mentos.

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 8.10.2014  23:55
    Frank (2014)

Netradiční a originální komedie, Frankova hlava, Fassbender a výborná Maggie, toť vše.

• 2.9.2014  19:07

Filmy, které od prvního pohledu vypadají jako totální citové vydíračky nemusím. To si raději pusťte Now is good ;)

• 2.9.2014  19:03
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Seriál v podstatě nabízí to, co Walking dead neposkytlo- jak to vše začalo. Čím dál inteligentnější zombie upíři, mezi sebou komunikující a pro svého "Mastra" kolonii rozšiřující, hladové, červy prolezlé a nenažraného několika metrového "hada" z pusy vystrkující potvory. Del Torovy oblůdky můžu a strašně se mi to líbí. Jediné co vytknu je, že seriál nabízí příběhy až mnoha lidí, na které postupně zapomíná. Navíc v jedné epizodě jsou neškodně infikováni jen čtyři pasažéři, v další najednou celé město. Přechod byl až moc rychlý, takže jsem si to neužil tak, jak jsem mohl a chtěl. Jinak ale pecka!

• 15.8.2014  22:39
    Tři bratři (2014)

První pohádka s Jendou začal celkem pěkně, všechno ale přišlo nějak rychle a všechno to zase rychle skončilo. Super villain babka z bažin Jiřího Lábuse byla nejlepším padouchem ze všech. A to proto, že další pohádkou byla červená karkulka a pedofilní příběh Matěje (jemu je 16, jí asi 10 let). Vlk? no prostě příšerný. V dnešní době, kdy světu vládnou filmové triky byla tahle karikatura tím nejhorším a příběh najedou ze 4 hvězd padl k absolutnímu odpadu. Třetí příběh už jaksi odfláknutě urychlený. Opakovačku "jdu ke dvanácti měsíčkům a zase zpět" jsme viděli ve filmu třikrát. A nezachraňoval to ani Dyk. No a s tím jak skončil příběh třetího bratra skončila celá pohádka, dobro zvítězilo nad zlem a my můžeme zase v klidu spát. // Nacpat tři pohádky do jedné se vlastně moc nepovedlo, jediné co je spojovalo byly Tři bratři, ale bylo to takové neucelené a já neměl pocit, že jde o jeden film. Pořád se zpívalo a veršovalo a zase zpívalo. Sem tam nějaká písnička připomínala Lotranda a Zubejdu (ikdyž s tak skvělou pohádku to nejde srovnávat). Ale na své si přijde každý, kdo se dvakrát rád koukne na stejný vtip (jak Dyk naráží do trámu u dveří) či snad pátnáctky zamilované do Kluse, který se nám ukazuje polonahý. Ve srovnání s českými pohádkami, které ČT1 vysílá každou neděli v jednu jde o těžký nadprůměr. Ale ve světě blockbusterů a mainstreamových filmů, kterých jsou plná kina jde o těžkého lůzra. Projekci jsem měl zdarma, peníze bych za to nedal, vlastně už to nikdy ani vidět nechci, takže 2*

• 1.8.2014  19:09
    Dvojník (2013)

Takových filmů "s rozdvojenou osobností" už tu bohužel bylo víc než dost. Od těch nejlepších jako je Klub rváčů až třeba po velice zajímavého Nepřítele, taky z loňska. Je rozdíl mezi hluchými místy a hluchými místy, tady jsou to ty maximálně nudné. Snaha o umění se prostě někdy povede, někdy ne. A kdybych měl srovnávat s již zmíněným Nepřítelem, Jake Gyllenhaal je ve svojí dvojroli asi tisíckrát lepší, než Eisenberg. Sorry, tohle mi prostě nesedlo.

• 20.7.2014  10:50
    Tyran (TV seriál) (2014)

Mám na to takové dva pohledy. První, kdy jsem absolutně nadšený a fakt se mi to líbí. Občas mi ale přijde, že je tu dost tenká hranice mezi dramatickým příběhem "totalitní" země a nějakou arabskou telenovelou a seriál tu hranici občas lehce překročí. Po čtyřech dílech dávám 4*, protože se mi to vážně líbí a doufám, že tu telenovelu to bude připomínat co nejméně.

• 17.7.2014  12:37

Když je vám už mezi 66 a 77 lety a doma máte jednoho či dva Oscary, tak už si prostě můžete natáčet co chcete...

• 16.7.2014  18:49

Tohle prostě ne! Smrt a přeměna v počítač přišla docela rychle, takže jsem vlastně vůbec nestihl poznat všechny postavy, nic jsem o nich nevěděl, takže jsem další 2 hodiny absolutně netušil proč dělají to, co dělají a proč se chovají, tak jak se chovají. Absolutně nezvládnuté postavy, jejich příběhy, propojení, vykreslení a představení divákovi. On to byl celkově možná docela zajímavý námět, ale scénáristicky je to absolutně nezvládnuté. Třeba jako knihu bych si to taky nepřečetl, film byl až tak špatný, že už ho vidět taky nechci!.. Pokud přemýšlíte, zda si tohle pustit, tak má rada je následující: Raději si pusťte Oko dravce z rok 2008, která má podobný námět, ale lepší zpracování a navíc se celé 2 hodiny nenudíte a nečekáte, kdy už bude ku*va konec.

• 10.7.2014  19:01

Vzhledem k tomu, že se mi první díl líbil na čtyři hvězdy a už si ho moc nepamatuju, jsem se rozhodl dvojce napálit rovnou plnej počet. Proč ne, když jsem se po dlouhé době fakt smál, smál, až jsem se ze za břicho popadal.

• 30.6.2014  14:53

Příjemný návrat do dětství :) Proč stavět podle plánku, když spolu může žít Brumbál, Batman, Milhaus, Kleopatra, Robin Hood a Gandalf.

• 24.6.2014  23:07
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Prvních díly byly na rozjezd fantastický, po tom šestém jsem dal seriálu pět hvězd. Po sedmé epizodě,kdy jsem celých 50 minut seděl a ani nedutal, jsem byl přesvědčen, že si seriál těch 5 hvězd fakt zaslouží! Herecký koncert hlavně Evy Green (epizoda 7). Největší překvapení letošní seriálové sezóny!

• 18.6.2014  20:29
    Speed Racer (2008)

Dosti neoriginální příběh, který v lehkém nadprůměru drží jen opravdu nápadité vizuální zpracování (pro některé je to ale spíše naopak). Na podobně nápaditého Scotta Pilgrima to ale asi nemá. A na orgasmický Sucker Punch už vůbec ne. Takže dost průměrní Wachowští (asi tomu dost napomáhá ta trapná opice).

• 8.6.2014  21:47

Když očekáváte fajn akční sci-fi zábavu a dostanete film se skvělým nápadem, námětem a scénářem, který může s přehledem konkurovat dnešním velkým sci-fi blockbusterům. //Kino Jihlava 8.6.2014

• 8.6.2014  21:32

Tak za prvé, miluju X-Meny, miluju celou tuhle sérii, to jak je to propojený, promyšlený, miloval jsem už první trilogii a znovu jsem se zamiloval s "První třídou". Za druhé, na "Days of future past" jsem se těšil od tý doby, co jsem poprvé slyšel, že se budou natáčet. Když jsem zjistil, že do jednoho filmu chtějí dát i staré i mladé, byl jsem prostě nadšenej./ Strašně jsem se těšil, možná až moc. Dostal jsem všechno co jsem čekal, úplně všechno. Ale vlastně nic navíc. Asi jsem vážně moc náročnej. Filmová událost roku a já dávám "jen" 4 hvězdy. Ale už teď se těším na další projekci, snad objevím zatím neobjevené. // Kino Jihlava 8.6.2014

• 8.6.2014  21:09

První shlédnutí traileru- Angee, vůbec mi do týhle role nesedíš. Páté shlédnutí traileru- No Angee, už je to lepší, je to fajn temný, no možná se to povede. /Nakonec jsem na tom skončil v kině a vlastně se i docela těšil. Byl jsem ale opravdu nadšenej! Nevím proč, ale jsem docela ujetej na lidi s křídly (Constantine, X-Men,..) a Angelině to fakt slušelo. Co mě teda trošku mrzelo bylo, že to nebylo až tak moc temný, jak sliboval trailer a bylo tam trošku té pohádky, pravá láska atd. I tak to byla skvěle odvyprávěná pohádka, kterou všichni známe, ale vlastně úplně jinak. A sakra líp! //Kino České Budějovice 29.5.2014

• 7.6.2014  23:38

Na sobotní večer skvělý příjemný výběr. A to herecké obsazení? Ne pro každého velké známé hvězdy a celebrity, pro mě vlastně skoro všichni skvělí herci, kteří mi sledování zpříjemňovali ještě víc.

• 25.4.2014  12:12

Takový nehollywoodský snímek určitě potěší. Skvělý námět a výborné akční scény.

• 27.2.2014  16:39

Film postavený hlavně nebo spíš jen na hereckých výkonech všech představitelů.

• 25.2.2014  20:35
    Hledání (TV seriál) (2014)

Příjemná jednohubka na pondělní večer.

• 13.2.2014  23:22

Mě prostě filmy Davida O. Russella na rozdíl od akademie nesedí. Fighter byl průměrný, Terapie lásku už byla lepší, ale taky žádná sláva. Na filmu Špinavý trik mě vlastně nelákalo vůbec nic, kromě herců. Stopáž téměř nekonečná a já jediný, za co dávám ty dvě hvězdy je to herecké obsazení. Opravdu nechápu tolik nominací na oscara, fakt ne.

• 6.2.2014  21:13
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Skvělý! Fakt. Prvních deset dílů, tedy první sérii jsem dal za dva dny. Už dlouho mě něco takhle nechytlo. Prostředí zpravodajské televizní stanice se mi strašně líbí, vlastně to byl vždy můj malý sen pracovat na podobném místě, proto je mi to asi tak blízké. Dlouho se mi nestalo, že by mi postavy tak rychle a příjemně přirostly k srdci. Co je ale negativum? Zjistil jsem, že jsem úplně blbej, v seriálu jsou totiž všichni inteligentní, všechno ví, o všem mají přehled, citují z knih a já? Studuju na vysoký ekonomiku a nerozuměl jsem jedinýmu slovu, který tam o tom řekli. Možná mě to ale donutí víc se zajímat o svět okolo mě, takže to je vlastně pozitivum! / Po konci druhé série musím seriálu napálit plný počet. Všech 19 dílů jsem shlédl za 4 dny a našel jsem novou lásku!

• 24.1.2014  16:20

Snímek, který je spíše postaven na hereckých výkonech dvou fantastických herců. Jared Leto nejenže zpívá jako bůh, on taky umí hrát, a to setsakra dobře. Kdyby nebyl DiCaprio můj oblíbený herec, který si toho oscara fakt zaslouží (spíš za celoživotní dílo), řekl bych, že ho má dostat Matthew. To co předvedl bych fantastický výkon v jeho životní roli. Film zbytečně netlačí na pilu a i když to není úplných 100%, já těch 5* dávám, protože je to nadprůměrný snímek (vzhledem k ostatním letošním nominacím).

• 21.1.2014  20:17

Dostal jsem se k tomu úplnou náhodou a nebýt povídky s maniodepresivní Melissou Leo, celkově by to za nic moc nestálo.

• 21.1.2014  20:15

Nechápu, že jsem si tohoto snímku nikdy nevšiml. Příjemný, inteligentní, vizuálně krásný, většina scén vám vykouzlí úsměv na rtech a závěr i slzy do očí. Tenhle typ filmů miluju!

• 20.1.2014  23:12

Výborný snímek o jednom hajzlovi, co si uměl užívat života. Jen doufám, že opravdový Jordan Belfort z výdělku tohohle filmu neviděl ani cent. Do kina jsem na to šel jako odreagování od zkouškového, líp jsem si prostě vybrat nemohl! Když jsem odcházel z kina kamarádka říkala, jak jí vadí, že v poslední době mají všechny filmy divnej konec. A víte co? Mě to teda vůbec nevadí. Nejde tu ani tak o to, že je to podle skutečný události, takže to ani jinak skončit nemohlo. I tak, mám plný zuby happyendů a jsem rád, že i vlk nám ukázal, že ne všechny filmy musí mít stejnou strukturu (a honit se za oscary). _ (Kino ČB 20.1.2014)

• 14.1.2014  12:34

Po prvním shlédnutí jsem si říkal, že to vlastně není zase tak špatný. Po druhém shlédnutí už vidím jediné- skvělý námět a nápad, to je vše.

• 11.1.2014  11:40
    Don Jon (2013)

Jeden z těch filmů, na který jsem se chtěl strašně podívat, a to i přes to, že by byl v modré barvě. A mě se to prostě líbilo. Nenucená zábava, komedii, která se primárně nezaměřuje na divákovy peníze, ale na diváka samotného.

• 22.12.2013  22:43

Asi jsem jediný komu se "Pád bílého domu" líbilo víc než tohle. První třetina ještě jakš takš ušla, druhá bylo kurevsky nudná a ta poslední? Klišé za klišé, no prostě hrůza. To raději přežiju oslavu úžasné americky od Gerárda Butlera.

• 20.12.2013  16:12

Pokud od filmu nečekáte nic víc než dobrou akční vyvražďovačku a nehledáte v tom nějaký větší smysl budete spokojeni.

• 4.12.2013  17:07

Fantastický námět, nápad, to se musí uznat. Ale prostě zase tolik mě to nezaujalo, má to spoustu nudnějších a hluchých míst. Navíc se dost ztrácím ve jménech a postavách, asi to bude tím, že všichni vypadají stejně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8