J.M.Novak

J.M.Novak

• 28.9.2016  23:28

Srandovni podivana, bohuzel ale absolutne nekorespondujici s knizni predlohou... clovek nezatizen kniznim originalem se ale bavi, desi a celkove tak hodnoti ctyrmi hvezdickami 😉

• 27.12.2014  18:36
    Kluci v akci (TV pořad) (2005)

Hodnotim ale soucasnou podobu (2014-2015).

• 23.12.2014  00:42
    Noe (2014)

Brutalni, ale vazne brutalni hovadina, ktera jeste k tomu trva pres 2 hodiny! Debilni namet, vsechno debilni. Bezmyslenkovity kycovity a trapny patos. Pozitivni je pouze zjisteni, ze jsme vsichni uz od prvnich lidi ochlastove se zalibou ve vine ;-) Bohuzel ani to na hvezdu nestaci... Skoda hercu, kteri se tomu zaprodali a hraji tam.. nekterych jsem si totiz i vazil!

• 21.12.2014  00:43
    Soudce (2014)

Nemohu uznat člověka jako kritika, který je negativně kritický vůči tomuhle dílu... Zdálo by se, že hořký příběh dopadne špatně, smutně... Přemýšlel jsem a on vlastně nedopadl špatně, všechny křivdy a spory byly odpuštěny, došlo k uznání a odpuštění, porozumění... Dopadlo to nejlépe, jak mohlo.. Film mě opravdu dostal a jsem postaven před složitý úkol, jak se mám vypořádat s vmačkáním ho do desítky..

• 20.12.2014  21:44

Vynikající dech beroucí film, popisující ty nejtemnější a nejhorší kouty lidské duše v praxi = Šedesátá léta, jih USA, segregace černochů, KKK,... Silný zážitek a už jen vzhledem k myšlence, jakou film nese, bych o film rozšířil můj imaginární seznam filmů k povinnému shlédnutí každým..

• 17.12.2014  15:02

Strašně zvláštně příjemně zpracovaný příběh dvou problémových do sebe zamilovaných dětí, který je vážně moc milý a roztomilý! A především pro mne potvrzení toho, že asi zbožňuju divnotvorbu W. Andersona :-) A chválím perfektní hudbu!

• 14.12.2014  23:52
    Tři bratři (2014)

Velice pěkné zpracování tří různých pohádek , k jejichž propojení přichází Svěráci s Třemi bratry. V dnešní době těžkých, komplikovaných a smutných okamžiků vážně milá, zpívaná a radostná pohádka, která je vzhledem k českému prostředí velice dobře obsazena. Často jsem si během pohádky představoval, jaké asi muselo být natáčení, protože opravdu všichni, kdo se na filmu podíleli, patří mezi lidi, jejichž práci mám rád. Mám snad jedinou kritickou, nevyhovoval mi úplně vztah malé Červené Karkulky a Matěje, to bylo divné, jinak opět říkám: Nádherná česká hudební pohádka! A perfektní záležitost - holub Liška ! :-)

• 14.12.2014  12:09

Skvele, opravdu mile herecky obsazena komedie, ktera vazne pobavila :-)

• 11.12.2014  12:16

Určitě bych si před půlnoční premiérou nemyslel, že bych mohl být ke třetímu dílu Hobita P. Jacksona po předchozích dvou povedených dílech kritický. Právě k negativním kritikám se ale musím, bohužel, připojit. Ve filmu jsem jednoznačně postrádal to velké NĚCO, co předchozí díly vždy měly. U předchozích dílů jsem užíval každou vteřinku nechtěl jsem, aby film končil a dokázal jsem si představit díl, který by měl třeba 12 hodin a já na něj vydržel koukat. Trojka je ale opakem, zdlouhavý a bezradný pokus o navázání na předchozí úspěch, to se ale, dle mého názoru nepovedlo. Spousta jednotlivých dějových linií se vytratila někam, bohužel jsem se přistihl smát se i u opravdu přehnaných schopností a scén některých postav, což jsem u minulých dílů, i přes to, že i zde byly přehnané opravdu nerealistické scény, neudělal. Třetí díl je pro mě hořkou tečkou za trilogií Hobita, kde je zásadním problémem to, že se nikdy neměl stát trilogií.

• 10.12.2014  01:22

Clovek by nemel zemrit bez shlednuti tohoto filmu! :-D:-D To byla sila:-D

• 2.12.2014  23:11
    Zombeavers (2014)

Pro posledni scenu, "Vidis tu holku?..." davam hvezdu. Jinak absolutni patos, bohuzel neni ani vtipny..

• 24.11.2014  21:20
    Lásky čas (2013)

Šli jsme si to pustit jako romantický film, to jsem od toho taky čekal, nečekal jsem tedy nic moc. Celou dobu jsem se bavil příběhem neohrabaného a nešikovného Tima, už v té části jsem přemýšlel o 4*, scény a momenty, které zažívá, byly opravdu vtipné. Stejně jako Tim jsem ale až na konci filmu pochopil, o čem vlastně film je. Stejně jako Tim zjistil, že nemusí opakovat každý den na několik způsobů, tedy aby poznal krásu všedního dne, já zjistil, že to vůbec není film o lásce Tima a jeho úžasné ženy, tedy ne primárně, ale film o lásce syna a otce, která je opravdu silná a její konec je velmi těžký pro otce, pro syna a v tu chvíli nepředstavitelný pro mě. Ten film jsem si prostě zamiloval, je Krásný.

• 27.10.2014  00:49

Fenomenálně obsazený divnofilm, ujeťárna, šílenost... Ale absolutně skvělá!

• 20.10.2014  00:18
    Philomena (2013)

Bomba, pecka, bomba, pecka... Prostě skvělej fillm, ale úplně! Něco tak lidsky příjemnýho, tak milýho, to jsem dlouho neviděl... Já vlastně ani nemám slova a sílu ohodnotit film okem kritika, nemám chuˇ%t hledat na něm něco neuspokojujícího, něco špatně... Strašně silnej příběh, strašně silný pouto mezi Philomenou a Martinem, který mě v 50% dojímá k slzám, v 50% mi slzy vykouzlí, ale ze smíchu. Jeen z nejlepších filmů roku 2013 + obrovský bonus! Parádní dokument o prohnilosti a zvrhlosti katolické církve v Irsku, ostatně všech církví a naboženství po celém světě.

• 27.9.2014  12:30
    Památkáři (2014)

Trošku mě překvapilo hodnocení některých velikánů této stránky, 58% mi přijde absolutně neodpovídající. Možná je to tím, že spíš hodnotím šlechetnou myšlenku a hrdinské skutky akademiků/vojáků, kteří nasazují životy za zachování monumentů moderní historie světa. Cloonyho filmový charakter pro Cloonyho je pak více než na morálním výsluní, ideální morální a čestné postavy mi ale vůbec nevadily, naopak, po sérii filmů z temného a obyčejně válečného prostředí mi den zlepšil a dokonce mne i dojal;-)

• 27.9.2014  12:23

4* a to jen kvůli tomu, že nejsem milovník sci-fi a kdybych dal 5*, popřu vlastní podstatu :-D Moc hezký film plný napětí, vyhovoval mi zmatek a absolutní zmatení na začátku filmu.

• 21.9.2014  00:05

Velké zklamání! Film, který se do poloviny, možná snad i do části, kdy sama operátorka pátrá na vlastní pěst, těšil mému určitě 4* ohodnocení se v závěrečných momentech shodil ke 2*. Iracionální chování aktérů filmu mě úplně vytáčelo, i já bych na základě znalosti milionu kriminálních filmů a detektivek třeba pořádně prohledal místo, které bylo správně považováno za úkryt únosce, stejně tak bych nelezl do díry v zemi, o kterém vím, že se tam skrývá vrah, a když už jsem debil a spadne mi tam telefon, alespoň hned po tom, co ho vytáhnu, volám své lásce policistovi, který nemá v průběhu vyšetřování problém podávat mi podrobné info o případu. To by se asi vše dalo prominout, ostatně takové napětí má thriller splňovat, nejvíc mě ale naštval konec, kdy si hlavní postava spojila podle ostatních skalpů dívek v lednici tohoto vraha s jinými případy, přesto ho zaživa pohřbí v oné hrobce, aniž by se někdy svět dozvěděl i ostatních obětech - takové chování mi vůbec nesedělo k charakteru postavy operátorky. Velký potenciál, skutek ale bohužel utek...

• 22.5.2014  09:04
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

V mém komentáři vlastně ani nejde než znovu nepoužít termín "krausovina" mého kolegy fila.tes. Talk show totiž není nic jiného, než velice nepovedený, především ale trapný a slabý pokus o to překonat pořad formátu Show Jana Krause/Uvolněte se, prosím .... *Talk show natáčená v divadle Akropolis, do které si Honza Dědek zve zajímavé hosty ze všech oblastí.*, je podle komentáře obsahem této věci. Bohužel ale musím konstatovat, že u zajímavých hostů to začíná, zároveň ale i končí.

• 22.5.2014  08:55

Film/dokument z hromádky děl, která by měla být hodnocena pěti hvězdičkami jen pro poselství, která s sebou nesou. Další ze strhujících příběhů lidské odvahy, která v podání Nicholase Wintona dokázala zachránit 669 lidských nevinných životů. Film tohoto formátu bychom měli dnes a denně sdílet a šířit, a to především u našich mladších generací!

• 8.5.2014  22:42

Možná jsem při hodnocení silně ovlivněn participací Toma Hankse na tomto filmu, jako člověka/diváka, který ale jak my říkáme "romarťárny" nerad, jsem filmem, který jsem viděl snad už stokrát, dnes konečně poprvé v celku, mile překvapen. Občas možná není na škodu sáhnout k filmu, který patří do té kategorie romantických filmů, je ale podán lidsky, mile a nevtíravě :-)

• 8.5.2014  22:28
    Želary (2003)

Další z filmů, který by měl povinně shlédnout snad každý Čech. Hořké momenty jedné z nejtemnějších stránek naší historie. Silný příběh, který musí oslovit snad každého, příběh odvahy a charakteru člověka, který i v těch nejtěžších momentech dokáže na úkor svého života riskovat a pomoci. Originál Legátové nesrovnatelný, tady ale nehodnotíme knížky. 5* už jen pro silné téma!

• 20.4.2014  17:42

Nejvyšší nabídka patří mezi filmy, které nekompromisně a jasně nabouraly žebříček 10 nej několika přátel a kolegů, včetně mě! V čele s pro mne doposud ne úplně známým Geoffreym Rushem (pominu-li Královu řeč, kde taktéž exceloval, jeho výkon mě ale spát nechal) příběh, který musí rozhodit i největší tvrďáky z nás. Největší příběh zrady a zklamání, který jsem kdy viděl a myslím, že dlouhou dobu jej nic nedokáže překonat. Pocit prázdnoty a vnitřního nepokoje a trápení, který ve mne film zanechal, je pro mě jasným ukazatelem kvality příběhu, který ranou do černého diváka zasáhl. Dalším pozitivem je neuvěřitelná sofistikace provedení hlavní zápletky, která vychází najevo opravdu až v závěru a nedává šanci prokouknout záměrem režiséra hned v úvodu, jak mají některé filmy, bohužel, ve zvyku.

• 20.4.2014  17:41

Perfektní a vlastně opět aktuální záležitost! V souvislosti se současným děním na Krymu je film Polibek od Putina z roku 2012, se kterým u nás přišel festival Jeden Svět, deskriptivou chování moci, institucí a organizací ovládaných prezidentem, možná vlastně „carem" Putinem. Dokumentární snímek, troufám si tvrdit, téměř objektivně sleduje velice úspěšnou předačku proputinovského mládežnického hnutí Naši – Mášu, která stojí nekompromisně za neomylným Putinem a jeho hnutím. Nutno pochválit sledování psychologie postavy, která je konfrontována s krutou realitou absence plurality politického systému a nemožnosti demokratické soutěže, které si všímá díky útoku na opozičního liberálního novináře. Doporučuji shlédnout všem, kteří se stejně jako já děsí bezhraničnosti davové psychózy, fanatických skupin lidí a manipulace.