Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Romantický

Poslední recenze (1 485)

plakát

Devotion (2022) 

Zajímavý válečný film, který má nepopiratelné produkční kvality, relativně sympatické charaktery. Zároveň symbolizuje to, co je s USA dnes špatně. Místo, aby se podobně jako u čínských soudruhů vzpomínalo na hrdiny války (byť jakkoliv přehnaně). Celý film je spíše, než pocta veteránům korejské války, pojat jako agistka, jste všichni zlí, bílí rasisti až na některé. A to je to historické poučení, co si z toho děti odneseme... Ta pseudo-neomarxistická úderka zničila a nahlodala i filmový průmysl. Nevím, jak chce US vojenská mašinérie fungovat s filmy, jako tyhle... Výprava pěkná, akčních scén málo, ale potěší, atmosféra studené války celkem slušně navozená, výlet ve Francii a setkání s Liz Taylor je neskutečně vypečený moment:)) Přípravu na válku s Čínou jsem si tedy soudruzi představoval jinak...

plakát

Hunt (2022) 

Korea počátkem let 80.tých nebylo hezké místo pro život americký protektor (jak už to bývá jeho zvykem) drží při životě pěkně dobytčí režim (vzpomeňme na současnost, uřezávači hlav v Sýrii, sympatizanti Bandery, a symboliky Wermachtu, SS). Jihokorejskému prezidentovi tak jde po krku domácí odbojová skupina a zároveň infiltrátoři z KLDR, kteří chystají velmi rychlé sjednocení.   Pyeong-ho Park (Jeong-jae Lee) a Jeong-do Kim (Woo-seong Jeong)  tak mají každý svojí motivaci proč svrhnout diktátorský režim, který rozpoutal masivní paranoiu a represe (včetně vojenského zásahu proti civilistům). Oba dva herci hrají své postavy nadoraz a přesvědčivě, film má masivní akci, velkolepé kulisy, výpravu. Scénář dokáže doručit pár překvapení. A potěší také filmový debut mladé herečky Go Youn Jung. Atmosféra filmu je hutná a dokáže skutečně navodit psychopatické tendence tehdejšího režimu, vnitřního mocenského soupeření, chladného násilí a beznaděje. Na druhou stranu nedokážu to slovy popsat, prostě z toho snímku necítím takovou autenticitu a emoční příchylnost, jakou ve mně vyvolaly filmy ze stejného ranku, nebo hk žánru heroic bloodshed, kam tenhle film taky částečně spadá. Působí to celé až moc vyumělkovaně a překombinovaně. Na režijní debut velice solidní práce, slušný nadprůměr, budu filmové úsilí Lee Jeong Jae dál sledovat.

plakát

Alchymie duše - 빛과 그림자 (2022) (série) 

Sestry Hongovy se prostě utrhly z řetězu, příliš se zamilovaly do svého světa, aniž by si uvědomily, že mu počtem epizod a minutáží přidávají těžká varhanní kila. Jang Uk se zpočátku představí jako hrdina nesoucí až příliš velkou tíhu božské síly ledového krystaly.  Go Youn Jung (původní Naksu) je roztomilá ve své roli  Jin Bu Yeon, dcera rodu Jinwoyon . V první epizodě funguje vše na výbornou, v dalších dílech však evidentně chybí nápady a humor, interakce vedlejších postav spíše vše brzdí. Hlavní dvojka ok, ale prostě to není ono, arky se neprotínají, respektive jen pomalu a těžkopádně. Efekty, souboje, OST moc pěkné, ale měl jsem problém poslední třetinu dokoukat. Výrazně zkrátit epizody minutáž, scénář, za Lee Jae Wook zachránil seriál z 2,5 * na 3*, ale je to s podmínkou jak Brno. Doufám, že sestry Hongovy si příště zvolí nějaký civilnější, úspornější a kratší námět, snad nám nebudou další dvě sezóny tolik chybět, čert ví, kdy se dočkáme jejich nového díla.

Poslední hodnocení (4 335)

Alienoid (2022)

06.02.2023

Devotion (2022)

05.02.2023

Hunt (2022)

05.02.2023

Narvik (2022)

05.02.2023

Alchymie duše - 빛과 그림자 (2022) (série) (S02)

05.02.2023

Alchymie duše - Série 1 (2022) (série) (S01)

05.02.2023

Kriminálka Miami - Série 6 (2007) (série) (S06)

05.02.2023

Kriminálka Miami - Série 5 (2006) (série) (S05)

05.02.2023

Kriminálka Miami - Série 4 (2005) (série) (S04)

05.02.2023

Reklama

Poslední deníček (10)