, podal přesvědčivý výkon, navíc má moc pěkný hlas, zvládl roli cool moderátora, který se musí rozhodnout, zda překoná svůj strach, nebo se zachová jako obvykle. Romantiky je akorát dost, aby nikdy neotravovala, lehký konverzační a někdy situační humor, perfektní ending song, vynikající atmosféra, chemie mezi hlavní dvojkou nemá chybu, 3,5 hvězdy, zatím pro mě pár japonské sezóny.

• 16.4.2017  11:41

Yibai Zhang opět adaptuje populární novelu do filmu, na rozdíl od Fleet of Time, mi tady námět přijde mnohem lepší a uvěřitelnější, včetně postav. Rádiový DJ Chen Mo vypráví příběhy lidí ze svého okolí, včetně toho svého. Můžete očekávat příběhy lásky, osamění, odcizení, trochu humoru, spíše však hořko-sladké až tragické ladění filmu, jako bych v tom cítil trochu korejské tragiky a melancholie (Jae-yong Kwak jako inspirace?). Velmi nenápadný film v pomalém tempu, který postupně rozvijí své příběhy, osobité postavy, nostalgické ohlédnutí do minulosti, dokonale vystižená atmosféra velkoměsta, které činí svoje obyvatele většinou nešťastnými, ten pocit anonymnosti, chladu je cítit, bezprostřední, autentické. Myslím, že režisér si fakt umí vybrat náměty, které rezonují ve společnosti a zajímají nejen mladou generaci. Některé scény a momenty hravé jako v magickém neorealismu. Kromě perfektní kamery občas i zajímavé hudební motivy. Obsazení moc fajn, jen škoda, že Liu Yan nedostala více prostoru, tahle linka příběhu byla nejslabší a nejméně dopracovaná, ale nemůže oslabit jinak tento silný film.

• 8.4.2017  23:58

Existují kýble adaptací Opičího krále a většina z nich je naprosto marná a zbytečná. Buddies In India představuje malý zázrak, moderní akční groteska, která pojímá celý námět značně po svém a vůbec se většinu času neopičí:) Wu Kong (Wang Baoqiang) odmítá vyklidit svůj dům v centru města, ulehčit tak výstavbě místní bohaté firmě. Opičí trenér Wu Kong si všemi poradí, ale i on nakonec čelí volbě, buď doprovodí syna bohatého majitele firmy do Indie, kde na něj čeká otcova poslední vůle, nebo o svůj dům a opičí stádečko přijde. Tang Sen (Bai Ke) není takovému řešení moc nakloněn, ale otcovo poslední přání poslechne, vyrazí s Wu Kongem do Indie. Můžete očekávat lavinu bláznivých situací a soubojů jako na běžícím pásu. Wang Baoqiang může být dost dobře nový Jackie Chan (jehož filmy po roce 2010 považuji za špatné). Film má neuvěřitelnou energii, tempo, uhání pořád kupředu, aniž by škobrtnul, přestal bavit. Atraktivní prostředí Indie, perfektní hudební stopa (Peter Kam), včetně bollywoodských vložek! Humor je zde jasně fyzický a situační jak to ve slap stick comedy a groteskách bývá. Přesto příběh není úplně plochý a pár zajímavých dramatických momentů se tam najde, v cameo roličce se objeví herec, co hrál opičího krále v seriálu z roku 1986. Není nač bych si stěžoval, jen škoda, že kočka a schopná herečka jako je Ada Liu dostala tak málo prostoru, ale i to co zde předvedla je perfektní. Vážně zázrak po letech akční komedie z Číny, která mě baví. Kdo vůbec nezná Opičího krále asi se některým situacím nezasměje tolik, ale bavit by se měl. A pozor počkejte až do konce, po závěrečném songu záběry z natáčení stojí za to. Znamenám si jméno Wang Baoqiang i Ada Liu tučněji ve svém pracovním seznamu.

• 4.4.2017  19:43
    Naeil geudaewa (TV seriál) (2017)

Celkem pohodový seriál, který přivádí na scénu hlavního hrdinu Yoo So Joon (Lee Je-hoon), který sice umí být nakrátko v budoucnosti o 2 roky dopředu, ale jeho znalosti věcí, co se mají stát, nejsou bez problémů. Marně se snaží přijít na to, jak se vyhnout svojí smrti. Takže vezme vážně radu svého mentora a rozhodne se jedné ženě Song Ma Rin (Shin Mina) změnit život. Ale zjistí, že i tohle rozhodnutí má svoje úskalí... Jakkoliv provařeně se námět tváří, tak přesto má seriál celkem napínavý příběh, perfektní hlavní dvojku i trochu humoru, který pobaví. Liška je ještě hezčí než před několika lety a konečně chytla povedený seriál. Přiznám se rovnou, že jsem nepobral trochu poslední dva díly, logický mayhem se děl zejména v díle 15, do té doby nic, na co bych si stěžoval. Slice of life, romantika+komedie s trochou akce, záhadné minulosti. Rozhodně osvěžující a zdařilý koktejl. Jen prostě mi ten konec přišel šíleně antiklimatický a komplikovaný, tři a půl hvězdy. Seriál hraje hlavně na atmosféru, svoje postavy, příběh ničím dech nevyrazí, ale zase na druhou stranu emočně nic přepáleného, uvidím po repríze, zda se dostanu na 4 hvězdy, nebo zůstanu na 3,5. Pochvala instrumentálního OST naprosto nenápadný a přitom perfektně podbarvující každou scénu, velmi výrazné a povedené motivy, to si budu chtít sehnat.

• 2.4.2017  17:36

S nostalgickými filmy je vždy problém, jestli vůbec trefí a najdou svoje publikum. Nemám obavy o čínský trh, ale zbytek světa, který prostě nebude chápat, oč tam kráčí. Úspěšný závodník rallye Lang (Deng Chao) se po nehodě dostane do dob mládí svého otce, se kterým zrovna neměl nikdy dobrý vztah, nestihl ani poznat svoji matku, takže teď si to v roce 1998 vynahradí. Tvůrcům se povedlo navodit celkem dobře atmosféru 90.let na čínském maloměstě, kdy lidi ještě chodili do kina na hongkongské klasické akčňáky z 80.tých let, mobily, net a různé aplikace byly ještě hudba budoucnosti a pager naopak výkřik technologie. Film je prodchnut magickým neorealismem, má to přímo hrabalovskou poetiku u některých postav, kus Kusturicy k tomu. Eddie Peng jako Xu Zhengtai, který chce dělat věci správně a svůj gang ochránit před konkurencí, držet si svoji čest. Filmy na super hrdiny, akční klasiky Hong Kongu, na to vše se tady odkazuje. Příběh je to nejen nostalgický, ale taky zábavný, kromě hlavní mužské dvojice se pokusila urvat trochu prostoru populární herečka Zhao Liying, ale je to prostě hlavně film pro chlapy, nostalgiky na téma, jak je to přátelství krásné. Reálné a nereálné se tady krásně mísí, pěkně zvládnutá kamera, nerušivý OST, film co má atmosféru, co vtáhne, emoce, které nejsou přehnané, velmi povedený film, vydržte prosím sledovat až do konce!

• 2.4.2017  17:27

Forbidden Kingdom je prostě o dva levely výše, jak v akci a choreografii, tak hlavně v příběhu a celkově v postavách. Tato koprodukce měla oslovit děcka ze střední, film je postaven na fikčním světě, takže žádné narážky na čínské filmové klasiky a mytologii nečekejte. Záporáci mají divné kostýmy a zbraně, úplně mi to nesedlo. Akce nicméně solidní, Uriah Shelton celkem sympatický jako Jack Bronson. Ten musí v reálném světe sejmout své šikanátory a ve fikčním světě získat princeznu Sulin (Ni Ni), fakt role snů. Právě Ni Ni jako princezna a Mark Chao jako bojovník zachraňují den, protože vizuálu ani hudebnímu doprovodu nic moc vyčítat nemůžete. Občas probleskne takový ten francouzský styl humoru, ale čekal jsem od toho více. Jako jednohupka dobré, kdo nemá rád hlavní představitele asi o nic nepřijde, když to neuvidí.

• 27.3.2017  18:40

Hodně zajímavý filmový experiment, kdy je v centru dění jedna malá vesnička těsně po roce 1911, vesničané se hádají, zda chtít železnici, do toho musí vyšetřit vraždu svého spoluobčana. Přichází podivný muž s dávným artefaktem, který umožní nejen vypátrat vraha, ale změní ve vesnici život všem. Chvílemi absurdní černo-humorná komedie, v pár momentech i drama se závažnějšími otázkami, rozhodně originální mix. Budu to potřebovat vidět ještě jednou v nějaké normální kvalitě, zatím tři hvězdy a po repríze uvidíme.

• 27.3.2017  18:37

Pokračování seriálu The Mystic Nine, který se stal tak velkým hitem, že budou natočeny celkem 4 filmy, kdy každý představí více jednu hlavní postavu. Er Ye (Lay nebo také znám jako Zhang Yixing) se ujme úkolu najít artefakt po neúspěšné výpravě svého dávného známého, musím být samozřejmě rychlejší, než ďábelští Japonci:) Er Ye dává svým soupeřům do těla, je vidět, že Lay se v akční roli skutečně nadřel (doporučuji sledovat záběry z natáčení na konci), mírně vylepšil i svoje herectví, třeba z něj nebude jen krátkodobý idol, uvidíme. Film je překvapivě na vysoké vizuální úrovni, výprava a zejména cgi, efekty vypadají mnohem lépe, než v seriálu. Trochu zamrzí, že příběh je konci poněkud odfláklý a scénář mohl nabídnout trochu více vysvětlení, proč ten artefakt z hrobky generála dynastie Han tak moc všichni chtějí, ale třeba se dočkáme v dalších filmech. Za mě tři a půl hvězdy, budu doufat v další filmy.Zvuk, kamera v pohodě, hudba taky ok, dokonce možná tvůrci ani odnikud nevykrádali:)

• 24.3.2017  17:42

Derek Yee si před 40 lety zahrál ve filmu Death Duel, nyní se rozhodl oprášit dávnou klasiku jako režisér. Je to typický wuxia film, který chce čerpat ze zlatého období Shaw Brothers. Souboj sekt bojového umění o moc jsme viděli již mnohokrát, po této stránce nemá příběh moc co nabídnout, scénář někdy umí naservírovat krásné retrospektivní momenty, jindy je zase až příliš jednoduchý, jakoby chtěl spoléhat na atmosféru, souboje. Silnou devizou filmu jsou jeho postavy, herci, Yen Shih-san (Peter Ho) září v roli nelítostného zabijáka, který náhle musí změnit svůj život, už nedoufá, že potká svého hlavního soupeře, tím je Třetí mistr (Ah Chi), hraje ho Kenny Lin, který se snaží držet mimo svět boje a elit (většinu filmu ho Peter Ho nelítostně válcuje herecky). Jenže jeho osud a lehce šílená, chladně psychpatická snoubenka Mu-Yung Chiu-Ti (hraje ji vynikajícím způsobem a důvěryhodně Yiyan Jiang) ho stejně dostihne. Film má perfektní OST, velmi zajímavou vizuální stránku, která však někdy zůstala na půli cesty, občas ty CGI kulisy působí moc okatě a divně, stejně tak zamrzí digitální koně (skutečným v akci se nic nevyrovná), nicméně použití barev, filtrů, kamera obecně je na velmi vysoké úrovni, jednou to nové estetické pojetí dopilují v HK k dokonalosti a klesne nám všem čelit. Jasně to vychází z čínského klasického malířství, fakt to vytváří velmi silnou atmosféru. Teď je však stále na čem pracovat, další silnou stránkou filmu jsou souboje, skutečně perfektně propracované a památné, nudit se u filmu rozhodně nebudete, za mě tři a půl hvězdy. Po repríze musím zaokrouhlit na 4 hvězdy, tento typ wuxia je přece jen hodně neobvyklý a zajímavý oproti žánrové konkurenci.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35