Havenohome

okres Bratislava

Twitter: HermannKWarm

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.5.2017  11:33

Mix Ramboviek, Buda Spencera/Terence Hilla, Eda Wooda a Godardovskej sebareflexivity. To je proste že WAUUUUU! Do šialenstva vybičované filmárske nadšenie. Takéto niečo ste v živote nevideli. Títo filmári neriešia opakovanie záberov pri natáčaní, majú tie najlacnejšie digitálne efekty, zbrane si lepia z rúr od vysavača a hrncov, náboje si strúhajú z dreva. V tomto filme je viac krvi, vystrelených nábojov a mŕtvol ako v Packinpahových filmoch. A úplne najväčšia pecka je ROZPRÁVAČ!!!! ktorý komentuje celý dej ako keby to bol váš pripitý kamoš v obývačke a popod celú stopáž filmu púšťa neuveriteľné hlody, imituje postavy vo filme a prekladá to svojím spontánnym huronským smiechom. THIS IS HOW WE HAVE FUN IN UGANDA!.........EVERYBODY IN UGANDA KNOWS KUNG-FU!

• 4.5.2017  00:56

So bad, so good! Sladučké quilty pleasure. Lacné erotické sci-fi plné absurdných scén, kostýmov, ktoré museli vyzerať predpotopne už v dobe vzniku a dobových trikov. Socialistická odpoveď na Scottovho Votrelca.

• 4.5.2017  00:51

Veľká zábava. Životná rola Leoša Nohu, ktorý sa do svojej postavy dokonale prevtelil. "Realistický" komediálny horor so štipkou gore efektov. Dobrý scenár, je to správne uletené.

• 15.4.2017  00:29
    Girls - Pilot (S01E01) (epizoda) (2012)

Majstrovsky napísaný pilot. Inciting incident hneď v prvom obraze. Nastolená hlavná pracovná dramatická otázka: Podarí sa Hane stať spisovateľkou? A do toho exponovanie súkromnej línie: zamindrákovaná, lenivá, sebecká baba, s ktorou sa hanbí vyjsť von jej frajer - postava na zamilovanie aj bez oxitocínu.

• 12.2.2017  21:52

Grandiózny western, vybrúsená filmárčina po všetkých stránkach. Človek sa nečuduje, že Forda obdivovali masy divákov ale zároveň bol aj jeden z hŕstky obľúbených režisérov frfľoša Bergmana. Čo na tomto filme zaráža je, aký je štylisticky moderný napriek tomu že to je klasický Hollywood, miestami to má až leoneovskú estetiku respektíve vidieť z čoho asi Leone čerpal, keď tvoril prvé špageťáky. Tak napríklad už len záverečné vystúpenie hrdinu zo závoja prachu je vizuálne identické s obrazom, keď vystúpi z prachu Eastwood v prvej dollárovke. Potom napríklad práca so svetlom a kompozície. Je to ešte klasický "štvorček" čo sa formátu týka, ale keby mal Ford širokouhlý formát a farbu, tak si myslím, že by to vyzeralo vizuálne úplne rovnako ako napríklad Vtedy na západe. Ford krásne pracuje so svetlom a s jednotlivými plánmi, jeho obrazy majú miestami až komiksovú grafickosť. Film je zároveň nesmierne krutý a necháva vám zomrieť pred očami nevinné postavy. Určite jeden z najlepších Fordových westernov, preto sa čudujem vlažnému hodnoteniu.

• 3.2.2017  22:10
    Nebe a led (2015)

Dojemný, úprimný a veľmi jednoduchý film, ktorý vás donúti zamyslieť sa nad ekológiou viac ako hociaký iný film. Archívne zábery z Antarktídy, ktorých tam je asi 80 percent z toho robia kvalitný survival. Je to dielo, ktoré vás privedie do úžasu už len pri pomyslení ako to vôbec dokázali v takej zime natočiť. Prístupným spôsobom to laickému publiku priblíži zmysel polárnych výprav a vysvetlí, aké bolo vŕtanie do ľadu dôležité. Je to postavené na sugestívnom komentári a nadmieru dobre spravenej hudbe. Oplatí sa vidieť v kine, kým to tam vôbec je, lebo film s takýmto reklamným potenciálom tam dlho nebude.

• 8.1.2017  20:25
    Pasažéři (2016)

Komorne post-Gravity sci-fi, prva polovica krutá romantika, druhá polovica krasne lacná šestákovina s motivačným citátikom na záver. Remeselne vysoko, poctivy masscult. Miestami krasne sebareflexivne (nastrih prenikajuceho falu vesmirnej lode na scenu sulože).Marigold je out, Douglas je král.

• 30.12.2016  23:45
    La La Land (2016)

"Psychologický" muzikál, ktorý je poslednú tretinu sladký jak hovno z nutrie, plný osudových pohľadov, trápneho vzdychania a tlačenia sĺz. Citácie iba také povrchné ako gýčové obrazy celebrít s papiernictva, fuknime tam na stenu Ingrid Bergman, štylisticky je to však veľmi vágne. Scenár bieda, taký ako zo zlého muzikálu. Tanečné čísla namakané, ale len dve a na záver wtf koniec. Nemá to nadhľad, humor a nie je to žiadna poriadna cinefília ako tu podaktorí vzdychajú.

• 30.10.2016  22:44
    Toni Erdmann (2016)

Vôbec to nie je komédia, ale budete sa aj smiať a tú jednu scénu zaručene preplačete. V kine som sa obzrel do publika počas tej scény a všetci si utierali slzy. Je to komorná artová dráma rozprávaná v pomalom tempe zameriavajúca sa na "odvrátenú" stranu reality, pohľad za fasádu nemeckej strednej triedy. Dosť mi to pripomenulo napríklad Konečnú uprostred cesty, teda vlastne taký súčasný nemecký realistický film. Plus tým, že sa to odohráva v Rumunsku tak je tam priestor na bilanciu EÚ tématiky a importu/exportu medzi skutočne bohatou a rozvinutou západnou krajinou a postkomunistickou rádoby rozvinutou krajinou.

• 30.10.2016  22:34
    Komorná (2016)

Neprávom vlažne prijatý film. Výborné erotické scény, niečo obdobne nakrútené som naposledy videl vo filme Túžba, opatrnosť od Ang Lee-ho. Neskutočná výprava a kostýmy.

• 6.10.2016  20:49
    Pirko (2016)

Oproti Zázraku je to hotová oscarovka, ale aj tak je to furt riedke, dej na 15 minút natiahnutý na celovečerák. Sexploation až po dlhej hodine a 10 minútach nachvíľu, dosť explicitné a na ČSSR pomery nevídané. Inak je to taký súčasný rytmusovský Discopríbeh. Štýl neujednotený, chvíľu umelecká narácia, chvíľu klasická, často dokonca aj vyprázdnená narácia (dlhé zábery snímajúce prostredie po odznení naratívnej informácie, upriamovanie sa na nedramatické detaily). Hlavné postavy celkom dobre vymotivované, ale nie je tam žiadny dramatický oblúk, nemá to žiadnu zápletku, takže tie drastické veci nemajú ten emocionálny dopad, ako keby sme sa do hrdinky viacej mohli vžiť. Pri kastingu si inak museli dosť ulietať, je to defilé pošukov a šeredných tlám.

• 30.6.2016  18:27

Obdobnú naháňačku použil Keaton aj v Seven chances, ale tam ho nenaháňali policajti ale nevesty. Samozrejme aj tu je to čistá slasť z filmovej kinézy.

• 30.6.2016  18:21

Klenot klenotov. Záverečná scéna v dome plnom pascí je určite jedna z najbrilantnejších pasáží v celých dejinách kinematografie. Dokonalý trik v podaní Bustera Keatona, ktorý si môžete pozerať stále dookola a aj tak nepochopíte ako sa mu to mohlo podariť.

• 30.6.2016  18:13
    Bílý ráj (1924)

Výborné postavy a výborný príbeh. České filmy boli fakt dobré, teda aspoň v roku 1924. :D Nechýba tomu vtip, má to super exteriérové zábery, a sladký happyend. Je to trocha taká rozprávka s postavami na zaľúbenie. Sme mali velikánov v nemej ére aj v naších končinách. Hodné objavenia.

• 29.6.2016  01:54

Určite jeden z najlepších Busterových filmov. Počas prvej polovice to vyzerá, že to je film, v ktorom Keaton nepredvedie ani jeden gag, ani jeden kaskadérsky kúsok a vyzerá to ako tuctový naratívny nemý film. Druhá polovica vám to však vrchovato vynadradí. Naháňačka s nevestami je grandiózna a šialene vtipná, plná najlepších trikov a prvotriednej akcie. Čo však pri filme zarazí je rasistický vtip s černoškou. Proste dejiny filmu sú aj dejiny rasizmu a trocha z toho mrazí, že aj takí géniovia ako Buster Keaton sa nevyhli, tak lacným a hnusným vtipom na adresu čiernej ženy, za ktorý by ho Beyonce v zuboch roztrhala.

• 24.4.2016  12:47
    Showgirls (1995)

Halóóó dilinovia! Preberte sa! 52%????????? Toto je nálož! Verhoeven je najdrzejší génius a ešte aj film o striptérkach použije ako plochu na ilustráciu svojich intelektuálnych téz o umení. On je superbrain. Dokonalý film od hereckých výkonov až po set design. Ženskejšie ako Almódovar. Lakmusový papierik na testovanie mizogýnie (kto dal menej ako 4 hviezdičku, má jasnú diagnózu). Ďalšia dokonalá satira planety USA a Verhoevenov najosobnejší film, kde postavu tanečnice, ktorá chce robiť umenie ale musí robiť kurvu, môžeme chápať ako jeho alterego a vzdychanie nad časmi, keď prišiel robiť do Ameriky dobré filmy, ale dali mi točiť len béčkové braky. Jednoducho perfektná zábava včetne vyskakujúceho dekoltu striptízovej konferenciérky. :D

• 3.4.2016  19:04

Policajné buddy movie, remake orwellovej Zvieracej farmy, kde nie sú zle prasatá, nie úplne geniálny animák, ale určite výrazne nadštandardný, určite si to viac užijú dospelí ako deti, perfektná citácia Krstného otca, Marlon Brando je krtko, precízne vypiplaný fikčný svet, Shakira je vlastne gazela a hlavne je to kvalitný antirasistický máskultík.

• 24.1.2016  21:58
    Zde Harold (2014)

Slušná jednohubka na pomedzí drámy a komédie. Štyri scény skutočne veľmi vtipné, sympatické postavy a hlavne výborná hudba na westernový štýl. Žánrovo je to také roadmovie trocha, zenová cesta starého skrachovanca za vykúpením lemovaná pitoresknými postavičkami.

• 5.12.2015  00:44

Ako malé dieťa som videl tento film v priebehu dvoch týždňov každý deň asi štyrikrát. Tomu sa hovorí cinefilia. To bola doba, počas ktorej sme mali doma video, ktoré starší brat vyhral v mariáši. Písali sa ranné Divoké deväťdesiate. Potom ho asi dal znova do banku na kartárskom stole a prehral a viac sme video nemali. Zachráňte Willyho bola jediná kazeta, ktorú sme tie dva týždne pozerali. Ku koncu už kazeta mlela z posledného, počas celého filmu prechádzali po obraze sústavne šedé pásy, čo však nijako neovplyvnilo hlbokú mieru nášho pohltenia príbehom. Vždy, keď končil film, a keď hlavný hrdina vyskočil na hrádzu a ponad neho letel Willy, tak som aj ja u nás doma v obývačke vyskočil na operadlo gauča, dvihol som ruku a Willy letel ponad mňa.

• 5.12.2015  00:35

Ako veľmi sme ako deti milovali scénu v Modrej lagúne. Tento film som videl od svojich piatich do deviatich rokov asi miliónkrát a vždy sme si najviac užili scénu v Modrej lagúne.

• 3.11.2015  12:08

Zdochliacke sociálne porno ponižujúce dôchodcov už sa netočí len na Slovensku ale aj v Čechách? :D To je super posun od teroristických HEČ filmov. :D Domácí péče je veľmi smiešna, prvoplánová a samozrejme neúčinná kritika klasického zdravotníctva a podkurovanie bludom o alternatívnej medicíne, ktorej cieľovkou môže byť akurát tak na anti-EU náladách fičiaca si sekundárne negramotná lúza. Nechápem, prečo film, ktorý rieši hľadanie sebaúcty u seniorov a špeciálne u žien, ich v konečnom dôsledku len ľutuje. Mám aj problém s herectvom Bolka Polívku, ktoré sa mnohým javí byť nejaké kvalitnejšie. Nechápem, čo je kvalitné na tom, že je ožran pred kamerou ožratý? Plusom jeho hereckého prejavu majú byť snáď tie prilepené pigmentové škvrny na paprčiach, ktoré furt režisér strká pred kameru, aby sme tých lacných nechutností nemali málo?

• 26.10.2015  01:15
    True Štúr (2015)

Malá revolúcia na poli svk tv tvorby. Takto vyzerajú národné dejiny, keď sa k ich spracovaniu dostane na Tarantinovi odchovaná generácia ( a to sa určite do výslednej podoby dostali len odrobinky z plánovaných nápadov). Miestami je to zdravo patetické, často je to skutočne vtipné. Postavy majú malicherné a banálne problémy, Hodžu napríklad trápi, že aj Hurban dostal na Devíne meno Miloslav :D. Nejedná sa o žiadnu mramorizáciu, ale naopak o inteligentné vtipkovanie, čo môže nasrať rigidných a nacionalistických vykladačov dejín. Nepritakáva to žiadnym konšpiračným bludom, naopak sa zdôrazni faktor náhody. Výborné banjo od Shootyho dodáva filmu takmer westernový nádych. Plus sú aj neokukaní a dobre hrajúci herci a samozrejme celý vizuál diela a to pasáže animované aj hrané. Ostatne treba povedať, že tento iba televízny film po výtvarnej stránke vyzerá zrejme lepšie než všetky slovenské filmy do kina.

• 19.10.2015  14:20
    Svět podle Evelyn (TV seriál) (2015)

Evelyn prechod z kráľovstva internetu do telky nie je vôbec tragický. Konečne naše telky vyprodukovali niečo, čo nemá cieľovku 50+. Tam je cesta, kedže slovenské konzervatívny hnoj konzumujúce publikum pomaly vymiera a kedže Jojka nikdy netromfne Markízu v točení emočnevydieračského porna. Takže nakoniec snáď možno u nás svitne na lepšie časy. Svet podľa Evelyn je vo veľa veciach iný než zvyšok toho čo sa tu za dlhé roky natočilo, napríklad prináša narúšanie stereotypov o tom, čo je ideálne dievča, prináša sebaironické navážanie sa do celebrít (ktoré zatiaľ poznáme len z internetového formátu LokalTV), či gross-out humor (samozrejme v omnoho jemnejšej podobe ako sme naň zvyknutý s kvalitných zahraničných seriálov). Evelyn má náskok zároveň pred ostatnými slovenskými herečkami nielen preto, že je skutočne talentovaná, ale aj preto lebo dobre vyzerá, a to nemyslím ironicky (je mi na zvracanie zo všetkých tých mačistických a mizogýnskych komentov ohľadom jej postavy, čo sa tu vyrojili). Som zvedavý ako sa to bude vyvíjať.

• 1.6.2015  20:20
    Paddington (2014)

Najnevtieravejšia reklama akú si multikultúrna spoločnosť mohla predstaviť. Medveď Paddington učí láske k cudzím kultúram tým najsprávenjším spôsob a čo je veľké plus, je to špička na poli rodinného dobrodružného filmu. Elegantne natočený film v štýle zdravej popkultúry pre deti s odkazmi na Chaplinovky či na Mission Impossible s hromadu drobných nápadov a gagov koherentne zapadajúcich do konštrukcie celého filmu a navyše so sebauvedomelou naráciou (prechod hudby z diegetickej do nediegetickej polohy, prechod medzi reálnym domom rodiny a jeho zmenšeninou v podobe domu pre bábiky, extradiegetické vsuvky ako napríklad záber na sirotinec). Veľmi luxusná zábava.

• 28.5.2015  13:50

Človek, ktorý oplýva fantáziou, robí svet bohatším, ako by povedal hlavný hrdina tohto filmu baron Hieronymus. Takto vyzeral dobový trikový "blockbuster". Maľované kulisy, zmenšené makety stavieb, hromada kostýmov a "zemanovské" kamerové triky. Baron je muž v najlepší rokoch, z ktorého sú roztopené ženy napriek storočiami a každá by najradšej hneď skočila do jeho postele, šarmantný dobrodruh, ktorý jedným dychom zmení smer plavby plachetnice, a ktorý hrdo konštatuje ako rozosial semeno po celom svete. S istou miernou nadsázky to možno označiť ako parochňové meštiacké sexploatation. Podobne genderovo nekorektný film by bolo napríklad dnes nemožné natočiť. Let na guli je čisté guilty pleasure a niektoré gagy ako napríklad besné kabáty posúvajú film do kategórie surealistickej grotesky. Na tomto diele sa dá dobre ilustrovať vývoj naratívnych foriem. Ešte v štyridsiatych rokoch minimálne v Európe nebol klasický archplot vôbec normou. Toto je epizodické pitoreskné rozprávanie s prímesou spomínanej surealistickej hravosti slúžiace na exploatáciu zrejme špičky vtedajších eskamotérskych kinematografických kusov (zrýchlené zábery, dvojexpozície, stoptriky, maskovanie).

• 15.5.2015  00:31

Tie najgeniálnejšie filmy sú vždy tie najjednoduchšie. Mad Max vlastne neprináša nič nové. Miestami vyzerá ako keby ho natočil Georges Melies. Ten zbesilý groteskný efekt pošukovite sa pohybujúcich postavičiek nie je spôsobený ničím iným ako zvýšeným frameratom. Trik, ktorý v najpravekejšej dobe kinematografie vznikol ako dôsledok technického obmedzenia. Filmy sa točili na ručne poháňané kamery a preto vznikal ten efekt zrýchleného trhavého pohybu, kedže rýchlosť premietania filmu počas projekcie bola iná (vyššia) ako počas natáčania. Toto isté robí aj George Miller. Ešte aj tí vojnový na bielo nalíčený chlapci vyzerajú ako strašidlá z Meliesoviek...................Ďalší klasik, ktorému film vedome/nevedome vzdáva hold je John Ford, ktorý ešte v štyridsiatych rokoch stvoril to, čo sa myslí pod pojmom "naháňačka dostavníka". Mad Max je jedna dvojhodinová naháňačka dostavníka, a to myslím doslovne (dostavník nie je vo filme v pohybe tak maximálne 15 minút). V Mad Maxovi máme namiesto dostavníka kamión s cisternou a namiesto indiánov na koňoch týpkov na džípoch a motorkách. Z westernov si to berie aj základný naratívny vzorec o antihrdinovi, ktorý musí naplniť svoju monomýtickú cestu, nastoliť rovnováhu a zachrániť svet......................Mad Max sa zavďačí aj fanúšikom predošlých dielov. Opäť sa tu pracuje s rôznou mierou hĺbky vedenia a striedaním rôznych módov narácie. Okrem objektívneho realizmu je v podobe flashbackov vo filme prítomný aj subjektívny realizmus, a úvod filmu sprevádza nediegetický rozprávač. V rovine štýlu sú v úvode použité na evokovanie hrdinových subjektívnych psychologických procesov dvojexpozície. Mad Max je poctivý rovnako ako predošlé diely aj čo sa týka zúžitkovania naratívnych informácií, ani omrvinka nevyjde na zmar, všetko do sebe zapadá. Toto všetko dostali diváci v predošlých dieloch a Miller im to ponúka aj teraz. Produkčné a trikové možnosti samozrejme niekam pokročili a preto je vo filme enormne viac akcie ako v starých dieloch a podľa môjho skromné odhadu je tam mierne nadštandardne viac akcie ako v dnešnom priemernom blockbustri (a tam jej je sakra dosť), takže to je vlastne poriadna nakladačka. Scenár má dokonca zrkadlovú schému, keď sa koniec vráti na začiatok. Takéto kryštálovo čisté formy často nevznikajú. Tento Max je proste kvantitatívne o poriadnu triedu vyššie ako predošlé diely, tomu sa vraví dobrá dramaturgia, a preto verím, že aj ďalší diel bude zas o stupeň vyššie. Napriek tomu, že tento diel je šialený bizár, z akého by bol namäkko aj starouš Bill Lee, si myslím, že sa dá ísť ešte ďalej. V ďalšom sa podľa mňa cisterna nezastaví vôbec. :D...................V interpretácii tohto diela sa vyžijú aj feministi a feministky. Chlapi sú nositeľmi chorobnosti duševnej aj fyzickej, gangrénovití, sadlovití, štrbaví a zdegenerovaní, naivní rozprávkam veriaci hlupáčikovia, alebo tyranskí maniaci. Ženy sú krásne, múdre, a aktívne, a keď nejaký trvrdohlavý chlap prejde prerodom, tak len vďaka nim. Skutočná osveta. Doporučujem aj lokálnym midkulťákom, tri krát týždenne takýto dobrý máskult a nemusíte viac zobať xanax a upíjať sa k smrti tullamórkou. :D

• 22.4.2015  23:26

Ono je to vlastne veľmi deziluzívny film. Bonnie a Clyde si v celom filme ani poriadne nevrznú. Arthur Penn z nich urobil zamidrákované postavy a väčšina stopáže filmu nie sú prestrelky a akcia ale komorné interierové scény, kde ja kladený dôraz na psychologické herectvo. Bližšie ako ku gangsterke to má k umeleckým filmom aké v Amerike v sedemdesiatych rokoch točili Bob Rafelson a ďalší novohollywoodsky režiséri z tej "umeleckejšej" línie. Keď dôjde na akciu, tak sa to najviac podobá asi na Na konci s dychom (Penn bol z fr. novej vlny na mäkko).

• 21.4.2015  00:45

O tom, že je neradno zatvárať negatívne emócie do zaváraninového pohára. Človek by čakal, že to bude len vizuálne úchvatné, ale je to vybrúsené aj po naratívnej stránke. Celé je to postavené na paralelizmoch. Rozprávkové bytosti majú svoje zrkadlové postavy v realite a mýtický príbeh tak reflektuje ten reálny. Hlavným hrdinom príbehu nie je Saoirse, ale jej brat Ben, ktorý sa musí vyrovnať so životnou stratou, a ktorý musí prekonať svoj žiaľ. Film je zároveň príbehom o tom, ako sa z Bena stáva dedič rozprávačskej tradície a tak sa dá považovať za meta-príbeh, čiže pojednanie o samotnej povahe rozprávanie. Prechod medzi jednotlivými úrovňami reprezentácie je vo filme formálne podporený použitím dvoch výtvarných prístupov. Rovina reality je zobrazená skôr v ostrej grafickej linke a prechod do sveta mýtu je indikovaný technikou maľby vodovými farbičkami. Film je nielen spracovaný 2D klasickou animačnou technikou, ale dáva dokonca košom akejkoľvek perspektíve a obrazy vyzerajú ako z čias, keď tento výdobytok renesancie ešte nikto nepoznal. Celé to pôsobí ako jeden prenatálny sen, nemeral som to, ale sú tam pasáže, kde sa podľa môjho odhadu minimálne 5 minút nepovie ani jedno slovo a je pozoruhodné, že to deti sledujú ako pribité na sedačke.

• 26.3.2015  16:21
    Prvá (TV seriál) (2014)

Niečo pre chromíkovcov. :D

• 3.3.2015  14:51
    Cesta ven (2014)

Po opakovanom pozretí konštatujem, že to nie je len "film o dôležitej téme", ale je to aj sakra dobre zrežírované. Inými slovami, nespolieha sa to na exploatovanie danej témy. Je to nekompromisná demýtizacia rôznych klišé okolo rómskej menšiny a dokonca si to nekorektne z rómov a z ich biedneho sociálneho statusu robí srandu. Napriek tomu, že je to riadna nakladačka, sa pár krát v kine aj schuti zarehocete, niektoré scény sú fakt dobrá satira nielen na naivných rómov ale na život na dne vôbec. Hlavná postava je top, napriek tomu, že sa stráni kriminality a chce viesť normálny život, tak nepôsobí tézovito a neživotne ako pionierske postavy z iných filmov na danú tému v našej proveniencii. .............Toto dielo navyše završuje obdobie rozkladu klasického inštitucionálneho vzniku filmov v ČR. Keď sa spätne pozrieme na posledné roky, tak všetky zaujímavé filmy v ČR vznikli buď v neobvyklom produkčnom zázemí (Hoříci keř v HBO) alebo sú ich tvorcovia výrazne ovplyvnený zahraničným umeleckým kontextom (režisér diela Hany študoval v Anglicku, Petr Václav žije dlhodobo mimo ČR). Ten inštitucionálny rozklad bol zavŕšený aj oficiálne, keď Cesta ven dostala tú bezvýznamnú cenu zvanú Český lev (kiežby ju teraz zrušili :D ).

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9