Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Romantický

Poslední recenze (1 357)

plakát

August Never Ends (2021) 

Režisér Kai Li není žádný nováček, na kontě má pár titulů, které však žádný větší úspěch nesklidily. Nyní dostal k dispozici áčkové obsazení a slušný rozpočet. Uvidíte melancholickou, někdy málomluvnou romanci z moderní Šanghaje. Baristka Weiyang (Elane Zhong) má tragickou minulost (kterou prožívá znovu přes svoje introspekce). Těžko na ni zapomíná, když žije v místě, kde si vybavuje samé nepříjemné věci. I když si Weiyang udržuje odstup od lidí na hodinách japonské literatury potká přátelsky naladěnou a upovídanou Xiao Qiao (Tan Songyun). Weiyang zjistí, že jejího snoubence Zhao Yan (Luo Jin) už zná a komplikovaný vztah se začne vyvíjet jinam, než by Weiyang chtěla. Film má velmi profesionální vizuální zpracování, často bych se nebál říct luxusní, nejen rozmáchlé záběry města, vděčné panorama, ale i drobné detaily, mizanscéna malých oblastí, bloků a domů. Barevné filtry, náhledy velké kamery, ale i ruční kamera, černobílé pasáže, někdy s jednou barvou. Nevím, zda to bylo mojí kopií, nebo záměrem tvůrce, ale zvuk je někdy až hyperrealistický, ruch města je přítomen často. Hudba jako podkres minimální, což zvyšuje sevřenou atmosféru, takřka komorní pojetí snímku. Hlavní hrdinka prožívá trauma a tragédii a snaží se z minulosti oklepat. Je to emočně velmi postupně a pomalu plynoucí film, který si ale dovedně buduje atmosféru, dramatické pnutí. I s minimem postav je film zajímavý, Elane Zhong je vynikající ve své roli ostražité, chladné dívky, oheň dodává Tan Songyun, Luo Jin má velmi upozaděnou roli, jeho mužský hrdina se projevuje dost uměřeně. Jde o zajímavý mix na téma ženského přátelství, romance. A prosím sledovat do konce, jinak závěr nemusíte správně pochopit. Je možné že po repríze v lepší technické kvalitě (ten zvuk mi přišel dost rušivý a mix celkově nevyvážený), se může stát, že půjdu na čtyři hvězdy.

plakát

Student of the Year (2012) 

Film, který není indickou pomádou, ačkoliv se tak tváří a je z prostředí střední školy. Kromě artových, podstatně starších snímků indická kinematografie nedělá často zmínky o sociálním ekonomickém, společenském systému, který je pro většinu nespravedlivý. Režisér Karan Johar, tam velmi umně kromě tohoto tématu ještě vložil problematiku sexuálních menšin, jejich postavení, vnímání společností. Tenhle film je prostě mnohem více, než jen soupeření pubošů před maturitou (které hrají dvacátníci). Varun Dwahan i Sidharth Malhotra vynikající v hlavní rolích, Ali Bhatt spíše do počtu a nic moc, mám na ni averzi, a ještě se to žádným filmem nezměnilo.

plakát

Ek Villain (2014) 

Sidharth Malhotra je herec kterého jsem kdysi moc nemusel, viděl jsem s ním filmy, které se mi nelíbily, a on tam taky zrovna nehrál nic extra. Jenže pak přišel Ittefaq, A Gentleman, a pochopil jsem, proč je populární, že to rozhodně není jen vzhled, ale i herectví co lidem imponuje. Ek Villain to potvrzuje, jeho třetí film a perfektní výkon, který tady odvedl. Má roli padoucha jménem Guru, který projde charakterovou proměnou, hraje to velmi přesvědčivě, emocionálně a celý film svým výkonem táhne nahoru. Jeho schopnosti bude potřebovat na ostrově Goa místní idealistka Aisha plnící si svoje přání, a samozřejmě oběma se dramaticky tímto setkáním změní život. Režisér Mohit Suri má rukopis, který si bere něco i ze západu i východu, nelineární styl vyprávění, občas nápaditá práce kamery, scénáristicky se nemohu zbavit pocit, že rád koukal na hk akčňáky 80.let. Akce je stylizovaná, a nemohu se zbavit pocitu, že je občas spíše jako filler pro hlavní romantickou linku a drama. Jenže film klame tak trochu tělem, má v sobě jak prvky revenge drama, romantického filmu, tak náboženské odkazy k povaze života viděného karmou (dále bůh Ganéša, odstraňovatel překážek, pomáhá lidem v nouzi, patron inteligence a učení). Jaké následky bude mít zločin a trest, jak zastavit koloběh pomsty (teprve pak vám bude závěr dávat smysl proč to tak je). Tohle není tak prosťounký film, jak se tváří, tedy romance s křehkou hrdinkou a drsňákem, kterou jste viděli už mockrát, je to zpracováno originálně. Ale podle hodnocení vidím, že většina lidí tyhle subtilní odkazy a narážky absolutně nezachytila! Pokud si myslíte, že tyto motivy ve filmu nejsou, pořád máte důvody proč to vidět. Perfektní hudební režie, OST filmu, práce kamery, je která je na úrovni top západních filmů, slušná akce, perfektní Sidharth Malhortra, zdatně sekundující Shraddha Kapoor, dobře obsazený záporák Ritesh Deshmukh. Film má schopnost přinést emoce, je dojímavý, ale určitě ne vyděračský, nebo laciný, v tomto aspektu je umírněný. Mohit Suri se mi zdá jako filmař, který posouvá indický film žánrově i techniky kupředu, Ek Villain je snímek hodný reprízy. Zajímavé, že ačkoliv je to mix různých filmových inspirací a světů (nikoliv typicky indický film), přesto se divácky dostal na 9.místo TOP10 z roku 2014, a indičtí diváci jsou většinou nevraživí na experimenty, Imtiaz Ali by mohl vyprávět...

Poslední hodnocení (4 074)

Velkolepá Indie (2009)

10.05.2021

August Never Ends (2021)

10.05.2021

Mortal Kombat (2021)

03.05.2021

Ek Villain (2014)

03.05.2021

Student of the Year (2012)

03.05.2021

Nikdy neříkej sbohem (2006)

03.05.2021

Jawaani Jaaneman (2020)

27.04.2021

Svatební agentura (2010)

27.04.2021

Ženy proti Ricky Bahlovi (2011)

27.04.2021

Reklama

Poslední deníček (10)

Reklama

Reklama