Dawe2

okres Plzeň

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.8.2020  22:09

Velmi dobrá hudba. Příběh i film pohodový, nenáročný, trochu ždímačka na city, ale jako dá se. Haf a pac!

• 2.8.2020  22:51
    Cizí lidé (TV film) (1983)

Chyběl mi jen dotaz na názor toho, kterého se to nejvíce týká ... To už by se doufám v dnešní době stalo.

• 31.7.2020  23:41

Jedna hvězda za některé herecké výkony. Zbytek by byl na odpad.

• 26.7.2020  23:14
    Le Mans '66 (2019)

Skvělý film, výborné herecké výkony, režie, střih, kamera, scénář psal asi víceméně život. Výborná hudba. Delší stopáž zde vůbec nevadí, byť jsem se jí obával.

• 16.7.2020  21:33

Vynikající komedie, co je občas fakt hodně k smíchu. Dlouho jsem se tak nepobavil.

• 29.6.2020  21:22
    Penny Dreadful: Město andělů (TV seriál) (2020)

S původním Penny Dreaful nemá společného vůbec nic a nesahá mu ani po kotníky. Ale přes to si průměr zaslouží. Především za Natalii Dormer, to je prostě bomba co zahraje beze slov. A její syn taky výborný. Celkově není nápad špatný, ale byl by výborný na pár dílů, nikoliv na 10. Velmi natahané. Jak je u HBO produkce poslední dobou zvykem. Poslední díl silný nadprůměr, leccos dopadlo tak jak by to asi dopadlo. Bude-li další série, tak už sledovat nemíním.

• 27.6.2020  22:49

A třem klukům zůstali králičí uši .... :-D. 90%, ale tady prostě musím zaokrouhlit výš. Na rok 1971 neuvěřitelné, prostě klasika, jednou na to budu koukat jako na film pro pamětníky, jestli už to tam tedy nepatří dnes, ono to je skoro 50let od natočení ... Vorlíček s Macourkem, to byla dvojice, mají v České dětské kinematografii nezastupitelné místo.

• 24.6.2020  22:26

S přihlédnutím na dobu vzniku ... Dobově je to trochu zastaralé, myšlenkově nikoliv. Spousta mladých herců pobavilo. Kopec srandy. Škoda, že už komedie moc neumíme ...

• 19.6.2020  22:34

plusy:děj, psychologie, herci, promyšlené, mínusy:kvůli dlouhé stopáži a nedostatku děje občas nudné, moc se toho nenamluví, ne každý musí pochopit proč to gazda udělal tak, jak to udělal

• 1.6.2020  22:54
    Penny Dreadful - Série 2 (série) (2015)

Postavy dostaly více prostoru, natočené i zahrané perfektně, leč to pro mě ztratilo kousek ze své tajemnosti, příliš brzy odhalili téměř všechny karty.

• 17.5.2020  22:51
    O.G. (2018)

Táhne a zachraňuje to Jeffrey Wright. Nekouká se na to špatně, ale zas takový zázrak to taky není, průměr. Zvratů v ději moc nečekejte.

• 15.5.2020  22:20
    Noční hra (2018)

To bylo tak blbý a trapný, až jsem se bavil :-). Jako komedie se dá doporučit, na pobavení a odlehčení. Mysteriózního tam tedy není nic.

• 14.5.2020  22:12

Nezáživné, nedomyšlené, velmi předvídatelné od začátku, korunu tomu dal konec, který byl navíc uspěchaný, narozdíl od celého zbytku filmu, kde se toho dělo málo a jeden by u toho usnul. Vypadalo to zajímavě, ale nepovedlo se ani příběhem, ani hororem, ani herecky, nějak to nefungovalo. Každý jiný film na tohle téma co jsem viděl je lepší. 1* za snahu a téma, druhá není za co dát.

• 11.5.2020  22:58
    Penny Dreadful - Série 1 (série) (2014)

Wow! Tak tohle je opravdová bomba ve všech ohledech. A jako hvězda na hereckém vrcholu září Eva Green, neuvěřitelný výkon. Hned pod ní Timothy Dalton prakticky na stejné pozcici s ostatními. Není téměř co vytknout a zároveň nemá smysl chválit vše. Takhle vypadá dokonalost. Příznivcům žánru vřele doporučuji. První série si zároveň dělá prostor pro další pokračování. Je to samostatný děj, ale i představení jednotlivých postav a jejich osudů a příběhů.

• 7.5.2020  20:32
    Tlumočník (2018)

Příšerná hudba. Neustále se opakujíc motiv, hodně trapné. Opakující se záběru z dronu, místy rozvláčněný a nezáživný děj. Komedii v tom opravdu nehledejte. Námět, nápad a myšlenka by byly dobré a zajímavé. Malé překvapení na konci, ale chybí dost podstatné zakončení, dokonce dvě zakončení. To není dobrý nápad. Přece divák nekouká na film, aby se téměř nic nedozvěděl. Film zachraňuje výkon Menzla a místy i Petere Simonischeka. U něj mě bavila postupná proměna, ale myslím, že to přehnali, takto výrazně se člověk nezmění. Myslím, že by z toho filmu šlo vyždímat mnohem mnohem víc, dějově i co se týče popisu a proměny postav. A lavně konce, nebo alespoň nějakého naznačení alespoň jedné ze dvou dějových linií. Je to odfláknuté a je to škoda. S hodnocením jdu pod průměr, opravdu zklamali a to to vypadalo i v průběhu filmu celkem dobře. Spíše bych nedoporučil, myslím, že to za téměř dvě hodiny nestojí, i když to má myšlenku a slušný námět, ale obojí nedotažené.

• 5.5.2020  22:13

Opravdu velmi podobné filmu The Road. A stejně tak jako The Road hodnotím. Není moc co vytknout, herecky výborné, skvělá Anna Pniowska, pěkný příběh. Náročnější film, ale zase ne tak moc. Nědo určitě namítne, že je nezáživný a pomalý, mě nepřišel. Příznivcům žánru velmi doporučuji.

• 2.5.2020  23:58
    Na krátko (2018)

Velmi podhodnocený skvělý film. Herecky vynikající, kamera, střih, scénář za mě výborné. Ano, některé postavy jsou leckdy na zabití, ale ono to tak v životě bývá. Přitom každá postava má své pro a proti, je vykreslena a má ve filmu svůj prostor. Je to náročný, ale výborný film.

• 27.4.2020  21:58

Skvělá čtveřice hlavních herců + příběh, co má nějaký smysl. Kromě vymyšleného příběhu na tom není mysteriózního nic.

• 25.4.2020  21:41
    Teroristka (2019)

1* navíc za slušný humor, tohle se nedá brát vážně. Hofmann nezklamal, prostě svůj. Liška výborný. Janžurová s Holubovou herecká paráda.

• 23.4.2020  22:30
    Země (TV film) (2015)

Zbytečně dlouhé a přeskakující v posloupnostech. Hop sem, hop tam. Avšak pro část té hlavní myšlenky hodnotím trochu výš. A abych napsal i svou myšlenku tak lidí je hlavně moc, většinou se nekontrolovaně množí a to prostě nepůjde do nekonečna. Jednou nás země neuživí, až vyčerpáme veškeré zásoby bez ohledu na cokoliv, až nepůjde dýchat, až tu nepůjde rozumně žít, co potom? Ekonomika s výdělky nás zaslepuje, nevidíme co je opravdu důležité a nahrazujeme to nedůležitým. K planetě se chováme jako kdybychom ji měli jen půjčenou na vytěžení a pak ji prostě zahodili. Jako kdybychom ten vzduch nepotřebovali dýchat, jako kdyby nebyl základem života. Jednou na to všechno šeredně dolatíme. A před námi i s námi půjde minimálně na čas většina života, co tu byla dlouho před námi. Je to pesimistický pohled, ale je velmi reálný. Nic to nezastaví. Výrobu za každou cenu, zisky za každou cenu, nekontrolavané množení bez ohledu na následky. Jednou se to zredukuje, ale to už bude pro nás pozdě.

• 19.4.2020  22:32
    Vidláci (1997)

Výborná komedie, tolikrát jsem se nezasmál, ani nepamatuji. Ale musíte mít rádi tento typ humoru a možná i Timma Allena. Je skvělý, společně s Kirstie Alley. Výborný námět, děj i smysl filmu, nad kterým se stojí za to minimálně zamyslet.

• 19.4.2020  20:21

Téměř hodina a půl dlouhé fňukání dospělého chlapa o tom, že mu svět neleží u nohou a že jsou jiný bohatší a úspěšnější, aby si na konci uvědomil co má a kde to má... To ne, to není nic pro mě. Nedokázal jsem dokoukat ani po nahlédnutí do dalších částí filmu. Nevím kde je tam komedie, nenašel jsem ji. 1* za herectví, zahrané je to celkem dobře, hlavně syn je uvěřitelný. Otec celkem také, ale je nezajímavý, nedokázal jsem se s ním sžít a sympatizovat, nerozumněl jsem mu, tudíž nezáživný film.

• 13.4.2020  23:03
    Westworld - Genre (S03E05) (epizoda) (2020)

Za mě tohle slabé, těším se na návrat klasické dějové linie.

• 10.4.2020  22:50
    Strom snů (1994)

Skvělý Wood, rozhodně to celé zvedá o nějaké hvězdy výše. Už tenkrát bylo znát, že hrát umí.

• 29.3.2020  22:21

Potěšilo, neurazilo, skvělý Vetchý, dobří i ostatní. A za pěkný humor (především v první polovině), kterému jsem se občas upřímně zasmál dávám další hvězdu navíc. Opravdu velmi příjemná komedie, potěšila.

• 24.3.2020  22:45

Akční pohádka. Ale kouká se na to dobře, herecky paráda, se scénářem se taky snažili, přidám 1*navíc.

• 9.3.2020  22:48
    Outsider - Must/Can't (E10) (epizoda) (2020)

První polovina bomba, ač reakce ostřelovaných je zřejmě neadekvátní situaci. Druhá polovina už jen dohrávaná, byť pěkná a utíkající. Celkově hodnotím seriál za 4* kvůli zbytečné roztahanosti, mohlo by z toho být moc pěkných 5-6 dílů. Ale finále za to celkem stálo.

• 8.3.2020  20:57

Napsaný příběh, který Susan čte je mnohem zábavnější, než její skutečný životní příběh, s kterým se v jejích představách prolíná. Kdyby zahodili kus reálného snobského života, možná by to také pomohlo. Je to geniálně prokombinované, ale rušivé zároveň. K dokonalosti chybí kousek oběma příběhům. Přesto bych film velmi doporučil, jedná se o silný nadprůměr, netradiční směr a stojí za to ho vidět.

• 5.3.2020  22:12

Střeštěná ulítlá komedie. Celkem dokáže pobavit, když to člověk bere jako hovadinu :-). Navíc má celkem povahově co říct o jednotlivých postavách, za což přidávám jednu hvězdu navíc.

• 4.3.2020  22:04
    Pochyby (2008)

Meryl Streep je v tomhle filmu hereckou hvězdou v těsném závěsu s dalšími dvěma hlavními postavami. Kazí to nedotaženost scénáře a děje. Byť je dialogů opravdu hodně a nenudí, leccos řečeno není a scénárista to zůstane divákům dlužen a to i po závěrečných titulcích.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8