Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Zatímco jednička byl ještě celkem normální akčňák, dvojka už je stylem spíš někde mezi poctou a parodií osmdesátkovejch béček. Je tu spousta hlášek, téměř nesmrtelní hrdinové a záporáci padaj po desítkách. Škoda jen, že příběh je ještě slabší než minule (a to je co říct), a vizuál vypadá dost lacině. Nicméně pořád je to zábava, a to je podstatný. 7/10

Cosmopolis (2012)

Řemeslně zase bez problémů, o dost horší je to s obsahem. Nesrozumitelné tlachání je snesitelné tak půl hodiny, pak už se jen čeká na nějaký zvrat. Bohužel gradace a posun v ději prakticky schází (respektive je hodně pozdě a hodně málo), takže film začne nudit. A pomoct tomu nemůžou ani herci včetně slušně hrajícího Pattinsona. WTF film 47. KVIFF (Holy Motors jsem se radši vyhnul) a nejspíš i roku.

Země bez zákona (2012)

Výborná gangsterská žánrovka, která se nebere příliš vážně a zbytečně nešetří s násilím. Dobrým hercům opět jednoznačně vládne nesmrtelný Tom Hardy, který ještě před premiérou TDKR stihl ztvárnit další ikonickou postavu. Paráda. 8-9/10

Iron Sky (2012)

Ultimátní krávovina se spoustou leckdy až geniálně šílených a ujetých nápadů. Bohužel má taky všechny neduhy běžných videobéček, díky čemuž nemůžu jít nad 3*. Každopádně stojí Iron Sky za vidění už jen kvůli vesmírné bitvě (která tu nebyla od SW:E3). "MIR joining the battle."

Z Reykjavíku do Rotterdamu (2008)

Nějak nechápu, proč zrovna k tomuhle filmu vznikl remake. Myslel jsem, že většinu zvratů si Američani přidali, ale tenhle film je naprosto stejný. Jen je rychleji sestříhaný a na pohled lacinější. Čekal jsem, že bude aspoň drsnější, chladnější a uvěřitelnější, jenže taky nic. Takže ve výsledku o něco horší než remake. 5/10

Bitevní loď (2012)

Důchodci nikdy nebyli tak cool. 7/10

Nová holka (2011) (seriál)

Několik úvodních dílů bylo skoro až trapných, pak se to zlepšilo a na zvláštní postavy jsem si zvykl. Kvalita epizod je i tak kolísavá, ale v poslední době se bavím víc než u aktuální páté řady TBBT. První série za 6-7/10.

Kontraband (2012)

Není to nějak chytré (konec a vlastně všechno s Fosterem si mohli odpustit) ani originální. Nečekejte promakané pašerácké triky nebo spoustu akce. Je to jenom zručně natočená lehce béčková záležitost na jeden večer. 6/10

Funny Games USA (2007)

Samoúčelná hra na efekt, která je znepokojující a nepříjemná, dokud jede psychický a fyzický teror rodiny. V posledních 20-30 minutách ale ztrácí tempo a napětí a celé hraní s divákem je vlastně spíš k smíchu a shazuje předchozí dění. A pointa víceméně nikde. I když ostatní hodnocení celkem chápu, za mě maximálně průměr.

Avengers (2012)

Kromě předvídatelného děje, nulového vývoje postav a emoční prázdnoty (samozřejmě mimo radost z celého týmu a ze spousty vtípků, kterým od půlky vládne Tony Stark) nemám téměř co vytknout. Akce je tu snad víc než ve všech sólovkách dohromady, prakticky od začátku až do závěrečné bitvy ve městě, která je opravdu velkolepá. Jestli si nějaká marvelovka zaslouží velké plátno, jsou to právě Avengers. V akčních scénách sice nejsou žádné efektní eye-candy momenty nebo režijní vychytávky, z kterých by mrazilo v zádech, ale celkově šlapou skvěle. Navíc díky vyváženosti hrdinů se dostane na každého. Jako letní blockbuster tak Avengers splnili vše, co se od nich čekalo, a titul nejzábavnějšího filmu roku mu těžko něco vyfoukne. 90%