Vavča

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 21.8.2017  18:27
    Guo Nian Hao (2016)

Starý, vysloužilý učitel chemie Lee, čeká návštěvu svojí dcery a vnučky, odmítá se hnout za zbytkem rodiny do Pekingu, protože jeho rozlehlý dům je přece historická památka z doby dynastie Qing (no nekupte to). Doba nového roku (pro Číňany únor) je tady a tak starý pán může očekávat spoustu nečekané zábavy a překvapení... To co se ze začátku tváří jako novoroční trhlá komedie se svéráznými postavami postupně vykrystalizuje v poměrně zajímavý trojgenerační střet, na kterém divák vidí současné sociální tenze čínské společnosti a problémy jednotlivých generací. Péče o staré rodiče, jistota zaměstnání ve středním a starším věku, nejistota mladých lidí, jimž budoucnost už ani dobrá zahraniční univerzita nemusí zaručit. Vydržte sledovat až do konce, nový rok Vám popřejí celebrity z Tchaj-wanu i pevninské Číny. Budu ji muset doplnit do herců, ale ve filmu si výrazný díl ukousla kazachstánská herečka Reyizha Alimjan (známá jako Little Cecilia Cheung), jako vnučka Zhu Li a jejího krasavce, přítele hráje tchaj-wanská star Aaron Yan, kterého jsem nemohl poznat, má normální účes, barvu vlasů a hned vypadá jako člověk... Film rozhodně není pro začátečníky, je to směr novoroční komedie a sociální drama v jednom,velmi zajímavé a působivé. Na čtyři hvězdy kousek chybí, tři a půl však mohu dát a rozhodně půjde do sbírky.

• 14.8.2017  16:43
    Bakyeol (2017)

Film, který popisuje dobu dvacátých let v Japonsku, kdy se vlády střídaly jak na běžícím pásu a Korejci pracující a žijící v Japonsku měli problém. Park Yeol, anarchistický básník plánoval velké věci, ale aniž se o to zasloužil skončil u soudu za vlastizradu a údajný připravovaný útok na prince. Je-hoon Lee vypadá dokonale jako anarchistický vágus Yeol v hlavní roli. Na filmu je sympatické, že podává dávnou historii v nečernobílém podání a všichni Japonci nejsou zlí (slyší to soudruzi v Číně, nebo vidí?), naopak mnozí proti excesům proti Korejcům bojují, nebo chápou motivaci odboje proti japonské autoritě. spíše konverzační drama v dobových kulisách, nic strhujícího, ale zajímavé a obohatí Vám to trochu obzory.

• 3.8.2017  19:50
    Bai du ren (2016)

Film, který producentsky a scénaristicky podpořil Wong Kar-Wai přináší nostalgické ohlédnutí za devadesátými léty a příběhy osazenstva jednoho baru, kde převozník Tony Leung pomáhá svým klientům zapomenout na životní neštěstí. Perfektní kamera i hudba, songy, které jistě vyvolají u domácího publika celou řadu vzpomínek a emocí. Neasijský divák bez znalostí reálií zjistí, že sleduje povídkový snímek v duchu magického neoralismu s celou řadou svérázných postav. Některé příběhy a charaktery zábavné, jiné jen tak prošumí, nebo se do konceptu nehodí. Špičkové herecké obsazení (Lynn Hung, Du Huan, Lu Han aj.) kazí fakt, že film si sice můžete pustit v kantonštině i mandarínštině, ale ani v jednom případě neuslyšíte originální hlasy všech herců, fakt globální debilita. Dávám přednost kantonštině, větší část herců jsou přece jen z Hong Kongu. Občas uvidíte magické okamžiky a trochu povedeného humoru, stejně jako nostalgii a lehký smutek. U diváků v Číně snímek zabodoval, ale ve stejném ranku můžete narazit i na mnohem lepší filmy.

• 3.8.2017  17:40
    Princess Agents (TV seriál) (2017)

Vždycky zamrzí vidět sérii, která je většinu času normální a poslední čtvrtina je naprosto zmršená a zkazí dobrý dojem, který byl pracně vytvořen. 41 dílů hodně dobře, poté spíše hodně špatně. Kenny Lin jako Yuwen Yue (mimochodem v reálu byla jeho rodina klan Hunů, kteří byli postaveni proklatě vysoko, hned po císaři) šéf agentů státu Wei si cvičí k svojí obraně i potěše žabku se ztrátou paměti jménem Chu Qiao (Zhao Lying). Zcela překvapivě je ze začátku série harémovka, piklení, ale zároveň nabušené souboje, kdy je na oba hlavní představitele radost pohledět, záporák není debilní, ale zároveň ani nekonečně geniální a stále vepředu. Navíc žádný romantický balast spíše dobové zobrazení společnosti, její krutost, tedy minimum aristokracie, zbytek nevolníci a otroci v době tipuji 4.-5. stol. n.l. v Číně kdy se režimy střídaly, státy vznikaly a zanikaly, jak na běžícím páse do toho probíhaly vzpoury, inkurze nomádů atd. Hlavní dvojka se však k sobě dobře hodí i přes jen velmi lehce naznačenou romantickou linku. Prvních 12 dílů spíše studiový seriál, ale časem se vyrazí i do exteriérů, celkem slušné OST, kamera jak kdy, někdy vynalézavá, jindy jen standart, nasvícení, respektive přesvícení ovšem někdy na zabití a různé amatérské technické chyby by se tady najít daly. Děj se větví do souboje států Yanbei a Wei, kdy princ Yan Xun z Yanbei získá Chu Qiao na svoji stranu. Jenže pak náhle v době vojenského střetu začně scénaristická demence alá studio Sunrise, když řádí v pozdějších Gundamech. Vojáci Xiuli army jsou bití, jelikož nemají střelce, o pár kiláků dál náhle lučištníků plno, nebo ignorace, že hradby čínských měst sice mohou torzní stroje rozbít, ale zdi byly vyplněny hromadou suti nebo hlíny, takže vytvořit epický průlom, jak předvádějí tvůrci fakt nešlo... Ostatně, etnicky by ten seriál měl mít různá stepní etnika (jelikož celý sever ovládali dynastie stepních kmenů a někteří byli až z Íránu), ale v seriálů je to samý Han. Kostýmy jsou ta nejméně bijící složka, ale zbraněmi a jejich věrností době si také nejsem moc jistý ostatně můžete jako já studovat tady pro přiblížení doby https://www.amazon.com/Medieval-Chinese-Warfare-300-900-History/dp/0415239559 Čínští tvrůci tu historii dost flinkaj, nicméně to vše bych odpustil, kdyby vrchol a finále seriálu mělo nějako logiku, kauzalitu, vojenské zákonitosti. Navíc zcela do ztracena někam zmizela linka o tajném klanu zabijáků. Po postupném rozjedu, stupňování děje, mizí do ztracena snaha o "reálnost", otázka je, zda je to vinou literární předlohy nebo za to mohou scénaristé. Škoda, tak dobře rozjetá série a takové zklamání nakonec, držme palce, že nějaký seriál se letos z pevninské Číny povede, ještě mám pár tipů. Hlavním důvodem pro moje nízké hodnocení je to, že Číňané umí mnohem lépe(Nirvana In Fire, Three Kingdoms, Seven Swordsmen, Princess Weiyoung atd.) Navíc vedlejší postavy byly většinou celkem dost nudné a ploché, část minutáže jsem prostě skipoval, drobné prohřešky se stávaly, čím dál většími. Pokud jste viděli, aspoň několik sérií z Číny (pevniny nikoliv Taiwanu, HK), tak fakt musíte uznat, že jsou lepší, žal bohu v Číně se to líbí a na Youtube to sledovalo ze zahraničí několik desítek miliónů divákl, jen zlému, zapšklému Vavčovi se to nelíbilo. V tom je asi jediný smysl recenzí a kritik, že si pamatujeme, něco více, než páteční oběd a podle toho hodnotíme, protože ve srovnání se současnými tituly i těmi dekádu a více zpátky, tohle špička není. Kdo nikdy nic historického, čínského neviděl, tři hvězdy určitě dá, nebo více. Btw nevadí mi alternativní fikce historická, je mi jasné, že Yanbei neexistuje, protože je to kdesi v horách na jihu podle mapy, nebo druhé místo dost ve středu severní Číny, nicméně, kostýmy, zbraně mohly být historické více, ty meče hlavní dvojice vypadají jak tibetské http://janpospisil.blogspot.cz/2014/09/bizarro-brothers-from-another-sword.html

• 1.8.2017  19:48
    Gongjo (2017)

Námětem jednoduchá akční blbinka, kterou pozvedává z 3,5 hvězdy na 4 nejen výkon hlavního představitele, Hyeon Bin jako severokorejský detektiv je fakt sekáč, má charisma a černá sáčka s odznakem KLDR určitě teď v prodeji letí. Nesmlouvavý, drsný hrdina Im Chul Ryung, který nešetří ani sebe, Hyeon Bin mě překvapil, jak přirozeně akční roli zvládl jako zkušený mazák a nikoliv jako začínající akční hrdina. Navíc má k ruce sympaticky neschopného detektiva, kterého hraje Yoo Hae Jin. Dostanete nejen akci, ale i porci humoru, geniální roličku tady dostala Yoona, která hraje švagrovou Kang Jin Taeho, okamžitě se do severekorejského geroje zabouchne, její počínání je fakt k popukání. Ale pozor tenhle film pozvedává na úroveň čtyř hvězd i občas perfektní a trefné dialogy, kdy míří kritika do jihokorejských a nejen severokorejských vod! Velmi uvědomělý, hravý a propracovaný snímek, tvůrci si s tím dali hračičkovskou práci. Pro ostatní to bude asi jen obyčejný akčňák, ale pro lidi trochu znalé tamních reálií by to mohl být majstrštych roku. Ostatně film taky zvlácoval místní žebříčky návštěvnosti, přejel své soupeře. Perfektní hudba a kamera samozřejmostí...

• 26.7.2017  22:23
    Ji Yi Da Shi (2017)

Leste Chen se pustil po komediálním žánru opět do světa velkého filmu, kde se pokouší posunout hranice myšlení a invence v rámci čínského prostoru. Jak moc se mu to zase podařilo se můžete přesvědčit sami v jeho nové lehce mysteriózní scifi detektivce s atmosférou thrilleru. Přináší na scénu námět, kdy si slavný spisovatel Jiang Feng (Huang Bo) nechá odstranit těsně před rozvodem vzpomínky na svoji ženu Zhang Daichen (Xiu Jinglei), která ho však žádá, aby se pro své vzpomínky ještě jednou vrátil. Ale nic nejde jak má, došlo k záměně vzpomínek se sériovým vrahem žen, které jsou oběti domácího násilí. Linie vyšetřování jsou velmi spletité a těžko se v tom asi budou někteří orientovat, ale nebojte dočkáte se rozuzlení. Film má někdy až mrazivou atmosféru, černobílé vzpomínkové, snové pasáže jsou naprosto uhrančivé, minimum hudby, vymazlený zvuk. Perfektní herecké výkony, zejména Huang Bo, který se musel vydat ze všech sil do své dvojrole. Xu Jinglei je hlavní charakter, sekunduje jí Jang C-šan. film Vás prostě nejen umí překvapit, zabavit, ale naprosto uhranout. Za mě čtyři a půl, třeba při repríze nadělím 5. Film působí jako zjevené na čínském trhu, kde publikum převážně preferuje západní akční spektály, nebo domácí historické produkce, přesto si na sebe slučně vydělal. Mimochodem vyčkejte titulků, vynikající ending song ve stylu Bondovek.

• 24.7.2017  19:27
    Shao nian (2016)

Detektivní film, který Vás umí udržet v napětí až do konce, musím říct, že tady bylo formálně vše správně a nedalo se dokonce odhadnout nic, navíc příběh poněkud majetnického dirigenta a jeho ženy Han (Yu Nan) umí překvapit. Ale tyto postavy jsou pouze součástí většího příběhu a plánu hackera Ang Su. Vymazlený obraz i zvuk, součástí OST Šostakovič, takže, co více si přát? Hugo LP mluvil ve své recenzi o filmu jako brilantním neo-noirovém kousku. Bohužel mě to tak úplně nenadchlo, ale rozhodně silný snímek, který ukazuje, že čínští tvůrci mají invenci a v džungli svých nejistých pravidel si umí poradit, za mě tři a půl hvězdy. Další dráhu režiséra budu sledovat, je to na něj zcela netypický snímek.

• 24.7.2017  19:15
    Didi's Dream (2017)

Didi's Dream představuje ještě tu lepší stránku čínského filmu. Herečka v hlavní roli Dee Hsu má slavnější sestřičku Barbie, takže ten námět, jak se začínající herečka štěků má stát hvězdou, ale její slavnější sestra ji ve filmu nechce, nese možná i biografické prvky. Ve filmu se kříží lehká sci-fi rovina a smutný život hrdinky, který chce změnit k lepšímu navzdory okolnostem. Některé vtípky zabijácké (jako reklama na projímadlo a ten reklamní slogan, čínsky nemluvící musí počkat na závěrečné titulky, aby se jim význam objasnil), jiné jen tak prošumí, suma sumárum, pár světlých momentů a nápadů tu bylo, Chiling Lin bohužel celkem bezkrevný výkon i role, hrát umí, ale nevybírá si prostě až na výjimky posledních pár let dobré tituly, nebo role, fakt mě to mrzí, je tady strašně nevýrazná.

• 24.7.2017  19:06
    Ave, Caesar! (2016)

Ti, kteří neznají absolutně nic o americkém filmovém průmyslu z let čtyřicátých a padesátých, tehdejší atmosféry, filosofie dějin, komunistické filosofie se tomuhle filmu nemohou zasmát. Narážky a výroky jim budou připadat divné, zbyde jen trocha situačního humoru. Ale o tom ten film není, perfektní parodie tehdejšího stylu natáčení filmu, kromě vynikajícího Clooneyho, mě dostává role Scarlett Johansson jako nafrněná mořská panna, fakt spousta humoru a zabijáckých narážek i dialogů, zejména když dorazí profesor Marcuse:) Neomarxisti již vědí. Channing Tatum má rovněž roli k sežrání, film jako výsměch 50.letům, kdy antikomunismus i rusofilství bujelo je pro mě jeden z nejlepších počinů loňského roku.

• 11.7.2017  21:41
    CRISIS (TV seriál) (2017)

První letošní zásek na pažbu, kdy Japonci trefili kvalitu za 4 hvězdy a něco k tomu. Na japonské poměry celkem dospělý a realistický seriál ve stopách kvality takových paleb jako Hanzawa Naoki nebo Border atd. Zajímavé téma speciální jednotky, která zahlazuje průšvihy vlády a jejích členů z minulosti i současnosti. Tým ve složené hackerka Oyama, svaly -Akira Inami (Šun Oguri), svaly a mozek - Saburo Tamaru (Hidetoši Nišidžima), Yusuke Kashii jako specialista na výbušniny, vedoucí polního týmu Mitsunari Yoshinaga a celkový šéf Daiki Kaji mají rozhodně napilno a nečeká je pouze vyšetřování a konfrontace sprostých "teroristů", ale i zatraceně těžké morální volby. Hlavné myšlenka podána skvěle, zda vlastně hrdinové chrání stát, nebo pomáhají prohnilosti systému. Kdo je nakonec ten terorista a idealista? Frakci Heisei Restoration Army nejde nefandit. V intencích japonského myšlení podvratná ideové revoluce v mezích zákona... Rozhodně se přimlouvám za druhou sezónu, adrenalin, napětí, perfektní souboje tělo na tělo, povedené a charismatické charaktery, památné dialogy a výroky. Šun Oguri vypadá s bradkou a knírkem jako sňatkový podvodník, ale sekne mu to. A ještě jedna věc, bez kulervoucího OST a návykového openingu by ten zážitek byl poloviční. Sawano Hiroyuki, KOHTA YAMAMOTO odvedli na soundtracku pořádný kus práce, povedená kolaborace dvou skvělých skladatelů. Moc, moc se přimlouvám za druhou sezónu, chci vidět, kdy konečně japonští scénáristé překročí Rubikon a meze konvenční systémové morálky a idejí... Kdo by nechtěl vidět takový tým na druhé straně barikády?

• 7.7.2017  13:56
    Moosoodan (2016)

Roztomilé akční béčko, které v sobě kombinuje prvky thrilleru, akčního filmu, hororu. Je fajn, vidět, že Lee Ji-ah nejen žije, ale i hraje:) Vydává se do demilitarizované zóny zjistit, proč neustále mizí hlídky, co je příčinou úmrtí, kromě Severokorejců se můžete těšit i na trochu tajemna, mrazivé atmosféry a celkem povedený závěr. Lehká jednohubka, kterou si nechám, rozhodně zajímavý film, ale dost tomu po technické stránce do první ligy chybí.

• 2.7.2017  00:01
    Rangoon (2017)

V Indii tento film patří mezi největší propadáky roku a proč vlastně? Protože divákům, přijde oslava vlastenectví příliš mimo jejich současné problémy, odmítají ten pohled filmu na Brity jako utlačovatele, nebo odmítají INA (Indian national army) za sílu zla, protože se k osvobození Indie spojila s Japonci? Popravdě řečeno fakt nevím, musel bych po tom dost zapátrat, kdyby však Indům přišlo cool být pod Brity, tak by v roce 1947 nevyhlásili samostatnost. Ale opusťme rovinu politiky a historie, soustřeďme se na film. Hrdinka filmu Julia má jet povzbudit bojující indické vojáky na barmskou hranici a místo jejího miláčka Bilimora (Saif Ali Khan), který z ní udělal filmovou hvězdu, dostane neplánovaný trek se seržantem Nawabem (Shahid Kapoor), ti dva se nemohou snést, ale asi tušíte, jak se to bude vyvíjet... Jakkoliv tahle linie je průhledná, tak hlavní hereci jsou vynikající a fakt to mezi nimi jiskří, emoce jsou doslova hmatatelné, perfektní výkony od všech, dobrá hudba i hudební čísla. Navíc příběh je to fakt napínavý, jak se Indové pokouší vymanit z nadvlády Britů, zatímco jiní nevěří na Gándhího politiku nenásilí a chtějí bojovat, i když to znamená spojit se s Japonci. Film je naprosto perfektní, když to srovnám se sterilními Spojenci https://www.csfd.cz/film/418588-spojenci/komentare/

• 15.6.2017  22:07
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Yoo Ah-In jako úspěšný spisovatel Han Se Ju při svém turné narazí v Chicagu na podivný korejský psací stroj, který si žádá jeho přítomnost a při kontaktu s ním se náhle ocitá v 30.letech v Koreji, kde vidí svůj minulý život. Bohužel jeho úspěchy nejsou bez mráčku, pochází z komplikované rodiny, kde může čekat jen to nejhorší od nevlastní matky i bratra. Navíc má tvůrčí krizi. Náhodou potká dívku Jeon Seol (Im Soo-jeong), která se prohlašuje za jeho první fanynku, ale řada náhod a okolností ho vede k tomu, aby se jí vyhýbal, považuje ji za nebezpečnou... Plac na příběh a typ seriálu, který jste ještě neviděli je nastaven velmi slibně. Začátek Vás prostě vtáhne, křížení časových rovin, kdy se hlavní hrdina pokouší zjistit, co se dělo v minulosti, je vcelku originální a nutí Vás jet díl za dílem. Pobaví popkulturní vtípky na Stephena Kinga, Eugena O'Neilla. Prvních 5 dílů nátřesk, poté několik dílů menší zpomalení, a po díle 12 spěje seriál neomylně ke svému rozuzlení. Linie moderního příběhu bohužel není tak zajímavá, jako stará Korea, navíc mě tak úplně neseděl až příliš naivní humor a romantická linka, prostě to nebylo ono. Bylo to jako sledovat dva zápasníky, těžká váha (30.léta), dával často těžce na frak lehké váze (21.století). Seriál jakoby kulhal na jednu nohu. Jenže dávat tři hvězdy by byl zločin, 3,5 hvězdy nestačí. Ten seriál je prostě jiný, než všechny, které se tématem odboje zabývaly, má skvělé kostýmy, výpravu, atmosféru, herce, Yoo Ah-In je tak charismatický, sexy a oduševnělý jako spisovatel z 30.let, ženy musely šílet, ještě nikdy jsem neviděl nikoho kdo by se tak na roli inteligentního a charismatického spisovatele hodil. Výtvarná stránka, kamera, dialogy, vynikající OST, to vše mě nutí nad občasnými nedokonalostmi (a někdy možná až příliš silnými emocemi) mávnout rukou a se slzou v oku dát za čtyři hvězdy. Uvidím, zda při repríze dospěji k jinému názoru. Divácky seriál v Koreji příliš neuspěl 2-4%, ale v zahraničí se asi bude hodně líbit, dal by se dlouho rozebírat a narazil jsem i na odvážné názory, že svým způsobem je to Art mezi seriály. Jestli chcete něco složitějšího, neobvyklého, a přitom korejsky bolestivého, zkuste to.

• 15.6.2017  18:33

Silně subjektivní dokument těžící hlavně z výpovědi svědků a pamětí již zemřelých čínských vojáků, civilistů, členů jejich rodin. Některé věci v českém prostoru určitě nové a neznámé. Jen mě mrzí, že situace nebyla více rozebrána vojensky, strategicky, přece jen ten tlak Japonska v oblasti trval dlouho a je to bráno kvůli formě a délce hrozně zkratkovitě. Budu si muset pořádnou knihu pozemních bojů japonské armády a jejich soupeřů napsat sám, protože kdo dnes ví, že v roce 1944 Japonci ovládali pořád podstatnou část Číny a útočili na Indii! Ale tak holt, dokud není zájem, nebudou lepší knihy, ani dokumenty. Pro začátečníka, jako úvod dobré.

• 15.6.2017  18:20
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Když jsem začal seriál sledovat, měl jsem špatné tušení ohledně hlavní herečky Kim Min-Jung nevypadá ve svém účesu moc jako člověk (žena) a její charakter je dost nemožný popravdě řečeno otravný. Jen fangirl a zároveň manažerka (Cha Do-Ha) velké akční hvězdy - Yeo Woon-Gwang, kde si roli někdy záměrné tupé a rozmazlené star vyloženě užívá zkušený Park Sung-Woong. Hlavním tahákem seriálu je ovšem Park Hae-jin, který je najat jako jeho bodyguard Kim Sul-Woo. Ve skutečnosti je však ghost agent, který řeší důležitou misi k odhalení spojení politiků a chaebolů, státních zástupců. Ten nebožák musí předstírat, že Cha Do-Ha je ženou jeho života a právem ze svojí nové mise nemá dobrý pocit. Ve vedlejších rolích uvidíte i známá jména, v roli záporáka je vynikající a charismatický Yeon Jeong-Hun jako chaebol Mo Seung-Jae. Příběh hrozně kulhá v rámci romantické linky, není to jen chyba herečky, jejího vzhledu, ale i scénáře, prostě to nepůsobí dobře, uvěřitelně ani zábavně. Naopak to co mělo být možná původně jen fille a balast, je ve skutečnosti jednoduchý, ale zábavný undercover příběh. Park Hae--jin září jako akční star, jeho agent to všem vytmaví a ještě přitom vypadá cool. Navíc ze začátku perfektní humor mezi bodyguardem a VIP, perfektní titulní znělka, hudba ok, super akční scény, má to napětí a nenudíte se. Park Hae-jin by si fakt zasloužil pořádnou sérii, má cool charisma dokonalého bishíka co umí vtipkovat s kamennou tváří a potenciál táhnout, sérii, cítím se provinile jako jeho nová trash fangirl, nebýt jeho, sérii nedokoukám. Třeba nám ve Four Men ukáže, co v něm vězí.

• 2.6.2017  18:53

Režisér a scénarista legendární Volavky, tentokrát v zájmu vydělávání jüanů na pevnině, tým z Hong Kongu se ujal režie, akce, i kamery a nevypadá to vůbec špatně, ale místo brilantní undercover story čekejte poněkud jednodušší scénář (kde jsou jen náznaky zajímavých postav a dějových linek), kde úplně cítím, že byl záměrně kastrován, aby se pevninský vlk nažral a prošlo to cenzurou. Místo toho čekejte slovy recenzenta Huga LP (Asianfilmstrike) horu akce téměř až barokních rozměrů, která je někdy značně přehnaná za hranou. Infiltrátor, který se nedobrovolně stane drogovým uživatelem nešetří nikoho ani sebe, jeho závěrečné showdown na motokrosové motorce v Thajsku je hodně over the top i na čínský prostor. Maximálně zábavné a účinné, ale jsem zklamaný z toho, že herci neměli šanci předvést něco více, rozvíjel se tady zajímavý motiv morálního dilema hlavní hrdinky. Celkově drsný, ale možná až příliš chtěně surový film, který si podkopová nohy poněkud bizarním chováním a motivací hlavních hrdinů. Akčně na jedničku scénaristicky trpím, charaktery, vrstvení příběhu, fakt bída, když uvážíte o koho jde, takže 3,5 hvězdy je akorát. Kurva práce, precizní scénaristi a režiséři mají dělat svůj žánr a ne násilím cpát do nabušených akčňáku alá Dante Lam, ta snaha je moc očividná a působí násilně.

• 25.5.2017  18:22
    Kaingwa Abel (TV seriál) (2009)

Klasická revenge story mezi dvě bratry s komplikovanou minulostí a příbuzenskými vztahy. So Ji-sub jako Lee Cho In se dostane neplánovaně v rámci lékařského pobytu v Číně k tradičním korejským motivům únosu a ztráty paměti. Nicméně jeho charakter je zajímavě podán, není to žádný suchar, umí zabavit, má charisma. Svůj boj a pomstu vede celkem promyšleně a nespatřil jsem žádné větší logické lapsy, ani nesmyslné jednání. Navíc potká hned od začátku v Číně uprchlou Severokorejku Ji Young, pracující jako jeho průvodkyně, kterou hraje jedna z nejroztomilejších a nejschopnějších korejských hereček. Han Ji-Min je ve své roli výborná, postupně mění svůj názor na protivného doktora, kterého musí sledovat. Jako vždy je bezprostřední opravdová, nikoliv jen roztomilá, perfektně zobrazuje svoji postavu, která neví, zda má tajit dále minulost, nebo nechat vše být. ve zostřujícím se konfliktu. Navíc ten perfektní severokorejský přízvuk ze kterého půjdete do kolen, stejně jako její škály emocí. Paradoxně mě málo bavila linka s hlavním záporákem a ženou o kterou usiloval. Nebylo to špatné, taková ta korejská klasika, kterou na 3,5 hvězdy povyšuje hlavní herecké obsazení.

• 25.5.2017  18:10
    Uso no sensó (TV seriál) (2017)

Neříkám, že mě tahle revenge story nebavila, ale bylo tady přílíš hluchých míst a logických nedomyšleností. Charaktery ušly, herecké obsazení fajn, ale Kusanagi vystřihl v Zeni no senso mnohem lepší roli, jeho postava Jóichi Čiba Vás prostě nestrhne. K ruce má krásnou asistentku, kterou hraje Kiko Mizuhara, jeho protivníkem je rodina Nishina, zejména mladší syn Takaši (výborný Fudžiki Naohito), ale seriálu prostě chybí větší promyšlenost, žár a napětí, nějaká nosnější idea, aby Vás to bavilo více, než na 3 hvězdy. Hudba vynikající, paradoxně je nejsmutnější, že ta mi zůstane v hlavně nejdéle ze seriálu.

• 25.5.2017  18:09
    Younghwapan (2012)

Obsahově velmi poučný dokument, který Vám dává nahlédnout do historie korejského filmu až několik dekád zpět a poučí Vás o palčivých problémech současnosti. Tedy diskriminace starších režisérů, problémy ženských režisérek prosadit se v branži, jak to s chodí financováním, distribucí, právy. Jak moc se změnil a od 70.let profese herce. To vše a mnoho zajímavých lidí od fochu, kteří vysvětlují svoji motivaci proč do toho kolotoče vstoupili. Velmi zajímavé obsahem, formálně klasický dokument, který nemá čím překvapit, viděna běžná verze.

• 19.5.2017  19:24
    Geujeo bara bodaga (TV seriál) (2009)

Hwang Jung-min jako poštovní úřední Goo Dong Baek nemá absolutně chybu, protože často hraje role gangsterů, badass charakterů, kdo by mu věřil komickou, romantickou roli? A on přesto je tady k nepoznání, skoro celou show ukradl pro sebe, perfektní herecký výkon. Han Ji Soo hraje velmi dobře Kim Ah-Joong, která bravurně zvládá přepínat svoje nálady, z all mighty celebrity do bezelstného charakteru k potměšilému vtipálkovi s křehkým srdcem. Jakkoliv předvídatelný příběh je, nikde mě nepřestal bavit kvůli vynikajícím výkonům a charakterům všech osob v hlavních i vedlejších rolích. Vtípky na korejské reálie (musely to samozřejmě odnést Girls Generation). Romantika jako hrom, která však není nějak naivně bezbřehá, vážné a hřejivé momenty jsou tady také, povedený humor, pošťuchování a koexistence hlavní dvojky, jejich sourozenců mě dostávají. Repríza hned a povinně, a třeba příště i vyšší hodnocení, hodně silný kalibr herectví, navíc žádné prostoje, nuda, nebo kulhavý finiš, 4,5 hvězdy.

• 15.5.2017  19:45
    Mi tu sha ji (2017)

Xu Jinglei opustila svůj žánrový kout romantických a dramatických filmů, pustila se pěkně zostra do ranku policejního thrilleru. Příběh policistky, která ztratila svoji malou dceru a jak na potvoru možný únosce po nehodě si moc nepamatuje a lidi po něm pořád jdou, policie je ta nejmenší starost. V hlavní roli Bai Baihe, je celkem zajímavá v roli vynervované hrdinky téměř na konci sil, která porušuje všechna pravidla, aby dosáhla svého. Vím, že její výkon slízl v recenzi na Asianfilmstrike kritiku, ale mně přišel dobrý, můžeme zajásat nad tím, že používá Yetiho:). Film však mocně táhne neznámý podezřelý Stanley Huang, který má na krku hlavní porci akce. Překvapilo mě, jak je režisérka v tomhle typu akčního krimi thrilleru jako doma, děj odsýpá jako na běžícím páse, děj se pomalu kompletuje a má povedený finiš. Ve vedlejší roli tchaj-wanský Ming Dao urval také zajímavou roli, film vystačí pouze s pár hlavními postavami, ale všechno je tady správně, napětí, příběh akce, odmítám dávat 3,5 hvězdy, když technické provedení na jedničku, hudba (An Wei) skvělá, takže zaokrouhluji na 4. Dlouho jsem neviděl smysluplný povedený thriller z čínského prostoru. Xu Jinglei by tímto titulem po 3 slabých filmech mohla zažít restart kariéry jako režisérka, uvidíme, s čím přijde jako herečka.

• 9.5.2017  21:12
    Mirzya (2016)

Film byl podle finančních měřítek Bollywoodu katastrofou, rovněž to až na výjimky pěkně slízl v domácích recenzích (paradoxně se více líbil v zahraničí). Jenže já mohu snímek doporučit, adaptace paňdžábské milostné klasiky v moderním hávu, kdy kromě legendární roviny je přítomná i moderní doba má svoje kouzlo. Klasický příběh chudý podkoní má rád budoucí nevěstu místního prince. Pokud máte rádi pohádky, legendy, nebudete mít s filmem problém. Musíte však akceptovat to, že režisér vypráví hlavně vizuálně a právě sekvence beze slov vrhají film jakoby do počátku historie filmu a mytických věků, audiovizuální stránka má nesmírně omračující sílu. Pokud pominu několikrát necitlivé vložení technoprvků do OST je hudba rovněž dokonalá. Příběh a vrstvení děje nemá prostě šanci přijít s něčím výrazně neobvyklým, nebo novým. Hlavní herecká dvojka sympatická, ale je na nich vidět, že jsou nováčci, nemají na zavedení hvězdy, chemie tady chybí. Perfektní akce, na které se podílel tým polských kaskadérů v roli jízdních lučištníků, krásné efekty, film má i přes svoje nedostatky u mě plus za svoji sílu vyprávět beze slov nebo s minimem dialogů, jakoby na Vás dýchala minulost, úžasné, tři a půl hvězdy. Chápu, že Indové se museli bouřit proti takovému pojetí legendy, pro ně je to určitě obrazoborecký snímek a neskutečná drzost. Ti co nikdy neviděli žádný indický film asi jásat nebudou, ti kteří hledají neobvyklý zážitek budou příjemně překvapeni.

• 9.5.2017  21:02

Režisér Jae-han Lee je prostě učedník Johna Woo, už od úvodních minut víte odkud vítr fouká, ale to není vůbec na škodu. Ten film je sice jednoduchý lineární příběh o partičce studentů co se brání v korejské válce přesile KLDR, jenže všechno tady šlape a funguje jak švýcarské hodinky. TOP mi konečně ukázal, že dokáže být herec, doteď jsem ho vnímal jen jako celebritu těžící ze svého vzhledu a popularity v hudební kariéře. V roli severokorejského lídra neskutečně charismatický Seung-won Cha, v miniroličce zdravotnice se tady mihne Jin-hee Park. Film vrší klišé na klišé, jenže ty postavy byly životné, bavily mě, věřil jsem hercům jejich role, perfektní kamera, hudba, akce, ale hlavně z toho fakt tekly emoce. Režisér prostě umí dostat diváka kam chce, dojme Vás heroickým krveprolitím a příběhem dvou hlavních hrdinů, tleskám, fakt povedené.

• 5.5.2017  19:22

Manžel Kareny Lam se rozhodl debutovat jako režisér, vybral si docela náročnou látku na téma zakázaných vztahů, Jacky Cheung jako pastor Marco a Karena Lam jako Michelle, jeho spolupracovnice z neziskovky se po letech potkají a mají rozhodně na co vzpomínat a nebude to jen příjemné. Domnívám se, že pointa příběhu a celkově adaptace divadelní hry nebyla doražena úplně dokonce, trochu ten závěr klopýtá (rád bych četl originál). Nicméně křesťani jsou docela zajímavá cháska (pouze k pozorování, nechtěl bych žít ve společnosti, kde by ten proud dominoval), takže pozorovat jak protestant bojuje s pokušením má svoje výhody. Střet dvou lidí přeroste postupně až něco mnohem vážnějšího, příběh se postupně odkrývá, buduje se napětí, film si jde v klidu svým tempem. Excelentní miniroli tady vysekl Atnhony Wong, který prostě ovládl plátno na část filmu, problém je, že mi ten závěr nepřijde úplně správně vygradovaný, úderný, i když asi chápu, o co tvůrcům šlo. Pokušení, arogance jsou někdy v ruku v ruce s falešnou skromností a morálkou. Rozhodně zajímavý titul, Karena se po mateřské pauze postupně dostává k zajímavějším filmům, v roce 2015 nic výrazně povedeného neměla, zde ukazuje, že rozhodně nic ze svého umění nezapomněla, letos snad chytne minimálně jeden povedený snímek, talentovaných hereček je v Hong Kongu a okolí málo a v generaci pod 20 and 20 let zatím žádné velké přísliby nevidím.

• 2.5.2017  20:11

Seriál se nám posunul do epičtějších rozměrů a děj se mírně rozvětvil, mám však problém trochu s příběhem a postavami, kdy jsou paradoxně zajímavější vedlejší charaktery, než Balsa a její putování. Přijde mi to trochu kostrbatě provázané, navíc mě už trochu unavuje zápletka, že Balsa chrání další dítě... Dean Fujioka jako princ království Rota, nebo Yoko Maki jako Shihana, členka královské kontrašpionáže mohli dostat více prostoru. Můžete čekat více akce, Ayase Haruka je v hlavní roli tradičně skvělá, Kengo Kora se tady mihne jako lehce psychopatický a krvelačný princ Raul císařství, které se chystá dobýt kontinent. Nicméně nemohu dát 3 hvězdy tak omračující vizuální podívané, která má skvělou akci, výpravu, herce, kulervoucí OST (Naoki Sató musí žít snad ve fantasy zemi každý den poslední dva roky, každý motiv dokonalost sama). Děj nám spěje do masivní konfrontace a já se těším na sezónu tři, která by měla začít ještě letos v listopadu, tak držme palce, ať jde vše jako po másle.

• 2.5.2017  20:03
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Přiznejme si to, seriály se super hrdinkami nejsou v Koreji zrovna moc častým žánrem. Ačkoliv nejsem fanda typu hereček jako Park Bo-young, tak ona zvládla svoji roli perfektně, malá, roztomilá a nelidsky silná. Bojují o ní dva bishíci, dávná láska ze školy, Guk Doo, který je u policie a šéf herní firmy Ahn Min Hyun, hraje ho perfektně Hyungsik, který se ve své roli rozmazleného a potměšilého fracka důkladně vyžil. Zaměstná Do Bong Soon jako bodyguarda a sluhu v jednom, potřebuje se zbavit anonymního vyhrožování a v klidu převzít rodinný koncern, ale časem se to zkomplikuje. Režisér Lee Hyeong-min má úžasný cit pro humor a hudební vtípky, je tady i lehký konverzační humor, nejen situační. Linie policejního vyšetřování je tady čistě jako výplň pro odlehčení souboje bishíků. Dostávají mě popkulturní narážky jako The Bodyguard, Superman, řada hudebních vtipů. Prvních osm dílů smršť humoru a celkem nevtíravá romantika, později však dochází týmu nápady a závěr tradičně trochu odfláknutý a natahovaný. Přesto v originalitě povedenosti musím 3,5 hvězdy posunout na 4, super obsazení, OST, mnoho povedených nápadů, vynikající hlavní hrdinka. Strach, který Do Bong Soon umí zasít do kriminálního podsvětí zůstane dlouho v nás...

• 2.5.2017  19:47

Ne každá čínská koprodukce musí skončit průšvihem, zejména, když s tím pomáhají Francouzi, navíc se jedná o volnou adaptaci http://www.csfd.cz/film/296536-kuryr-expres/komentare/ V hlavní roli korejská kočka Song Ji-hyo, pase po ztracené zlaté sošce kočky, pronásleduje francouzského zloděje. David Belle, zakladatel https://en.wikipedia.org/wiki/Parkour nemá v roli padoucha chybu, dává naplno vyniknout svému talentu, dodává filmu přímo magický dotek. První hodina má takový švih, energii, eleganci a humor, že jsem si hned vybavil první díl Taxi, takový nával svěžesti. Navíc v hlavní roli exceluje i čínský komik Chen He. Song Ji-hyo dodává filmu nejen sexappeal, ale i solidní akci. Pak ten nával energii a uragán je trochu oslaben, ale ke konci se opět šlápne na plyn, nebýt jedné trapně udělané CGI sekvence, není nač bych se mohl výrazně zlobit. Hudba, akce, obsazení super, chtělo to jen trošku více nápadů, lépe vyřešený děj ke konci, ale upřímně kolik akčních komedií se povedlo z čínského prostoru za poslední roky? Trapně málo, tohle je světlá výjimka buďme za ni rádi, pro mě 3,5 hvězdy.

• 2.5.2017  19:38

Jelikož neznám detailně historické pozadí, nejsem schopen posoudit, jak moc je celý smysl plánovaného útěku královské korejské rodiny z Japonska domů. Pravda dostanete excelentní herecké obsazení ať už Ye-jin Son, nebo Go Soo nebo Kim Jae-wook jako její nedobrovolný japonský manžel. Dost času se daří věrně evokovat atmosféru let dávno minulých, ale nemohu si pomoci, přišlo mi to celé hodně vykonstruované a na efekt, dost času se děj jen tak bezvýrazně plácá na místě, není vyloženě nic, co by Vás kromě technické dokonalosti mohlo strhnout, viděl jsem už povedenější historická dramata z konce korejského království.

• 24.4.2017  18:37

Chyběl Vám John Woo, náklad hyperstylizované akce, testosteronu, heroické krveprolití? Tak tady jste na správné adrese, čínský režisér Gao Xixi určitě jako mladý spratek, stejně jako já neustále zíral na HK produkci z 80.tých let, tento jinak spíše seriálový režisér se porval pořádně se zašlou slávou žánru heroic bloodshed. Přivádí na scénu dva charaktery Li Zihao (Peter Hao) a Fang Jie (Zitao Huang), kteří se náhodou potkají při útěku z vězení. Poté znovu při hodně divoké záchranné akci v centru Šanghaje, scéna pádícího čtyřspřeží a smečky zabijáků v autech nemá chybu, nonstop adrenalin a plynový pedál sešlápnut až na podlahu. Každý z hrdinů má však jinou motivaci pro svoje místo v triádě, ženské osazenstvo tady nemá v bromance moc co předvést, ale obě herečky Guli Nazha a Cha Joo Hyeon odvádějí slušný výkon. Navíc je tady v hlavní roli charismatický šéf gangu Xueqi Wang, který nemá chybu. V Šanghaji třicátých let zamrzí pouze poněkud futuristická americký auta z let 50.tých, občas necitlivé CGI. Hudba, akce, kamera perfektní, navíc většinu času se tady vytvořit atmosféru napětí a pnutí mezi postavami. Závěr možná až moc over the top akce, která jde někdy snaž až za hranici béček z 80.let, ale já to odpouštím, 3/4 filmu excelentní zábava. Navíc Peter Ho je v hlavní roli bourák, s přibývajícím věkem si vybírá čím dál lepší filmy. Chcete vůni střelného prachu a nekompromisní akci, melodrama, nemůžete udělat s tímto titulem chybu, zaokrouhluji na 4 hvězdy.

• 24.4.2017  18:26

Tak trochu čínská verze Kmotra v lokálním prostředí. Píše se nám v Šanghaji rok 1905, triáda Hong Men, si musí vybrat, zda jít proti gangům, podporovat dynastii Qing, nebo se spojit s rebely, kteří chtějí nastolit republiku. Perfektně prokreslené charaktery kriminálního světa, akce není účelem filmu, ano párkrát se jí dočkáte, ale spíše je to dokonale atmosferický, kostýmní film, kde vynikají herecké výkony. Nan Yu, jako šéfa hlavního bosse, Jun Hu jako pan Chang, který tomu všemu šéfuje, Hao Qing jako mladý rebel, vynikajícím způsobem hraje roli ideliasty, který se musí rozhodnout, zda ideály, nebo oportunismus povedou jeho cestu. Výpravná historická freska, kde není skoro nic pokaženo (včetně občas moc okatého CGI), perfektní gradace děje, vynikající hudby, Johnny Klimek mě naprosto uhranul. Už teď se těším na pokračování, jak se budou dále ubírat cesty hlavní postavy Cassie (Nan Yu), která je tak nějak neplánovaně stále v centru dění.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35