Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

1 2 3 4 5 6 7 8 11 22 32 42
    • 19.2.2018  21:28

Béčko jako sviň, které nehorázně odírá a sprostě vykrádá jak čínský folklór, tak i USA klasiku Men in Black (minimálně inspirace tam je). Nicméně sympatické hlavní obsazení a nečekaně povedené vtípky, drží tenhle slepenec nad vodou. Romantický příběh lišky (Liu yYifei), co si přijde po letech vzít svého zachránce, nyní neúspěšný pracovník v zoo, oddělení slonů, Hanson (Willliam Feng), který se marně pokoušel stát hercem a zároveň dluží pár nepěkným existencím peníze. Ten příběh je načrtnut hrozně skečovitě a zkratkovitě, vztah hlavní dvojky, prakticky bafne ze vzduchu, žádný vývoj, příchylnost atd., jak by to mělo být. Místo to se rejža soustředil na souboj hlavní dvojky s úřadem proti míšení démonů a lidí. Kromě hlavní dvojky, je tam naprosto geniální partička gangsterů, která se vždy do něčeho připlete, povedené pop-kulturní narážky na čínské reálie filmů/seriálů, a jeden geniální odkaz na západní vězeňské dílo (více neprozradím:). Velmi povedený vizuál, slušné efekty, hudba. Na druhý celovečerní film rozhodně slušná práce, s pečlivým scénářem, to mohla být pecka, takhle je to sympatické béčko, kde nadhodnocuji a chválím Liu Yifei za skvělý výkon opilé lišky, eso William Feng tady tahá za kratší konec provazu. Nečekal jsem, že film s nedokonalým scénářem může zachránit humor a hlavní obsazení.A doporučoval bych změnu názvu na Handsome and the beast:)

• 29.1.2018  18:57
    Haru (2017)

Lékař se vrací z mezinárodní mise OSN zpět do Koreje a těší se na svoji dceru, které kdysi před léty zachránil život. Jenže ať dělá, co dělá, na místo setkání se dostane pozdě, až když je jeho dcera mrtvá. Bohužel pro něj tím však příběh nekončí, musí přijít na to, jak ji zachránit a dostat se z té pekelné smyčky. Hereck Kin Myeong-min je můj oblíbenec, který má charisma a hrát umí, nejinak je tomu i tady. Jenže když scénář je slabší, než řízek v závodní jídelně a vaši spoluherci jsou většinou na hranici průměru (plus dětská herečka je na proplesk), tak logicky nemůžete film zachránit, i kdyby jste ho natáčeli na stokrát, jako hrdina příběhu. Mnohem lepší variace na dané téma představuje snímek https://www.csfd.cz/film/190328-sseom/komentare/

• 5.3.2018  18:38
    Heukgisa (TV seriál) (2017)

Jsem překvapen slabým hodnocením, v Koreji měl seriál sledovanost mezi 8-14%, což je velmi vysoké číslo. První dvě epizody jsou navíc neskutečný odpal, Jung Hera (Shin Se-kyung) se náhlým úmrtím rodiny stává z bohaté dědičky chudou pracující s nebezpečnou tetou na krku. Marně vzpomíná na lepší doby a svoji první lásku, černého rytíře, Moon Soo-Ho (Kim Rae-won). Shodou okolností dostane Hera do Slovinska, kde ho nevědomky potká. I ti co nemají SSK rádi, nevěřte mi, ale já si nevymýšlím, hraje tady skvěle, mimika tváře check, dospělý, neafektovaný výkon, check. Vždy mi dělá radost, když někdo zbourá moje přesvědčení, že je herecké dřevo. Její chemie s Kim Rae-wonem je výborná, hlavní dvojka je parádní. Příběh s pohádkovými motivy o odplatě a nesmrtelnosti navíc většinu času nenudí, z vedlejšího obsazení vyniká jak Jang Mi-Hee jako Baek-Hee, tak zejména Seo Ji-hye jako tajemná návrhářka Sharon, která krade postupně show pro sebe. Typická korejská romantická série, která má romantickou linku, trochu záhad v minulosti, pomstu, prvky tajemna, fantasy. Vím, kde leží kámen úrazu, většina si určitě stěžuje na pomalý a neobvyklý konec. Pravda mohlo být o 2-4 díly méně, ale nápady většinu času seriál má, občas i nenápadný humor, ale hlavně perfektní herectví, úžasný OST instrumentální, který má spoustu pěkných motivů inspirovaných symfonickou, baletní hudbou, je to pecka. Proč seriál považuji za dobrý navzdory kulhavému konci, který vyústěním nepotěší většinu, první, nebo jeden z mála, kde nejsou otravní dětští herci, ti puberťáci zahráli svoje role výborně, hudbu, technické zpracování, herecké výkony jsem už zmiňoval. I když je škoda, že postava Sharon není více rozvinuta a nemění se, vše šlo zakončit ještě jinak a lépe. Pořád je seriál originálnější a reprízovatelnější, než většina jeho letošních souputníků z Koreje, 16 dílů velmi dobrých, dobrých, poslední 4 slabší, takže 3,5 hvězdy. Jediné co mi chybí k zhodnocení korejské seriálové sezóny 2017 je tak série Bad Guys 2 a Korean Odyssey, ale nečekám, že se pořadí nějak dramaticky změní. 1) The Package 2) The Strong Woman Do Boong-Soon, 3) Voice, 4) Black, 5) Money Flower, 6.-7.) In Tomorrow with You, Black Knight, 8) While Were You Sleeping.

• 15.10.2019  20:41

V rámci vládního projektu zalidňování jsou vypuštěni tajně do společnosti bývalí zločinci. Ví o tom pouze ti nejvyšší, a místní městský úředník Hadžime Tsukie (Nišikido) shodou okolností tak několik lidí skončí v jednom přímořském městečku, kde chcípl pes a řeší se problémy typu potřebujeme mladého doktora atd. Tato pestrá skupinka jsou všichni bývalí vrazi, ale každý z nich se rozhodl naložit se šancí na nový život po svém. Velmi zajímavý námět, drama, které není expresivní, nebo dějově nesmyslné, nemohu říct, že bych si na něco stěžoval. Snad jen obvyklá poznámka že Rjó Nišikido není zrovna moc herec a ostatním to svojí účastí sráží dolů, když jsou zde takové hvězdy jako Kimura Fumino, Rjúhei Macuda aj. Sledujete nejen osudy trestanců, ale především partičku tří přátel, co celkem zručně paří rockovou muziku na společných zkouškách. Rozhodně nadprůměr, jen mě to prostě úplně nestrhlo, 3,5 hvězdy.

• 2.5.2017  20:03
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Přiznejme si to, seriály se super hrdinkami nejsou v Koreji zrovna moc častým žánrem. Ačkoliv nejsem fanda typu hereček jako Park Bo-young, tak ona zvládla svoji roli perfektně, malá, roztomilá a nelidsky silná. Bojují o ní dva bishíci, dávná láska ze školy, Guk Doo, který je u policie a šéf herní firmy Ahn Min Hyun, hraje ho perfektně Hyungsik, který se ve své roli rozmazleného a potměšilého fracka důkladně vyžil. Zaměstná Do Bong Soon jako bodyguarda a sluhu v jednom, potřebuje se zbavit anonymního vyhrožování a v klidu převzít rodinný koncern, ale časem se to zkomplikuje. Režisér Lee Hyeong-min má úžasný cit pro humor a hudební vtípky, je tady i lehký konverzační humor, nejen situační. Linie policejního vyšetřování je tady čistě jako výplň pro odlehčení souboje bishíků. Dostávají mě popkulturní narážky jako The Bodyguard, Superman, řada hudebních vtipů. Prvních osm dílů smršť humoru a celkem nevtíravá romantika, později však dochází týmu nápady a závěr tradičně trochu odfláknutý a natahovaný. Přesto v originalitě povedenosti musím 3,5 hvězdy posunout na 4, super obsazení, OST, mnoho povedených nápadů, vynikající hlavní hrdinka. Strach, který Do Bong Soon umí zasít do kriminálního podsvětí zůstane dlouho v nás...

• 20.3.2018  19:28
    Hwayugi (TV seriál) (2017)

Cítím se vysílen jako po zápasu s Behemothem, korejského opičího krále jsem začal sledovat hned od prosince a kvalitu dílů byla jako na houpačce. Byly zde silné a geniální momenty, popkulturní vtípky, povedený začátek s nadrženým démonem unášející nevěsty, nebo 5. díl kdy Son Oh Gong (Lee Seung-gi) zařídí Jin Seon Mi (Oh Yeon-seo) rande snů, film The Man From Nowhere v kině, zelené šaty, zmrzlinu a předtím ji vyrve z nebezpečí korejského černobílého filmu z 30.let, kde hledá ducha krvežíznivé holčičky. Seriál má zásadní problém, že sestry Hongovy se sice důkladně vyřádily na předloze, která ke ukázkou tekuté postmodernity a interpretačních možností naší post doby, ale hlavní příběh nefunguje. Koncept si bere něco z Master's Sun, nebo titulů jako Bring It On Ghost. Proč zrovna nej scénáristky v Koreji mají potřebu se opakovat v duchařském fantasy žánru? Ale budiž, bral bych to, jenže díly jsou dlouhé, náročné na pozornost, příběh a vztah hlavní dvojky jakoby se nehýbal moc z místa, případně je neustále resetován, zcela zbytečný subplot se zombií, který nechápu. Ta herečka i linka příběhu táhla celou sérií dolů. Je to fakt škoda, bromance mezi Ma Wange a Sonem supr, Lee Seung-gi se jako opičák překonává, kdo by ho nechtěl mít doma (a to nejsem holka). Jenže on nemá odpovídající protihráče, spoluhráče. Jin Seon Mi jako postava je strašně málo rozvinuta, nemá moc prostoru něco předvést nějak více pohnout dějem, rozhodně to není vina herečky. Stěžoval jsem si v průběhu sledování, že je málo charismatická, nestačí na svoje mužské kolegy, působí jako utopená myš, jenže na galeriích Hancinema vidíte, že je to kočka, a prostě scénář jí přisoudil velmi nevděčnou roli, kdy její motivace je, nesmí mě sníst, musím zachránit opičáka:) Strašně mě to mrzí, takový průšvih sestry neudělaly od roku 2011 a na to jsme čekali dva roky? Do tokijské olympiády snad přijdou s něčím lepším, přitom měli vše, peníze, lidi na které si ukázali. Vím, že se neustále spekuluje, že je potřeba na výrobu seriálu více času, aby byl výsledek lepší, ale domnívám se, že veškerá selhání jsou na straně scénáře, nikoliv obsazení, technického týmu. Abych jen nekritizoval povedený OST. Fakt zatracená smůla Lee Seung-gi nechytil lepší sérii.

• 17.1.2018  19:41
    Ittefaq (2017)

Remake indické klasiky, který zcela překvapivě ukazuje, že Sidharth Malhotra umí hrát i něco jiného, než hezké chasníky s úsměvem. Příběh spisovatele, kterého policie podezřívá z vraždy ženy a dalšího člověka. Policejní vyšetřovatel ví, že je zde příběh obviněného, tvrzení protistrany, a zcela někde zvlášť pravda. Pokouší se v tom zorientovat, to co se tvářilo jako jednoduchý případ, který musí skončit do tří dnů dostane náhle temné kontury. Hra na pravdu, nebo spíše kočku a myš může začít. Dostanete napřed jen vlažně započaté krimi, ale film potemní a stává se složitějším, včetně vynikajícího závěrečného twistu. Kdo řekne, že nefandil záporákovi, tak mu nevěřím... Velmi inteligentní a neobvyklý film, který bych od Indů nečekal . Není to pecka jako https://www.csfd.cz/film/327982-talaash/komentare/ ale rozhodně povedený film s vlastním vizuálním pojetím, který v divákovi zanechá stopu.

• 26.7.2017  22:23
    Ji Yi Da Shi (2017)

Leste Chen se pustil po komediálním žánru opět do světa velkého filmu, kde se pokouší posunout hranice myšlení a invence v rámci čínského prostoru. Jak moc se mu to zase podařilo se můžete přesvědčit sami v jeho nové lehce mysteriózní scifi detektivce s atmosférou thrilleru. Přináší na scénu námět, kdy si slavný spisovatel Jiang Feng (Huang Bo) nechá odstranit těsně před rozvodem vzpomínky na svoji ženu Zhang Daichen (Xiu Jinglei), která ho však žádá, aby se pro své vzpomínky ještě jednou vrátil. Ale nic nejde jak má, došlo k záměně vzpomínek se sériovým vrahem žen, které jsou oběti domácího násilí. Linie vyšetřování jsou velmi spletité a těžko se v tom asi budou někteří orientovat, ale nebojte dočkáte se rozuzlení. Film má někdy až mrazivou atmosféru, černobílé vzpomínkové, snové pasáže jsou naprosto uhrančivé, minimum hudby, vymazlený zvuk. Perfektní herecké výkony, zejména Huang Bo, který se musel vydat ze všech sil do své dvojrole. Xu Jinglei je hlavní charakter, sekunduje jí Jang C-šan. film Vás prostě nejen umí překvapit, zabavit, ale naprosto uhranout. Za mě čtyři a půl, třeba při repríze nadělím 5. Film působí jako zjevené na čínském trhu, kde publikum převážně preferuje západní akční spektály, nebo domácí historické produkce, přesto si na sebe slučně vydělal. Mimochodem vyčkejte titulků, vynikající ending song ve stylu Bondovek.

• 9.5.2018  19:15

Oxide Pang točit filmy nezapomněl a přináší zajímavý námět na téma kriminální skupiny zabývající se internetovými, telefonními podvody. Velí tomu charismatický lhář Lin Yahai (Joseph Chang) a nekompromisní gothic girl Liu Lifang (Kwai Lun-Mei), která přímo cvičí nové rekruty. Na stopě tohoto gangu je masivní tým z pevniny, včetně štěnice Ding Xiaotian (Chenney Chen) a jednoho mladého policisty. A tady vězí kámen úrazu, na elitní tchaj-wanskou dvojku prostě ti mladí rybízci na straně policie vůbec nestačí v charismatu ani schopnostech (byť ženská představitelka se snaží a je relativně sympatická), za to její mužský kolega nedokáže předvést nic, je zoufale bezvýrazný a slabý. Linie policejního vyšetřování se postupně šine, ale mnohem zajímavější je sledovat kriminální gang a jeho osudy. Z poklidného tempa infiltračního krimi-thrilleru se náhle nekompromisně vtrhne do akčního finále, za které by se ani věhlasnější kolegové z Hong Kongu nemuseli stydět. Přesto však největší síla snímku netkví jen v akci, ani bravurně podaném konci, kde moralizování nepůsobí prázdně a bezzubě, nýbrž v brilantně napsaných zahraných postavách. Příště obsadit lépe protistranu a 4 hvězdy jsou doma. Takhle je to za 3,5 hvězdy. Film mě mile překvapil jak nekompromisně a bezpříkras představuje ekonomickou kriminalitu Číny a tvrdé následky na život tamních obyvatel, kde se snoubí nevýhody a kapitalismu a komunismu v jednom.

• 26.3.2018  19:36

Rjúiči Hiroki si po manga adaptacích rozhodl natočit vlastní námět. Zaměřil se na téma katastrofy ve Fukušimě, jak narušila život místních lidí. Mijuki si jezdí o víkendu přivydělávat do Tokia jako call girl, jelikož otec nepracuje a kompenzace od státu utápí v automatech... Příběhy rodin rozvrácených pohromou, tiché zoufalství na každém kroku, vypadá to, jakoby z koloběhu rutiny a sebeznásilňování nebylo konce a posun k lepšímu nehrozí... Hiroki natočil hodně těžký a depresivní film, aniž by na diváka tlačil, formálně vše v pořádku, ale emočně mě to minulo, charaktery jsou spíše jen lehce načrtnuty, jsou takřka bez vývoje, tohle jindy silná stránka Hirokiho filmů.

• 3.9.2018  20:11
    Kaze no iro (2017)

Vždycky zamrzí vidět korejského solitéra klasika minulé dekády v tvůrčím útlumu. Zahraniční recenze daly filmů průměr, nebo podprůměr, hovořilo se o střetu Vertiga a The Prestige. Příběh o dvojnících, dvou lovestory s tou samou ženou z ostrova Hokkaidó byl ovšem strašlivě nepřístupný, jakoby chladný, bez emocí, stejně jako ledová pole v Ochotském moři u ostrova Hokkaidó. Nedokázal jsem tomu uvěřit. Scénář a hlavně postavy se pohybovaly na hraně naivity a směšnosti, přitom za to vůbec nemůže obsazení, které hraje slušně. Jenže mistr Jae-young Kwak prostě po předchozím novátorském žánrovém míchání Time Renegades (které díky znalosti buddhismu lze snadno interpretovat) udělal tímto filmem kopanec jako hrom. Kamera v pořádku, hudební podkres ok (byť na jeho poměry slabší výběr hudby, umí mnohem lépe). Jenže nikde žádné emoce, napětí, něco co by člověk uvízlo v paměti. Aj aj, snad režisér brzo nabude nové nápady tvůrčí sílu.

• 14.10.2017  13:21
    Kurokawa no tečó (TV seriál) (2017)

Emi Takei jako Motoko Haraguči, pracuje v bance, kde dostává záhy vyhazov. Ale slečna si díky znalosti bankovních tajemství umí poradit, když se pohybuje v prostředí nočních klubů v Ginze, kde o prominenty a jejich špinavé triky není nouze. Seriál má velice dobře vystavený děj, hodně dynamický OST, kde se střídá, jazz i tvrdší rock. Postavy Vás rozhodně budou bavit. Riisa Naka jako hlavní rivalka Motoko, Eguči Jósuke jako začínající politik, který k Motoko cítí sympatie. Ten svět se rozhodně hodně zajímavý a napínavý. Zejména poslední tři díly, kdy se Motoko nic nedaří a je zralá na kapitulaci. Popravdě, nezlobil bych se na další sérii. Dobří herci, hudba i příběh, a říkáte si proč ten škarohlíd Vavča nedá čtyři hvězdy? No jednak je to remake starší verze z roku 2004 a hlavně, největší slabina tkví v tom, že já ho znám:) Emi Takei se prostě svojí visáží a schopnostmi na tu roli protřelé lasičky nehodí, je od ní sympatické a fajn, že se chce pokoušet o nové typy rolí, ale ona není ranař, spíše tak potměšilá lištička, která se hodně směje. Yonekura Ryoko je v původní verze femma fatale, která uzemňuje své okolí a je královnou módy. Tady ten seriál prostě fakt hodně ztrácí, nicméně, 3,5 hvězdy si zaslouží, ostatní dají asi o hvězdu více.

• 21.5.2018  18:41
    Kúkai (2017)

Kaige Chen připravoval svůj opus 5 let (postavilo se kvůli tomu celé město) na námět japonského spisovatele, který je slavný svými nadpřirozenými, fantasy náměty zasazených do historického prostředí. Historie je v tomto případě spíše omyl editora, stejně jako v mnoha jiných čínských případech, bych zde mluvil o fantasy, mytologii, která se jen velmi volně a ve svých kulisách odehrává za doby dynastie Tang na počátku 9.stol., kam přicestoval k císařskému dvoru mnich Kúkai. Ovšem nejen jako učenec buddhismu, ale jako exorcista, aby zjistil, co zabilo posledního císaře a jaký démon chce zabít jeho syna. Odhaluje se postupně příběh života krásné konkubíny Yang Giufei, spletitá směs intrik, historie, postav. Film nabízí vizuálně opulentní hody tehdejší metropolí Chang'an, působivé kouzelnické iluze, triky, fantasy háv a prvky nadpřirozena se táhnou celým filmem (jsem rád, že to prošlo cenzurou, asi díky tomu, že to byla koprodukce). Kúkai a jeho průvodce písař Bai (Chunag Xuan, jeden z nejvýraznějších mladých talentů) putují městem, bojují, vyšetřují a je to rozhodně zajímavé, zábavné. Perfektní výprava, kamera hudba, na diváka se toho hrne tolik, že opakovaná repríza samozřejmostí, stejně jako koupě DVD.

• 2.10.2017  19:24
    Maenhol (TV seriál) (2017)

Další námět jdoucí ve stopách japonské klasiky https://www.csfd.cz/film/256771-propozu-daisakusen/komentare/ Nemotorný hrdina Pil (Kim Jae-joong) se pokouší zabránit svatbě Kang Soo-Jin (kočka Uee) a místního lékarníka, který za fasádou laskavosti ukrývá nejedno ošklivé tajemství... Hlavní postava Pil je ve věku 28 neúspěšný flákač bez budoucnosti, který chce složit úřednické zkoušky a nějak mu to nejde. Jeho postava losera je tak autentická a sympatická, že si ho hned oblíbíte. Výlety do minulosti do dob střední školy, vojenské služby atd. jsou vždy zajímavé a zábavné. Navíc první 4 díly se to popkulturními odkazy a hudebními vtípky jen hemží (při bojové scéně hudba Slave Hunters, nebo jeden z kamarádá na pláži zpívá doják When Man loves). V páté a šesté epizodě menší zpomalení tempa, seriál se sice dostane postupně zpět do laufu, navíc začne více představovat i okolní postavy, jejich příběhy a trápení. Seriál měl nízkou sledovanost, což mě překvapuje, ty postavy musely Korejcům přijít důvěrně známé. Ale trošku zde leží kámen úrazu, všichni byli nejen na hranici, ale i za hranicí trapnosti, občas bylo těžké s nimi sympatizovat. Navíc poslední 4 díly sice šly mimo zažitý mustr, ale působily hodně odlišně od seriálu (byť tleskám nápadu zapojit více hlavní hrdinku). Korejci kdo ví proč zdůrazňují výskyt psychicky narušených jedinců ve společnosti, jejich fetiš posledních pár let. Mrzí mě, že seriál si neudržel nadhled vtip a nápady i na druhou polovinu. Uee je navíc špičková herečka a přál bych si, aby chytla nějaký výraznější seriál. Hudba v seriálu celkově fajn, směs romance, komedie, kterou do nadprůměru tahá napřed scénář a pak hlavně herci.

• 15.6.2017  18:20
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Když jsem začal seriál sledovat, měl jsem špatné tušení ohledně hlavní herečky Kim Min-Jung nevypadá ve svém účesu moc jako člověk (žena) a její charakter je dost nemožný popravdě řečeno otravný. Jen fangirl a zároveň manažerka (Cha Do-Ha) velké akční hvězdy - Yeo Woon-Gwang, kde si roli někdy záměrné tupé a rozmazlené star vyloženě užívá zkušený Park Sung-Woong. Hlavním tahákem seriálu je ovšem Park Hae-jin, který je najat jako jeho bodyguard Kim Sul-Woo. Ve skutečnosti je však ghost agent, který řeší důležitou misi k odhalení spojení politiků a chaebolů, státních zástupců. Ten nebožák musí předstírat, že Cha Do-Ha je ženou jeho života a právem ze svojí nové mise nemá dobrý pocit. Ve vedlejších rolích uvidíte i známá jména, v roli záporáka je vynikající a charismatický Yeon Jeong-Hun jako chaebol Mo Seung-Jae. Příběh hrozně kulhá v rámci romantické linky, není to jen chyba herečky, jejího vzhledu, ale i scénáře, prostě to nepůsobí dobře, uvěřitelně ani zábavně. Naopak to co mělo být možná původně jen fille a balast, je ve skutečnosti jednoduchý, ale zábavný undercover příběh. Park Hae--jin září jako akční star, jeho agent to všem vytmaví a ještě přitom vypadá cool. Navíc ze začátku perfektní humor mezi bodyguardem a VIP, perfektní titulní znělka, hudba ok, super akční scény, má to napětí a nenudíte se. Park Hae-jin by si fakt zasloužil pořádnou sérii, má cool charisma dokonalého bishíka co umí vtipkovat s kamennou tváří a potenciál táhnout, sérii, cítím se provinile jako jeho nová trash fangirl, nebýt jeho, sérii nedokoukám. Třeba nám ve Four Men ukáže, co v něm vězí.

• 2.5.2018  19:18
    Manhunt (2017)

John Woo má k dispozici peníze a lidi na které si ukáže, ale už nedokáže vybudovat tak intenzivní atmosféru a napětí jak se na heroic bloodshed sluší a patří. Sympatický akční film, rejža ještě pořád umí, potěší nostalgickými odkazy na svoji tvorbu a některými typickými ingrediencemi. Ale postavy často nemají možnost něco předvést, než šablonovité typy hrdinů. Všichni herci určitě dělali, co mohli, ale do zamýšleného výsledku krále akčních filmů má snímek daleko. Působí divně snaha, aby postavy mluvili anglicky někdy, jindy svým jazykem. Zápletka první poloviny filmu fajn, nespravedlivě obviněný právník na útěku, pak se to zvrhává do béček devadesátých let, tajná laboratoř, super látka, která dělá z člověka monstrum, to vážně nešlo vymyslet nic lepšího? Řemeslně vše v pořádku včetně kamery, choreografie, vynikající hudba Taró Iwaširo. Ale žánr heroic bloodshed, který měl zlaté časy v 80.letech, dokázal existovat v 90. letech a sporadicky se objevoval po roce 2000 je nyní v zásadě mrtvý. Ringo Lam je nyní někde jinde, akční filmy Dante Lama se do toho žánru úplně napasovat nedají, proto doporučuji nejen staré filmy, ale věci, které se dávným časům blíží jako The Game Changer nebo Extraordinary Mission, byť, kde že dávné časy jsou. Přesto doufám, že John Woo nám ještě nějaký ikonický snímek natočí, tahle pocta japonskému originálu se úplně nevydařila.

• 14.5.2018  19:02
    Mu ji zhe (2017)

Prohnilí, proti prohnilým a zapoměntlivým! Novinář Wang Yi-Chi (Kaiser Chuang) po neplánované pauze v práci začne v okolí Taipeie a samotné metropoli pátrat po příčině dávné autonehody, kde byl sám svědkem. Pokouší se přitom pár lidí zachránit, včetně sebe, ať jsou známí, nebo neznámí, no jak to celkově dopadne si musíte shlédnout sami. Film, který při sledování hlavní linie dovede několikrát retrospektivně překvapit a celou situaci otočit. Nečekejte žádnou zběsilou akci, pomalé budování napětí, precizní prokreslení charakterů, vysvětlení jejich motivace, pohlcující atmosféra nic nekulhá, závěr poněkud nejasný a pro mnohé jiště rozpačitý nejen po morální stránce. Přesto jeden z nej filmů loňského roku, výborné herecké výkony hlavního představitele a jeho kolegyně Maggie (Tiffany Hsu) i těch dalších ve vedlejších rolích.

• 6.10.2017  19:12
    Myeongbulheojeon (TV seriál) (2017)

Heo Im (Kim Nam-gil), slavný doktor akupnktury z konce 16. stol. se náhle ocitne v Koreji 21.století, kde potká doktorku Choi Yeon-Kyung (Kim Ah-joong), která rozhodně orientální medicíně neholduje a odmítá ji uznat. Kim Nam-gil si roli první díly vyložene užívá a jeho charakter Vás zaručeně pobaví a zaujme. Ačkoliv je čím dál více zmatený, jak a proč neustále cestuje mezi oběma světy. V prvních dílech super, humor, napětí, ale začnou se také projevovat limity série. Velmi pomalá, relativně nezáživná love story. Kim Ah-joong je stále kočka patřící do první ligy, ale herecky na svého kolegu nemá. Bohužel je její postava dost otravná, tvůrci se rozhodli hrát na námět, kdy hlavní postava musí trpět, ačkoliv kreténi jsou ostatni a nikoliv hlavní hrdina. Dost otravných vedlejších postav. Moc fajn titulní song, dobře nadávkované napětí. Ale seriál prostě nemá výraznější zvraty, nebo vyloženě něco navíc, čím by si mě získal. Na dané téma se dají vidět lepší věci. Pro mě mírné zklamání i přes nesporné kvality herců.

• 9.5.2018  18:59

HK film ještě není mrtvý, a můžeme čekat vysoké vlny! Debutují režisér Jonathan Li byl asistent režie u celé řady důležitých snímků (http://hkmdb.com/db/people/view.mhtml?id=18092&display_set=eng jako Daisy, Initial D, Lost In Time, Missing aj.) koukal po prsty nejlepších současných tvůrců. Rozhodně se dost přiučil. Film The Brink přináší svěží akční kriminálku HK střihu, pevně zakotvenou v lokálním prostředí místních rybářů a trhů. Jednoduchý, ale úderný příběh, má zajímavé charaktery, příběh nikdy nenutí a obsazena jsou esa z pevniny i Hong Kongu. V hlavní roli stoupající akční hvězda Max Zhang (a to před lety dělal jen kaskadéra a miniroličky, nyní patří mezi elitu, mimochodem manžel Ady Choi). Dále je zde jeho pyrotechnická pomocnice Janice Man, z Hong Kongu menší roličku Gordon Lam a hlavní roli vynikající Shawn Yue, jeho málomluvný a drsný charakter, je perfektně zahraný, nebezpečí z něj čiší a testosteron přímo kape. Vynikající hudební stopa, dynamická kamera, perfektní technické zpracování obecně. Konfrontace hlavních hrdinů přináší pořádný adrenalin a napětí. Film nikdy nenudí a když si odmyslím tu podivnou linku, kde není nikdy vysvětleno, jak Sai Gau k těhotné středoškolačce přišel, tak si v zásadě není na co stěžovat. Film má typické prvky zlatých časů hk akční školy, ale je zároveň vidět, že se podřizuje cenzurním morésům z pevniny. Nezbytný japonský záporák,překvapivě odpor proti potratům, a očekáváné vyústění jednání hlavního hrdiny, kdy Sai Gau v žádném případě nechce nechat zlo nepotrestáno, ačkoliv se o něj také přičinil. Přes všechny tyto kompromisy představuje The Brink úspěšnou cestu pro místní tvůrce jak udělat nabitý akčňák s lokální tváří a uspět s tím na pevnině. Můžeme si však klást otázku, zda by nám zajímavější děj a charaktery nepřinesla naprostá svoboda tvůrců, autocenzura nepříjemně ovlivňuje, omezuje jejich invenci, míra neočekávanosti a překvapivosti, je tak pro diváka automaticky snížena tím, že se musí vyhovět cenzorním nařízením a představám z pevninské Číny. A tak nemůže být divák v očekávání, jak kdo dopadne, atd. The Brink je přesto film zasluhující reprízu, patří spolehlivě s par jinými snímky mezi to nejlepší posledních dvou dekád HK akčního filmu/thrilleru. Má to stejnou kvalitu a sílu jako Fire of Conscience, Firestorm, The Wild City aj.

• 4.4.2017  19:43
    Naeil geudaewa (TV seriál) (2017)

Celkem pohodový seriál, který přivádí na scénu hlavního hrdinu Yoo So Joon (Lee Je-hoon), který sice umí být nakrátko v budoucnosti o 2 roky dopředu, ale jeho znalosti věcí, co se mají stát, nejsou bez problémů. Marně se snaží přijít na to, jak se vyhnout svojí smrti. Takže vezme vážně radu svého mentora a rozhodne se jedné ženě Song Ma Rin (Shin Mina) změnit život. Ale zjistí, že i tohle rozhodnutí má svoje úskalí... Jakkoliv provařeně se námět tváří, tak přesto má seriál celkem napínavý příběh, perfektní hlavní dvojku i trochu humoru, který pobaví. Liška je ještě hezčí než před několika lety a konečně chytla povedený seriál. Přiznám se rovnou, že jsem nepobral trochu poslední dva díly, logický mayhem se děl zejména v díle 15, do té doby nic, na co bych si stěžoval. Slice of life, romantika+komedie s trochou akce, záhadné minulosti. Rozhodně osvěžující a zdařilý koktejl. Jen prostě mi ten konec přišel šíleně antiklimatický a komplikovaný, tři a půl hvězdy. Seriál hraje hlavně na atmosféru, svoje postavy, příběh ničím dech nevyrazí, ale zase na druhou stranu emočně nic přepáleného, uvidím po repríze, zda se dostanu na 4 hvězdy, nebo zůstanu na 3,5. Pochvala instrumentálního OST naprosto nenápadný a přitom perfektně podbarvující každou scénu, velmi výrazné a povedené motivy, to si budu chtít sehnat.

• 30.3.2018  18:43

Druhá sezóna dorazila až po třech letech, přitom z původního seriálu zde nezbyl ani jeden hrdina. Zbyl akorát původní scénarista. Takže se vlastně nedá mluvit ani o pokračování. Celá série s tou první nijak nesouvisí a nemusí ji tedy před tímto vidět. Zbyla jen původní idea, tedy že na zločince si policie musí přibrat taky nějaké ty kriminálníky, aby držela krok. Státní zástupce Woo Je-Moon (Park Joong-Hoon) musí v městě Seowon nastolit pořádek, a to nepůjde, dokud se nezbaví zločineckého syndikátu Hyunseung , jehož ředitel Jo Young-Kook (Kim Hong-Fa) se neštítí ničeho a za fasádou legálního byznysu dělá vše, drogy, hazard, prostituce, praní peněz, tunelování státního rozpočtu atd. Proto Je-Moon přibere do týmu pomocníky - Heo Il-Hoo (Joo Jin-Mo), bývalý gangster, detektiva závisláka Jang Sung-Cheol (Yang Ik-June), nového státního zástupce, který prchá ze strachu před zločinci a sám přede sebou, No Jin-Pyeong (Kim Moo-Yul) a posledním do party Han Gang-Joo (Ji Soo), další bývalý člen gangu. Začátek má hodně ostrý nástup, město je plné zločinu korupce, nejasných mocenských stran uvnitř policie i státního zastupitelství. Každý hrdina má nějakou svoji minulost. Seriál ukazuje zpočátku zločin jako dokonale fungující systém (něco jako Špína Baltimooru). Je prostě nelehké to nějak zarazit, protože je to strukturální problém na mnoha úrovních, zabásnutím pár lidí to vyřešit nepůjde. Stejně jako jednička je to hodně adrenalinová série o rvačkách, soubojích a konfrontaci. Ten mozek a jiná úroveň myšlení z toho v poslední třetině odejde. Charaktery jsou nahozeny jen základně, přesto bych neřekl že jsou odfláknuté, jsou prostě strohé. Kromě jednoho hlavního hrdiny, tam nikdo žádný růst nebo zvrat charakteru neprodělá. Přesto neobvyklý seriál má několik vrcholů a zdánlivých konců, aby se znova rozjel, nešetří svoje hlavní hrdiny a pozor spoiler, s některými se už neshledáte. Nicméně má to skvěle vygradovaný děj, atmosferický OST, kde jsou i nějaké povedené songy, z instrumentální části je nejvíce killer ten industriální motiv s basovkou... Drsná, špinavá kriminálka, která má velkou část děje i solidní mozek, nejen svaly. Tak jaká bude třetí série, ale hlavně kdy?

• 16.1.2018  19:19
    Okusama wa, toriacukai čúi (TV seriál) (2017)

Do jedné luxusní rezidenční čtvrti se přistěhuje Isayma Nami (Ayase Haruka) bývalá agentka jednoho nejmenovaného státu. Manželský život ji začne po čase nudit, takže se rozhodne pomáhat svým kamarádkám a sousedkám. Výborně obsazený seriál Hidetoši Nišdžima jako dokonalý manžel, Rjóko Hirosue jako mladá manželka, která nechce být jen domácí puťka, ale žárlivý manžel profesor, ji prostě nechce pustit z domu do práce. Nejslabší článek seriálu je Honda Cubasa naivní, slabá depresivistka (už třetí seriál, kde ji vidím, je příšerná, snad založím sbírku, aby se vrátila k modelingu). Seriál má vtip, šarm, elengaci, říz, spád, je parádní zábavou, Ayase neumí hrát jen telata a nemehla, jen se podívejte:) Uvidíte akci, trochu současných (nejen japonských) problémů moderní společnosti, situace dobře známé všem sezdaným. Seriál je velmi umně emancipační aniž by sklouzával do křeče, trapné agitky, hrdinkám prostě fandíte. Jako když Pan a Paní Smithovi, potkaly Zoufalé manželky, boží, jsem nalomen na pět hvězd a doufám, v další sezónu!

• 5.7.2018  19:26
    Pevnost (2017)

Konečně historický válečný film, který není nedomrlý a slabý. Pevnost Namhan se stane útočištěm 13 000 vojáků a krále, kterému jde o život, přesto se jeho dvůr chová jako obvykle, jde si po krku, intrikuje, dělá jakoby nebyla venku přesila Mandžuů, a pozor možná přijde i chán! Výborný, atmosferický film, který nelítostně zobrazuje korejskou společnost, kdy šlechta okrádá zemi a ničí poddané, kteří žijí jako otroci a trpí. Král neví, zda čekat na záchranu vojskem, nebo se poklonit chánovi a všechny tím zachránit. Perfektní hudba, válečné scény, postupně rostoucí napětí a zoufalství na Vás přímo dýchá. Jeden z nejpovedenějších filmů roku 2017 v historickém ranku, syrový, bez patosu, věrný reáliím.

• 3.8.2017  17:40
    Princess Agents (TV seriál) (2017)

Vždycky zamrzí vidět sérii, která je většinu času normální a poslední čtvrtina je naprosto zmršená a zkazí dobrý dojem, který byl pracně vytvořen. 41 dílů hodně dobře, poté spíše hodně špatně. Kenny Lin jako Yuwen Yue (mimochodem v reálu byla jeho rodina klan Hunů, kteří byli postaveni proklatě vysoko, hned po císaři) šéf agentů státu Wei si cvičí k svojí obraně i potěše žabku se ztrátou paměti jménem Chu Qiao (Zhao Lying). Zcela překvapivě je ze začátku série harémovka, piklení, ale zároveň nabušené souboje, kdy je na oba hlavní představitele radost pohledět, záporák není debilní, ale zároveň ani nekonečně geniální a stále vepředu. Navíc žádný romantický balast spíše dobové zobrazení společnosti, její krutost, tedy minimum aristokracie, zbytek nevolníci a otroci v době tipuji 4.-5. stol. n.l. v Číně kdy se režimy střídaly, státy vznikaly a zanikaly, jak na běžícím páse do toho probíhaly vzpoury, inkurze nomádů atd. Hlavní dvojka se však k sobě dobře hodí i přes jen velmi lehce naznačenou romantickou linku. Prvních 12 dílů spíše studiový seriál, ale časem se vyrazí i do exteriérů, celkem slušné OST, kamera jak kdy, někdy vynalézavá, jindy jen standart, nasvícení, respektive přesvícení ovšem někdy na zabití a různé amatérské technické chyby by se tady najít daly. Děj se větví do souboje států Yanbei a Wei, kdy princ Yan Xun z Yanbei získá Chu Qiao na svoji stranu. Jenže pak náhle v době vojenského střetu začně scénaristická demence alá studio Sunrise, když řádí v pozdějších Gundamech. Vojáci Xiuli army jsou bití, jelikož nemají střelce, o pár kiláků dál náhle lučištníků plno, nebo ignorace, že hradby čínských měst sice mohou torzní stroje rozbít, ale zdi byly vyplněny hromadou suti nebo hlíny, takže vytvořit epický průlom, jak předvádějí tvůrci fakt nešlo... Ostatně, etnicky by ten seriál měl mít různá stepní etnika (jelikož celý sever ovládali dynastie stepních kmenů a někteří byli až z Íránu), ale v seriálů je to samý Han. Kostýmy jsou ta nejméně bijící složka, ale zbraněmi a jejich věrností době si také nejsem moc jistý ostatně můžete jako já studovat tady pro přiblížení doby https://www.amazon.com/Medieval-Chinese-Warfare-300-900-History/dp/0415239559 Čínští tvrůci tu historii dost flinkaj, nicméně to vše bych odpustil, kdyby vrchol a finále seriálu mělo nějako logiku, kauzalitu, vojenské zákonitosti. Navíc zcela do ztracena někam zmizela linka o tajném klanu zabijáků. Po postupném rozjedu, stupňování děje, mizí do ztracena snaha o "reálnost", otázka je, zda je to vinou literární předlohy nebo za to mohou scénaristé. Škoda, tak dobře rozjetá série a takové zklamání nakonec, držme palce, že nějaký seriál se letos z pevninské Číny povede, ještě mám pár tipů. Hlavním důvodem pro moje nízké hodnocení je to, že Číňané umí mnohem lépe(Nirvana In Fire, Three Kingdoms, Seven Swordsmen, Princess Weiyoung atd.) Navíc vedlejší postavy byly většinou celkem dost nudné a ploché, část minutáže jsem prostě skipoval, drobné prohřešky se stávaly, čím dál většími. Pokud jste viděli, aspoň několik sérií z Číny (pevniny nikoliv Taiwanu, HK), tak fakt musíte uznat, že jsou lepší, žal bohu v Číně se to líbí a na Youtube to sledovalo ze zahraničí několik desítek miliónů divákl, jen zlému, zapšklému Vavčovi se to nelíbilo. V tom je asi jediný smysl recenzí a kritik, že si pamatujeme, něco více, než páteční oběd a podle toho hodnotíme, protože ve srovnání se současnými tituly i těmi dekádu a více zpátky, tohle špička není. Kdo nikdy nic historického, čínského neviděl, tři hvězdy určitě dá, nebo více. Btw nevadí mi alternativní fikce historická, je mi jasné, že Yanbei neexistuje, protože je to kdesi v horách na jihu podle mapy, nebo druhé místo dost ve středu severní Číny, nicméně, kostýmy, zbraně mohly být historické více, ty meče hlavní dvojice vypadají jak tibetské http://janpospisil.blogspot.cz/2014/09/bizarro-brothers-from-another-sword.html

• 5.2.2018  20:01

Obsazení první třída, scénář, režie, zkušení a úspěšní veteráni. Navíc vizuálně je film pecka a další důkaz pokroku, jak moc v Asii umí zacházet s digitální technologií. Jenže mě ten příběh o záchraně světa, lovcích démonů prostě moc nebavil, byť přináší pár neobvyklých žánrových prvků a souboje rozhodně nenudí, ok jsou i pokusy o humor. Přesto jsem měl, co dělat, aby snímek dokoukal do konce, nemělo to pro mě asi správné tempo.Film mě nevtáhl, působil na mě často odtažitě a hlavně tím stylem, že chce sice omráčit diváka, ale dávám přednost trochu méně efektů a více lidské akce. Je to nadprůměr, ale žádný zázrak to není. Asi rozjedu kampaň méně obsazovat Zhou Dongyu do filmů...

• 2.7.2017  00:01
    Rangoon (2017)

V Indii tento film patří mezi největší propadáky roku a proč vlastně? Protože divákům, přijde oslava vlastenectví příliš mimo jejich současné problémy, odmítají ten pohled filmu na Brity jako utlačovatele, nebo odmítají INA (Indian national army) za sílu zla, protože se k osvobození Indie spojila s Japonci? Popravdě řečeno fakt nevím, musel bych po tom dost zapátrat, kdyby však Indům přišlo cool být pod Brity, tak by v roce 1947 nevyhlásili samostatnost. Ale opusťme rovinu politiky a historie, soustřeďme se na film. Hrdinka filmu Julia má jet povzbudit bojující indické vojáky na barmskou hranici a místo jejího miláčka Bilimora (Saif Ali Khan), který z ní udělal filmovou hvězdu, dostane neplánovaný trek se seržantem Nawabem (Shahid Kapoor), ti dva se nemohou snést, ale asi tušíte, jak se to bude vyvíjet... Jakkoliv tahle linie je průhledná, tak hlavní hereci jsou vynikající a fakt to mezi nimi jiskří, emoce jsou doslova hmatatelné, perfektní výkony od všech, dobrá hudba i hudební čísla. Navíc příběh je to fakt napínavý, jak se Indové pokouší vymanit z nadvlády Britů, zatímco jiní nevěří na Gándhího politiku nenásilí a chtějí bojovat, i když to znamená spojit se s Japonci. Film je naprosto perfektní, když to srovnám se sterilními Spojenci https://www.csfd.cz/film/418588-spojenci/komentare/

• 16.1.2018  20:02
    Reset (2017)

Sci-fi akční béčko trochu s námětem jako https://www.csfd.cz/film/25098-jedinecny/komentare/, ale jsou zde vynikající herci, záporák Wallace Huo, který nutí vědkyni Xian Tian (Yang Mi) zachránit svého syna a ověřit platnost experimentu alterantivních realit, tím že se posune o dvě hodiny před osudnou událost. Film má spektakulární výpravu, našlapané akční scény, napětí, ale zůstal by ve stínu nerozvinutého, trochu lepšího akčního sci-fi béčka, kdyby nebylo herecké bohyně Yang Mi. I když jde film přímo k cíli a nemá moc složitou strukturu, tak pár překvapivých momentů tady je, nudit se nebudete, závěr povedený. S hodně odřenými zády čtyři hvězdy.

• 1.2.2018  18:04

Žánrový všeuměl Herman Yau poprvé natočil spektakulární akční film, výsostný žánr Hong Kongu, příběh o pyrotechnikovi a zločinci svižně odsýpá, souboje mají intenzitu, snímek se zvládá většinou úspěšně prosmýknout většině klišé. Výhodou filmu jsou jeho hlavní postavy (jen Song Jia mi tam úplně nesedí, vypadá tak nějak nemastně, neslaně, nezvládá urvat si větší pozornost diváka), akční stránka výborná (když si odmyslím, až ten moc přitažený souboj v autech k závěru). Andy Lau nepatří do starého železa, stále na to má, aby svým charismatem táhl film. Režisér nejen, že dodal žánru akčního filmu, vše co se čeká, svým závěrem ho pojal docela realisticky a relativně málo pateticky, tohle skoro nikdo neumí, takže spokojenost.

• 29.9.2019  22:01
    Sarajin bam (2017)

Zajímavá korejská detektivka, které vévodí můj oblíbenec Kim Kang-Woo, jako hlavní podezřelý z vraždy svojí panovačné, škaredé, ale bohaté ženy, uznejte smrtící kombinace. Náhle zmizí z márnice její tělo a tak je povolán na místo činu, kde jednomu detektivovi nedá spát, že to nebylo obyčejné úmrtí. Rozehrává se hra kočky s myší, trocha toho leknutí a nejistoty, sevřená, depresivní atmosféra, chlad, hlavnímu hrdinovi, nejde nefandit, ale nic není jak se zdá. Nečekaný závěr se dal sice celou dobu očekávat, ale dokodrcal se do konce moc těžkopádně jako dýchavičný náklaďák, než luxusní auto, přesto stále solidní nadprůměr.

• 2.5.2017  20:11

Seriál se nám posunul do epičtějších rozměrů a děj se mírně rozvětvil, mám však problém trochu s příběhem a postavami, kdy jsou paradoxně zajímavější vedlejší charaktery, než Balsa a její putování. Přijde mi to trochu kostrbatě provázané, navíc mě už trochu unavuje zápletka, že Balsa chrání další dítě... Dean Fujioka jako princ království Rota, nebo Yoko Maki jako Shihana, členka královské kontrašpionáže mohli dostat více prostoru. Můžete čekat více akce, Ayase Haruka je v hlavní roli tradičně skvělá, Kengo Kóra se tady mihne jako lehce psychopatický a krvelačný princ Raul císařství, které se chystá dobýt kontinent. Nicméně nemohu dát 3 hvězdy tak omračující vizuální podívané, která má skvělou akci, výpravu, herce, kulervoucí OST (Naoki Sató musí žít snad ve fantasy zemi každý den poslední dva roky, každý motiv dokonalost sama). Děj nám spěje do masivní konfrontace a já se těším na sezónu tři, která by měla začít ještě letos v listopadu, tak držme palce, ať jde vše jako po másle.

1 2 3 4 5 6 7 8 11 22 32 42