PSJR

okres Brno

<< předchozí 1 2
    • 6.8.2019  11:06
    Hodina vlků (1968)

Neskutečně silný zážitek. Temná, depresivní vize, brilantní kamera, bezchybní herci. Rozhodně jeden z vrcholů tvorby Ingmara Bergmana.

• 2.8.2019  00:48
    Slunovrat (2019)

Snaží se to být natolik zásadní a jiné, až to nakonec končí jako křečovité a prázdné dílo. Hype některých absolutně nesdílím a ani nechápu.

• 20.7.2019  22:26

Rozhodně film, který za sebe mohu doporučit. Je to taková jednohubka, jakou by člověk čekal na filmovém festivalu. Nikoliv nejsilnější zážitek, ale dílo, co sice stoprocentně nenadchne, nicméně určitě nezklame. Oceňuji hlavně netuctovost a přirozenost snímku.

• 20.7.2019  22:23

Kombinace několika žánrů, která ve výsledku tvoří neuvěřitelně hutný zážitek vydestilovaný do 90 minut.

• 18.7.2019  00:04

Velice zajímavý dokument, po jehož zhlédnutí mám chuť zopakovat si některá díla Herzoga. Duo Kinski a Herzog bylo vždycky ďábelské a vrcholem tohoto dokumentu je, když Herzog vzpomíná na moment, kdy mu domorodci nabídli zabití Kinskiho.

• 17.7.2019  23:36

Krásný, neuvěřitelně citlivě natočený film..

• 30.6.2019  10:46

Relax & Rolex.

• 26.6.2019  23:10
    Zodiac (2007)

Po celkem slabém filmu Úkryt jsem si potřeboval zlepšit náladu a potvrdit si úsudek o Davidu Fincherovi, proto jsem sáhl po Zodiacovi a musím říct, že jsem se znovu utvrdil v tom, že se jedná o nejlepší snímek tohoto režiséra.

• 23.6.2019  23:51
    My (2019)

Po přeceňovaném snímku Get Out přišel tento nekompromisní kousek. Mám rád, když se v dnešní době objeví mainstreamové filmy, které přímo vybízí k nejedné interpretaci. Peele jde nahoru a těším se, s čím dalším přijde. Lupita Nyong'o naprosto skvělá.

• 23.6.2019  20:59

Velmi dobrý dokument, který divákovi dává nahlédnout do hlavy geniálního, byť naprosto cynického a morálně prohnilého Rogera Stonea. V obecné rovině divák dostává možnost porozumět tomu, jakými lidmi je Donald J. Trump obklopen a co všechno jsou populističtí politici ochotni obětovat vítězství. Bohužel dokument se v druhé části trošku rozpadá, především kvůli snaze tvůrců natlačit do něj všechno, přičemž od ďábelského Stonea se zkratkovitě přechází až k možnému ovlivnění voleb Ruskem apod.

• 23.6.2019  20:55

Zpočátku intenzivní zážitek, který postupem času vyprchá. Po projekci jsem měl hodně smíšené pocity, ty se však postupem času přetavily v lhostejnost. Film bych rozhodně doporučil ke zhlédnutí každému, nicméně souhlasím s těmi, co zde píší, že Korine má mnohem na víc a že Spring Breakers jsou rozhodně originálnějším a povedenějším snímkem.

• 27.4.2019  23:42

Skvostná nezávislárna, v které jsem se našel.

• 27.4.2019  23:40
    Magnum Force (1973)

Je to vostrý, přesně jak to mám rád. Pro mě o kousek lepší než jednička.

• 27.4.2019  23:38
    Roma (2018)

Film roku. Potomci lidí skvostní, Gravitace veskrze průměrná a přeceňovaná, ale tímto se pro mě Cuarón zařadil mezi velké režiséry. Tento snímek je podle mě zajímavým kompromisem mezi evropskými snímky 60. a 70. let a současnou tvorbou.

• 27.4.2019  23:37
    Strašáci (1971)

Skvost, který snad jednoho dne uvidím na velkém plátně v restaurované verzi. :-)

• 27.4.2019  23:36
    Topol show (TV pořad) (2019)

Popravdě upřímně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ne že by se jednalo o kdovíjak skvostný počin, nicméně bych rád vyvážil všechny ty hejtry typu Radek99. Topolánek je občas úporný, ale vidím určité postupné zlepšení, hosté jsou vesměs velmi zajímaví a show jako taková určitě není nudná.

• 27.4.2019  23:34
    Lore (2012)

Ne naprosto dokonalý, přesto velmi silný, působivý film. Zajímavé vyrovnání se s minulostí. Obzvlášť stojí za pochvalu stojí netradiční pohled na 2. světovou válku a její dopad na Německo z pozice mladé hrdinky. V podstatě bych se nebál označit film jako německé "Jdi a dívej se" z pozice ženské dospívající perspektivy.

• 27.4.2019  23:32

Není to ani omylem nelepší Buňuel, byť jsem se na tento snímek nesmírně těšil. Každopádně v restaurované verzi od CC doporučení hodná záležitost pro všechny filmové fanoušky.

• 27.4.2019  23:31
    Komando (1985)

Celkem fajn záležitost, i po těch letech.. Jeden z mála akčních filmů, kde mi tupost scénáře absolutně nevadí, jelikož je vykompenzována vydatnou porcí zábavy.

• 27.4.2019  23:27

Jednoznačně jeden z nejlepších československých filmů vůbec.. Skvostný herecký výkon Petra Čepka.

• 27.4.2019  23:25
    Nebe (2002)

Skvělá záložitost. Film, který se podle mě myšlenkově v ledasčem dobře propojuje s fenomenálními Zimními spáči..

• 27.4.2019  23:23
    Salt, Fat, Acid, Heat (TV seriál) (2018)

Pohodová oddychovka s příjemnou hlavní protagonistkou. Pro milovníky dobrého jídla povinnost.

• 27.4.2019  23:22
    Kam zmizela Madeleine McCann? (TV seriál) (2019)

Pro lidi jako já, kteří případ dlouhodobě sledovali, v podstatě nic přelomového, ale jako shrnutí základních poznatků to rozhodně není špatné.

• 27.4.2019  23:21
    Kruh (2002)

Po třetím zhlédnutí musím zvýšit hodnocení na plný počet. Naprosto skvělá atmosférická záležitost - horor, jaký se v dnešní době jen tak nevidí..

• 24.1.2019  11:24

Určitě jsem v životě viděl lepší filmy, ale tohle jsem si fakt užil a emocinálně mě to dostalo jako máloco v poslední době.

• 16.1.2019  11:07
    Brexit (TV film) (2019)

Velmi dobrý film, na němž si cením několika věcí. Především je to odměřenost, v dnešní době u filmů pojednávajících o politice spíše nezvyklá. Potěšilo mne, že strana prosazující odchod z EU nebyla démonizována, ale byla ukázána motivace jednotlivých politiků i obyčejných lidí, která vedla k prosazování Brexitu (ekonomika, migrace, frustrace z vývoje v posledních letech či třeba touha po zisku jak politickém, tak finančním u některých politiků). Zároveň se film velmi zručně věnuje metodám, které jsou využívány v moderních politických kampaních, a možnosti jejich zneužití (Cambridge Analytica apod.). Dobře zobrazena je též krize a vyprázdněnost současné (nejen západní) politiky, populismus a absence morálky. K zamyšlení je rovněž fakt, že zatímco systémové strany prosazující liberálně-demokratické pojetí politiky a prvky zastupitelské demokracie dnes musí vážit každé slovo, odvolávat se (často bezúspěšně) na dohledatelná data, strany či představitelé populistické politiky hlásající často nesmyslné a těžko uplatnitelné prvky přímé demokracie si mohou dovolit takřka cokoliv a lidem v dnešní zrychlené době nedělá problém naletět.

• 14.1.2019  18:53

Naprosto GENIÁLNÍ dílo, zážitek srovnatelný se sledováním Plechového bubínku, 8 a půl, Andreje Rubleva, Občana Kanea nebo Scén z manželského života.

• 14.1.2019  18:52

Zatímco Chazellova prvotina Whiplash mě příliš nenadchla a vadila mi na ní snaha zalíbit se za každou cenu, První člověk je velmi dobrý a divácky nevděčný snímek. Nesejmulo mě to sice stoprocentně, ale Goslingův výkon a skvělý soundtrack z hlavy jen tak nedostanu.

• 29.12.2018  00:21
    Jack Strong (2014)

Výborný film. Říkám si jen - proč se u nás takové snímky netočí?

• 24.12.2018  15:17

Doporučuji přečíst si komentář uživatele DaViD´82, v zásadě nemá cenu se opakovat, napsal vše naprosto přesně.

<< předchozí 1 2