LencaN

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 16.5.2020  13:29
    Rocketman (2019)

Taron Egerton je borec. Tím nijak neminimalizuji přínos samotného Eltona Johna filmové a muzikální sféře :D ale prostě, Egerton je tak šikovný, až to není možný. Jestli takhle zpívá, nechápu, že se tím neživí. Hrál taky úžasně, jako by se do Eltona úplně převtělil a chvílemi byl k nerozeznání od originálu, což dokázaly i srovávací fotky na konci filmu. Film je parádní. Jeho muzikálové ladění mi k Eltonovi prostě sedí. Bez hudby by to nebyl film o takové hudební ikoně. Biografie bývají občas nudné, tohle určitě nebylo. Několikrát jsem měla vyloženě husí kůži. Nejvíc v momentě, kdy Elton (Taron Egerton) sedí doma u klavíru a začíná hrát píseň Your Song. Vlastně u některých písní jsem zjistila, že ač jsem je měla ráda, tak jsem netušila, že je nazpíval právě Elton. Přece jen už jsem nezažila jeho nejslavnější éru. Alkoholové a drogové období, respektive Eltonův kus života je zachycený poměrně ještě vkusně a ne nijak drasticky. Důsledky jsou vidět i tak, zbytek si inteligentní divák domyslí. Shrnutí - byla jsem dojatá, unešená, smutná i usměvavá. Přesně takhle různorodý byl i samotný film, stejně jako celý excentrický mistr Elton John.

• 16.5.2020  11:26
    Hellboy (2019)

Určitě to není nejhorší film, který jsem kdy viděla. Ale rozhodně se k němu nebudu vracet. Ano, vizuálně to mnohdy vypadá fakt dobře. Nejvíc mě rozbila Baba Jaga, ta byla neuvěřitelně odporná... a ty monstra na konci, ty byly fuj a mlask zároveň. Líbila se mi i hudba, k Hellboyovi to sedělo. Ale jeho rádoby vtipný řeči mě tak vytáčely, že to chvílemi až rvalo uši. Neříkám, že fanoušky si nenajde, ty stoprocentně našel (a tuším, že drtivá většina je mužského pokolení :D). Ale takovýho burana jako scifi hrdinu fakt nepotřebuju. Ani příběh nebyl žádná sláva, taková komiksová spatlanina. Čekala jsem mnohem víc.

• 15.5.2020  20:10

Mně tam vyloženě nic nevadilo. Je to příjemná komedie. Sandler je vyloženě ve svém živlu. Po boku mu nádhernou Kate Beckinsale, mají roztomilé děti, Michael s ovladačem je dostatečně excentrickým představitelem své důležité role, Hasselhoff je zase perfektně úlisný a namachrovaný šéf. Sem tam je děj lehce přitroublý, ale to snad každý komedie se Sandlerem. Jinak jsem se dočkala několika hezkých scén, jako první pusa nebo naopak závěr, to byla těžká romantika. K tomu trochu dramatu v podobě stárnoucího hlavního hrdiny, kterému proklouzává život mezi prsty a jeho vlastní vinou. U tohoto filmu se člověk musí chtě nechtě zamyslet, jestli taky někdy třeba nejede na autopilota.

• 15.5.2020  09:56
    Teroristka (2019)

Úsměvné, ale drsné. Náhodou, mně se to líbilo. Velice chválím tento český filmeček, kde hraje jedna herecká persona za druhou. Paní Janžurová je neuvěřitelná. Nikdy jsem ji nějak extra nemusela, ale tady jsem jí fandila. Byla roztomilá, jak se snažila chránit svoji kamarádku a klid v té jejich chatařské kolonii. Tatiana Vilhelmová hraje tu zhnilou slepici úžasně. Na filmu mě bavila i hudba. Bylo strašně osvěžující, takovou zápletku doplnit kovbojskou nebo gangsterskou hudbou. Babička jde na kovošrot se starou formou na bábovku a přitom jde shánět revolver. Film samé překvapení. Není to jistojistě žádný kasovní trhák, ani se nezavděčí každému, o tom žádná. Ale mně to padlo do vkusu, což jsem opravdu nečekala a dávám Teroristce palec nahoru.

• 15.5.2020  07:54

Tohle můžu vidět pořád dokola. Nevlezlá příjemná komedie. Úplně mi to sedí, jak je Jim Carrey trochu normálnější, ale přitom jsou to pořád ty jeho grimasy a škleby. Ostatní herecké obsazení je taky parádní. Samá úžasná jména - Jennifer Aniston, moje oblíbená, další oblíbenec Morgan Freeman a super komik Steve Carell - scénka čtení zpráve ve studiu s Carreym byla prďácká. Úplně jsem se popadala smíchy za břicho. Jednoduché, ale úderné. Do toho to lehké tajemno kolem boha. Všechno hezky klape a má to šmrnc.

• 15.5.2020  07:45

Na první zkouknutí se mi to asi líbilo víc, než na podruhé. To už jsem tam viděla jen ten osmdesátkový kýč a hlavně přeplácanost. Každá doba má svoje, ale tady to vážněpřeháněli s těmi kostýmy. Některé postavy mi ani nebyly sympatické. Nejhorší to je u hlavní ženské hrdinky. Hezká tvářička, ale nějak jsem si k ní nedokázala vytvořit sympatie. Příběh je trochu tupoučký, ale je pravda, že hodněkrát zábavný. Ale možná právě jen na poprvé, protože pak už vás to tak nepřekvapí nebo neuhrane. Bylo to fajn, ale řadím to spíš do komediálního lehkého podprůměru, i když 3* tomu dám.

• 14.5.2020  20:27

Střihoruký Edward je ikona. I když příběh oplývá spíš jednoduchým dějem, je osud Edwarda dojemný a nádherně a citlivě zpracovaný. Drsné scény jsou vystřídány i těmi velice romantickými. Viděla jsem párkrát jako malá. Ale přijde mi, že až teď v dospělém věku a s okem lehce zkušenějšího diváka dokážu zcela ocenit jeho pozitiva. Kostýmy a kulisy jsou prvotřídní. Ten kontrast mezi stylově vypiplanou městskou částí zahalenou do pastelových barev a trávníků střižených snad podle pravítka a mezi temným domem, kde Edward žil, je až neuvěřitelný. Působí to až lehce pohádkově. Přitom se vše vyvíjí docela dramaticky. A až úplný závěr Vám vyrazí dech. Jak svou brutalitou, tak tím, jak vás dojme vyprávění té stařenky. Edwarda vidět je nutnost každého. A doufám, že i se stále novými přicházejícími filmy, které jsou chrleny do kin, zůstane Střihoruký Edward filmovou stálicí a lidé na něj nezapomenou.

• 21.2.2020  16:17
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Možná kdyby to bylo jinak zpracované, tak mě to zaujme víc, ale ne takto. Takto to vyznělo hrozně zkratkovitě a naivně. Nemůžu soudit, jak moc se drží film předlohy. Knihu jsem nečetla, takže bohužel. A vůbec nechci nijak bagatelizovat týrání žen. Ono je mnohdy prostě těžké si přiznat, že chlap, kterého milujete není tím nejlepším pro Vás. To ale v tomhle filmu bylo vykresleno v jiné rovině, jaksi to bylo znehodnoceno. A ač byli herci opravdu fajn, však se jedná o naši českou hereckou klasu, že jo. Tak ani tak na mě film nepůsobil hodnotně. Navíc režisérem je opravdu Renč? Tomu se mi nechce věřit.

• 11.1.2020  17:01

Jedna * za herce. Omlouvám se, ale tohle byla strašně nudná břečka. Děj absolutně o ničem. To, že umělcům kolikrát trvá opravdu dlouho, než jsou se svým výtvorem spokojení a vidí na něm i mouchy, za které by někdo i tak rád vysolil majlant, jen aby ho měl na stěně svého nóbl obýváku, ví každý. O ničem jiném tento film není. Je o zdlouhavém vytváření jednoho malíře/sochaře, který jako každý jiný z podobné branže, má zhýralý život, monogamii moc nedá, ale hlavně, že má v puse pořád cigáro a pod postelí balíčky s miliony, což ho ale stejně nezajímá. Tak dlouho jsem na ten film čekala, až jsem se dočkala a teď jsem z toho akorát vytočená, protože jsem měla co dělat, abych to vůbec dokoukala, což je ostuda... jak pro mě, že mám na takové filmové cáry malou trpělivost a především ostuda pro film.

• 11.1.2020  16:45
    Stan a Ollie (2018)

Nevýrazné. To je slovo, kterým bych nejlépe vystihla tento film. Na to, jaké persony se tu objevili a co udělali ve světě grotesky je tohle smutné shrnutí konce jejich společné kariéry. Zasloužili by si větší bombu, aby se jim dostalo opět odpovídající pozornosti a a aby je třeba i trochu lépe poznaly mladší generace. Nutno ale uznat, že zábava se posunula už dost dopředu a gagy Laurela a Hardyho v dnešní době působí prostě už jen jako výlet do dob minulých a už to jejich škádlení nemá zdaleka takovou sílu, jakou muselo mít, když se objevili na plátnech a prknech divadel. Oba hlavní herečtí představitelé jako by z oka vypadli skutečnému Stanu a Oliemu, občas byli k nerozeznání. Ale prostě herecký um, ať už je jakkoli úžasný, neutáhne celý film. Nedokážu odhadnout, na kolik se scénář držel podle skutečné předlohy a na kolik to byla fikce, ale takto podaný příběh má jen malou palebnou sílu.

• 11.1.2020  15:55

Většinu filmu jsem váhala, do jakého žánru bych ho zařadila. Tvářilo se to jako komedie, sem tam romantika. Ale objevily se i momenty dramatické, až tragického rázu. Proto jsem byla stále na rozpacích, co se z toho vyklube. Helen Mirren a Ian McKellen tvořili velice vyrovnanou dvojici, strašně hezky jim to spolu před kamerou klapalo. Oba léty ostřílení herečtí profesionálové, kterým uvěříte cokoliv. Neuvěřitelné, jak je Helen Mirren i v takovém věku stále vitální a krásná ženská. Kamera, kulisy, kostýmy, vše bylo poctivé a s citem zvolené. Scénář mě celou dobu sledování nechával na vážkách, kdo koho nakonec obelstí. A nutno uznat, že atmosféra se úžasně budovala, až dosáhla pořádně husté konzistence, že se Vám až tají dech. Od filmu jsem nečekala raději nic, jen dobré herecké výkony, ale nakonec mi Dokonalá lež dala mnohem víc. A především úžasný zážistek a překvapivé filmové uspokojení.

• 11.1.2020  15:44
    Zoolander (2001)

Správná blbinka :D Ben Stiller je opravdu střevo, stejně tak Owen Wilson. U obou se tomu nedostatečnému IQ jednoznačně dá uvěřit. Dokonale ze sebe udělali modelingové trubky. Sem tam se objevila nějaká opravdu boží hláška, sem tam pitomost, která Vás dostane, že tohle snad nikdo ani nevymyslí... jako třeba souboj na molu, ach ty neposedné slipy :D Prostě taková oddechovka, u které můžete vypnout svoje mozkové závity a nechat se unášet na vlnách modelingu a lidské blbosti, která Vás v tomto případě fakt pobaví. Navíc je mazec, kolik známých osobností se nechalo ukecat a v tomto filmu se objevilo, ač třeba jen na chvíli.

• 29.12.2019  11:47

O chlup slabší než jednička. Holt úděl dvojek. Chybí tomu prvotní wow efekt. Scénář byl takový zvláštní a pokulhával, ale což. Sranda to byla pořád. Naši staří dobří naštvaní ptáci :D animace naprosto stejně dobrá, výběro songů opět úžasný, chytlavé rytmy. Navíc ta ptačí mrňata byla k sežrání a ta úplně prťata, co se sotva vylíhla z vajec, ta byla k uňuchňání. Takže ano, stejně jako jednička, ani na dvojku nedám dopustit, i když má už nějaké mouchy.

• 29.12.2019  11:11

Jo jo, takhle má vypadat romantická komedie. Konečně se to naši taky naučili. Film je poctivě natočený, ta herecká parta je neskutečná, jedna hvězda vedle druhé a všichni sympaťáci. Celou dobu jsem se bavila a moje divácké já bylo spokojeno, protože jsem se na ten film hodně těšila a taky opravdu stál za to. Nenásilné, milé, legrační, možná i poučné. Z celého filmu je cítit, že to dělali všichni z radosti z práce, z filmování a že to není jen honba za ziskem. Což mi potvrzují o rozhovory s herci. Paráda a určitě si pustím v budoucnu ještě několikrát :)

• 29.12.2019  10:25

Buď jsem koukala na jiný film, než ostatní tady hodnotící nebo už jsem žánrem romkom tak vycvičená, že mě tohle prostě nijak nezasáhlo. Nejhorší film, co jsem za poslední dobu viděla. Tak sterilní, až to bolí. Žádnou chemii mezi ústřední dvojicí nevidím a na tom stojí a s tím padá celý dojem z filmu... jestli je to uvěřitelné a jestli se dokážete s postavami alespoň trochu spříznit a pochopit je a skrze ně si prožít třeba tu romantiku. Naprosto mi k sobě nepasovali. Nebyla jsem schopná zbaštit ani údajný věkový rozdíl 3 let. Ano, Charlize Theron vypadá úžasně, ale taky už lehce vyžehleně, ale třeba jí křivdím. Ale ten hňup, který hrál novináře, který měl okouzlit kandidátku na prezidenta... si dělají pr*el. Neustále mě akorát rozesmíval těmi bundami od teplákovek. Jako udělat z něj pako se jim opravdu povedlo, to jo. Naprosto mi chyběla hudba a o českém dabingu škoda mluvit, hlas Charlize byl tak tvrdý a nesympatický až z toho bolely uši. Možná do nějakých akčňáků se takový voice hodí, ale ne tady. Celé mi to připomíná nějaký špatný vtip. Bohužel, mojím sítem na oblíbené romantické komedie toto rozhodně neprojde.

• 28.12.2019  11:31
    Joker (2019)

Upřímně si nepamatuji, kdy mě film takhle zasáhl. Až se mi dělalo fyzicky zle a musela jsem si pak pustit něco roztomilého, aby mi to vykompenzovalo tu šílenou chmurnou náladu. Ač nemám Joaquina Phoenixe ráda, vždy z něj mám nepříjemné pocity, i když hraje kladné postavy. Tak tady musím uznat, že hrál prvotřídně. Naprosto smekám před jeho snahou, umem a pílí. Vůbec si nedokážu představit, jak těžké muselo být shodit kvůli práci tolik kilo. Dokonce by člověk až řekl, že si zahrával se zdravím, tak doufám, že byl pod nějakým lékařským dohledem. Masakr. Při prvním záběru na jeho zkroucená a vyzáblá záda jsem myslela, že se jim tam vloudil záběr z Pána prstenů a koukám na Glumovo tělíčko. Brr. Atmosféra byla tak neskutečně sugestivní a vykreslená s takovým citem, až se mi tomu nechce věřit. Stejně tak hudba, parádný výběr, dokonale to dotvářelo celý ultra šílený feeling tohoto filmu. A vůbec mi nepřijde, že by film oslavoval sériového vraha. Prostě je to jen exkurze do jeho života a do jeho hlavy. Spíš bychom si z toho měli vzít ponaučení a chovat se k někomu, kdo vybočuje ze společnosti, s respektem a ohleduplně. Nikdy nevíte, co se druhému člověku na ulici zrovna honí hlavou. Nenechat si samozřejmě s*át na hlavu, ale trochu rozumu. Pokud za tohle nedostane Phoenix Oscara, tak budu vážně pochybovat o zdravém úsudku poroty.

• 26.9.2019  18:17
    Eragon (2006)

Knihu jsem nečetla, takže nemůžu soudit, nakolik se odchýlili. Ale z toho, co jsem viděla ve filmu mi dobře nebylo. Chtěla jsem vidět hezké fantasy, klidně nízkorozpočtové. Ale místo toho jsem byla celou dobu tak akorát naštvaná, protože hlavní hrdina mě hrozně vytáčel. Takový fracek, který všechny kolem sebe ohrožuje, nepřemýšlí a o sobě má takové mínění, že jde po všem po hlavě a pak mu někdo musí pokaždé zachránit zadek. Herecky mě to taky neoslnilo. K hlavnímu hrdinovi jsem získala averzi, jediná postava Broma byla slušná, Malkovich mi tam vůbec, ale vůbec nepasoval a třeba ta princezna... nevýrazná, malé kouzlo. Chtělo by to něco jako Arwen v Pánovi prstenů. Ale tady diváka ani nepoučili, jaká všechna stvoření v tomto světě žijí a koho to vlastně vidíme. Co je to za princeznu? Je to elfka? Nebo ti, co se skrývali... byli tam i trpaslíci? Tohle je strašná patlanina. Ani ten soundtrack to nemělo dobrý. Achjo.

• 26.9.2019  18:02

Čistokrevná romantika. Není to pro každého. Nečekejte zázraky a příběh, který jste jinde v obdobném provedení neviděli. Tahákem filmu jsou totiž herci a hudba, ne až tak scénář sám. Jediné, co mě zklamalo byl konec, který byl málo dramatický. Měla jsem reference od těch, co viděli film dříve než já, ať si připravím balík kapesníků, že poslední půlhodina se nedá. No, ale kupodivu jsem nebrečela vůbec. Bylo to smutné a dojemné, ale málo. To mě trochu mrzelo. I když ne že bych brečela ráda, prostě jen jsem čekala okázalejší ukončení tak debatovaného snímku. Nicméně Bradley Cooper je úžasný herec i režisér, což tady dokázal na plné čáře. A Lady Gaga je neuvěřitelná. Docela mi trvalo, než jsem si k ní jako zpěvačce našla cestu, ale poslední roky mě svými songy uchvacuje. Hlavně tím, jak lehce zpívá. Vypadá to, že nemusí vynaložit ani tolik úsilí a z hrdla se jí derou takové krásné tóny. A jako herečka se taky předvedla, byla naprosto uvěřitelná, civilnější, nepřehrávala a na tuhle roli se hodila jednoznačně.

• 26.9.2019  17:51

Odřené 4*. Výprava byla odpovídající žánru parodie, nemůžete čekat zázraky. Sem tam mi to přišlo infantilní a prostě divné. Ale jinak jsem se bavila. Většina vtípků byla správně ujetá. Nejvíc bavil Vinetachi a jeho ranč Pudřenka a kobyla s citlivým žaludkem. Jako parodie to šlape hezky. Hlavní hrdinové jsou fajn, nemám co bych vytkla. Na to, že jde o německou produkci, tak jejich filmařský suchý rukopis nevidím.

• 26.9.2019  12:18
    Přes prsty (2019)

Na české poměry dobrá blbinka. Pohybujeme se v prostředí beach volejbalu a všechno je prostoupené vztahy, sexem, naschvály, lhaním atd. Co ale dělá tento film tím, proč se mi líbil, byl ten humor. Objevilo se celkem dost úžasných hlášek, které by si zasloužily, aby zlidověly. Nebo alespoň, aby si Přes prsty našlo svoji fanouškovskou základnu. Langmajer je tady zarostlý vyžilý správce hřiště, který leccos dokáže skrývat. Ale pořád má to svoje kouzlo. A hlavní hrdinka, která věnovala volejbalu celý svůj život zjišťuje, co je v životě opravdu důležité ... nebo to spíš věděla, ale až s věkem si to začne uvědomovat, tak hlavní hrdinka je sympaťačka vylíčená jako silná ženská, která si jde za svým a dokáže ledaco vytrpět. Především to ale byla sranda, vřele doporučuji.

• 26.9.2019  12:06
    Ad Astra (2019)

Prvotřídní profesionál kosmonaut je najat na tajnou misi, kdy Zemi ohrožují výboje vycházející z planety Neptun. Kosmická společnost tuší, že tyto výboje mají co dočinění s jedním starým projektem, který vedl otec hlavního hrdiny. A tak začíná cesta na druhý konec sluneční soustavy za otcem, který možná je mrtvý, ale možná ne. Moje pocity z tohoto filmu se velice rychle měnily. Hned po zhlédnutí jsem byla pozitivně ohromená. Ale po chvíli, kdy jsem si uvědomila, co se tam vlastně dělo a jaký byl scénář, tak jsem cítila lehké zklamání, které mi vydrželo doteď. Bohužel ten příběh je hodně slabý, takový nijaký, žádná pořádná pointa. Když to budete srovnávat třeba s Interstellarem nebo Gravitací, tak je to hodně chudičký příbuzný. Scény vypadaly úžasně. Vizuálně to nemělo chybu. Jenže některé záběry byly tak natahované a prostě bylo vidět, že jde jen o to, se lidem vnutit, aby byli unešení, jak artové to je. Voiceovery Pitta byly někdy opravdu na facku, nemusel říkat spíš vůbec nic a dopadlo by to líp. Za což ale Brad Pitt nemůže, ten se snažil, co mu jeho herecké nadání dovolilo. Suma sumárum - akce málo, na oko to vypadalo hezky, příběh stojí za pendrek, nelogické, rádoby citlivé a moralizující, někdy nezajímavé, takových filmů byste našli x a všechny budou na stejné brdo. Žádná pecka.

• 28.8.2019  12:24

Pořádné psycho. Takhle si představuju drama. Vidíte postavám až do žaludku, jak se rozkrývají jejich povahy a pocity. Bylo to až zázračně jednoduché, ale přitom to mělo takové grády a napětí, až se mi tomu nechtělo věřit. Jen konec byl odfláknutý nebo takový divný. Takové šup šup a bylo. Ale herecky to zvládla ta trojice úžasně, každou emoci opravdu prožívali s největším nasazením.

• 28.8.2019  12:14

The Rock je fajn herec. Je výrazný, dostatečně hrdinský, ale dokáže svým způsobem zahrát divákovi i na city. Jen jsem čekala od filmu trochu něco jiného než jen přehlídku počítačových animací, triků, spoustu rozbořených domů a ohavné přerostlé příšerky. Bylo to takové prvoplánové. Ale zas na druhou stranu mě to celkem bavilo. Jen mi to nepřišlo tak úderné. Neurazí, nenadchne. Co oceňuji je ale komunikace The Rocka s tím opičákem, takové správné chlapácké pošťuchování.

• 28.8.2019  12:06

Kdybych tohle viděla v mých 15 – 20 letech, tak z toho uslintávám. Ale holt čas je neúprosný a jsem už poněkud starší divačka s vyššími nároky na kvalitu filmu. O něčem takovém, co se přihodilo hlavní hrdince se zdálo minimálně jednou za život každé ženě. Nutno přiznat, že mezi ústřední dvojicí to opravdu jiskřilo. Herci se k sobě hodili, slečna byla prototypová panna a mladík typický frajer. Těch romantických pasáží tam ale bylo tolik, že už nebyl prostor na nějaký složitější scénář. Děj tady byl opravdu velice jednoduchoučký, až primitivní. A to je důvod mého hodnocení. Nejsem cílová skupina, takže film mi neseděl a znovu na něj koukat nebudu. Tohle je opravdu jen, opakuji JEN pro patnáctky. I když dnes už jsou holky trochu otrlejší než my v jejich věku a toto pro ně bude jako slabý odvar :D

• 23.8.2019  16:50

Větší blbost jsem poslední dobou neviděla. Bez příběhu, bez emocí, bez zápletky. Úplně k ničemu. Nezáživná trapárna. Jako neoznačuju takhle filmy běžně, tady to ale jinak nejde. Naprosto zbytečný film. Víte jen něco málo o hlavní hrdince a o zbytku postav vůbec nic. Přitom se mezi sebou vraždí na pozadí občanských nepokojů. Nevíte proč, nevíte, kdo to je, co udělal nebo proč se chystá udělat něco jiného. Jedinou hvězdu dávám za Sofii Boutellu, která se prostě na takové bojové postavy hodí. Jinak mě ten film tak akorát štval. Nechápu, co vedlo Jodie Foster ke spolupráci na takové matlanině bez zápletky a filmového sexappealu.

• 23.8.2019  16:33
    Croodsovi (2013)

Croodsovi jsem si velice oblíbila a jsem schopná si je pouštět pořád dokola. Děsně mě vzaly ty nápady - technické i vizuální. A mému oku se moc líbí ty barvičky. Každý jeden z tohoto příběhu je zajímavý a něčím svý, něčím zábavný. A to, že bude konec světa nehází na film až takovou katastrofickou náladu, jak by mohlo, což oceňuji, že je vše pojaté s humorem a grácií. Opravdu jsem se bavila a stále opakovaně bavím.

• 23.8.2019  16:28
    Dumbo (2019)

Byla jsem zklamaná, čekala jsem víc. Animovaná původní verze se mi líbila, ale verze 2019 dává Dumbovi na zadek, ve špatném slova smyslu. Tohle bylo takové smutné a depresivní. Dumbo je utlačovaný, vysmívají se mu, špatně zacházejí s jeho maminkou i s ním. Navíc jednoruký kovboj taky nepůsobí dvakrát pohádkově. V tomto to bylo velice netradiční. Ne prototyp pohádky. Bohužel mě to nijak nezaujalo. Ani soundtrack nebyl nijak výrazný. Z počátku jsem si myslela, že vidím špatnou verzi, že to přece nemá být kreslené, protože ta animace byla evidentní, až pak konečně přišel na plátno Colin Farrell a další. Vůbec nechápu, kde nechal Tim Burton svůj typický rukopis. Toto se mu totiž vůbec nepodobá. Je to tím příběhem a zpracováním na něj příliš obyčejné. Nepovedlo se to. Úplně to zkazilo pověst Dumba jako roztomilého sloníka. Navíc tady nemluví a chybí to tomu příběhu. O to smutnější to vše je.

• 14.8.2019  15:04

Tohle bylo hodně zlé. Takové šedivé a nezajímavé. Čekala jsem mnohem víc. Přitom vše se točí kolem psychických problémů jednoho maníka, který rád nosí ženské boty a vytvořil si vlastní svět, ve kterém si hraje s figurkami a fotí je. Takové ujeté. Jako kdyby to byla aspoň zábava, tak neřeknu půl slova. Ale tohle byla hrozná nuda, až to bolí. Nebo aspoň finále, kdyby bylo co k čemu, ale ani ň. Rozhodně nechci vidět znovu, i když tam hrál Steve Carell. Ten celý film nahoru nevytáhne.

• 14.8.2019  14:55

Tohle jde mimo mně. Nikdy jsem vyloženě nesledovala Medvídka Pú. Jen občas jsem ho zahlídla, když jsem byla malá. Ale když budu hodnotit tento film jako solitéra, což taky je, když se děj odehrává už v dospělosti Kryštůfka Robina a z historie to ani nijak moc nečerpá... aspoň jsem si toho moc nevšimla.... tak to bylo strašně utahané. Vlastně nevím, o co se v tom celém filmu snažili. Medvídek Pú mě tady vytáčel. Udělali z něj hloupou postavičku, která přináší akorát potíže a starosti. Ne kamaráda na hraní a podporu do každodenních strastí. Ewan McGregor je jinak fajn, ale tady mu neposkytuje ta postava moc hereckého vyžití, aby se mohl projevit. Stejně jako celý film, i postava samotného Kryštůfka Robina nevzbuzuje moc sympatií. A to ani na konci. Asi jsem zahořklá vůči tomuto snímku, ale ne každá Disneyovka je holt dobrá.

• 14.8.2019  14:50

Scénářově je to průšvih. Pro oko je to lahoda. Aspoň něco. Po půl hodině jsem rezignovala a koukala jen, abych to dokoukala, ale vůbec mě to nebavilo. Děj je o ničem. Mary Poppins využívá svoje kouzla minimálně a vlastně je v tom filmu naprosto postradatelná. Emily Blunt je úžasná, ale to bohužel nestačí. Tohle bylo utrpení. Některá pěvecká a taneční čísla jsem přetáčela, protože to bylo strašně zdlouhavé. Proto 1* za vizuál, 2. hvězda za Emily Blunt. Jinak to stálo za starou belu. Absolutně nevyužitý potenciál.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38