Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 7.2.2020  20:52
    99 eokeui yeoja (TV seriál) (2019)

Zajímavá detektivně dramatická série, která nám scénu přivádí opravu zajímavé a velmi dobře prokreslené charaktery, které jsou si vědomi svých defektů a pokouší se je překonat. Nejsou dokonalí, ví to a snaží se bojovat dál, změnit se. Bývalý policista Kang Tae-Woo (Kim Kang-Woo), který pátrá po důvodu smrti brata (toho času poslíček gangu), hospodyňka vypadající jako šedá myška Jeong Song-Yeon (Cho Yeo-Jeong), která však ukrývá nejedno tajemství. Její manžel Hong In-Pyo (Jung Woong-In) jako obchodník s mořskými mraženými plody, rybami, co se marně pokouší o úspěch. Dále zde manželský pár Hee Ju (Oh Na-Ra), ředitelka bohaté nadace, která musí stále hlídat svého, krásného a zjevně mladšího manžela - Lee Jae-Hun (Lee Ji-Hoon). Všechny osudy hrdinů se protnou díky pořádné finanční injekci 9.9 biliónů wonů, pozor peníze však hledá i původní majitel a ten se s tím mazlit nebude. Můžete se těšit nejen na dobře prokreslené charaktery, velmi umně zahrané a celkem dost realisticky působící, ale především celou sérii prostupuje napětí. Nečekané improvizace aktérů, jak se zmocnit peněz vybruslit z různých trablů. Máte se věru nač těšit, dokonce se neděje ztráta tempa, nebo přílišné nelogičnosti. Sice mohlo být finále ještě lépe vymyšlené, ale míra idealismu, obvyklého korejského flagelanství (skrz neexistující vinu za touhy a sny) je ve zcela snesitelných mezích. Série se může pochlubit dobrým OST (ten ending song a jeho zpěvačka mě zaujala), občas zajímavá práce kamery, která různě cestuje a snímá z nečekaných úhlů hlavní hrdiny. To co mě na seriálu dostalo, nebyla ani tak hlavní myšlenka, jak nebezpečné se peníze mohou stát, ale spíše vývoj postav a jejich jednání. Korejské seriály jsou samostatný žánr jako antické tragédie, tento však dokáže občas z klišé vykličkovat, nebo ho podat snesitelně.

• 5.5.2019  23:50

Lee Sun-Kyun jako policista Jo Pil-ho není zrovna ukázkový hrdina justice, nezákonně se obohacuje a jeho boční kšefty mu přivedou na krk kromě vnitřního oddělení i celkem nebezpečnou zločineckou skupinu. Jo Pil-ho kličuje a pomáhá si jako obvykle, pokouší se získat si důvěru klíčového svědka, kterým je puberťačka Mi-Na (sakra herečka Jeon So-Nee vypadá jako 15letá začínající herečka, já ji chtěl chválit jak si vede na nováčka skvěle a přitom je ročník 1991:) Jo Pil-ho se nakonec musí rozhodnout, mezi penězi, nebo tím co je správné. Více příběh rozvádět nebudu, příběh prohnilé policie a ještě prohnilejšího světa korporací zase nemá možnost výrazněji překvapit. Postavy jsou napsány dobře, Lee Sun-Kyun opět výborný, ale neměl kliku na mistrovský kousek jako Hard Day. Po finále filmu zůstává lehká pachuť, přece jen možná moc chtěné na dojmutí, efekt, hlavní hrdina strašný loser, moc se s ním sympatizovat nedá, dokud nedojde osudové volby. Nadprůměrná korejská revenge kriminálka, ale viděl jsem mnohem lepší.

• 8.6.2019  20:57
    Aladin (2019)

Ano je to Disney, jsou tady hudební čísla, ale Guy Ritchie si s tím poradil po svém a dobře. Dech beroucí výprava, citlivě vybrané herecké obsazení, působivý OST. Film pro sebe ukradl Will Smith, který v roli rozpustilého džina nemá chybu, souboje, akční složka velmi dobře řešené a napínavé. Hele jako jestli jste čekali literární adaptaci jste na špatné adrese, je to perfektní a zábavný film pro děcka 12-15 let, v kině byli samí puboši, takže jsem si tam připadal nepatřičně, přesto legenda dětských let, kdy remake není zbytečný. Humor, akce tady je dobrý, romantická linka decentní, já jsem spokojen, repríze se nebráním. Film obsahuje spoustu detailů a blbinek, které stojí za to.

• 26.8.2019  19:21
    Arthdalská kronika (TV seriál) (2019)

Joon-ki Song je výborný herec a jde mu skvěle akce, vytváří, nebál bych se říct ikonické momenty a fakt má koule, že to všechno natočil sám. Seriál sráží nedostatečné zpracování ambic tvůrců až přílišná snaha využívat prvky GOT, obří výtah, lokální jazyk (který, ale nezní cool, nýbrž komicky a je použit většinou ve zcela nevhodných momentech), vytáčí mě ty kostými s kožešinami v prostředí tropické džungle Bruneje. Nádherené lokace a kamera, akční scény, OST spíše nevýrazné, příběh divně klopýtá, nezatracuji to, ale některé momenty, rekvizity jsou tak pitomé, že se nejde nesmát. Navíc se na výpravě nějak šetřilo, nevím, kostými, kulisy mi přijdou nějak ošuntělé, než velkolepé, uvidíme, co další série. Vadí mi, že že tak skvělá herečka jako Kim Ok-bin je málo využitá. Jinak ta idea mezidruhové, mezirasové války, proč ne, ale začátek vypadá jako béčko Underworld, neděste se, sérii první dva díly trvá, než se přehoupne k trochu smysluplnějšímu ději. Tuším sice další děj a průběh, ale záleží na tvůrcích jak to pojmou, nepovedlo se jim udělat to úplně EPIC, a mezirasové obsazení by tomu taky pomohlo....Kostymerá a zbrojíře bych si pozval na konzultaci, šlo by pár věcí vylepšit, třeba odstranit v době bronzové železné přilby a zbroje...

• 12.12.2019  19:28
    Baegabondeu (TV seriál) (2019)

Jdu drze proti proudu, prvních 12 dílů smažba, ale pak v tomto akčním thrilleru zcela spadl řetěz, twist within twist, mě ani trochu nezaujal. Lee Seung-gi je Belmondo naší doby, to on mě nutil, abych sledoval poslední 4 díly, je fakt výborný v akčních scénách. Jeho hrdina kaskadér Cha Dal-geon je správný přímočarý řízek, který se nezastaví před ničím. Uvidíte velký rozpočet, zahraniční lokace, perfektní akční scény, OST ok (některé sony ok, instrumentální úroveň lehký nadprůměr), to na čem seriál pro mě umírá není jen celková stavba poslední čtvrtiny série. Hrozně málo jsou tady vidět nějaké postavy, Suzy je fajn, ale kdyby tam nebyla, nepoznal bych rozdíl, její postava nedodala seriálu vůbec nic, ani sexappeal, ani akci, nebo nějaký mozek v druhé části seriálu, prvních 6 dílů šla.Shin Sung-Rok podruhé v životě nehrál záporáka. Jako bylo to napínavé a fajn, ale pak míra retardace a naivity po díle 12 jde strmě nahoru, zakončení, nezakončení. Druhá sezóna mi přijde zbytečná, mocenská zápletka jak korporace ovládají vlády zcela omšelá, to pokračování nemůže utáhnout děj na celou sezónu pokud nevymění scénáristy, a preventivně taky rejžu. Z historických ,archivních důvodů si ten seriál nechám, škoda Korejci mohli expandovat do neasijského zámoří tímhle seriálem, ale podle mě to neklapne. Iris, Athena byly větší nálož na postavy, akci, scénář, umělo to člověka více vtáhnout do nějakého dění, než přesun z A do B. Úplně mě štvaly ty comic relief momenty a rádoby pokusy o romantiku, tým zabijáků s modelkou, co to přehájní s makeupem a bývalým agentem KLDR sympatický. Jinak nic zásadního co by ve mně zůstalo. Lee Seung-gi fakt potřebuje seriál, kde může na plno předvést co umí, a nemít zase nějaký clumsy charakter po boku, nevěřím, že ho to baví. To mu fakt nemohou sehnat někoho pořádného? Někdo kdo mu bude rovnocenný.

• 4.9.2019  21:26
    Bharat (2019)

Přiznám se, že navzdory atraktivnímu začátku, symaptickému tématu, je Bharat jen solidní film, který vykrádá Ode to My Father, Katrina Kaif tady navíc vypadá lehce za zenitem, ani skvělý režisér to nějak nevytrhl. Hlavní problém je v Salmanovi, on nikdy nebyl herec a člověk od něj nemůže čekat složité figury a role, jenže to jeho "komediální" pojetí a naivní hraní, plné sebestylizace až na hranici onanie (je z toho cítit, jak je to prostě jeho show) je mi ze srdce protivné. Zejména u takového druhu filmu leze na povrch, že je to přestárlý idol, který sice svede přesvědčivě akční role, sportovní drama, ale v civilním tématu jako je Bharat působí zcela nepatřičně... Jeho fanoušci a ostatní si mohou jednu hvězdu přidat, za mě slabé.

• 6.5.2019  00:00
    Bigishoo (TV seriál) (2019)

První letošní zásek sezóny je tady. Sice jsem si pořád nezvykl na komickou politiku, dělit díly na dva jen proto, aby se mohlo odvysílat více reklam, ale naštěstí se to kompetentní osoby naučily už řešit tak, aby to člověka nerušilo ve sledování. Han Seok-Joo (Joo Jin-Mo) má slibnou kariéru fotoreportéra dobře rozjetou, dokud se nenachomýtne do případu jednoho doktora a herečky. Padne na úplné dno (nejenom láhve), je nucen vybudovat svůj život znova, i když se k němu původní rodina nezná a nechce ho. Dostane šanci pracovat pro syndikát Sunday, které mu Ji Soo-Hyun (Han Ye-Seul), bývalá novinářka bez iluzí, která skončila v bulváru. Jenže v bulváru, který sakra dobře vydělává a o napínavé případy tam není nouze. Chcete vědět více? Vrhněte se na to. Hlavní herecka dvojka je skvělá, Joo Jin-Mo měl konečně možnost předvést po čase svůj herecký rejstřík. Han Ye-Seul má dospělou, vážnou roli, která jí dokonale sedí, chladná, dokonale kalkulující kariérní šéfka, která však má za fasádou i něco jiného. Vypadá navíc úchvatně ve svých garderobách. Han Seok-Joo musí fotit prominenty při všelijakých nepravostech, pak už je jen otázka, zda si daný viník dohodne s redakcí na finanční náhradě nebo bude hrdinou nové skandálního příběhu. Seriál je velmi dospělý, napínavý, první dva díly nedá vydechnout zasekne do Vás nikoliv háček, ale pořádnou kotvu. Akce, kamera, hudba vše je na vyšší úrovni, než u seriálů bývá zvykem, penězi se tady nešetřilo. Navíc i vedlejší postavy jsou fajn, je tady trocha špičkování i humoru, ale jen trošku, aby to neotravovalo. Romance prakticky absentuje je na minimum. Napínavý příběh, kterému nespadne nikdy řetěz, máme zde sice trochu překombinované finále, ale pořád seriál baví dokonale 14 díly a poslední dva jsou ok. Neobvyklý námět, dobře napsané dialogy, odkazy na korejské popkulturní reálie,

• 12.8.2019  20:41

Taková slabší epizoda jinak geniálního seriálu o třech podvodnících, Masami možná až moc afektovaná proti svému cool výkonu v sérii. Hvězdné obsazení, Kazuki Kitamura skvělý jako ganster ranař, co umí karty, povedený twist, hezké cameo pro Ryoko Hirosue. Ale tak nějak se ukázalo, že třetinu filmu je děj značně na vodě, chybí dynamika více lehkosti a humoru. Přimlouvám se za další sezónu, tento film je lehký nadprůměr.

• 15.10.2019  20:44
    Don (2019)

Další film o finančním žralokovi akciových trhů, tentokrát z Koreje, herecky je film dobře obsazen, příběh sice nepřekvapí, ale je umně udělaný, napínavý, uvidíte pouze hvězdy nižší zářivosti, technicky ani hudebně nevyčuhuje nic nad slušný standard. Jenže to má až příliš klasickou formu rozvíjení děje a herecky tady taky nikdo neohromí, hlavní postavy a tajemný mistr Ticket mají příliš málo prostoru, charaktery nejsou dostatečně prokresleny, dejte si raději Baazaar.

• 15.10.2019  20:50

Pro romantické filmy s prvky nadpřirozena mám slabost, ale přiznám se rovnou, nebýt v tom Kasumi Arimura se svojí okouzlující osobností a úsměvem, tak tomu napálím nižší hodnocení. Zatímco hlavní hrdina se syndromem Bruce Willise (musím všechny zachránit, i kdyby mě to mělo zabít), vidí budoucí mrtvé lidi průhledné, tak já viděl do záměrů tvůrců někdy od polovinu filmu. A to je problém, navíc mě hlavní hrdina štval, jeho postava není nic extra, bolestínek se spasitelským komplexem, příběh příjemně plyne, ale nic omračující, závěrečný twist netwist na mě stejně dojem neudělal, jistě je to ve svém ranku lepší, než většina korejských i japonských titulů. Ale já tak nějak pamatuji tituly, které mě dokázaly složit, omráčit, donutit k repríze, koupi DVD. Tohle není ten titul.

• 7.10.2019  17:57
    Hotel delluna (TV seriál) (2019)

Nevěřil jsem dalšímu duchařskému námětu sester Hongových, ale ony to kupodivu zvládly. Jedinečný příběh o mrtvých přebývajících ve speciálním hotelu se zvláštní majitelkou Jang Man Weol a jejím nedobrovolným asistentem - Koo Chan-Sung, kterého vlastní otec pro záchranu života zaprodal hotelu duchů. Oba se dva musí postarat o přání svých hostů, které zasahují do světa živých. Takže dostanete žánrový mix, příběhy s nádechem hororu, romantiky, pomsty, hlavní linka je ve druhé polovině jasná vengeance story se silným podílem romantiky. Naštěstí jsou tady výborné hlavní i vedlejší postavy. IU jsem nevěřil, že zvládne vytvořit tak silnou hrdinku(V Bel Ami je nováček, ve Scarlet Heart sympatický nováček, stejně jako v The Producers a v My Mister je naprosto příšerná). No a teď náhle stvoří neuvěřitelně plastickou postavu s aurou moci, charismatu, ona je skutečný idol (bez pejorativní významu), který se stal ikonou, předvádí svoje nejsilnější herectví, nejen drahé šperky a róby, dokonalá směs vypočítavosti, černého humoru a zálibě v luxusním životním stylu. Její partner Yeo Jin-Goo se rovněž snaží v roli střízlivě uvažující hoteliéra, který musí krotit svoji šéfku, která potřebuje občas uzemnit. IU ho však naprosto zastínila, ačkoliv mi tento herec nepřijde jako to nejlepší co Korejci mají, nevadil mi. Musím se však zeptat, nezastal by tu samou roli a nehodil se na ni více Jang Keun-Suk, Yoo Seung-Ho, nebo Kim Soo-Hyun? To už by bylo prostě dokonalé. Navzdory tomu, že díly jsou hodně nad hodinu, tak v žádném případě nejde o nudu a natahování. Je to náročnější seriál ke sledování, díl, dva maximálně naráz. Příběh o lásce, pomstě jdoucí přes staletí byl k vidění mockrát, ale ne zparacován takto. Sestry Hongovy vytvořily příběhy, kde Vás vždy něco překvapí, občas se leknete horrového settingu, děj se postupně vybarvuje, vynikající humor, narážky, camea hereckých hvězd nemají chybu, pěkná instrumentální složka OST, v rámci písní, asi jen jedna skladba, co mě zaujala, ale celkově před sebou máte korejský seriál roku, 4,5 hvězdy. Jsem rád, že v odhadu kvality herectví a seriálu jsem se tentokrát mýlil, protože duchařské téma prostě moc nemusím, tady jde však o něco jiného.

• 28.9.2019  13:05
    In Hand (TV seriál) (2019)

Jamapi zábavný až na půdu jeho charakter Himokura Tecu je skutečné vědecké eso se smyslem pro humor za divnými estetickými hodnotami. Je to soubor velmi povedených příběhů, které časem začnou kynout k závěrečnému dvojdílu, který mě trochu zklamal, přesto bych se nezlobil, kdyby se nám tvůrci rozhodli natočit další řadu. Nanao hraje ranařský charakter ze státní instituce, podařilo se jí posunout opět trochu dál ve svém statusu začínající herečky, Gaku Hamada má nevděčnou roli sidekicka, ale také on pobaví. Seriálu více sedí lehčí duch a špičkování, než odvracení katastrof..., působí to trochu násilně a skoro nepatřičně v dané atmosféře.

• 29.10.2019  18:46
    Jeoseutiseu (TV seriál) (2019)

Solidně propracovaný krimi-právnický seriál, který ukazuje, že se veřejné korejské televize marně pokouší v kvalitě dostihnout a předstihnout kriminálky od OCN. Pravda první dva díly dokonale navnadí, když vidíme příběh mladého bezskurpulózního právníka - Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk), který pod vedením svého patrona - Song Woo-Yong (Son Hyun-Joo), obhajuje kdejakou spodinu (byť bohatou). Lee se však musí rozhodnout, zda zůstat u dosavadního životního stylu, bohatého na finance, ale jinak chudého a prázdného, nebo se znovu vrátí k případu smrti bratra, když indicie ukazují tam, kam se mu nelíbí. Do cesty mu přijde také jeho bývalá Seo Yeon-A (Nana), toho času státní zástupce. Vyšetřování případu mrtvých a zmizelých aspirujících hereček může začít. Příběh se pomalu odvijí, ale má svoje napětí zhruba 2/3, ale pak se ukáže, že některé věci se prostě tvůrcům nepovedly. Sice perfeketně napsané ústřední mužské duo, ale charakter státní zástupkyně šíleně neživotný a plochý, modelový, nemá prostě žádné pořádně vlastnosti, kromě toho jsem zastánce spravedlnosti i nad svými blízkými, fakt slabé...S tím nemůže nic udělat, ani sympatická začínající herečka Nana. Dějově je to navíc dost překombinované a průhledné, prostě bez pořádných nápadů. Postava hlavního psychopata působí někdy také spíše komicky a neživotně, Výkon hlavních herců v této lehce depresivní a tragické je výborný, zejména Choi Jin-Hyuk natolik zaujal svým charismatem, směsí nonšalance, ironie, tragiky, že si ho OCN vyhlédla pro příští rok na špionážní kriminálku Rugal http://asianwiki.com/Rugal Z kladů série zmiňme i slušné OST, nadprůměr, ale letos byly a budou lepší série.

• 30.10.2019  20:06
    Kingdom (2019)

Viděl jsem zběžně mangu (která vyhrála nějaká ta ocenění, prodala desítky miliónů kusů, má přes 55 dílů a stále běží), existuje i anime (dvě sezóny). Jenže chtít vměstnat takhle rozsáhlou na věc vede zákonitě k dvěma věcím, zploštění charakterů, kastraci děje. Režisér si z námětu fikčního fanatsy světa sjednocení Číny prvním císařem bere pouze počátek mangy a byla to podle mě špatná volba. Za celý film dostanete jeden souboj hlavního hrdiny - Shin (Kento Jamazaki) s tajemným zabijákem, a poté souboj v sídelním městě mezi dvěma kandidáty na trůn. Jakkoliv mě dostává OST, kostýmy, stylizace a sympatické obsazení, tak film nabízí málo. Většina bojových scén slabé (kontinent za Čínou), dva parníky za Koreou, byť pár povedených momentů se najde. Tohle se prostě nepovedlo, navíc charaktery podány velmi zkratkovitě, není čas tady nic rozvinout, potenciál předlohy byl větší. Ano je to blbé, líbí se to v hodnoceních i tržbách, jelikož to patří do žánru Young Adults a má to obrovskou fanouškovskou základnu. Ale můžete vidět celou řadu historických, nebo fantasy fikčních snímků na dávnou historii, které mají prostě koule permanentní napětí a akci. Bavme se tady třeba z Japonska o Goemon, Shinobi, z Koreje The Restless, Musa, Shadowless Sword in the Moon, v Číně máte Yimou Changa, Chen Kaige a další režisérské hvězdy.

• 2.5.2019  21:05

Hvězdný tým za kamerou a před kamerou nemůže udělat zázrak z ultra nudného a nenápaditého scénáře. Práce komise ICAC na případu pašovaných cigaret je příšerně nudný, postavy schematické, ploché, divák s nimi nemůže navázat kontakt. Alex Fong absolutně nevyužitý, Karena Lam je pouze divák a ping pongový míček mezi dvěma hlavnámi postavami, Ching Wan Lau je už solidně zvrásněný jako nějaké pohoří, ostuda HK, že nemá po dekádě a něco nějakou novou výraznou generaci herců, hereček. Nick Cheung zubu času unikl, gratulace sekci efektů, kdy udělají z odbou hlavních hrdinů pomocí triků středoškoláky... Jinak mě mrzí, že Michelle Wai se filmem jen mihne, Anita Yuen také pouze cameo, něco se stalo, tvůrci Volavky došel dech, a pro diváka pech...

• 11.10.2019  19:50
    Lupin no musume (TV seriál) (2019)

Otakisti si mohou zapsat na svůj seznam seriál, který má v letošním sezóně k anime nejblíže, nikoliv proto, že je podle psané předlohy (nikoliv mangy!), ani proto, že svým názvem odkazuje k slavnému lupiči gentlemanu. Celá stylizace seriálu, postavy, kostýmy je natolik ulítlá, že máte pocit, že sledujete oživlé anime. Slavný zlodějský L klan, kterým zkaženým bohatým bere a sobě dává řeší zrovna otázku nástupnictví. Dcera klanu, v civilu knihovnice Hana (Kjóko Fukada) se zamiluje do policisty Kazumy (Kódži Seto) a nastává zběsilá série případů loupeží a úniků, kdy se tihle dva nevědomě i vědomě střetávají. Seriál ma vynikající styling, kostýmy, chování postav je velmi nestandartní a trhlé, humor zaručen, stejně jako napětí. Herecky je seriál velmi dobře obsazen, protože kromě párku milenců stojí i ostatní existence za to. Registruji také velmi povedené symfonické motivy, neskutečně stylový opening, fanservis jak bejk, rudý sametový kostým co nosí Kjóko asi půjde v Japonsku na dračku... Takže si to zrekapitulujeme, policisté vs. zloději v komediálním duchu, v dostatečném tempu napětí, romantika v přiměřeném množství, občas parádní vtípky a odkazy na popkulturu. Za mě silný nadprůměr, spontánní humor, silné nápady, hlavní hrdinka v dvojroli dokonalá, co více si přát.

• 6.2.2020  22:56

Colonial hate, ale je to relativně zábavné a má to styl. Doba dobytí Indie Brity však byla složitější a jejich vojska tvořila z drtivé většiny nativní populace... Jinak hudba ok, kamera taky, cgi působí někdy až moc násilně a uměle, chtělo by to zamakat více na výpravě, technické stránce věci. Přesto to má atmosféru, umí to vtáhnout a rozproudit krev v žilách. Jen mě mrzí, že na českém trhu není žádná pořádná publikace, která by jednou provždy popsala pořádně dějiny Indie od středověku do roku 1947, aby lidé mohli brát film jako film, a historii jako historii. V Indii se to zjevně neděje a ta zkreslení jsou až moc násilná. Nicméně pokud máte náladu na epický historický velkofilm, poslužte si.

• 2.4.2019  21:08
    Pegasus (2019)

Han Han je talentovaný člověk, který se náhle zjevil jako amatér ve světě čínského filmu a okamžitě všechny uchvátil svoji originalitou, citem pro vyprávění nadsazených, ale citlivě vyvedených dramatických příběhů, témat, které rezonují s čínským publikuem. Zde režisér zavítal do svého hobby, zaměstnání rallye. Bývalý závodník se po několika letech nedobrovolného důchodu vrací zpět za volant. Klasická sportovní film, formule alá Rocky I, krásně vizuálně vyvedené. Občas nemotorný, jindy povedený humor, prostředí rallye závodu dokonale dynamicky nasnímáno, kamera solí neskutečně krásné záběry. Přesto mi ve filmu chybělo něco, co by mě chytlo za srdce. Tvůrce dokázal udělat z marginálního tématu megahit (vydělal přes 1 bilión yuanů), klobouk dolů. Přesto se musím ptát, měl tento film zapotřebí? Z kvalitativního hlediska je to krok dolů, takovýto sportovní film by dovedl udělat kde kdo. To je režisér natolik zamilován do rallye a svého života, že to považuje za nosné téma pro film? Fakt nechápu, proč si točil o sobě fikční životopis, když dokáže psát naprosto perfektní knihy a scénáře, kde jeho osoba nefiguruje. Herecky ve filmu nikdo moc nevyniká, kromě Shen Tenga jako závodník Zhang Chi. Berme to z té lepší stránky, tvůrce masivně vydělal, v příštím filmu si bude moct dovolit velké věci a doufám, že závodění dá tentokrát k ledu.

• 25.2.2019  20:14

Na to, že jde o film za čtvrt miliónu USD, tak velmi slušná práce, nemluvě o tom, že režisér je začínající tvůrce. Premisa příběhu je zasazena do blízké budoucnosti, kdy je energeticky vše závislé na slunci. Po výpadku se můžete těšit na menší survival cestičku světem počínající apokalypsy dvou hlavních charakterů za záchranou. Velmi solidní atmosféra, celkem slušní herci v hlavních rolích, minimalistický film, co umí rozehrát slušné emoce a přiměje klást si otázky o naší budoucnosti, roli technologie na inteligenci lidstva, mezilidské vztahy. Čína filmově stále překvapuje, roky opomíjený žánr scifi se začíná čím dál více prosazovat. A to je jen začátek, ti co sledují moje přehledy, ví že se to chystá více, třeba Wandering Earth, jenž chce koupit Netflix.

• 26.8.2019  19:10

Z milosti za tři, Herman Yau je renomovaný režisér a žánrový všeuměl, přesto ze z White Storm 2 cítit jako by to vzniklo na objednávku z pevniny, pro zájem pevninského publika, než jako autentická činnost domácích tvůrců. Omšelý námět na téma vzestup k moci v triádě přivede střet dvou přátel, muže který se zbavil zločinné minulosti Yu Shun Tin (Andy Lau) a snaží se prospět společnosti, zejména také zapůsobit na svoji ženu Michelle (Karena Lam). Dizang (Luis Koo) byl vyhozen kdysi z organizace za distribuci drog, nyní ovládá trh s heroinem a míří výš. Obyčejný příběh bez nějak výrazněji zpracovaných postav vytahuje z nadprůměru hudba, technické zpracování celkově, zejména však herecké výkony, nejen Andy Lau, ale kupodivuLuis Koo dokáže předvést už poněkolikáte působivou masku zla, aniž by vykrádal svoje jiné role, ti záporáci mu svědčí. Přesto to není stylové retro, s perfektním napětím a příběhem jako Project Gutenberg https://www.csfd.cz/film/510397-nepolapitelny-padelatel/komentare/ Solidní průměr, ale při závěrečné scéně SPOILER!!! Se zdá, jako by symolizovala nikoliv děj, ale samotnou situaci HK filmu, staří obři stříbrného plátna se kácí k zemi a za nimi zeje prázdnota... Přesto bych to neviděl tak černě, jisté naděje se rýsují https://www.fareastfilms.com/?news_post_type=hong-kong-film-never-dies-episode-3-this-man-may-hold-the-key-to-the-future-of-hk-cinema

• 2.12.2019  17:57
    Savage (2019)

Solidní režijní debut, Siwei Cui dostal k ruce hereckou špičku, rozehrál s ní kriminální drama v ledové pustině o jedné dodávce ztraceného zlata, policistovi, který váha jakým směrem se má v životě vydat, lékařku, která si musí vybrat mezi dvěma muži. Na straně kladů jednoznačně kamera, obsazení, celková atmosféra, film působí jako svěží vítr do pusté uniformní šedi čínských titulů postižených cenzurou a slabými scénáři. Přesto filmu ještě do dokonalosti něco schází, nicméně režiséra budu sledovat s čím přijde příště.

• 31.8.2019  21:05

Den nezávislosti po čínsku, máte tady vše obří loď emzáků, dokonalé bojové roboty, dynamické bitvy, skvěle zvládnout akční stránku, tempo filmu nedrhne, nebýt toho nešťastného patnáctiminutového konce po konci. Nicméně propadák v kinech nechápu, motiv sebeobětování sice příliš exaltovaný, ale jinak ideologicky nic závadného. Obsazení sympatické, nechápu stížnosti diváků, že prý efekty byly slabé a bylo by prý nutné více peněz, nebo zase byly námitky, že Lu Han není herec a vůbec se do filmu nehodil. Jasně ta romantická linka je na zabití, ale to není jeho chyba, stejně tak Qi Shu, nemůže za to, že má relativně pasivní roli. Zajímalo by mě jaká je psaná čínská předloha, podle které je to celé zfilmované... Mimochodem je tam vynikající OST od korejského skladatele - Dong-jun Lee http://www.leedongjune.com/credit/

• 20.1.2020  21:02

Ani špičkové obsazení jako je moje oblíbená Sandra Ma a charismatický tchaj-wanec Wallace Huo nedokázali vytáhnout tohle tuctové romantické drama z průměru. Příběh lásky a odloučení jdoucí od počátku 90.let jednoho hudebního koncertu až do současnosti. Musím trvat na tom ,že podobných námětů, zejména v Číně, Asii jsme viděli hodně, nic inovativního, technicky standard, rutina,m natož že je za kamerou Mark Lee tak převládá spíše zklamání, hudební stopa také výraznější dojem nezanechala. Dejte si oba hlavní herce v něčem jiném... Pár retrokulturních odkazů a vtípků pro znalé potěší, ale jinak marně vzpomínám, co by mě ve filmu zasáhlo.

• 2.12.2019  18:30
    The Longest Day in Chang'an (TV seriál) (2019)

Dočkal jsem, recenzentův nejdelší den a pětiletka v jednom, několik let jsem čekal na povedený titul z pevninské Číny a dočkal jsem se. Ocitáme se v metropoli dynastie Tang, rok 744, Čangan je živé město plné obchodu, cizinců, politických pletich. Odsouzenec na smrt Zhang Xiao Jing (vynikající a charismatický Lei Jiayin) velel kdysi jednotce špehů, ale vzal spravedlnost do vlastních rukou. Místo hnití ve vězení se nyní nabízí jiná možnost, vypátrát kdo stojí za vlčím oddílem plánující útok ve městě zrovna den svátku nového roku. Šéf policie Li Bi nabízí Jingovi svobodu, když vypátrá původce spiknutí, jenže případ se stále zamotává, je podivné, že skupina cizinců se tak snadno dostala do hlavního města, nikdo netuších kolik jich a co mají za lubem. Takto je divákovi předhozena zápletka, která se pomalu rozjíždí, ale nebojte po několika dílech to bude kalup. Seriál je točen ve stylu 24 hodin, náš hrdina má přesně den na to, aby útok ve městě zmařil, Zhang Xiao Jing je Jack Bauer na druhou zvládne toho fakt hodně. Jeho soupeřem není jen cizorodý element, ale i kriminální podsvětí, oficiální orgány, tedy některé složky. Dostanete audiovizuálně vymazlený seriál točený ve skutečném městě s opulentní výpravou, perfektní akční složkou, dechberoucími záběry. Navíc pokud pominu toho idolka (Jackson Yi, který čučí pořád samým výrazem a ve tváři se mu nepohne nikdy ani sval), tak jsou všichni vynikající. Ať Rayza jako Tang Qi, osobní otrokyně šéfa policie, nebo vynikající Zhou Yi Wei jako vůdce teroristů. Celý seriál je vlemi stylizovaný, neznám knižní předlohu, musí vám být jasné, že některé věci v seriálu jsou proto, aby to bylo akční, napínavé, zajímavé (nikoliv proto, že by v té době používali v Číně psi na hledání kriminálníků, nebo věže na přenos signálů po celém městě). Co mě na seriálu baví je, že nikdy nenudí, a pořád nabízí detektivní pátrání, nebo jednání vedlejších postav, které nejsou do počtu, jen to prostě chvilku trvá, než uvidíte jejich motivaci. Než se na seriál vrhnete varuji Vás, počátek pomalý, poté smažba a pak bych Vám doporučil půst. Proč? Inu soudruzi v cenzuře škrtili vydání seriálu, co měl být původně na dvě tři sezóny. Takže Vám důrazně radím dát si prvních 22 dílů (to bych otipoval jako rozsah první série), pak si dát oraz pár měsíců nebo rok, dát si zbytek. Proč? Druhá část je slabší, zbytečné flashbacky, nebo některé celé díly alá filler, ačkoliv to hlavní zápletku neposouvá. Navíc zatímco první část je bezchybná na 5 hvězd a tleskám, brada dole nad výkony Jiayin Leie, tak pak nám to trochu upadá. Začně to, jak popsat vhodný výraz, senilnět po korejsku. Např. v rámci mocenského souboje přece nevlezu nepřátelské frakci do zahrady a nečekám, že vše dobře dopadne..., všechny postavy se chovaly před dílem 22 zcela logicky, celkově pár wtf momentů prostě v druhé části je. Nabírá to prostě barokní kila ten mocenský souboj v nejvyšších kurzích šel vyřešit rychleji a efektivněji, bere to seriál trochu jinam, než kde byl. Vadí mi zbytečná sidekick postavička byzantského kněze (hraje ho Evropan a je na zabití). Je to high-end seriál, herci mluví sami sebe, žádný debilní dabing, nicméně přijde mi to až moc násilně naroubované na ten mustr, seriál musí mít 50 dílů jsme přece v Číně... Seriál si kupodivu dovoluje pár věcí proti cenzuře (včetně vzpoury proti autoritě). Věřím, že kdyby cenzura a nenechaví producenti nezasahovali a nechali původní formát, 2-3 sezóny, každá 10-12 dílů, máme tady totální smažbu a hit sezóny, takhle je to jen hodně nadprůměrné a na Čínu nečekaně kvalitní, jakoby soudruzi fakt chtěli ovládnout svět... TV sérií pochopitelně. Jenže to budou muset dát větší svobodu tvůrdcům a odpustit si některé tradiční morésy. Seriál přesto považuji za userfriendly, 30-40 minut délka epizody, potenciál repríz přítomen, jen škoda že Djimon Hounsou nemluvil anglicky... Uvidíme, zda vyjde nějaká lepší DVD edice, kde by měl třeba režisér možnost vše sestříhat jinak.

• 30.12.2019  19:44
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Za sebe mohu říct, že seriál má i přes malý počet dílů a minutáž skutečně dobrý drive. Po prvních dvou epizodách jsem brblal cosi o standartním produktu bez větší invence, jenže s přibývajícím časem začalo přibývat zajímavých nápadů, hlavní postava, Mandalorian, lovec odměn sympaťák, stejně jako jeho lapálie v různých koutech galaxie. Navzdory Disney fanservisu Baby Yoda i trocha černého humoru, perfektně vymyšlené akční scény a vypointované epizody. Můžeme jen litovat, že Pedro Pascal je v hlavní úloze více jako dabér, než herec (kterého často zaskakuje pod mandalorianským brněním někdo jiný). Přesto nemám nic proti dalším dobrodružstvím Mandaloriana, budu se na ně těšit. A třešničkou na dortu je OST Ludwiga Göranssona, který si dokázal napsat žánrově nesourodé motivy, které jsou ale originální a pohromadě drží čím dále tím více, OST v mých uších rostl každou epizodu. Nenápadné a divné motivy jsou náhle geniální...

• 16.9.2019  19:11
    Watchyeo (TV seriál) (2019)

OCN přináší další drsnou kriminálku, která jde v rámci násilí možná opět až trochu za hranu (stejně jako ve Voice je brutalita pachatele významným motivem). Bývalá státní zástupkyně Han Tae-Joo (vynikající herecká bohyně Kim Hyun-Joo) pátrá po dávném pachateli, který ji poranil a zanechal na ní nejen fyzické následky. Do cesty jí přijde protikorupční tým, který vede Do Chi Gwang (Han Suk-Kyu), který vyšetřuje policistu, který má s dávným případem něco společného, nebo by snad i možná i něco věděl... Dalším členem týmu je nováček Kim Young Goon (hraje ho velmi přesvědčive nováček Seo Kang-Joon). Do cesty protikorupčnímu týmu přijdu zajímaví ptáčci a žádný případ není snadný, obvykle se táhne na dva díly. Můžete se těšit na perfektně napsané postavy, herecké výkony hlavního tria, hostovaček pár známých tváří, seriál má značnou propracovanost, nejen napětí, občas lehce mrazivá atmosféra. Osobně Vám nedoporučuji dávat více, než jeden, dva díly naráz. Vše má svůj účel, je to těžší na strávení, minutáž jednotlivých dílů není v žádném případě přepálená. Je zde snaha o realismus, hudba na minimum v pozadí, často ve formě různých industriálních ruchů, případně tvoří jen nenápadnou kulisu, nebo není vůbec. Je to špičková záležitost, někteří si budou stěžovat na klišé typu trauma z minulosti, dávný případ atd. Ale to nic nemění na tom, že Watcher je vysoce nadprůměrná detektivka s prvky akčního thrilleru, vymazleným OST, a geniálně napsanou silnou ženskou postavu Han Tae-Joo, která je jako bohyně Nemesis a neváhá jít přes mrtvoly.

• 20.1.2020  21:14

Čang Ťing-čchu v roli nováčka záchranařského týmu na Everestu má za úkol přesvědčit své šéfa (Kódži Jakušo), že je na práci ta pravá a nepostupuje celou anabázi jen proto, aby zahnala démony minulosti... Ambiciózní čínský námět, mezinárodní koprodukce, kdy si někdo řekl, já si udělám něco jako Cliffhangera, ale po svém. Uvidíte příběh, kdy se záchranářský tým má vydat pátrat po troskách letadla a důležitých dokumentech. Vše he perfektně natočená, mrazivá atmosféra, majestátnost hor, vražené okolní prostředí a podmínky dokonale umocňuje a podbarvuje hudba Kendžiho Kawaie, která je v kontextu jeho diskografie průměr, ale v porovnání se zbytkem světda nadstandard a do filmu se dokonale hodí. Hlavní obsazení dobré, dabing japonské hvězdy se dá přežít. Film má napětí, atmosféru, která vynahrazuje trošku slabší příběh, ale za neobvyklé finále a silný dojem z hlavních hrdinů nejen hrdinky dávám z 3,5 hvězdy na 4. Čang Ťing-čchu se stala v této dekádě velkou herečkou mnoha významných a povedených fimů, zatímco některé hvězdy dekády minulé sotva paběrkují...

• 4.9.2019  21:18
    Wo men bu neng shi peng you (TV seriál) (2019)

Velmi zajímavá vztahovka s prokreslenými charaktery, střídmý rozsah. Téma dvou dvojic, co mají před svatbou. Vynikající obsazení ať Puff Kuo, Nita Xia, mile překvapil Jasper Liu v hlavní roli, myslel jsem, že je to jen hezoun a floutek, ale on dovede taky hrát přesvědčivě měnit svůj výraz. Celkem úspěšná shana o větší reálnost, než obvykle, některé charaktery a jejich chování spíše patologické. Velmi střízlivě podáno navzdory určité dávce klišé, má to své silné momenty, líbí se mi písně, oplodňovák co tam má Lu Han je fakt smrtelně návykový, potěší i takové intertextuality jako song Darling, od Mavis Fan, hvězda dvou minulých dekád. Trochu mi vadilo pomalejší tempo, ale hlavně silné momenty seriálu zcela zabíjel necitlivý střih, naprosto nevhodně zvolených do těch nejdůležitějších okamžiků často. Za dobře propracované charaktery, jejich logiku vývoje, která jindy zcela neexistuje a dobré hlavní herce určitě dávám 3,5 hvězdy, ale vím, že na Tchaj-wanu umí lépe, materiál tam na to mají...

• 12.8.2019  20:14
    Yimong (TV seriál) (2019)

Trocha lásky, odboje a hodně akce za dob japonské okupace Koreje. Navzdory dělenému formátu dílů a hodně postavám je děj natolik dobře vystaven, že se v něm ani po delší době neztratíte. Sice si představte všechna thrillerová a špionážní klišé, co vás napadnou, ale překvapivě dobří méně známí herci. Skvostná akce, kvalitně pojaté technické zpracování výprava, iluze Šanghaje nebo Mandžuska dokonalá. Nicméně stále jen těsný nadprůměr, nic památného, byl bych nerad, pokud by Korejci začali po čínském vzoru ve velkém produkovat tento typ seriálů.

• 30.12.2019  20:50
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Hodně vody upylonulo (14 let), co jsem četl celou ságu Zaklínače, nicméně vzhledem k množství knižního materiálu, co je k dispozici se s tím tvůrci porvali naprosto výborně. Zvládli nahodit složité univerzum a v několika dílech představit hlavní postavy, zákonitosti světa. I naprostý neznalec Zaklínače nebude mít problém proniknout do toho světa zorientovat se v časové linii seriálu. Za mě je to výborný seriál, který trefil neskutečným způsobem hlavní obsazení Henry Cavill jako drsný zaklínač Geralt z Rivie je ve své roli fámozní. Málomluvný, neotesaný, hrubý, charismatický alá Tom Hardy, hmm, ehhm, nemohu si pomoct Geralt a Delaney z Taboo mají pár věcí společných, nejen to, že jsou v očích společnosti vyvrženci. Další trefou do černého je Anya Chalotra jako Yennefer, má charisma, styl, tvrdohlavost, svéhalovst svého charakteru zvládá s dokonalou lehkostí. I pár vědlejších postav se povedlo, včetně Marigolda, který konečně vypadá jak má. Freya Allan ok jako Ciri, zatím nebyl moc čas ukázat co v ní vězí, v dalších sezónách uvidíme, čeho je schopna. Co mě na seriálu baví je to, že kromě hlavní příběhové linie zvládá s lehkostí vykreslit i epizody spíše povídkového charakteru. Tvůrcům se podařilo vytvořit věrohodnou atmosféru celého světa, dobrodružnost Geraltova putování, fámozní akční scény, zbývá nám, aby se předvedla taky Klepna:) Více jezdectví v akčních scénách by seriálu slušelo. (Mimochodem doufám, že bude k dispozici i nějaký dokument o tvorbě seriálu, který skutečný kůň posloužil jako Roach, velmi pěkný koník). Neskutečně mě baví na seriálu nejen jeho postavy, dialogy, především žánrová různorodost vyprávění. Boduje u mě na plné čáre OST a Marigoldovy písně použité v epizodách, OST prostě chci. Rozhodně se těším na další sezónu, škoda že si budeme muset počkat do roku 2021. Problémy: Brnění Nilfgaardu zmínili všichni, i na jejich zbraních by se dalo zamakat, ve světě 1,5 a 2 ručních mečů s podivně vlnkovatým tesákem nejdřív pojdeš! Uvidíme, co nový kostýmní vedoucí spáchá, co zbrojíř. Možná by to chtělo přidat ještě trochu peníze na výpravu, ve smyslu válečné scény, města, jinak mě nenapadá nic co by šlo zlepšit. Seriál hodný reprízování! Za mě 4,5 hvězdy. Nejslabší článek seriálu je https://witcher.fandom.com/wiki/Fringilla_Vigo absolutně mimo zvolená herečka i její výkon. Ztvárnění dryád pitomost, doufal jsem v balto-slovanský nebo keltský feeling. Stačí se podívat na Deviantart jak mohly vypadat, případně na kreace fanoušků: http://www.impulsegamer.com/…cher3-03.jpg http://www.impulsegamer.com/…cher3-02.jpg https://funnyjunk.com/channel/cosplay/Dryad+cosplay/hXoMMuK/ Elfové mohli vypadat tak nějak více majestátně a ušlechtile, v dalších sériích asi nebudou mít místo. Ale všechny mé výhrady jsou pouze pihy na krásné tváři seriálu.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42