Metal.God

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 6.12.2015  19:11

Filozofie života absolutně pesimistického člověka. Film působí jako by měl být autobiografie Woodyho Allena. Experimentální pojetí tohoto filmu na mě působí v podstatě neutrálně. Uvědomuji si ho, ale nehodnotím ho kladně ani záporně. Jenže právě na něj film vsází nejvíce. Samotný příběh filmu není nějak převratný a protože mě experimentální pojetí moc nezaujalo, film pro mě není nějak moc skvělý.

• 29.11.2015  00:31
    Přepadení (1939)

Postavy mi nejdříve přišly velmi jednoduché, jako by každá postava zastupovala jen jednu nebo dvě podobné lidské vlastnosti a byla jejich personifikací. Vypadalo to velmi nepřirozeně. Například Buck byl zosobněním přátelství, hlouposti a trochu i utiskovanosti. Jenže postavy se trošku rozvinuly a původní přiřazení určitých vlastností určitým postavám se poté jevilo reálně a jako dobrý nápad. Velmi záporně bych hodnotil to, že se Mrs. Mallory narodilo dítě a nešlo na ní vůbec poznat. že je těhotná. Hůře zpracované je také napadení indiány, kde indiáni, kteří jsou v převaze jsou téměř poraženi čtyřmi muži. Závěrečná přestřelka skončí také velmi zvláštně. Ale kladně hodnotím kojota. Škoda, že takových loutek nebylo ve filmu víc. Ve filmu zazní hudební motiv, který mi připomenul nějakou píseň od Ennia Morriconeho, jejíž název si nepamatuji. ,, I can find another wife easy, yes, but not a horse like that!"

• 30.10.2015  21:48
    Kid (1921)

Zrychlené scénky sem prostě sednou a nejen díky nim je film tak velmi vtipný. Je ale stejně tak i dojemný, přesně jak na začátku ,,varuje" diváka. Film má dokonale vybrané herce, kterým vévodí roztomilý Jackie Coogan, který svou roli zahrál dokonale. Charles Chaplin, udělal ve filmu téměř vše. Příběh je pěkný a zahraje i na filozofickou notu a to v Dreamland scéně.

• 25.10.2015  22:06

Film není ani tak o Goyovi, jako spíše o tom, co za hrozné věci jsou lidé schopni dělat jiným lidem. Film se velmi trefně odehrává ve Španělsku 18. století, kdy se znovu rozjíždí inkvizice, ale zároveň dochází k několika politickým převratům. Francisco Goya vlastně příběhem prostupuje jako slušný člověk a pozorovatel, který i přesto, že tyto zrůdnosti nechápe, tak je zachycuje ve svých malbách.

• 18.10.2015  16:18
    Ptáci (1963)

Film je z větší části vyplněn příběhem, který nemá s hororovou částí filmu moc společného. Je to zajímavé, ale je to i divné, stejně jako mnoho dalších věcí v tomto filmu. To co říká Mrs.Bundy o výsledku možnosti války s ptáky sice objasní hororovou část filmu, ale pořád je mít jako hlavní hororový prvek filmu ptáky velmi zvláštní. A také postavy v tomto film se chovají někdy úplně nesmyslně a dialogy jsou částmi opravdu velmi podivné. Nicméně film má pěkné záběry, ale nepodařený střih, výborné masky, slušné efekty a slušné herectví, kterému vévodí Rod Taylor. A i přesto, že je nápad s ptáky velmi divný, tak podle mě funguje.

• 11.10.2015  01:52
    Občan Kane (1941)

Kane je velmi nesympatická a extrémně sobecká postava, kterou Orson Welles zahrál tak, jak to z postavy vyplývá. O Citizen Kane se říká, že je to nejpokrokovější film všech dob, jenomže já nemůžu o filmu říct, že je geniální jen proto, že má nějaký velký dopad na vývoj kinematografie. Film má skvělé masky, velmi povedenou hudbu, slušné záběry i slušnou atmosféru, ale sám o sobě je Citizen Kane na celkové kinematografické poměry průměrný film a já chápu, že z něj snad vychází většina dnešních filmů, ale nemám nastudovanou celou historii kinematografie a jen takové všeobecně přijímané dogma nemohu bez vlastního ověření přijmout a proto jej budu hodnotit jako všechny ostatní filmy.

• 15.9.2015  00:12

Velmi se mi líbí motiv sjednocení největších lovců zločinců z celého divokého západu, za účelem polapení dvou největších banditů divokého západu. Butch Cassidy i Sundance Kid jsou oba velmi sympatické postavy. Za normálních situací mi přišel sympatičtější Sundance Kid, který byl nejen drsným pistolníkem, ale byl také velmi chytrý, ale pod nátlakem měl navrch Butch Cassidy, který Sundance Kida překonává v ještě jedné věci a tou jsou ženy, ke kterým se snad díky své filantropické povaze chová velmi pěkně. Oba ale nakonec po prchání přes půlku Ameriky skončili na takovou banální věc a to změnu prostředí. Woodcock je až moc poctivý ve vykonávání své činnost, ale kdybych ho měl mít jaké svého zaměstnance, vůbec bych se nebránil. Ve filmu hraje pěkná hudba a sépiová barva v určitých částech filmu mu dodává zvláštní atmosféru. ,,I am better when I move."

• 30.8.2015  00:12
    Zabíjení (1956)

Výborně zpracovaný film plný herectví nejvyšší úrovně s velmi povedenou kamerou.

• 28.8.2015  00:26

Možná to bylo tím příšerným dabingem (film se mi nepovedlo sehnat v italštině), ale mě se tento film moc nelíbil. Na podívání to nebylo špatné, ale příběh byl až moc jednoduchý, roztažený a celkově špatný, postavy byly hrozné a Enrico Morricone sice složil nějakou poslouchatelnou hudbu, ale s jen asi jednou opravdu dobrou skladbou se vůbec nevyznamenal. Indián Eagle Eye byla neuvěřitelně otravná a někdy až trapná náhrada za Terence Hilla. Terence Hill uměl být otravný jen tak, aby otravný přišel jenom postavám Buda Spencera, ale pro diváky to byl vtipný sympaťák. Popsy Logan původně vypadal jako postava normální kvality, ale poté, co se mu dostaly do ruky housle, byl velmi otravný a až přehnaně nereálný. Jediná dobrá postav je Buddy, který má dobré hlášky a scény, kde střílí jsou to jediné, co je na tomto filmu opravdu skvělé. A scéna, kde Buddymu rozstřílí stůl s jídlem, vyústí v jeden z nejvíc badass momentů, možná i v rámci filmové historie, a Bud Spencer zde předvádí opravdové herectví. ,,Tento muž je jistě infekční, musíme ho ihned desinfikovat." - ,,Slyšels, musíme tě okamžitě definovat! Do koupele s ním!"

• 23.8.2015  01:10

Ne, že by Gregory Walcott zahrál svoji roli špatně, zahrál ji dobře, ale absence Buda Spencera jde chvílemi cítit a do role Bejka by se velmi hodil. Film je o kolizi dvou světů, a tak chvílemi vypadají jako blbci sympatičtí Joe, Opičák a Bejk, ale většinou jako blbec a snílek vypadá Tom. Tomova proměna je až moc rychlá, ale to není v tomto filmovém žánru velký problém. Ve spaghetti westernových komediích, především s Terencem Hillem a Budem Spencerem, jde hlavně o bitky a v tomto filmu je závěrečná bitka snad nejvtipnější, co vznikla, díky mrazivé asistenci publika. Dělalo mi hrozný problém sehnat film v italštině a po několika problémech, se mi povedlo v italštině shlédnout jenom jeho začátek. Za zmínku stojí i hodní kluci ala hlavou-do-stolu ala lovci odměn. ,,Jo, prober se a jdi spát."

• 23.8.2015  00:38
    VALL-I (2008)

Nejlepší část filmu, je zároveň tou nejhorší, protože se jedná o sentimentální věc, která má hrát na city, ale ono to prostě funguje, protože Wall-E je roztomilá a velmi sympatická postava. Jedná se o začátek, protože jak film postupuje, tak jde stále více poznat, že film vsází na estetiku a příběh je špatně podán. Znovu se ale podařilo to, na co film vsadil. Animace je krásná a tu sentimentální smutnou budoucnost vykresluje skvěle. Příběhově je největší chyba v tom, co vzniklo znovu pro vyzdvižení estetiky, a to je fakt, že mají roboti emoce srovnatelné s lidskými. Ať už je to zamilovaný Wall-E, výbušná Eva nebo nevěřícná charismatická záporná postava autopilot výrazně "inspirovaný" Halem-9000. Emoce dokonce měl i nesmrtelný šváb.

• 18.8.2015  23:46

Film ukazuje jak se z lidí pod nátlakem stávají zvířata a nakonec se z nich stanou zombie. Tak vidím smysl filmu já, i když ve skutečnosti za tím bude asi něco jiného. Film se točí okolo interakce mezi postavami, které se logicky dají dělit na sympatické a nesympatické. Nejnesympatičtější postava je rozmazlenec, jehož chování mi přišlo nejvíce opovrženíhodné. Dále za ním v žebříčku odpornosti se drží jeho ochranářská a zaslepená sestra, postrádající soudnost, a surovec, jež podle mě značí skrývaný strach. Nejsympatičtější postava je rozumný doktor, který se i pod nátlakem snaží udržet sám sobě racionální myšlení a ostatním poslední zbytky lidskosti. Jeho racionálnost mu ale není k ničemu platný. Sympatický je i slušný hostitel a temperamentní muž s charakterem.

• 17.8.2015  22:54

První povídka je nejlepší. Představuje kočičí dámu, která je větší chlap než Oggy a to se po celý film nezmění. Je škoda, že v dalších povídkách byla zvířata nahrazena lidmi, protože scéna s tančícími domorodými psy stála za to. V další povídce je lehce představena postava divočáka. Třetí povídka je pravděpodobně nejvtipnější. Čtvrtá povídka je velmi slabá, jen má jiný typ animace, což také není plus. Zakončení je skvělé. Zvukové efekty jsou opravdu povedené. Nemůžu dopustit na výsměšný smích škodíků a nakonec jsem se dočkal i klasické úvodní znělky. V titulcích ještě běží fotky z dalších dob. Hodně jsem se nasmál.

• 12.8.2015  01:12

Mrzí mě, že jsem necítil stejnou atmosféru, jako když jsem se na Souboj Titánů díval jako malý. Jeden z faktorů, proč jsem jí tak necítil, může být i to, že mi český dabing přišel snad i lepší, ale to je asi o zvyku. Trochu mě zklamaly efekty, které mi v hlavě z dětství utkvěly také jako mnohem lepší. Mám velmi rád tento typ efektů, ale ve filmu Jason and the Argonauts z roku 1963 byly ty efekty mnohem lepší. V Clash of the Titans se mi opravdu líbilo snad jen zpracování efektů obrovského supa, štírů a Krakena na konci filmu. Příběh je ale výborné spojení několika různých starořeckých pověstí, které dohromady dávají skvělý příběh. Ale jak už to u filmů vycházejících z pověstí bývá, něco je v příběhu velmi uspěcháno nebo nedořešeno. Například okamžité zamilování se Andromedy do Persea, jehož postava mi ze začátku přišla namyšlená, ale to se postupem filmu zlepšilo. I tak bylo ale divné, kde se Perseus naučil tak bojovat a podobné detaily. Jako nejlepší postava mi přišel charismatický Kalibos, jehož zpracování bylo i po vizuální stránce povedené, ale který nedostal dostatečný prostor. Příběh má velmi mnoho geniálních prvků, jako je například nápad poražení Krakena, předání božských darů nebo třeba sympatická steampunková sova Buba.

• 7.8.2015  00:19
    Kruh (2002)

Původně jsem film obvinil ze špatného konce, ale on dál pokračoval. Je sice pravda, že film zůstal nevysvětlený, ale ta sekvence na konci filmu je originální a stačí. Film si celou dobu buduje nějakou, dalo by se říci, symboliku, která je celá zaznamenána na kazetě, která je sama o sobě zajímavé filmové dílo. Ve filmu hrají krásné herečky a krásný herec. Hudba je geniální, Hans Zimmer se tentokrát opravdu vyznamenal.

• 5.8.2015  22:20
    Velká ryba (2003)

Film má zajímavou a vskutku jedinečnou myšlenku, ale příběh, do kterého je zakomponován mi nesedl, byť je velmi dojemný, až se mi na konci chtělo brečet, a je i vtipný. Nemám nic proti vymýšlení si věcí, ale když je člověk v dokreslování skutečnosti až tak dobrý, že nejde rozpoznat, zda se o pravdu jedná či ne, tak mi to moc dobré nepřijde. To je ale minimálně hodné debaty. Ve filmu jsou výborně vybraní herci, kteří podávají výborné herecké výkony. Líbí se mi, jak si Tim Burton pohrál s obrem, který byl ve své neostříhané, neoholené a neumyté formě fantastický a v té druhé formě originální. A do role vlkodlaka, bylo vybráno krásné zvíře (myslím toho vlka). A scéna, kde se ve městě Spectre tancuje a Edward se točí mi přišla extrémně vtipná.

• 4.8.2015  00:36

Atmosféra filmu je velmi vytříbená, skvěle temná a drsná, ale efekty těch střel jsou katastrofa. I pokud by tam byly jen proto, aby lépe ukázaly trajektorii střel, tak tam velmi nesednou a ničí geniálně vybudovanou atmosféru a člověk si chvílemi připadá, jako ve Star Wars. Film jsem musel porovnávat s Saving Private Ryan. Atmosféra je, jak už jsem zmínil, znatelně temnější, což hodnotím kladně, i když v Saving Private Ryan byla dostačující. Co mě ale nutilo do srovnávání bylo to, že je Norman až moc podobný postavě desátníka Uphama s tím rozdílem, že Norman měl až moc rychlou a bezproblémovou změnu osobnosti. Od herců se nedaly moc očekávat nějaké převratné herecké výkony, ale v rámci žánru byly dostačující. Postavy Gradyho, Gorda a Normana jsou nesympatické a je ale zajímavé, že z dvojice Don a Bible mi přišel lepší Bible, i když jsem zarytý ateista. Až na ty katastrofální efekty střel má film skvělé bojové scény, ale k mým nejoblíbenějším bude určitě patřit scéna v německé domácnosti.

• 1.8.2015  02:02

Ze začátku se film zdá pseudointelektuální, ale se svým postupem se z něj stává velmi filozofické dílo, které inteligentně kritizuje víru, církev, lásku, chtíč a mnoho dalších věcí včetně samotného bytí. Rytíř Antonius Block ztratil víru, ale chce znát pravdu a zrovna tu chvíli si pro něj přijde smrt. Udělí výjimku a nechá Antonia žít po dobu jedné šachové partie, která rozhodne o jeho osudu. Ty šachy mi v tom přijdou geniální stejně jako vyobrazení smrti, výborně zahrané Bengtem Ekerotem. Minimálně zajímavá postava je Jöns, společník Antonia, který je si na rozdíl od Antonia naprosto jistý, že neexistuje žádný bůh, jen nicota. Postava je zajímavá i v tom, že i přes své nihilistické názory je Jöns dobrý a velmi ochotný pomoct. Je též výborně zahrán stejně jako všechny postavy ve filmu. Nebýt slabého, trochu odbytého konce, jednalo by se o opravdu skvostný film. Bibi Andersson je jedna z nejkrásnějších hereček. ,,Proč v sobě nedokážu zabít boha? Proč ve mně žije dál, tak bolestně a potupně přestože ho proklínám, rvu ho ze svého srdce?"

• 31.7.2015  01:20

Typ efektů, které byly použity v tomto filmu, je podle mě nejlepší (lepší než CGI). Když se dívám na CGI většinou mi přijdou nereálné a jde vidět, že jsou udělány počítačem, ale tyto loutky si můžete osahat, opravdu existují a jediné, kvůli čemu jsou reálné méně je špatná kamera, pozadí, nebo jejich nedostatečná propracovanost. Ale ta kamera, která vše bere tak podivně (dalo by se to nazvat špinavě) k tomu patří. Efekty se s postupem filmu stále zlepšují a hydra byla dokonalá, ale třeba i Talos nebo Děti noci byly skvěle uděláni. Je zajímavé, že byl film natočen téměř o 20 let dříve než Clash of the Titans a efekty jsou jen o trochu horší. Film jako takový je ale velmi splašený. Některé zbytečnosti jsou až moc natahovány a důležité věci jsou odbyty. Jako příklad můžu uvést třeba zbytečné zabývání se na vedlejší postavy jako je Herakles, který se mi ale líbil, nebo Acastus a strašně moc rychlé zamilování se Medei do Jásona. Dialogy jsou také podivné a konec extrémně moc rychlý a nedomyšlený. Film má tedy skvělé efekty a masky, ale zbytek je podprůměrný včetně hudby.

• 28.7.2015  00:40

Původně jsem se bál, protože Lord of the Rings se snažil využívat co nejméně CGI efektů a vsázel spíše na krásu reality a masky. Bál jsem se také toho, že příběh Hobbita bude velmi rozmělněný. Naštěstí CGI efekty měli úplně opačný účinek a příběh byl zajímavější než u Lord of the Rings. Je sice pravda, že mám raději záběry na reálnou přírodu jako v Lord of the Rings, ale CGI efekty byli v Hobbitovi úžasné a dodávali filmu více magičnosti, než bylo v Lord of the Rings. Je ale pravda, že alespoň skřeti mohli zůstat ,,reální". Co se týče příběhu, ten mi přišel svižnější, furt se něco dělo a také to velmi rozšířilo mytologii a historii Středozemě. Velmi se mi líbí jak to velmi rozšiřuje příběh Lord of the Rings a ty spojitosti s ním jsou radostné. Má to dokonce i jednu z nejlepších postav umění, Golluma, jež se ve filmu vyskytuje značnou chvíli. Hudba je stejně jako v Lord of the Rings skvělá. ,,It is sad, Frodo, how old alliances can be broken. How friendships between peoples can be lost. And for what?"

• 25.7.2015  13:58

Film má výbornou atmosféru, která ukazuje myšlenou nadřazenost, ale i lidskost šlechtických rodin v Británii. Colin Firth a Geoffrey Rush předvádějí nejen mezi sebou hereckou vytříbenost, kterou zastiňují i Helenu Bonham Carter. Ale film se může pyšnit více skvělými hereckými výkony, s občasným objevením nějakého špatného. Filmařsky velmi povedený film, který ale ztrácí na rozmělněném příběhu.

• 21.7.2015  00:59

Film je tak originální, jak jen v tomto žánru jde. Hned na začátku jsme varováni, že se nejedná o úplně tak romantický příběh, ale dle mého názoru je na konci velmi romantický, i když to tak celou dobu nevypadá. Film je takový povznesený a má neuvěřitelný nadhled, to je to, čím je nejvíce originální. Co se týče specifických věcí, tak je to například taneční scéna (kamarád jí okomentoval jako: ,,I toto se může stát, když si člověk vrzne."), přeskakování a znovu se vracení k určitým dnům, takže film nemá žádnou chronologii, občas zasahující vypravěč, nebo třeba jiný komentář, ke stejnému záběru. Velmi se mi líbila Rachel, malá holka, která Tomovi radila se vztahem. Její chování je velmi vtipné, ale bohužel i velmi reálné. První polovina je ale znatelně lepší a vtipnější, než ta druhá, ze které se vtip vytratí a film je nepěkně smutný. Joseph Gordon-Levitt podal skvělý herecký výkon, ale většina herců ve filmu je výborná. ,,Most days of the year are unremarkable. They begin and they end with no lasting memory made in between. Most days have no impact on the course of a life."

• 15.7.2015  00:27

Po technické stránce je film naprosto geniální. Efekty jsou naprosto neuvěřitelné a atmosféra je zkrátka geniální. Podmořské scény jsou úžasné a domorodci na ostrově byly překrásně vystrojení. Nepochopil jsem, co přesně byl kapitán Nemo za člověka. Nejspíš to byl genius, protože vynalezl jaderný (nebo dokonce anihilační) pohon, který zešílel a stal se z něho nějaký misantrop a úchyl na moře. Ale do charakteru té postavy mi prostě nesedne geniální intelekt; postava je to nicméně velmi zajímavá a dalo by se říct, že i trochu sympatická. Naneštěstí je kapitán Nemo snad nejsympatičtější postava v celém filmu. Ned Land mi byl extrémně nesympatický už od první scény. Postava úplně pohrdá vším, co se jí nehodí k běžnému konzumačnímu životu, a to já nesnáším. Profesor Arronax je zase hrozně umírněný tlučhuba a Conseil je zbabělec. Nicméně herci hrají své role velmi dobře, to se musí nechat. I přes toto všechno ale filmu něco chybí. Možná to bude nějaká opravdu dobrá postava, nebo trochu propracovanější příběh. Nejlepší postava byla nakonec Esmeralda. Také bych chtěl lachtana. ,,Do you know the meaning of love, professor? - I believe I do. - What you fail to understand is the power of hate. It can fill the heart as surely as love can."

• 14.7.2015  00:53

Pro lidi se s slabou povahou nebo věřící to může být opravdu děsivé. Pro mě bylo nejděsivější vyšetření na EEG, při kterém tryskala krev. Film si dlouho dobu buduje nějaké prostředí, ve kterém se příběh odehrává, ale nakonec je hlavní příběhová linka velmi krátká. Nebo spíše konec nebo ještě lépe vyvrcholení je velmi krátké. Damien Karras a detektiv Kinderman jsou sympatické postavy. Vykreslení ďábla je zajímavé a nejvíce se mi líbilo, když si Regan povídala s Damienem Karrasem.

• 12.7.2015  00:39

Film, při jehož sledování jsem dostal zatím největší výbuch emocí. Bylo to při záběru na Amandu, která se zavázanýma očima padá z útesu. Při tomto záběru jsem nenávistně funěl a brečel zároveň a za chvíli jsem se kvůli tomu cítil trochu (ale opravdu jen trochu) trapně. Film, byť se tak nezdá, dá větší podnět k přemýšlení, než nějaké jiné filmy, které jsou označeny za filozofické. Film je opravdu plný velkých myšlenek, převážně o tom, jak je svět krutý. Film je také plný převratů a tak nic není, jak se zdá, což byla také příčina toho, proč jsem se cítil trapně. Casey Affleck dostal výbornou postavu, ale zahrál ji velmi podprůměrně. Jediné, co Casey Afflecka zachránilo, je jeho charisma.

• 11.7.2015  00:37
    Stalker (1979)

Film má geniální atmosféru, tvořenou záběry na surové vítězství přírody nad člověkem. Po velkou část filmu jsou na scéně jen tři postavy. Stalker, což je v tomto případě člověk, který vodí lidi do Zońy, je mi nejméně sympatická postava, zahrána nejméně sympatickým hercem, který ale podává excelentní herecký výkon (a taky je ta postava trochu fanatik). Profesor je jako postava velmi sympatický, bohužel ale herec nedostal stejný prostor jako ti další dva, a tak nemohl plně vyniknout. Nejlepší postavou, i když možná ne úplně nejsympatičtější, je zakomplexovaný spisovatel, též výborně zahrán. Čím je film blíže konci, tím více se vytrácí příběh a vyhrávají filozofické úvahy, což je na úkor příběhu obrovská škoda. Tím ale nechci říct, že by byl konec špatný, špatný mi spíše přišel začátek. ,,Kašlu na lidstvo. Z celého toho vašeho lidstva mě zajímá jen jeden člověk. A to jsem já. Ať už za něco stojím, nebo jsem jen nicka jako všichni ostatní."

• 8.7.2015  23:59
    Kung Fury (2015)

Film se snaží parodovat všechno, co dělalo akční filmy v osmdesátých letech akčními filmy, ale místy je to až zbytečně přehnané a v žádném akčním filmu jsem nic podobného neviděl. Hlavnímu hrdinovi, policajtovi který se neřídí pravidly, zabili parťáka a stala se mu nehoda, která z něj udělala kung-fu mistra. Nového parťáka odmítá a tak ho, na něj naštvaný šéf, stáhne z případu. A zrovna v tu chvíli se objeví supermocný padouch, který chce hlavního hrdinu zničit. Hlavní hrdina je poslán hackerem do minulosti, ale něco se pokazí a tak se dostane až moc daleko do minulosti, kde potká nové přátele. Ti mu pomůžou se dostat tam, kam chce. Hlavní hrdina pozabíjí půlku armádu, ale nakonec ho padouch zabije. Poté se objeví všichni hrdinovi přátelé včetně jeho nového parťáka a zbylou polovinu armády dodělají, ale na padoucha nestačí. Hrdina nakonec obživne a padoucha porazí sám. Hrdina se udobří s novým parťákem a všichni se šťastně vrátí domů. Sedí na téměř každý akční film. Ale opravdu, je to celkem dobře udělané. Hrací automat vypadá dobře a laser-raptoři (v éře vikingů) jsou geniální nesmyslní. ,,Before I could pull the trigger, I was hit by lightning and bitten by a cobra."

• 6.7.2015  00:43
    Memento (2000)

Flashback. Film je doslova plný flashbacků. Jenže ono to člověka začne později nudit. Film se pochopitelně postupně jen víc zamotává a nikde žádné vysvětlení. To, co se stalo hlavnímu hrdinovi, je pro mě zkombinování dvou obrovských strachů a to znásilnění ženy, kterou miloval, a poškození mozku. U mě by byla pomsta jen začátek. I když, pokud vezmeme, že závěrečné zjištění bylo, že je Leonard jen stroj na zabíjení, tak pak se vlastně porouchal a chtěl zase pomstu.

• 5.7.2015  00:15

Jedná se o nejděsivější film, který jsem doposud viděl, a kdyby konec zůstal otevřený, tak by mě asi dohnal k šílenství. Asi stejně jsem se cítil, když jsem četl povídky Edgara Allana Poe a film mi ze začátku velmi připomínal jednu z mých nejoblíbenějších povídek od něj, Metoda doktora Téra a profesora Péra. Atmosféra je vykreslena dokonale. Jen scéna, kdy jede Teddy s dozorce v autě zpátky do nemocnice je velmi odfláknutá. Závěrečné rozuzlení je geniální. Doktor Cawley je výborně napsaný geniální psychiatr, excelentně zahraný Benem Kingsley. On má film ale celkově výborné herecké obsazení, nejvíce se ale vyznamenal Mark Ruffalo. Film má naprosto geniální hudbu.

• 3.7.2015  01:28
    Interstellar (2014)

Už od začátku jde poznat, že se jedná o kvalitní sci-fi, ale s nástupem fyziky se z tohoto filmu stalo asi vědecky nejpřesnější science-fiction (hard sci-fi), co kdy vzniklo. A není tak nudné jako 2001: Vesmírná odysea. Díky své fyzikální přesnosti, kterou se film doslova pyšní, by divák měl znát alespoň teorii relativity, aby film plně pochopil. Já sám jako fyzik začátečník jsem některé věci nechápal. I přes obdivuhodnou fyzikální přesnost má ale film nějaké paradoxy, vzniklé cestováním časem. Film není zajímavý jen z fyzikálního hlediska, ale podává také pěkný přehled různých typů lidí a jejich chování v různých situacích. A samotný příběh byl také výborný. Z filmařského hlediska má film geniální hudbu, scénář i režii, výborné herecké výkony a TARS je velmi sympatický robot. ,,We used to look up at the sky and wonder at our place in the stars, now we just look down and worry about our place in the dirt."

<< předchozí 1 2 3 4 6 7